Wie Duifjes 5paart PEIGNOIRS 68*le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 11 November 1927 Derde Blad No. 20755 TWEEDE KAMER. ermon VERHEUGT ZICH ONGEËVENAARD WANNEER 5TNIC01AA5 VERJAART KON. ZEEPFABRIEKEN DE DUIF Vesten en Pullovers Dames en Kinderen Truien voor Jongens Kousen en Sokken Fa. DE wilde KERK- EN SCH00LN1EUWS. Mr. Heemskerk over den poli- tieken toestand De wenich tot samenwerking herleeft Het rijkspersoneel. Mr. Mar- chant aan het woord. (Zitting van gisteren). De algemeene beschouwingen over de Staalsbegrooting 1928 worden voortgezet. De heer HEEMSKERK (A.R.) zegt, dal er tal van vraagstukken zijn die de geesten weerhouden in rust te blijven, hoewel er toch een tijdperk van rust heet te' zijp. Dit kabinet, als een extra-parlementair, wordt geacht sierk te staan, omdat het geen poli tieke oppositie heeft Toch is er een partij, die het kabinet in den beginne prees, waar schijnlijk omdat het niet het kabinet Colijn was, maar die nu toch oppositie is gaan voeren en men zegt, dat kabinet feite lijk een voortzetting is van het kabinet Colijn Spr wijst op een aantal verschillen tusschen dit kabinet en dat van Colijn. zoo o.m. de voorgestelde henoembaarverklaring van een vrouw tot griffier der Staten, waarvoor spr. het kabinet geenszins zijn compliment kan brengen. Een ministerie-Colijn zou met zulk een voorstel toch zeker niet gekomen zijnl De heer Heemskerk betoogt verder, dat de drie groote rechtsche partijen, ondanks alle verscheidenheid, dit gemeen hebben, dat zij erkennen den goddelijken oorsprong van het gezag en alle drie volkspartij zijn. n 1. alle lagen der bevolking vertegenwoordigen. De kleine Protestantsche partijen wenschen zich afzijdig te houden, meenen, dat de Staat zich met het geloof moet bemoeien. Spr. vreest dat de R.K. Volkspartij minder volkspartij is dan de R.-K. Staatspartij. De Plattelanders- bond vertegenwoordigt enkele boeren, de S. D. A. P. is reeds krachlens haar naam klassepartij, evenals de communistische. De Vrijz. Dem Bond en de Vrijheidsbond zijn al evenmin volkspartijen, voor hen blijven slechts de burgerlijke elementen over. Dö S. D. A. P. herbergt voorts nog een aantal elementen, die meer naar het revolutionaire overhangen. Men kan duidelijk waarnemen, dat wanneer de Communist zijn lied zingt sommigen in de S. D A. P. geneigd zijn. den rattenvanger van llameln le volgen. Spr. constateert, dat bij de R.-K. een wensch is waar te nemen om weer le komen tot samenwerking. Ook wat dr. De Visser gisteren zei levert een verschiet voor de mogelijkheid van samenwerking. Dr. De Visser heeft zich echter laten ontvallen dat de A.R. en R.K. beschouwd worden als een Siameesche tweeling. Het spreekt echter vanzelf, dat. nu de coalitie niet in stand is, de A.R., de C.H en de R.-K. partij ieder op zichzelf een zelfstandig geheel uitmaken. Het komt spr. ook voor, dat de positie van een tweeling nu juist niet de meest gunstige is om tot formatie van een drieling le komen. De heer Heemskerk zou een groot aantal belangrijke punten kunnen noemen, waar omtrent de drie groote rechtsche partijen tot overeenstemming zouden kunnen komen. Geroep: Noem ze danl De heer HEEMSKERK: Maar ik noem ze niet! Want dan zou het lieve kind, eer het geboren was, reeds onthalsd worden. De heer SCHAPER: Nu wordt het toch een misgeboorte I De heer HEEMSKERK betoogt verder, dat de groote verdeeldheid van het Protestantis me het Katholicisme niet verzwakt, maar juist versterkt. Toch is die verdeeldheid niet zijn wezen, dal wezen ligt in de eenheid der inspiratie van den allerhoogsten oorsprong. In dit verband bestrijdt de heer Heemskerk den heer Lingbeek, die