legen Heracles, dat nu tot de middelmoot gaat behooren. Aan den staart steeg de spanning door een even groote als onver wachte zege van Doto op Wageningen. De Deventer ploeg staat nu met Robur precies gelijk. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. A. G. 0. V. V. 11 8 3 41-17 16 Z. A. C. 11 7 1 3 28-17 15 Enschedé 10 7 3 34-18 14 Wageningen 11 6 1 4 29-23 13 Go Ahead 10 5 5 18-28 10 Heracles 11 5 6 29-25 10 Ensch. Boys 11 4 1 6 24-30 9 Vitesse 11 4 1 6 19-28 9 D. 0. T. 0. 11 3 8 15-30 6 Rob. et Vel. 11 3 8 19-45 6 Het Zuiden beleefde andermaal een ne derlaag van Eindhoven, welker aftakeling wij eenige weken geleden reeds in uitzicht hebben gesteld. Het is waar dat de neder lagen klein blijven, zoo ook nu weer 32 tegen Noad. maar de punten zijn toch maar weg en Eindhoven is er door naar de vierde plaats afgezakt, met een flinken achterstand op het leidende Wilhelmina. dat onverstoord op het pad der overwinning blijft voortgaan en gisteren Philips aan haar zegekar bond. Alleen Noad en N.A.C.. welke laatste ploeg met 42 over Roermond triomfeerde, kun nen de Kanaries nog bedreigen, maar er moet niet worden vergeten dat voor Wilhel mina al langzamerhand het einde in zicht komt. Immers zij speelde reeds 13 wedstrij den. Longa deed uitstekend werk door M.V.V. met 20 in het zand te doen bijten, terwijl B. V. V de hekkesluitersplaats afstond aan Roermond. gesp. gew. gel. verl. v.t pnt. Wilhelmina 13 9 3 1 28-16 21 N. 0. A. D. 12 8 1 3 28-18 17 N. A. C. 11 7 1 3 34-20 15 Eindhoven 12 6 3 3 23-14 15 M V. V. 11 5 6 23-22 10 Willem 11 11 4 2 5 16-25 10 Longa 11 4 7 23-25 8 P. S. V. 10 3 1 6 18-23 7 B. V. V. 11 1 3 7 16-38 5 Roermond 10 2 8 12-26 4 In het Noorden vergrootte Velocitas haar voorsprong door zelf te winnen van Frisia, zij het met veel moeite, terwijl haar con currente Alcides met 41 op eigen grond sneuvelde tegen Friesland. G. V. A. V. ver loor met 21 van Be Quick en blijft Frisia dus gezelschap houden. In Veendam ging de club van dien naam met 41 ten onder tegen Leeuwarden, dat nu een uitstekende plaats op de ranglijst inneemt. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Velocitas 9 7 1 1 34-9 15 Friesland 10 6 1 8 37-17 13 Leeuwarden 11 6 1 4 30-25 13 Alcides 9 5 2 2 23-21 12 Achilles 11 6 2 4 33-24 12 Be Quick 10 5 1 4 27-28 11 Veendam 10 3 1 6 18-31 7 G. V. V. 9 3 6 14-31 6 G. V. A. V. 10 3 7 17-25 6 Frisia 11 2 1 8 14-36 5 A. S. C.—FORTUNA 3—1. Een snelle wedstrijd met vele goede momenten Wordt de Leidsche voorhoede produc tiever? Voor de eerste maal in dit seizoen is er werkelijke vreugde geweest in het rood zwarte kamp! A. S. G. won van Fortuna, en langs de lijnen en op de tribune heerschte een warme en enthousiaste stem ming, die door het koude weer geen oogen- blik kon worden getemperd. Het niet zoo heel talrijke publiek heeft gejuicht en ge schreeuwd en gezongen vanaf het moment, dat Brouwer op zeer fraaie wijze, achttien minuten na den aanvang, de score voor A. S. G. opende, direct nadat keeper Van der Meer door den vijandelijken rechtsbin nen was gepasseerd, en het komt ons voor, dat het meeleven van het publiek niet ge heel vreemd is geweest aan het dezen poiddag behaalde succes. Merkwaardig overigens hoe een elftal zoo volkomen kan veranderen! Dit team had niets gemeen met datgene, hetwelk in vorige wedstrijden veelal zoo hopeloos stond te knoeien en dat constant teleur stelde door een zeer groot gemis aan dash en schotvaardigheid. Gistermiddag vlotte het alles wonderwel, behalve dan in de aanvangsperiode, toen de verdediging aan de rechterzijde niet klopte en van daar keer op keer gevaarlijke aanvallen der Vlaardingers op het Leidsche doel werden ingezet. A. S. G. speelde in een, voor haar doen, ongekend