H. LENS Onze Wintsr-Opruiming begin! morgen C. J. OUD mmm Geknoopte Smyrna Tapijten Oude Schilderijen Werkvrouw. Burgerjuffrouw MAROCAIN DASSEN Hasselman Pander H.H. Zandschippers Hedenavond Opening Billard-Zaal met 5 nieuwe Wiltielmina Biilards T OUDE V9ERDE Van den Goeden Sint H.J.HCLSWILDER UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. Heden geëtaleerd Groote Voorraad N. Rijn 55-56 Mare 52 253 Ve'e Goederen worden voor spotprijzen aangeboden. LAATSTE WEEK Zie de mooie prijzen op de Loten, Groote Verloting v. d. Bond v. Notarisklerken in Ned. Firma d'HENSIGNY MSOiilDEELING ZOXKHSRZORCt BILLARD LIEFHEBBERS Tevens demonstreert de Billardmeester Soliên. Openhaar Slachthuis. Obligatie No. 12 en No. 25 Zit en Slaapkamer Onkreukbaar. HILLEGOM. Op de clubtentoonstelling van „De Zwaluw'' werden de heeren Jac. van Ros- sem en Jac. Jansen, de winnaars der uit geloofde vette konijnen, de beste doffer der tentoonstelling was van den heer M. Koek. de schoonste doffer van de heeren Gebr. Zwaneveld. terwijl de schoonste duif aan dezelfden behoorde. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering A.R.-propagandaclub. Woensdagavond kwam de A.-R. propa- gandaclub alhier in jaarvergadering bijeen. Te ruim acht uur opende de voorzitter, de heer G. van der Perk de bijeenkomst met het laten zingen van Ps. 103 5 en gebed. Vervolgens las hij den 90slen Psalm. In de eerste plaats heette hij namens hot bestuur de aanwezigen hartelijk welko n. die in zoo ruime getale zijn opgekomen. Ojk in het afgeloopen jaar heeft het de wer kers der vereeniging niet aan teleurstelling ontbroken,, want er is hard gewerkt en toch zijn de resultaten niet schitterend ge wees L Maar daarbij mogen we niet blijven stil staan. We moeten werken, biddend werken. Ons doel moet zijn de uitbreiding van Gods Koninkrijk. Na dit openingswoord werd aan den se cretaris gelegenheid gegeven om zijn jaar verslag uit te brengen; tevens gaf h" bij ontstentenis van den penningmeester een overzicht van het financieel beheer Op ver zoek van den voorzitter werden de boeken en bescheiden van den penningmeester na gezien door de heeren T. Noort en P. van der Guglen, die bij monde van den heer Noort "verklaarden alles in de beste orde te hebben bevonden. Hierna werd spontaan °n staande gezongen het eerste couplet van „Zij zullen het niet hebben". Bij punt bestuursverkiezing werd de heer P. A. Schoneveld met op een na algemeene stemmen herkozen. In de vacature W Al- Ion, die had bedankt, werd met meerderheid van stemmen gekozen de heer L. Minnee. Beide verkozenen namen hun benoeming aan. Hierna verkreeg de heer P. A. Schone veld de gelegenheid om ziin voordracht te houden getiteld ..De lawine", van L. da Costa, die met de grootste aandacht werd gevolgd. Na deze voordracht kregen we te hooren een prachtige inleiding over Groen van Prinsterer, door den' heer Joh Schone veld. die achtereenvolgens op duidelijke wijze uiteenzette; „Wie was. wat wilde en wat deed Groen van Prinsterer". Op deze inleiding volgde een aangename discussie. VerVolgens was aan het woord de heer J. de Kreek, die op de hem eigen aange name wijze een voordracht deed over „de Klopjes" en waarbij de lachspieren nog eens geducht in beweging kwamen. Daarna gaf de voorzitter het woord aan ds. Meijering om het slotwoord te spreken. Zijn Eerw. besprak allereerst de vraag of de propagandaclub wel aan haar doel be antwoordde. Hij wees achtereenvolgens ver schillende