de HOEST Alle gramofoonplaten door de Philips1 Versterker vóór de Stadsgehoorzaal uitgezonden, zijn bij ons uit voorraad leverbaar. G. v. LUIJKEN - Breestraaf 39 - Tel. 33 RADIO-PROGRAMMA RADIONIEUWS. Toch wijkt ABBÜSimP DE FONDSENMARKT. MIJNHARDT's OVERZICHT KAASMARKTEN. RECLAME. 1091 IIS HIM VOICE ALLÉÉN VERTEGENWOORDIGER VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ceinture een groote strik met linten, soms is er alleen een gesp met steentje, waar van de tint is uitgezocht bij de stof en die zich weer herhaalt aan een collier of arm banden, en aan een enkele rin* Het zijn meest half-edelsteenen of valsche edelstee- nen, die worden gebruikt en de meest ele gante vrouw schaamt zich niet voor een lange ketting van groote mamaak-briljanten en dito smaragden op een robe van vele duizenden francs. De bloemen zijn bijna op de vlucht gegaan voor de bijoux, en als we ze dragen zijn ze uitgezocht bij onze ket tingen, onze „vanity-case", onze oorbellen. Die slimme couturiers hebben een mode bedacht, die we eigenlijk niet kunnen na maken en wreken zich nu, dat we zoo lang bij de robe-chemise de hemdjapon bleven, van een lap fluweel of satijn, aan een punt beetgepakt, maakt een leek nog geen schuin gedrapeerde japon. Er is niets, wat de naakte waarheid van alle fouten in den bouw van ons lichaam en in de snit van onze kleeren zoo onbarm hartig verraadt, als deze geraffineerde een voud, zonder een strookje, of ruche of ga lonnetje, om iets ongerechtigs te verstoppen. Kiest dus een uitstekende naaister of een goed patroon, verder soepele stol: zijden fluweel, crêpe satin, crêpe romain, mousse line de soie voor die toiletten, en dan nog een weinig gecompliceerd model, bijv. al leen een coquillé links aan de voorbaan, terwijl de rechterkant van het corsage schuin over de linker slaat. De punt van het gedrapeerde deel hangt dan langer dan de zoom. Of ge neemt een schuingeknipte f tunique, die een weinig „klokt", op een rokje dat ook iets van links naar rechts afloopt; of op een recht jurkje een écharpe Jj (sjerp) van smalle reepen stof, die ge samen bevestigt op den linkerschouder en dan rechts in de taille. De slippen fladderen op den rug, een meter ongeveer lang en de andere uiteinden, die breeder zijn, maar ook met schuin-afgeknipte punten, hangen veel lager dan de zoom van het rokje. Lichte tinten hebben onze avondtoiletteni wit of pastelkleuren, voornamelijk rose, zeegroen en stroogeel. De eenige donkere kleur is zwart, maar dat zullen we dezen winter evenveel zien als alle andere kleu ren 9amen. Waarom? Omdat het gc- distingueerd is en met een bijou of mooie bloem een zwarte en een witte bijv. heel flatteus, maar ook omdat het niet ver veelt en het niet opvalt als we het telkens weer dragen, vooral wanneer we het va- riëeren met een ander bijou, een andure bloem, of er eens een breede gekleurde, bi|V. zachtrose ceinture omstrikken. De mode van het zwart voor middag en avond is er eene, die wij Parisicr.nes met vreugde hebben aanvaard. COLINE. VOOR ZONDAG 13 NOVEMBER. Hilversum, 10G0 M. VARA. 9.30: Mor genconcert. Toespraak en lezing. Eli Bumli, viool. B. v. Praag, pianiste. Sonate no. 4 in B-majeur, Handel (viool, piano). 