'PU ROL SPORT. SCHEEPSTIJDINGEN. I Het verhoor van deskundigen. De deskundige dr A. H. Schirm, schei kundig directeur van de gemeente-apotheek te Den Haag verklaart, dat er geen geval len bpkend zijn. waarin een zoo klpine hoe veelheid van 10 m gr. als hier van de sco polamine is toegediend, den dood ten ge volge heeft gehad In het spierweefsel van het lijk is 39 milligram cyaankali gevon den. wat er op wijst, dat er een grootere hoeveelheid van dit vergif is toegediend De president Wordt nu door den ver dediger betwist, dat deze hoeveelheid cyaankali in het lijk is gevonden?" De verdediger: ..Zeer stellig" De president: „En deskundig betwist?" De verdediger: ..Ongetwijfeld, door de deskundigen dr. Hesselink uit Arnhem, en Van Ledden Flulsebosch uit Amsterdam. De heer Van Ledden Hulsebosch, schei kundige te Amsterdam, deskundige dé charge. verklaart dal, blijkens hei rapport niet wetenschappelijk vastgesleld kon wor den. dat cyaankali is aaniefroffen Gezien de verklaring van den verdachte, dat hij dit vergif heeft gebruikt, is het infusschen wel aannemelijk, dal de bij de sectie aangetrof fen stof cyaankali is. De verdediger betwist dit. Wetenschap pelijk is niet komen vast te staan, dat de gevonden stof cyaankali was en verdachte kan gedacht hebben cyaankali te nemen, doch inderdaad iets anders hebben ge nomen. De president: „Maar wanneer nu vast staat. dat cyaankali toegediend is, dan is het toch ook aannemelijk dat de gevonden hoeveelheid werkelijk cyaankali was?" De verdediger- „Wat staat er echter vast? Wetenschappeliik blijkt er. volgens het rao- port van den heer Van Ledden Hulsebosch, heelmaal mets vast te s'aan De heer Van Ledden Hulsebosch achtte objectief en wefensrhanpeliik ook niet be wezen met het deskundi:; rapport, dat sco polamine aangewend zou ziin. Een deskun dige mag niet rekenen met hetgeen hij vooraf weet. Hij moet het vergif objectief en wetenschappelijk zoeken en vinden. De President: „Maar hij mag toch wel stoutmoediger zijn De deskundige: Hij moet wetenschappe lijk blijven". De President: „Maar al heeft hij niet de wetenschappelijke zekerheid gevonden, dan kan hij toch de wetenschappelijke waar schijnlijkheid aannemen?" De deskundige: Hij mag niets aannemen, maar moet wetenschappelijk vaststellen." De president: „Meent u dan. dat het rap port van de Haagsche deskundigen onvol doende is?" De deskundige: „Ik ben overtuigd, dat. wanneer de Haagsche deskundigen vooraf niets geweten hadden, zij het woord scopo lamine in hun rapporten niet zouden heb ben gebruikt. De cyaankali poeders, die eenige weken oud zijn. vervloeien geheel en al. Slechts enkele korrels met echte cyaankali blijven over. De vervloeiing van' de poeders kan ieder direct waarnemen". De verdachte: Daaruit bliikt dus. dat ik waardelooze poeders heb genomen". De president- „Dat blijkt daaruit niet, want u had kort te voren de vervloeiing zelve opgemerkt en poeders van 600 in plaats van 300 milligram gemaakt, om de snelle vervloeiing legen te gaan Als u du9 een vervloeide poeder had genomen, zoudt u, met de bedoelingen, die u hebt gehad, wel een andere er voor in do plaats hebben genomen". De