bevordert dan belemmert. Toch i9 het Vi tesse zoo vergaan. De Leidsche club begon zVer goed. nam door Bezuyen verdiend de leiding, doch de eerste fout der Leidsche verdediging (waaruit de gelijkmaker der Dordlenaren ontstondl deed bij Vitesse een periode van malaise intreden, die lang ge noeg aanhield om de thuisclub een onover- komelijken achterstand, den bezoekers een veiligen voorsprong te bezorgen Oorzaak van dien terugslag over vrijwel de geheele linie, was het feit. dat twee van Vitesse's vakken gistermiddag voor niet één doelpunt goed bleken Dat en niets anders deed Vitesse den wedstrijd verliezen, dien zij in het tegenovergestelde geval dus met beter schot zonder al te groote krachtsinspanning in haar voordeel had kunnen beslissen. Nu werd „de geest van het kwaad" Cd. w. z slechte spel) over Vitesse vaardig, toen Kaiser noch Van Ginkel het doel wis ten te treffen, en in de tweede helft toen Vitesse enkele oogenblikken iets beter speelde toen schoot Uittenbroek over. Van der Noordaa onder den korf. Vitesse was, Vitesse bleef er uit Deetos speelde zonder groote daden, zonder treffende staaltjes van tactiek of knappe techniek. De Dordtenaren speelden den geheelen wedstrijd hetzelfde spel, waarmede zij eerst schenen te zullen verliezen, maar dat later toen de over winning hen al9 't ware in den schoot werd geworpen voldoendp was om inderdaad de zege uit het vuur te slepen. Uit een vlotten aanval had Bezuyen na een klein halfuur Vitesse ook ditmaal zonder mej Schijfsma de leiding gege ven (10). Niet lang daarna kon De Mey, door een fout der verdediging, den achter stand teniet doen Cl1) Een korten tijd behield Vitesse haar overwicht, maar toen van de combinatie KaiserVan Ginkel geen doelpunten volgden, liep het bij de thuis club mis. Het gevolg was, dat mej Stem pels. door een fout van haar tegenpartij. Deeto9 in het voordeel kon brengen (12), terwijl Marx daar voor de rust nog een doelpunt aan toevoegde Cl3) In de tweede helft gaf Vitesse zich veel moeite den stand ten haren gunste te wij zigen, maar svsteemlro- spel en onfortuin lijk schot beletten haar aanval te doelpun ten Aan de andere zijde wezen Kaiser c.s. iedere Dordtsche poging tot scoren met be slistheid af. Toen de heer Schilthuizen. die het niet moeilijk had, het einde aankondig de. was de stand nog ongewijzigd. HOCKEY ÜOijLAND SLAAT ENGELAND MET S—1. Onze beste internationale wed strijd De „leerling" over treft zijn „meester". (Van een bijzonderen medewerker). Stonden wij veertien dagen terug in de moeilijke positie in bescheiden woorden Hol land's teleurstellenden wedstrijd tegen Duitschland te vertellen than9 zijn we weer in een moeilijke, doch gansch andere positie geplaatst Hoe de juiste woorden te vinden van den nu gespeelden wedstrijd, de beste die Holland nog ooit speelde: hoe in juiste ter men aan te geven dat allesoverheerschende enthousiasme, het volhouden, de terrier eigenschappen die het Holland's elftal nu aan den dag legde Niets en niets ontziende speelde dat Oranje-elftal een spel van com binatie. technisch en taktisch subliem, waartegen de tegenstander als verlamd kwam te 9taan Is het niet te begrijpen, dat ovatie na ovatie volgde, dat het dreunde in het groote Stadion toen onze mannetjes putters als overwinnaars naai hun kleed kamers gingen I Maar laat ik trachten eenigs zins de sfeer van enthousiasme in onder staand verslag te leggen Het begon als alle internationale wed strijden. U kent dat. veel vlaggen veel pu bliek Cc.a 3000 toeschouwers), foto- en film-menschen Dan om 5 minuten over twev3 de Engelschen in het veld. gekleed in wit shirt met zwarte broek Even later de keurig „gedresste" Hollanders