68*" JAARGANG DINSDAG 6 DECEMBER 1927 No. 20776 STADSNIEUWS. KUNST EN LETTEREN. BUITENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentièn uit Leiden en plaatsen waar agentschappen vaD ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentièn 35 Cts per regel Kleine Advertentièn uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Lelden per S maanden 2.35. per week 0 18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zi)n, per week „0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit 0RIE Bladen EERSTE BLAD. 25-JARIG JUBILEUM VAN DEN HEER J. WIND. Den lsten Januari a.s. zal bet 25 jaren ge leden zijn dat de bij velen bekende heer J. Wind Hz. als opzichter over de gebouwen en begraatplaalsen van de Ned. Herv. Ge meente, alsmede als koster van de Hoog- landsche kerk alhier in dienst trad. Wel was rij den 15den Dec. daarvoor reeds (met welwillende medewerking van zijn voor ganger) ter kennisname van de verschil lende werkzaamheden in functie getreden, doch van af 1 Januari 1903 was de taak hem officieel op de schouders gelegd, welke taak met de groote steun en krachtige hulp hem geschonken door den nu overleden architect wijlen den heer W. C. Mulder, door hem met de meeste toewijding werd aanvaard, met het resultaat dat hij ondanks de groote uitbreiding zijner bemoeiingen met de restauratie van de Pieters- en Hoogl. kerk, en de alom in den lande om haar aan leg en exploitatie zoo gunstig bekende be graafplaats „Rhijnhof", met voldoening op zijn werk mag neerzien. De functie als kos ter der Hoogl. kerk heeft hij voor eenige jaren om gezondheidsredenen moeten op geven, waarvan hem op zijn verzoek door de gemeente-commissie op de meest eer volle wijze ontslag werd verleend. Nadien heeft hij zich geheel aan de technische za ken kunnen geven en hij heeft dit gedaan met een ongeëvenaarde energie, ernst cn toewijding en tot groote tevredenheid van zijn lastgevers. Moge het hem gegeven wor den nog lange jaren met de hem geschon ken gaven de belangen der Ned. Herv. ge meente te dienen en te bevorderen. Tot regenten van het Centraal Israëlie- tisch Wees- en Doorgangshuis alhier zijn 'benoemd voor Rotterdam dr. L. Lansberg en de heer S. van Lier; voor Enschede de heer Johan Menko; voor Groningen de heer A. Levie; voor Den Haag mevr. D. Schön- lichtNijkerk; voor Amsterdam men. H. KaufmannEttlinger en voor Dordrecht de heer S. Duits. De alhier tot semi-arts bevorderde heer C A. Schoemakers is bestemd tot reserve-officier van gezondheid bij den ge neeskundigen dienst der landmacht. Naar wij vernemen is ds. O. A. Meeter sedert korten tijd predikant bij de Ned Herv. gemeente alhier, ernstig ongesleid. Hem is geruimen tijd absolute rust voorge schreven. Naar wjj vernemen, overweegt de Aca demische Senaat de wenschelijkheid en de mogelijkheid van de stichting van een cen- traa. studenten-tehuis alhier. Het initiatief daartoe is van den Rector-Magnificus prof. dr A. J. Wensinck, die reeds enkele leiders vat d« verschillende corporaties der stu denten heeft gepolst omtrent de belangstel ling bij de studenten voor een dergelijk tehuis, waar in de pauzes tusschen de col leges zou kunnen worden vertoefd en waar de koffiemaaltijd zou kunnen worden ge nuttigd. Mogelijk zou er in dit tehuis ook eau leeszaal kunnen worden ondergebracht en andere lokalen. Maar het betreft thans nog slechts vage plannen, die men hoopt te kunnen verwezenlijken, maar niets is nog in kannen en kruiken. Het overleg omtrent de uitwerking der plannen met de ver enigingen want alles zal in overleg met de belanghebbenden worden bestudeerd wordt voortgezet. In den tuin achter de woning van prof. jhr. mr Van Eysinga