verdediger: „Hoeveel vergif vervluch tigt in cyaankali, wanneer het onder een slechts afgesloten slop is opgeborgen, b.v. binnen dr«e weken?" De deskunde: „Ik heb proeven genomen en heb toen maximum 50 pet. vergif in een 'ijdperk van drie weken kunnen overhou den". De verdediger stelt nieuwe vragen. De president: U stuurt met al die vragen den boel in de war. Ik kan er geen louw aan vastknoopen I" De verdediger: „Ik kan er niet alleen touwen, wel kabels aan vastknoopen. Het is nu al komen vast te staan, dat de gebruikte hoeveelheid cyaankali verzwakt is geweest en dat hel nog zeer de vraag is, hoeveel van dit vergif werkelijk in het lichaam is door gedrongen". De deskundige verklaart op verdere vra gen, dal uit het rapporl der Haagsche des kundige niet volgt, dat de dood door cyaan kali is veroorzaakt. Volgens het rapport is cyaan door vrijwel niets aangetoond. Deskundige Schirm verdedigt het Haag sche rapport. De heer Van LedJen Hulsebosch zegt, dat de cyaankali klaarblijkelijk in de spie ren van den arm is blijven sleken Volgens hem is cyaan noch scopolamine voldoende op het lijk aangetoond De proeven, die ta ter met dieren genomen zijn, waarbij de cyaanverschijnselen na een eerste injectie met scopolamine, ook wegbleven .zeggen nog niet voldoende voor de combinatie van de inwerking van cyaan en scopolamine op den mensch De zitling werd om over een geschorst lot kwart over tweeën. In de namiddagzitting werd het getuigen verhoor voortgezet. Prof dr. D. H. Wester, apotheker te 's-Gravenhage, zegt dat in het spierweefsel van het slachtoffer een reactie is aangetrof fen, wijzende op cyaankali. Er i9 gevonden „een hoeveelheid blauwzuur' waarop in de conclusie van het deskundig verslag is ge sproken van cyaankali Uit proeven op ko nijnen en katten is gebleken dat spoedig na het toedienen van cyaankali dil reeds niet meer in het bloed is aan Ie treffen. De president- U hebt na dien dus ver schillende proeven genomen Was er ver schil tusschen de eerste wijze van vinden van cyaankali en bij de latere proeven? Getuige Wester an'woordf nat er geen ver schil was Spr achl geen verdere toelich ting aan hel rapi»ort noodig He president Er is gezeg-i dat er uit den mond van hel slachtoffer geen amandelgeur V'as te conslateeren Had dit hier het geval moeien zijn? Getuige zou dil niel met zekerheid kun nen zeggen. De werking van cyaankali is zeer verschillend. Bij enkele proefdieren is na inspuiting de reuk wel geconstateerd, bij andere niet. Als getuige deskundige aan de zijde van den beklaagde werd voorts gehoord dr J. W. Hesselink, arts le Arnhem Deze zegt dat bij het vinden van blauwzuur moei worden gezocht naar cyaan verbindingen Op grond van het rapport is spr. van r-ordeel, dat de toegediende hoeveelheid scopolamine zeer klein is geweest Bij het npmen van proeven moet rekening worden gehouden mei facto ren die de omzeiling der toegediende stof ongunstig hebben beinvloed Dit nader toe lichtend, zegl spr.. dat men met het beoor- doelen van proeven voorzichtig moet zijn als niet rekening is gehouden met dergelijke ongunstige factoren. De president- dus hebben we aan de proeven hier niets? Getuige