68sta Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 6 Decamber 1927 Derde Blad No. 2077to KERK- EN SCH0QLH1EUWS. UIT DE OMSTREKEN. lytfjnhardt's Laxeertsbleften PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 7 DECEMBER. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Gem. (Rijndijk): Ds. Luuring (Bijbellezing). HILLEGOM. Chr. Geref. Kerk; Nam. 7 uur, ds. S. 7. d. Molen, van Lisse. NOORD WIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. N. H. Koers (Dankstond visscherij en gewas). OEGSTGEEST. Ned. Herv. Gem. (Irene): Nam. halfacht, Bijbellezing. SASSENHEIM. Chr. Geref. Gem.: Nam. halfacht, ds. J. L. de Vries, van Rijnsburg. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Veendam: G. C. de Kloet, te Den Helder. Bedankt: Voor Krimpen a. d. IJssel: H. P. Fortgens, te Voorschoten; voor Sommels- dijk: P. de Looze, te Renkum; voor Elkerga: M. J. G. Visser, te Wemeldinge, GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Zalt-Bommel: J. van der Leek, cand. te Hoorn; naar Oudewater: G. W. Keur, te Heinkenszand; naar Poort vliet (als leerend ouderling): K. de Vries, te Oostzaan. Bedankt: Voor Delft: C. W. Keur, te Hein kenszand; voor Wolvega: J. H. Kuiper, te Drachten; voor Wormerveer en Ottoland: J. van der Leek, cand. te Hoorn; voor Put ten (Gld.)K. v. d. Veen, te. Schildwolde (Groningen). CHRIST. GEREP. KERK. Tweetal: Te Haarlem: P. J. de Bruin, te Veenendaal; en P. de Groot, te Rotterdam. Aangenomen: Naar Emmer-Compascuum (als oefenaar), M. E. de Koning, te Onst- wedde (Gr.). GEREF. GEMEENTEN. Beroepen! Te Djokjakarta (Ned.-Indië) Th. Kuipers, te Beilen; te Paterson (New- Jersey, Noord-Amerika)J. Vreugdenhil, te Bruinisse. EVANG. LUTÏÏ KERK. Bedankt! Voor Groede (Zeeuwsch-Vlaan- deren): Th. G. Stellwag, te Delft. HERV. EVANGELISATIE. Benoemd tot voorganger te Grijpskerk (Gr.) de heer G. J. Koning te Midwolda (Gld.), Ds. LULOFS t. Op 78-jarigen leeftijd is te 's-Gravenhage overleden d9. S. Lulofs, predikant bij de Doopsgezinde gemeente daar ter stede. Ds. Lulofs, die een zeer geziene figuur was, begon zijn loopbaan als predikant in de gem. Broek op Langendijk, diende daar na de gemeenten Winterswijk, Koog a/d. Zaan en Deventer en kwam ten slotte in 1901 als predikant bij de Doopsgezinde Ge meente te 's-Gravenhage. De overledene was bestuurslid van den Ned. Protestantenbond, van de Vereen, van moderne Theologen en van de Vereen, van gepensionneerde militairen. De crematie van het stoffelijk overschot heeft plaats a.s. Donderdag op Westerveld na aankomst van trein 11 uur 45 min. RECHTEN EINDEX. LITT. ECON. H. B. S. Het bestuur der Vereen, v. Leeraren bij het Chr. Middelb. Onderw. heeft in een adres aan den minister van Onderwijs, K. en ,W. verzocht, zijn medewerking te willen yerleenen dat aan het getuigschrift wegens met goed gevolg afgelegd eindexamen der literair-economische afdeeling eener H. B. S. met 5-jar. c. vde navolgende rechten worden Verbonden, behoudens de reeds verkregen ^echten: a. het recht tot het afleggen der examens ln de vereenigde faculteiten der rechtsge leerdheid en der letteren en wijsbegeerte, betreffende de studie van den Oost-Indischen Archipel (lndologische studie); b. het recht tot het afleggen van de exa mens in de vereenigde faculteiten der wis- en natuurkunde en der lett. en wijsbeg. (stu die van sociale aardrijkskunde) c. het recht om, bij het examen, bedoeld bij art. 12 der H.O.