SPLINTER 68ate Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 16 December 1927 Vierde Blad No. 20785 UIT DE RIJNSTREEK. By DEKENS "WT UIT DE OMSTREKEN. BODEGRAVEN. Het Slachthuis. Binnenkort zaJ de nieuwe aanbouw van het slachthuis gereed zijn. Dit gebouw dat een vrij groote inrichting op zichzelf is, wordt geheel ter beschikking gesteld van de exportslagers. De2e hebben daar hun eigen slachtplaatsen, een lokaal voor het uitbee- nen en een hangruimte voor honderden kalveren. Is op een of anderen dag de aan voer bijzonder groot dan staat ook nog de groote hangruimte van het eigenlijke slachthuis tot hun dienst. In het nieuwe gpbouw, dat half achter, half naast het hoofdgebouw is verrezen, komen ook nog enkele lokalen, die het bestaande gebouw aanvullen, o.a. gelegenheid om bij nood- sl^chtmgen, wanneer de stoomketel van het slachthuis niet aan is, met behulp van een noodketel, toch een slachting te kun nen verrichten Verder vinden de expor teurs er een electrische messenslijpinrich- ting en een electrische luchtpomp. Het is te hopen dat straks de zooveel betere in richting, die het werk zooveel aangenamer zal maken dan verleden jaar, ook weer grooteren aanvoer zal brengen, opdat ons slachthuis, dat in exploitatie verleden jaar zoo meeviel, ondanks grootere uitgaven, zal kunnen rendeeren. De sneeuwval van Donderdagnacht bedolf ook de Bodegravensche straten on der een laag sneeuw. Waarschijnlijk was het vriezend weer oorzaak dat de sneeuw niet van gemeentewege werd geruimd. Echter is het wel wat eigenaatdig dat ook op geen enkele wijze werd gepoogd de wegen goed begaanbaar te miken Er werd zelfs op geen enkele plaats zand gestrooid. Vooral 's middags waren de hoofdstraten dan ook spiegelglad. Vanaf 19 tot 30 December ligt het be stek der gemeentewerken in 1928 ter in zage op de gemeentesecretarie. Uit goede bron vernemen wij dat de opening van het nieuwe beursgebouw aan de Nieuwe markt zal plaats vinden op 31 December a.s. KOUDEKERK. Gemeenteraad De Kondekerksche brng niet door de gemeente aange kocht. De raad maakt een uitstapje per auto. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed waarna de secretaris de notulen voorleest, welke onveranderd worden goed gekeurd. De voorzitter deelt mede, dat de in een vorige vergadering benoemde onderwijzeres mej. de Ruijter van Amsterdam voor deze benoeming heeft bedankt, zoodat B. en W. met de navolgende voordracht komen: 1. mej. M. J. de Vos te Groene, 2. mej. G. Mus- schenhage te Zwolle. Met algemeene stem men wordt gekozen no. 1 der voordracht. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat de autobus-onderneming „Moda" reeds een nieuwe autobus heeft aangeschaft en bin nen enkele dagen, de bestaande diensten met twee zullen worden uitgebreid. Een verzoek van de „Adwal" om ook weer enkele diensten te openen langs de Lage Zijde zal niet worden gesteund. De heer van Egmond acht verlaging van het tarief wenschelijk. Bij de gebruikelijke rondvraag informeert de heer Lieverse of de te maken kosten aan den weg nog uit het tegoed van den aan nemer kunnen worden bestreden en of er geen mogelijkheid bestaat dat een paar werklieden welke nog loon te goed hebben van den aannemer, kunnen worden betaald en in de derde plaats of aan den heer Zuid- wijk niet eenige tegemoetkoming kan wor den verstrekt in de kosten voor het ophalen van het*voetpad langs zijn huis. De voorzitter antwoordt op de eerste vraag, bevestigend en op de tweede dat po gingen dienaangaande worden aangewend en ten derde, dat dienaangaande een ver zoek van belanghebbende moet inkomen. De heer Oppelaar vraagt of de heer de Jong, zelf raadslid, aan den weg mag wer