herhaalt dat men met de con clusie voorzichtig moet zijn Op een derde vraag verklaart spr. de mo gelijkheid der omzetting van cyaankali voor 40 pet. in kaliurncarbonaat. Na hieromtrent een verdere wetenschappelijke verklaring le hebben gegeven, wijst spr. op de mogelijk heid dat cyaankali slechts sporadisch is op genomen in het bloed. Het scheikundig on derzoek maakt niet dat het uitgesloten is, dat er een andere doodsoorzaak is dan het toedienen van cyaankali of scopolamine. Een andere doodsoorzaak acht spr. dus niet uitgesloten. Op een vraag van den verdediger ver klaart get. dat niet kan worden volgehou den dat er in het geheel geen inspuiting heeft plaats gehad; op grond van hot rap port kan get. niel zeggen dat er ge?n cyaankali is toegediend. Desgevraagd verklaart de reeds eerder ge hoorde deskundige prof. Wes'.er dat er geen fout kan zijn begaan bij het onderzoek. Op enkele détails bestrijdt spr. getuige dr Hes selink. Er is cyaankali in de spierweefsels aangetroffen, en volgens wetenschappelijke beschouwingen doet het er minder toe, hoe groot de hoeveelheid is. Het is uilgesloten dat er bij het onderzoek complexen cyanide zijn aangetroffen, niet afkomstig van cyaan kali. Als derde geluige-deskundige aan de zijde van den beklaagde wordt gehoord de heer W. J. Louw arts te 's-Gravenhage Get. geofl bijzonderheden over het resorptie- proces Hoe de resorptie gekomen is, weten we niet. en we kunnen daaruit dus ook niets afleiden. Getuige wijst op de vele af wijkingen in een resorptie-proce9 bij ver schillende omstandigheden. Hoeveel stof of er hier ingespoten is en hoeveel er gewerkt heeft, zou spr niet kunnen verklaren. Prof. dr. L. van Italbe, hooglecraaT te Leiden, getuige-deskundige, verklaart dat een hoeveelheid van 150 mg. cyaankali zeker doodelijk is bij een volwassen per soon, maar dat ook een kleinere hoeveel heid den dood kan veroorzaken. Spr. ci teert vervolgens verschillende wetenschap pelijke werken, waarbij spr. voorts „per analogie" verder redeneerde. De president vraagt den heer Louws of we dus aan dezen getuige als deskundige weinig hebben. De heer Louws is ook wel getuige-des- kundige geweest in een andere zaak en is van oordeel dat men in die functie voor al niet meer mag zeggen dan men zelf ver antwoorden kan. De vijfde getuige-deskundige dr. H. G. Bijlsma, pharmacoloog aan het Centraal Laboratorium v. d. Volksgezondheid te Utrecht, verwijst naar verschillende proe ven om te betoogen, dat blauwzuur snel in het spierweefsel kan worden opgenomen. Spreekt men van een doodelijke dosis dan is er gerekend op een z g.n. dépót dat aan de doodelijke werking niet mede werkt. Wat betreft den amandelreuk uit d%n mond bij cvaankalivergiftiging, is er weer meer dan één geval mogelijk. Na den dood kan men ingespoten blauwzuur, omdat dan de ademhaling heeft opgehou den, nooit meer stellig constateeren Niet in alle détaÜ9 kunnen uit de op honden genomen proeven conclusies worden ge trokken voor menschen. De pres.Meent u dat in deze zaak scopolo mine heeft medegewerkt als doods oorzaak 1 Dr Bijlsma zou dit niet kunnen zeggen, en zet dit op wetenschappelijke gronden uiteen. De