-wet, voor de z.g. A-facul teiten, vrijgesteld te worden van het examen genoemd in art. 2 van hel K.B. van 26 Mei 1922, S. 387, (gewijzigd bij besluit van 6 Mei 1925 S. 182) afdeeling III, IV, V en VI; d. het recht om bij het examen, bedoeld in art. 77 onder a del* wet tot regeling van het 1. o. van 17 Augustus 1878, S. 127 vrijge- sleld te worden van het examen in de vak ken Ned. taal en letterkunde en lezen, Fran- sche, Duitsche en Engelsche talen, Geschie denis en Staatsinrichting en Aardrijkskunde, zooals deze zijn omschreven in het program ma A van het K.B. van 10 Sept. 1923 S. No. 433. RECLAME. Traaft Uwen bakker. 2362 AALSMEER. De watertoren, welke gebouwd wordt aan den ouden Stommeerweg en aan den Westpias voor rekening van het Prov. Wa terleidingsbedrijf, is thane, wat het buiten werk betreft, gereed. De vorige week is het steigerwerk, dat bij opbouw en afwerking gebruikt werd, afgebroken en thans kan men den 65 Meter hoogen toren, ontdaan van zijn houtwerk, in al zijn majesteit in oogenschouw nemen. Ongetwijfeld, eeD machtig stuk werk, die toren, gebouwd op slappen bodem, als 't ware in het water, en toch'rotsvast staande op honderden palen, tegen elkaar geslagen. Van hen, die het genoegen hadden, den toren reeds te be klimmen en op zijn omloop den blik te laten wijden over de lage polderlanden aan den voet en dorpen en steden in ver verschiet, hoorden we, dat het uitzicht bij gunstig weer onvergetelijk schoon is. Zeer spoedig zal de toren nu klaar zijn en dan mag ieder plaatsgenoot éénmaal inge volge de afsprak met de gemeente hem beklimmen. Zij, die nog vlug ter been zijn en geen last hebben van duizeligheid, moeten dat vooral niet verzuimen. HAARLEMMERMEER. De financiën van Haarlemmermeer, y Eigen heffing van da plaatselijke inkomstenbelasting. Naar wij vernemen, zijn B. en W. van Haarlemmermeer, in verband met him ern stig streven om de begrooting van inkom sten en uitgaven dezer gemeente voor het dienstjaar 1928 sluitend te maken, zonder verhooging van het bedrag der plaatselijke inkomstenbelasting, eenparig van oordeel, dab weder tot het systeem van eigen hef fing van genoemde belasting dient te wor den teruggekeerd. Met betrekking tot datgene wat ter uit voering van dit plan zal worden vereis ebt, hebben B. en W, den gemeenteraad een nadere uiteenzetting daarvan gegeven en een advieeerend schrijven toegezonden, waaraan bet Volgende kan worden ont leend Het behoort niet meer tot de uitzonde ringen dat het op de begrooting uitgetrok ken bedrag bij lange na niet wordt ontvan gen zooals de ervaring der laatste jaren ons heeft geleerd. Op de begrooting der gemeente wa« voor bet dienstjaar 1926 geraamd f 300.000, ter wijl in werkelijkheid slechts is ontvangen f 186.000, zoodat een mindere ontvangst viel te conetateeren van f114.000. Ook over bet dienstjaar 1927 zal «eer zeker weer een tekort zijn te boeken. Hierbij dient nog te worden opgemerkt dat' het aandeel der gemeente inde kwade posten over 1926 in werkelijkheid beeft bedragen ruim f 69.000 bij een ge raamd bedrag volgens de begrooting over dat jaar van f 36.000. Dat zulke omstandigheden voor de fi nanciën der gemeente fiüeste gevolgen heb ben ligt voor de handtemeer omdat de opbrengst der inkomstenbelasting ongeveer de helft deT totale ontvangsten van de ge meente uitmaakt. Wat de vaststelling deT aanslagen betreft kan worden aangenomen dat de aanslag biljetten nog in den zomer zullen kunnen worden uitgereikt, althans op een tijd, waarop ieder het beste in de gelegenheid kan zijn om te betalen, terwijl de rijks- aanslagbiljetten naar de ervaring heeft geleerd