68*" JAARGANG WOENSDAG 16 NOVEMBER 1927 No. 20759 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. Burgerlijke Stand v. Leiden. LEIDSCH «VW DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cis. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrechl Voor eventueele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 3 maanden 2.35. per week0 18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week t „0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. DE FINANCIEELE RESULTATEN VAN DE JAN-STEEN-TENTOONSTELLING Hoewel van de van 16 Juni tot 1 Sept. 1926 in de kunstzalen van „De lakenhal" gehonden tentoonstelling van werken van den Leidschen meester Jan Steen, waarvan de herinnering bij kunstvrienden nog steeds als een schitterend succes voortleeft, de algeheels afwikkeling eerst later, weilicht in den loop der maand December kan worden tegemoet gezien, valt nu reeds mede te deelen, dat ook uit financieel oogpunt deze tentoonstelling een boven alle verwachting uitgaand resultaat heeft opgeleverd. Het tentoonstellingsbestuur heeftvan het batig saldo al vast eenige schilderijen aan gekocht. In de eerste plaats dient als zoodanig genoemd te worden een der meesterwerken v3n Frans van Mieris, uit het Pinathökhefc- Mnseum te München, en voorts een stilleven van Floris Verster, de bekende „Schotel appels" en twee portretten van Leidsche bur gemeesters van omstreeks 15S-3. Deze doeken zullen in het Stedelijk Mu seum „De Lakenhal" geplaatst worden, zoo dat ook voor dit Museum de tentoonstelling een blijvende aanwinst is geweest. Eindelijk is een gedenkplaat op het graf van Jan Steen aangebracht in de Pieterskerk, ontworpen door den Delftschen hoogleeraar Odé en uitgevoerd door den heer Etiënne. Deze gedenkplaat zal worden onthuld op den dag, waarop de tentoonstellings-com- missie zal worden ontbonden, vermoedelijk in den loop van de volgende maand. De onthulling zal met eenige plechtigheid plaats hebben. ZESTIGJARIG BESTAAN VAN DEN BOEKHANDEL J. DU PON. Jubil eum stent o onstelling. In inliemen kring van genoodigden heeft gisteravond de heer J. Pontier het zestigjarig bestaan herdacht van de zaak die opgericht door den heer du Pon, nu 2 1/2 jaar geleden door hem werd overgenomen. Ter gelegen heid van dit jubileum heeft de heer Pontier op een daartoe' ingericht zaaltje een tentoon stelling gearrangeerd, die gisteravond door ds Bouman met eenige plechtigheid is ge opend. De heer Pontier sprak zijn gasten onder wie wij behalve ds. Bouman en ds. Jansen en het raadslid dr. Van Es den onder-voor zitter van de K. v. K. voor Rijnland de heer G. J. M J. Molkenboer en den adjunct-secre taris van die Kamer mr. de Mooy werden opgemerkt toe en deed uitkomen dat het hem door de zegen die op zijn arbeid had gerust was mogen gelukken zijn zaak in korten tijd weer tot grooter bloei te brengen. Ds. Bouman wenschte de heer en mevrouw Pontier geluk met dit jubileum en getuigde van de vooruitgang onder het beheer van den nieuwen eigenaar in de zaak valt te' constateeren. Hij prees vooral mevrouw Ponlier die haar echtgenoot steeds kranig Ier zijde staat en wees eTop dat de firma du Pon het betere hoek en het beste boek. het boek der boeken brengt. Met 't uitspreken van de hoop dat de tentoonstelling moge dienen tot verbreiding van den naam van de firma en tot verbrei ding van goede lectuur verklaarde ds. Bou man haar voor geopend. Nog sprak de heer Molkenboer als ver tegenwoordiger der K v. K. in het bijzonder van de afd. Kleinbedrijf waarvan hij voor zitter is. Hij noemde het veel een zestig jarig zakenjubileum te vieren Maar meer nog beleekent het wanneer men zich be paalt tot een speciale richting. Uw bedrijf is een zuiver