pres. Kan er een dosis worden ge geven, zoo weinig boven de doodelijke, dat de dood pas na een uur of vijf kwar tier na de toediening intreedt, zooals bij den heer Queek het geval zou zijn 1 Dr Bijlsma: Ongetwijfeld; wel zes uur. De vierde deskundige, gedagvaard van wege den beklaagde dr J. Koopman, arts te 's-Oravenhage, zegt dat de doodelijke hoeveelheid scopolamine gesteld wordt op 100 mg. doch ook minder kan voldoende zijn en getuige citeert een geval van doo- delijken afloop na gebruik van 1 mg. Wat cj-aankali betreft, dit kan zelfs, bewaard in een flesch met goed gesloten stop, ach teruitgaan; in spr.'s kamer is het wel in eenige uren achteruitgegaan tot 45 pCt. Wanneer noch klinische verschijnselen er op wijzen, noch cyaankali is geconstateerd, is het zeer gevaarlijk om cyaankalivergif tiging aan te nemen. De getuigen prof. v. Itallie en dr. Bijlsma worden nog eens gehoord naar aan leiding der verklaringen van dr. Koop-v mandr Bijlsma zegt o.m. aangaande de genoemde hoeveelheid vaD 1 mg. waarom trent slechts één geval bekend is, in alle literatuur trouwens hetzelfde geval, dat er niets met zekerheid uit af te leiden is Mr Bourlier, verdediger: U weet er dus ook niet-s van! Na beëindiging van het getuigenverhoor wordt de zitting om half vijf geschorst tot hedenochtend 10 uur. MOORD EN BRANDSTICHTING TE ROERMOND. Voor de rechtbank te Roermond vrerd heden behandeld de zaak tegen den drogisl G Müllenbruch uit Roermond die terecht stond wegens moord en brand stichting. Aan verdachte is ten laste gelegd: Dat bij in den nacht van 29 op 30 Augustus 1927 te Roermond in zijn slaap vertrek zijner woning opzettelijk en met voorbedachten rade zijne echtegcnoote Marie Elisabeth Versteeg van het leven heeft beroofd door haar na vooraf het voornemen te hebben opgevat het besluit daartoe te heben .genomen, opzettelijk met het oogmerk om haar te dooden met groot geweld met zijn handen om in en bij den hals en keel te grijpen ter hoogte van het strottenhoofd en daarop geruimen tijd, al thans minstens 3 minuten, een intensief gewelddadigen druk uit te oefenen, dat daardoor o.a. 1 Bloedingen zijn ontstaan in het onder- huidsche weefsel aan de voor- en linker zijde van den bals. in de spieren van de voorzijde van den hals in de schildklier, aan de voor- en buitenzijde van de linker schuine halsspier, zich naar beneden uit strekkende tot aan het sleutelbeen en achter het strottenhoofd aan de voorzijde van den halswerfelkolom; 2 de beide hoornen van het 9childkraak- been van het strottenhoofd zijn gebroken; 3 vrijwel symetrische breuken zijn ont slaan van het ringkraakbeen van het strottenhoofd aan de voorzijde, met naar achter ingedrukt zijn van het sluk dat zich tusschen de beide breuklijnen bevindt; 4 in de beide helften van het schild- kraakbeen een breuk is ontstaan, zoodat tengevolge van een en ander verstikking is ingetreden, die den dood van M E. Ver steeg voornoemd onmiddeflijk althans kort daarna tengevolge had, Subsidair is verder op bovenvermelde teilen ten laste gelegd zware mishandeling den dood tengevolge hebbende. Terwijl bovendien nog ten laste is gelegd dat hij ten tijde en