ken en dus in loondienst is bij de gemeente. De voorzitter antwoordt bevestigend; niet als leverancier, ambtenaar of vast werkman, maar wel als los werkman. De vergadering gaat in geheime zitting ter behandeling van de zaken de Koude- kerksche brug -betreffende. Intusschen komt de directie en eenig per soneel van de Alphensche autobus-onder neming „Moda" met de nieuwe bus voor en verzoekt de raad met de pers een proeftocht te maken naar Leiden. Aan deze vriende lijke uitnoodiging wordt gevolg gegeven en tot aller genoegen en vol lof over den keu- rigen wagen keert men ten raadhuize terug, te laat en niet in de stemming om weer te vergaderen, zoodat 's avonds de agenda wordt afgehandeld. Na langdurige bespre kingen in geheime vergadering werd in de openbare vergadering meegedeeld dat door den raad is besloten, de Koudekerksche brug niet te koopen, omdat de koopprijs veel te hoog is, de brug in een slechten toe stand verkeert en een nieuwe brug te hooge kosten zou medebrengen, te meer, daar er gevaar is, dat te eenigen tijd het veerrecht zou verdwijnen. Ook de samensprekingen met Ged. Staten hebben tot geen gewenscht resultaat geleid, daar de brug nog te veel als een plaatselijk belang wordt beschouwd Hierna wordt de vergadering gesloten RECLAME. 2614 AALSMEER. Een zoon van Z., die door de Zijd- straat per fiets reed. kwam door de gladheid van den weg te vallen, waarbij hij een been brak. Dadelijk snelden eenige personen toe die hem opnamen en naar den diehtslbij- zijnden dokter brachten Per auto werd hij naar het ouderlijke huis vervoerd. In de Woensdagavond gehouden ver gadering der Kon Ned Mij voor Tuinbouw en Plantkunde werd bpsloten deel te nemen aan de Gentsche tuinbouwtentoonstelling in het voorjaar 1928 De bedoeling is uil Ie komen met een collectieve inzending serin I gen. rozen. enz. Omtrent de vraag, of door middel van premies, door de veilingen beschikbaar te stellen, de kwaliteit der snijbloemen zoude kunnen worden opgevoerd, was de vergade ring over hel algemeen van meening, dat het niet mogelijk zou zijn, omdal ieder kweeker, met de beste prijzen voor zijn pro duct in het vooruitzicht, zorgt zijn product zoo goed mogelijk te kweeken. Premies zou den daar niets af- of toedoen. HAARLEMMERMEER. Tot onderwijzeres aan de R -K. St. An- thoniusschool te Nieuwvennep alhier (hoofd de heer F. G. Alkemode) is benoemd mej. J. C. M. Verhaar, te Alkemade. HILLEGOM. >tDe Klimgeit". De tooneelvereeniging „Hito" heeft haar eenjarig bestaan gevierd met de voorstelling van „De Klimgeit", het vroolijk spel van zomer-toerisme door J. W. Broedelet. De spelleider, de heer J. Paling sprak de vele bezoekers, die de zaal van hotel Sistermans geheel vulden bij de opening toe. het een jarig bestaan memoreerende Het stuk is heel goed gespeeld, de hoofd rollen waren bij den heer R J. Tol en me vrouw StaatsOut in goede handen, de andere rollen werden eveneens goed ver tolkt. Het applaus was zeer enthousiast. De heer F. van Waveren huldigde den spellei der met een toespraak en een groote lauwer krans. De dames werden met bloemen ver eerd. De stemming was zeer geanimeerd. Een verloting sloot den avond. KATWIJK AAN ZEE. Aangaande de autobanden en accu's waarover wij eenige dagen geleden schreven kunnen wij thans melden, dat de banden door de politie gevonden zijn in een pakhuis te Naarden. waar ze abusievelijk achterge laten waren door den chauffeur R. van hier. De bijna nieuwe accu's had hij verkocht en hij'was met een paar bijna waardelooze accu's weer huiswaarts gegaan Van een en ander is procesverbaal opgemaakt. Door de polilie is van zekere K. alhier een geweer in beslag genomen. KATWIJK AAN DEN