9.50: Toespraak door W. H. Vliegen, lid v. d. Twetde Kamer: Vragen wij te veel?; a. Pastorale, b. Capricio, Scarlatti (piano). 10.30: Lezing voor de afci Utrecht v. h. Inst. v. Arb. Ontwikk. door D. Valkema: De practijk van de opvoeding. 11.30: a. Quasi Ballata op. 17 no. 1, Suk; b. Apas- s.anato, op. 17 no. 2, Suk (viool, piano). Allegro synfonico op. 77, Tharengi (piano). 12.302 uur: NOV. Populair concert. W. Batenburg, viool. Sal Bril, cello. Jaap Bril, piano. Mej. M. Litef, sopraan. J. v. d. Meu- len, bariton. 24 30: NOV. Symphonie- concert. De Groningsche Orkestvereeniging o. 1. v. Albert van Raalte. In de pauze een lezing door N. de Jager: Paardensport. 5—6 30: Dinermuziek door het trio John Helden, viool. G. Verhey, piano. M. v. 't Woud, cello 5.45: Inleiding tot de uit voering van Pelléas et Melisande van G. Debussy, door Louis Schmidt. Daarna weer concert. 6.30: VPRO-uitzending uit de Ned. Herv. Kerk te Naarden Voorganger D9. F. W. Dryver: Toespraak naar aanl. van Amos 5: 6 „Zoek den Heer en leef" en Job 2 9 „Zeg God vaarwel en sterf". V. P. Schoonderbeek, orgel. H. V. P. Schoonder- beek, orgel en fluit. 8 uur: Persber. en sportuitslagen. 8.10: „Cavalleria Rusti- cana", opera in 1 bedrijf van P. Mascagni. Sanluzza, Greta Santhagens-Manders; Lola, Betty v. d. Bosch-Schmidt; Lucia, Diana Biependaal; Tuziddu, Jule9 Moes; Alfn, Paul Pul. „Paljas", opera in 2 bedr. van Leon Cavallo. Aldda, Hélène Cals; Canio (Paljas) Chris de Vos; Tonio, Rich. v. Hel- voirt Pel Sylvio, Ed. v. d. Ploeg. Beppo, Piel de Keyzer Het verst. ANRO-orkest o. 1. v. J. J. v. Ameron. Al gem. voorber. Chris de Vos. Huizen-, 1950 M. 10 uur: N. C. R. V. Biensl in de Hervormde Kerk Ponlstr. Zandvoort. Voorganger: 09. A. K. Straatsma, Ned. Herv. Pred 1230—1.30: Lunch- muziek door het trio Winkels. P. Lusten- houwer, piano; H Scholl, viool en O. Hen driks. cello (KRO). 1.30—2.15: KRO. Bijbel voor kinderen, door een Zusier van Bethnnie 2 304 uur: KRO. Concert uit bel Conoerlgebouw te Amsterdam. 45 uur Ziekenuurtje (KROL 5 50- Uitzen ding vanwege de Geref. Kerk (Hersl. Ver band) te Amsterdam in Sal va tori". Amster- dam Voorganger- Ds. J. C. Aalders. 7.308 uur Apologie door Prof A Arts, Seminirie „Hageveld" te Heemstede (KRO). 3 30 KRO Uitzending uit de Congres zaal v h Paleis v Volksvlijt te Amsterdam (Siolavond v. d. Missieweek). Muzik, opluis- i tering: „Schola Cantorum", Dir. Hub. Cuy- pers. Inl. woord v. d. Voofz., Pater L. D. Oorsprong O. P. Rede v. d. Zeereerw. Pater Henricus O. Cap. (Slotrede v. cL Missie- week). Daventry, 1600 M. 3.50: „Messias", oratorium van Handel. Orkest, koor en D. Labette, sopraan; E. Black, alt; L. Gowings, tenor; H. Williams, bariton. 4.40: Ver tellingen u. h. Oude Testament. 4.50 5.55: Vervolg van de „Messias". 8.15: Dienst in de St. Martin in the Fields. 9.05: Liefdadigheidsoproep. 9.10: Weerb., nieuws. 9.25: Concert. E. Schumann, so praan; K Falkner, bariton; A. Catterall, viool; H. Cohen, piano. 10.50: Epiloog. 1111.20: Silent Fel. sh. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.20: Gewijde muziek. Preek en koorzang. 1.052.10: Orkestconcert. 8.50: Kinder halfuurtje. 9.2011.20: Dansmuziek. Orkest Mario Cazes. Langenberg, 469 M. 8.209.20: Kath. Morgenwijding. 