middenstandsbedrijf, waarin niet het kapitaal domineert, maar dat groot is ge worden door den noesten arbeid van man en vrouw. Wij hebben vervolgens een kijkje geno men op de tentoonstelling die. thans geopend, permanent zal zijn en waar de heer Pontier naast een schier ongeloofelijk groole collec tie Bijbels en religieuze lectuur zich voor stelt tevens steeds de nieuwste goede boeken ten loon te stellen, zoo. dat men op de boven zaal alijd rustig kan inzien de boeken die men eventueel wenscht te koopen. Ter ge legenheid van de opening der tentoonstelling heeft de heer Pontier vooral op religieus ge bied een keurcollectie werken bijeengebracht En wie zich daarvoor interesseert moet het een genot zijn alles te bekijken wat er te1 rien valt Niet alleen Bijbels in honderd soorten en uitvoeringen en in allerlei prijzen, maar ook de bekende Christelijke Encyclo- Peadie zagen wij er en Dr Noordtzy's be kende werk „Gods Woord en d^r Eeuwen Getuigenis", kinderbijbels van W G van der Hulst en de eigen uitgave van de firma du Pon ..Psalmen" met illustraties van Gust. van der Wall Perué En dan schitterend ge bonden bundels gedichten van Guido Gazelle en van Alice Nahon en vele andere bekende Poëzie en proza van het beter gehalte Zoo is de tentoonstelling geworden wat de Wex Pontier zich ervan had voorgesteld, een prachtig bewijs voor wat zijn zaak op reli gieus gebied brengt. En ander gebied. Want ook voor de Kunsthandel en de lijstenmakerij is deze tentoonstelling een prachtige pro paganda. NAAR NOORD-AFRIKA EN FRANKRIJK IN TWEE UUR. Het bestuur van de afdeeling Leiden der Ned. Reisvereeniging heeft de goede ge woonte van tijd tot tijd voor haar leden een spreker te laten optreden op wien het ,.als iemand verre reizen doet, dan kan hij veel verhalen" van toepassing is en die dan, meestal aan de hand van een uitgebreide serie lantaarnplaatjes, het natuurschoon van een bepaalde landstreek in woord en beeld aantoont Behalve dat dergelijke lezingen voor het auditorium evenzoovele genotvolle avon den beteekenen en dat de aldus gezamenlijk, gemaakte reizen nimmer door slecht weer vergald kunnen worden, bieden zij nog het voordeel, dat diegenen, die het land in quaestie nog nooit in werkelijkheid aan schouwden, zich eenigermate een voorstel ling van zijn schoonheid kunnen vormen en wanneer het huns inziens voldoende aantrekkelijkheden biedt, ongetwijfeld de lust in zich voelen opkomen om dat alles ook eens met eigen oogen te gaan zien. Want per saldo blijft de natuur toch nog altijd een serie lanlaarnsplaatjes overtref fen, zelfs al is de leider van het gezelschap in de zaal ook een dergelijk prettig en on« derhoudend reiskameraad als de heer A. Duiker, uit Den Haag, gisteravond heeft ge toond te zijn. De heer Duiker heeft ons gisteravond in het bijzonder de aantrekkelijkheden van een zeereis gedemonstreerd, zonder dat wij daarbij met de gevreesde zeeziekte te kam pen hebben gehad. Trouwens een dergelijke kwaal bestaat volgens genoemden heer niet; 't is slechte inbeelding, die de menschen ziek maakt en die hem de onaangename gevolgen van dien doet ondervinden. Wij zullen er on9 niet aan wagen voor onze lezers en lezeressen als gids op le tieden, zooals de heer D. dit gisteravond voor zijn auditorium deed, in het besef van onze volkomen onmacht ten deze bij gemis aan persoonlijke ervaring. Wel willen wij gaarne erkennen, dat ook wij gisteravond genoten hebben van de prachtige zeereis, welke we in gedachten per s.s, „Patria" van de Rolterdamsche Lloyd maakten van Rotterdam naar Southampton om verder via het Kanaal, de Golf van Biskaye, Lissabon naar Tanger aan de Noord Afrikaansche kust om ver volgens langs Gibraltar te stoomen en in de haven