aan den Rijnsburger- we'g heeft men hedenmorgen een hermelijn gezien. De hermelijn was wit met een zwarten staart. De Stscrt. bevat de gewijzigde stafu ien betreffende de De Graaf en Co.'s Han delmaatschappij alhier. LA COMPAGNIE DU VIEUX COLOMBIER. Gelijk gemeld, komt dit Fransche gezel schap morgenavond in den Schouwburg brengen „l'lilusion." Dit gezelschap staat onder leiding van Jacques Copeau en deze voor ons land niet onbekende hij was hier reeds eer der, 6 jaren geleden brengt iets nieuws Het tooneel, zooals hij kende en zelf had gebracht, kon hem niet meer voldoen Hij trok zich terug in een klein plaatsje aan de Cote d'O Pernand Vergelesses. Slechts eeD paar getrouwen nam hij mee Daar in Mie stilte vormde hij een nieuwe troupe" int jonge mannen en vrouwen, die nog nooit aan het tooneel waren geweest, daar heeft Lij met heel eenvoudige decors, door de leden van zijn gezelschap zelf gemaakt, yolgens zijn. richtiüg en zienswijze eenige stukken ingestudeerd. Op kermissen ia j Bourgogne hebben zij deze getoetst en nu komen ze er mee naar ons land. Hier wordt gegeven „1'Illusion". Het gegeven is zeer vrij bewerkt naar Fernando de Rojas, den Spaanschen schrijver uit het eind der 15e eeuw. Het geweldige werk in 21 bedrijven (Célestina) is echter terug gebracht tot drie met een proloog en een epiloog. Alle leden van het jonge gezel schap hebben iets tot de opvoering bijge dragen, hetzij wat spel betreft, dans, mi miek, costumes, maskers of decor. Het is geen blijspel en geen drama, het is een ontspanningsspel of zooals men thans zegt: ,,théatre pux". Geen karakterteekening of intrige, maar alles beweging en wendin gen. Niet af, maar als in een schets daar heen geworpen. Over den inhoud 't volgende: In de proloog ziet men de spelers met elkaar in druk gesprek Er verschijnt een onbekende, die bij de troep wenscht te worden opgenomenhet is de zoon van een boer, die thuis is weggeloopen, daar zijn vader, de oude Beseigne, hem zeer hard vochtig behandelt. Petit-Pierre wordt aan genomen en de troep gaat op weg. Te Per nand zal een voorstelling worden gegeven. Daar verschijnt plotseling, dreigend en grommend, de oude Beseigne, maar de tooneelspelers zullen door hun kunst Petit- Pierre ontrukken aan den vaderlijken toorn en de werkelijkheid biedt hun stof voor een scenario. De oude Beseigne wordt door ge maskerde figuren opgevangen en zal als onmachtig toeschouwer het leven van zijn zoon aan zich zien voorbijgaan, zulks op last van den leider van den troep, die den toovenaar Alcandra voorstelt. Petit-Pierre is Calixte en met zijn komst begint het spel. Eerste bedrijf: Calixte ontmoet twee jonge lieden, Parmeno en Sempronio. Met een sluit hij direct vriendschap, de ander stoot hem af door zijn slechten aard. Bij geluk vangt Calixte het weggeloopen lieve lingsbeest van de schoone Melibée. Hij vat liefde voor haar op, doch deze liefde wordt versmaad. Melibée werpt hem haar beurs toe. Dit drijft Calixte naar den slechten Sempronio. De toovenaar verschijnt achter Beseigne, die voor zijn zoon beangst wordt en doet het spel een oogenblik ophouden. Tweede bedrijf: Sempronio brengt Ca lixte in kennis met de oude koppelaareter en halve toovenares Celestine. Zij zal tegen belooning Melibée aan Calixte schenken. Zij weet een dienstmaagd van Melibée, Lucrèce genaamd, voor zich te winnen, die op Parmeno verliefd is Zij doet Parraeno's laatste tegenwerpingen verdwijnen en ten slotte weet zij door klagen, bedreigingen en duivelsche bezweringen Melibée er toe te brengen haar heur gordel te geven om dien aan Calixte te brengen. Een kleine demon ontneemt haar dezen Voor 't eerst in haar leven beliegt