snel tempo en het stemt tot verheuging dat zij dit, behou dens een enkele korte inzinking, tot het succesvol einde heeft weten vol te houden. Met bruisende geestdrift wierpen de rood zwarten zich in den strijd, die dikwijls uiterst fel is geweest, en menige aanval is daarbij o, ongekende weelde! be sloten met een even onverwacht als welge richt schot. Trouwens: het geheole karakter van het Leidsche aanvals-spel was dezen middag gewijzigd. Of het kwam door het uitkomen van Poel als midvoor, dan wel door iets anderswij weten het niet, maar een feit was het dat het peuterige shortpassing had plaats gemaakt voor een breed opgezet, open spel, dat keer op keer verwarring bracht in de Vlaardingsche défensie en door het stugge doorzetten en vaak goede schieten veel gevaarlijker was dan wij van A. S. G. zijn gewend. Men overdrijve nu niet! A S. C. heeft goed gespeeld gisteren, en welverdiend ge wonnen, maar er is aan den anderen kant geen reden tot overdreven optimisme. Want ten eerste behoort de tegenpartij van thans niet tot de sterkste ploegen uit deze klasse, en ten tweede is het Leidsche doel in dezen wedstrijd tal van keeren op buitengewoon gelukkige wijze aan doorboring ontkomen. Een niet geheel zonder fortuin spelende en tevens ook behoorlijke schotvaardige voor hoede zou gisteren ongetwijfeld meer dan éénmaal den bal in de Leidsche touwen hebben gejaagd, en A. S. C. mag dan ook heel dankbaar zijn dat de Forluna-mcn- schen, die een week geleden nog vier groote gaten in het doel van het sterke D. H. G. knalden, nu hun kruit hadden thuis gela ten en de mooiste kansen op jammerlijke wijze om hals brachten. Dit laatste bleek al heel in het begin, toen de combinatie tusschen Bliek, als rechtshalf, en Goslings, als rechtsback, nog zoek was en de Forluna-iinkervleugel lal van kansen wièt te scheppen, die voortdu rend op grandioze wijze werden gemist. Binnen achttien minuten hadden de goed samenspelende gasten eenig overwicht en het lag niet aan A. S. C., dat Fortuna in die periode niet reeds een flinken voor sprong heeft genomen. En zij zou aan het eind van die periode misschien nog niet de leiding hebben gekregen indien Goslings niet voor het doel langs was gesprongen op het moment dat de Vlaardingsche rechts binnen hard inschoot. Keeper Van der Meer werd nu het uitzicht benomen en Fortuna had de leiding I Dit, echter, is het keerpunt van den wed strijd geweestl Want nauwelijks had Poel den bal weer aan het rollen gebracht of uit een goeden aanval joeg Brouwer het leer op keurige wijze langs den vijandelijken doelman, daarmede den stand weer gelijk makende en tevens een periode inluidende van een overdonderend roodzwart offensief. Midvoor Poel. die heel zwakjes was begonnen doch door z'n dash bezieling gaf aan den aanval, nam met verre doch harde schoten het Fortuna-doel onder vuur, terwijl vooral de linkervleugel keer op keer den bal voor het hfeiligdom der gasten bracht. Tien minuten voor de rust was Dellebarre de, overigens vrij sterke, Vlaardingsche verdediging ge passeerd. met Poel naast zich, doch in plaats van naar zijn clubgenoot, die in gun stiger positie stond, over te geven, poogde hij zelf te schieten waardoor de twee A. S. C 'ers elkaar hinderden en een pracht kans werd verknoeid. Zonder dat er gedoel punt werd verstreek zoo de tijd en te meer had A. S. C. dit aan zichzelf te wijten om dat Brouwer zich te veel terugtrok en Jans sen op den rechtervleugel volkomen werd vergeten, waardoor de aanval onafwijsbaar eenigermale éénzijdig moest worden en ia- derdaad dan ook werd. Het is niet onwaarschijnlijk dat den spe lers hierop in de rust is gewezen, want na de hervalling heeft ook de rechtervleugel volop werk gehad en hebben