van Marseille te débarqueeren. Maar niet minder mooi en interessant waren de uitstapjes, die we daarna op het vasteland maakten, zoodat het geen twijfel lijdt of de aanwezigen hebben volop ge noten op hun auto- en wandeltochten langs de verrukkelijke badplaatsen der Fransche Riviera, door het Rhone-dal met zijn over blijfselen van g'rootsche Romeinsche bouw werken en door het hoogland van Auvergne, waar de prachtige kathedralen nog herin neren aan den invloed van de Moorsche bouwmeesters op de Westerscbe architec tuur en waar de Alliers zich door ware lustoorden met een weolderigen planten groei kronkelt. En hoe heeft de heer Duiker ons ook doen genieten van de panorama's, die het hooggebergte der Fransche Alpen telkens oplevert. Het deed even vreemd aan toen we na de grootsche eenzaamheid der Pyreneeën ons plotseling geplaatst voelden te midden van het gewoel der Parijsche boulevards. Vlug werden nog even de voornaamste punten van „la ville lumière" bezichtigd, toen ging het weer huistoe en na een af wezigheid van ruim twee uur keerden we terug in de kleine Stadszaal. waar juist de lampen weer aanfloepten ten teeken. dat de heer Duiker zijn voordracht beëindigd had. De voorzittef, de heer J. Hardeweg. maakte zich tot den tolk aller aanwezigen, toen hij den heer Duiker bedankte voor zijn voor treffelijke reiscauserie. UITVOERING VAN „U. V. K." De christelijke reciieerclub ,,U. V. K.", onderafdeeling van de afdeeling Leiden van den Chr. Nat. Werkmansbond, heeft gister avond haar dertiende openbare uitvoering gegeven, en de belangstelling van het publiek was grooter dan ooit In plaats van in de Graanbeurs, zooals de traditie mee brengt, werd de uitvoering thans gegeven in L'Union, waar de zaal grooter is. maar waar desondanks geen plaatsje onbezet b.'eef, en waar al vóór den aanvang een strijkje, gevormd door de dames Leening en Mulder en den heer Kemners. voor een opgewekte stemming wist zorg te dragen De voorzitter, de heer G. Zitman, opende met gebed, en hield daarna een openings rede. waarin hij den talrijken aanwezigen welkom heette en zich in het bijzonder richtte tot eenige bestuurderen van de af deeling Leiden van den Chr Nat. Werk mansbond, tot het eere-Iid. den heer A Zaalberg, uit Den Haag, en tot het strijkje, om vervolgens in het kort uiteen te zetten, dat financieele overwegingen er toe hadden geleid, dat deze 13de uitvoering niet in de Graanbeurs, doch in L'Union werd gegeven. Hij deelde nog mede, dat d& eere-voorzitter, de heer J. A. van der Reyden, verhinderd was bij den aanvang aanwezig te zijn, doch stellig in den loop van den avond zou komen, en wekte ten slotte allen op het aantal donateurs, dat nu 80 bedraagt, op flinke wijze te vergrooten. Spreker gaf vervolgens de leiding over aan den bondsvoorzitter, den heer A. D Kuivenhoven, waarna overgegaan werd tot de opvoering van een tooneelspel in vier bedrijven, getiteld: „Als je nog een Moeder hebt". Wij zullen hier niet in den breede den inhoud gaan weergeven. Voldoende zij te zeggen, dat het een verhaal betrof van een jeugdigen fabrieksarbeider, die door een misdadigen vriend en verkeerde lectuur op het slechte pad wordt gebracht, maar in de gevangenis tot inkeer komt en door de liefde van zijn Moeder weer een beter mensch wordt, daarbij geacht en geëerd door de bevolking als hij een klein kind redt uit een brandend huis. De strekking van dit stuk is voornamelijk te wijzen op 't kwaad van verkeerde boeken en wij gelooven dat de tooneelciub door haar waarlijk niet on verdienstelijk spel wel iets I ^eft bereikt. Wij hebben in den loop der jaren reeds heel wat uitvoeringen van „U. V. K." meege maakt, maar zijn er van overtuigd, dat deze de beste is geweest van de geheele reeks De prestaties bewegen zich in stijgende lijn. De rollen waren goed ingestudeerd, het samen spel viel te loven, kortom: „U. V. K." kan tevreden zijn, en het publiek heeft dan ook door warm applaus zijn instemming betuigd. Tot slot werd nog een blijspel in één be drijf „Hot valsche etiket" opgevoerd, dat niet minder verdienstelijk werd vertolkt en dat heel wat reden tot vroolijkheid heeft gegeven. Met dankgebed werd deze goedgeslaagde avond gesloten. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het doctoraal examen Indisch recht de heer J. Prins (Leiden); voor het candidaatsexamen Wis- en Natuur kunde letter K mej. J. Boon (Leiden); voor het candidaats Wis- en Natuurkunds letter H de heer G. L. Hofsteenge (Leiden). Prinses Juliana heeft gisteravond ver gezeld van eenige Leidsche damessluden- ten en van mej. Schoch in den Princesse Schouwburg te 's-Gravenhage de voorstei ling door het Habimalheater van Dybuk bijgewoond. Terstond na afloop van de voorstelling reed de Prinses met haar gezelschap in haar gesloten Cadillac naar Haar villa's le Kat wijk terug. Voor het examen van apothekers assistent waren opgeroepen 4 candidaten. Geslaagd zijn de dames: L. C. Berkhout, geboren te Delft; C. F. van Rftn, geboren te Rotterdam, en E. M. A. Vreven, geboren te Batavia. Door den kerkeraad der Geref. Ge meente alhier is voor de bezetting van een predikantsplaats volgend tweetal opgemaakt- ds. M. Hofman te Krabbendijk en ds. J. Overduin le Werkendam. Bij de openingsplechtigheid van de Oostenrijksche Kunsttentoonstelling die Za terdagmiddag in „De Lakenhal" zal plaats hebben zal de burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen het openingswoord uit spreken, terwijl voorts waarschijnlijk ook de Oostenrijksche gezant bij ons Hof mr. Duffek en mr. dr. J. C. Overvoorde het woord zullen voeren. Naar wij vernemen is het bestuur van de Leidsche Chr. Oranje-vereeniging voor nemens ter gelegenheid van het 19-jarig bestaan dier vereeniging op Maandag 28 November a.s. de groote zaal van gebouw „Prediker" een feestavond te organiseeren, waar onze stadgenoot, de heer B. Meyer als spreker zal optreden, terwijl verder decla maties van den heer Feijten, voordrachten van de Timdelerclub, zang en muziek elkaar zullen afwisselen. Hedenmiddag te 12 uur werd door den luitenant-kolonel-garnizoenscommandant A. E Kist ten zijnen bureele in de Doelenka zerne aanbesteed: de levering van rund- vleesch. gerookt en pekelspek, ten behoeve van de soldaten-menage's alhier, gedurende het tijdperk 1 Januari 1928 tot en met 30 Juni d.a.v. Ingekomen waren 5 biljetten t w. van: Spek firma I. Zandvoort f 0.78. Th. M. W. Bergers f0 72, I. Zandvoort Jr. f0.67; Rundvleesch- Ph. van Gelderen, versch rundvleesch f 0.86. bevr Arg. rundvl f 0.64; N. Aenmey. bevr. Arg. rundvl. f 0.66. fa. I. Zandvoort, bevr. Arg. rundvl. f 0.62, alles per kilo De levering is voorloopig gegund aan de firma I. Zandvoort (rundvl.) en I. Zandvoort Jr. (spek). In ons verslag van de lustrumviering der Groningsche \ereeniging hadden wij reeds gelegenheid terloops ds aandacht le vestigen op de moderniseering, welke de bovenzalen van café-restaurant „De Har monie" aan de Breestraat hebben onder gaan. De heer Zuiderveld houdt inderdaad van radicale maatregelen; de metamorphose is zóó volkomen, dat men in de gezellig-aan- gekleede zalen met heur vroolijk-beschil- derde lambrizeering en fleurig behang, ter nauwernood de stijve, min of meer „unhei mische" vertrekken van weleer herkent. Het geheel in oranje, rood en zwart uitge voerde schilderwerk werd op loffelijke wijze verzorgd door de firma Lezwijn en Veer man, terwijl van het timmerwerk, uitge voerd door den heer van