Onwelriekende adem GEMENGD NIEUWS. PIANO'S- Jr -VLEUGELS, PIANOLAS. SPORT. dat de uitvoering van de Twente-Rijnka naal-wet wordt tegengewerkt door de Ned. Spoorwegen. Het komt spr. voor, dat de industrieën in Twente groote en dringende behoefte hebben aan dit kanaal Het bestaan van deze industrieën staat hierbij op het spel, waarbij spr. wijst op de concurrentie van het buitenland. Een dergelijke toestand maakt het kanaal noodig, ook al zou dit niet geheel rendabel zijn. De heer BEUMER (A.-R.) merkt op, dat thans niet met nieuwe wenschen voot den dag wordt gekomen, maar dat het hier betreft een aandrang op deD Minister, om te komen tot uitvoering van een reeds aan. genomen wet. Wanneer de Minister deze wet niet wil uitvoeren, d«an moet de Regeering kómen met een voorstel, om deze wet in te trek ken, of zij moet komen met een suppletoire begrooting. Spr. hoopt dat de Minister voor de be- gTooting van het volgend jaar een regeling zal hebben weten te treffen, waardoor deze zaak op een behoorlijke wijze zal kunneD worden opgelost. De heer EBELS (V.-D.) bepleit het nut van dit kanaal. Alle belanghebben wen schen to weten, wat de Regeering nu ein delijk van plan is. De heer ENGELS (R.-K bespreekt het bezw'aar, dat door de Ned Spoorwegen tegen den aanleg van dit kanaal ook altijd is gezegd, erkent, dat de bezwaren niet te onderschatten zijn en hij kan de moei lijkheid waarvoor de Regeering daardoor wordt geplaatst, best begrijpen Aan de totstandkoming van het kanaal zijn echter groote voordooien verbonden, niet alleen voor Twente, maar voor geheel Overijsel en Gelderland. Spr noemt zelfs dit kanaal van nationaal belang. Spr. dringt er met klem bij den Minister op aan zijn houding in deze zaak te her zien. De heer VAN GIJN (V -B.) herinnert aan de geschiedenis van het Wilhelmina- kanaal. Bij den aanleg van dit kanaal is ook altijd gezegd, dat het van zoo groot nut zou zijn. Van dit nut blijkt echter niets, en er passeert door dit kanaal slechts 400.000 (pD per jaar. Ook de kos ten zijn aanvankelijk boven de aanvanke lijke raming uitgegaan. Dit kanaal was gegraven, zonder dat een rentabiliteits- rekening was gemaakt, Wat het Twen te-Rijn kan aal betreft, is spr. ook van meening, dat niet langer moet worden getobd. De MINISTER merkt op, dat het rap port van de commissie-Patijn hem pas heeft bereikt cn hij zal gaarne overwegen of hij dit rapport zal kunnen overleggen. Spr. zal zijn best doen om de zaak zoo spoedig mogelijk voor een beslissing bij de regee ring te brengen. Volgens spr. zal het eefste jaar toch ge moeid zijn aan voorbereidend technisch werk on onteigeningen, zoodat hij dan van zelf met een suppletoire begrooting zal moeten komen. Spr. kan wel de verzekering geven, dat ook bij het laatst ingestelde onderzoek geenszins de gedachte heeft voorgezeten om het werk maar weer op de lange baan tc schuiven. Nu achteraf de nuttigheid van dit kanaal is gebleken, hoopt ook spr. dat spoedig met den aanleg een aanvang zal kunnen worden gemaakt, Rij art. 100 vraagt de heer VAN DE BILT (R. TC of de Minister kan toezeg gen, dat hij overleg zal plegen met het gemeentebestuur van Velzen, wanneer plan nen worden gemaakt voor een nieuwen steiger aan den Zuidkant van het Noord- zeekanaal, daar waar de Rijksweg nit Haar lem het kanaal bereikt. De MINISTER zegt dit overleg toe. Bij art. i32 dcell de MINISTER naar aan leiding van eenigu opmerkingen van de hee- ren^JUYMAEH VAN TWIST en v. d. BILT mede, dal zeer waarschijnlijk binnen korten tijd de Zuiderzeesleunwet in werking zal treden. Bij de afdeeling Spoorwegen dringt de heer BAKKER (C.