68*<e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 13 December 1927 Derde 'Blad No. 20782 UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. WIE BETAALT DE MEESTE BELASTING? Men schrijft ons: Wij kregen een staatje van belastmg- eijfers onder de oogen, die opgebracht moes ten worden door gehuwden, met 8 kinderen orer het belastingjaar 19261987 bij een mi ver inkomen van f 1000 en f 2000 Deze belastingbedragen werden betaald in de ge meenten liggende in den Noordhoek van Zuid-Holland, dus vanaf Hillegom tot de omgeving van Leiden. De goedkoopste gemeente is bovenaan geplaatst met nr. 1 in de eerste kolom bij een inkomen Tan f 1000, de tweede num mering geldt een inkomen van f 2000. Nr. Gemeente ƒ1000 Nr. ƒ2000 1. Leiderdorp 225 L ƒ27.50 2 Sassenheim M 3.69 2. 27.54 3. Noordwijkerh. 4.60 4. „33.60 4. Lisse M 5-25 3. „30.597» 5. Hillegom 5.43 10. 43 85 6. Voorschoten l> 5-86 5. 36.66 7. Leiden 5.85 13. 66.83 8. Warmond M 6.35 7. „41.25 9. Rijnsburg n 6.SO 9. 42.80 10. Noordwijk M 7.— „43 11. Oegstgeest 7.25 6. 39.75 12. Voorhout M 7.30 11. „48.30 13. Katwijk 10.80 12. 62.20 De nummering bij f 1000 en f 2000 loopt voor enkele gemeenten niet, voor andere weinig uiteen. Hillegom en Leiden springen echter uit den band. Hillegom springt van nr. 5 op nr. 10, terwijl Leiden een nog groo teren sprong maakt van nr. 7 op nr. 13. Oegstgeest beweegt aich in een tegengestelde richting en zakt van 11 tot 6 af. HAARLEMMERMEER. f Raadsagenda. De Raad van deze gemeente komt In Openbare vergadering bijeen op Donderdag 15 December 1927 des namiddags één uur precies ten raadhuize, zoo noodig voort te zetten op Vrijdag 16 December d.a.v. des namiddags hall twee uur. Agenda: 1. Verzoek van het bestuur van de veree- niging tot stichting en instandhouding van een school met den bijbel te Vijfhuizen en omstreken om gelden beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van nieuwe school banken. 2. Voortzetting der behandeling van de begrootingen van de gemeente, die der be drijven en van het burgerlijk armbestuur, dienst 1928. Groote Centrale Schietwedstrijd, In hotel Nijssen te Nieuw-Vennep had de groote centrale schietwedstrijd plaats voor de leden van den bijzonderen vrijwilligen landstorm in Haarlemmermeer. Tegenwoordig waren o.m. de commandant van het landstormkorps „Slelling van Am sterdam". majoor C. de Veer, de secretaris van de gewestelijke landslormcommissie res. kap. K. L. Schell en de res. luitenants Kiel en Benne, leden van de plaatselijke schielcommissie te Amsterdam. De bijeenkomst werd met een toepasse lijk woord geopend door den waarnemend burgemeester, wethouder Knaap, waarna met de vaste- en vrije baanwedstrijden een aanvang werd gemaakt De deelname was zeer groot; niet minder dan ongeveer 200 leden namen aan de verschillende wed strijden deel. Een twaalftal personen gaf zich als nieuw lid op, zoodat de totale sterkte van het bataljon Haarlemmermeer thans ongeveer 715 bedraagt Tegen acht uur werden de wedstrijden, die een vlot en gezellig verloep hadden, be ëindigd en kon met de prijsuitreiking een aanvang worden gemaakt e. De heer Knaap reikte de vele prijzen, be staande uit huishoudelijke en luxe voorwer pen, die op een tafel keurig waren gerang schikt, aan de gelukkige winnaars uit. De beker kwam thans definitief in het bezit van den heer N. van der Elsl, terwijl de heer J. A. van Leeuwen uif Lisserbroek beslag wist te leggen op den eersten prijs (mei gouden medaille) in den vaslebaan- wedstrijd en de heer M. B. Benard op den eersten prijs in den vrijebaanwedstrijd. De medailles werden bij monde van ma joor de Veer aan de winnaars uitgereikt. Deze schietwedstrijd is een groot succes geweest. HILLEGOM. De