middelen aan opdat zij z.i. meer aan het doel beantwoorden zou. In de eerste plaats zou spr. gaarne zien dat er meer ver gaderd werd. En in de tweede plaats dat daar dan meer praktische politiek werd be handeld. zooals b.v. de begrootingsdehalten in de Slafen-Generanl. enz. Tenslotte wees spr. er nog op. dat de geest uit den afgrond meer en meer doorwerkt. De voorz dankte den spr. voor zijn op merkingen en verklaarde gaarne bereid te zijn om in die richtmg te gaan. Na het zingen van Ps. 75 4 sloot ds. Meijering de vergadering met dankgebed. De avond werd afgewisseld door tractatie en gemeenschap pelijk zingen. Na afloop der vergadering werd als pen ningmeester gekozen de heer L. Minnee. Als afgevaardigden naar de te Utrecht te houdèn Verhand-verendering op 28 Decem ber werden benoemd de heeren G. van der Perk en P. A Schoneveld en als pl.ver. de heer W van Veen. De knecht van v. d. G.. uit de Karne- melksbuurt. M.. reed met een mestwagen en liet bi] het aansteken van een sigaret de leidsels vallen. Hij was het stuur kwijt en de wagen reed een sloot in Het geval liep best af. Alleen materieele schade voor den patroon v. d. G. Terwijl de knecht van den voerman P. v. d G. Jz. langs den Wassenaarschen weg met een z.g beerbak reed. schrok een der paarden van een in de sloot liggenden wogen Het paard ging op hol. het tweede paard met zich meenemende. Tn vliegende vaart kwam de wagen het dorn inrijden Bij de v. Egmondstraat was van den wagen al niet veel meer overgebleven Daar liepen de paarden met het overschot vast tussrhen de hoornen. De knecht, v R had zich ern stig bezeerd Dr. de Ruiter Ziilker verleende geneeskundige hulp. Het geval lien tamelijk goed af. Het was intusschen voor v. d. G. een groote schadepost. KATWIJK AAN ZEE. In de Gemeentezaal gaf het Leidsche „Corelli-Gezelschnp" een uitvoering, die zeer goed geslaagd is. Zoowel het muzikale gedeelte als ..Jack Funny" als humorist, oogstten veel bijval. Tot diaken in de vacature van den heer H Haasnoot, die bedankt had, is in de Ned. Herv. Kerk gekozen de heer P. Dijk Drent. LISSE. BLOEMBOLLENCULTUUR. De afd. Lisse van •Bloembollencultuur, hield Donderdagavond in Hotel de Witte Zwaan een ledenvergadering onder leiding van haar voorzitter, den heer C. Grullemans. De secretaris leest de notulen, welke onver- andert worden vastgesteld De afd. OverveenBloemendaal verzocht ondersleuning van den candidaat Jac W. Bijvoet. De afd OverveenBloemendaal verzoekt zoekt medewerking van de Afd. met betrek king tot het goederenvervoer wordt aange houden. Verder wordt door de Afd. Sassen- hcim om een vergoeding gevraagd, voor e'en 12-tal jongelingen uit Lisse welke te Sassen- heim een tuinbouwcursus volgen wordt in handen gegeven van het bestuur. Bij de verkiezing van twee leden van het Hoofdbestuur van twee leden van het Hoofdbestuur werd besloten candidaat te stellen de heeren: Chr. Eggink van Voor scholen en Jac. W Bijvoet van Overveen. Met betrekking tot punt 6 „Beursentree" vindt de voorz. dal wanneer het bedrag van f 12000 voor het eigen gebouw, met ruim f 43000 overschreden wordt, dit wei wat al te erg en hij kan het niet goedkeuren dat het II.B dergelijke voorstellen doet zonder daarin de Afdeelingen te kennen Over de bestemming van de beursentree1 ontstond eenig meeningsverschil daar hiervoor een vaste bestemming wa9 gegeven. Thans gaat het H.B heen en wenscht die gelden voor andeTe doeleinden te gebruiken. In punt 7 verzoekt het H.B