A. PARMENTIER ARDATH VIRGINIA Sint Nicolaas-Geschenken 222 AGENDA. 1% xittige Wollen Vesten,Pull-Overs Handschoenen, Shawls, Slobkousen BUITENLAND. Eisch waar voor Uw geld! Vrijdag. Bovenzalen Amicitia: Foto-tentoonstelling der L. A. F. V. Van 25 en 710 uur nam. Oosterkerk (Heerengracht): Winterlezing ds. J. J. Buskes Jr., over „De nacht van Gelhsemané". Katwijk aan Zee (Gemeentezaal) Ds. Zandt van Delft. Nam. halfacht. Zaterdag. Bovenzalen Amicitia: Fototentoonstelling der L. A. F. V. Van 210 uur nam. l'Union: Leidsche Dilettantenclub. 8 uur nam. StadszaaJ (foyer): Soirëe dansante >,Nieuw-Brünhilde". Nam. halfnegen. De Harmonie (Breestraat): Openb. verga dering van de afd. Leiden van den Ned. Bond van Leeraren en Leeraressen bij het Nijverheidsonderwijs. 8 uur nam. Jeruel (Groenesteeg 16): Bijeenkomst te 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 Nov. tot en met Zondag 27 Nov. waargenomen door da apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rjjn 18, Telefoon 523. RECLAME. 17 6 in groote keuze voor Dames, Heeren en Kinderen BREESTRAAT 128 - TEL. 1936 plaats van den vice-voorzitter in het be stuur gekozen da heer Kraan. De heer Brieër brengt namens de kas- commissie verslag uit over het financieel behee» en brengt hulde aan den penning meester voor diens accurate werkwijze. Na deze huishoudelijke zaken hield de heer Joh. Jonker, opzichter der gemeente plantsoenen een lezing over de „Grondbe ginselen voor Volkstuinders". Spreker begon met te zeggen, dat, toen vroeger tijden de steden kleiner en ruimer bebouwd waren, zich bijna iedereen van eigen groenten voorzag, doordat vlak bij huis of op geringon afstand daarvan da moestuin gelegen was. Toen kwam de trek naargroote sleden en de ophooping van menschen in groote huizencomplexen, waar door de moestuinen moesten vervallen en do stadsbewoners aangewezen werden op venters en groentenboeren, later op markten en groentenwinkeliers. Spr. wjjst op het nut van veel groenten eten, hetgeen de gezond heid bevordert, doch wal door de hooge prgzen niet altijd doenljjk is. De gewijzigde tijdsomstandigheden, waardoor meer vrije tjjd beschikbaar kwam, hebben de Volks tuinen doen ontstaan. liet kweeken van groenten is de meest practische en voon- öeeligste afleiding na de dagtaak, zooals vooral de laatste jaren onder de bewoners van groote steden met krachtigen drang naar buiten is -getreden. Het bevo d ert een tevrc-den en werkzame bevolking, die haar vrijen tijd besteedt aan een nuttige en aan gename bezigheid, die tevens een aardig voordeeltje geeft. Vervolgens behandelt spr. de verschillen in opbrengst op de zelfde grond sn, doordat de een met zijn tuin weet te woekeren en de productie tot een maximum weet op to voeren, terwijl deze bij een ander slechts matig is, doordat de kweekkunst niet ver staan wordt. Behalve liefde voor tuinieren zjin netheid, werkzaamheid, energie en theoretische ontwikkeling de voornaamste e. genschappen om van de eigen kweekerij practische resultaten te verkrijgen. Hierna wordt de grond besproken. Dit is de woonplaats der planten, maar ook voor een groot deel de voorraadschuur, waaruit zij hun voedsel halen. Men onder scheidt klei-, leem-, zand- en veengronden Daarna wordt de humus besproken, die in het plantenleven onmisbaar is. Ze is van invloed op de hoeveelheid water, die de grond bevatten kan, maakt kleigronden los ser en geeft lichtere gronden meer samen hang, waardoor het water beter wordt vast gehouden. Ook op do verwarming van den grond heeft de humus veel invloed: ze neemt de warmte op en houdt deze vast. Do organische stikstof, die humus bevat, is in dien toestand voor de planten niet opneembaar. Door toetreding van lucht gaan deze echter over in ammoniak verbindingen, die later weer overgaan in salpeterzuur- verbindingen en als zoodanig opneembaar plantenvoedsel vormen. De grondbewerking moet eveneens goed plaats hebben. De gesteldheid hiervan is van groot belang voor de vruchtbaarheid; hoe dikker