ter plaatse als voormeld, na gemelde feiten in zijn woning te heb ben gppleegd. opzettelijk in die woning brand heeft geslicht, door opzettelijk be neden op de trap, die naar de bovenver dieping leidt, den looper en in de weTk- kamer, gelegen tusschen voorkamer en keuken naast den damessalon, opzettelijk een hoeveelheid haar en doozen, na die voorwerpen met spiritus althan9 met ben zine. althans met een brandbare vloeistof te hebben overgoten, in brand to steken, zoodat die looper. dat haar en die doozen in brand zijn geraakt en levensgevaar te duchten was voor zijn zich in die woning bevindende personeel, met dame Maria Baeten. Jeanne Duquesnoy, Ch. Aengenent en J van Soest en gemeen gevaar voor goederen, vooral voor de omliggende huizen te duchten is geweest. In de^e zaak had de Oficier van Justitie achttien getuigen, onder wie twee deskun digen. gedagvaard. Als verdediger van verdachte trad op Mr. Paul Tripels uit Roermond. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De kantonrechter heeft veroordeeld: J. v. E., openbare dronkenschap, f5 subs. 5 d.; A. S. f 5 subs. 5 d G. S.. Rijns burg, f5 subs. 5 d.; H. B. fó subs. 5 d.; S. W. v -L., overtreding der IJkwet, f0.50 subs. 1 d.S. P. v. K. f 0.50 subs. 1 d.; J. I,. f 0.50 subs. 1 d.; A. v. K. f 0.50 subs. 1 d.; K. R. f0 50 subs. 1 d.; L v. D. vr. J. v. d. W. 4 maal f 0.50 subs. 4 maal 1 d.; M. R. 2 maal f2 subs. 2 maal 2 d., C. K. vr. v d B. 2 maal f2 subs. 2 maal 2 d.; A. A. d. O. f 0.50 subs. 1 d.P. v. H. f 0.50 subs 1 d.; C d. W.. met een rijwiel rijden zonder licht en valschen naam opgeven, f2 subs. 2d en f 6 subs. 6 dagenJ. v. A., met een rijwiel rijden zonder licht en val schen naam opgeven f2 subs. 2 d .en subs. 6 dagen; J. C., met een handwagen rijden zonder licht f 2 subs. 2 d.; D. K met een rijwiel rijden zonder licht f3 subs. 3 d.; K. v. d L., f 3 subs. 3 d.; H H. P. f3 subs. 3 d.A. L., met een rijwiel rijden over een voetpad f2 subs 2 d.; J. P. met een rij wiel rijden door de Ketelboetersteeg f2 subs. 2 d.M S met een wagen door een verb. 9leeg rijden f 1 of 1 <3.; M. J. P., Voorschoten. te Leiden op den openb. weg agenten naschreeuwen, f 3 of 3 d.; P. F, overlr. polilieverord-. f 1 of 1 d.; A. v. d. V. f1 of 1 d. VV. v. d. L., Oestgeest, als best. v. e. auto verblindende verlichting voeren (uitspraak over 8 dagen); H. G. II., Rijnsburg. met een rijwiel rijden zonder rood achterlicht f 1 of 1 d.; wegens loopen op verboden grond: G. P. v. d. M., Bennebroek f 2 subs. 2 d., J. d. W., Haarlem f2 subs. 2 d., W. C. v. d. Z.. Haarlem, f2 subs 2d.; J. D., overtreding der IJkwet f2 subs. 2 d.; N. v. D., Katwijk en R. v. E.. Leiderdorp, met een rijwiel rij den zonder rood achterlicht, beiden f 1 subs. 1 d J B Rijnsburg. en II. K., Warmond, overtreding der IJkwet, beiden tot f2 9ubs. 2 d H. O.. Haarlem, te snel varen in water van Rijnland f 10 subs. 10 d.; wegens te Leiden na middernacht in een café zitten: W. v. d Z. f 1 of 1 d., C. J. K. f 1 of 1 d., G. H. Z. f 1 of 1 d.; P. A., Hazerswoude, een auto laten staan zonder achterlicht, f2 of 2 d.; W. A. v. B. Noordwijkerhout, een auto laten staan zonder voor- en achter licht