RECLAMEPRIJZEN Morgen Reclame-Prijzen VNÓCNStKUSMANN SMITS ■II N.B. Deze extra lage prijzen de geheele volgende week!! 120O PAAR Haarlemmerstr. 245 - Nieuwe Rijn 58 SPECIALE a E =ir=ir=ii=ii—n=Ji=3i=ii=iE=ii=3[=i BB ZIET EIS" OORDEELT Enkele artikelen uit onze aanbieding: N.V. LEIDSCHE IJZERHANDEL GROOTS Icitll H O E D E 2- LEIBEN CENT PRINSESSEKADE - DOEZASTRAAT zal meebrengen blijkens deze begrooting. De voorzitter wijst er den heer Alke made op, dat het verkeer steeds in stij gende lijn gaat en dat daarmede de onder houdskosten toenemen. De voorzitter deelt nog mede, dat in overweging is een verbetering van de West- eindebrug, waarvan de Raad spoedig wel iets meer zal hooren. De heer Alkemade breekt nog een lans voor het langer laten liegen van het straat- en huisvuil op de belt, waarover ook de heeren Van der Meer en Krau nog eenige opmerkingen maken. De voorzilter ziet daar weinig voordeel in, doch D. en W. willen de kwestie nog wel eens onder oogen zien. De heer Admiraal zou wel iets voelen voor maatregelen tegen het stuiven van zand in de duinen. De heer Van der Meer wil daar het Rijk voorspannen (Gelach). Eg het hoofdstuk „Onderwijs", speciaal bij do afdeeling Openhaar Onderwijs, pleitte de heer Meyer voor de aanstelling van een dc-rde volledige leerkracht aan de openbare school te Noordwijk-Binnen. Thans bestaat personeel uit twee leerkrachten en een assis tent. De best geoutilleerde leden der Com missie voor het Onderwijs, die er het meeste van weten, acbtem deze aanvulling dringend noodig: klassen van 50 en meer leerlingen zijn geen zeldzaamheid. De heer Krau wijst op de slechte banken te Noordwijk aan Zee. Dr. Van Nes zou de openbare school te Noordwgk aan Zee onder .de loupe willen nemen. Hij zou die school willen opheffen. Het onderwijs zou er bjj winnen en de kosten er door verminderen. De heer Krau protesteert tegen de voor stelling van den heer Van Nes. Zijn voorstel zou de kinderen voeren naar de Christelijke scholen, wat toch zjjn bedoeling niet mag zijn. De heer Van Eeden, wethouder, sluit zich bij den heer Meyer aan, inzake vermeerde ring personeel o. 1. school te Noordwijk- Binnen. Hij vroeg of de heer Meyer bereid is deze zaak in handen te stellen van de schoolcommissie, die dan rapport daarover zal uitbrengen. De heer Alkemade heeft zijn licht op gestoken in dezen b^j de verschillende hoof den der scholen en hij vereenigt zich naar aanleiding daarvan volmondig met het voor stel Meyer; hij is liet niet eens met B. en W„ die meenen, dat de voordeelen de kosten niet waard zijn. Er wordt een bedrag van f9000 genoemd, doch dit acht hg te hoog. De voorzitter bestrijdt deze opvatting op verschillende gronden, evenals de weth. Van der Wiel. Hij betoogt, dat de kosten van het Rjjz. Onderwijs daardoor veel hooger zullen worden. Mm vil de openbare school helpen om daarmede een cadeau te geven aan het Bgz. Chr. Onderwijs. Spr. bedankt er voor, al Is hij een voorstander van het bijzonder enderwijs. Willen de scholen meef leerkrach ten, laten zij er dan zelf de nieuwe leer krachten betalen. De voorzitter wil wel beloven, dat B. en W. met de commissie deze zaak zullen bespreken. Hij maakt er echter den weth. Van Eeden een verwijt van, dat deze nu een geheel afwijkende meening verdedigde als in het college van B. en W. Bij den post: „Kosten Middelbaar Onder wijs" klaagt de heer Alkemade over de hooge kosten. Het blijkt echter, dat dit niet juist is en op misverstand berust. Met betrekking tot het hoofdstuk „Werk- loosheid-bestrjjding" stelt de heer Mever, namens de commissie voor om den post Steun voor uitgetrokken werkloozen, de kosten voor werkverschaffing en de uitkee- ring aan werkloozen, waarvoor B. en W. geen