in oranje Cshirt), blanje Cbroek en bleu (kousen) De toss raadt captain Ras goed was dat al niet een goed voorteeken?) en wenscM met den straffen wind mee te beginnen. De elftallen stellen zich op: Holland. De Waal Tresling Ankerman Duson Brand Jannink v. d. Rovaent d. Veen Ras v Ticnhovea O Lieut. Gabett Fl. Off. Vine® Shelley Crummack Petheram Scot Ainsworfch Hollins Stacey Smith Manders Engeland. Iedereen dankt, dat Engeland onmiddellijk van de bully af het spel in handen zal gaan nemen Maar het kwam al anders uit; Hol land gaat er dadelijk met de bal vandoor en na eenige missers in de Engelsche achter hoede kan Jannink al even na het begin het eerste schot lossen! Dat-was-me-een-beginl De tribune is al enthousiast en gaat aan vuren! Door keurig open spel heeft Holland een overwegende meerderheid in de eerste vijf minuten en het totaal overrompelde Engelsche team kan geen vorm vinden, ram melt verschrikkelijk. De eerste indruk van de Engelsche meesters valt lang niet mee. Eenige pogingen der Engelsche halflinie' het spel te verplaatsen worden door onze half linie absoluut gekeerd; het Hollandsche elf tal sluit van den beginne af als een busl Dan komt de eerste Enge'lsche aanval; Fl. Off. Vines brengt snel en keurig op. ver schalkt Brand in de halflinie en geeft op tijd land gaat er dadelijk met den bal vandoor en Engelschen schijnen van den eersten 9chrik bekomen te zijn. weer vallen zij aan maar de Waal redt op resolute wijze. Evenwel zit ten de Hollandsche aanvallers ook niet stil, doch vinden nu een hechte verdediging, waarin Stacey uitblinkt. Het spel vliegt heen en weer; dan weer is onze voorhoede in strijd met de Engelsche verdediging; geen seconde later wordt de Hollandsche achter hoede heftig aan den tand gevoeld. Het ver band tusschen de Engelsche linies, speciaal tusschen halflinie en voorhoede valt op. Plotseling weer zijn keurige ren van Fl Off. Vines die hij besluit met 'n juist geplaatsten voorzet. Crummack mist den bal. maar Shel ley doet het beter, als een hard schot doel treft! Engeland heeft de leiding na 10 minuten! Dat is niets, moet ons elftal gedacht heb ben. want onmiddellijk trekken zij opnieuw van leerl Maar die verdStacey. die al weer onderschept! Een Engelsche aanval volgt; in de voorhoede wordt daar meest een short-passing toegepast, tusschen de linies een open spel. Katte werkt dan tweemaal heel slecht weg, Tresling kan dan slechts redden door corner te slaan, die Brand onderschept en de Hollandsche aanval aan het werk stelt. Een corner op het Engelsche doel heeft geen resultaat. Het wil uitstekend in onze voorhoede vlotten. EeTst nu blijkt wat een goed midvoor voor het aanvals- quintet beteekent! De kleine v. d. Rovaert sleept in zijn enthousiasme alles mee; hij verdeelt keurig; haalt tijdig een bal terug; in 't kort; hij is daar de man en een uitste kende! Maar ook onze andere linies zijn op dreef; geen enkele zwakke plek valt aan te wijzen Do nieuw gekozenen leggen doorslaande böwjjze® af, dat zij hun keus rechtvaardigen. Voorloopig blijven de verdedigen de aan vallers de baas. Maar dan breekt v. d. Roovaert door, Manden loopt uit en werkV den Hollander eenigszins forsch tegen den grond; een straf corner ia het gevolg. Maar v. d. Roovaert kr\jgt voldoening als hij daaruit op onhoudbare wijze scoort! Holland maakt gelijk na' 20 minuten! Het davert op de tribunes! De toejuichin gen verstommen als de Engelschen een fei len aanval ondernemen om den verloren voorsprong weer in te halen. De aanval loopt op een corner uit, die Ankerman weg werkt. Weer gaan de aanvallen snel op en neer Een corner op het Hollandsche doel woidt slecht genomen en kan