machtiging om zich met een adres te wenden tot de regeering. om maatregelen te nemen, ten einde zich te kunnen verwc-Ten tegen die landen die den invoer van bloembollen be lemmeringen in den weg te leggen. Het bliikt dat de minderheid van het H.B. tegen punt 7 is. en wijst te dien op zichte op de conventie van Genève. Punt 7 komt in stemming en wordt aangenomen met 22 tegen 9 stemmen In de rondvraag voor de algemeene ver gadering. vraagt de heer J. Berbee een re"- geling te treffen voor de monstertrekking en de correspondenten voor den proeftuin. Uit de bespreking blijkt dat de regeling met de correspondenten zeer ongelijk is. daar geen uniforme regeling is getroffen, of er nu één of 10 monsters getrokken worden. De heer Berbee" zegt dat ook een regeling dient ge troffen te worden, ten opzichte van de hoe veelheid van het monster, daar een gelijke prijs wordt gevraagd voor een monster van één H.L en een van 10 bolletjes. Een besluit wordt genomen, dat de afge vaardigden met een voorstel in Haarlem zullen komen, dat voor het eerste getrokken monsters f 10. voor het tweede monster f 5 en voor alle verdere monstere f 1 kan wor den berekend. Voor de monsters voor den proeftuin zullen dn de correspondenten voor het eerste monster f2.50 het 2de monster flen voor de volgende monsters f0.50 moeten betalen. De hoeveelheid van het monster mag dp 6 K G niet overschrijden. Aan de orde komt verkiezing van een 1ste secretaris wegens een vacature^ De heer J Berbee Gzn. werd als zoodanig benoemd, en nam deze benoeming aan. De 2de secretaris de heer H. Zijp vraagt herziening van het archief, blijkt dat het archief zich op drie plaatsen bevindt. Be sloten wordt dat de nieuw-benoemde secre taris het archief in orde zal maken. Vervolgens had een bespreking plaats over te te houden tentoonstelling Uit deze bespreking blijkt dat de tentoonstelling ge heel afzonderlijk van de te houden winkel- beurs zal worden gehouden. De heer van dor Vlugt vraagt of bij de alhier plaats gehad hebbende bloembollen- diefstal ook weer premie's werden uitge keerd Uit dc besprekingen blijkt dat de afd. voor iedere diefslal f25 uitkeert en dat de afd ook in het bezit is van en som gehl geschonken door eenige vakgenooten en be-' stemd voor de politie, maar waar men niet goed op de hoogte is op welke manier die gelden zullen worden beschikbaar gesteld, wordt deze zaak in handen van het bestuur gegeven Wat ten slotte Jiet voorstel Benne- broekVogelenzang betreft kan de voorz. mededeelen. dat een vaste autodienst voor het goederenvervoer iri het IcVê-r» zal worden geroepen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorz. te half twaalf de vergadering. NOORDWIJK. Gevonden voorwerpen: een geel broche, een heerenvest, een dameshanflschoen, een rozenkrans, een dolkmes, een colbertjasje, een fluweelen muts, een regenjas, een et* n- tiiur, een led. handschoen, een autoped (speelgoed), een heerenhoed. een oorknopje, twee portemonnaiee. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen worden verstrekt aan het politie-bureau te Noordwjjk-Binnen uitsluitend des Zaterdags van 121 uur. A.s. Zondag wordt in het zaaltje bjj de Eerw. zusters, aau de Bronckkorststr., de jaarlijksche tentoonstelling van onder- kleeren, babvgoed enz., van 12 uur v.ra. tot 6 uur nam. Op deze tentoonstelling zal men kunnen zien, wat door de eerw. zusters, dames der naaikrans en kleine leden van Kozeknop gemaakt wordt, van de bijdragen, die gelukkig nog door velen worden gegeven. Nogmaals dient er op te worden gewezen, dat het hoofddoel der vereeniging is het geheele jaar door hulp en steun te ver kenen bg geboorte, door verschaffen van kleeding voor moeder en kind, beddegoed, enz., waarbjj in vele gevallen nog een extra tegemoetkoming wordt gegeven in de noodzakelijke kosten. Het bestuur zou gaarne zien, dat gedragen kleeding werd gegeven. Ei* wordt niets onbenut gelaten. Nuttige en lraaie handwerken zullen weer verloot wor den. NOORDWIJKERHOUT. Donderdagavond was het Sinterklaas feest voor de kinderen van de leden van den R.-K. Volksbond. Door verschillende winkeliers en neringdoenden in staat ge steld, werden de kinderen rgkeljjk onthaald en de heer J. v. d. Werf gaf een film voorstelling. De R.-K. muziekvereen. „St.-Jeanne d'Arc" haalde ruim föO op voor haar kas bg een muzikalen rondgang door 't dorp. V elen zullen met\ le*edwezen vernemen, dat pastoor Quant ongesteld is en vooreerst niet in staat zal zijn zgn ambtsbezigheden te verrichten. NOORDWIJK AAN ZEE. Chr. Jong.-Ver. „Volg Mij". In de Herv. Kerk sprak gisteravond, op uiiuooóiging der Chr. Jongel. Vereen. „Volg het onderwerp: Gods Heiligheid en Guds Mg', ds. Fortgens, van Voorschoten, over Loeide. Na gemeenschappelijk gezang van Psalm 138 vs. 1 en 3 en voorlezing van 1 Joh. 1 gmg zgn eerw. voor in gebed. Als inleiding tot het onderwerp behan delde spr. een gedeelte uit de gelijkeuis v&n den onbarrahartigen dienstknecht, waar de mensch als schuldig wordt gezien en niet heeft om te betalen, maar de heer, waarin we God zien, is „met barmhartigheid innerlijk bewogen". Komende tot het onderwerp, noemt spr. allereerst een woord uit Jesaja 6: „Heilig, heilig, heilig is de Heere der heirscharen; do gansche aarde is van Zgn heerlijkheid vel", en vervolgens een woord van den apostel Johannes: „God is Liefde". Spr. merkt op, dat in onzen tgd veel wordt gesproken en geschreven over „de kunst om te leven", over „levenskunst", enz. maar dat zonde en schuld woorden zijn, die niet gehoord willen worden. Ook de l.edendaagsche theologie wil alles samen vatten in „Gods Vaderliefde". Spr wil juist aantoonen, volgens Gods Woord, dat we wel spreken over een God van liefde, maar dit is heilige liefde. Daarom kunnen we spreken van „Gods Heiligheid en van Gods Liefde". Dat moet ook door voorstanders van boven genoemde theologie worden gezegd, dat door hen, die ook Gods Heiligheid en Rechtvaar digheid belgden, veel dieper en voller ge sproken kan worden over Gods Lic-fde. Na een korte bespreking'van de Heiligheid Gods volgens Openbaring 4 eindigde spr. zijn ernstige en met belangstelling gevolgde lezing. Nadat z.eerw. was voorgegaan in dank gebed, werd tenslotte gemeenschappelijk gezongen Psalm 89 vs. 8. OEGSTGEEST. Op een bouwwerk aan de Nassaulaan is uit een jas van den werkman P. H. uit Sassenheim, een bedra? van f25 gestolen. H. heeft hiervan aangifte gedaan bij de politie. Zekere O uit Valkenburg reed gister avond genoeglijk dooT onze gemeente per rijwiel zonder licht voorzien, toen hij werd aangehouden door de Rijksveldwachlers v. d. S. alhier en v. d. W. uit Voorschoten. Bij onderzoek bleek O.'s rijwiel tevens niet voorzien te zijn vnn een roode reflector, zoodat proces-verbaal volgde De man was daarbij echter nog zoo dom een verkeerden naam op te geven, zoodat hij zich voor drie feilen zal hebben te verantwoorden. VOORHOUT. Raadsagenda. De e. v. vergadering van den raad dezer gemeente zal plaats vinden op Zaterdag 10 December a.s., des morgens negen uur. De agenda luidt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en eventueele mededeelingen. 