Uitgewogen Biikgroenten Geblanch. Gezouten Groenten J 68*ta Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 9 December 1927 Vierde Blad No. 20779 BINNENLAND. Dr H.NANNING'S HAEMOFFERRIN pil!!!!;iHIIIII!l!i:illl[l!llll!l!llliHlllli!ll!llillll!illlli!llilllllllilll!llilllili:il^| g WEDEROM VERKRIJGBAAR: E. J. SCHOONDERGANG-SPEET BlllinitlllllllilliltilSilllilIHHIllllllllllllllllllKIllIllitllllllHllltlUlllllllllllii; Ji KERK- EN SCHOOLNIEUWS. dite0l° LAND- EN TUINBOUW. VBAGENBHBB1EK. DE BEGROOTING VOOR ONDERWIJS. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. Hei vraagstuk dei vereenvoudigde spelling. Verschenen is de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake de begroo- ting voor Onderwijs, Kunsten en Weten schappen. Medegedeeld wordt o.m, dat een wets ontwerp tot regelmg van het voorberei dende hooger en middelbaar onderwijs ter vervanging van het door het vorig kabinet aanhangig gemaakte wetsontwerp is voor bereid en reeds eenigen tijd geleden het departement heeft verlaten. Uit het ontwerp zal t.z.t blijken, dat de ministei niet alleen de noodige aan dacht heeft geschonken aan het rapport der staatscommissie Rutgers voor het mid delbaar en voorbereidende hooger onder wijs, maar bovendien toezegging om ook voor het handelsonderwijs een regeling te ontwerpen gestand heeft gedaan. Naar aanleiding van het verwijt aan mi nister Waszink, dat deze begrooting niet een beeld geeft van wederoplevende krach tiger steun uit de schatkist voor het nijver heidsonderwijs, het buitengewoon lager on derwijs, het bewaarschoolonderwijs en de lichamelijke opvoeding merkt minister Kan op, dat men hier het terrein der finan- cieele politiek tier regeering betreedt, die nu eenmaal niet van meening is, dat op dit oogenblik reeds weer de destijds ter bezuiniging getroffen noodmaatregelen on gedaan gemaakt kunnen worden.. Omtrent het vraagstuk der vereenvou digde spelling, zegt de minister verder, is op dit oogenblik de definitieve oplossing nog niet verkregen. Door minister Was zink wordt ter zake met zijn ambtgenooten overleg gepleegd. Uit den loop dien de reorganisatie van de Rijksuniversiteit te Leiden nam, behoeft niet te worden geconcludeerd, dat overal het bestuur van de universiteiten hopeloos verouderd zou zijn. De administratie der Rijksuniverisiteit te Utrecht, Groningen en die der Technische Hoogeschool gaven tot dusver van geen zijde reden tot klach ten. Verwacht wordt, dat ook te Leiden de administratie in orde zal komen. Groover zelfstandigheid der universiteiten wordt niet noodig geacht. Het ligt in het voornemen der regeering tegelijk met het ontwerp van wet tot re geling van het voorbereidend hooger cn algemeen vormend middelbaar onderwijs een nieuw ontwerp van wet tot wijziging van de Hoogere Onderwijswet in te dienen, waarin tevens een wettelijke regeling zal worden opgenomen van de handelshooge- 8cholen en de handelsfaculteit aan de ge meentelijke universiteit te Amsterdam. Daarbij zal rekening worden gehouden met de thans gemaakte opmerkingen. Opheffing der Theologische faculteit te Amsterdam zou niet dan na vooraf aange brachte wijziging der Hoogere Onderwijs wet mogelijk zijn. Uit den aard der zaak kan de waarne mende minister ten dezen geen toezegging doen. Een wijziging van de regeling de toe lating tot universitaire examens, overeen komstig artikel 33 derde lid der H O.