laag teelaarde, hoe vruchtbaai- dei de grond. Zware gronden moeten, bij voorkeur in het najaar, ruw gespit worden, om bij vorst den grond te doen vergruizen, terwijl de stalmest tegelijk wordt ingespit. De wijze, waarop dit moet geschieden, wordt duidelijk uiteengezet. Uitvoerig stond spreker stil bij de be mesting. In hoofdzaak voedt de plant zich zelf door middel van haar groene deelen met koolzuurgas uit de lucht. In de tweede plaats moet de plant voedingsstoffen uit den bodem opnemen door middel van ha3r wor tels. Deze voedingsstoffen bestaan in hoofd zaak uit stikstof, phosphor, kali en kalk; alio andere voedingsbestanddeelen zijn in voldoenden voorraad in den grond aanwezig. Onverschillig hoe we de mest toedienen, moet men er voor zoreen, dat genoemde vier voedingsstoffen in voldoende hoeveelheid aan wezig zijn. Vervolgens passeerden de natuurlijke, du hulpmeststoffen, de volledige en de onvol ledige meststoffen de revue en werd zeer duidelijk de wijze aangegeven hoe en waar voor deze te gebruiken zijn alsmede de werking van elk soort van bemesting. Nadat spr. medegedeeld had, hoe groot de kwantiteit van ieder der te gebruiken mestsoort moet zijn per Are, en mat nadruk gewezen had op de schadelijke gevolgen van een overvloed van hulpmest, besloot hij dezu voordracht met een résumé over het zaaien, waarop hij in een der volgende vergade ringen wenscht in te gaan. Het dankwoord van den voorzitter aan den heer Jonker vond volledige instemming bjj de vergadering, die hem beloonde met een daverend applaus. De „Volkstuinders" kunnen van deze lezing zeer zeker hun profijt trekken. WETENSCHAPPELIJKE VOORDRACHT OVER HET KATHOLICISME, Gisteravond werd in hst Klein-Auditovium der Universiteit alhier door prof. Verhaar (Warmond) zijn derde voordracht gehouden over: Schepping en Evolutie. In het eerste deel handelde spr. over den wereld-oorsprong. Volgens de Katho lieke Kerk is deze kosmos door een vrije scheppingsdaad van God tot bestaan go- komen. Na een korte explicatie van hetgeen we onder een goddelijke scheppingsdaad te verstaan hebben, liet spr. zien, dat het standpunt der Katholieke Kerk vooreerst een metaphysische noodzakelijkheid is, ten tweede met de natuurwetenschap overeen stemt, ten derde in den geinspireerden Bijbei geleerd en daarom door het bindend leer gezag i3 vastgesteld. In het tweede deel werd de vraag be hamield: door welke oorzaak of oorzaken is de wereld-vorming, de kosmische ordu tot stand gekomen? Drie verscnillende ver klaringsmogelijkheden zijn uitgedacht, a. Het productionisme, dat leert, dat alle vormen in hun soortgelijke volmaaktheid door God zijn geschapen. Ofschoon deze hypothese vooral steun vindt in den voor- de-hand-liggenden zin van het bijbelsch scheppingsverhaal, worden er belangrijke bezwaren tegen ingebracht van natuurweten schappelijke zijde. b. Hel mechanistisch of materialistisch evolutionisms (het eigenlijke Darwinisme), hetwelk leert, dat de geheele wereldorde is tot stand gekomen langs den weg van evolutie, door zuiver-mechanische en rna- terieele krachten, zonder eenige inwerking of leiding van God. Deze hypothese wordt door de Katholieken verworpen, omdat zij wjjsgeerig en theologisch absoluut onhoud baar is en bovendien geen steun vindt iri de empirische wetenschappen. c. Het theologisch of spiritualistisch evo- lutionisme, hetwelk aanneemt, dat God in laatste instantie de oorzaak is van alle zijn, maar dat voor het overige de kosmische vorming onder invloed van natuurlijke oor zaken, door God geordend, en volgens rege len, door Hem vastgesteld, is tot stand gekomen langs den weg der evolutie. Voor deze hypothese pleiten verschillende natuur wetenschappelijke aanwijzingen. Ze is niet in strijd met den Bijbel. !