bedragen hebben uitgetrokken, op resp. f1000, f2000 en f 1000 vast te stellen. Het voorstel werd verworpen met 8 tegen .1 stemmen. Deze waren die van de heeren Van der Wiel, Van der Niet en Meyer. De heer Alkemade doet een voorstel om de te verbouwen Westeinderbrug, die B. en W. willen projecteeren op 4.50 M„ te brengen op 6 M. De voorzitter wil op dit oogenblik geen beslissing nemen. In de volgende vergade ring zullen B. en W. er op terugkomen. De heer Meijer bespreekt de begrooting van het Gasbedrijf. Hij zegt dat de ge meente ook nog andere winsten maakt op het gas. Hij wijst op de retributie die de ver bruikers voor het leggen van de buizen be talen. De heer Krau berekent, dat de totale winst van de fabriek met elkaar f 23382 be draagt. Daaraan betaalt de armste van de armen procentsgewijze evenveel als de rijk ste. Hij vindt dat er aanleiding bestaat om den gasprijs te verlagen. De voorzitter bestrijdt deze opvatting. Progressie acht hij juist verkeerd. De meest kapitaalkrachtigen zouden er juist van pro fiteered Wil men de minderbedeelden hel pen, dan zou men voor personen, die wei nig inkomen hebben den prijs lager moeten stellen. De heer Meijer sluit zich bij het betoog van den heer Krau aan en stelt namens de commissie voor den winlerprijs van het gas met 1 cent te verlagen. De weihouder van der Wiel bestrijdt dit voorstel. Hij haalt een werkje aan van den partijgenoot van den heer Krau, den Amster damsehen oud-wethouder Wibaut, waarin het goed recht van een behoorlijke winst uit het gasbedrijf gewettigd wordt. De heer Krau merkt op dat er in Amster dam veel sociaal werk gedaan wordt, wat in Noordwijk niet het geval is. Het voorslel werd verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren Krau, Meijer en van der Niet. Eveneens werd het voorstel om de bruto winst aan de gemeente van 5 pet. tot 10 pet. te verhoogen, met gelijke stemmenverhou ding verworpen. De voorzilter deelde nu mede dat door verwerping dezer voorstellen zeer waar schijnlijk gevolg zal kunnen worden gege ven aan het voornemen het percentage der plaatselijke directe belasting met een kwart procent te verlagen. Hierna werd de begrooting vastgesteld als volgt: Gewone dienst: Inkomsten en uitgaven in totaal f516.373,69, kapitaaldienst: ontvang sten f178626 98. uitgaven f170.176. Voor de post plaatselijke directe belasting werd uitgetrokken f203.289 en de post onvoor ziene uitgaven werd bepaald op f30 000. In de reeds zeer verloopen vergadering werd ten slotte nog besloten tot verbetering van een gedeelte van den Oude Zeeweg met toepassing van klinkerverharding. Daar voor werd een crediet groot f 12500 beschik baar gesleld. Hierna sluiting. De vereenigiog van het H. Sacrament tot onder&tcuning van arme en behoeftige kerken, organiseert een tentoonstelling van kerkgewaden, door de ieden van bo vengenoemde vereeniging vervaardigd voor arme kei-keil en missies Deze tentoonstel ling is toegankelijk op Zondag 13 Nov. van 125 uur en Maandag 14 Nov. van 124 uur in het patronaatszaaltje bij de Eerw. Zusters in de Bronckhorststraat. Het vele handwerk wat er is gemaakt loont de moeite om het te komen bezichtigen. Te vens is aan de tentoonstelling verbonden een verloting bestaande hoofdzakelijk uit prachtige handwerken waarvan de baten weer komen aan de vereeniging. Er4Rjn nog loten verkrijgbaar op de dagen der tentoonstelling aan de zaal. Maandagavond precies te vijf uur zullen de prijzen wor den getrokken. Een ieder kan daarbij te genwoordig zijn. Daar wij het werk van de \ereeniging reeds konden bezichtigen, kun nen wij een bezoek aan Öeze tentoonstel ling ten zeerste aanbevelen. NOORDWIJKERHOUT. In cafe „v. d Berg" vergaderde de „Oranje-vereeniging". De