Melibée haar vader Plébère, wanneer deze dan ten tooneele verschijnt. In stijgende angst wil Beseigne het too neel op, doch de kleine demon schopt hem weg. Beseigne hoort niet den groet van een passeerenden boer, de illusie heeft hem zoo te pakken, dat hij pas weer tot bezinning komt, wanneer het spel wordt voortgezet. Derde bedrijfPlébère wordt door een brief voor dien nacht van huis weggeroe pen. Melibée en Lucrèce blijven onrustig achter. Celestine. Parmeno, Sempronio en Calixte kampeeren aan den voet van ot?n muur van den tuin van Plébère. Jalousie en hebzucht verdeelt hen. Parmeno en Sempronio willen hun deel van den buit en de eerste doet stilletjes Plébère waarschu- den door den oudeD Taguada (een naam overgenomeD van Cervantes). Wanneer deze terugkeert, verbergen zich allen. Me libée en Calixte gaan naar Celestine, die door Parmeno en Sempronio wordt geworgd als zij de winst met hen weigert te deelen. Op het momente dat zij met elkaar slaags raken, komt een groote zwarte verschijning te voorschijn, die ze neerwerpt en ver stikt. Beseigne, bij wien de angst het hoogte punt heeft bereikt, verlaat zijn plaats. Hii is berouwvol over het gedrag tegen zijn zoon. Hij richt zich tot het publiek. Epiloog: De acteurs bemerken de afwe zigheid van Beseigne en staken hun spel. Beseigne komt op het tooneel er vindt Petit-Pierre terug Hij richt zich roerend tot Plébère en zoo geeft hij een ontknoo ping aan bet drama. De illusie is verdwe nen, er is nog slechts werkelijkheid. De boeren keeren terug naar hun velden, de tooneelspelers pakken hun bagage. Calixte verlaat Melibée en zingend gaat de troep heen. Ziedaar in ruwe schets het gegeven, dat wij tot beter begrip der voorstelling meen den vooraf te moeten geven Het slot loopt beter af dan bij Fernando de Rojas die in zijn voorschaduw van Romeo en Julia ook Calixte en Meribée droevig omkomen doet ALPHEN. Gistermorgen werd door B. en W. dezer gemeente ter gemeente-secretarie aanbesteed het bestraten van eenige gedeelten van den Lage Rijndijk in den Gnephoek en aan den Kortsteekterweg ter lengte van pl.m. 200 Meter. Er waren slechts 5 inschrijvings biljetten n.l.: D. Esschen Hzn. te Delft, f4949; KI. Votus te Amsterdam, f4848, W. v. Esschen te Zeist f4790; J. Versluis te Oude water, f4750; F. van Vucht te Gorin- chem, f 4648. ALKEMADE. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. J. Schaler van Hillegom; A. Zondervan en gezin van Amsterdam; M. C. Zwirs van Wasenaar, 'ih. M. Üaleman van Oegstgeest; A. Korporaal van Zeist, A. F. Stolmeel van Alkmaar; M. W. Bakker van Ter Aar; P. J. Bax van Leiden, C. J. van der Meer van Venlo^G. J. van der Meer van Voorhout, M. fa. Touw van Kijnsaterwoude M C. P. de Geus van Doorn, A. Verschoor van PernisM. J. van der Loo van Zaan dam; P. Borst van Haarlemmermeer. Vertrokken; M. J. M. van den Broek naar Woubrugge, E. van Klaveren en echtgen. naar Haarlemmermeer M. Th. Loogman en gezin naar Haarlemmermeer; J. Ravestein en gezin naar Haarlemmermeer; M J. Borst naar Alphen aan den Rijn. L. N v. Kins en echtge naar Leiden; A M. Verbij naar Wou brugge; N. A M. Straathof naar Oegstgeest; E D. M Hansen naar Friedrichstadt (D.); Th. Loos naar Alphen a. d. Rijn. In de afgeloopen maand zijn alhier ter gemeente-secretarie aangegeven de volgende slachtingen: Huisslachting: 13 runderen, 33 varkens en 1 geit Bedrijfsslachting 21 runderen- 30 varkens en 1 schaap. Noodslachtingen- 1 koe, 2 graskalveren, 3 nucMere kalveren, 9 varkens, 4 schapen en 3 geiten. Ingevoerd werd 367 K.G. vleesch. Het totaal bedrag aan ontvangen keurloon is-f 475.25. Het aantal ingeschreven personen aan de Arbeidsbeurs bedraagt 17 