LAATSTE BERICHTEN. EERSTE KAMER. MARKTBERICHTEN. RECHTZAKEN. VARIA. WEERBERICHT. 3arometrrptand. r De groote wijzer geeft den stand aan van ledenmiddag 3 uur. Het dunne lijntje geeit den stand aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 767, Hedenmiddag 3 uur: 761. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen van 9 Nov., medegedeeld door het Meteorologisch instituut te De Bildi Hoogste stand 764,8 te Akureyri. 1 Laagste stand 740,4 te Vardö. Verwachting tot den avond van 10 Nov.: Zwakke tol matigen, veranderlijke later wel licht toenemendcn wind. meest uit Noorde lijke richtingen. Betrokken of zwaarbewolkt Waarschijnlijk regenbuien. Weinig veran dering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.7 gr. C (44 gr. F). 12 u. 's middags: 7 gr. O (44 gr. F). 3 uur nam.7 gr. O (44 gr. F). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Hoogste stand des voorm. te 2.61 uur. Hoogste stand des nam. te 3.12 uur. licht op voor fietsers e.a. Woensdag 9 November: 4.44 n.m. tot 3.43 uur v.m. STADSNIEUWS. Dr. A. Gans, benoemd tot lector In de neurologie aan de Rijksuniversiteit alhier, zal zijn colleges aanvangen met het geven van een openbare les op Donderdag 24 No vember le 2 uur in het Groot-Auditorium der Universiteit alhier. DIEFSTAL. De politie te Rotterdam heeft gearresteerd den 29-jarigen los werkman H. B. aldaar wegens diefstal van een groote partij kop pen (en nadeele van de fa. Wolf en Dunlop uit den Oppert. Voorbijgangers hadden gewaarschuwt dat H. B goederen had medegenomen uit een pakhuis. Bij een opkooper op den Ged. Botersloot werden door de politie 130 koppen in beslag genomen en bij een anderen opkooper in de Kievitstraat 40 stuks Bovendien bleek dat H. B. circa 40 vazen van vrij groote waarde uit het magazijn had ontvreemd. Twintig daarvan konden eveneens worden opgespoord. DE CORRUPTIE IN DEN HAAG. Twee ambtenaren ontslagen. Nader wordt vernomen, dat wegens het aannemen van gelden van leveranciers door burgemeester en wethouders van Den Haag, in een vergadering van 8 dezer, be houdens het recht van beroep op het scheidsgerecht, ontslag is verleend aan twee ambtenaren van het gasbedrijf en van één ambtenaar van de Duinwaterleiding. KIND DOOR EEN AUTO DOODGEREDEN. Hedenochtend, omstreeks half elf is in de Theresiastraat bij de Louise Henriettestraat te Den Haag een droevig ongeluk gebeurd. Het 4-jarige meisje A. K. uit de Maria- straat was aan het spelen, toen zij plotse ling het trottoir afliep en zonder uit te kijken den rijweg overstak. Een vrachtauto naderde juist op dit oogen- blik De chauffeur F. de Z., uit de Kegge- slraat, kon niet meer tijdig stoppen en het meisje werd overreden. Deerlijk gewond werd de arme kleine naar het Roomsch-Katholieke Ziekenhuis aan het Westeinde gebracht. waar zij kort na haar opname, reeds overleed. DE TE VALKENBURG GEVONDEN LIJKEN HERKEND. De twee te Valkenburg gevonden lijken zijn door de familie herkend. Het zijn de 29- jarige J A. Franssen (wiens naam reeds werd gemeld en 't 17-jarige' meisje A. P. Monsma, die beiden te Rotterdam hebben gewoond. De vermissing van het meisje werd al op 2- September in het Algemeen Politieblad r^naleerd. INBRAAK TE AMSTERDAM. Door middel van braak i9 te Amsterdam uit een winkel in de 1ste Van Swindenstraat yoor f2200 aan manufacturen gestolen. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Do 16-jarige A. S., te Den Haag, die menige dagen geleden ernstige brandwonden jjekwam, doordat hij in de nabijheid van pmndbare stoffen een sigaret had gerookt, ls gisteren in het ziekenhuis aan de gevol- Een overleden. bet interneeringskamp voor de indische communisten. Naar wij vernemen is op het Departement JJn koloniën telegrafisch bericht onlvan- vajl ^en Gouverneur-Generaal van Ne- derlandsch-Indië, dat do Gouverneur der Molukken het interneerineskarrp aan de Boven-Digoe) heeft bezocht en op 4 dezer den Landvoogd heeft seseind. dat zoowel zijn bevinding als die van het hem verge zellende Hoofd der afdeeling Buitengewes ten van het Departement van Binncn- landsch Bestuur gunstig was en dat met name de gezondheidstoe' tand en de stem ming goed waren De Gouverneur ontving verschillende verzoeken om vergunning tol overkomst van gezinsleden, waarvoor de hulp van het bestuur werd ingeroepen Door den Gouverneur werden voorts voorstellen toegezegd, die de totstandkoming van een normale Inlandsche maatschappij ter plaatse zullen bevorderen. VAN DE TRAM GEVALLEN. De heer P. H. van der Wijk. directeur van het marktwezen en den havendienst, wilde gisternaraiddag in een in beweging zijnde tram stappen op de Biltstraat fe Utrecht. Hij kwam echter te vallen en brak een been Hij werd per ziekenauto naar het Diaconessenhuis overgebracht. Zijn toestc-d is naar omstandigheden wel. WOONHUIS AFGEBRAND. Hedennacht is te Baardwijk een woon huis afgebrand, behoorende aan den heer Loeff Het huis was bewoond door drie ge zinnen. EEN KETEL KOKEND WATER OMGEGOOID. Het 2-jarig zoontje van den landbouwer H. A., te Hunsel, had het ongeluk een ketel kokend water om te stooten. waardoor het ventje zoodanige verwondingen opliep, dat het gistermiddag aan de gevolgen bezwe ken is. GESLIPT. Gisteravond is de motorrijder B. uit Asten nabij de kerk te Helden, met zijn motor geslipt. De motor geraakte in brand en werd geheel vernield. De berijder werd in hoogst ernstigen toestand naar Asten vervoerd. DE MINISTER VAN ONDERWIJS. Nader kan worden medegedeeld (Men zie onder ..Binnenland"), dat de Minister van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen wiens gezondheidstoestand reeds geruimen tijd minder goed was, op geneeskundig voor schrift. een verlof van drie maanden zal nemen. Het in te stellen interimaat zal wor den waargenomen door den Minister van Binnenlandschd Zaken en Landbouw. GEORGANISEERD OVERLEG IN AMBTENAARSZAKEN. Maandag vergaderde de Centrale Com missie voor Georganiseeuxl Overleg in ambte narenzaken. Na de mededeeling van de Regeeringsde- legatie. dat de Regeering bereid is in overleg met de organisaties eene technische salaris herziening ter hand te nemen, besloten de organisaties don Voorzitter der Tweede Kamer te verzoeken het door hen aan dat college gericht adres met bijgevoegde ..Me morie in zake de herziening van het Bezol digingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren" als niet ingekomen te willen beschouwen, daar deze Memorie in de Centrale Commis sie voor Georganiseerd Overleg bij de toege zegde salarisherziening zal worden be sproken. De werkwijze voor deze herziening zal nader worden vastgesteld in de eerstvolgende vergadering der Commissie, die1 bepaald is op Dinsdag 29 November 1927. NEDERL. PROTESTANTENBOND. In de hedenmorgen half tien te Den Haag voortgezette bijeenkomst van den Nederl. Protestantenbond werd besloten f 100 be schikbaar te stellen voor een geschenk ter gelegenheid van de opening van het vacan- tiehuis der vereeniging ,,Naar Buiten", te Oostvoorne. Verder werd een urgentievoor- stel van het bestuur aanvaard om voor ten hoogste f 3000 deel te nemen in een 3 pet. obligatie-leening ten laste van de nieuwe afdeeling Haarlem-Noord (Schoten) voor de stichting van een eigen gebouw dier afd. Aan de commissie voor de geschriften werd f500 toegestaan als werkkapitaal voor de uitgave van een serie kleine geschriften. Mej. dr. N. Bruining deed vervolgens ecnige mededeclingen met betrekking tot den vriizinnig-prolestantschen radio-omroep. Met betrekking tot het archief van den Bond werd, mede in verband met het over een paar jaren te herdenken 60-jarig be staan besloten, dit archief, ter verzekering eener deskundige bewaring