f 2 of 2 d.; L. A. v. d. K.. Zoeterwoude, te Leiden een auto onbeheerd laten staan, f3 of 3 d.; J. H.. als opkooper geen register houden, geen straf; A. C., Oegstgeest. met een auto rijden zonder licht en terwijl het nummer en lotter met krijt was aange bracht 2 m f4 of 2 m. 4 d.; J. Th. A. P., overtreding der Arbeidswet f3 of 3 d.; B. v D Alphen. varen in Rijnlands boezem water zonder vergunning, f 10 of 10 d.; C. J L. B op den openb. weg een trekdier los laten staan f2 of 2 d.; M. v. d. L., Oegst geest. met een auto rijden zonder licht, f 6 of 6 d.; wegens rijden met een rijwiel zon der licht: L. H. v. d. H. f3 of 3 d.; D. O. f 1 of 1 d.; M. de B. f2 of 2 d.; C. J. M. H., Den Haag. f 3 of 3 d. Wegens te Leiden met een wagen in ver boden richting rijden- J. N tot f 1 of 1 d Wegens met meer dan één persoon op een rijwiel rijden- E v. S tot f 0.50 of j d We gens in openhaar water vuilnis werpen- A v B tot f 2 of 2 d Wegens overtr pnlitie- verord H H tot f 1 of 1 d.J P. tot fl of 1 d. Wegens overtreding der T.Tkwet: J v. W. tot f0.50 of ld.; W. v. O. tot f0.50 of 1 d.; II d. G. tot 2-maal f 0.50 of 2-maal f2; J. A M. tot f 0.50 of 1 d.; W. v. S tot f 0.50 of 1 d.-. J. B. tot f 0.50 of 1 d.. J. H P. tot 2-maal f0.50 of 2d.; J. O. vr. K. tot f 0.50 of 1 d.; W. v. D. tot f 0.50 of 1 d: A. J. C tol f 0.50 of 2 d. Wegens met een rijwiel rijden zonder rood achterlicht: P. S. tot f 1 of 1 d. Wegens varen in Rijnlands Boezemwater zonder vergunning: B. II.. on bekend, tot f 10 of 1d. Wegens als schip per van een vaartuig niet het roer bedie nen: J. B. tot f 2 of 2 d. Wegens overtreding der IJkwet: S. H. tot f 0.50 of 1 d. Wegens met een rijwiel rijden zonder licht: J. de R tot f 3 of 3 d. Wegens overtreding der IJk wet: A. S. te Den Haag, tot f 0.50 of 1 d Wegens met een rijwiel rijden zonder lichl: J d. M. te Rijnsburg, tot f 3 of 3 d. Wegens openbare dronkenschap: D. W. te Noord- wijk, tot f5 of 5 d. Wegens loopen op ver boden grond: G. v. D. te Katwijk, tot f3 of 3 d., C. J. G. te Katwijk, tot f 3 of 3 d. We gens met een rijwiel rijden zonder licht: II. T. tot f 1 of 1 d. N. B. tot f3 of 3 d. We gens met een rijwiel rijden over een voet pad: L. v. d. L. tot f2 of 2 d Wegens open bare dronkenschap: D. A. R. tot f5 of 5 d.; M. L. II. tot f3 of 3 d. Wegens op een tramwagen klimmen: J. v. E. tot f 2 of 2 d.; J. J. D. tot f2 of 2 d. Wegens loopen op verboden grond: W. v. D. te Katwijk aan Zee. geen straf. Bij overtreding van de IJkwet telkens met verbeurdverklaring van de in beslag genomen maten of gewichten. Waar geen woonplaats is vermeld is deze Leiden. RECLAME. H P. H. KEEREWEER begrafenissen Tel. 861 auto-Transport A»im..kli6, CREMATIE 4762 VOETBAL. POLITIE -ELFTAL. Morgenochtend te 10 uur speelt het Leidsch Politie-elflal alhier een wedstrijd tegen het Haarlemsche Politie-elftaL OLYMPISCH NIEUWS. ONTVANGST BU1TENLANDSCHE JOURNALISTEN. In het „American Hotel" te Amsterdam heeft gistermiddag de installatie plaats ge had van de commissie van advies inzake de ontvangst der binnen- en buitenlandse he journalisten ter gelegenheid der Olympische Spelen in 1928, weike commissie is inge steld door het bestuur der Vereeniging „Ue Amsterdamsche Pers". In deze commissie zjjn behalve de verschillende journalisten- vereenigingen (do Ned. Journalisten-kring en de bij dezen aangesloten plaatselijke en gewestelijke vereenigingen, de R.