mannelijke volwassen personen. BOSKOOP. Door B. en W. is tot tijdelijk opzichter- te>ekenaar benoemd de heer Herwaarden, uit Den Haag. Tot eerste chauffeur op de autospuit is benoemd de heer Jelle Kok, alhier. Tot telefoniste aan het postkantoor te dezer plaatse is benoemd mej. J. M. Th. Lünneman, alhier. Tegen zekeren A. alhier ia proces verbaal opgemaakt wegens het veroorzaken van brand. Het betreft hier het verbranden der tuinloods van den heer H. J. Kersbergen. BODEGRAVEN. De Stcrt. no. 235 bevat de statuten betreffende de Vereeniging tot oprichting en instandhouding van Scholen voor Christe lijk Voorbereidend Lager Onderwijs, alhier. LEIMUIDEN. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert Vrijdag 9 December a.s. des namiddags te halfacht Punten ter behandeling: 1. Notulen. 2. In gekomen stukken. 3. Schrijven van heeren Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, in zake de verordening regelende de opcenten- heffing op de hoofdsom der personeele be lasting. 4. Financieel besluit WADDINXVEEN. Tot onderwijzeres aan de bijzondere lagere school aan de Oranjelaan alhier is benoemd mej. J. A. H. van Rijn te Wijk bij Duurstede, zulks in de vacature ontstaan door vertrek van mej. R. Colijn. In de vergadering van de nieuwe sleen- kolenvereeniging „Winterzorg" werden als bestuursleden gekozen: W. van Ringelen- stijn, voorzitter; J. Hofman, secretaris; J. van Vuuren, penningmeester; H. van Geloo- ven en E. de Jong, commissarissen. Tot notabelen der Ned. Herv. Kerk al hier zijn herkozen: de heeren A. Vis, W. Broer en A. J. Voshol. WOUBRUGGE. Loop der bevolking. Sedert 1 November hebben de volgende personen zich hier gevestigd: J. H .Schijf, van Heemstede. J. Hooge- veen, van Alphen a. d. Rgn. J. M. v. d. Berg, van Alkemade. W. E. Hoog- teijling, van Rotterdam. F. C. Plente, van Leiderdorp. J. J. Jager, van Mun tendam. Vertrokken: M. J. Janse, naar Schalk wijk. J. W. Zwetsloot, naar Voorschoten J. Ktjne en gezin, naar Wagening.m. A Stofberg, naar Wageningen. J. C. Baak, naar Haarlemmermeer. W. Hoog- tejjling, naar Haarlem. Telkens blijkt, dat in deze omgeving waardevolle munten in den grond zijn ver borgen; nu weder ontdekte de arbeider H., te H oogmade, een groote zilveren Spaansche munt uit den tjjd van Philips IV, anno 1661. ZWAMMERDAM. Jaarvergadering der IJscInh. Onder voorzitterschap van den heer J. A. Hoogendijk hield de Zwammerdamsche IJs club haar jaarvergadering, die door 35 leden was bezocht. In zijn openingswoord deelde de voorzit ter mede, dat het voortaan niet meer ge oorloofd zal zijn dat zoons, die zelf geen lid zijn, hun vader ter vergadering vertegen woordigen. De secretaris, de heer W. van Dam, leest hierna de notulen en brengt verslag uit De penningmeester, de heer D. H. S de Bruijn, geeft nu een financieel overzicht, waaruit blijkt, dat het kassaldo thans f 1135.10 bedraagt. Bij monde van den heer H. Splinter brengt de kascommissie een gunstig rapport uit over de rekening en boekhouding van den penningmeester. Ingevolge besluit eener vorige vergade ring, zal in dit seizoen geen contributie worden geheven nu het kassaldo de f 1000 beeft overschreden. Aan de orde is nu de bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren H. van Oosterom en C. A. Oppelaar, die zich beiden niet herkiesbaar stellen. Na stemming en herstemming blijken in genoemde vacaturen te zijn gekozen de heeren W. van Oosterom en L. J. M. Kroft. In bespreking komt thans een voorstel van den heer J. H Ruting in de vorige vergade ring gedaan, omtrent aansluiting bij den Z.