12 201.50: Orkestcon cert. 2.503.30: Beethoven's piano-sona ten. 4.506.20: Carnavalszitting in Aken. 7.20: Volksconcert. Orkest. Fran- kel, sopraan; Holwe, bariton. Tot 11.20 Dansmuziek. Königwusterhausen, 1250 M. 8.20: Morgenwijding 10.50: Populair orkest- concert 4.505.20: Orkestconcert. 7.35: Radio-cabaret. 9.5011.50: Dans muziek. Hamburg. 395 M. 8 35: Morgenwij ding. 12.25: Concert. 2.20: Vroolijke matinée. 4.20: Orkestconcert. 7.20: „Waldmeister", operette v.an Joh. Strauss. 9.50: Actueel uurtje. Daarna dansmu ziek tot 11.20. Brussel, 509 M. 6.206.20: Dansmu ziek. 8.3510.35: Galaconcert. Orkest en solisten. VOOR MAANDAG 14 NOVEMBER. Hilversum. 1060 M. 12.00: Politieber. 12.852.00: Lunchmuziek door het trio John Helden, viool. M. v. 't Woud. cello. J-. Verhey, piano 4.4-06.00: Kinderuurtje door Merv Ant.' v. Dijk! 6.007.15: Dinermuziek door het A. N. R. O.-orkest 7.15: Engelsche les voor beginners 7.30: Uitzending der opvoering in den Stads schouwburg te Amsterdam van „Pelleas et Mélisande", van M. Maeterlinck Muziek van C. Debussy. Pe'lléas, Charles Panzéra. Goland, Hector Dufran, Arkel, Huberdeau, Yniold, Miles Bernard. Mélisande, Yvonne Brothier. Généviène, Mad. Croiza. Concert gebouworkest o. 1. v. Pierre Monteux. De opvoering staat onder de ausp. der Wagner- ver. In de pauze geeft de heer Louis Schmidt eenige toelichtingen het werk betreffende 9.30: Politieber. Persber. Huizen. 1840 M. (na 6 uur 1950 M.) 12.301.30: Orgelconcert door H. J. Kruit hof te Kampen (organist v. d. Burgwalkerk) 6.15—7.00: N. C. R. V. 2e lezing der serie Literaire voordrachten door Dr. Ph. Lansberg 7.00—7.30: Lessen 730—8 00: Spre kers N. C. R. V. 8.00: N. C. R. V. Concert. Mej A. Stijger, sopraan. Joh Lammen, bas. P. Halsema, piano. Spr.: Ds. R. Dijkstra, Herv. Predikant. Daventry, 1600 M. 1120: Daventry- kwartet en soli (sopraan, bariton, piano) I.20—2.20: Orgelbespeling 2.50: Causerie 3.20: Voorlezing 3.35: H. Bolton's trio en soli (tenor, sopraan) 5.20: Huis- houdpraatje 5.35: Kinderuurtje 6.20: Gramofoonmuziek 6.-10: Causerie 6.50: Nieuw9b. 7.05: Gramofoonmuziek 7.20 Dram critiek 7.35: Fuge's vna Bach (piano) 7.4ö: Les 8.05: Herdenking v. h. 5-jarig best. van de B. B. C. 9.20: Nieuwsb. 9.35: Actueele causerie 9.50: Nieuwsb. 9.55—11.00: „Prunella", of „Love in a Dutch Garden", radiolooneel II.2012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.60 11.00: Concert 12.50—2.10: Balalaïka- orkest 5.055.65. Literair en muzik. programma 8.5010.50: Concert. Orkest en solisten. Langenberg, 469 M. 12.30—1.50: Or kestconcert 5.20—6 20: Orkestconcert 7.20: Muziekfeest in M. Gladbach. Zangver. „Ce'acilia" en Sted. Orkest en soli 8.20: Een avond bij Rahel Varnhagen. Muziek en zang. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Königswusterhausen. 1250 M. 11.20 7 05: Lezingen en lessen 7.50: Lanner- Fall-Slrau93-aYond Orkest en 1. Eden, so praan 9.5011.50: Dansmuziek. Hamburg, 395 M, 3.35 Aria's en liede ren 4 20 Gedichten en liederen 5.20: Orkestconcert 6.20: Concert 7.20 11.20: Concert v. h. Mecklenb. Staatstheater Brussel. 