-H.) aan op meer Zondags rust voor het spoorwegpersoneel Door som mige leden is aandrang uitgeoefend om op Zondag meer treinen te laten rijden Spr. acht het echter gelukkig, dat de Regeering zich met dat denkbeeld niet kan vereenigen. In plaats van te worden uitgebreid dient het aantal treinen op Zondag te worden inge krompen. Wellicht zou dan het aantal wa gens per trein kunnen worden uitgebreid. Spr. b,epleit voorts medezeggenschap op organisatorisch gebied. Wat de dienst- en rusttijden aangaat, is spr. van oordeel, dat de aangebrachte wijzi ging in het A. R D. slechts een zeer ge ringe verbetering heeft gebracht. Vooral voor het locomoliefpersoneel zou spr. nog verbeteringen in dit opzicht wenschen. De heer VAN' BRAAMBEEK (S.D.) herin nert er aan, dal gedurende de laatste jaren de taak van het spoorwegpersoneel zeer is verzwaard en dat de betaling er niet beter op is geworden. liet goederenvervoer is aanmerkelijk toe genomen, terwijl ook het personenvervoer is gestegen. RECLAME. is weerzinwekkend. Tanden mot leelyke kleur ontsieren het gelaat. Deze ecboonheids- gebreken worden spoedig verholpen door bet poetsen met de heerlyk verfrisschende CliIorodontTnndpaNta. De tanden krygen een schitterenden, ivoorkleurigen glans, ook aan de zykanten, by golyktydig gebruik van den speciaal voor dit doel geschiktcn tlilormlont Tuu«leiiborst©\ waarop de baren in den vorm van de tanden geplaatst zyn. Rottende spysresten, welke on verin v- delyk tusscben de tanden „ohterblyven en de hoogst onaangename luebt veroorzaken, wor den geheel vcrwyderd. Probeert U eerst een kleine tube van 35 cent in verpakking mei garantiestronk en meisjeskopje. C'blorodonl Tandenborstel voor kinderen 45 cent, voor dames (middelbard haar) 75 cent, voor heeren (bard baar)75cent,in de bekendeblauw- groenoChlorodoiit-doos. Alom verkrygbaar. 9929 Deze stijging heeft tot gevolg, dat de hoe veelheid gepraesteerde arbeid door het per soneel belangrijk meer is geworden Daarbij komt nog. dat het personeel met ongeveer 12000 is verminderd Verder heeft men om te kunnen bezuini gen op de personeel uitgaven, over de ge- heele linie een degradatie ingevoerd, d. w. z. dat men verschillende functies laat waar nemen door nenschen u\t een lager ge plaatsten rang Spr. hoopt, dat de minister een onderzoek zal willen instellen naar dit groote euvel. Vervolgens vraagt spr. de aandacht van den minister voor de regeling der dienst- en rusttijden Verschillende bepalingen hiervan zijn zeer elastisch, hetgeen zeer duidelijk tot uiting komt bij de toepassing van die rege ling. Spr. vraagt met het oog op het tegen woordige drukke verkeer op de lijn Amster damRotterdam, of er voor den minister, mede in het belang van de veiligheid van het verkeer, geen aanleiding is, om voor het personeel van deze lijn gebruik te maken van de bepaling van art. 90 van het A. R.D., volgens welke bepaling de minister het recht heeft het maximum voor de dienst- en rusttijden te wijzigen, wanneer hij dat noodig acht. Ten slotte vraagt spr. den minister, om te bevorderen ,dat nu eindelijk de pensioen regeling voor het tramwegpersoneel haar beslag krijgt. De hoer IJZERMANS (S.D.) bepleit spoe dden afbouw