gemakkelijk onderschept worden. Van het nemen van corners hadden de Engelschen veel van ons kunnen leeren! een nieuwe Hollandsche aau- val; ziet hoe keurig open spel, de geheele voorhoede is daarbij in actie, op des gevolgd door de halflinie. Een m< voorzet van Van Tienhoven kan v. i vaert niet benutten. Maar zij boadi de Hollandsche terriers. Geen moment zij den bal vrij; nu geven zij het aan: Een scrimage voor doel wordt in scbe stilte gevolgd, maar het is weer S die redding voor het Engelsche team b Neg een Engelsche aanval, die af ge wordt, dan opnieuw een Hollandsche al Van der Veen komt een moment v 3laan, maar schiet over. Tijdens een aanval wordt de rost aangekondigd. Met rust is de stand Begrijpelijkerwijze een opgewekte stemming. Niemand, die ook maar zoo verwacht had! Het is vijf minuten drie als het spel opnieuw begint Engelschen aanval, waarbij strafei wordt veroorzaakt. De Hollanders van repliek, het schot van Jannink goed gestopt. Duson heeft al weer re werk bij een Engelschen aanval vei als hij ras den bal toespeelt; deze even op en lost dan een zuiveren vo Eerst mist Jannink, dan nog v. d. Roi maar v. d. Veen staat klaar en schiet in! Holland leidt vijl minnte rust 21! Onbeschrijflijk is het enthousiasme! E minuten lang! Maar dat vindt Engeland te bar en onmiddellijk zinnen zij op gelijkmaker. Op korten afstand schie tberam naast. De Hollandsche halflinie helpen uit alle macht om den dru'i weerstaan. Eenige malen beleeft Ma angstige momenten als twee strafcorner; achtereen op zijn doel genomen worden oogenblik mogen de Engelschen losg worde®, want dan zijn zij gevaarlijk en plooien onmiddellijk het verrassende spel! Maar daartoe laat Oranje hen tijd. Fl. Off. Vines rent weer met bal langs de lijn, maar Tresling haalt bal te juister tijd weg. Dan komt R actie, zet van rechts heelemaal over links, waar v. Tienhoven op zijn pis en inschiet, maar zijn schot wordt den. Bij een nieuwen Hollandschen ontneemt Manders door te forsch spe v d Veen een kans en even later nog aan Jannink, als hij zich op de® bal vallen. D§ toegekende strafcorners daarvoor een te lichte straf! De Enge aanvallen blijven gevaarlijk; bij een kan Tresling eerst op het nippertje redden. VL Off. Vines schiet naast, andere aanval gaat achter, maar veel men de Engelschen om ons doel. Een Hollandsche aanval wordt weer op tow zet; Jannink geeft vanaf de buitenplaat voorzet, maar ons binnen trio mist voor Het loopt al tegen het ednde: met geweld trachten de Engelschen dan tooi een gelijk spel te behalen. Zij zijn nu ker; maar hun schoten gaan naast, of verdediging grijpt in; een benauwd blik zelfs als Ankerman mist, maar geit voor Holland wordt naast geschoten, nog maar één minuut als de Hollam aanval wordt ondernomen; Jannink kon leen voor den keeper en deze laat weer vallen, maar nu.... over den pijlsnel schiet v. d. Rovaert toe en leg bal rustig in het leege doel. Holland vergroot den sprong een halve minuut tijd 31! Het was alsof de tribunes in elkaar ten! Ovaties rolden over het veld en wan het een en al juichen, toen het signaaa klonk. Holland had een prac overwinning bevochten! Om goeden op te noemen is niet te Ons elftal kende geen zwakke plaatsen de Engelschen waren speciaal Stacey Off. Vines buitengewoon. Holland heeft overwinning te danken aan de 7lot-slui' combinatie, maar vooral aan het gewe enthousiasme. Het Engelsche team heeft tegenstander onderschat; hield het sp< de voorhoede te kort. Wel is het spel deze „hockey-meesters" tegengevallei waren veel dingen te bewonderen. Roll hockey-reputatie heeft weer een flinke# omhoog gekregen U _i j t

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 14