-K. Journalistenvereeniging en de Buitenland- sche Persvereeniging en de sportredacteuren der groote bladen) vertegenwoordigd de R.-K. Vereeniging van directeuren van R.-K. dagbladen, het persbureau Vaz Dias, het N.o.C., „Vreemdelingenverkeer", de A.N. W.B., „Nederland in den vreemde" en de Nwerlandsche Spoorwegen, HONDENSPORT. KYNOLOGENCLUB LEIDEN. Gisteravond werd de tweede lezing van hel winterseizoen gehouden. Ditmaal had de heer Van Herwaarden zich beschikbaar ge steld om te komen vertellen, hoe moeilijk het werkelijke fokken van honden is. Ieder een praat over een rashond en vooral als er dan nog een stamboom bij is. Maar. zegt spreker, een hond is dan alleen een rashond, wanneer hij in zijn nakomelingschap zuiver dezelfde eigenschappen vererft. Een hond is het product van de eigenschappen van zijn voorouders. Dus als men wil gaan fokkeoi, moet men heusch veel verder kijken, dan de' reu en de teef die men voor zich ziet. Vandaar dat spreker sterke propaganda maakte voor het aanhouden van rasstam boeken met beschrijving van alle honden. Over de keus van een vaderhond en een moederhond sprekende wijst hij er op. dat wetenschappelijk bedreven inteelt zulke bij zonder mooie resultaten geeft Maar daarbij geeft hij gaarne aan de tegenstanders van de inteelt toe. dat wanneer die inteelt onoor deelkundig geschiedt, juist dat product van de eigenschappen van de voorouders, d. w. z. de versterkte goede- maar ook de slechte eigenschappen, vaak naar groote desillusies zal voeren. Nadat spreker zijn lezing be ëindigd had. kwam de gelegenheid om van gedachte te wisselen, waar ruimschoots ge bruik van is gemaakt. Zoodoende werd het geheel zeer leerrijk voor de aanwezigen en werkelijk alle kynologen, die er niet waren, mogen er gerust spijt van hebben. PAARDENSPORT. DE SLIPJACHT BIJ NOORDWIJKERHOUT. Omtrent de Zaterdagmiddag bjj Noordwjj- kerheut te houden slipjacht ven de K.N.l.V. kan nog worden gemeld, dat de meet om 2 uur zal zjjn vóór Huize Leeuwenhorst. Het eindpunt of de „Kill" is op dezelfde plaats. Het jachtparcours loopt hoofdzakelijk over terreinen van de moeder van jhr. Gevers en van hem zelf. Er komt o.a. een belang wekkend weilandenstuk in voor, terwijl de hindernissen middelmatig zrjn. Na afloop van de jacht bieden Douairière Gevers van Kethel en Spaland en jhr. en mevr Gevers van Kethel en Spaland— Rengers een tea op Leeuwenhorst aan. RECLAME. 38 BILJARTEN. OM DEN COUPE GLORIEUX. Tan Belle verbetert een wereldrecord. Te Brussel zijn de wedstrijden begennen om den Coup Glorienx. De Belgische Kam pioen Van Belle heeft daarbij met een serie van 270 het wereldrecord verbeterd De uitslagen rijn: pnt. brt. h.s. gem. Van Belle 400 15 270 26.06 Dommering 305 14 73 21.78 Wiemera 400 29 110 13.79 Da vin 349 29 92 12.03 Da vin 400 18 94 22.22 Agas9iz 161 18 43 9.43 Aggassiz 265 22 57 12.04 Moons 400 22 89 18.18 Da vin 28 13 8 2.15 Dommering 400 13 121 