den Katholieken ver weel een streven naar de macht. Ook de Protestanten hebben naar de macht gestreefd om vrijheid van godsdienst te brengen. Doch de heer Lingbeek streeft er naar, de Katho lieken in bedwang te houden. Welken toe stand zouden wij krijgen als wij een regee ring hadden, die, zooals de heeren Kersten en Lingbeek wenschen. één godsdienst zou verheffen tot Staatsgodsdienst. Spr. betreurt, dat het voorstel is gedaan tot invoering van den 7-jarigen leerplicht De A.R. partij heeft principieele bezwaren tegen den leerplicht en deze verlenging verscherpt die bezwaren nog. Een 7-jarige leerplicht wordt bovendien voor veel kinderen een ver kapte 8-jarige leerplicht. Dat de regeering bij voorbaat een amendement-Albarda heeft afgewezen, is een gebrek aan stijl. Waarom wordt niet eer gedacht aan het onderwijs aan schipperskinderen en aan de kleine scholen? Voorts komt spr. op tegen het handhaven van de uitbreiding van het aantal Zondags- treinen. Hij juicht de pogingen der regeeTing toe om inzake de handelspolitiek te komen lot een verweermiddel bij onderhandelingen £h dringt aan op een regeling van de finan- cieele verhouding tusschen Rijk en gemeen ten, al gelooft hij. dat het rapport der staats commissie uitkomst kan brengen. Ten slotte waarschuwt spr. tegen te ver gaande bezuiniging op leger en vloot. De heer BAKKER (C.-H.) dringt er op aan, dat bij de regeling der fiDancieele verhouding tusschen rijk en gemeente, re- kening gehouden wordt met de belangen der plattelandsgemeenten. Sp. dringt aan °P meer Zondagsrust voor het Rijksper soneel en komt dan op de welvaartspoli- RECLAME. 'iet ££*iAHM4xUqii£ nudde& te^en. neuAv&rkouiikeul. ■uverfai: 986 tiek. Hij meent dat onze financieele toe stand op een onzekere basis berust. On danks de ruimere toevloeiing der middelen blijft de welvaart binnenslands beneden peil. De industrie en de landbouw blijven klagen. Nauw verband daarmee houdt het probleem om bij de toenemende bevolking, meer werkgelegenheid te verschaffen. Breidt de land- en tuinbouw zic-h gestadig uit, dan zal een grooter gedeelte van onze bevolking daarin een bestaan kunnen vin den. De lasten op land- en tuinbouw gelegd, werken ook niet tot den bloei mede. De heer v. d. TEMPEL (S.D.A.P.) zegt, dat de uitlatingen van de regeering in de millioenen-nota en in de Memorie van Ant woord zijn hoop op een spoedige finan cieele regeling tusschen rijk en gemeenten niet heeft verlevendigd. Sprekers bezwaar geldt de financieele gestie van de regee ring, die iedere ruimte in de geldmiddelen wegwerpt. Hij vreest, dat er zoodoende een obstakel wordt geschapen voor het tot standkomen eener regeling, want zoodoen de zal een regeling niet mogelijk zijn zon der nieuwe geldmiddelen te creëeren. De heer v. d. TEMPEL bespreekt verder de financieele positie van het Rijksperso neel en de houding der regeering daarte genover aangenomen. Hij spreekt de hoop uit, dat de technische herziening van het bezoldigingsbesluit een eind zal maken aan. aan den ongezonden toestand van het oogenblik, waarbij het lot der salarissen vastgekoppeld blijft aan den toestand der Sta a tsbegro otin g. De salarisverlaging is veel grooter ge weest dan de regeering nu voorgeeft en gaat er stilzwijgend van uit, dat de sala rissen in 1920 behoorlijk waren. Dit was niet het geval. Zij waren lager dan in 1914, rekening houdende met het index cijfer. De regeeriDg betoogt in de memorie van antwoord, dat de verlaging van 1925 (ad 22 millioen) voor driekwart is opge vangen door de feiten van na dien datum. Maar deze redeneering is voor spr. slechts het bewijs, hoe hard de verlaging van 1925, toen het indexcijfer