-H Ijsbond. De heer B. Spreij brengt om trent een onderzoek naar de voordeelen van aansluiting, rapport uit en zegt dat hem medegedeeld is dat tegenwoordig het doel van dezen Bond weinig zin meer heeft, om dat het in verbinding brengen van banen van plaats tot plaats, welhaast niet meer mogelijk is. De contributie is wel niet hoog, maar daar spr. het nut van aansluiting ook niet inziet, adviseert hij geen lid van den Z.-H. IJsbond te worden. De heer Ruting trekt hierop zijn voor stel in. Na afhandeling der agenda wordt de ge bruikelijke verloting gehouden, waarvoor een 7-tal prijzen was beschikbaar gesteld. St. Nicolaas bracht Maandag alhier een bezoek aan de Nutszaal, waar de leerlingen der openb. lagere school no. 1 en der Nuts- bewaarschool waren vereenigd. Met kwistige hand werden fraaie geschenken en versna peringen uitgedeeld. Geen wonder dat zijn komst onder de jeugd een blijde stemming teweegbracht en menig lied ter eere van dien goeden heer uit Spanje werd aangehe ven. Per auto aangekomen, vertrok de Sint weer per zelfde gelegenheid om dezen dag nog meer bezoeken af te leggen. Alhier is een geval van typhus voor gekomen. De patiënt is naar het Ziekenhuis te Alphen aan den Rijn vervoerd. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Volkenbondsiaad bijeen. Onderlinge conlerenties. Onzekerheid over de Hon- gaarsch-Roemeensche kwestie. De Raad van den Volkenbond is gister morgen te elf uur bijeengekomen. Zooals gewoonlijk was de eerste zitting geheim ter vaststelling van de agenda en ter behande ling van een aantal administratieve kwesties en personeelszaken van het secretariaat- generaal. Op de door het secretariaat-generaal ge publiceerde agenda voor de openbare zitting staan de Russisch-Armeensche vluchtelin gen-verzorging, de opiumhandel, het rapport van dè conferentie inzake de opheffing van de in- en uitvoerbelemmeringen, het rapport inzake de codificatie van het internationaal recht, een rapport over de regelingen, ge troffen tusschen den Volkenbond en de on der zijn auspiciën staande internationale instituten en ten slotte het rapport van de commissie uit den Raad over een snellere tenuitvoerlegging van de bepalingen van het Handvest van den Volkenbond. Na afloop der geheime zitting werd nog een korte openbare zitting gehouden. De Raad gaf gevolg aan den wensch der Portugeesche regeering, die door haar mi nister van financiën werd vertegenwoordigd, een financieele saneeringsactie voor Portu gal door den Volkenbond voor te bereiden. De financieele Raadscommissie heeft op dracht gekregen een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van zulk een finan cieele saneering en de verdere economische ontwikkeling van Portugal Voorts aanvaardde de Raad het rapport van den Italiaanschen gedelegeerde Scialoja betreffende den wederzijds te verleenen rechtskundigen bijstand aan onvermogen- den. De verdere behandeling, ten doel heb bende het tot stand brengen van een inter nationale regeling voor bedoelden bijstand, werd op voorstel van Scialoja overgedragen £in de door de Nederlandsche regeering bij eengeroepen internationale conferentie voor privaatrecht. Als laatste punt der agenda verklaarde de Raad zich arco'ord met de publicatie van een uitvoerig rappdtt der speciale commis sie voor bet onderzoeken van den handel in BINNENLAND. Verschenen is de Memorie van Antwoord op de Oorlogsbegrooting. (2e Blad). De nitvoering van het motor- en rijwiel reglement. (Binnenland, 2e Blad). Een ontplofiing te Rotterdam; er zijn zes gewonden. (Gemengd, 2e Blad), BUITENLAND. De Volkenbondsraad is gisteren bijeen gekomen. (Buitenl., Ie Blad). Diverse besprekingen te Genève tusschen de leidende politieke figuren in Enropa. (Buitenl., Ie Blad). Ernstige bedrijfsmoeilijkheden dreigen 