en bijeenbren- ging van historische gegevens van den Bond, onder te brengen bij het Rijksarchief te 's-Gravenhage. Een voorstel-Weesp om te bepalen dat elke afdeeling ter algemeene vergadering recht heeft op het uitbrengen van het aan tal stemmen voor die afdeeling bepaald, onafhankelijk van het aantal afgevaardig den, die de afdeeling vertegen woord i gen. ontlokte eenige discussie. Aanvaard werd het prae-adries van het hoofdbestuur om dit punt bij de eerstvolgende reglements herziening in ove'weging te nemen. In bespreking kwam daarna een door den heer D Hans .toegelichte motie der afd. 's-Gravenhage, luidende: ,,De alg. vergadering van den Ned. Pro testantenbond van oordeel, dat er be hoefte bestaat aan een beknopt geschrift, waarin op eenvoudige en duidelijke wijze de beginselen van bet vrijzinnig-protestan- tisme worden uiteengezet en in het bijzon der den nadruk wordt gelegd: a. op het positieve in die beginselen; b op datgene, wat alle aanhangers van dat protestantisme veTeenigt, verzoekt het R.B aan de commissie voor de geschriften op te dragen de samen stelling van zulk een brochure, die op eenigszins ruime schaal verspreid zou moe ten worden, ter hand te nemen." De Voorzitter zou de motie aldus gewij zigd willen zien. dat geen opdracht lot sa menstelling. doch lol overweging (van de mogelijkheid) eener zoodanige brochure werd gegeven. De heer Hans repliceerend, handhaafde zijn stindpunt. Hij gaf toe dat zonder geld de Bond weinig zou kunnen uitrichten, doch dit pleit niets tegen het gemeenschappelijke beginsel dat z. i. positief aanwezig is. Spr. zou nu echter de opdracht tot sa menstelling der brochure willen zien gege ven aan liet hoofdbestuur. De motie, aldus gewijzigd, dat de laatste alinea luidt: „verzoekt het hoofdbestuur de samenstelling van een dergelijke brochure voor te bereiden, en de resultaten daarvan ter kennis van de afdeelingen te brengen," werd daarop z. h. s. aangenomen. Mej. dr Bruning deelde nog mede, dat ter vergadering voor f326 is ingeschreven in het uitbreidingsfonds, waarvan f 100 van de afd. Enschedé en de rest aan particuliere giften. Inmiddels blijkt dat nog enkele afgevaar digden do lijst niet ter tëekening ontvingen, terwijl zij toch willen deelnemen. De gele genheid daartoe werd alsnog gaarne ver leend, als resultaat waarvan het totaal tot f 364 werd verhoogd. Een motie-HilversumUtrecht, beoogende samenwerking met andere organisaties ter bevordering van de invoering van gods dienstonderwijs op de lageTe scholen, werd z. h. si aanvaard. Tot lid van de commissie van fianciëelen bijstand wegens periodieke aftreding van den heer J. Kardux werd gekozen de heer H. Bosboom te Bussum. De afd. Enschedé werd aangewezen om de rekening na te zien. Besloten werd de volgende jaarvergadering te Hilversum te houden. Na een woord van dank van den heer Donker aan den voorzitter voor de leiding der vergadertne. werd deze te ruim een uur door den voorzitter gesloten. Uit Boedapest wordt gemeld, dat een delegatie, onder leiding van Aartshertog Albrecht, na3r Nederland en België is ver trokken om aan deze landen officieel dank te betuigen voor alles, wat zij voor de Hongaarscha kinderen gedaan hebben. UIT NED. OOST-INDIE. TOT 8 JAAR GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD. BATAVIA, 9 Nov. (Aneta). De land raad alhier veroordeelde den Inlandschen huisjongen van de familie J. Vermeer, die eer moordaanslag pleegde op het 15-jarige dochtertje en die daarna een poging tot zelfmoord deed, tot 8 jaar gevangenisstraf. (Zitting van heden). Verschillende ontwerpen. De vergadering tot nadere bijeenroeping gesloten. Aan de orde zgn de volgende wetsont werpen 1. Wijziging van de Wet op de dividend en tantièmebelasting 1917 2. Goedkeuring van het Verdrag inzake Slavernij van 25 Sept. 1926; 3. „Wijziging