altijd veel later aan de betrokken personen plegen te worden uitgereikt. Wij stellen u dan ook voor ons te mach tigen aan H M. de Koningin te verzoeken voor een periode van 6 jaren, te rekenen vanaf 1 Mei 1928 aan deze gemeente de bevoegdheid te verleen en de plaatselijke inkomstenbelasting door haar eigen admi nistratie te doen heffen. Een wraakneming. De Noord-Br-abantsche arbeider v. d. B., gedomicilieerd te 's-Hertogenbosch, die aan den Spaarnwouderweg in Haarlemmermeer werkzaamheden verrichtte bij de vanwege den Provincialen Waterstaat ter hand ge nomen uitvoering van het groote wegen plan, had een kwestie gekregen met den uitvoerder van het werk, met het gevolg, dat hij ontslaeren werd. Dit zette bij den man zoodanig kwaad bloed, dat hij zich van een wraakneming niet onthouden kon en er 's avonds op uit trok om te trachten de op het werk aan wezige machine van de maatschappij We genbouw en Stoomwalsbedrijf te Utrecht, door vernieling onbruikbaar te maken. Hij bombardeerde de machine zoodanig met steenen, dat verschillende onderdeelen, zoo als de peilglazen, enz. ernstig werden be schadigd. De toegebrachte schade beloopt wel f 500. Verder heeft v. d. B. Zondagavond in een café verschillende bezoekers met een re volver bedreigd, hetgeen een heele conster natie teweegbracht. Daarna wist hij te ontsnappen De politie slaagde er even wel Maandagmorgen in den man te ar- resteeren en naar Hoofddorp over te bren gen. Het op hem bevonden vuurwapen werd in beslag genomen. Tot onderv ijzeree aan de bijzondere school te Schinkelveer (Rijk) in deze ge meente (hoofd de heer W. J. Pleket), is benoemd mej. N van Sloten te Weesp. Naar wij vernemen, heeft de politie in Haarlemmermeer weder twee personen, de arbeiders J. H K en J. C. V. gear resteerd, als verdacht van de vele in den laatsten tijd in dezeD polder gepleegde konijnen- en kippendiefstallen. Ze werden Maandag ter beschikking van de Justitie gesteld. In verband met deze diefstallen werd bovendien tegen J. H H., mede aan den IJweg in Haarlemmermeer woonachtig, procesverbaal opgemaakt wegens heling. Door de goede zorgen van Gezellig Samenzijn" te Hoofddorp, werd Maandag middag en -avond in de Beurs te Hoofd dorp het St.-Nicolaasfeest met groote op gewektheid gevierd. Honderden kinderen, die reeds met geestdriftig verlangen naar dezen dag haddeD uitgezien, namen er aan deeL Ook bij den rondgang door het dorp had de Sint met zware Piet veel bekijks.. Het was een kostelijk gezicht die groote schare kinderen overladen met geschenken en jubelend de Beurs te zien verlaten. Het St.-Nicolaasfeest werd ook op andere plaatsen in Haarlemmermeer met veel ani mo en onder groote belangstelling ge vierd. HILLEGOM. Do Wereldbibliotheek houdt Donder dagmiddag en -avond een tentoonstelling in het gebouw ,,Vereenigt u" aan de Haven alhier. In den avond wordt er bovendien een lezing gehouden door den heer J. C. Winterink, die lichtbeelden zal vertonnen en technische bijzonderheden zal meedee- len. Het bezoek wordt aanbevolen door de afdeeling van het Instituut voor Volksont wikkeling. KATWIJK. De zaak van den gsarresteerdén Kerkvoogd. Te Noordwijk heeft een vergadering plaats gehad van schuldeischers der firma S. Parlevliet Zn. in liquidatie, van welke firma de gearresteerde kerkvoogd D. P. alhier firmant ia. Meegedeeld werd, dat de firma een za- kenschuld van ongeveer f 100.000 heeft en een hypothecaire schuld (op gebouwen en schepen) van f 71.000, welk bedrag waar schijnlijk niet uit de opbrengBt van het