eere-voorzitler, burgemeester van Iersel, was mede aan wezig. De penningmeester, de heer L. v. Hens- bergen, deed rekening en verantwoording, waaruit bleek, dat aanwezig was een klein voordeelig saldo. De voorzilter herdacht met genoegen de gehouden Oranjefeesten, die uitstekend slaagden en bedankte den trouwen, accu raten penningmeester voor zijn werkzaam heden in het belang der vereeniging ver richt. Langen tijd bleef men daarna genoegelijk bijeen. De afd. Noordwijkerhout van den R. K. Volksbond organiseert drie feest avonden. Zondag a s. wordt in beide parochie-ker- kc-n een H. Mis opgedragen ter intentie van de leden. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Cornelia Hendrika, d. v. P. C. van Woudenberg en T. Gerritsen. Ondertrouwd: W. Anholts en K. v. Esch, beiden te Oegstgeest. Overleden: M. Haasnoot, echig. van B. J. v. d. Meene. Langen tijd wordt aan den Hoogen Morsch behoefte gevoeld aan een gebouw voor Christelijke belangen. Op de in den af- geloopen winter gehouden jaarfeestviering van de Chr. Jongelings-Vereeniging werd hieromtrent reeds een en ander medegedeeld, doch een gunstig resultaat is tot heden niet bereikt, waarom besloten werd aan het einde van November een bazaar te houden ten bate van genoemd doel. Door het bestuur van de woningbouw vereniging „Builenlust" is besloten om 'een proefaanbesteding te houden op 17 Novem ber a.s., voor den bouw van 27 woningen. De heer Scheele, opzichter b. d. Rijks- Waterstaat met standplaats Oegstgeest, zal zeer waarschijnlijk weer worden overge plaatst naar den Haag. Uil deze1 overplaatsing mogen wij wel con- cludeeren dat van aanleg van den reeds ge projecteerde straatweg vanaf ,,de drm witle palen" tot aan de laatsie bocht acher „het Groene Kerkje", vooreerst nie'ls zal komen. Den heer A. Schouten, controleur bij den Rijks-Plantenziektekundigen dienst, al hier, zal deze betrekking verlaten op 1 De cember en zich dan vestigen in particulieren dienst te Arnhem. In de plaats van den heer A. schouten, is als controleur bij den Rijks Plantenziekte- kundigen dienst benoemd, de heer A. Slof- meel. Dd nieuwbenoemde onderwijzer aan de Chr. School aan den Endegeesterstraaiweg, de heer B. Huisman te Oudwoude, zal zijne fünclie aanvaarden op 1 Januari a.s. Met den aanleg van den electrische kabel naar het OudèpDorp, gaat het zeer naar wensch. Wij.vernamen dc'zer dagen dat reeds een groot Aantal pereeelen is aange sloten, en dat waarschijnlijk 15 November stroom zal worden .ingeschakeld. Dus nog maar enkele dagen en er kan van het lang verbeide kunstlicht gebruik worden gemaakt. Naar wij vernemen bedraagt de op brengst van het, 28 October j.l. gegeven con cert i.n Irene, fen bate van de Wijkverpleging voor alle gezindten, de som van 170,10. De heer C. van Drimmelen, Candida,st- notaris alhier is bij Kob. Bestuit benoemd tot notaris te Kampen. RIJNSBURG. Met den land- en tuinbouwwintercur- SU6 wil het, trots de vele moeiten die voor aanstaande personen zich daarvoor reeds getroosten, maar niet lukken. Dit jaar hebben zich slechts twee leer lingen aangemeld, zoodat de cursus niet kan doorgaan. SASSENHEIM. - De spits van den toren der Ncd.- Herv Kerk wordt gerestaureerd. Er wa ren heel wat leien stuk; het kruis verkeerde in Biechten st-aat en de haan wees onver- biddellijk steeds in dezelfde richting. Dit alles wordt nu gemaakt en de oude haan vervangen door een niouwen. De werkzaamheden in het bloetmbol- lenbedrijf verloopen vlot; de regen houdt wel iets tegen, maar men is toch geregeld kunnen doorgaan met planten en dekken. Verreweg het grootste deel der bloembol len zit in den grond. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, Zoon van D. Havenaar en M. Noort. Ondertrouwd: J. v. d. Lans 2 j. en H. v. d. Ploeg 19 j. Getrouwd: F. van der Me ij 25 j. en M. A. v. Schooten 23 j. M. H. de Haas 29 j. en A. Kloek 30 j. VOORSCHOTEN. Bij de politie werd door M, Af. v. II. alhier, aangifte gedaan van diefsial van een rijwiel uit een op zijn erf slaande schuur. WARMOND. Gemeenteraad. Verkoop perceel land bij het Warmonderhek Verbree ding Dorpsstraat Voorzitter: de burgemeester. Aanwezig alle leden. De burgemeester opent op de gebruikelijke wijze de vergadering, waarna de noluien ongewijzigd worden vastgesteld. Ingekomen stukken: Schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het Raads besluit tot het aangaan van een geldleening groot f 12.000 voor aankoop der voormalige fitterswoningdankbetuiging van den ge- meente-werkmail Moerkerk, voor de hem verleende loonsverhoogingadres van het Bestuur van den Bond tegen het schenden, door het vloeken, van Gods Heiligen Naam, om maatregelen tegen het vloeken te nemen. B. en W. stellen voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen, daar het waar schuwen hiertegen meer op den weg der geestelijkheid, ouders on onderwijzend per soneel ligt, dan op den weg der overheid. Bovendien zou een dergelijke verordening, bij een bevolking als in Warmond, die over het algemeen wars is van vloeken, een blaam leggen, die zjj niet verdient. Da heer Heijl meent, dat een dergelijke verordening toch haar nut zou hebben, daar het ontzag voor het Opperwezen meer en meer verdwijnt. De heer Van Sterjn is van meening, dat een dergelijke verordening vele moeilijk heden zou medebrengen. Niet alleen de naam van God wordt jjdelijk gebruikt, maar ook vele andere uitdrukkingen zouden onder vloe ken te rangschikken zijn. Wethouder Oudshoorn, hoewel sympathiek tegenover den genoemden Bond staande, adviseert geen vloekverbod in het leven te roepen. Aldus besloten. Verzoek van den heer Immerzeel om aan hem de voormalige fitterswoning te verhuren voor den tgd van twee jaren, tegen een bedrag van f35 per maand. B. en W. adviseeren nog niet tot verhuur over te gaan. Aldus besloten. Schrijven van den heer J. Kroon, betrek king hebbende op het verhuren van het perceel gemeentegrond, gelegen aan den Ifeerenweg en Haarlemmertrekvaart. Volgens advies van B. en W. wordt be sloten de huur met 15 Aug. 1928 op te zeggen. Provinciaal wegenplan en in verband daar mede een concept-schrijven van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden aan Prov. Staten tot verbetering van den toestand der Leidsche Trekvaart vanaf Lei der. met naastgelegen weg, waardoor beters verbinding met Katwgk od Noordwijk ma worden verkregen, en waardoor het vreem delingenverkeer zeer zeker bevorderd zon worden. Op voorstel van B. en W. wordt besloten goedkeuring aan dit schrijven te hechten. De voorzitter deelt mede, dat voor het perceel grond, nabij het Warmonderhek, door den beer Leenen een bod was gedaan van f8000, welk bedrag B. en W. te laag voorkwam. Uit de verdere correspondentie, hierover gevoerd, blijkt, dat de onderhan delingen met den heer Leenen als geëindigd k.unner beschouwd worden. Intusschen is van den heer Vis, te 's-Gra- venhage een bod ingekomen van f2.25 per M 2 Hoewel een verkoop tegen dezen prijs r.og verlies voor de gemeente oplevert de aankoop bedroeg indertijd f2.50 per M 2. adviseeren B. en W. den Kaad tot verkoop te besluiten. De heer Leenen kan zich met den kooper verstaan, teneinde van dezen een stukje grond te koopen. Na eenige verdere be spreking besluit de raad het bod van f 2.25 per M2. te aanvaarden. Door den voorzitter wordt nog opgemerkt, dat 1 pet. van de koopsom aan den tusschea- persoon zal moeten worden afgestaan. Verbreeding Dorpsstraat. B. en