Dijk in het bijzon der de in modernen stijl opgetrokken schoorsteenmantels vermelding verdienen. De firma La Chapelle uit Breda legde in de voorzaal een voortref fel ijken parketvloer, hetgeen vooral door danslustigen op hoogen prijs zal worden gesteld. Het artistieke behang is uit het magazijn van de firma Bulthuis alhier. Al-met-al mogen we concludeeren, dat deze veranderingen niet alleen de bovenza len als vergaderzalen ten goéde komen, maar dat zij zich daardoor ook voor het hou den van uitvoeringen en partijen in besloten kring uitstekend leenen. Men verzoekt ons mede te deelen, dat het November-concert in het Leidsche Volks huis niet zal plaats hebben op Zondag 20 dezer, doch op Zondag 27 November a.s. Uit Noordwijk is naar hier overge bracht de 15-jarige A. N. uit Schiedam. De jongen i9 door de politie alhier naar de ouderlijke woning te Schiedam terugge bracht. Gisteravond om kwart voor zeven heeft op de Hoogewoerd ter hoogte van de Bolwerkslraat een aanrijding plaats gehad lusschen de stadstram en een met een paard bespannen wagen, bestuurd door I. B. Van den tramwagen werden de koplampen ver nield. Door de politie is heden ter beschik king van de justitie te 's-Gravenhage ge steld de 59-jarige koopman A. D. die zich zou hebben schuldig gemaakt aan overtre ding van het rendez-vous verbod. RESIDENTIE-ORKEST. Muzikaliteit is een veelomvattend begrip. Neemt men het in den zin van het ver mogen om de dingen van het leven en van de natuur onmiddellijk in klankbeelden om te zetten, dan staat Schubert daar als het lichtende voorbeeld van dezen vorm van muzikaliteit. Bij den schepper van het „lied" is dat vermogen zóó evident, dat levensverschijning en klankbeeld geen gees telijk intermediair tusschen zich hebben: het laatste is de zuivere reflexie van het eerste. Niet in de geestelijke doordenking, Beethovens wijsgeerigheid is Schubert vreemd, schuilt zijn grootheid maar in de zuiverheid, waarmee hij de zoo expressieve taal der muziek hanteert. Schuberts muziek is sensitief, ze is het leven zelf en ze bezit daardoor elementaire kracht. Wie zou daar voor ongevoelig kunnen blijven? Zoo rijk als het leven en de natuur, zoo vol ver scheidenheid is ook Schuberts kunst. Ze beweegt zich in alle gebieden: in het lyri sche, het dramatische en het epische. Zijn „lied" is formvollendet en in dit opzicht klassiek. Van zijn grootere werken zijn er, waarvan men haast hetzelfde zou zeggen, al is Schubert niet in de eerste plaats de componist, de samensteller, van het werk in den grooten vorm. Er zijn zekere, nega tieve, kenmerken, die er toch op wijzen dat Schubert geen symphonicus is. Contrapun- tische ontwikkeling zonder dewelke een symphonie, naar onze begrippen niet denk baar is, is een stuk compositietechniek waarvan Schubert zich in 't geheel niet bediende. En zoo is er meer. Maar niet tegenstaande dat alles bezitten we van zijn hand de C dur symphonie als een kostelijk erfdeel, dat ons aan 't hart ligt als een hoogtepunt van den menschelijken geest. Muzikaler werken, in den zin, dien we in den aanhef aan het woord toekenden, zijn in de literatuur niet aan te wijzen. Met het simpele middel der melodie, met harmonie en rhythme als nevenverschijningen, bouwt het muzikale genie een symphonie, die zoo zuivere poësie te en zoo pakkend in haar melodische en harmonische wendingen, dat wij haar beruchte lengte niet voelen. In dit opzicht dus eigenlijk ook weer „formvollen det". Schumann, die tien jaar na Schubert's dood, de partituur bij 's componisten broe der Ferdinand vond, heeft haar het beroemd geworden epitheton „himmlisch lang" ge geven Zooals het werk in de volheid van het leven begrepen moet worden, zoo moet het ook worden