van de Wet voor het ro- serve-personeel der landmacht 1905; 4. Overbrengen van een gedeelte van den Rijksweg Axelsche SassingAxel in beheer en onderhoud bij de gemeente Axel 5. Goedkeuring van een overeenkomst met de N. V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen, gesloten betreffende het ver schaffen aan de werf dier maatschappij van een ruimen uitgang naar de zee en de ont binding van de overeenkomst van April 1913, goedgekeurd bij de wet van 1 Dec. 1913; 6. Onteigening van perceelen, erfdienst baarheden en andere zakelijke rechten, noo- dig voor uitbreiding van het werfbedrijf van de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen. De wetsontwerpen 1 tot en met 4 worden zonder beraadslaging of stemming aange nomen. De ontwerpen sub 5 en 6 worden geza menlijk behandeld. De heer LINDEIJER (S.-D.) wenscht er aan mede te werken, dat „de Schelde" blijvend te Vlissingen gevestigd zal zijn, maar meent toch enkele opmerkingen te moeten maken. Reeds in de afdeelingen heeft spr. de vraag gesteld, wie eigenlijk verantwoordelijk is voor het ongunstige con tract van 1913. De Minister heeft daarop geantwoord, dat de Regeering en de Kamer formeel verantwoordelijk zijn, doch dat nie mand had kunnen vermoeden, dat het con tract zulke nadeelige gevolgen voor den Staat zou hebben. Spr. meent, dat degenen, die het contract geredigeerd hebben, in de eerste plaats verantwoordelijk moeten zijn. Verder gaan spr. bezwaern tegen de lage waarde van 92.000 gulden, zooals de Minister die heeft opgegeven en tegen de belasting clausule, die zij het gecamoufleerd toch een privilege schept. De gemeente Vlissingen is een totaal onschuldige derde. Waarom moet deze ge meente baar aandeel betalen in de liquidatie van het oude contract? Dit is niet billijk. Do Minister zegt: De gemeente Vlissingen is tot die opoffering bereid. De heer DE VEER: Je geld of je leven! De heer LINDEIJER zegt, dat deze uit weg hem aan struikrooverpolitiek herinnert. Deze uitdrukking mag echter tegenover de regeering niet gebruikt worden. „De Scheide" heeft geen aandrang op den raad uitgeoefend blijkens een mededeeling van den Vlissing- schen burgemeester, maar wel zei deze. dat Vlissingen het Rijk nog zoo noodig zou hebben in verband met haar haven enz. Dit beleekende, dat de bittere pil geslikt moest worden, omdat men het Rijk nog zoo noodig zou hebben De Slaat heeft dus wel eenigen druk uitgeoefend, in ieder geval de gemeente niet voldoendp tijd gelaten De gemeente is hier niet de lachende, maar de lijdend* derde geworden Bij de onteigening is evenmin volledig rekening gehouden mei de belangen der gemeen le en ook van derden Midden in hpt onteigeningsterrein ligt een complex van fabrieksbouw onbruikbaar wordt. Ook wijst spr.. op het gebrek aan los- en laadruimte voor de gemeente, veroorzaakt door de ont- eigening. Nieuwe werken zullen dus noodig worden, waarvoor de gemeente vermoedelijk zal moeten bijbetalen. Spr. hoopt, dat de minister zal toezeg gen, dat die bijbetaling niet zal behoeven plaats te hebben. De heer VERKOUTEREN (C.-H.) protes teert tegen den inbreuk op de Grondwet, gemaakt door het teruggeven van belasting aan de Schelde. Hij acht dit een gevaarlijk precedent. De heer DE VEER (A.-R.) wijst er op, dat de gemeente Vlissingen geen behoorlijke tijd is gelalen om een besluit te nemen. Tegen de belastingparagraaf heeft spreker geen bezwaar. Die is niet in strijd met dc Grondwet, daar het hier een civielrechte lijke overeenkomst betreft. Er is ook een tegenprestatie voor de Schelde Wat spr wel ongrondwettig acht is het besluit da' de gemeente Vlissingen heeft moeten nemen onder pressie van het Rijk. Het geeft „De Schelde" wel degelijk een privilegie op het Stuk van belastingen. Of de belasting recht streeks door Vlissingen wordt terugbetaald dan wel of die terugbetali V Ie t over (le girorekening van den Slaat, tnaakl geen on derscheid. De heer SMEENGE (V.