van den spoorweg GoudaAl- phen. Thans blijft de verderen aanleg nog steeds stopgezet en de regeering blijft maar overwegen. Waneer de spoorweg tot stand komt, zal het mogelijk zijn de producten zonder eenige overlading naar Engeland te vervoeren. Het onvoltooid laten van dezen spoorweg brengt groote nadeelen met zich, en deze nadeelcn zullen grooter worden, hoe langer de weg onvoltooid blijft. De heer VAN DER WA ER DEN (S.D.) be spreekt de klasse-indeeling in de treinen. Spr. wenscht verbetering van de 3e klasse, waarbij meer ruimte en meer gemak wordt verkregen. Met genoegen heeft spr. er kennis van genomen, dat de minister bereid is in over weging te nemen de vraag, of de 3e klas- sers ook zouden kunnen worden toegelaten tot de restauratie-rijtuigen. Wat de quaestie der onbewaakte overwe gen aangaat, is spr van oordcel, dat de spoorwegen in dit opzicht een zeer groote verantwoordelijkheid hebben. Het aantal ongevallen bij onbewaakte overwegen neemt toe, en met het oog op het toenemen de verkeer protesteert spr. tegen de groote hoeveelheid onbewaakte overwegen. Spr. dringt daarom ernstig bij den minister aan .op het doen instellen van een onderzoek. Deze zaak moet goed bekeken worden, en spr. is er van overtuigd, dat het vraagstuk van de veiligheid bij onbewaakte overwegen zeker tot een oplossing zal zijn te brengen, b.v. door het aanbrengen van signalen. Daarvoor is het echter noodzakelijk, dat proeven worden genomen. Ook hoogte- kruising zal tot een oplossing van dit be langrijke vraagstuk kunnen leiden. De heer KNOTTENBELT (V B.) dringt op nieuw aan op instelling van een commissie, welke een algeheele herziening der tarieven zal hebben voor te bereiden, Spr. herinnert hierbij mede aan het adres van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel te Haar lem, waarin wordt aangedrongen op verla ging der tarieven voor het vervoer der Lim- burgsche kolen Voor een hervatting van de betrekkingen tusschen de werkgevers en de Ned. Vereen, voor Spoor- en Tramwegpersoneel is het volgens spr. noodzakelijk, dat de houding van deze verceniging zoodanig worde, dat zij vértrouwen wekt. Dit is op het oogenhlik niet hel geval Ten slotte herinnert spr er aan, hoe het station te Utrecht op 20 November plotse ling in het donker werd gezet tengevolge van een defect in de electriciteitsleiding. Spr. vraagt or in de toekomst zoodanige maatregelen zijn te treffen, dat bij derge lijke lichlstoringen op een andere wijze in de verlichting kan worden voorzien. De heer HERMANS (R.-K.) bepleit ver betering van de regeling der dienst- en rusttijden en spr geeft verschillende voor beelden, waaruit blijkt, dat de toepassing van deze regeling vaak zeer veel te wen schen overlaat. De heer DECKERS (R.-K.) dringt aan op overlegging van een statistiek inzake on gevallen bij het tramwezen. Het komt spr. voor, dat bij den minister volkomen gerust heid bestaat omtrent het gevaar bij de tram wegen. Die gerustheid bestaat bij spr. geenszins Bij niet minder dan 10 Iramwegmaat- schappijen zijn nog handremmen in ge bruik, hetgeen spr niet in overeenstemming acht met den eisch van veiligheid, welke aan de tramwegen moet worden gesteld. Het materieel van tal van tramwegmaat schappijen laat zeer veel te wenschen over en spr verzoekt den minister dan ook daar naar eens een ernstig ondprzoek te doen instellen. De heer VAN DEN HEUVEL (A.