Hillegomsche Harmoniekapel staat bi) St. Nicolaas goed aangeschreven, zij kreeg weer van hem een postwissel van f 25. Deze goede gewoonte wordt al sinds jaren gehandhaafd. KATWIJK a. ZEE. Door een onzer ingezetenen werd op 15 Nov. j.l. aan den directeur-generaal der Posterijen te 's Gravenhage een eenvoudig en afdoend plan toegezonden om de wacht kamer van ons postkantoor te vergrooten. Dezer dagen ontving inzender echter een schrijven van genoemden directeur, waarin deze meldde dat er bezwaar bestaat tegen de uitvoering van genoemd plan, doch dat binnenkort in genoemd kantoor eenige voor zieningen zullen worden getroffen, waar door meerdere ruimte in de wachtkamer Wordt verkregen. Er komt dus verbetering. Nu, ze is dringend noodzakelijk. Het Nijmeegsche Bagger- en Aanne mersbedrijf is de leverantie opgedragen van 120 000 kub. Meter zand, ten behoeve van de gemeente 's Gravenhage, hetwelk afge voerd zal worden van uit de zanderij ten noorden van het uitwateringskanaal van' Rijnland. NOORDWUKERHOUT. Gemeenteraad. Werkloozenzorg. Voorzitter: burgemeester van lersel. Afwezig: wethouder Oostdam, wegens ziekte. De voorzitter opent met gebed en doet daarna mededeeling van verschillende inge komen stukken. Hierna worden de notulen gelezen Aan merkingen worden gemaakt door den voor zitter en de heeren Langeveid eD Geerlings De voorzitter stelt voor. geen notulen in het vervolg meer voor te lezen-, doch ieder lid in de gelegenheid te stellen ze te lezen voor den aanvang der vergadering. Aldus besloten. Op voorstel van B. en W. wordt de ge stelde zekerheid van den gemeente-ontvan ger verhoogd van f 5000 op f 10.000. Gewijzigd wordt de verordening, regelen de de opneming en belegging van kasgelden. Op voorstel van B. en W wordt besloten over te gaan tot het aangaan van een reke ning-courant-overeenkomst met de plaatse lijke Coöperatieve Boerenleenbank en wel tot een bedrag van ten hoogste f6000. Gewijzigd wordt de instructie voor den secretaris, den ontvanger, en de ambtenaren ter secretarie. De kantooruren op de gemeente-secreta rie zijn in 't vervolg voor 't publiek van 's morgens 9 uur tot 's middags half een. Ook is hel kantoor geopend van 's mid dags half drie tot zes uur, doch niet voor het publiek. Bij afwezigheid van den gemeente-ont vanger gedurende meer dan veertien dagen zal een plaatsvervanger worden aangesteld, in verband met de zekerheids-stelling. - Besloten wordt het voormalige schoolhuis der opgeheven openbare school te verhuren voor den tijd van twee jaren aan den bloe mist C. van Eeuwen, voor 14ÜQ per jaar, met ingang van 16 Dec. a.s. Er worden f 500 beraamd voor het aan brengen in dit huis voor de noodige verbe teringen, als waterleiding, closet, schoor steenmantel, enz. Bij de rondvraag stelt de heer J. Passchier voor, over te gaan tot verbetering van den Langevelder-weg met het oog op de werk loosheid. De heer Passchier houdt voor de werkloozen een krachtig pleidooi met het resultaat dat reeds a.s. Maandag een aantal werkloozen aan het werk kunnen. In de eerste plaats komen in aanmerking georga niseerde kostwinners en hoofden van ge zinnen. De werkzaamheden beginnen met den Langevelder weg. welke over de geheele lengte verbreed zal worden met 50 c.M. Hierna geheime zitting. Het opgeheven opvoedings-tehuis „T Hoogt" is thans ingericht als pension voor bezoekers van het St Bavo-Gesticht, die er desgewenscht kunnen logeeren. VOORSCHOTEN. 