RIJN. De zending op Sumatra. Woensdagavond had in de Geref. Kerk de aangekondigde lezing met lichtbeelden plaals, uilgaande van de Zendingscommis- sie en de Propagandaclub. Als spreker trad op de heer L. Meijenng, secretaris van het pathologisch laboratorium te Medan, thans met verlof hier te lande. Spreker had tot onderwerp gekozen „Mededeelingen over de cultures en geeste lijken arbeid op Sumatra'*. De leiding van dien avond berustte bij den heer G. van der Perk, voorzitter van de propagandaclub, die de samenkomst opende door te laten zingen Ps. 66: 4 en gebed. Daarna heette hij namens genoemde ver- eenigingen de aanwezigen hartelijk welkom en zetle het doel van den avond uiteen. Na dat gezongen was Ps. 672 gaf hij het woord aan den spreker. Het is mijn bedoeling, aldus spr., u heden avond iets te laten zien en hooren van den arbeid onder de verstrooiden en op hel ter rein der Zending op Sumatra verricht. Het eerste wordt verricht door de Geref Kerk te Medan en tweede door het Ned. Zend. Ge nootschap. Hierna liet de spr. een aantal lichtbeelden zien verdeeld in drie serie's die door hem op duidelijke en aangename wijze werden toegelicht. De eerste serie betrof de omgeving waarin de meerderheid van de verstrooiden van Medan's Kerk wonen, name'ijk de cultures De tweede serie lichtbeelden bevatte foto's van de melaatschen kolonie ..Lao Si Momo" op de Karo hoogvlakte, ruim twee uur per auto van Medan. Het derde gedeelte der lichtbeelden han delde meer over Medan zelf en wel in het bijzonder over den arbeid onder de verstrooi den Het zielenaantal van Medans kerk be draagt ongeveer 330, waarvan ongeveer een derde in Medan zelf woont en de rest buiten De dichtstbijzijnde 18 K.M. an de verst- afwonenden van 6 tot 10 dagreizen. Met deze laatstcn wordt alleen maar schriftelijk contact gehouden, de anderen worden meestal tweemaal per jaar bezocht. Van dit laatste is meestal het gevolg dat in Medan zelf veel leesdienst is. Spreker maakle een vergelijking met hier en daar, hier twee maal kerk, catechisatie, lezingen, jonge lingenver. bezoek van predikant of ouder ling enz., daar in de meeste gevallen niets van dat alles, wellicht 1 maal of tweemaal per jaar een predikant, soms nog minder be zoek. ja zelfs na drie en half jaar het eerste bezoek. Vervolgens vertelde de spr van de ver strooide dagen Dat zijn de dagen waarop ongeveer heel de kerk van Medan samen komt. Met het oog op de vacantie's wordt dit ongeveer een halt jaar van te voren al bekend gemaakt Daarna wordt er geinfor meerd wie er komt met het oog op even tueel logies. Op Zaterdagavond om te onge veer zes uur. na zes uur loopen er geen trei nen meer. komen de meesten aan waarvan enkelen met soms vier dagreizen achler den rug of ook wel 900 KM. in 'n roeiboot, groote boot of trein. De meesten worden door hun resp. gastheeren afgehaald, waarna te acht uur de ontmoetingssamenkomst plaals heeft in de kerk. die daarvoor feestelijk is in orde gebracht. Dan wordt er gezongen, wat voor velen een behoefte is. De Zondagmorgen daarop is de godsdienstoefening. In de avondgodsdienstoefening wordt 't H. Avond maal gevierd 's Maandagsmorgens wordt er een bij eenkomst gehouden waar in een onderwerp wordt ingeleid en verschillende vragen wor den besproken met kerkeraad en omgekeerd. Des middags vertrekt een ieder weer naar zijn woonstede, gesterkt en verkwikt en waar men dan weer een heel lange tijd op moet teren. Met den wensch dat het werk onder de verstrooiden, door de gemeente in Holland ook in het gebed zou worden herdacht, zin- digde spr. zijn mooie en met aandacht ge volgde rede. De heer G. van der Perk was zeer zeker de tolk der