30.76 Dommering 344 23 70 14.95 Viiemers 400 23 82 17.39 SCHAKEN. DE COMPETITIE. De uitslag van den gisteravond in café. Neuf gespeelden competitiewedstrijd was de volgende: Wassenaar „Philidor" 1. P KreuknietW. v. d. Nat Jr. V» 2. A. J. Schilt—H. I. de Nie 3. M. OuwehandW. F. Snieder Xx •f J. C SonnebomE. v. d. Burgh 10 5. E. C. HouboltP. J. v. d. Zeeuw 01 6. Ds. C RijnenbergJacs. "Segaar 01 7. I. E. ThiangeJ. Worst 0—1 8 Mr. A HymanB. Meijn 01 9. J. DalhuyzenJ. J. de Boor 01 10. K. FloorJ. J. Abspoel Totaal 2'1'x6'6x De partij aan het derde bord moet beslist worden. „Philidor" wint hiermede ook zijn tweeden wedstrijd. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND' TABANAN, uitr., 14 Dec. te Sabang verw. HOLLAND—AMERIKA LIJN. EEMDIJK 11 Dec. van St. Thomas n. R'dam. KON. PAKETVAART-MAATSCHAPPIJ. HOUTMAN 11 Dec. van Java te Melbourne. HOLLAND—AUSTRALIE-LUN. ALMKERK, thuisr., 10 Dec. van Adelaide. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. ZOEMA, uitr., 11 Dec. van Manilla. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LUN. ZIJLDIJK, uitr., 10 Dec van Santos. ALHENA, thuisr., 10 Dec van Santos. ALWAKI, uitr., pass. 110 Dec Ouessant. HOLLAND—BRITSCH-INDIË LUN. SOMMELSDIJK, thuisr., 15 Dec. te Ant werpen verwacht. STREEFKERK, thuisr., pass. 12 Dec. Sagres STOOMVAART-MU. „NEDERLAND". PRINS DER NEDERLANDEN 11 Dec. van Amst. te Batavia. KAXGEAN, thuisreis, 12 Dec. te Genua.' KONINKLIJKE HOLL LLOYD. ZAANLAND, thuisr., vertrekt 13 Dec. van Londen. STOOMVAART-MIJ „OCEAAN". PHRONTIS, Liverpool n. Batavia, pass. 11 Deo. Perim. KON. NED. STOOMB. MIJ. AGAMEMNON 10 Dec. van Puerto Barrice naar Kingston. CLIO 11 Dec. van Piraeus naar Algiers. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. BROEDERTROUW, m.s., arr. 10 Dec. te Holtenau. CELAENO, 11 Dec. van Cardiff te Puerto Plata. GELDERLAND, 11 Dec. van Immingham n. Kopenhagen. JANT1ENA, m.s., 10 Dec. te Holtenau. JANNA, m.s., arr. 10 Dec. te Holtenau. JONGE JACOBUS, 10 Dec. van Genua te Pertusola. JONGE ANTHONY, 10 Dec. van Licata te Tunis. JONGE MARIA, 10 Dec. van Caslellon n, Valencia. COSMOPOLIET, m.s., arr. 10 Dec. te Hol tenau. PENUHKCHT, Baloum n.pass. 11 Dec. Konstanlinopel. ROZENBURG, 11 Dec. van Cardiff te Lis sabon. SCHWALBE, m.s., arr. 10 Dec. te Holtenau, SENIOR, m.s., arr. 9 Dec. te Holtenau. STAD VLAARÜ1NGEN, 10 Dec. van Narvik n. Vlaardingen. TWEE GEBROEDERS, m.s., arr. 10 Dec. la Holtenau. UNIO, 10 Dec. van Batik Pappan te Ma nilla. WOENSDRECHT, 11 Dec. van New Orleans te Rouaan. AMSTERDAM, 10 Dec. van R'dam te New Orleans. ARTEN1S, Genua n. Constanze, pass. 10 Dec. Zea. DONAU, sleepboot, 10 Dec. van Sierra Laone te Las Palmas. MAASBURG ,9 Dec. van St. John n. Ant werpen. WITTE ZEE. 10 Dec. v. Bona n. IJmuiden. MAASHAVEN, 10 Dec. van Newcastle te Alexandria. EEM. 10 Dec. van Hunikswall n R'dam. WINTERSWIJK. Hull n. Rio Janeiro, pass, 11 Dec Dungeness. BRUNSWIJK, Bilbao n. Middlesbro, pass, 10 Dec Ouessant. STOLWIJK, 12 Dec. van R'dam te Tene- riffe. NAALDWIJK. R'dam n. Kiel, pass. 12 Dec. Brunsbultel. NOORDW1JK, 11 Dec. van Bona n. Melilla, 3—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7