-R.) sluit zich ten aanzien van de Zondagsrust aan bij hetgeen de heer Bakker heeft ge zegd en hij komt op tegen het maken van groote reclame voor extra-treinen, die op Zondag rijden. Spr wenscht voorts een vloekverbod voor reizigers in dien zin, dat reizigers, die hun medereizigers hinderen door godlastering, uit den trein kunnen worden gezet. Ten slotte dringt spr. er op aan, om het station te Leiden van de lijn Leiden Hoofddorp te verplaatsen naar het hoofd station. De heer BOON (V.-B.) merkt op. dat hel vraagstuk van de onbewaakte overwegen nog steeds niet nader tot 'n oplossing wordt gebracht. De Minister bleef steeds maar overwegen. En thans is de zaak in een stadium gekomen, dat de minister heele- maal niet meer overweegt. Toch eischt het vraagstuk een spoedige oplossing, en het is spr. een raadsel, waar om de minister niet eens bereid is om een proef te nemen met verschillende signalen Spr. komt er voorts tegen op, dat de auto's bij onbewaakte overwegen slechts met een gang van 10 K M. mogen rijden. Daardoor worden juist de ongelukken in de hand gewerkt Spr geeft den minister dan ook in overweging deze maximum snelheid te verhoogen. Ten slotte verzoekt spr. den Minister om een positief antwoord op de vraag, of hij bereid is, het vraagstuk der onbewaakts overwegen door een commissie te doen on derzoeken. De heer OUD (V.-D.) acht eveneens den toestand, ontstaan door de onbewaakte over wegen, onhoudbaar, en het is dringend noodzakelijk, dat te dezer zake een oplos sing wordt bereikt. Spr. sluit zich aan bij hetgeen de heer Boon heeft gezegd over de maximumsnel heid van 10 K.M. Verder bepleit spr. verbetering van de positie van het spoorwegpersoneel. Ten slotte dringt spr. ten aanzien van de standplaatsregeling van het spoorwegperso neel aan op gelijkstelling met die voor het Rijkspersoneel. De heer FLESKENS (R.-K.) vroeg, of de Minister zich alsnog bereid wil verklaren, dat hij een opgave zal overleggen van het aantal opdrachten, door de Ned. Spoorwe gen in het buitenland gedaan. De heer ZANDT (H G. S.) bepleit Zon dagsrust bii de spoorwegen en hij betreurt, dat men ook dit jaar weder extra treinen op Zondag heeft laten loopen. Deze extra treinen lokken het reizen op Zondag uit Aan het laten, loopen van deze extra-trei- nen moet zoo spoedig rr.ega,;jk een einde worden gemaakt Spr. wil naast een vloekverbod in*de treinen ook een verbod voor zedenkwetsen- de taal. De MINISTER beantwoordt de vraag van den heer Fleskens bevestigend. De vergadering wordt tegen 2 uur ge schorst tot heden 1 uur. RECLAME. du den winter kfmf en geeft uitsluitend Hols' Ochtendvoer, waardoor uwe kippen tn betere conditie blijven enlleenhoogere eieren-productie krijgt. Per 50 K.g. f Q.'O. per pak van 2'/t K.g. f 0 60. Wi) geven een KUNSTMOEDER CADEAU bi) inlevering van 5 bonnen van de balen en 40 bonnen vaD de pakken. Ook voor 5 bonnen van ons EIERMEEL d f 8.25 per baal van 50 K.gi FUiinVtC VOEDEftfABRlEK vooneuRO Hoofdagente N.V. DE GRAAF's Handel-Mij. Oude Vest Leiden. 