onderpand terugontvangen zou worden. De grootste zakencrediteur is de firma Lubbe te Ai km aar, met f 57.000. Het bedrag van debiteuren te vorderen bedraagt f 2258. Er bestaat onzekerheid, of en zoo ja, op welke wijze de firma D. P. de f 20.000, tot de kerkgelden behoorende, in de boe ken verantwoord heeft. De gearresteerde firmant beweert., dat hij deze belegd had in de firma S. Parlevliet Zn., zoo dat er van verduistering geen sprake zou zijn. Van andere zijde wordt dit niet alleen be twijfeld, maar meent men redenen te heb ben, aan te nemen, dat de gearresteerde niet alleen de f 20.000 van de kerkgelden ten eigen bate zou hebben aangewend, maar bovendien uit de zaak der firma S. Parlevliet Zn. ook nog een bedrag van omstreeks f 40.000. De crediteuren, die van meening zijn, vdat deze bedragen nog wel achterhaald zullen kunnen worden, hebben een com missie van onderzoek in het leven geroe pen, bestaande uit de beeren Lubbe, te Alkmaar; Ouwehand en Meyer, te Katwijk aan Zee en A. F. C. Bückman, te IJmui- den. Mr. C. Punt te Noordwijk aan Zee is tot liquidateur benoemd. Nog werd meegedeeld, dat de boeken der firma einde 1926 met een batig saldo sloten. De „Stek" No. 235 bevat d« statu ten betreffende de Vereeniging tot bevor dering van den eerlijken Handel in Land bouw- en Veeteeltproducten alhier. KATWIJK AAN ZEE. De heer H. Haasnoot heeft bedankt als diaken bij de Ned.-Herv. Gemeente alhier. Aan de bijzondere Hervormde Bewaar school alhier zijn door 't bestuur benoemd: tot Hoofd mej. Pool; tot onderwijzeressen de dames Linze en Otlo allen te 's-Gravenhage; tot assistenten de dames: Harenmaker en N den Duik, beiden te Katwijk. Naar wij vernemen heeft d3. Kalkman het voorzitersohap op zich genomen van de Katwijksche Muzie'kvereeniging „Uitspan ning na Inspanning", waardoor deze haar neutraal karakter tevens prijsgegeven heeft. Het bestuur is thans al9 volgt samengesteld: d9. W. M. A. Kalkman, voorzitter; A. van Dijk. 2e voorzitter-, P. Guijt. secretaris; C. Langmuur penningmeester; P. Langmuur, bibliothecaris en G Meivógel en Jb. Zwa nenburg leden. Ais directeur fungeert voorloopig de heer P. Langmuur. Morgenavond zal er in de Gerefor meerde Kerk een stemming plaats hebben voor de verkiezing van ouderlingen en dia kenen. Het vorig jaar waren aan de beurt van aftreding de heeren Jb. Varkevisser, ouderling en G. v. Tongeren,' diaken, doch vanwege de vacante predikantsplaats werd dit uitgesteld. Thans zijn dezelfde heeren aftredend met de heeren A. Veltkamp (o.) en Jb. Parlevliet (d.). Als dubbeltal zijn voorgedragen de hee ren R Ouwehand, L. Parlevliet Jzn., L. G. van der Lee en D. Parlevliet, voor ouder ling en G. de Wal, J. van Egmond, D. van Leeuwen en H. J. Planje voor diaken. De hui9nummering aan het tweede Duinpad liet in den laatsen tijd nog al wat te wenschen over. Eensdeels door afbraak en anderdeels door nieuw- en verbouw was de nummering danig in de war geraakt. Thans echter is daar verbetering in ge bracht. LISSE. De Stcrt. No, 235 bevat de statuten dec Chr. Zangver. .Looft den Heer", alhier. NOORDWIJK AAN ZEE. Teraardebestelling M. J. Nijkamp. Onder veel belangstelling van de Noord- wijksche bevolking heeft gistermiddag op Nieuw Eik en Duinen te Den Haag de ter aardebestelling plaats gehad van hel stoffe lijk overschot van den heer M. J. Nijkamp, directeur van het Palacehotel alhier. Van commissarissen waren aanwezig de heeren E. Gremers, gedelegeerd commissa ris, en de heeren jhr Van Panhuys, bur gemeester van Noordwijk, en