68"e JAARGANG MAANDAG 28 NOVEMBER 1927 No. 20769 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cis. per regel voor advertentiên uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentiên 35 Cts. per regel Kleine AdverteritiSn uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTJ Voor Leiden per 3 maanden f 2.35, per week f 0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0 18 Franco per post f 2.35 -f* portokosten. Dit nunmtr bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. SCHOLEN IN T HAAGKWARTIER. Een paar maanden geleden wendde de heer G. Barten, mede namens ruim 70 an dere bewoners van het Haagweg-kwartier, zich tot den Raad onzer gemeente met het verzoek tot den bouw van een openbare lagere school in dat stadsgedeelte te willen besluiten. Kon de heer B. toen 75 handteekeningen overleggen van onders. die plaats vroegen voor ruim 120 leerplichtige kinderen, nu is dit aantal tot over de negentig gestegen en wordt voor 165 leerplichtige kinderen plaats gevraagd op een openbare school in Haagweg-kwartier. Er blijkt dus, dat hier werkelijk van een beslaande behoefte mag worden gesproken. Eveneens is door een groot aantal aldaar wonende ouders de wensch te kennen ge geven tot den bouw van een openbare be waarschool buiten de voormalige Witte- poort te willen overgaan. MR. J. A. G. BARON DE VOS VAN STEENWIJK. Bij Kon. besluit is aan mr. J. A. G. baron de Vos van Steenwijk, op zijn verzoek, eer- ol ontslag verleend als secretaris van het college van curatoren der Rijksuniversiteit alhier. BEROEPEN. Door de Gereformeerde Gemeente alhier !s een beroep uitgebracht op ds. M. Hofman, te Krabbendijke. KAMERKIESKRING „LEIDEN" DER A.-R. PARTIJ. Onder leiding van den voorzitter, den heer W. War naar, -te Sassenheim, vergaderde Zaterdag in Den Haag het bestuur van den Kamerkieskring „Leiden" der A.-R. partij. Iu 2ijn openingswoord memoreerde spr. het overlijden van den heer L. Kuijck Az., te Capelle a. d. IJsel, die sedert 1925 bestuurs lid was. Besloten werd in Dec. 1928 den Kies- kiing bijeen te roepen. Het verslag van den penningmeester sloot met een batig saldo. Tot bestuurslid in de vacatureL. Kuyck werd gekozen de heer A. Verloop, burge meester van Capelle a. d. I-Jsel. Na een slotwoord van den voorzitter werd de vergadering door ds. E. H. Broekstra, van Rijnsburg, met dankgebed gesloten. TOCH VUIL NAAR DEN AKKER? Naar wij vernemen zijn er onderhande1- Hngen aangeknoopt tusschen de Maatschap pij tot ontginning voor woeste gronden door middel van stadsvuil (Myvo) die in de ge meente Leiden en Omgeving een aantal plassen en rieklanden heeft liggen en bet gemeentebestuur inzake dc-i verwijdering van het Leidsche Stadsvuil. Door B. en W. zou reeds aan de directie van de Lichtfabrieken zijn opgedragen daarover een rapport uit te' brengen. DE TWEEJARIGE AMBACHTSSCHOOL- OPLEIDING EN DE HOUDING DER REGEERING TEN OPZICHTE VAN HET NIJVERHEIDSONDERWIJS. Op uitnoodiging van de afdeeling Leiden van den Ned. Bond van leeraren en Leera- ressen bij bet Nijverheidsonderwijs sprak Zaterdagavond de voorzitter van het hoofd bestuur van genoemden bond, de heer C. Menke uit Utrecht in een vrij goed bezochte openbare vergadering over bovengenoemd onderwerp. De afdelingsvoorzitter, de heer G. N. Meurs heette allen welkom, in het bijzon der de neeren Tepe en Vriend, resp. wet houder en referendaris van onderwijs, de bestuursleden van de Vereeniging „De Leidsche Ambachtsschool", den directeur van deze school, den heer Kuyntjes, verte genwoordigers van onderwijsorganisaties, de heeren Menke en Wamsteker, hoofdbe stuursleden en andere belangstellenden. Vervolgens zette spr. in het kort het doel dezer bijeenkomst uiteen. Het ligt