25-jarig jnblleum van den rijksveldwachter Witteman. Den 5en Januari a-S. zal het 25 jaar ge leden zijn dat de heer A Witteman bij de rijksveldwacht zijn intrede deed. Zijn eerste etandplaats waa Dirksiand en na verloop van een jaar werd hij overgeplaatst naar onze gemeente waar hi? met groeten ijver nog steeds werkzaam is. Het zal ongetwijfeld den jubilaris die hier en ver in den omtrek een bekende figuur en een evenzeer geacht politieman is, dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. WASSENAAR. Vergadering Uscluk, De Wassenaarsche IJsvereeniging heefi een vergadering gehouden onder leiding van den heer A. Versteeg Deze deelde mede dat bericht was ingekomen van de heeren J Neil en J. van Leeuwen, waarbij zij te kennen gaven niet langer een bestuursfunc tie te willen vervullen. De heer J. J. Remmersw.ial bracht ver slag uit over hel verhandelde op de alge- meene vergadering van de Zuid-Holl. IJs vereeniging. Naar aanleiding hiervan ont stond een langdurige gedachtenwisseling over het al of niet onderhouden van de Veenwatering. De afdeeling acht zich thans van onderhoud van dit water ontslagen. Ook de heeren J. J. Remmerswaal en A. Versteeg deelden mede, dat zij als bestuurs lid wenschen le bedanken. Zij kwamen ech ter na op hen geoefenden aandrang op hun besluit terug. Als bestuurslid wordt daarop gekozen de heer A. P. Ruigrok. Bij de rondvraag werd er op aangedron gen spoedig commissarissen aan le wijzen, opdai bij vorst alles gereed zal zijn. Hier aan zal het bestuur aandacht schenken. ALPHEN. Ledenvergadering dei Wilhelminavereen. Gisteravond werd in hotel ,,de Vergulde Wagen" een ledenvergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer Jac, v. Vliet. Na opening door den voorzifter wordt door den secretaris voorgelezen een schrij ven van den heer Ten Cate Brouwt^, waarin deze bedankt als voorzitter der vereeniging. Hierop worden de notulen der vorige ver gadering voorgelezen en onder dank aan den secretaris goedgekeurd. Aan de orde komt het financieel verslag van den penningmeester den heer W. A. Lam. Hiervan noteerden wij dat het batir saldo van het vorig jaar bedroeg f 1730.041 doch dat de kosten van het openluchtspel f 5022.95 hadden bedragen en dat deze uit gaven gevoegd bij.de andere, niet door de inkomsten konden worden gedekt, zoodat dit boekjaar sloot met een nadeelig slot van f 1635 03. De commissie tot het nazien der reke ningen van den penningm. bestaande uit de heeren W. v. Diest en W. Rozestraten adviseerde tot goedkeuring daarvan, waar toe de vergadering besloot. Uit het verslag van den secretaris sprak ook een toon van pessimisme, doch een lichtstraal kwam door de wolken met de mededeeling van den voorzitter dat de be stuursleden onderling een renteloos voor schot zouden geven om de loopende reke ningen te voldoen. Als borgstelling zou dan de waarde der bezittingen van de W. V, dienen Met algemeene stemmen wordt dit door de vergadering goedgekeurd. Bij het punt bestuursverkiezing deelde de voorzitter mede dat in de ontstane va catures het bestuur als candidaten stelde de heeren W. v Diest en F. van Loo Meer dere heeren waren voor deze functies aan gezocht, doch hadden gemeend zich hier toe niet beschikbaar te moeten stellen. Daar geen tegencancfidaten waren gesteld wenschte de voorz. tot benoeming over te gaan. Echter ontspon zich een nogal uit voerige discussie welke tot resultaat had, dat de bestuursverkiezing tot een volgende vergadering werd aangehouden. Bij de rondvraag werden enkele vereeni- gingsaangelegenheden besproken, waarna de voorzitter de overigens matig bezochte vergadering sloot. In verband raet het winterseizoen zul len de veilingen uitgaande van de tuin bouwveiling alhier, in plaats van tweemaal, éénmaal per week plaats vinden en wel des Vrijdags, zulks met ingang van de volgende week. ALKEMADE. Raadsagenda. D.e*.v. vergadering van den raad dezer gemeente zal plaats hebben op Donderdag 15 December des namiddags om 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: lo. Benoeming van een lid van het Alg. Burg. Armbestuur van Rijpwelering, wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1928 van den heer G. M. Beelen. Aanbeveling van B. en W. lo. G. M. Beelen: 2o. C E M. Jagers. 