-wet, is bij het departement in overweging. De adviezen van de faculteiten der verscha lende universiteiten vertoonen zeer uiteen, loopende gevoelens. Bij de hoogleeraren blijkt niet alleen omtrent de regeling van deze wijze van toelating maar ook omtrent de waardeering der instelling zelve groot meeningsverschil te bestaan. Tot ernstige afkeuring heeft echter de tot dusver toe gepaste vegeliDg blijkens de adviezen niet geleid. VERLAGING DER RIJWIELBELASTING. Het verslag der commissie. Verschenen is het Verslag der vaste com missie voor de belastingen over het wets ontwerp, tot wijziging van de rijwiel-be lasting-wet. De redenen, door den Minister aangevoerd voor de vervanging van den thans bestaanden aanvangsdatum van het belastingjaar door een anderen, achtte de meerderheid der commissie overtuigend. Niet echter kon deze meerderheid in haar geheel instemmen met den datum, welken de regeering voorstelt in plaats van den thans geldenden datum van 1 Jan. te stellen, n.l. 1 Aug. Verschil lende leden meenden, dat tegen den laatst genoemden datum bezwaren van practischen aard bestaan. Zq waren van oordeel, dat de datum, waarop de belasting moet worden betaald, niet op 1 Aug. doch op 1 Oct. dient te worden gesteld. Een minderheid der commissie was van meening, dat, vooral nu de belasting wordt verlaagd, tegen handharing van den legen- woordigen datum van 1 Jan. geen overwe gend bezwaar kan bestaan. De regeering antwoordt, dat de datam van 1 Oct., als liggende onmiddellijk na afloop van het reisseizoen, weer andere be zwaren zou meebrengen. De bezwaren, tegen 1 Aug. aangevoerd, schijnen de regsering niet overwegend. Overigens stelt zij zich voor, de gelegenheid tot het verkrijgen der merken voortaan te openen in het midden van Juli. Een der leden van de commissie vroeg zicb af, of de voorgestelde verlaging der belasting wel gewenscht moet worden ge acht. daar zij de schatkist op het verlies van een millioen gulden 's jaars zal komen ta staan, terwijl zij voor de belastingplieh- RECLAME. Bloedvonmend versterkingsmiddel. f 2.60 p.'A flesch. f 1.60 p Vz flesch 2192 tigeii slechts de geringe vermindering brengt van 50 cent per jaar. Andere leden kwamen hiertegen op. Eenige ledeD oordeelden, dat eer. verder gaande verlaging dezer belasting gewenscht is. De meerderheid der commissie kon zich hiermede niet vereenigen. Blijkens het antwoord der regeering be staat er voor een verdere verlaging geen aanleiding. Op verzoek der commissie zijn in het wetsontwerp eenige redactieverbeteringen aangebracht. DE BEGRAFENIS VAN JHR. VAN VREDENBURCH. Minister De Geer spreekt namens de regeering. In aansluiting op ons bericht van giste ren moet nog worden gemeld, dat verder nog ter begrafenis aanwezig waren de hee- ren Ruys, consul-generaal der Nederlanden te Antwerpen; mr. van Doorninck, thesau rier-generaal v. h. departement van Finan ciën; jhr. mr. van Bronkhorst Sandberg, lid van den Raad van State, jhr. mr. de Beau fort, secretaris van dien Raad; kolonel Bau- duin, inspecteur der maréchaussée; mr. C. Crommelin, secretaris van het Hof v. Ar bitrage; vice-admiraal Zegers Rijser, secre taris-generaal v. h. departement van Ma rine; jhr. mr. van Tets, directeur van het Kabinet der Koningin; jhr. Repelaer van Driel, thésaurier der Koningin; mr. H. van Romburgh, consul-generaal van Nederland te Brussel; mr. H. Smeenge, namens de Vereeniging Schuttevaer; de burgemeester van Rijswijk, mr. Pape; Henri ter Hall, lid van den Rijswijkschen raad en de heer Martini, directeur