niet in de bedoeling na afloop een motie van pro test tegen de houding der regeering ten op zichte van het Nijverheidsonderwijs te rich- fen, maar veeleer om de aanwezigen in de tegenheid te stellen hun meening over dit onderwerp naar voren te brengen. Nadat spr. den wensch had uitgespro ken, dat de Bond, mocht het tot een actie komen, op aller medewerking en steun zou toogen rekenen, gaf hij het woord aan den beer Menke, die begon met op te merken, dat het onderwerp van dezen avond in het oentrum der belangstelling staat van allen, die met het Nijverheidsonderwijs te maken bobben. Uitdrukkelijk wees spr. op het froote belang voor de jongeren van een ?oede vakopleiding. Het doel van het vak- herwijs moet steeds zijn het leggen der 'ojdamenten, waarop na het verlaten der school de leerling zich kan ontwikkelen tot ien goed vakman. Daarbij moet er steeds naar gestreefd worden, dat de leerlingen opgeleid worden in het vak hunner eigen keuze en dat de opleiding zoodanig is, dat zij de plaats kunnen bereiken, waarop zij krachtens zijn ijver en capaciteiten recht hebben. Zooals reeds 20 jaar geleden Tutein Nol- thenius zeide, moet bij de vakopleiding het belang van den leerling op 'den voorgrond staan en daarna dat van de industrie. Als we de zaken aldus beschouwen, al dus spr., kunnen we kwalijk instemmen met den gang van zaken in den laatslen tijd. Voor behoorlijk nijverheidsonderwijs is een goede vooropleiding onontbeerlijk en daaronder verstaat spr. het volgen van een lagere school met ten minste zeven leer jaren; niet alleen omdat de leerling na 7 jaar meer kennis vergaard heeft dan in 6 jaar, maar ook omdat hij lichamelijk ster ker geworden is en beter in staat mag wor den geacht het dikwerf vrij zware eereed- schap te hanteeren. Er is een tijd geweest, dat het nijver heidsonderwijs het troetelkindje der regee ring was, hetgeen in de nijverheidsonder wijswet lot uiting kwam. Het gevolg was, dat er veel geld voor dit onderwijs uitge geven werd, echter hoofdzakelijk omdat er een groote achterstand moest worden in gehaald. Doch het getij verliep en de algemeene bezuiniging belemmerde ook de toepassing der nijverheidsonderwijswet in niet ge ringe mate. Zoowel aan het leerlingwezen als aan de voorgenomen uitbreiding van het dagschoolonderwijs werd niets gedaan en tenslotte kwam het bekende stopwetje, dat aan de tijden van voorspoed voor het nijverheidsonderwijs een einde maakte. Toen de N. O. wet in de Kamers in be handeling kwam. bepleitte de toenmalige minister van onderwijs de wenschelijkheid om de gemeentebesturen de verplichting op te leggen aan het nijverheidsonderwijs ter plaatse een subsidie te verstrekken. De laatste jaren is dit juist andersom: de gemeentebesturen willen wel subsidieeren, maar de minister geeft geen toeslemming. Amsterdam en Rotterdam geven hiervan de sprekende voorheelden. Spr. citeert dan het zesde verslag der be zuinigingscommissie, waarin betoogd wordt dat de bezuiniging moet geschieden in groolschen stijl, le. door beperking van de salarissen van het onderwijzend personeel en 2e. door beperking van de staatsbe moeiing en den staatssteun door middel van ingrijpende terugbrenging van de kosten ten behoeve van het nijverheidsonderwijs en afschaffing van datgene, wat voor het doel der opleiding overtollig mag worden geacht. Na het officiecle rapport dier commissie benoemde de minister in Juni j.l. een spe ciale commissie, welke tot taak had-de mo gelijkheid van vereenvoudiging van dit on derwijs te onderzoeken. In begin Juli riep de minister tegen 15 Juli een vergadering bijeen, waarvoor de voornaamste agendapunten luidden- een betere verdeel ing van den tijd besteed aan het teekenen en