aanwezigen, toen hij den heer Meijering hartelijk dank bracht voor zijn mooie en leerzame lezing met lichtbeelden. Onder het zingen van Ps. 68: 2 en 13 werd er gecollecteerd voor de melaatschen kolonie en voor het werk onder de verstrooiden, welke collecte ruim f 30 opbracht Door ds. Meijering werd de bijeenkomst met dankgebed gesloten. De twee motorschepen van de firma S. Parlevliel werden gisteren in het openbaar door notaris Eerdbeek alhier verkocht. Beide schepen werden opgehouden, respectievelijk op f 9000 en f 10.000. NOORDWIJK. Oranje-V eieeniging. Gisteravond vergaderde de Oranjever- eeniging in café Flora van den heer P. H. v. d. Voort, door wien de zaal met bloemen en planten was gesierd. De voorzitter de heer v. Wijk opent met het gebruikelijke welkom. De notulen van 2 Mei '27 worden gelezen en goedgekeurd Op 31 Aug verleden jaar is een telegram naar de Koningin ge zonden en daarop was antwoord ontvangen wat voorgelezen werd. Het verslag van de penningmeester wees uit dat er een kassaldo was van 't vorig jaar van f 469.'18 en aan inkomsten f 2916 95, dus te zamen f 3386.43. De uitgaven bedroe gen f 2976.58 Het batig saldo was hierdoor f 409.85. De heer H. Medenblik brengt hier na rapport uit nopens de qontröle-commis sie. Hij prees het beheer, de keurige manier van boeken en de overzichtelijkheid Hij stelt voor om den penningmeester een blijk te geven dat de vereeniging zijn werken op prijs stelt in den vorm van een cadeautje. Verleden jaar heeft de penningmeester voor een honorarium bedankt maar een cadeau tje mag hij niet weigeren. De vergadering gaat hiermede accoord en aan het bestuur wordt opgedragen hiervoor te» zorgen Hier na heeft plaats een bestuursverkiezing wegens bedanken van den heer J. W. Roo- denrijs. De voorzitter brengt het afgetreden lid dank voor den steun dien hij het bestuur steeds gaf en de aangename samenwerking. Door het bestuur wordt aanbevolen de heer J. v. d Weijden. Deze wordt gekozen met 23 van de 28 stemmen. Bij den rondvraag geeft de heer Medemblik in overweging bij een etalagewedstrijd naast de jury ook het publiek te laten keuren. Hierover ontstaat een langdurige discussie. Het bestuur stelt voor om aan de Reddingsbrigade die altijd bereid is om hulp te verleenen en met hun reddingsmiddelen aanwezig een donatie te geven van f 10 voor dit jaar. Wordt aange nomen Hierna brengt de voorzitter dank aan den burgemeester voor de welwillende medewerking om het feest te doen slagen, alsook den Commissaris van politie en het politiekorps, de vereenigingen en personen en sloot hierna de vergadering. B1 oemb ollencul tuur Woensdagavond vergaderde de afdeeling Noordwijk van B.B.C. in Hotel Royal. We gens ontstentenis van den voorzitter, werd de vergadering gepresideerd door den heer J. C. v. d. Mqer De notulen werden onder dank gear resteerd. Besloten werd deel te nemen aan een bespreking teneinde te trachten een betere regeling te verkrijgen in het goede renvervoer in de bollenstreek. Als afgevaardigden naar deze vergade ring werden gekozen de heeren J. Lind- hout. J. v. d. Wilden, C W. Alkemade en W. S. v. d. Meer. De bestuursverkiezing had tot uitslag dat met algemeene stemmen i herkozen werd de heer J. v. d. Wilden, en in de vacature Th. J. v. Went, welke niet meer m aanmerking wenschte te komen, ere heer A. R. Overvelde. Vervolgens kwam in behandeling de beschrijvingsbrief der 15b© algem. vergadering. Voor punt 5, verkie- zing van twee leden voor het hoofdbestuur werd den afgevaardigden een vrij 4inan<laat verstrekt. De vergadering sprak haar afkeuring uit over het eigenmachtig optreden van bet H.B. inzake de overschrijding van de bouwsom voor het