van het Electrisch Bedrijf aldaar; gravin van Lynden van Sanden- burg. grootmeesteres en mr. F. F. baron de Smeth, hofmaarschalk der Koningin; Hugo Andriesse. voorzitter van den Bond van Nederlandsche Vereenigingen en lichamen in België; de heeren Kips en Staal namens namens den Nederlandschen Voetbalbond; jhr. L. van Loon, uit Doorn; jhr. v. d. Berch van Heemstede, van de Kon. Lucht vaart; F. C. O. M. Rombach, oud-lid van de Prov. Staten van Zeeland; mr. G. J. Kal ff, mr. van Lutterveld, uit Bloemendaal; jhr. G. F. van Tets uit Zeist, baron van der Goes van Dirksland; mr. W. A. Rutgers. Van het corps diplomatique waren tegen woordig de deken, de heer de Guasalega, gezant van Argentinië; Léon de Nernry, zaakgelastigde van de Belgische regeering; de gezant van Oostenrijk en fle Engelsche tijdelijke zaakgelastigde. Voorts werden nog opgemerkt; jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, oud-minister van buitenlandsche zaken, mr. ridder van Rap- pard, lid van de Tweede Kamergraaf René van Bylandt, jhr. de Pesters, uit Zeist, jhr. Hooft uit Huister Heide, luitenant-generaal De Quay, oud-militair attaché te Brussel, luit.-generaal Muller Massis, commandant van het veldleger, genera al-majoor Tnsing?r gouverneur van de Residentie en gep. luit.- generaal van Terwisga, baron van Pallandt, gezantschapenflaché jhr. W. W van Smi- nia, baron Sehimmelpenninck v. d. Oye Jagermeester der Koningin, baron van Pal- landt van Varenburg, mr. bar. Sehimmel penninck v. d. Oye, voorzitter van het Ned. Olympisch Comité, jhr. mr. -L. den Beer Poortugael. W. Graaf van Limburg Stirum, mevr. Beelaerts van Blokland, echtgenoote van den Minister van Buitenlandsche Za ken, mr. G. A. van Haaften. mr. Blancken- hagen, uit Zeist, de heer Hasselman. bur gemeester van Soeren, jhr. mr. P. M. H. Michiels van Verduynen, secretaris-gene raal van het Hof van Arbitrage; jhr. mr. Rutgers van Rosenburg uit Utrecht, dr. H. Molhuysen, secretaris van het Kon. Ned. Landbouw-Comité, mr. C. baron van Till, baron Bentinck van Schoonheeten, de heer H. Jacobs, oud-consul-generaal van Neder land te Boekarest en enkele deputaties, zooals het bestuur van de veilingsvereeni- ging Samersbnrg. de heer F. F. van. Wal- sem, bestuurslid der Nederlandsche vereen, van Weldadigheid te Gent. waarvan jhr. v. Vredenburch eere-voorzitter was; voorts de heer Jaspers, secretaris van .de Ned Ver. Limburgia te Brussel. Themps. hoofdcom mies en de Kamerbewaarder van Buiten landsche Zaken. Even voor twee uur kwam op de begraaf plaats aan Prins Hendrik, die vergezeld was van zijn adjudant Majoor jhr. Laman Trip, en even later arriveerde de vertegen woordiger van het Koninklijke Huis. Onder klokgelui werd de kist met het stoffelijk hulsel uit de rouwkapel gedragen en grafwaarts gebracht. Achter de met bloe men bedekte lijkbaar werden nog drie baren vol bloemstukken gedragen. Direct hierachter sloten zich de familie aan, Prins Hendrik, de vertegenwoordigers van Koningin. Koningin-Moeder en de heer Nernry, namens den Koning van België, de minister-president, jhr. mr. de Geer en de oud-minister jhr. mr. dr. van Karnebeek. Aan de groeve voerde het woord de mi nister-president jhr. de Geer. Spreker begon met de mededeeling. dat minister Beelaerts van Blokland tot zijn leedwezen persoon lijk niet aanwezig kon zijn. Daarom voelde spreker behoefte namens de regeering een enkel woord te spreken. De overledene was een man. die