3. Verzoek van het bestuur v. d. bond tegen het schenden door het vloeken van Gods heiligen Naam. tot het vaststellen van een z.g. vioekverbod, met afwijzend prae- advies van B. en W. 4. Vaststelling van het onlwerp-adres aaA de Provinciale Staten inzake verbetering van de Leidschevaart en daarlangs gelegen weg. 5. Voorstel betreffende verbreeding van de Engelsche laan bij de perceelen v. d. Weijde, wed. Verdegaal en eventueel anderen. 6. Herbenoeming van de periodiek aftre dende leden der commissie tot wering van schoolverzuim. 7. Voorstel lot hel doen van proefborin gen en verdere voorbereidende werken voor de waterleiding. 8. Adres van P. N. Vester inzake door trekking van de "hoofdgasleiding in den Jac. v. BeierenwTeg, met prae-advies van B. en W. 9. Ontwerp-besluit tot wijziging der ge- meentebegrooling dien9t 1927. 10. Behandeling van bezwaarschriften tegen schooigeldaanslagen en wegenbelas ting. Loop der bevolking. Gevestigd: H. Dekker en gezin, 's-Gra- vendamscheweg 31, gekomen van Katwijk. A. van Beest en G. P. Reewijk, beiden Leidsche vaart 2, gekomen resp van Mij drecht en Zoeterwoude. M. J. Franken, v. d. Berg v. Heemsledeweg 1, gekomen van Den Haag. M A. van Gijlswijk, Jacoba v. Beierenweg 98, van Noordwijkerhout en J. van Wouw, Hoofdstraat 62 van Katwijk. Op de Secretarie dezer gemeente zijn in de afgeloopen maand afgegeven 46 ver gunningen voor huisslachting. De aangifte loopt over 51 varkens en 1 koe. Woensdag 14 December a.s., des avonds 8 uur, hoopt de C. J M. V. „Bid en Werk", in het schoolgebouw alhier haar openbaar jaarfeest te vieren. Het pro gramma ziet er goed uit, het is dan ook te verwachten dal velen naar de prestalies van onze Hervormde jongens zullen komen luisteren en zien. 8 BODEGRAVEN. Raadsagenda. Maandag 12 December n m. 2 uur zal de Gemeenteraad vergaderen. De agenda luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Regeling met Zwammerdam inzake het slachthuis. 3. Ont slag hoofd- en onderwijzeres in de hand werken school B in de Meye. -1 Voorstel tot het verleenen van een bijdrage in de kosten van vervoer van kindereD uit de Meye naar de O L. school in het dorp. 5. Wijziging tarieven keur en slachtloo- nen. 6. Benoeming leden raadscommissies en plaatselijke comra van toezicht op-het L. O. 7. Voorste! tot verhuur vaD balans en schalen aan D. Couperus. 8. Benoeming loverancier geneesmiddelen voor de armen der gemeente. 9. Regeling brandweer Lan- geruigeweide. 10. Vaststelling 5e kohier rioolbelasting. Het Beursgebouw. Ons beursgebouw nadert nu werkelijk zijn voltooiing. Er wordt regelmatig door gewerkt en uitwendig is het gebouw dan ook zoo goed als gereed. Inwendig blijkt er echter heel veel aan te doeü te ziin, wait daar vorderen de werkzaamheden slechts heel langzaam Toch bestaat er alle kans dat nog in den loop van deze laatste maand van het jaar de beurs zal kunnen worden geopend Het bestuur van do stichting, dat het gebouw oprichtte, h'ceft onderwijl uitgezien naar een exploi tant. Gevolg hiervan is dat benoemd werd de heer G. J. Kuijn te Hoorn, die zich reeds vrij spoedig in de aangebouwde wo ning zal vestigen. KOUDEKERK. Raadsagenda. A.s. Dinsdagavond halfacht uur is er vergadering van den raad der gemeente. De agenda luidt: Opening. Notulen, Benoe ming onderwijzeres