-B.) meent, dat evenmin als de gemeente Vlissingen, de gebruikers van de kaderuimte bij het ver dwijnen van een gedeelte daarvan, nadeel mogen ondervinden. De Minister van Waterstaat, de heer v. d. VEGTE, dankt de Kamer voor de zeer vlugge wijze, waarop deze ontwerpen in behandeling zijn gePomen. Het contract van de Schelde heeft veel voorbereiding vereischt. Van den tjjd is geen uur onge bruikt gebleven. Met den heer Lindeyer acht hij de kosten van de sluis zeer goed gerechtvaardigd Ware hier echter van het oude contract geen sprake, dan zou den èn de Schelde èn de gemeente behoor lijk hebben moeten bijdragen. Thans brengt het Rijk een offer. Maar de sluist komt er tot aller voldoening De minister gaat na de totstandkoming van het contract van 1913, waarvan de redactie geheel in orde is. Wanneer de Schelde zou weggaan, zou de bouwrekening door het Rijk moeten worden betaald. Ieder heeft dat geweten. Die regeling diende eenvoudig ook om een nog slechtere regeling te vervangen. Men heeft in 1913 eenvoudig gehoopt, dat het beter zou gaan, maar men heeft kunnen voorzien, dat het zoo zou kunnen loopen, als het nu is geloopen. Een schuldige kan de minister dus niet aanwijzen. Bij de beoordeeling van de po sitie der gemeente Vlissingen moet men ook niet uit het oog verliezen de positie van het aangevallen departement. Het departement kon niet anders doen, dan den gemeente raad van Vlissingen de pen op den neus zetten. Op dat moment moest de minister op een zeer spoedige beslissing aandringen. Nu het ontwerp toch niet vóór het reces kon worden behdndelt spijt bel spr., dat hij den raad niet meer tijd heeft gelaten. Het departement was aan een termijn gehouden en lot eiken prijs moest worden vermeden dat de sluis niet op tijd zou klaar zijn. Wat betreft de belastingkwestie, moet men niet vergeten, dat de Schelde op erfpachtsgrond stond. Zij had haar bedrijf kunnen ver plaatsen. Nu kan de Schelde uit Vlissingen niet meer weg, maar de Schelde wilde zich daarmee verzekeren, dat de tegenwoordige lasten, niet zwaarder zouden worden. Daar om moest een concessie door het Rijk wor den gedaan. Het Rijk heeft natuurlijk groot belang bij het behoud van de Schelde, maar hel allergrootste belang heeft de gemeente Vlissingen daarbij. Het meegaan met een moeilijk voorstel is alleen mogelijk gewor den, omdat het Rijk het belang van Vlissin gen in zag. Men moet het nu niet voorstel len alsof Vlissingen mishandeld wordt De regeering moet er voor zorgen nooit meer een ban<J te leggeD met welke onder neming ook, zooals dat in 1875 is gebeurd. Maar nu die band eenmaal gelegd is, nu heeft het Rijk de schelde moeten subsi dieeren om to voorkomen, dat de lasten, die op haar drukken, zwaarder zouden worden. Inzake de belastingclausule zal spr. nog in overleg treden met den mi nister van financiën, maar hij meent, aat dc gemeente Viissmgen. daaraan gehouden moet zijn, gezien het groote belang voor haar aan deze zaak verbonden. Wat het gebrek aan kade-ruimte betreft, als zich dat doet gevoelen, zal er in moe ten worden voorzien er overleg met de ge meente gepleegd worden. De minister hoopt, dat niet de indruk gewekt is, alsof het Rijk de gemeente Vlissingen gebruikt heeft omdat de gemeente het Rijk voor andere dingen nog noodig kan hebben. Voor de schippers behoeft men geen na deel te vreezen, daar schade voor den ka dehouder evenmin is ondersteld Die be langen hangen te nauw samen. Beide ontwerpen worden z.h.st. aange nomen. De vergadering wordt gesloten tot na dere bijeenroeping. komen. Een dergenen, die Andersen bij zonder gaarne wilde ontmoeten, was Heine Het eerst troffen zij elkander in 1833 op een letterkundige club te Parijs. Andersen was toen 