terugbrenging van den cursusduur van 3 op 2 jaar. Positief resultaat leverde deze conferen tie echter gelukkig niet op. Tenslotte becritiseerde spr. nog de hou ding van den minister t. o. v. de salariee- ring der leeraren verbonden aan het avond- schoolnijverheidsonderwijs, die er nog heel wat slechter aan toe zijn dan hun collega's van de dagscholen. Spr besloot met een ernstig woord tot de vertegenwoordigers der werknemersorgani saties om te waken tegen de aanranding der belangen hunner kinderen. Van de gelegenheid tot debat werd ge bruik gemaakt door de heeren Plonjer, Baart en Rademakers, die allen door den heer Menke werden beantwoord. Dal de debaters zich overigens door de replieken van den heer Menke geheel be vredigd gevoeld zullen hebben, meenen we te mogen betwijfelen. Daarna werd de vereadering met een woord van dank door den voorzitter ge sloten. NATIONAAL KAFCONCOURS. In de groote zaal van de Stadsgehoorzaal is gisteren een groot nationaal kapooncours gehouden, georganiseerd door de Leidsche Kappersclub „Hulp en Vriendschap", Ier ge legenheid van haar 47-jarig jubileum. .Des middags om ongeveer Iwee uur werd het concours geopend door den voorzitter der Leidsche kappersclub, den heer F. J. Cornelisse, die namens de vereeniging allen welkom heette. Dit is het eerste nationale kapconcours in Leiden, aldus spr., waarbij bij de hoop uit spreekt, dat deelnemers en standhouders, met de organisatie en de resultalen tevre den zullen zijn. Spr. brengt hulde aan de firmanten, die een prijs beschikbaar hebben gesteld Spr. brengt de jury dank voor haaT mede werking en deelt mede, dat de jury wordt gevormd door de heeren Knaap uit Amster dam, Breeuwen uit Haarlem en Mossel uit Rotterdam. Spr. dankt tenslotte allen die aan het wel slagen van dit concours hebben mede gewerkt. Daarna werd ora halfdrie met het concours een aanvang gemaakt. Daarvoor was in hel midden der zaal een ruimte vrij gemaakt, opdat coiffeuses en coiffeurs ongestoord hun arbeid zouden kunnen verrichten. Langs de wanden der zaal waren stands opgericht, waar verschillende importfirma's, van alles op het gebied van haar ver zorging, massage-middelen, reukwerken, schoonheidsartikelen en wat dies meer zij, hadden tentoongespreid, uitstekend geschikt om het publiek een duidelijk inzicht te ver schaffen in de enorme quantileit-artikelen met de daaraan verbonden Fransche bena mingen, die in dit genre bestaan. Een jongedame 'iet zich gedurende enkele uren geduldig bewerken met het „Eugène" golf-apparaat, haargolving garandeerend ge durende acht maanden, wat geschiedde met een aantal instrumenten, die op het eerste gezicht in de gruwelkamer van de Gevan genpoort in Den Haag geen slecht figuur zouden maken En terwijl de warme krul- ijzers der deelneemsters en deelnemers aan het concours lustig open en dicht klapten, de haren krulden en golfden en de coif feurs en coiffeuses zelf ingespannen en ge bogen stonden boven het min of meer mo dieuze kapsel van het „model" deden de standhouders hun best om in den geur la vendel, reukzeepen en parfums hun waren als» de beste aan hel publiek te vertoonen. Zoo ging de dag voorbij, die nadat de uit slag was bekend gemaakt en de bekroningen waren uitgereikt met een bal besloten werd. De jury kende de prijzen als volgt toe: Middagconcours: le prijs G. J. Lith, Den* Haag (gouden medaille); 2e prijs J. Pauwels, Den Haag; 3de prijs Meyer, Den Haag; 4de prijs A. van His, Den Haag; 5de prijs de Weert, Den Haag. Avondconcours: le prijs, de Weert, Den Haag; 2de prijs van His, Den Haag; 3de prijs van Lith, Den Haag; 4de prijs G Ber lijn, Rotterdam; 5de prijs Naundorf, Sche- veningen. De eenige LeidenaaT die deelnam, maar wegens omstandigheden