2o. Benoeming van twee leden van het Alg. Burg. Armbestuur van Vrije en Lage Boekhorst onder Oud-Ade wegens het over lijden van den heer J. Vetlaan en wegens periodieke aftreding, ingaande 1 Januari 1928. van den heer Th. A. van der Hulst. Aanbeveling van B. en W.: Vacature J. Verlaan: lo. C. van Teijlingen; 2o. C. de Haas. Aftreding Th. A. van der Hulst: lo. Th van der Hulst; 2o C. Bartels. 3o. Voorstel van B. en W. om in verband roet e€ti ingekomen schrijven van Gedep. Staten over te gaan tot wijziging van het Reglement op de Burg. Armbesturen. •4o. Vaststelling van een verordening re gelende het verkeer op de wegen in de'ze gemeente in verband met de gewijzigde Motor- en Rijwielwet 5o. Benoeming van 9 leden van de Com missie tot Wering van Schoolverzuim wegens periodieke aftreding van deze leden op 1 Januari 1928, waaronder 1 va cature wegens het vertrek van den heer Th van der Lugt. Voorstel van B. en W. om de acht reeds benoemde leden wederom voor den tijd van 3 jaren te herbenoemen en in de plaats van de de vacature Th. van der Lugt te' benoemen den heer P. J. de Wit. 6o. Benoeming van een Commissie voor de Landerijen te Huigsloot voor den tijd van 4 jaren, ingaande 1 Januari 1928. B. en W. bevelen hiervoor aan de heeren: J. van der Geest, P. de Jong G. H. Rotteveel en J. N. Los, terwijl ambts halve als voorzitter en secretaris zullen op treden L H. M J. Vosters, burgemeester en W. A. van Harteveld, secretaris. 7o. Vaststelling van een aantal pen sioensgrondslagen. 8o. Reclames schoolgeld 9o. Wijziging begrooting, dienstjaar 1927 lOo. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. Uitvoerige discussies over wijziging der verordening op de rioolaansluiting Be noemingen. Aanwezig zijn alle leden. Voorzitter: de burgemeester. Een langdurig debat van meer dan een uur ontspint zich over een door het lid Jongeneel ingediend voorstel om de veror dening op de rioolaansluiting te wijzigen. Deze heer wil als grondslag der heffing stellen de oppervlakte van het perceel en dan heffen 50 cent per M. 2 voor nieuw te bouwen perceelen en 25 cent per M. 2 voor bestaanden bouw. Ter toelichting wordt alleen opgemerkt, dat deze verordening billijker is, terwijl een berekening van de opbrengst bijgevoegd is. Later is nog een wijziging aangebracht waarbij het recht voor bestaande perceelen, die echter reeds bij den bouw direct konden aansluiten aan een hoofdriool, gesteld wordt op 25 cent. De voorzitter zegt, dat geen praeadvies van B. en W. is bijgevoegd, omdat het voor ste) eerst enkele dagen geleden is ingeko men. De heeren Beven en C. B. Balelaan vragen nadere toelichting. De heer Jongeneel achtte het na de vorige vergadering gewenscht een heel nieuw voorstel in te dienen en heeft daarvoor ala maatstaf gekozen de perceel-oppervlakte. De grondverkoop gaat naar denzelfden maatstaf, terwijl toch de meest waarde volle panden meest een groote oppervlakte hebben. Wanneer de kosten f70.00075 000 bedragen, waarbij natuurlijk met even- tueele uitbreiding gerekend is en de opper vlakte van het bebouwde deel van Bode graven-Zuid bedraagt 14*/» H A., dan komt de kostprijs per H A. op f5000, wat neer komt op 50 cent per M 2 Logisch moet de bestaande bouw minder betalen, dat i9 bij alle verbeteringen regel De opbrengst schat spr dan eveneens, on der aftrek van straten en pleinen, op 30.000. De voorzitter bestrijdt het voorstel, dat in de eerste plaats niet af is, omdat het niet aangeeft hoe