509 M. 5.206.20: Trioconcert (viool, piano, cello) 8.05—10.35: Orkest concert. TIJDELIJKE GOLFLENGTE-WIJZIGING VAN HUIZEN. De N D. O. deelt on9 mede, dat Zondag 13 en 20 November van 26 uur op 1840 M. uitgezonden zal worden. Zulks in ver band met het omroepen van de Internatio nale voetbalwedstrijden door Scheveningen- Haven op 1950 M. CARILLONEPEL VAN DEN DOM IN DEN OMROEP. Met ingang van 13 November zal op Zon en feestdagen het carillonspel van den Dom in Berlijn uitimznnden worden door de beide zenders in Berlijn en Königswusterhausen. WAT ZAL WASHINGTON DOEN? De Internationale radio-conferentie In Washington houdt zich ook bezig met het omroepvraagstuk en heeft de besprekingen er reed9 over geopend. Uit het weinige nieuws, dat er doorlekt hebben wij gedistil leerd, dat de meeste afgevaardigden zich verzetten tegen het gebruik vap lange golf lengten voor den omroep. Een bericht sprak van de golflengten tus- schen 1050 en 1550 M., welke niet voor den omroep zouden worden toegelaten, terwijl in een later bericht weer sprake was dat Europeesche omroepstations voorloopig voor den tijd van één jaar tusschen 1340 en 1550 M. mogen werken. Dit ziet er voor onzen Nederlandschen omroep niet gunstig uit, want er is dan nau welijks plaats voor Daventry en het nieuwe Zeesen en zouden Hilversum en Huizen naar de korte-golf moeten. Intusschen ver klaarde mr. P. P. Eckersley die zoo juist van de conferentie terugkeerde dat. de golflengtebespreking nog in het beginsta dium verkeert en pas in de sub-comité's be handeld wordt. DE OMROEP OP DE KORTE GOLF. Königsbergen (273 M.) Vrijdag 18 Nov. „Der Wildschütz", kom. opera in 3 acten van Alb. Lortzing. (7.35). München (536 M.) Dinsdag 15 Nov. „Rose Bernd", toonoelspel in 4 acten van Gerh. Ilauptmann. Woensdag 16 Nov. „De postil lon van Lonjumeau", opera-comique van i Adam. (7.35). Weenen (517 en 577 M.) Vrijdag 18 Nov. „Die Schöpfung", oratorium van Haydn (7.50). Zaterdag 19 Nov. „Die Keusche Su- sanne", operette in 3 acten van Jean Gil bert (7.05). Frankfurt (429 M.) Vrijdag 18 Nov. Piano concert van Béla Bartók (7.358.85). Milaan (316 M.) Woensdag 16 Nov. „Tos- ca", opera van Puccini (8.20). Zaterdag 19 Nov. „Ermond", opera van Verdi. Napels (333 M.). Woensdag 16 Nov. „Tra- vista", van Verdi Donderdag 17 Nov. „De Geisha", van S. Jones. Vrijdag 18 Nov. „Ernani" van Verdi. (8.20). RECLAME. Laat het nooit zoover komen dat Gij aan Uw hotst went en Uw vrienden U er reeds op een afstand aan herkennen. Evenmin moet Ge een hardnekkigen hoest trach ten te ontgaan door minder diep adem te halen. Dit kan voor de gezondheid van Uw ademhalings orgaan noodlottig worden. Ver zorg lederen hoest, hoe schijnbaar onbeteekenend ook onmiddellijk met de verzachtende en verster kende Akker s Abdijsiroop. Of zoo Ge tot dusverre vergeefs getracht hebt met andere middelen van een verwaarloosden, hard nekkigen en benauwden hoest af te komen, begin dan vandaag nog de oorzaak van den hoestprikkel vastzittend slijm - te verdrijven met AKKER Voordc Borst. Per koker: f IJO, f 273^ f 4JQ 1170 In den jongsten Weekstaat der Neder- landsche Bank weerspiegelt zich slechts in geringe mate de verdere verbetering ten gunste van den gulden, die op de buiten- landsche wisselmarkt heeft plaats gevon den, waar de Pondenkoer9 verder tot 12.07 1/2 is teruggeloopen en cable New- York tot 2 47 15/16. Naar men algemeen verwachtte had deze gang