W. stellen voor, ten einde tot verbreeding der Dorpj. straat te kunnen geraken tot aankoop van een gedeelte van het terrein van den heer Th. W. van Mil over te gaan. Dit terrein is groot plm. 115 M2., met inbegrip van aansluiting aan het gemeente-riool, afschei dingen enz., welke kosten voor de gemeente zullen komen, kan de prjjs op f5 per M2, gerekend worden. Do heer Haverkort zegt, dat hij niet tegen den aankoop is, maar hij vreest, dat, zooals de toestand nu is, verbreeding van dit punt nieuwe gevaren zal scheppen. B. en W. zijn het hiermede eens, ook zij hebben dit ge- vaa. reeds onder de oogen gezien en zullen, alvorens tot verbreeding over te gaan, een nieuwe verkeersregeling maken. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Verder stellen B. en W. voor een besluit nemen om aan H. M. de Koningin te ver zoeken, de attributen eener vrjj Hooge Heer lijkheid aan het gemeentewapen te mogen aanbrengen. Na eenige toelichtingen wordt aldus be. sloten. Comptabiliteit. B. en W. wordt machtiging verleend tot het verrichten van die comp- tabiliteitsbesluiten, welke zeedig mochten blijken te zijn. Bp de rondvraag brengt de heer Onder, water de rioleering tusschen den Achterweg en de Warmundaweg ter sprake. Deze toe- stano is niet houdbaar en spr. dringt ten spoedigste op verbetering aan. Wethouder Oudshoorn zegt, dat het niet zoo eenvoudig zal zjjn om hierin verbetering te brengen. De ligging van het riool in de Warmnndastraat is niet goed, waardoor geen aansluiting mogelijk is. Hjj is het er echter geheel mede eens, dat hierin tén spoedigste verbetering gebracht moet worden en adviseert, wanneer binnenkort f verbetering van de Dorpsstraat te berde komt, waarvoor een geldleening noodig zjjn, hiervoor tegelijkertijd geld op te nemen De heer Haverkort begrijpt niet, dat geen aansluiting mogelijk is en dat de rioleering daar niet direct goed gemaakt werd en stelt daarom voor, dat door B. en W. een vast staand plan voor rioleering van het gelieele dorp gemaakt zal worden, waardoor dan in het vervolg dergelijke toestanden worden vermeden. De heer Haverkort zou gaarne zien, dat bij gladde wegen ook vanaf het station tot aan het Warmonderhek zand gestrooid wordt waarop de voorzitter antwoordt, dat dit toch ieder jaar gebeurt. Spr. zal er voor zorg. dragen, dat dit weder zal geschieden. Hierna wordt in geheime zitting over- 1 gegaan. ji|i!l!BimH;jnu.i..wwiiii'6iiit!i;HiiiihfiBH?i|i!i;iini|H|UI|lt||j|||IHiill|!||IMHIH|iliNlHllliHIII!llllhllHllliililBri)MaiW!Wiail(lia!tlli MARTENS Molton Manshemden 4 Geel keper Vrouwenbroeken 1 Blauw keper Mansbroeken Jaeger Heerenpantalons Damesstofjassen zwart-wit en bruin-wit gestreept Zephyr Overhemden 1 Flanel Damesnachthemden Schitterende strepen 4 4 Damesdirectoires met kunstzijde bewerkt Zware gemollonneerde Damesdirectoires Jaeger Gebreide Dames-Onderjurken I 0.92 f 0 76 f 1.98 f 0.83 f 1.98 f 0.79 f 2.08 f 0 69 f 0.98 i 1.18 1011 Sterke Kolenschoppen f 0.22j Prima Etenstampers- 0.25 Geëm. Emmers. 0.95 Petroleumkachels - 6.90 Geëm. Pannen 30 cM, f K25 Sterke Keukentafels. - 2.50 Zware Strijkplanken - 2.75 Droogrekken - I.Q0 v.h. Fa. BERNARD 1043 Vischmarkt - Telef. 479 - Koornbrugsteeg =ir=irai=ii=ii=ii=ii=ii=ir=ii=ii=ir=ii=ii= TiiiitiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiitMiMiuiimiiiiiiimirtimiinl iiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuimiiiiifiMiiiiiiiiiuiMiiiiiiinmij I 0N6EKEXD LAGE PRIJZEN *YV 10?3 VAN VRIJDAG TOT VRIJDAG PRIMA 1020 ZIJDEN KOUSEN Zijden tot boven de knie, met naad, geheel versterkt, prima kwaliteit, zonder weeffouten 58 Buitengewone Aanbieding gt?* ft i LADOERPROOF 00 USHI 2—f

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 14