vele jaren een eervolle plaats in den diplomatieken dienst heeft ingeno men Na verschillende rangen op verdien stelijke wijze te hebben doorloopen, werd de thans ontslapene sinds 1910 in leidende functies geplaatst, eerst te Boekarest en Bel grado, daarna in Zweden, Noorwegen en Denemarken en sinds 1919 te Brussel. Op al deze posten was jhr. v. Vreden burch een bekwaam, voortvarend en nauw gezet vertegenwoordiger der Nederlandsche Regeering. Spr. herinnerde er voorts aan dat de ontslapene in den oorlog de onder handelingen heeft gevoerd tusschen Enge land en Duitschland over de uitlevering van gevangenen en zeker is het aan zijn be moeiingen te danken, dat het lot van dui zenden oorlogsslachtoffers aanmerkelijk is verzacht. Spr. roemde voorts de groote scherpzin nigheid, de bewonderenswaardige energie, de hoogst gewaardeerde activiteit van jhr. v. Vredenburch. Ledigheid was hem een gruwel en nooit heeft hij aan anderen over gelaten wat hij zelf kon doen. Ook persoon lijk heeft spr. bij onderhandelingen in het jongste voorjaar een uitstekenden indruk van den ontslapene gekregen. Toen reeds was de heer v. Vredenburch aangewezen voor den post van gezant in Rome, een post die voor hem en zijn gezin groote be koring had Ook was reeds zijn opvolger in Brussel aangewezen. Het landsbelang eischte echter dat beide benoemingen weder ongedaan werden ge maakt Van Vredenbpreh zag de noodzake lijkheid hiervan in en handelde daarnaar. Deze bereidwilligheid, met negatie van eigen voorkeur, in het landsbelang, heeft op spr toen grooten indruk gemaakt. Het vaderland heeft voorwaar in hem een trouw dienaar verloren. Spreker was overtuigd, dat de weten schap. dat de afgestorvene is geweest een beproefd dienaar van Koningin en land, voor de familie eenige troost zal zijn in haar diepe smart. Zijn nagedachtenis zal bij de regeering in dankbare herinnering blijven voortleven. Ten slotte legde spreker namens de re geering een krans met linten in de Neder landsche kleuren op de baar. De zoon van den overledene verzocht in de eerste plaats aan de vertegenwoordigers van Koningin en Koningin-Moeder den dank der familie over te brengen voor de betoonde groote sympathie en spreker be tuigde diep getroffen te zijn door de per soonlijke aanwezigheid van Z. K. H. den Prins. De woorden van den minister-presi dent hebben een diepen indruk bij de ach tergeblevenen achtergelaten. Ten slotte bracht de zoon dank aan den minister van Buitenlandsche Zaken voor diens vertegenwoordiging ter begraafplaats. Minister Beelaerts was een groot vriend van zijn vader. Verder bracht spr. dank voor de verte genwoordiging van den Belgischen Koning door den zaakgelastigde te 's-Gravenhage, waarna hij besloot met algemeenen dank aan de aanwezigen. Op verzoek van de weduwe sprak daarna ds. %Vermeer eenige woorden Hij herinnerde er aan welk een ontzettende slag het ver nemen van dit sterfgeval moet zijn geweekt. Wanneer wij denken aan de innige deel neming van het Koninklijk Huis, wanneer wij ook denken wat het Belgische Konings huis in Brussel heeft gedaan, dan vragen wii of de dood hier het laatste woord heeft gehad. Dan hoort spreker op eens een stem van een Majesteit, die hooger is dan alle konin gen, het woord van God, en dan zien wij dot het leven Gods het laatste woord heeft. Ten slotte ging dr. Kramer voor in gebed. Alvorens de aanwezigen hel kerkhof ver lieten. werd nog een krans geleed door een vertegenwoordiger