van zaken de Circulatiebank aanleiding kunnen geven lot een verdere versterking van haar positie tegenover het buitenland. Dit is echter niet geschied. De buitenlandsche wissels stegen weliswaar met ruim f3 millioen, doch an derzijds liepen de diverse rekeningen met ca. f 2 millioen terug, zoodat het avans slechts f 1 millioen bedraagt. In de vorige week heeft de Nederlandsche Bank dus blijkbaar slechts op beperkte schaal op de buitenlandsche wisselmarkt ge opereerd. Wel schijnt zij in het begin dezer week van den gunstigen stand van den wisselkoers op Londen gebruik te heb ben gemaakt tot het aanknopen van verdere Ponden-wissels, doch deze transaclies kon den uileraard nog niet in den jongsten Bank- staal tot uiting komen. Intusschen moei in dit verband de aan dacht er op gevestigd worden, dat de koers daling der buitenlandsche valuta's nief uit sluitend tot het pojsd sUrliof b*t»erkt bljjft. Vergelijken wij de verschillende noteerin- gen met een week geleden, dan zien wij over de geheele linie een belangrijke daling. Dit feit wijst er op, dat de guldenkoers apprecieert. De oorzaak van den huidigen gang van zaken op de wisselmarkt moet dan ook worden toegeschreven aan de stij ging van den guldenkoers, m. a. w. aan de positie der Nederlandsche betalingsbalans. Welke gevolgen de^e gunstige gang van zaken in de naaste toekomst voor de moné- taire positie van ons land zal hebben dient afgewacht te worden, evenais de maatrege len, die de Nederlandsche Bank in dit ver band meent te moeten nemen. Goudinvoer vond tot nog toe niet plaats. De voorraad bleef ongewijzigd. Zelfs de af gifte van gouden tientjes bleef zeer beperkt. 4 Nov. 11 Nov. Londen 12.08 7/8 12.0715/16 Berlijn 69 23 1/2 59.101/2 Parij9 9.74 9.73 5/8 Brussel (Belga's 34.58 1/2 34.58 New-York 2 481/8 2.47 15/16 De beurs heeft in den aanvang dezer be- richtsperiode een min of meer teleurstel lend verloop gehad. Hadden de vaste stem ming waarin Wallstreet afkwam, benevens de vastere suikerprijzen en de opnieuw aan zienlijke gestegen rubberprijzen, een geani meerde stemming doen verwachten, de zeer flauwe houding, die er op iMaandag j.l. Ie Berlijn heerschte, was oorzaak dat van al deze verwachtingen niet veel terecht kwam. De oorzaken van de koersdaling ter beurzo van Berlijn zijn, de publicatie van het me morandum van den agent-generaal voor de herstelbetalingen Parker Gilbert en spe ciaal de commentaren die daarop in de bui tenlandsche pers zijn gevolgd. Het memorandum van ParkeT Gilbert Is in Wallstreet intusschen met gemengde ge voelens ontvangen. De Amerikaansche ban kiers begroeten in het algemeen de komende rustperiode op de Amerikaansche emissie- markt voor Duitschland, aangezien de nieuwe emissies den laagten tijd rijkelijk snel op elkaar gevolgd zijn en de markt dientengevolge met materiaal overvoerd was, dat niet zijn weg naar de definitieve beleggers vermocht te vinden. Daar tegen over wordt opgemerkt, dat hot memorandum van den agent-generaal een der belangrijkste kanalen tot afvloeiing voor het overtollige Amerikaansche kapitaal min of meer heelt verstopt. Met een en ander Is te verwachten, dat het memorandum niet zonder gevolgen voor de houding der Vereenigde Staten ten op zichte van nieuwe