~>e Katholieke geleerde is volkomen vrij, om de eerste of derde hypothese te ver dedigen. Spr. waarschuwde echter, dat hij den oorsprong van den mensch met opzet uit deze beschouwing had uitgeschakeld, omdat hij daarover apart zou handelen op Donderdag 8 December. Voor hel overige bleek ook hier weer het breede en ruime standpunt der Katholieke Kerk, die wel degelijk rekening houdt met de moderne wetenschappelijke onderzoekingen. REMONSTRANT3CHE KERK. In de Remonstrantsche 'Kerk aan de Hooglandsche Kerkgracht heeft gisteravond het Neutraal Gemengd Koor „Amicitia" een concert gegeven, dat door een niet zeer talrijk publiek werd bijgewoond. Er waren nog heel wat plaatsen vrij in de kerk, toen om acht uur het concert begon. E>at was jammer, want het koor, onder leiding van den heer Th. H. Polman, heeft soms ver rassend mooi gezongen en ook de mede werking van mej. i'da van Grol (piano) en den heer W. Verver (viool) werd een succes. Moge er een volgende keer grooter be langstelling zijn als „Amicitia" een concert geeft, OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK „REUVENS". In de gistermiddag onder voorzitterschap van mevr. D. KuenenWieksteed gehouden ledenvergadering van bovengenoemde ver- eeniging kwam in behandeling de begroo- üng voor het jaar 1928, die door den pen ningmeester, den heer J. Schaap Hzn., werd toegelicht. De uitgaven worden geraamd op f 14.311; de ontvangsten op 1 14.097, zoo dat er een klein tekort is, dat echter geen aanleiding tot ongerustheid behoeft te geven. Door het in gebruik nemen vaD het bovenhuis als studiezaal en bergplaats, zijn de inkomsten aan huishuur verminderd, terwijl door vermeerdering van personeel en verplichte pensioenbijdragen de uilgaven stijgen. Aan de orde was verder de verkiezing van bestuursleden wegens het periodiek af treden van mevr Kuenen, mej. C. Coebergh en de heeren J. B. Meijnen, mr. dr. J. C. Overvoorde, dr. J. E. Kroon en mej. dr G. Serrurier, die allen bij acclamatie werden herkozen, tn de sedert een paar jaar be staande twee vacaturen in het bestuur werd voorzien door de verkiezing van de heeren dr. P. Endt en F. Elkerbgut. Nadat een commissie was benoemd, die in 1928 zal belast worden met het nazien van de rekening over 1927, sloot de voor zitster na rondvraag de vergadering. AFDEELING LEIDEN TAN DEN VRIJZINNIG-DEM. BOND. Gisteravond hield de afdeeling Leiden van den V. D.-B. een ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer J. F. de Ren, die bij de opening een bijzonder woord van welkom richtle tot prof. mr. Kranenburg, die, uit Amsterdam overgekomen, voor het eerst de afdeelingsvergadering bijwoonde. Verder herinnerde hij er aan, dat dit jaar de heer Zitman het feit herdacht, dat hij 30 jaar lang penningmeester is geweest, eerst van de democratische kiesvereeniging „Vooruitgang", die zich bij de stichting van den V.-D. Bond onmiddellijk daarbij aansloot. Op accurate wijze heelt de heer Zitman in die lange reeks van jaren de kas der afdeeling beheerd. De afdeeling is zeer veel aan den heer Zitman verplicht. Na aanneming van eenige nieuwe leden en enkele huishoudelijke besprekingen werd het verdere gedeelte van den avond besteed aan de behandeling van den beschrijvings brief voor de algemeene vergadering van dc-n Bond op Zaterdag en Zondag a s. te Leeuwarden. Na behandeling der punten van den be schrijvingsbrief, waaronder ook een voor stel van Leiden om in het reglement vast te leggen, dat een arbeiderscandidaat dient Ie worden aangewezen op de candidaten- Iijst voor de volgende Kamerverkiezing, werden tot afgevaardigde en plaatsvervan gend afgevaardigde benoemd de heeren P. J Pont en K. Sijtsma. Met het oog op het late uur was er geen gelegenheid de actie voor het winterseizoen te bespreken. GESTICHTEN „ENDEGEEST" EN „VOORGEEST". Van Maandag 2S November tot en met 2 December zal op „Voorgeest" een ten toonstelling worden gehouden van wem, door patiënten van het gesticht vervaardigd. Gaarne bevelen wfi deze tentoonstelling in de belangstelling van onze stadgenooten aan. De tentoonstelling opent Maandag om 11 uur. DE VERMISTE POSTZAK UIT ZOETERWOUDE. De zak met de verloren f 2200 gevonden. Woensdagavond vervoegde zich bij den hulpkantoortiouder In het