bij aanneming gehandeld moet- worden de later aangebrachte wijzi ging maak! de opbrengst van het totaal al licht f 60008000 hooger. Voorts vraagt spr hop gehandeld moet worden met een huis. waarbij epn groote hiin wannper deze later voor bouwgrond wordt gebruikt. Het voorstel is gegrond op de ontevredenheid, die echter door den heer Jongeneel vroeger door courantenartikelen is gekweekt. Hij heeft toen de cijrers van spr bestreden en het doen voorkomen of de kosten veel lager en de opbrengst veel hooger zou zijn. Nu aanvaardt hij die cijfers, zoodat hij als eerlijk man moet erkennen, dat hij zich heeft vergist De heer Oldemans wilde graag meerdere progressie, hij ziet bezwaren in het voor- stel-Jongeneel, doch acht het beter dan dat van B .en W. De heer Jongeneel zegt, dat de voorzitter er een politieke zaak van maakt en verde digt zich tegen den aanval, dat hij ontevre denheid zaaide Voor zijn optreden was toen reden. Zijn cijfers van toen verdedigt hij. De kosten blijken nu 1/3 hooger te zijn. waarom spr. het billijk vindt, dat ook de opbrengst hooger wordt dan hij oorspronke lijk voorstelde. De voorzitter zegt, dat de heer J. boven de geraamde opbrengst van B en W uitgaat. Wethouder v. d. Marei legt vast, dat de heer Jongeneel erkent als raadslid anders te zien dan als particulier Spr. stemt toe, dat het systeem-gevelbreedte bezwaren heeft, doch nu eenmaal de ver ordening er is, acht hij deze oplossing niet zooveel beter, dat daarom al het bestaande moet omvergeworpen worden. De heer J. zegt, dat de ontevredenheid eer zal toene men dan afnemen. De voorzitter zegt, dat deze wel zal afnemen als de heer J. erkent dat zijn indertijd gegeven cijfers onjuist zijn. De heer Baan Batelaan zegt, dat door dit voorstel dus alle vroegere bezwaren ver vallen. Echter moeten nu dezelfde m^n- schen, de een wat meer. dc ander wat min der, ook die f30.000 betalen De heer J. zegt echter tot dit bedrag gekomen te zijn, omdat de kosten 1/3 hooger blijken te zijn dan de geraamde. Wanneer hij zegt, dat alles op de duurste wijze is gelegd en zonder eenig plan, -wordt hij scherp aangevallen door den voorzitter, die het tegendeel bewijst. Wethouder Ba telaan neemt niet alles, wat indertijd door den voorzitter en den heer Jongeneel is ge zegd, voor zijn rekening, doch heeft inder tijd eveneens gevoeld, dat niet alles over een kam kan worden geschoren. Er moet onderscheid worden gemaakt en deze vindt hij in het voorstel-Jongeneel. Het voorstel wordt nu verworpen met 83 stemmen. Een regeling wordt aangegaan met Zwam- merdam. waarbij voor die gemeente het slachthuis te Bodegraven wordt aangewezen als eenige slachtplaats. Aan den onderwijzer en de onderwijzeres voor handwerken aan de op te heffen o. 1. school in de Meye wordt tegen 1 Januari eervol ontslag verleend Aan leerlingen uit de Meye, die de o 1 school te Bodegraven willen bezoeken, wordt de helft der reis kosten vergoed De tarieven van slach{- en keurloon, die vroeger in twee verordenin gen bestonden, worden nu door de overeen komst met Zwammerdsm in één verorde ning ondergebracht. De tarieven worden worden slechts op enkele punten gewiizigd Eveneens wordt vastgesteld een uitvoe rige verordening op den keuringsdienst van de gemeente Bodegraven. Tot leden der financieele commissie worden herkozen de heeren B Batelaan. J de Mars en Th. Leliveld; tot leden der lich'commissie de heeren J Beven en C. ^B. Batelaan; tot leden der slachthniscom- missie de heeren Jongeneel en De Vos, De heer Oldemans stelt voor de commissie voor de werkloosheidszorg uit te breiden met 2 leden, met de uitgesproken bedoeling, dat van de afd. van de S. D. A. P. en van den Chr. Nat. Werkmansbond leden zouden worden gekozen. Dit