hooger was dan nu, is aangekomen. De Minister wees met alleen op de daling van het indexcijfer, maar ook op de belastingverlaging. Doch rekent de regeering hier niet tweemaal met denzelfden factor 1 Spreker merkt op ten aanzien van de positie der Rijkswerklieden, dat de Riiks- comraissie-De Wilde een verhooging met 3 cent voorstelde. De regeering wil er echter niet op ingaan, maar motiveerde haar hou ding niet. Zij betoogt thans in de M. v. A. o.m., dat een verhooging met 3 cent per uur zou leiden tot verhooging oveT de geheele linie. Dit is wel de beste critiek op het lage salarispeil. Tenslotte komt spr. tot de positie der contractarbeiders. Men heeft gemeend op hen te kunnen bezuinigen door hen buiten de pensioenregeling te houden en hnn loo- nen lager te stellen. De ambtenaars-orga nisaties zijn daartegen steeds opgekomen, doch in den laatsten tijd heeft het instituut nog een groote uitbreiding ondergaan, zoo dat eT thans 8659 personen op contract werkzaam zijn, waaronder groepen perso nen zijn, van wie kan worden aangenomen, dat zij geregeld in rijksdienst zijn. Het streven bestaat om zooveel mogelijk personen in 's rijksdienst op arbeidscon tract aan te stellen. Kan men zich echter voorstellen, dat het Rijk ambtenaren ten slotte op hun ouden dag zonder eemg pen noen naar buis zal zenden 1 Dit is een zui nigheid, die de wijsheid bedriegt. Zooals de toestand nu is, kan hij met blijven; het personeelI iD 's rijks dienst vei keert in andeTe posit ie dan dat in par ticuliere bedrijven Het mist het stakings recht en zijn arbeidsvoorwaarden worden eenzijdig door de overheid vastgesteld. Daartegenover zijn die arbeidsvoorwaarden in regelingen vastgelegd. Men stelt nu dui zenden arbeiders in een positie van rech teloosheid. Het pleit niet voor het mi- nisterie-De Geer. dat het dezen toestand laat. voortbestaan. Bij de 1100 personen, die* in de artillerie bedrijven werkzaam zijn, zijn er 300 die f'21 per week verdie nen, hetgeen neerkomt op f 14 vóór den 0°DeSheer SCHAPER (S.D.A.P.) consta teert dat geen der redevoeringen van bur gerlijke zijde iets heeft weerlegd van de rede van den heer Albarda. Hij wijst er op, dat de alpha en de omega van de moderne wetenschap is: verlaging der loonen, verlenging der arbeidstijden, omdat er niet voldoende productie is ten gevolge van een tekort aan consumptie. De heer Zimmerman spreekt buiten deze Kamer zelfs van een duurte-eiland, dat .Ne derland zou zijn. Maar in Duitschland, waar dan do werktijden langer zouden zijn, is nog een belangrijke werkloosheid en in andere landen, België en Frankrijk uit, gezonderd, ziet men hetzelfde. Men wil het. levenspeil der arbeiders klasse neerdrukken, haar loonen verlagen, haar werktijden verlengen. De heer VAN GIJN (V.-B.): Tot betere tijden. De heer SCHAPER (S. D.)- Tot betere lij den dat kennen we. Als men eenmaal van den 8-urendag af is, zal men hem niet ze- makkelijk weer invoeren als de lijd beter is. Dat hebben we gezien toen we met revoUw tie moesten dreigen om hem te krijgen. Bij de bourgeoisie vindt men de corruptie, de verkwisting en den zwendel, laat men daar de bezuiniging zoeken. De heer L. DE VISSER (C. P.) wijsl op de stijgende neiging van de bourgeoisie naar fascictische methodes en reactie. De regee ring loopt over de belangen der ambtena ren heen en doet alsof er in het verleden niets beloofd is. Hef is niet te verwonderen dat het verzet onder de ambtenaren groeien de is. Het verval van hel parlementairisme blijkt niet alleen uit vermindering van de macht van het parlement, maar ook uit zijn samenstelling. Als spreker denkl aan men- schen als Cictor de Stuers met zijn vrij- RECLAME. MEER DAN WAARONDER i Oekleede Pop op Padvindersmes op Silverpl. Eversharp Potlood op Stoommachineop Zilveren Heerenhorlogeketting op Theelichtje. op Lederen Actetasch op Porcelcinen Theeservies op Oud-Hollandsche Hoekstoel op Sjoelbak of Porcel. Eetservies op CADEAUX, 25 Duifmerken 35 Duifmerker. 