Veld, te Zoeter- woude, de 23-jarige V„ klompenmaker, uit Zoeterwoude, die mededeelde, dat hij gis teren in de Noordbuurt een geopenden post- zat? gevonden had. De kantoorhouder waar schuwde de politie, die V. een verhoor af nam, waarbij deze mededeelde, dat hij den geopenden postzak medegenomen had naar zrjri opslagplaats aan „De Afrol" en daar had onderzocht. Toen hjj bemerkte, dai er slechts waardelooze papieren in zaten, heefc hij den zak met inhoud op den Schenkelweg neergegooid, terwijl hij hedenmorgen heelt geconstateerd, dat die zak verdwenen was. De politie, die deze gegevens niet volledig acht heeft V. in arrest gesteld, ten einde hem aan een nader verhoor te onderwerpen. Naar wij nader vernemen, heeft de ver missing van den postzak zich als volgt toe gedragen De hulpbesteller Van B. heeft waar schijnlijk den zak verloren in de Noord- buurt, waar hij ongeopend en verzegeld 19 gevonden door den klompenmaker V. Deze heelt hem meegenomen naar zijn werk plaats en aldaar geopend in het bijzijn van een zekeren Z. Aangezien de jdépëclie-zen- ding over het hoofd werd gezien, werd op aanraden van Z. door V. de postzak, met den geheclen inhoud op den Stompwijksche- weg weggegooid, daar beiden moeilijkheden met de politie vreesden, als zij aangifte deden, dat zij den zak gevonden hadden. Woensdag is bedoelde zak gevonden door een paar fabrieksarbeiders uit Zoeterwoude, de heeren Den E. en Van K., die te Rijs wijk werkzaam zijn en hem hedenmorgen, na afloop van bun werk te Rijswijk op het postkantoor hebben gedeponeerd. Het geld O 2209) met de vermiste stukken zijn thans alle terecht. De klompenmaker V. is op vrije voeten gesteld. Gislcravond heeft in Prediker onder voorzitterschap van den heer Kuyper een gewone vergadering plaats gehad van de Anti-Revolutionaire Kiesvereeniging alhier. Tot bestuurslid werd gekozen in de va cature-Grotenhuis de lieer H. van Citterl. De Japansche gezant, de heer Koki Hiroto, heeft gistermiddag, vergezeld va a eenige leden van het gezantschap, een be zoek gebracht aan het Rijks Ethnographiseh Museum aan het Rapenburg, alhier. Voor een niet zoo heel talrijk publiek heelt het „Vereenigd Haagsch Tooneel" een opvoering gegeven van „De Spaansche Vlieg", het bekende blijspel in drie bedrij ven van Frans Arnold en Ernst Bach. Er is om de bekende geschiedenis, die wij hier niet weer zullen ophalen, menigmaal har telijk gelachen, terwijl de uitvoerenden har telijk zijn toegejuicht. Op de Hoogewoerd trof men gisteren den 29-jarigen A. C. F., wonende aan den Nieuwe-Rijn, met hevig bloedende hoofd wonden aan De man, die. door een vrou welijk familielid met glas aan het hoofd werd verwond, werd naar het Aead. Zieken huis vervoerd. J DE ALGEMEENE TOESTAND. Verwarde toestanden. Juist op den dag, waarop het Zuid-Sla vische parlement het verdrag met Frank rijk onder groot enthousiasme aanvaardde, heeft Italië nog eens volle aandacht ge vraagd voor zijn verhouding tot Albanië, waarmee het een volslagen defensief ver bond heeft gesloten, men zie hieronder. Zoo wordt in het Zuiden van Europa de verhouding of moeten we zeggen wan verhouding 1 steeds meer toegespitst en onzeker. Voeg daarbij, hoe in Roemenië door Bratianu'a verscheiden, de toestand zeer verward is! BELG1E. Jaspar's meerderheid. Jaspar kan in de Kamer op een meerder heid van 15 stemmen rekenen.Hy steunt op de Katholieke conservatieven en de Katholieke democraten, die hun „eenheids front" hebben hersteld en 78 man sterk zijn, en ook op de 23 liberalen, te zamen dus 101. In de oppositie staan de 78 socialisten, 6 Vlaamsche nationalisten en 2 communisten, te zamen 86. Al is deze meerderheid van 15 stemmen m een parlement van 187 ledan voldoende, toch zullen de regeeringspartijen er zich niet al te zeer op mogen verlaten, daar de mogelijkheid bestaat, dat by de stemming over bepaalde punten, enkele liberalen en Vlaamsche katholieken de regeering wel in den steek zouden kunnen laten. DUITSCHLAND. De nieuwe economische raad. In