voorstel wordt z.h.st aangenomen. Gekozen worden nu tot leden der comm. de heeren J Beyen, Bn. Batelaan. D. v. d. Maat, K Stapper. J. Kooistra, J. Plomp In de plaats, commissie van toezicht op het 1 o. worden gekozen de heer S. Gorter en mej. H. van Dijken. De heer Oldemans dient een motie In. waarbij de raad uitspreekt, dat een comm voor publieke werken gewenscht is. Deze wordt nu met 9 stemmen voor aangenomen De beide weihouders stemden blanco. De heer Oldemans dient een tweede mo tie in betreffende de instelling van een Burgerlijk Armbestuur. Hij meent, dat bij verschil van inzicht, zooals dat voorkomt, tusschen B. en W. en de diaconieën de armen niet voldoende worden gesteund. De voorzitter bestrijdt deze motie; anderen stemmen daarmee in. Ze wordt nu met 93 stemmen verworpen. Vóór de heeren Beyen, De Mars en de voorsteller. Met de gemeente Langeruigeweide wordt een overeenkomst aangegaan, waarbij de motorspuit in geval van brand ter harer beschikking wordt gesteld. Een crediet wordt toegestaan voor de in richting van een arrestantenlokaal te Nieuwerbriig. Bij de rondvraag wijst de heer De Vos op de Rijkswegenplannen, die als de weg BodegravenUtrecht, die ach ter de spoorlijn is geprojecteerd, wordt aan gelegd. alle boerderijen, ongeveer 50, tus schen Bodegraven en Nieuwerhrug Sullen afscheiden van hun land Hij vraagt B. en W daar vooral de aandacht op te vestigen. Op een vraag van den heer Jongeneel ant woordt de voorzitter, dat de onderhande lingen over de trottoir in de Noordstraat op het doode punt zijn; op kleinigheden is de conferentie mislukt Voorloopig i9 er nu niets aan te doen De mensehen zullen echter wel wijzer worden. Weth v d Marei deelt tpn slotte mode dat de kosten van electrifioatïe van de Meve. die waren geraamd op f 46.647, hebben bedragen f 42.202,73*/». LEIMUIDEN. Vergadering IJsclub „Nut en Vermaak". Maandagavond hield de ijsclub „Nut en Vermaak" alhier in het café J. de Keyzer een algemeene ledpnvergndering. Te ruim halfacht oppnde de Voorzitter, de heer J van Rijn de vergadering door alle aanwezigen een hartelijk welkom toe te roepen. Vervolgens werden door den secretaris! den heer G. C, Charlet de notulen der vorige vergadering voorgelezen, welke zon der op- of aanmerking vastgssteld werden. Uit hei verslag var den penningmeester den heer K Vreeken, bleek dat de inkom- sten f331.57 bedragen hadden, terwijl da uitgaven f62.95 beliepen zoodal een batig saldo, van f268.62 aanwezig was. De heeren de Ren en Lissenburg die tof, het nazien der rekening benoemd werden constateerden, dat alles in volkomen orde was. i De aftredende bestuursleden de heeren K. Stigter, P. Th v. Graas on G. C. Char, let. werden met bijna algemeene stemmen herkozen I De heeren P. Th. v. Graa9 en G. C. Chpr. let verklaarden hun benoeming gaarne aan te nemen. Daarop volgde de gratis verloting, waarna de voorzitter te ongeveer kwart over acht de vergadering sloot. De heer C. Treur hefeft bedankt als diaken der Ned. Hervormde Gemeente. In ons blad van Zaterdag deelden wij mede dat in de autobus van de firma Maaise en Kroon f 100 werd gevonden Dit is niet waar, want een biljet van slechts f 10 werd gevonden. WADDINXVEEN. Gemeenteraad. Benoemingen. Diverse inhei die-kwesties. Aanwezig alle leden. Voorzitter de burgemeestèr. 