50 Duifmerken 60 Duifmerken 75 Duifmerken 100 Duifmerken 150 Duifmerken 200 Duifmerken 300 Duifmerken 750 Duifmerken Volledige ltjst tak Cadeaox groiti ep umrage. Alleen Duifmerken van de pakjea le SOORT ZEEPPOEDER-VET LOOG MEEL (oranje en blauw) komen in aanmerking. v.h. Chr. PLEINES, Den Dolder. moedigheid om op te komen tegen onrecht, aan mannen als Kuyper en Talma, als v. Houten, Pierson, als Treub in zijn volle vrijz.-dem. kracht in wiens figuur het ver val van het parlementarisme overigens tot uiting is gekomen, daar hij buiten het par lement grooten invloed heeft op de regee ring. De heer MARCHANT (V. D.): En waar blijft Wijnkoop? De heer DE VISSER (C. P.): dan blijkt, bij vergelijk met de tegenwoordige kopstuk ken van de bourgeoisie, het verval van het parlemer.l. Bij den val van het kabinet- Colijn heeft spr. reeds gewaarschuwd tegen overdreven verwachtingen, evenzoo bij de mededeelingen in de Troonrede en de Mem. v. Antwoord bij het optreden dezer regee ring, en de feiten hebben hem gelijk gege ven. Door heel het voorl. verslag klinkt de teleurstelling ;maar de parlementaire illu sionisten zijn met chronische maatschappe lijke verschijnselen te zien en te doorgron den. Dit moet op nieuwe teleurstellingen uitloopen. De tegenstelling democratie-con- servatisme is een kunstmatige, dat is bewe zen door de soc.-dem. ministers in het bui ten- en de soc.-dem. wethouders in het bin nenland, die lot de tevredenheid der bour geoisie werkzaam zijn. Slechts definitieve koersverandering en het aanvaarden van den scherpsten klassen strijd kan verbetering brengen. De tegen stelling conservatisme-democratie is niet alleen onjuist, maar ook gevaarlijk, omdat zij de werkelijke tegenstelling: kapitaal- arbeid. verdoezelt. De verkiezingen werpen hun schaduw reeds vooruit en weer stuurt men aan op een roomsch-rood blok. Spr. wil daarvoor de arbeiders waarschuwen. Deze politiek zal hen van de eene nederlaag naar de andere leiden. De eenige juiste politiek is het vormen van een eenheidsfront tegen de bourgeoisie volgens het oude recept, verove ring van den burgerlijken slaat door het proletariaat. Dat de regeering thans te keer kan gaan zooals zij doet, vindt zijn oorzaak in de da denloosheid der arbeiders, die meenen, dat hun leiders in het parlement de zaken wel zullen opknappen. Dit kabinet zet volgens den heer De Visser de politiek van het vo rige voorl. Men weel welke drastische maat regelen er genomen zijn-, het proletariaat is onder de kapitalistische wals gelegd, terwijl achteraf bleek, dat de aderlatingen niet noodig waren. Er is toen wel beloofd, dat herstel zou volgen zoodra men een veertje van den mond kan blazen, maar nu kan men een gasvlam uitblazen en nog is er niets gebeurd. Deze Regeering verkracht de besluiten van de Kamer. De VOORZITTER: Ik kan dit niet toe laten. De heer DE VISSER CC. P.): Dan moet u maar zeggen, hoe ik het moet qualificeeren als een Regeering brutaalweg tot de Kamer zegt De VOORZITTER: Ik kan niet toelaten, dat u zegt, dat de Regeering brutaalweg tot de Kamer zegt. De heer DE VISSER (C. P.): Wat moet ik dan zeggen? ik kan toch niet zeggen: onbeschaamd? De VOORZITTER: Xeen. zeker niet, de Regeenng is altijd vriendelijk en welwillend jegens de Kamer. De heer DE VISSER (C. P.): Ilk wou, dat ze dan wat welwillender en oprpchfer jegens het proletariaat was. Een