2490 HET VROUWENLIJK IN DE KIST. De dader nog steeds voortvluchtig. Zooals wij gisteren in een deel onzer op lage nog hebben kunnen melden zijn reeds eenige arrestaties gedaan in verband m^t de herkenning van het in een kist in de Waalhaven te Rotterdam gevonden vrou- wenlijk. De 31-jarige abortuspleger H. J. K. en diens 22-jarige knecht, beiden uit Den Haag, zijn nog voortvluchtig, maar de vrouw van K. zit in arrest, evenals de twee zuster9 van het overleden meisje. Gemeid wordt nog dat een onbekende de Haagsche politie had opgebeld en medegedeeld dat men in een hofje aan de Van Limburg Sti- rumstraat aldaar (het nummer werd opge geven) opheldering zou kunnen krijgen over het mysterie van het vrouwenlijk. Waar het inderdaad een verdacht huis be trof is de politie op onderzoek uitgegaan, met het bekende resultaat. WEER EEN LOGGER VERMIST? Te ScheveningCn maakt men zich onge rust over het lot van de bemanning van het zeilloggerschip Zeearend Sch 276. welk schip behoort aan de reederij Maarten Ver- hev Jaczn.. aldaar. Sedert eenige weken heeft men niets van dit schip vernomen terwijl het bekend is. dat hpt met den laatsten storm de geheele vleet heeft verloren ONVEILIG STRAND. Het strand te Schcveningen is onveilig lot het Wassenaarsche slag op Maandag 12 December; lot Katwijk op Dinsdag, Woens dag en Donderdag 13, 14 en 15 December, telkens van 10 uur tot 2 u. 30 min. namidd. wegens schieten met geschut. EEN VERIJDELDE OVERVAL TE ROTTERDAM. De plannen verraden Hoe 'n kamer zou worden overvallen. Gistermiddag kwam een ongeveer 48- jarige man in het café-hotel-restaurant Coo- mans aan de Hoofdsteeg te Rotterdam, die dringend den directeur te spreken vroeg De man vertelde hem. dat er plan was gemaakt om denzclfden avond nog in het hotel een overval te doen. in de loge van den kassier. Een Italiaan, de 25-jarige W. B.. die al eens is veroordeeld wegens hotel-diefstallen, had het plan beraamd en aanvankelijk zou de man, die het plan nu kwam verraden, hem helpen. B. had kennis gemaakt met een werkster van het hotel en van haar'had hij een en ander gehoord over de situatie in het hotel. Zoo was hij o.a te wplen gekomen dat de boekhouder, die zijn kamer heeft naast de loge van den kassier, om 6 uur naar huis gaat, dat aan de andere zijde van de loge welke op de eerste verdieping is gelegen een ongebruikte kamer ligt. dat de kassier en de directeur, die zijn kamer naast die van den boekhouder heeft, tegen achten gaan eten en dat op dat uur in den regel, de an dere kamers, welke uitkomen op de gang, waarop de loge uitkomt, ook verlaten zijn, zoodat dat uur voor een overval heel ge1- schikt zou zijn. Bovendien waren B. en de man, die nu den directeur op de hoogte kwam stellen zekere I. tot driemaal toe in het hotel geweest om persoonlijk poolshoogte te nemen. I. had spijt gekregen en kwam daarom de plannen verraden Uit vrees voor B. zou hij evenwel des avonds toch meegaan, als de Italiaan zijn plannen ten uitvoer wilde brengen. De directeur stelde de politie met het geval op de hoogte en dadelijk werden reb chercheurs er op uitgestuurd. Enkelen wer den in het hotel op post gezet; de overigen begaven zich naar een café aan* de Kruis kade, waar I. en B. altijd bij elkaar kwamen. Om kwart voor acht verlieten beide man nen het café, gevolgd door de politiemannen. Zij begaven zich regelrecht naar het hotel aan de Hoofdsteeg. Via de biljartzaal gin gen de mannen naar den vleugel, waar de loge van den kassier is. In de gang., dicht bij deze1 loge, hebben de rechercheurs inge grepen en beide mannen aangehouden. Bij fouilleering werd op I. een geladen revolver gevonden Hij deelde mee, dat hij het wapen had meegenomen, uit angst voor den Italiaan, die hem ernstig had bedreigd, voor het geval hij hem in den steek zou