1 Nadat de voorzitter de vergadering heeft geopend wordt allereerst het verslag van do vergadering van 28 October onveranderd vastgesteld. De voorzitter doet voorts mededeeling van diverse ingekomen stukken en stelt alsdan aan de orde de benoeming van een voor. zitter van het burgerlijk armbestuur voor het jaar 1928 Met op een na algemeens stemmen wordt wethouders Herfst als voor. zitter herkozen. Vervolgens worden herbenoemd tot leden der commissie tot wering van schoolverzuimi de heeren H Hoek en J. 11. Mulder. Het voorstel van B. en W om vast te stel. len een verordening voor hel correspon dentschap der arbiedsbemiddeling en den dienst der werkloosheidsverzekering wordt onveranderd aangenomen. Wordt besloten aan de R.K. Vakteeken- school „St Aloysius" alhier over 1927 een 8uppletoire subsidie te verleenen, wegens uitbreiding van het leerlingenaantal, waar. door aankoop van leermiddelen enz. een noodwendig gevolg was. Het voorstel van B. en W. om van ge. meenlewege bij le dragen 50 pet. der kosten voor het plaatsen van een reclame op do poststempels vindt tegenkanting. B. en W, stellen n.l. voor om dit subsidie te verlee. nen voor een stempelafdruk, waarin behalve de naam der gemeente voorkomt deze reclame „Groot-meubelindustrie". Dit woord is gekozen al9 gevolg van een conferentie van het dagelijkse h bestuur mei heeren meubelfabrikanten, die wel waren te vinden voor een reclame als boven omschreven, mits de gemeente de helft der koslen voor haar rekening wou nemen De kosten wor. den begroot op ongeveer f 240f 250. Diverse leden meenen dat dit onbillijk ia tegenover andere fabrikanten, daar thana alleen de meubelfabrikanten bevoordeeld zouden worden Na eenige discuasie wordt besloten deze zaak op te knappen zonder hulp van de meubelfabrikanten en alles te bekostigen van goed passende woorden in dit stempel, verder onledig houden met het uitzoeken, van goed passende woorden ind it stempel, zoodat men mag aannemen dat thans een zeer bevredigende oplossing van deze, nu reeds anderhalf jaar hangende kwestie is gevonden. De heer van Lange brengt het dagelijkach bestuur hulde voor zijn bemoeiingen op dit gebied. Wordt besloten aan den heer N. Uitman toe te slaan een gedeelte sloot aan hel oude Dorp te dempen en wel in dien zin dat de demping uiterlijk 31 December 1928 zal moeten zijn voltooid. Wordt besloten aan don heer D. Koster te verkoopen een perceel bouwterrein aan de Oranjelaan. welk perceel zal worden benut voor den bouw van een tweetal woningen, en wel voor den prijs van f2403. Op het verzoek van do vereeniging voor volksontwikkeling alhier om een subsidie nit de gemeentekas, gelijk staande met de kosten voor verlichting en verwarming der bjj haar in gebruik zjinde lokalen der school aan da Brug, ten behoeve der door die vereeniging ts geven cursussen, wordt met 8 tegen 4 stemmen, overeenkomstig het voorstel van B, en W„ die aanvoeren, dat deze vereen, over deze lokalen reeds gratis de beschik, king heeft, afwijzend beschikt. Wordt besloten de commissie van bijstand in het beheer der bedrijven te machtigen een tweetal jongelui aan te stellen op het kantoor der gemeentebedrijven, alhier, op een aanvangssalaris van f300 en f100 voor diploma boekhouden, zulks in verband met het vertrek van den klerk Sliedrecbt. Hot voorstp! van B en W. om aan le koopen voor de gemeente de slniswachters- woning bij de sluis aan de Alpherwalering voor den prijs van f 4200 wordt met alge meene stemmen aangenomen. Nadat nog is besloten tot hel wiizigen der begroeiing voor 1928 in verhand met genomen besluiten, sluit de voorïilter de vergadering. De patronaataeommissie St. Aloysius, heeft een vakteekensohool in deze gemeen te, welke zich in eeD steeds groeiende be langstelling mag verheugen De laatste weken moest een nieuw leslokaal worden bijgehuurd en het lesrooster belangrijk wor den uitgebreid We hopen dat de sehool die bekend staat om het uitmuntende on derwee. zich steeds zal mogen blijven uit breiden. De collecte in de Geref. Kerk voor dg nieuwe kerk heeft f 123.30 opgebracht.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9