Brouwer -n Janssen eenige malen hoogst verdienstelijk gecombineerd. Laatstgenoemde had daarbij pech toen hij snel op het Fortuna-doel af. stevende en z'n schot tegen den paal zag gekeerd. Tien minuten ging de strijd gelijk op, met wisselende kansen, waarbij de vlot samenspelende gasten zich weer grootmees ters toonden in het knoeien, zoodra zij het Leidsche doel waren genaderd Toen vond Goslings het welletjes Hij wisselde met Stephanu9 van plaats, en nadat Dellebarre het leer eens langs het verlaten Fortuna- doel had geknald, handhaafde de rood zwarte aanvoerder de traditie der laatste wedstrijden door in volle vaart met een goed gericht schot de Leidsche score op te voeren. A. S. G. had de leiding en de tri bune daverde onder de toejuichingen van het enthousiaste publiek, dat zoo gul is met z'n wisselende sym- en antipathieën. Toch was de strijd nog geenszins gewonnen en mede doordat A. S. C. zich op verdedigen scheen te gaan toeleggen nam Fortuna nu het spel in handen. Goslings, die weer back was gaan spelen, en de schitterend verde digende Josson (de volbloed A. S. C.'er, die iedere week vanuit Brussel komt om zijn! oude club te helpen!) kregen handen vol werk Hoe vaak de bal in den doelmond zweefde wij noteerden het niet. maar vast staat dat A. S. G. tallooze angstige oogenblikken heeft doorgemaakt. En dat zij die zonder nadeelen heeft overleefd moet niet in de eerste plaats worden toegeschre ven aan den keeper, die geen al te zekeren indruk maakte, doch wel aan het meer dan slechte schieten der gasten. Zooals dikwijls, kwam er onverwachts een doelpunt aan de overzijde. Een schot van Janssen veroor zaakte een scrimmage, waaruit Poel den bal in de touwen trapte (31). Met dezen voor sprong voelde A. S. C. zich veilig en alleen een aan Fortuna, wegens freekick van Jos son, toegewezen strafschop heeft nog even onrust gebracht in de roodzwarte gelederen. De vijandelijke rechtshalf echter kwam naar voren en plaatste het leer kalm langs de Leidsche veste, daarmede tegelijker!ijd aan alle onzekerheid een einde makende. Zóó won A. S. G. onder groote geestdrift haar eersten thuiswedstrijd in de tweede klasse I SCHEVENINGEN I—U.V.S. I 2—5. Een goede wedstrijd der Leidenaars. Na een door U.V.S. keurig gespeelden wedstrijd gingen de punten beide naar Lei den, wat gezien de sterkte in het veld de Leidenaars ruimschoots toekwam. Om 2 uur laat de heer Klaasse beginnen. U.V.S. heeft een inval Ier-rechtsbuiten, ter wijl de thuisclub eveneens een invaller heeft. Het begin is voor Scheveningen, doch als na 10 minuten U.V.S. wat ingespeeld is, gaat de strijd gelijk op. Beide doelen ver- keeren om beurten in ernstig gevaar, doch tot doelpunten komt het voorloopig niet. Bij een blauw-witten aanval schiet de Bruin hard tegen de lat, terwijl de opnieuw ingeschoten bal schitterend wordt gestopt. Scheveningen zit in deze periode niet stil, doch zij vindt Meerburg en Wondergem in besten vorm. Toch is het eerste succes aan de zijde der thuisclub, als de linksbuiten bij een corner, schitterend voorzet, en de rechtsbinnen even mooi inkopt, 10. Bij dit doelpunt raakt de U.V.S.-keeper geblesseerd, zoodat even ge stopt wordt. Als het spel hervat is onderneemt U.V.S. enkele keurige aanvallen. Het juiste schot ontbreekt echter in deze periode. Tot de rust gaat het spel verder gelijk op zonder dat er door een der partijen wordt gescoord. Rust 10. Na de rust kreeg de wedstrijd een geheel ander aanzien. Direct is U.V.S. in den aanval en reeds na 4 min. doelpunt de U.V.S.-rechtsbuiten onhoudbaar, als Peter een vrije trap heeft genomen en de keeper het leer onvoldoende wegstompt 2 Minuten daarna krijgt de rechtsbuiten

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 12