Duitsche buitenlandsche leeningen zal zijn. Ook indien zulks offi cieel niet wordt gezegd, is het duidelijk, dat voor nieuwe Duitsche buile.nlandsche lee ningen voorloopig te New-York geen gun stige markt zal zijn, ondanks het feit, dat de koeTsen der oudere Duitsche leeningen gunstig zijn. De Amerikaansche regeering echter zal dit moet men uit de houding van het mi nisterie van Buitenlandsche Zaken opma ken voorshands nieuwe leeningen niet goedkeuren onder verwijzing naar de onvol doende contröle der Duitsche regeering. Zij zal eerst de tenuitvoerlegging der door de rijksregeering in haar anlwoord aan den agent-generaal in uitzicht gestelde maatre gelen afwachten. Teekenend in het bericht van den corres pondent van het „Berliner Tageblatl", dat in verband met de discussies over de kwes tie van de prioriteit der Dawes-betalingen een niet met name genoemde New-Yorksche bankinstelling haar clientèle op de moeilijk heden heeft gewezen, die in den loop van het eerste z.g. normale Dawesjaar te ver wachten zijn, en haar heeft aangeraden, de Duitsche obligaties van de hand te doen. Hoewel uil dit eene geval geen algemeene conclusies getrokken mogen worden, werpt het advies der bank toch een schril licht op de situatie. De Amerikaansche geldbeleggin gen in Duitschland worden op het oogenblik op rond 1.250.000.000 geschat. Het zwaarst werden getroffen de Ver- einigte Glanzstof-Fabriken, die 50 punten verloren, de Bemberg met 31 punten, de Ostwerke met 22 punten en Schultheisz met 21 punten. De I. G. Farbenindustrie ging met ongeveer 14 punten achteruit. De Vo93. Zeitung en het Berl. Tag. spreken van een „zwarten Maandag". De B. B. C. acht dit echter te sterk uitgedrukt. Dit blad wijst er op, dat er van een paniekstemming niets te bespeuren viel. en dat de zaken rus tig werden afgewikkeld. Daartegenover deelt het B. T. mede, dal het aanbod speciaal uit de provincie zeer sterk is geweest. De flauwe stemming van Beriijn, alwaar o.a. Glanzstoffen op een ca. 60 pet. lager niveau kwamen, uitte zich natuurlijk in de' eerste plaats op de afdeeling der kunstzijde- aandeelen, van welke Enka's op een onge veer 10 pet. lager peil kwamen Intusschen bestond er slechts gering aanbod en was dit ook in de overige soorten van slechts ge-» ringe beteekenis, zoodat aandeelen Holland- sche niet meer dan 3 4 pet. verloren en Maekubee's niet meer dan 2 A 3 pet. Lang duurde de gedeprimeerde stemming niet. De markt wist zich vrij vlug te herstel-» len, wat voor een goed deel zal moeten wor den toegeschreven aan de betere stemming die gedurende het verdere verloop van Ber lijn uitging. Overigens was ook Wallstreet beter en werd geld een kleinigheid lager genoteerd, welke beide factoren ook niet ge-> heel zonder invloed bleven. Inmiddels ging er ter beurze toch weinig om. Wel gaven enkele hoeken, o.a. in de Rubberafdeeling. een vrij levendigen aan blik, doch de affaire beperkte zich hier hoofdzakelijk tot den daghandel; orders van het publiek schenen er weinig te zijn. Ook in II. V. A.'s, aand. Philips en dergelijke waren de omzetten van niet groote beteeke nis, hoewel er in claims wel iets meeï scheen om te gaan dan gisteren. Tijdelijk heeft de markt een over het al gemeen vast aanzien gehad