Regee nng, die in strijd handelt met den wil der Kamer, moet heengaan. En wie verzoekt haar hier te blijven? Zeker niet de groote massa der ambtenaren! Er is een heel dos sier van adressen van ambtenaren van al lerlei kleurschakeering met protesten tegen de regeerings-politiek Hij zou willen zeg gen: ga zoo voort, gij zijt dp beste revolu tionaire propaganda en als de min van Justitie opruiers zoekt, moet hij bij zijn rechterbuurman( den min. van Financiën) zijn. De politiek van deze Regeering is van een vrijmoedigheid die zeldzaam is, en men kan verwachten, dat het proletariaat zich daartegen in de naaste toekomst hoe langer hoe meer zal gaan verzetten Rede van mr. Marchant. De heer MARCHANT (V. D.) sluit zich aan bij de hulde aan den min. van Bui- tenlandsche Zaken voor zijn optreden te Genève. Daaruit en uit het optreden van den heer Colijn als leider der economische conferentie is gebleken, dat Nederland waardig voor den dag kan komen. Aangaande de handelspolitiek meent spr, dat de Regeering blijkbaar een dubbel ta rief wil en een vechtlarief afwijst. Zij wenscht een stok achter de deur, maar hoopt, dat hij achter de deur kan blijven. Wanneer men echter een dubbel tarief wil, dat eenig resultaat oplevert, zal men een heel eind den weg van het sur-protectio- nisme moeten opgaan. Het kleine Neder land zal veel kans loopen, dat de bedrei ging met het dubbele tarief niet helpt en dan zal de stok van achter de deur te voorschijn moeten komen, waarschijnlijk niet ten voordeelc van ons land. De aan drang tot protectie komt vooral uit Brabant en Limburg .voortreffelijke provincies, maar wij moeten ons er voor hoeden om voor ge heel Nederland een tarief in te stellen ten behoeve van twee provincies, die hun sym pathiek chauvinisme zullen moeten be perken. Wat betreft de financieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten, dit moeilijke vraagstuk moet worden opgelost. De Regee ring meent, dat het moeUgeschieden zonder dat het geheel van den last wordt vergroot. Hoe dat zal worden klaargespeeld zonder de autonomie aan te tasten, is spr. niet recht duidelijk, tenzij de regeling gepaard gaat met een verdere reorganisatie van rijksdiensten. Inzake het ambtenarenvraagstuk dringt spr. aan op een afdoende regeling voor de oud-gepensionneerden, wier toestand treu rig is. Voorts merkt hij op, dat de lust der regeering om tot een herziening der ambte naarssalarissen te komen, niet zeer groot schijnt te zijn. Wel zeer vrijmoedig klinkt de mededeeling van de Regeering, dat er geen verband moet worden gelegd tusschen de salarissen der ambtenaren en den toe stand van 's rijks financiën. Wie heeft dit verband gelegd? Spr. sluit zich geheel aan bij dr. v d. Tempel. Er moet der regeering toch iets aan gelegen zijn. het vertrouwen der ambtenaren te behouden! Juridisch moge de intrekking van art. 40 zijn te verdedigen, moreel was zij niet te rechtvaardigen. Dit was het standpunt van den minister in 19*22, en hij legde in het Bezoldigingsbesluit neer, dat den ambtena ren, die op 1 Juli 1922 in dienst waren, hun salaris werd gegarandeerd. Toen kwam de heer Colijn, die art. 40 schrapte en een poging deed om het den ambtenaren onmo gelijk te maken een beroep te doen op den rechter. Dit is niet gelukt en de kwestie kwam voor den rechter, die in hoogste in stantie uitmaakte, dat de Koning bêvoegd is om een onherroepelijk gegeven waarborg te herroepen. De heer HEEMSKERK (A. R): De Ko ning is natuurlijk niet bevoegd om onher roepelijke waarborgen le geven. De heer MARCHANT (V. D): Daar wou ik u hebben. Maar dit punt is in de rechter lijke beslissing niet genoemd. Nergens staat dal de Regeering