aan de O. L. school tengevolge bedanken van mej. De Ruyfcer. (De voordracht is als volgt 1. Mej. M. J. de Vos, toe Groede; 2. Mej. J. G. Mus- schenhage, te Zwolle). Bespreking Koude- kerksche brug, enz. Bnrrerlüke Stand. Geboren: Maartje Cornelia, D. v. Jan Verbree en Johanna Uithol. LEIDERDORP. Ter secretarie zijn inlichtingen te be komen aangaande een jongen jachthond die is komen aanloopen. Kleur zwart met witte vlek voor de borst en witte neus. LEIMUIDEN. Het bestuur der eierenveiling alhier is voornemens weder een pluimveetentoon stelling te organiseeren. ROELOFARENDSVEEN. Missie-avond. Woensdagavond hield pater G. Brouwer in de St. Pancratiuszaal een bespreking met lichtbeelden over de missie in üost^ Afrika, waar hij zeven jaren vertoefd heeft en waar hij binnenkort zijn arbeid hoopt te hervatten. De pater, die een aangenaam causeur was, wist de aandacht van de aan wezigen den geheelen avond gespannen te houden door zijn vertellingen over het leven der inlanders van die streek, terwijl hij ons op het doek de dingeD liet zien En kele grappige voorvalletjes veroorzaakten telkens een hartelijk gelach in de zaaL Spr. vertelde ook van deD arbeid «lor mis sionarissen in Afrika en van de vorderin gen, die het missiewerk daar maakt. Voor dat schoon e werk vroeg hij aller steun. Tijdens de pauze hield hij een collecte ten bate van de missie. Met een dankwoord a an de aanwezigen voot hun belangstel ling werd deze interessante avond gesloten. WOUBRUGGE. Door de manslidmar-en deT Gerefor meerde kerk is tot ouderling gekozen de beer C. Metselaar en tot diaken de heer A. van den Berg. Bij de gehouden herstemming voor lid van het kiescollege bij de Ned.-Herv. Kerk alhier, tusschen de heeren J. van Rosen- daal en J. den Ouden, is laatstgenoemde gekozen. LEIDEN 2519 van het beroemde Nederl. Fabrikaat PRIJSOPGAAF gevraagd om ZAND te varen, werk Vrou- ^envaart, circa 3000 M8. Prijsopgaaf a. h. werk. 50 CiSNT F£K LOT. Goed ek. bij Kon. Besl. No. 27, van I Sept. 1927. TREKKING 14 Dec. 1927. Verkrijgbaar bij H. ZIRKZEE, Nieuwe Rijn 63, Leiden. 60 9a voor Amerikaansche rekening tegen hoogen prijs te koop gevraagd LEIDEN 1692 2503 DE DIRECTIE Zaterdag morn en 8 nnr, Verkoop van een zeer groote Partij RUi\D VLEESCfl (voorwaardelijk goedgekeurd). Lappen vanaf 35 cent per pond. Verkoopers: D. F. VAN WEEREN Co 2520 Tel. 1671 en 2311. een wonder van geur en smaak, de meest ver fijnde samenstelling van tabak. Alleen verkrijgbaar recht tegenover Sociëteit Minerva 606ia De Firma Gebr. DEKKER bericht bij deze dat is uit geloot Betaalbaar Kantoor NATIONALE BANK. 2517 Heer vraagt zoo spoedig mo gelijk, gemeubileerde op goeden stand, liefst een tfum der stnd. Brieven met prijsopgave Hijnsbürgerwer? 48 Leiden. 2512 Vrijdagavond en Zaterdag 10 Dec. geven wij aan een ieder die één gulden of daarboven besteedt V9 pond Leverworst of Bloedworst cadean. - Zie de kwaliteit en prijs in de Etalage. Beleefd aanbevelend, Mandenmakerssteeg No. 4 Telefoon 1587 nabij de Kaaswaag. 2496 Hotel HAAGSCHE SCHOUW vraagt voor direct een nette jonge 2509 (van buiten), ecnigszns op leeftijd, z. z. g. geplaatst in klein, doch net Piot. buiger- gezm of bij dame of heer alleen. Vriendelijk tehuis hoofdzaak, vergoeding bijzaak. Prima referentiën. Adres: 6C55a Regentessel. 31, Oegstgeept. Wederom ontvangen NIEUWE DESSINS in Prijs p. stuk f 2.75 Per 3 stuks 10% korting 2522 3-2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7