Eigen Gebouw met f 30.000. Uitdrukkelijk zal worden gevraagd hoe het H.B. zich voorstelt deze leening'van f 30.000 af te lossen. Nog kwam in bespreking de door de afd. Hillegom ingediende motie van afkeunag over de eigenmachtige handeling van het H.B., waarbij werd besloten deze motie te steunen. In het volgende punt van den beschrij vingsbrief stelt het H.B. voor, de machti ging der algem. verg., om zich met een adres tot de Regeering te wenden, waarin wordt aangedrongen op het nemen van maatregelen tot verwering tegen die lan den, welke invoei onzer bloembollen be lemmeren Na een zeer breedvoerige dis cussie werd na stemming besloten dit voor stel te 6teunen Aan de afgevaardigden werd opgedragen bij de rondvraag de bestaande telefoon-re geling in bespreking te brengen en te trachten na de algem. vereen, hierin een grondige verbetering te brengen. Tot af gevaardigden werden benoemd de heeren J. Braun en J. C. v. d. Meer, en als plaats vervangers C. W. Alkemade en Th. v. d. .Wedden. In de rondvraag bracht de heer C. W. Alkemade ter sprake het voorstel van B. en W. der gemeente tot verbetering van de West-einderbrug, waarbij door hen de doorvaartwijdte was bepaald op 4% M. spr is van oordeel, dat deze doorvaart veel te smal is en acht het noodig deze te brengen op 6 M. Met deze zienswijze ging de vergadering geheel accoord en er werd besloten dit verlangen te bevoegder plaatse kenbaar te maken. Hierna had de verloting der planten plaats, waarna de voorzitter pnder dank voor de opkomst deze zeer geanimeerde vergadering sloot. Lijst van onbestelbare brieven en* brief kaarten van welke de afzenders onbekend zijn terugontvangen in de le helft der maand December 1927. D. de Jong, den Haag Raad van Arbeid, Leiden. NOORDWIJK AAN ZEE. In de Herv. Kerk alhier, werd gister avond de jaarlijkRche dankstond gehouden voor gewas en visscherij Ds Hospers trad op als voorganger en sprak naar aanleiding van Psalm 127 V3. 2b. NOORDWIJKERHOUT. In een gehouden vergadering van den R.-K. Volksbond trad het bestuur en bloc af. Een geheel nieuw bestuur werd geko zen, bestaande uit de heerenJ. Zonne veld, P. C. van Saase, J v. Dijk, J. v. d. Voet, J. v. Gijlswijk, C. J. Ruigrok, H. Langeveld, H. v. Kampen, en N. H. de Klerk. Uit dit bestuur werd tot voorzitter geko zen, de heer H. Langeveld. Uit het ver slag van den penningmeester bleek dat er een batig saldo in kas was van f 633.88 In het St.-Bavo-gesticht alhier werd door pastoor Peeters een kunstvoorstelling gegeven van het Passiespel in Oberam- mergau", met gekleurde lichtbeelden. De opbrengst komt ten bate van een liefdad;rr doeL RUNSBURG. Zanguitvoering „Excelsior". De Christelijke zangvereeniging „Excel sior", directeur de heer P. de Rook, heeft een uitvoering gegeven in de Hervormde Kerk alhier. Zooals gewoonlijk was voor deze uitvoering veel belangstelling, ook van elders. De eere-voorzitter, ds. A. Altena, opende, nadat gezongen was Psalm 103 1, met gebed en sprak daarna een kort wel komstwoord. Spr. achtte het zich een voor recht als eere-voorzitter dezen avond te mogen leiden, vooral waar zoo'n talrijke schare was opgekomen. In het bijzonder heette spr. welkom „Excelsior" en haar directeur, alsmede het dubbel-mannen- kwartet „Inter Nos" van Oogstgeest, dat zijn welwillende medewerking verleende. Hij wees daarbij op het 't vorig jaar door „Inter Nos" behaalde succes, waardoor de verwachtingen hoog gespannen zijn, en hij hoopte, dat aan het eind van den avond allen welvoldaan huiswaarts zouden kee- ren. Onder de bekwame leiding van direc teur De Rook werden hierna door het koor verschillende zangnummers uitgevoerd. Het programma was blijkbaar met