met levendige affaire in Philipswaarden en in Rubbers. Vooral in laatstgenoemde waren de omzetten van beteekenis, over vele aandeelensoorten verdeeld. Hel meest ging er natuurlijk om in de aandeelen Amsterdam, doch ook Ban dars, Lampong Sumatra en Vico's waren goed gevraagd. Voorts waren Hessa's Kali Bakars en Kendeng Lemboe hooger, terwijl aandeelen Kali Telepek ten slotte eveneens op hooger niveau kwamen. Wat de overige afdeelingen aangaat, wa- 'ren Suikeraandeelen algemeen aan den vas ten kant, waartoe vermoedelijk door de op nieuw iets hoogere New-Yorksche suiker- noteering werd bijgedragen. In TaJbaksaandeelen was het stil, hoewel in deze afdeeling koersen tamelijk wel ge handhaafd konden worden. Binnenlandsche industrieele aandeelen naderhand algemeen luier. Aandeelen van Kunstzijdefabrieken begonnen een kleinig heid lager en liepen vervolgens nog enkele procenten terug op de opnieuw flauwe hou ding van Berlijn. Jurgens aandeelen waren later eveneens aangeboden en enkele procenten in reactie. Ook Philips-aandeelen en claims flauw gestemd en algemeen enkele procenten lager. Verschillende andere industrieele aandeelen konden zich op oude prijzen al evenmin handhaven Scheepvaarlaandeelen eveneens iets lager, Een uitzondering vormde de Olie-afdee- ling, alwaar aandeelen Koninklijke op vraag van de arbitrage enkele procenten konden avanceeren. Niettemin bleef de affaire vrij beperkt. Amerikaansche shaTes lusteloos en Jn na volging van Wallstreet iets lager. Beleggingswaarden prijshoudend. Geld 4 3/4 pet. Part. disconto 4 7/16. 4 Nov. 11 Nov. 6 pCt. Nederland 1922 105*4 10544 6 pCt Nederland 1918 10144 10144 4'/. pCt Nederland 1916 100 1O0H. 4'/, pCt. Oost-IndiS 19J6a b 97 "In 97% Amsterdamsebe Bank m*t 176 Koloniale Bank 277H 276 Cert. Ned. Handel-Mij 1"8H 17844 Holt. Kunstzijde 141 133*4 Ned Kunstzijde 88544 367 Markubee 112 107 Jurgens eew aand 229)4 238*4 Philips Gloeilampen 52644 460 Rediang Lebong 142 15044 Singkep Tin 443 447 Geconsolideerde Petroleum 203 Kon Pelroleum S5H* 35344 Amsterdam Rubber 29644 314H Ffessa Rubber 42444 440 Bolland-Amerika-Lijn 83 82 Nederl Scheepvaart TTnte 196« 196J4 Sloomv-Mij. „Nederland 196 199 Cultuur-Mij. Vorstenlanden 178 180 Ftandelaver. Amsterdam 821 811 Arendsburg Tabak Mij 676 Deli Mij. 46494 Senembah Tabaks-Mij - 485 Cert. Union Pacific 187 188 RECLAME. Hoofdpijn-Tabletten 60ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 et Staal-Tabletten £0 ei Maag-Tabletten 75 et By ApothekerB en Drogisten 1088 De aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Wagens Goudsche Leidsche gestempelde ligte ligte zware (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) (25 7 Nov. Oudewater 107 92 97 f 51 f 53 f 48 f 57 f 58 f 54 f f f f f f 8 Nov. Bodegraven 399 209 242 f57 f57 (6G f57 f58 f58 f69 f61 f62 f— f— f 9 Nov. Woerden 425 361 280 f56 f57 f54 f57 f58 f58 f59 f62 f60 f— f— f lö Nov. Gouda 312 261 220 f54 f54 f.60 f50 f57 r.69 f60 f GO f G3 f f f 10 Nov. Alph. a d. R. 48 39 44 f f f 53 f 57» f 00 f 59 f f f f f f 11 Nov. Leiden 80 65 f 58 f 57 f 58 f f f f f f 168 f 61 f 55 (1) Zijn de opgaven der vorige week. (2) Zijn de opgaven van 812 Nov. 1926. 3—4

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 15