laten. De Italiaan is opgesloten, maar zou, naar de N. R. Grt verneemt, vermoedelijk heden weer in vrijheid worden gesteld. In deze zaak moet men rekening houden met de mogelijkheid van een complot, waarbij de aangever in overleg met den z.g. dader heeft gehandeld, met het oogmerk voor zijn mededeeling een belooning te ont vangen, we.ke hij dan later met zijn mede plichtige zou hebben gedeeld. ERNSTIGE AUTOBOTSING TE AMSTERDAM. Twee personen ernstig gewond. Gisteravond te oifteveer half twaalf zijn op hel Rokin te Amsterdam tegenover Ruys' Handelsvereeniging een tweetal huurauto'» met elkaar in bot9ing gekomen. Van den eenen wagen werd het voorste gedeelte ge heel verbrijzeld, de andere werd slechts licht beschadigd. De beide inzittenden van den verbrijzelden automobiel, een dame en een heer liepen ernstige verwondingen op en werden in Hotel Polen binnengebracht, alwaar zij voorloopig werden verbonden, en daarna per auto van den G.G. en G.D. naar het Binnengasthuis vervoerd. De chauffeur werd slechts licht aan de hand gewond. EEN COLLIER VAN f50.000 VERLOREN. Een dame, wonende op de Keizersgracht te Amsterdam, heeft een paarlen collier ter waarde van f 50.000 verloren. De politie «tolt €>en onderzoek in. Het paarlen collier is 35 c.M. lang. De dame, mevr. H., wist niet op te geven wan neer zij het kostbare sieraad verloren had. Dat zij het collier op straat verloren heeft, wist zij niet met zekerheid te zeggen. EEN ZONDERLINGE LIEFHEBBERIJ. Dinsdagavond is een juffrouw, die op den Koningsweg te Velsen fietste, door een man, die haar achterop reed. in het been ge'sto- ken. De politie vermoedt dat het dezelfde is geweest, die te Beverwijk meisjes gestoken heeft. EEN ONTPLOFFING. In het chemisch laboratorium der Phi- lipsfabrieken te Eindhoven is Woensdag avond een kolf ontploft, waarin een distil latie werd uitgevoerd, ten gevolge waarvan de 19-jarige hulp-assistent H. C. vrij ernstig aan het gelaat werd gewond. Door de doc toren van de Philipskliniek werd onmiddel lijk geneeskundige hulp verleend, waarna de jongeling naar het ziekenhuis is overge bracht. Zijn toestand was gistermorgen vooruitgaande. Aan een der oogen schijnt hij vrij ernstig geblesseerd te zijn. GROOTE FABRIEKSBRAND TE HOOGEVEEN. Gistermiddag omstreeks halftwee is brand ontstaan in de Vezelfabriek van de N.V. Hanindo te Hoogeveen Vermoedelijk is de brand aangekomen tijdens schafttijd in de droogkamer. Een groot deel der fabriek, waarin geplaatst waren de ketels en machinc-s brandde ge heel uit. Door de aanwezigheid van een brandmuur kon een groot deel der fabriek behouden worden, waarin veel goederen waren opge slagen. Een groote menigte woonde het schouw spel bij. Er was een kolossale vuurgloed boven de fabriek zichtbaar. Vele arbeiders zullen hierdoor werkeloos zijn. Verzekering op beurspolis dekt de schade. De N.V. Hanindo is gevestigd te Amsterdam. DOOR HET IJS GEZAKT. Te' Winschoten is gistermiddag het 12-jarig zoontje van den bankwerker van Loenen door het ijs gezakt en verdronken. In een Amerikaansch kustplaalsje trachtte eens iemand bij den apotheker een flesch whisky los te krijgen Het werd hem echter geweigerd „Maar ik ben ziek," zei de man. „Dat verandert de zaak niet", was het antwoord. „Maar" hield de man vol, „waarom ver koopt u dan whisky?" „Alleen indien iemand door een slang ge beten is. mag ik whisky verkoopen", ant woordde de apotheker. En