geen onherroepelijken waarborg mag geven, er staat alleen in de Grondwet, dat de Koning de salarissen regelt. De Regeering heeft zich echter gebonden en daar kan zij zich nooit afmaken vooral niet deze minister. Hoe kan men verwach ten, dat er rust zal komen, als de Regeering eerst op grond van overmacht de salarissen verlaagt en daarna, als blijkt, dat die over macht niet bestond, het onrecht niet her stelt? De overschotten, die er voor zijn, maken een volkomen afwijzing der herzie ning onmogelijk. (Hier breekt hij zijn rede af). De vergadering wordt te 5.25 verdaagd tot hedenmiddag 1 uur. RECLAME. Groote sorteering. Diverse prijzen ZIE ONZE ETALAGE roor 999 BREESTRAAT 93 PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 13 NOVEMBER. BODEGRAVEN. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. J. L. F. de Mevere, van Haarlem. Ned. Hen'. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds Pott. Geref. Kerk: Voorm. halflien en nam. 6 uur, ds Dam. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, preeklezcn. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Pun- sclie. van Leiden. KATWIJK AAN ZEE. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. H. Holtrop, van IJmuiden-Oost. KOUDEKERK. Ncd. Herv. Kerk: Voorm. halftien en. nam. halfzeven (Dankstond voor het gewas) ds Israël. Geref. Kerk Voorm. halftien (H. A.) en nam. halfzeven (Dankz.), ds. Haspers. LEIDERDORP. Ncd. Hen'. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. H. Mondt; nam. halfzeven, ds. BeekenkamD van Leiden. Geref Kerk: Voorm. halflien en nam. halfzeven, ds. Tazelaar van Haarlem. OUDEWETERING. Remnnslr Gem.- Voorm. 10 uur, ds. E. L. Nauta van Leiden. NOORDWIJK-BINNEN. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzes. ds. van Haatten. Geref Kerk: Voorm. 10 uur. ds. J H. Landwehr van Rotterdam; nam. 3 uur. ds. de Waard, van Rijnshurg. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned Hen'. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds F G Hospers. Geref. Kerk: Voorm 10 en nam 5 uur, ds. N. H. Koers. NOORDWIJKERHOUT. Nod Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. F. G. II. Nicolaï van Voorhout. OEGSTGEEST. Ned Herv. Gem (Irene): Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. T. J. Jansen Schoonhoven. SASSENHEIM. Chr. Geref. Kerk: Voorm 10 uur. ds W. F. van der Kodde. VALKENBURG. N'e-d Hen'. Kerk: Voorm 10 uur en nam. halfzeven, ds. Hermanides. VOORHOUT. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 uur, ds. J. J. Woldcndorp van Warmond. WADDINXVEEN. Ncd Hen-. Kerk: Voorm. haHtien en nam. 6 uur. ds. 11. A. de Geus. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzes, ds. W. Veder. Chr Afg Gem Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. H. J Grisnigt. ZOETERWOUDE. Ned Herv Kerk. Voorm. 10 uur, ds. J. H. Mulder. ZWAMMERDAM. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur, ds. Cramer X NED. HERV. KERK. Beroepen; Te Polsbroek: W. Bijnsburger, cand le Utrecht. Aangenomen: Naar Heerenveen J R. Immink. te Delden. Bedankt: Voor West Terschelling: E. A. J. Plug, te Someren. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Houwerzijl: K Hol- werda. le Weslerlee; Naar Heerenveen A. J. Bouma. te Warnswerd. Bedankt: Voor AnnaJacobapolder: J. Dijkstra, te' Grijpskerk. HET VIJFTIGJARIG BESTAAN VAN HET UNIVERSITAIR TANDHEELKUNDIG ONDERWIJS TE UTRECHT. Gistermiddag is op plechtige wijze te Utrecht het vijftigjarig bestaat) van het universitair tandheelkundig onderwijs rn Nederland herdacht. In de aula der universiteit waren daartoe bijeengekomen het College van Curatoren,

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9