Dudok van Heel; voorts de heer F. Cremers en de bankier Scheurleer. De Bond Horecaf was vertegenwoordigd door den alg voorzitter den heer Hanja, de afdeeling Den Haag door haar voorzit ter, den heer Van Stigt, terwijl de groep Hotelindustrie een deputatie had gezonden staande uit de heeren Van Thiel en Blom. Nog was er een afvaardiging van de Noordwijksche Ambachten, verder hotel personeel en o. a. de heer Gielisse, pach ter van den Dierentuin. De leveranciers uit Noordwijk droegen den overledene naar zijn laatste rustplaats. Aan de groeve heeft de heer van Thiel een afscheidswoord gesproken namens de Hotelindustrie en Horecaf. Spr. schetste den heer Nijkamp als een bescheiden mensch, die als pesoon dan ook niet op den voor grond trad, maar wiens degelijke adviezen den goeden vakman kenmerkten. Het was spr. dan ook een groot voor recht, als afgevaardigde hier het woord te mogen voeren en de heer Nijkamp zal bij wide instellingen in dankbare herinnering blijven. Spr. eindigde met het neerleggen van een krans. Namens den president-commissaris en overige commissarissen van het Palace- Ho tel 9prak de heer E. Cremers. Spr kon met onder woorden brengen, wat de Maatschap pij, commissarissen en spreker zelf in den heer Nijkamp verliezen. De overledene werd door den vorigen directeur, den heer Portielje, aan het hotel verbonden, voor welke keuze commissaris sen dezen steeds dankbaar zullen blijven. De heer Nijkamp heeft daar zijn vrouw gevonden en beiden hebben met al hun macht en kracht het hotel omhoog gebracht De qualiteiten van den heer Nijkamp kwa men al dadelijk uit als gerant welke func tie hij in de moeilijke oorlogsjaren heeft ver richt. Als directeur heeft hij dag en nacht voor de belangen der maatschappij gewerkt en daarbij drie eigenschappen vertoond, die niet dikwijls samengaat: grooten eenvoud, nauwgezette plichtsbetrachting en stipte eer lijkheid. Spreker zal hem steed9 ln herinnering be houden als een uitnemend directeur en een goed vriend. Een broeder van den overledene sprak nog een woord tot afscheid en dankte de aanwezigen in het bijzonder de autoriteiten voor hun belangstelling, waarna allen bloe men in de groeve hebben gestrooid. Tal van kransen dekten de baar. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. In hotel Centraal te Noordwjjk a. Zee vergaderde gisteravond bovengenoemde ver eeniging onder voorzitterschap van don heer Adr. Dorsman. Na oen welkomstwoord tot de aanwezigen te hebben gericht, wqst hjj Ct op, dat er dit jaar ongeveer 10.000 bad gasten in onze gemeente geweest zijn. Spr. laat zich niet uit over het resultaat van het seizoen, daar dit nogal verschillend be oordeeld wordt. De notulen worden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Een schrijven wordt voorgelezen van de Kon. Ned. Mij, voor tuinbouw- en plantkunde, den A.N.W.B. en de Alg. Ver. voor Vreemdelingenverkeer, die er op uit zjjn om de aandacht der overheid te vestigen op verfraaiing van dorp en stad. Het bestuur zal met genoemde com binatie correspondeeren. De bjgrooting 1928 werd voorgelezen, die in ontvangst en uit» gaaf het cijfer f2000 aanwees. Niemand maakte bemerking op deze begrooting. Be sloten werd om reclame te maken in Frank fort, Dresden, Oberhausen, Crefelt, alsook in Groningen. De begrooting van het in formatiebureau wees in ontvangst en uit gaaf een bedrag aan van f 1180. Besloten werd om het bureau reeds met 1 Febr. te openen. De post salaris beheerder moet daar om met f 35 worden verhoogd, terwijl de