1 Jan. in Dnitschland. (Buitenl., Ie Blad). vrouwen en kinderen; het rapport heeft be trekking op dertig Europeesche en niet- Europetsche landen. In overeenstemming met den wensch van den Roemeenschen gedelegeerde zullen de antwoorden der on derscheiden regeeringen tezelfdertijd open baar worden gemaakt. Er was echter maar weinig belangstelling voor deze zitting. Alle belangstelling ging uit naar de aparte besprekingen, waarbij die tusschen Chamberlain en Litwinof op den voorgrond stond. Alle Russen waren, op Litwinof na, reeds vertrokken. Het zijn de Franschen geweest, die de ontmoeting tusschen Chamberlain en Lit-» winof hebben geënsceneerd. Na afloop van de bijeenkomst in Hotel „Beau Rivage" is van Engelsche zijde een kort communiqué verschenen, waarin ge zegd wordt: Nadat Litwinof, Sir Aus'en Chamberlain om een persoonlijk onderhoud verzocht had, heeft dit te halfdrie plaats gehad. Het onderhoud verschafte gelegen heid tot een informeele en vrijwillige gei dachtenwisseling over de betrekkingen tua-* schen de beide regeeringen. Het bleek hier bij vrij spoedig, dat het niet mogelijk was gedurende het beloop van deze besürekin- gen tot een of ander gemeenschappelijk bei ginsel te geraken, waarop een overeen komst of verdrag gegrondvest zou kunnen worden. Toen Litwinof dan ook precies halfvier het hotel verliet, verklaarde hij aan de tientallen wachtende journalisten, dat hij „heusch niets belangrijks" mee te deeien had. Op het eerste gezicht schijnt het voor de mogelijkheid van een hervatting van de diplomatieke betrekkingen tusschen Enge* land en Sovjet-Rusland heel bedenkelijk, dat zelfs niet een basis voor het verkrijgen van latere overeenstemming kon gevonden worden. Het schijnt echter, aldus meldt roen aan het „Vad.", dat men ook het oog g» richt moet houden op de woerden „ge durende het beloop van dit onderhoud". Het communiqué schijnt door deze woorden uitdrukkelijk de deur voor verdere bespre kingen te hebben willen openhouden. Zoo heelemaal onbevredigend voor Chamber lain schijnt het onderhoud dus niet te zijn geweest. Intusschen zouden verdere Engelschi Russische besprekingen niet meer deze week te Genève gevoetd kunnen worden, want Litwinof schijnt nu toch heusch heden Zwitserland te zullen verlaten, nadat hij nog een onderhoud met Zaleski gehad heeft. In Maart doet zich echter weer het zelfde geval voor, dat de Raadszitting zich onmiddellijk bij de zitting der voorberei-» dingscommissie voor de ontwapeningscon ferentie aansluit, zoodat Litwinof dan we derom contact met de Westersche staats lieden zou kunnen zoeken. Het is in ieder geval interessant hoe de Volkenbond steed9 meer gelegenheid biedt tot rechtstreeksche besprekingen tusschen Europeesche staats lieden en hoe van deze gelegenheid een sleeds dankbaarder gebruik wordt gemaakt Verleden jaar was het nieuw, dat Strese- mann steeds met de ministers der geal lieerde landen persoonlijk contact had Nu dit reeds zoo vanzelf spreekt, dat men er haast niet meer over spreekt, schijnen dö Russen te volgen Voor een eerste begin is het althans lang niét kwaad, dat Litwinof dezer dagen met Briand. Chamberlain, Stresemann en Zaleski geconfereerd heeft. Wat het onderhoud met Briand betreft, daarvan is een Russisch communiqué ver schenen, waarin staat, dat Briand aan Lit winof verklaard heeft, dat het misverstand naar aanleiding van Rakofski geacht kan worden voor goed uit den weg geruimd te zijn en dat er geen sprake meer kan zijn van een verbreking der Fransch-Russische betrekkingen. Na de aankomst van den nieuwen gezant te Parijs zullen de onderhandelingen over

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1