den strijd moest staken, de heer Thoolen, ontving een troostprijs, evenals de eenige deelnemer, de heer A. de Bruin, uit Scheveningen. LEIDSCHE GEITENFGKKERSVEREEN. De hier ter stede gevestigde Leidsche Geitenfokkersvereeniging hield Zaterdag avond in „Zomerlust" een propaganda-feest avond. Ruim acht uur opende de voorzitter de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen en vvenschte allen een genoeglijken avond toe. Een jazz-band, onder leiding van den heer v. d. Steen, wist de vrooiijke stemming er spoedig in te brengen. Daarna kwam de controleur der vereenigingv de heer Job. v. d. Meij, aan het woord, die op eenvoudige, maar daarom niet min der pakkende wijze het nut van een ver eeniging als deze uiteen zette. Hij liet, zij het om des tjjds wille in telegramstijl, het ontstaan hier te lande der geitenfokkerij de revue passeeren. Hjj had een dankbaar applaus in ontvangst te nemen. Daarna trad de beer Van Zijp met zgn vrienden op. De aanwezigen toonden door hun toejuiching, dat zij ingenomen waren met het geboJeue, vooral de heer Nagtegaeler en de familie Smit hadden met hun spel veel succes. Ter*- slotte dient nog te worden vermeld, dat door bemiddeling der firma Splinter, Hooge- woerd 41, Sinterklaas, tot groot vermaak der aanwezigen, de vergadering met een bezoek vereerde. Na de pauze werden er weder eenige voor drachten ten beste gegeven. Het muziek gezelschap liet zich bij tusschenpooezn hoe ren, en eer men het wist was het halféén, het uur, dat de voorzitter met een woord van dank aan allen, die medegewerkt hadden tot het welslagen van dezen avond, de bij eenkomst sloot. Een gezellig dansje was het slot van dezen uitnemend geslaagden avond. TENTOONSTELLING VAN WERK VAN PATIENTJES VAN VOORGEEST. In het ruime gymnastieklokaal van het gesticht Voorgeest is hedenmorgen om elf uur door den directeur-geneesheer van de krankzinnigengestichten „Endegeest en Voorgeest" dr. Oort een tentoonstelling ge opend van werk van de patiënten van het gesticht Voorgcest, waarin naar men weet jeugdige krankzinnigen meest kinderen van 10 tol 18 jaar worden verpleegd. Met een kort woord opende dr. Oort de tentoonstelling en hij wees er daarbij op dat arbeid die altijd een zegen mag worden ge noemd en voor deze kinderen wel in de eerste plaats een zegen blijkt te zijn. Spr. prees de zorgen die dr. Arie Querido. ge neesheer van „Voorgeesl" aan die inrichting van de tentoonstelling had besteed. Wij hebben terstond na de opening het werk van de patiëntjes bezichtigd en wij verklaren het gaarne met nadruk wij hebben versteld gestaan van wat de geeste lijk gestoorde jeugdige stakkers met de han den wisten te maken Het i9 niet alleen alles keurig en met zorg gemaakt wat wij zagen maar het is dikwijls ook verre van eenvoudig wat deze kinderen met eindeloos geduld in elkaar zetten. Kussens en ander handwerk liggen er door meisjes vervaardigd en aller lei houtsnijwerk ligt er op de tentoonstelling gemaakt door de jongens, en alles wat de kinderen onder leiding van fröbel-ondenvij- zeressen maken is bruikbaar, nuttig. Dat is het juist wat de geneesheeren van Voorgeest satisfactie geeft, dat al het werk wat de kinderen doen nuttig werk is, werk dat hun op den duur eventueel in staat zou kunnen stellen iets te presteeren in het maatschappelijk leven. Al zou dit dan ook steeds in een inrichting en onder leiding moeten blijven geschieden. De tentoonstelling die morgen zal worden bezocht door de leden van de commissie van beheer voor de gestichten is iederen dag tot en met Donderdag van 11 tot 12 uur 's mor-gens en van 25 uur 's middags ge opend en gratis voor ieder belangstellende te bezichtigen. Al het geëxposeerde is tegen matige, zeer