den Rijksdag lichtte minister Curtius het ontwerp tot hervorming van den econo- mischen rijksraad toe. De hervorming i9 dringend noodzakelijk wegens de groote wij zigingen, die de economische omstandig heden in de paar laatste jaren hebben onder gaan. Het onderhavige ontwerp verleent den raad het volledig recht van initiatief en ver schaft hem een nauwere verbinding met wet gevende lichamen, die door alle betrokken kringen noodig geoordeeld werd. Het ontwerp is naar de economische com missie verwezen. ENGELAND. Het Lager- en Hoogerhnis. In het Lagerhuis heeft een belangrijk debat plaats gehad over de ontwapening. Ramsay MacDonald, de leider der arbei derspartij, diende een motie in, waarin ge zegd wordt, dat. het huis zijn leedwezen uitspreekt over het gebrek aan voorberei ding door de regeering en het militaire karakter van de Engelsche delegatie, wat ernstig bijgedragen heeft tot de misluk king van de jongste marineconferentie te Genève. Voorts betreurt de motie de lang zame vorderingen van de voorbereidende ontwapeningscommissie van den Volken bond en de weigering van de Engelsche re geering, om het beginsel van arbitrage te aanvaarden en een plan voor internationale veiligheid, door den Volkenbond gewaar borgd, te bevorderen. Chamberlain verdedigde uitvoerig op welbekende gronden het regecringsbeleid, waarna de motie van Labour werd verwor pen met 316 stemmen tegen 105; het con servatieve amendement tot goedkeuring der politiek van de regeering werd aange nomen met 288 stemmen tegen 60. Het Hoogerhuis heeft na een kort debat het voorstel inzake de commissie voor Britsch-Indië goedgekeurd. In Labour is over dit voorstel echter oneemgheid. Reeds eenige dagen geleden kwam een deel van den linkervleugel openlijk tegen McDonald in verzet, maar ook ten aanzien van de commissie zelf bestaat nu ernstige oneenigheid, daar verschillende leden van den uitvoerenden raad wenschen dat de arbeiderspartij aan het tot stand komen der commissie in het geheel niet zal mede werken. ITALIË. Een definitief verbond met Albanië. Op 22 Nov. werd te Tirana een verdrag van defensief verbond onderleekend lus- schen Italië en Albanië. Hel verdrag werd onderleekend door den minister van builen- landsche zaken Illias bey Viioni voor Alba nië en door den Ilaliaanschen gezant te .Tirana Ugo Sola voor Italië. Hel verdrag, dat bij den Volkenbond geregistreerd zal worden, heeft den volgenden inhoud: Italië en Albanië wcnschende de banden van Samenwerking die gelukkig tusschen beide staten bestaan, plechtig te bevestigen en te ontwikkelen en elke poging te be krachtigen. om de oorzaken weg te nemen, welke den vrede zouden kunnen verstoren, die tusschen hen en de andere staten heerscht, erkennende de voordeelen, welke voortspruiten uit en nauwe samenwerking tusschen beide stalen, bevestigend opnieuw dat het belang en de veiligheid van den eenen wederkeerig verbondpn zijn aan het belang en de veiligheid van den anderen, hebben besloten door dit verdrag een defi nitief verbond aan te gaan, waarvan het eenige doel is de naluurlijke betrekkingen, welke gelukkig tusschen beide landen be staan te slabiliseeren om een politiek van vreedzame ontwikkeling te verzekeren. Zij zijn het volgende overeengekomen: Art. 1. Alle vroegere verdragen, geslo ten tusschen beide partijen na de toelating van Albanië tot den Volkenbond, zullen nauwkeurig en trouw worden nageleefd bin nen de grenzen, door de verdragen zelf vastgelegd, zoodat men een eerlijke en vol komen vriendschap tusschen beide volken en beide regeeringen zal hebben, evenals wederzijdsche bijstand, daar overeengeko men is dat elk van de partijen de belangen en voordeelpn van de andere zal ondersleu- RECLAME. Rook de sigaret met 100% kwa liteit in plaats van bons. 10 VOOR 124^ 1707 nen met dezelfde toewijding die zij aan. wendt voor haar eigen belangen. Art. 2. Er zal een onveranderlijk delen- sief verbond zijn tusschen Italië eenerzijda en Albanië anderzijds, voor den duur van 20 