van het gezelschap Tres fac'unt Collegium te Utrecht. Hiermede was de plechtigheid geëindigd. HULDIGING VAN GEN. SNIJDERS. In een der zalen van Pulchri Studio ie Den Haag is gistermiddag aan den oud- opperbevelhebber generaal Snijders, namens de vereeniging van onderoflicieren „Ons Belang" een tableau aangeboden, voorstel lende een militaire revue tijdens de mobi- lisatiejaren, vervaardigd door den 9childer A. M. Luyt te Wassenaar. Bij deze aanbie ding waren naast hoofdbestuurders van „Ons Belang", bestuursleden van de aid. Den Haag en tal van gewone leden ook te genwoordig de heer v. d. Wal, secretaris van „Ons Leger" en de schilder, de heer Luyt. In een van veel waardeering getuigende rede heeft de bondsvoorzitter, de heer W. Wijk, het schilderij, voorstellende generaal Snijders te paard te midden van de troepen, aan den oud-opperbevelhebber aangeboden. Het schilderij is bedoeld als een herinne ring aan de jaren 1914 tot 1918 maar daar naast een bewijs van de hoogachting voor den persoon van generaal Snijders en van getuigenis van den goeden band tusschen den oud-opperbevelhebber en de onderoffi cieren. Nadat het doek, waarmede het schilderij omhangen was, was verwijderd, heeft ver volgens generaal Snijders een woord van dank gesproken. Hij zeide zeer getroffen te zijn door deze plechtigheid en door de strekking, welke daarin is neergelegd. Geen herinnering is hem dierbaarder dan die aan de goede verstandhouding met het onder hem dienende personeel. Spr. wees er op, dat hij op zijn 75sten verjaardag zich aan elke huldiging heeft onttrokken, ook aan de aanbieding van dit schilderij. Hij meende echter toch een vorm te moeten vinden om de onderofficieren gelegenheid te geven, hun gevoelens tot uitdrukking te brengen. Daarom had hij aan de uitnoodiging voor dezen middag gevolg gegeven. Vervolgens gaf generaal Snijders aan het bestuur in overweging, het schilderij in het Vereenigingsgebouw van „Ons Belang" een plaats te geven en droeg het daartoe weder aan dat bestuur over. VICE-ADMIRAAL ZEEMAN. Naar vernomen wordt, is de vice-admiraal J. EL Zeeman, aftredend chef van de afd. Materieel van het Departement van Marine, die eerlang ook den zeedienst zal verlaten, bestemd voor de betrekking van lid, tevens voorzitter van den Militairen Pensioenraad, ter vervanging van wjjlen den heer A. J. Doorman. BEDRIJPSPLUIM VEEHOUDERS. Gisteren werd te Utrecht een algemeene vergaoering gehouden van de Ned. Federatie van Bediijfspluimveehouders. Aangenomen werd het bestuursvoorstel om het aantal bestuursleden tot vgf uh te bredden. Het aftredend lid, de heer P. J. van Haaren, werd herkozen, terwjjl voorts to'. bestuursleden werden benoemd de hee ren L. Simons en P. J. Pieterset Aangenomen werd het voorstel van het bestuur om de bijdragen der organisaties RECLAME. 2524 HEEREN3RACHT No. 63 TELEFOON 601 in hoofdzaak gelijk te doen zijn aan die van 1927. Gevraagd zal worden naar de mogelijkheid de V. P. Zuid-Holland i 150 te doen betalen. In 192S zal een beslissing worden genomen om voor 1929 de contributie met f50 te verhoogen. De begrooting voor 1928, sluitend in ontvangsten en uitgaven met f1850, werd vervolgen^, goedgekeurd. Hierop werd het agendapunt inzake er kenning van Fokstations aan de orde gestald. Door de gemengde commissie op de Fok stations was voorgesteld de volgende fok stations officieel te erkennen: J. J. Broers, Hollandsche Kading (witte leghorns en bar