matige prijzen zelfs te koop. Moge er veel bezoek komen op de ten toonstelling. LEIDSCHE DILETTANTENCLUB. Voor het eerst sinds het groote jubileum feest van vorig jaar, dat op zoo grootsche wijze is gevierd, trad Zaterdagavond de Leidsche Dilettantenclub weer op voor le den, donateurs etc. en wel in l'Union. De zaal was goed bezet, toen de voorzitter, de heer J. Harting, een hartelijk woord van welkom sprak. Plaats vond de opvoering van „Z'n- meisje komt uit", Indisch tooneel- spel in drie bedrijven van mr. P. Brooshooft" Voor dilettanten is dit een zeer dankbaar stuk, vermeldend hoe een „half-hand- schoentje" door een luitenant wordt belas terd, met een duel tot gevolg, waarbij de a.s. man in de oogen wordt getroffen mat blindheid tengevolge, naar het zich eerst laat aanzien. Tenslotte komt alles mooi terecht, 't Is een dankbaar stuk, maar daar nevens zeer zwaar. Het stelt zeer hooge eischen aan de executanten. Over 'l alge meen heeft de Dilettantenclub met haar krachten nog niet zoo'n slechte vertolking er aan gegeven, al moet erkend worden, dat wel iets te hoog was gemikt. Het milieu kon niet voldoende worden aangevoeld en dientengevolge kon niet alles worden be reikt. Doch laten we tevreden zijn. Er was hard gestudeerd, zoodat het stuk er heel goed inzat en het werd vlot over 't voetlicht gebracht. Een paar heel kleine foutjes in de tooneelschikking worden gaarne vergeven. De rollen van freule Anna, van Holtzius, haar a s. man. van den vriend Maas en van den belrokken officier Jolie vormen wel de kern van het stuk met nog die van mevr. Goedhart en zij hadden goede momenten, al had de karakteruitbeelding scherper kunnen zijn. De bijrollen deden het hare lot het geheel. Het publiek toonde zich zeer dankbaar. De meespelende dames ontvingen bloemen. Na afloop volgde een geanimeerd bal. 't Was weer een goede avond! JUBILEUMCONCERT KINDERKOOR „DE KLEINE STEM". Op het jubileumconcert van bet kinder koor „De Kleine Stem" op Woensdag 30 November a.s. in de groote Stadszaal, zul len o.a. de navolgende werken uitgevoerd worden. Door koor A, jongens en meisjes van 8 tot 10 jaar, werken van mevr. Anna Lam- brechtsVos en P. J. Cohen de Vries. Door koor G, alleen meisjes van 14 lot 18 jaar, twee cantate's van H. J. den Her tog en Hendrik van Tussenbroek. Door koos B, jongens en meisjes van 10 lot 14 jaar, zal een muzikale scherts „Jan Klaasen" van Hendrik van Tussenbroek opgevoerd worden. Voor de rol Jan Klaasen en Cathrijn zullen twee leden van de ar- beiders-zangvereeniging „De Stem des Volks" medewerking verleenen. Deze mu zikale 9cherts wordt voor het eerst opge voerd. De herdenking van het 10-jarig beslaan van het kinderkoor zal op Woensdag 7 De cember a.s. plaats hebben in de concertzaal van het Volksgebouw, waar den leerlingen door de feestcommissie, gevormd uit (Je ouders, een intieme feestavond wordt aan geboden. Het programma bevat omtrent inschrij ving van nieuwe leden nadere bijzonder heden. STAKING OP EEN BOUWWERK. Op het bouwwerk aan de villa's „Vesta", „Posthof" en „Sonnevanck" is hedenmorgen een kleine staking begonnen, een viertal stucadoors omvattende. De Ned. Stucadoors- bond, afd. Leiden, nam tot deze werkstaking het initiatief, omdat de patroon ondanks herhaald aandringen zou zijn blijven wei geren een stucadoor-opperman uit te be talen, wat den man krachtens contract zou toekomen. Het gaat hier om 135 maal 13 cent. Om halfacht, toen de patroon op *t werk kwam en de stakingsleiders met hem wil den confereeren. is het tot een kleine scher mutseling gekomen, waarhij door de politie tegen twee personen proces-verbaal zou zijn opgemaakt wegen? mishandeling Om elf uur hedenmorgen wist men den laatste» stucadoor, een ongeorganiseerd arbeider, te overreden eveneens het werk neer te leggen. ..De Vereenigde Schouwspelers" onder directie van Pierre Mols hebben bet aange durfd gisteravond in den Leidschen Schouw burg een reprise te -geven var „de ro?