eer de man nog iets kon zeggen voegde hij er aan toe; ..En vraag me niet, waar u zich hier door een slang kunt laten bijten, want er is maar één slang in de heele stad en die is al voor drie weken achtereen be sproken. RECLAME. AMSTERDAM- —ROTTERDAM- ARnhEM BP£DJ L£IO£M 2477 KORFBAL. TERREIN AAN DEN ZOETERW. SINGEL. De wersgesteldheid van de afgeloopen week (weinig zon. nachtvorst) heeft er niet toe bijgedragen het terrein a. d. Zoeterw, Singel in een beteren toestand te brengen. Het terrein is zeer zacht en draagt nog dui delijk de sporen van den wedstrijd, die er twee weken geleden op is gespeeld Waar schijnlijk woidt morgen in den namiddag een beslissing genomen over het al of niet beschikbaar stellen van het terrein voor den Hen December. GYMNASTIEK. DE JAARVERGADERING VAN HET K. N. G. V. Naar wij vernemen zal de Jaarvergadering van het Kon. Ned Gymn. Verbond 10 en 11 Maart 1928 gehouden worden In deze vergadering zal o.a. behandeld worden hel royement der 10 Amsterdamsche vereenigingen. DE WATERPOLO. „VLIEGENDE HOLLANDER". Uit Leipzig wordt geseind aan de N. Crt.! De Vliegende Hollanders hebben tegen ds Leipziger St&dlemanschaft met 22 gelijk gespeeld. In de voorhoede werd Buys door den reservespeler Barends vervangen. Overigens speelde het zevental in de be- kende opstelling. BILJARTEN. STOMPWIJK—VOORSCHOTEN. Tusschen de Vereenigingen Stompwijk en Voorschoten zijn een tweetal wedstrijden gehouden met het volgende resultaat: pnt. brt. gem. h.j. II. Teske CV.) 125 35 3.57 11 C. v. Zwieten CS.) 49 34 1.44 6 Th v. d. Berg 125 46 2.71 18 Jv. dPeyl 119 45 2 64 11 J. v. d. Peet 125 33 3.75 10 V. Zanten 76 32 2.34 11 W. Kneyber 125 44 2.84 15 Hoeks 97 43 2.25 12 J. Teske 125 66 1.89 J. Olyhoek 94 65 1.44 5 Voorscholen 625 punten, Stompwijk 435 punten. e pnt. brt. gem ha C. y. Zwieten (S.) 42 36 1.16 1 H. Teske (V.) 125 36 3.47 18 J. v. d Pijl 44 33 1.33 5 Th. v. d. Berg 125 33 3.48 13 V Zanten 125 72 1.73 8 P. v. d. Peet 111 71 1.56 7 Hoeks 112 66 1.84 8 W. Kneyber 125 66 189 18 J. Olyhoek 57 52 1.09 6 J. Teske 125 52 2.40 11 Stompwijk 380 punten, Voorschoten 611 punten. Te samen Voorschoten I 1236 pun ten, Stompwijk I 815 punten, DAMMEN. LEIDSCHE DAMVEREENIGING. De uitslag der gespeelde partijen In d« 1ste klasse is als volgt: Kleer wint van De Water; Teling win! van Sweris: Sleglenhorst wint van Bernss-n. Slegtenhorst blijkt in zeer goede conditio te zijn. gezien de vijf gespeelde partijen, waarin hij nog geen verliespunten kreeg, zoodal het vrijwel zeker is, dat hij kam pioen der vereeniging zal worden. Voor de 2de plaats gaat de strijd tusscheil Vermeulen of v. d. Stel. In de 2de klasse won Reek van De Kier: Teunisse van Altorf; Klinkenberg Jr. va" v Wijngaarden en maakte Klein remise met Huismans. De stand in de 1ste klasse is thans: gesp. gew. rem. verl pn', S Slegtenhorst .5 5 10 P v. d. Stel ..7 3 2 2 J Vermeulen ..5 3 1 1 7 I Teling 7 3 1 3 7 J Kleer 5 2 12-6 M. Sweris 6 2 1 3 5 H. de Water 7 1 3 3 5 J. Bernsen7 1 1 5 3 G Brugman 1 10 De stand in de 2de klasse is: gesp. gew. rem. verl pnl S v. d. Reek10 7 S J Huisman 9 5 3 1 '3 W Klein 11 4 4 3 13 J. Klinkenberg Jr 7 4 1 2 9 S v. Wijngaarden 7 3 2 2 8 C Tounissen 6 3 1 2 7 D Eppenga 7 3 1 3 7 C Klinkenberg 8 2 1 5 5 C Allorf 9 2 16 5 Capaan 9 2 1 6 5 A. v. As 2 2 0 S. de Kleer 2 2 9 D. v. As 1 1 6 2-3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10