telefoon, die nu slechts voor het seizoen is aangesloten, dan ook f20 meer zal kosten. Het bestuur vindt deze uitgaven alleszins gewettigd. Besloten wordt het informatie bureau te voorzien van gasverwarming. Twee banken zullen worden aangeschaft, die elk f 14.75 zullen kosten. De overige banken zullen worden opgeknapt. In overleg met den heer Verloop zullen deze banken op de daarvoor geschikte plaatsen worden neer gezet. Bq het waterschap Rijnland zal de aan dacht worden gevestigd op het feit, dat een gat van zes Meter lengte zich bevindt in den Kaninefatenweg. Hiervan worden goede resultaten verwacht. Bemerking wordt gemaakt, dat zich op den Noord-Boulevard veel stuifzand bevindt. Verzocht zal wor den om, zoo de gemeente zand noodig heeft, dit het eerst te doen opruimen. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorzitter deze zeer geanimeerde ver gadering. Tot ouderling en diaken bij de Ned.- Herv. Gem alhier zijn respectievelijk her kozen de heeren L. v. d. Meer en W. Vink. Alhier is opgericht een Geref. Knapen- vereeniging. Deze week zal de eerste ver gadering worden gehouden. NOORDWIJK. Raadsagenda. De eerstvolgende zitting van den ge meenteraad zal plaats vinden op Donderdag 8 December te 2 uur nam. De agenda luidt: 1 Ingekomen stukken; 2. Benoeming: a. Gemeentegeneesheer 1928, b. Weeshuis meester, c. Gashuismeester, d. Twee leden plaatselijke Schoolcommissie, e. Vijf leden Commissie Wering Schoolverzuim; 3. Stra tenplan maatschappij „de Toekomst", tus- schen Duinweg en Piet-Ileinstraat; 4. Ont trekking Openbaren dienst v. d. voormali- gen Schulpweg; 5. Grondruil aan den Bin nenweg; 6. Aanschaffing banken Openbare School te Noordwijk-aan-Zee; 7. Aanvaar ding schenking Maatschappij Zeebad en anderen; 8. Regeling ziekteverlof agenten van politie; 9. Gemeentelijke bijdrage voor het uit te geven werk van J. Kloos over de geschiedenis van Noordwijk; 10. Adres ver lenging sluitingsuur; 11 Vergoeding aan bijzondere schoolbesturen over 1925 inge volge art. 101 L. 0. wet. NOORDWIJK-BINNEN. St. NifVaas op de Wilhelminaschool. Even ils vorige jaren werd ook nu bef St. Nicolaasfeest vol animo op de Wilhel minaschool gevierd. Hoe werd er weer ge noten van 't bezoek van den geliefden Kin dervriend, hoe popelden weer de hartjes der kleinsten, toen ze toegesproken werden; wat een beloften werden er weer gedaan. En de grooteren waren eveneens in hun schik, vooral ook, toen lantaarnplaatjes werden vertoond en door een der onderwijzeressen werd verteld. 't Spannende verhaal werd ook door den Sint met aandacht gevolgd en zelfs Piet vergat z'n streken uit te halen. Tegen 4 uur eindigde men en vroolijk babbelend trokken de feestgangers met prij zen en lekkers huistoe. OEGSTGEEST. St.-Nicolaasfeest in de O. L. S. i. d. L. B. Terwijl meer dan honderd leerlingen in een keurig versierd schoollokaaJ zongen: Hoor Wie klopt daar kinderen enz. trad de grijze Sint met zijn trouwen helper Zwarten. Piet binnen, met zich mee voerende manden en zakken vol cadeaux en snoeperijen. Maar eerst werden enkele „braven" en „stouten" een voor een door den Bisschop ontboden, om een lofuiting of reprimande in ontvangst te nemen. Hun namen las hij uit het groote, dikke boek voor, waar alle kinderen ingeschreven staan. Allen beloofden natuurlijk op den goeden weg voort te gaan of het „booze pad" te verlaten En toen begon Piet te strooien. En toen kreeg ieder een mooi geschenk en een zakje lekkers. Wat hadden ze een pret, groot en klein I Hoe rolden ze dooreen, om de ge strooide pepernoten te bemachtigen. Nog eens gezongen, om St. Nicolaas te bedanken. En wel voldaan en vol beladen keerden ze dankbaar en blij huiswaarts. Ernstig motorongeval. Hedenmorgen omstreeks 11 uur i9 op den Haagschen Straatweg nabij de hoeve „Veld- heim" een auto, bestuurd door P. v. d. A. uit Huizen (N. H.) tengevolge van de glad heid geslipt, tegen een wielrijder opgereden en vervolgens in de sloot terecht gekomen. De wielrijder, de heer J. M., koster der R.