*»- BINNENLAND. Verschenen zijn de memories van ant woord in zake de begrootingen van Jnstitie en Financiën. (Binnenland, 2e Blad). Drama te Amsterdam; de heer en mevr. Pisnisse doodgeschoten; de dader pleegt zelfmoord. (3e Blad). Doodelijk tramongelnk te Eindhoven. (Gemengd, 2e Blad). Te Bandoeng is een vliegmachine neer gestort; de bestuurder gedood. (Uit Ned. Oost-Indië, 2e Blad). BUITENLAND. Het conflict tusschen Polen en Lithanen neemt scherpere vormen aan. (Buitenl. en Tel., le Blad). De Russische delegatie voor de voorbe reidende ontwapeningsconferentie is te Genève aangekomen. (Buitenl., le Blad). Er is een mislnkte aanslag gepleegd op Weenen's bnrgemeester. (Buitenl. en Tel., le Blad). Hevige overstroomingen in Algiers. (Bui tenl. en Tel., le Blad). De tekst van het Pransch-Znid-Slavisch verdrag. (Tel., le Blad). krans" naar den roman van dien naam van Florence Barclay. Deze onderneming is geen al te groot waagstuk gebleken, want de Schouwburg was zoowel in de lagere rangen als in par terre uitstekend bezet met een dankbaar publick, dat de acteurs en actrices en in het bijzonder de beide hoofdpersonen Enny de Leeuwe en Pierre Mols, hartelijk heeft toegejuicht. Morgenavond wordt in de Graanbeurs door Majoor en Mevrouw Grimijzer een belangrijke samenkomst geleid van het Leger des Heils (stichter William Booth). De bijeenkomst vangt aan om 8 uur. Zaterdagavond heeft de 19-jarige F. II. in de Mandenmakerssteeg, waar hij met andere jongelui stoeide, het linker beneden- been gebroken. Hij is per politiebrancard naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd en daarin opgenomen. Zaterdagavond te circa 12 uur ge raakte in de bovengeleiding van de elec- trische tram van de N. Z. H. T. M., op het Kort Rapenburg door kortsluiting brand, die echter onmiddellijk werd gebluscht. Het tramverkeer had slechts weinig vertraging. Zekere J. H. K., alhier, heeft Zater dagavond laat een rijwielrek weggenomen voor een perceel op de Boerhaavestraat en dit neergelegd op de tramrails aan 't Kort- Rapenburg. Gelukkig dat de trambestuurder dat obstakel tijdig zag, waardoor het kon worden verwijderd. Zaterdagavond zagen een paar politie agenten een man op straat loopen, die door ziju zonderling gedrag hun bijzondere aan dacht trok. Met het oog daarop hielden zij den man, die uit Den Haag afkomstig bieek te zijn, en aan verstandsverbijstering leed aan. Naar het Krankzinnigengesticht „Endegeest" overgebracht, is hij daar voor- loopig opgenomen. Door A. L. van I. is bij de politie aangifte gedaan van vermissing van 600 punten bons Miss Blanche sigaretten. Naar hij meent, zijn zy uit een overjaszak gehaald, terwijl hij in een café zat en de jas had opgehangen. Sinds gisteren waren vermist twee knaapjes van 13 en 14 jaar, J. B. en M. B., alkomstig uit Rotterdam, die hier bij pleeg ouders in de Hansenstraat woonden. Gelukkig zijn ze heden opgespoord en naar hun pleeg ouders teruggebracht. Zaterdagnamiddag te halfzes kwam een wielrijder, H. B. genaamd, den Morschsingel afrijden naar den Stationsweg. Toen hij pas op den Staliorv.veg bellende aankwam, reed uit de Steenstraat een auto, die links van den weg hield. Het was B. niet mogelijk meeT uit te wijken. Het rijwiel werd geheel vernield en B. kreeg enkele lichte verwon dingen. De auto, waarvan de bestuurder niet bekend is en ook het nummer niet kon worden opgenomen, reeds zonder oponthord verder.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1