jaar, welke zal kunnen worden opge. zegd in den loop van hel 18e of 19e.jaar, Indien dit niet gebeurd is, zal het verbond slilzwijgend met een zelfde periode ver lengd worden. Beide partijen zullen alia middelen aanwenden om de veiligheid hun ner slaten te waarborgen en door zich wederzijds te verdedigen en te beschermen togen eiken aanval van buiten. Art. 3. Ten gevolge der verplichtingen aangegaan in beide voorgaande artikelen, zullen beide verdragsluitende partijen in overleg handelen, om den vrede en de rust le handhaven en voor het geval, dat eene der verdragsluitende partijen zou worden bedreigd door een ooriog, niet door haar uit gelokt, zal de andere partij de doelmatigs!» middelen aanwenden, niet enkel om ds vijandelijkheden te voorkomen, doch ook om aan de bedreigde partij een rechtmatigs voldoening te bezorgen. Art. 4. Wanneer alle middelen tot ver zoening uitgeput zijn zonder resultaat, ver plicht elk der conlracleerende partijen zich haar lot met dat van de andere te vereeni gen en al haar militaire, financieels en andere hulpbronnen, die geschikt zijn om haar te helpen, het conflict te boven le komen, ter beschikking van de andere partij te stellen, natuurlijk indien de bedreigde pariij er om vraagt. Art. 5 Voor alle veronderstellingen, voor zien in arl. 4. verbinden beide verdrags-lui- lende partijen zich geen onderhandelingen over vrede, wapenstilstand of wapenrust aan te knoopen of te beginnen, zonder een ge meenschappelijk overeenkomst. Art. 6. Dit verdrag is onderteekend in f origineele teksten, waarvan 2 in het Ita- liaansch en 2 in het Albaneesch, welke ge lijke geldigheid hebben. Art. 7. Dit verdrag zal gerapporteerd worden en vervolgens bij den Volkenbond geregistreerd. De ratificaties zullen te Rome uitgewisseld worden. Twee bijlagen zijn bijgevoegd. De eerst» luidt: Tirana, 22 Nov. 1927, Aan Z E. den minister van buitenlandschs zaken van Albanië. Excellentie. Betreffende het definitief verbondsverdrag heden door ons onderteekend en voor het betreurenswaardig geval, dat art. 4 zou moeten worden toegepast, wenscht de Ila- liaansche regeering aan do Albaneesche d» volgende verzekeringen en ophelderingen t» geven: In hel geval dat alle mogelijkheden om door verzoenende middelen de bedreiging van een derden staat tegen een der verbon den slaten al te wenden uitgeput zouden zijn en deze zich dus zou bevinden tegen over een niet uilgeloklen aanval, waardoor de militaire bijstand van den bondgenooj tor verdediging van de aangevallen partij noodzakelijk zou worden, zou het opper bevel der verbonden strijdkrachten in Alba nië worden opgedragen aan den opperbevel hebber der Albaneesche troepen en in Italië aan den Ilaliaansehen opperbevelhebber. Op het oogenhlik der onderteekening vatt den vrede, zullen de hulptroepen van den bondgenoot met eigen middelen gerepa trieerd worden, binnen den tijd vastgesteld door den opperbevelhebber onder wien zij gediend hebben. Deze brief maakt een inlegreerend deel uit van hel verdrag van defensief verbond lussehen Italië en Albanië en zal tegelijk worden geratificeerd. (w.g.) Ugo Sola. In de tweede bijlage geeft Ilias Vreoni, de Albaneesche minister van buitenland- sche zaken, aan den Ilaliaansehen gezant vico-versa dezelfde verzekeringen die Ugo Sola namens zijn regeering aan Italië heelt verstrekt ROEMENIE. Na Bratianu's dood. Over Bratianu's verschelden wordt nader gemeld: De toestand was reeds Dinsdag morgen hopeloos, maar men heeft deze voor het groote publiek verborgen gehouden.Hij leed aan een infectueuze ontsteking der keel-amandelen en had hooge koorts, bet geen op zijn leeftijd. 64 jaar, zeer gevaar lijk was. Reeds Woensdag kon hij niet meer ademen en moest geopereerd worden Deze operatie had een merkwaardig verloop De dokter Meeianu was op het beslissende moment geheel de kluts kwijt en was niet in staat het mes te hanteeren De operatie moest geheel onvoorbereid verricht worden 2—1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2