zorg samen gesteld en de leden van het koor hebben zich zeer beijverd dit zoo goed en zuiver mogelijk af te werken, waarin zij wonder wel geslaagd zijn. Er werd dan ook met aandacht geluisterd. Vooral „Avondkoor" van C. Kreutzer en „Gods Lof in de na tuur" van L. van Beethoven zijn uitnemend tot zijn recht gekomen en geven blijk, dat het de leden ernst is met hun oefeningen. Na de pauze vielen in het bijzonder in den smaak „Woudgedachten" van Franz Abt en „Bruidsvaart in Hardanger" van Halfdan Kjerulf. In het eerstgenoemde kwam vooral de fraaie alt-slem van mej. Verhaar tot haar recht. Ook „Inter Nos" heeft zich niet onbetuigd gelaten en de hernieuwde kennismaking zal velen verheugd hebben. Van de nummers door dit dubbelkwarlet gezongen, noemen wij o.a. „Te Huis" van Jac. Bonset en „Kerstlied", van Joh. H. Loser, waarmede veel succes werd behaald. In zijn slotwoord constateerde ds. Altena, sprekende namens alle aanwezigen, dat „Excelsior" haar naam eer had aangedaan. Spr. hoopte dat de directeur nog lang mocht blijven gespaard, opdat de vereeniging in haar kunstuitingen steeds hooger zou gaan. Spr. dankte ook „Inter Nos", welker prestaties met bewondering waren aange hoord en spr. riep ook de leden daarvan een hartelijk tot weerziens toe. Nadat ds Altena hierna het dankgebed had uitgesproken, werd besloten met het gemeenschappelijk zingen van den .Avond zang". De Dankdag-collecte in de "Gerefor meerde Kek alhier, heeft ruim f 1300 op gebracht. SASSENHEIM. De uitslag van de gehouden aanbe steding van het bouwen eener bloembollen- schuur voor de firma Baartman Koning, onder directie van de aannemersfirma Gebrs. Van Breda, is als volgt: Er waren 20 inschrijvers, waarvan de hoogste met f51.000 en de laagste met f38.289 Het werk is evenwel gegund aan de firma Th. Reeuwijk, alhier voor f40.330. De begrooting was f42.450. VOORHOUT. Bloembollencultuur. Gisteravond vergaderde in café ,,Boer- haave" de afdeeling Voorhout van de al gemeene vereeniging van Bloembollencul tuur. De heer P. A. van Reisen, opent de ver gadering met eeD woord van welkom en geeft een kort verslag over het afgeloopen jaar, dat in alle opzichten gunstig genoemd mag worden. De prijzen voor hyacinthen, narcissen en vroege tulpen waren best, alleen de dax- win-tulpen, waarvan de voorraden voor een groot deel zün opgeruimd, waren minder bevredigend Ook hierin komt verbetering. De notulen van het verhandelde op de vorige vergadering, werden door deD se cretaris, den heer C Zonneveld voorgele zen, en onveranderd goedgekeurd. Daarop werden candidaat gesteld als leden van het hoofdbestuur, de heeren Jac. Bijvoet te Overveen en Chr. Eggink te Voorschoten. Daarop had de verkiezing plaats van- twee afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Haarlem Gekozen werden de heeren P. A v. Reisen en H. J. Vester en tot hun resp. plaatsvervangers de heeren C. Roozen en C. Zonneveld. Een belangrijk punt van de agenda ié punt 6 van den beschrijvingsbrief. Het hoofdbestuur deelt daarin mede, dat er nog f 30.000 noodig is voor het nieuwe ver- eenigingsgebouw. Van zelf sprekend is het dat de beursentrées voor de aflossing der geleende gelden in de eerste plaats daar toe benut moeten worden. Een vrij levendige discussie volgde hier op. De heer W. v. d. Laan zegt, dat in een vorige vergadering door de leden is beslo ten, het hoofdbestuur te machtigen om a© begrooting der bouwkosten, zoo noodig, tot zeker bedrag te mogen overschrijden. Heb verschil toch, is niet zoo groot, wanneer men de transformatie van het nieuwe ge bouw in aanmerking neqmt. Hij stelt daar om voor, indien op de algemeene vergader ring een motie van vertrouwen