nevelders); Werkhoven Co., Beekbergen (witte leghorns) en Van Beusekom, Benschop. Hiermede verklaarde de vergadering zich accoord. Uit vrije beweging was bedankt door den heer H. Zeihorst, Sluis, Dedemsvaart, die werci afgevoerd. Een bestuursvoorstel tot wijziging van het reglement voor het bestuur van het Rijks instituut voor pluimveeteelt in Beekbergen, werd hierna in behandeling genomen. In een toelichting stelde het bestuur voor een gevolg van de vroeger daarover men de A.N.P.V. gehouden besprekingen, het reglement in dier voege te wijzigen, dat voorloopig één lid in het bestuur van Beekbergen door de A.N.P.V. zal worden aangewezen. Na ampele discussie werd over het voor stel in tweeën gestemd. In eerste instantie of de Federatie haar contract met de re geering al dan niet zal laten varen om de A.N.P.V. in de gelegenheid te stellen als gelijkgerechtigde in dit contract desl te nemen. Men besloot met algemeene stemmen het huidige contract te bestendigen. Het reglementswijzigingsvoorstel, zooals door het bestuur aangegeven, werd ten slott 3 eveneens met algemeene stemmen aangenomen. Aangenomen werd het voorstel der V.P.Z. Zeeland om bij de Regeering met klem aan te dringen op uitbreiding van den Rijks voorlichtingsdienst en verbetering van de positie van de aan dezen dienst verbonden ambtenaren. DE CORRUPTIE IN HET GASBEDRIJF. In de raadsvergadering te Joure deed de Raadscommissie verslag van haar onder zoek inzake corruptie aan de gasfabriek aldaar. Het bleek, dat de directeur volmon dig erkend had nu en dan van leveranciers zoogenaamde stcekgelden te hebben ont vangen. Het was echter de commissie niet moge lijk geweest om genoeg bewijsmateriaal te verkrijgen om te doen blijken dat de ge meente door de handelingen van den gas- direcleur schade zou hebben geleden, waar door zij dus voor het voorstellen van eenige strafoplegging aan den directeur niet de noodige motieven had. De gemeenteraad vcreenigde zich met al gemeene stemmen met de conclusie van de commissie. Hiermee is deze kwestie van de baan. In de raadsvergadering van Oostzaan deelde de voorzitter na een langdurige be sloten zitting mede. dat B. en W. naar aan leiding van vermoedelijke corrupte hande lingen van den directeur van het gasbedrijf in samenwerking met de gascommissie een onderzoek heeft ingesteld. Bij dat onderzoek is drie maal de directeur gehoord, waarvan een maal in tegenwoordigheid van den heer Van der Stel. die hem beschuldigde. De directeur bleef erhter schuld ontkennen De heer Van der Stel trachtte tevergeefs aan de hand van rekeningen het wettig en over tuigend bpwijs van de schuld te bewijzen. Van den officier van justitie te Haarlem is nu bericht ontvangen, dat in de boeken van een der leveranciers iets gevonden is, dat vermoedelijk betrekking heeft op hef uit- keeren van een retourcommissie te Oost zaan; dit moet echter nog nader onderzocht worden. In verband hiermede besloot de raad om het onderzoek van de justitie af te wachten. Te Dordrecht is door B. en W. een uit voerig onderzoek ingesteld waarbij gebleken is dat van corruptieve handelingen aldaar geen sprake i9 gpweest. Vergei^ ier Coift>ire her»eDt aDdeCnüZe CouP® lt|. ,S86 nat»»"»*il' - 251R NUD. HERV KERK. Beroepen: Te St. Annaland: H. Ewoldt, te Raamsdonk. Te Dokwerd (Gr.): A. Kardolus, te Suameer (Fr.), Aangenomen: Naar Wetsingen-Sau- werd: J. C. P. van ErkeL te Noordhom (Gr.): Bedankt: Voor Goudcrak: W. J. Kol- kerfc,. te