uitgevoerd, met den pols slag van het leven voelbaar in iedere maat. Onder van Anrooy's prachtig bewogen en volmaakt beheerschte leiding is de C dur geworden een klankstuk van roerende schoonheid. Na de pauze heeft de jonge Weener pia nist Stefan Bergmann het formidabele con cert in bes van Tschaikowsky gespeeld Muziek, die met andere maat gemeten moet BINNENLAND. Minister De Geer over het regeeringsbe- leid (Tweede Kamer, 3e Blad). Verschenen is het voorloopig verslag over Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen (2e Blad). Het R.K. Emigratie-congres; de conclusies (Binnenland, 2e Blad). Waarschijnlijk zal de haringwet op 1 Mei 1928 in werking treden (Binnenland. 2e Blad). Een moeilijke redding van 9 zeelieden (Gemengd, 2e Blad). Moordaanslag te Rotterdam; een meisje levensgevaarlijk gewond (Gemengd, 2e BI.). Vergadering der Algemeene Synodale Commissie der Ned. Herv. Kerk (Kerk en School, 3e Blad). De 29ste Schaakpartij om het wereld kampioenschap is door Capablanca gewon nen (Sport, 1ste Blad). BUITENLAND. Geruststellingen van Briand, Stresemann en Vandervelde (Buitenland, le Blad). Nadere berichten over de scheuring in de Russische communistische partij (Buiten land, le Blad). Mijncrisis in België (Builenl., le Blad). Een nieuw arbeidsconilict in de Duitsche metaal-industrie (Tel., le Blad). worden dan de symphonie van Schubert. Maar ook muziek. Aan dit geweldige kla vierstuk en zijn imposante orkestpartij ligt muziek ten grondslag die haar voedings bodem vindt in het Russische melos. Tschaikowsky heeft dat in een respectabel kunstwerk tot een stuk muziek verwerkt, waarin alle leed van den moesjik wordt uitgeschreid en waarin, wild extatisch, ge revolteerd wordt tegen den moreelen druk, waaronder hij gebukt gaat. Want het moe ten toch half Aziatische verhoudingen zijn, zullen ze een aannemelijk commentaar kunnen leveren voor zóó exorbitante krachtsontwikkeling. De kranige pianist heeft het werk leven ingeblazen. Met volle overgave, met hartstocht, heeft hij in de toetsen gegrepen en den vleugel beurtelings laten schreien en donderen. Het is meer geweest dan een pianistisch bravourstuk. Maar voor zoover het dit was, dan toch een bravourstuk van nobel gehalte, electrisee- rend gespeeld. De orkestpartij, die gelijk waardig aan de solopartij is, werd door Van Anrooy met dezelfde geestdrift verzorgd, en zoo werd het duo een voortreffelijke eenheid. Bijzonder enthousiast zijn orkest, dr. van Anrooy en de pianist Bergmann gehuldigd, door een opgetogen publiek, cïat de zaal geheel vulde. De klankrijke Bechstein-vleugel kwam uit het magazijn der firma Mens. GEBOREN. Wilhelmus, Z. v. A. Paalvast en W. J A. Mensen. Ferdinand Johannes, Z. v, F. J. Hakkaart en M. Mark. Calharina, D. v. H. Korswagen en J. C. van Duuren. Ja cobus Johannes, Z. v J J. Bekker en A D. Hillebrand. Margaretha, D. v. N Libo- chant en L. Hoppenbrouwer. Maria Jo hanna. D. v. J. P. Stikkelman en A. H \f. Beurze. Jacobus, Z. v. W. Sjardin en E. de Wit. Cornelia, D. v H. Jansen en B. van Groeningen. Willem, Z. v. A. Goudswaard en IJ. Veldhuizen. Johanna Maria, D. v H. ter Wee en J. M. Zaalberg. Reindert, Z. v. J. A Paulides en L. M J. Moslenne. Cornelia, D. v. J. Heruer en B. van der Weerden. Jacoba Theodora, D. v. G. W. H Inklaar en J. F van Drever. Jacob, Z. v. J. Boekee en A. Zwaan Willem, Z. en Cornelia, D van W. A Sal man en C. J. Bakker. Sara, D. v. J. H. v d. Wijngaard en J. van der Linden. Frederik, Z. v. H. Habraken en M Offer- man. Theresia Gertrude, D. v. C. R Rot teveel en R. Nied. Helena Marie Alida Geertruida, D. v. P. v. d. Loo en H Klaver veld. Jansje Catharine, D. y. i. Favier

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1