in het hoofd, bestuur wordt gesteld, den afgevaardigde mandaat mede te geven daarin mede to gaan. Waartoe wordt besloten. Punt 7. Het hoofdbestuur vraagt maefr» tiging om zich met een adres tot de Re- geering te wenden, waarin wordt aange drongen tot het nemen van maatregelen, ten einde zich te kunnen verweren tegen die landen waar de invoer van bloembollen belemmering in den weg gelegd wordt. Z.h.s. aangenomen. Bij de behandeling der begrooting gaf de heer v. d. Laan te kennen, dat de post inkomsten beurs-entrées f 5000 zeker te laag is geraamd, terwijl de heer P. L. v. d. Hulst bezwaar maakte tegen de uitgifte van het jaarboekje dat op f 1300 wordt geraamd Rondvraag. De heer C. Zonneveld zag gaarne een kleine vergoeding toegekend aan den veldwachter A. Eggen voor zijn betoonde activiteit, inzake den bloembol lendiefstal nabij het perceel Westerhoven* De voorzitter merkt op, dat de aanbren gers van dezen diefstaJ een kleine vergoe ding hebben gekregen Hij acht dit vol doende. Het voorstel verder niet onder steund wordende, wordt voor kennisgeving aangenomen. De heer H. J. Vester wil meer gerief hebben van de abri, geplaatst aan de halte Voorhout. Ook wordt door den heer Knoppert aangedrongen om in de avondJ- uren een betere dienstregeling te krijgen, en wel voornamelijk tusschen 7 uur en haif- twaalf. De voorzitter wil deze zaak aan hangig maken bij het gemeentebestuur* Hierna sluiting om over te gaan tot ver loting van eenige prachtige bloeiende plan ten enz. Jaarfeest der C. J. M. V. „Bid en Werk". Woensdagavond halfacht tikte de voor zitter met den hamer en het 4e openbare jaarfeest der O. J. M. V ,,Bid en Werk" te Voorhout was geopend. Na het zingen van Ps. 150 1 en gebed, heette ds. Ni- colaï de talrijke aanwezigen welkom( in 't bijzonder de vele afgevaardigden van den Ring: „Sassenheim en Omstreken." Hierna hield de voorzitter een Bijbelinleiding over Mt. 20 14 en Mt. 22 1—4, uiteenzet tende, dat voor een waarachtig O. J. M- Ver. het leven een blij dienen is rond den persoon van Jezus Christus. Het jaarverslag sprak van 17 leden, vanl 47 vergaderingen in 't afgeloopen jaar, het vertelde van een reciteer wedstrijd door de leden onderling gehouden en het was geheel optimistisch gestemd. Daarop volg den twee voordrachten van P. Ciggaar en R. J. A. Ellenkamp en een opstel van den tweeden voorzitter E. F. Knoppert, over: Arbeid adelt". Algemeene bijval vond de samenspraak: „Het Geweten", van ds. Straatsma, welke ruim 5 kwartier duurde. Na de pauze werd gezongen Gez. 274 2 en nu volgden twee voordrachten gehouden door A. L. C. Drost en F. Uithoven, een opstel van C. Uithoven over „Zuinigheid" en twee samenspraken. De laateten hadden veel succes, er werd hartelijk gelachen. Aan het eind van den avond sloot do voorzitter deze opgewekte jaarvergadering. Na dankgebed sloot men met het zingen van Gez. 127 5. Ondanks den sneeuwstorm was de op komst zeer groot. Eigenlijk was er al plaats te kort. Het jaarfeest schijnt elk jaar meer in den smaak te vallen. Er was ditmaal nog iets bijzonders: mu ziek tijdens de pauzen. Piano, viool en xylophoon vroegen onder veranderingen op het tooneel om aandacht. Zoo werd heb wachten aangenaam verkort. Het dochtertje van den heer P. r. d. H., wonende aan den 's-Gravendamscheweg alhier, kwam vanwege de gladheid der straat, zoodanig te vallen, dat zij haar rechterdijbeen brak, en Der auto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd moest worden ter verdere verpleging. WASSENAAR. De Stcrt. no. 244 bev3t de gewijzigde statuten betreffende de N.V. Bloembollen Cultuur en Handel Bjjco, alhier.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 13