Eemnes-Buiten. GEREP. KERKEN. Beroepen: Te Ooster-Nijkerk (Fr.): F. de Vries, cand. te Üegstgeest. Te Me- liskerke: D. Bremmer, te Bruinisse. Bedankt: Voor TijnjeH. Brinkman, te Harmeien. CHRIST. GEREP KEI&. Beroepen: Te ZierikzeeA. M, Berkhoff, te Amsterdam. HET HOOGER ONDERWIJS IN DE SEROLOGIE. De Senaat van Unitas Studiosorum te Utrecht verzond aan den min. van Onder wijs, K. en W. een verzoekschrift, waarin gezegd wordt, dat het belang van het leer vak der Serologic meebrengt, dat althans aan een universiteit gelegenheid bestaat ter opleiding van wetenschappelijke sero- logendat voor den medicus-practicus de serologic onderwijs daarin dringend noo dig is; dat de tegenwoordige toestand ten eenen male onvoldoende is omdat de directeur van het Rijks Serologisch Instituut buiten gewoon hoogleeraar in de Serologic, ten gevolge van den grooten omvang van zijn hoofdbetrekking onvoldoende tijd aan het onderwijs kan besteden, t-engevolge waar van hij niet kan voldoen aan 't verzoek der studenten, tot meer colleges en gelegenheid tot practisch werken, ook als vrijwillig co- assistent, dat aan verzoeken tot het mo gen uitwerken van proefschriften niet steeds kan worden voldaan, terwijl ook geneeskundigen en apothekers die met het oog op de wet op Sera- en Vaccins (21 April 1927 Stbl. No. 91*) op dit gebied nadere kennis en ervaring wenschen, daartoe de gelegenheid niet voldoende kan worden ge schonken. Het request verzoekt den minister: le. te vestigen een gewonen leerstoel in de Serologie, met dien verstande evenwel, dat de verhouding tot het R.S.l. zoodanig worde geregeld, dat het out, dat dit insti tuut voor het onderwijs oplevert blijve be houden, door den gewonen hoogleeraar in de Serologie, aan wien het onderwijs als hoofdzaak moet worden opgedragen de we tenschappelijke leiding van dit Instituut te doen behouden 2e. de gelegenheid te scheppen tot prac tisch werken in de Serologie hetzij door het R.S.l met voor het onderwijs bestem de lokalen uit te breiden, hetzij door het bouwen van een Universiteitslaboratorium voor Serologie in aansluiting aan het R. S. I. GROOTE AALSMFERSCHE BLOEMEN TENTOONSTELLING. 17—21 April 1927. Het nieuwTe monumentale veilinggebouw der Coöp. Vereeniging „Centrale Aalsmeer- sche Veiling", ter grootte van 2500 vier kante Meter en waaraan reeds meer dan een jaar gewerkt wordt, zal op 17 April van het volgende jaar officiéél worden ingewijd met een groote tentoonstelling. De inzending is uitsluitend toegestaan aan Aalsmeersche kweekers en exporteurs met dien verstande;-dat gaarne, voor zoover mogelijk, plaatsruimte zal worden afgestaan voor nieuwigheden op het gebied van bloemen en planten, zoowel uit binnen- als buitenland. Draagt deze tentoonstelling uit den aard der zaak een Aalsmeersch karakter, op het gebied van nieuwigheden zal zij internatio naal zijn. Ook uil de samenstelling van het eere comité en van de jury zal het internationale karakter der tentoonstelling blijken. Zij, die nieuwigheden wenschen in te zenden, kunnen zich tot hef secretariaat der tentoonstelling te Aalsmeer wenden. A. B. C., te L. Geregeld zullen zegels in het renteboekje geplakt moeten worden. Als het personeel voor een week aangeno men wordt, moet een opzeggingstermijn van een week in acht genomen worden Voor de dagen, waarop niet gearbeid is. behoeft geen loon betaald te worden, tenzij anders overeengekomen is.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 13