-K. kerk alhier, werd ernstig aan het hoofd verwond, zoodat de ontboden genees heer, dr. Varekamp, overbrenging naar het Sint-Elisabethsgesticht te Leiden wensche- lijk achtte. Een juist passeerend automobi list vervoerde hem daarheen. De bestuurder kwam met den schrik en een nat pak vrij; de zwaar beschadigde auto werd door personeel van de firma v. d. Ameele gellfcht en naar de garage gesleept. Onzei plaatsgenoot, de heer J. W. F. A« v. d. Berg de Bruyn is benoemd tot generaal- konsulent voor Nederland van den Oester^ reic-hischen Touring Club. VOORHOUT. Ned. R.-K. Landarbeidersbond „St. Dena Dedit". De leden der vereeniging komen Vrijdag 9 December a.s. des n.m. 7 uur in ver plichte vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Mededeeling; 4. Bespreking feest; 6. Verslag penningmees ter; 6. Verslag secretaris; 7. Verkiezing be stuur (aftredend zijn: voorzitter W. v. d. Ploeg, secretaris Chr. v. d. Ploeg, penning meester B. v. d. Lubbe, commissarissen P. P. v. d. Berg en Th. Bakker), de aftredende leden zijn herkiesbaar; 8. Verslag controle commissie en kiezen controlecommissie; 9. Rondvraag; 10. Sluiting. Op Dinsdag 13 Dec. a.s. des n.m. 7.30 zal de verkiezing plaats hebben van 2 no tabelen. Periodiek aftredend zijn de heeren A. Eigenbrood en Joh. den Haan. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Arend, z. van W. A. Visch en Chr M. J. Angeneind Andries, z. van L. H. de Nie en H. Nek Johannes, z. van W. Kaak en P I. Nuijens Antonius Jacobus, z. van A. J Haverkort en Chr. M< F. v. d. Voort Hendrina, d, van W. de Vos en W. C. A. Wille Overleden: Maria Oostveen (Wed. Duijn- hoven), oud 75 jaren Sa/ra Maria Johanna Cornelia Gualthera Sander, oud 85 jaren. Gevestigd: Sa. Ha Bönner, uit Nijmegen Joh. Hoogstraten en gezin, uit Hillegom. H. Fischer, uit Munchen J. B Ciggaar, uit Haarlemmermeer F. Th. H. Pelgrim en gezin, uit Rotterdam. Vertrokken: H. J. Bekman, naar Hilver^ sum L. J. Spierings, naar 's-Gravenhage Ma Aa. van Egmond, naar Aerdcnhout G. van Leeuwen naar Voorhout A. Breuer, naar 's-Gravenhage R. Unser, naar Duitschland M. V. Beiner, naa/r Leiden M H. van Winsen. naar Lisse W. Oomsen en gezin, naar 's-Gravenhage G. Donobauer, naar 's-Gravenhage A G. van Dongen, naar Terheijden Joha. van Fessem, naar Nieuwkoop. WASSENAAR. Naar wij vernemen heeft het Kerkbe stuur van de St. Willibrorduskerk in de Kerkstraat besloten het ijzeren hek met steenen voet over de geheele lengte 4 meters terug te plaatsen. Dit besluit, dat op ver zoek van het gemeentebestuur is geschied, zal het verkeer ongetwijfeld zeer ten goede komen. Van een zwaar beladen aanhangwagen van den houthandel van Hoeken uit Leiden brak Maandagmiddag aan den Deijl een as. Ofschoon de houtvracht van naar schatting 5000 K G. sterk overhelde, gebeurde er geen ongelukken. Na overlading kon het gevaarte worden weggesleept. RECLAME. regeien tonder Kramp of Pijn nw Stoelgang. 237i Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten,

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9