28, Heine 56 jaar oud. De Kopen- haagsche bibliothecaris Chr Behrend be schrijft in de „Nationaltidende" do ont moeting naar Andersen'9 dagboek: De Deensche dichter riep onmiddellijk uit: „Niemand heb ik hier liever willen ont moeten dan U." „Dat zegt u maar", glim lacht© Heme, „als u werkelijk zooveel be lang in mij stelde, had u mij wel eens eerder bezocht." Andersen verontschuldig de zich er mee te zeggen, dat hij steeds gevreesd had, geen goeden indruk op Heine te maken en in zijn dagboek voegt hij daaraan toe: Mijn woorden hadden een gunstige uitwerking Hi.i was buitengewoon vriendelijk en hartelijk Reeds den volgen den dag bezocht hij mij in mijn hotel Wij spraken daarna nog meermalen af en gin* gen vaak wandelen langs de boulevards. Maar toch was er toen nog geen vertrou welijkheid tusschen ons eD >k voelde nóg niet die hartelijke toenadering, waartoe het later gekomen is Bij het afscheid gaf Heine Andersen een paar vriendelijke re gels mede. In 1843 zagen zij elkander ten tweede male te Pairijs. Andersen heeft daarover in zijn dagboek het volgende geschreven „Ik trof hem eenigszins lpdend aan, maar toch vol energie en zoo vriendelijk jegens mij, zoo ongedwongen, dat mij ditmaal niets weerhield mij geheel aan hem voor te doen, zooals ik was Andersen werd aan Heine's vrouw voorgesteld en terwijl de laatste speelde mei een troepje buur kinderen, schreef Heine voor Andersen zijn gedicht: „Ein Lachen und Smgen, Es blit- zen und gaukoln." Andersen's aanteekeningen worden nog aangevuld door hetgeen bekend geworden is over den indruk, dien bij zelf op Heine maakte. Andersen sprak bij het eeiste bezoek Duitsch, Daar hem dit niet bepaald vloeien afging, stelde hij zelf voor liever Fransch met elaaar te spreken. Ook daar mede vlotte het echte.- niet bijzonder en de Deeü kon zich slechts met moeite uit drukken. Daarop vroeg Heine allervrien delijkst: „In welke taal wenscht u zich' vervolgens met mij te onderhouden, mon sieur Andersen V' Andersen geraakte bui ten zichzelve uveT deze spottende opmer king. Over datzelfde bezoek zegt Heine van Andersen, dat deze op hem den indruk maakte van een kleermaker, en inderdaad zag AnderseD er geheel zoo uit. Een lange schrale man met een hol ingevallen ge zicht, angstig in zijn optreden en onder danig zooals vorsten dat wenschen Daar aan heeft hij ook het gunstig onthaal te danken, dat hem bij alle vorsten ten deel is gevallen. Andersen was zeer trotseh op zijn voTste lijke relaties. Bij zijn eerste bezoek aan Heine droeg hij een groote dasspeld op de borst. Op Heine's vraag wat het voor een sieraad was, antwoordde de Deensche dich ter zalvend, dat het een cadeau was, dat Hare Hoogheid# de Keurvorstin van Hes sen hem wel allergenadigst had willen ver eeren. „Overigens, voegt Heine er aan toe", achtte hij Andersen's karakter zeer hoog. Zoo heeft Heine dus de zwakke zijden van den Deenschen sprookjesdichter zeer wel gezien. Maar, merkt BehTend terecht op, voor Andersen's grootheid in de litte ratuur schijnt hij jammer genoeg geen oog gehad te hebben. IP 13* Onze Telefoonnummers DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen)' REDACTIE1507 HAAGSCH GERECHTSHOF. Het Hof heeft heden bevestigd het vonnis van de Haagsche Rechtbank, waarbij W II T.. bloemistknecht te Voorhout, is vrij gesproken van den hem ten laste gelegden meineed in een civiele procedure. scholen, dat door de uitbreiding van den ANDERSEN EN HEINE. Heinrich Heine en Hans Christian An dersen hebben elkaar in hun leven een paar maal ontmoet Andersen stelde er een groote eer in, in het bniteuland met voor aanstaande persoonlijkheden kennis te ma ken. Uit zijn dagbrek bhikt dat het hem dan ook gelukt is, met een groot aantal belangrijke tijdgencoten in aanraking te AMSTERDAM, 9 Nov Veemarkt 245 vefte kalveren. 1ste kw. 1.021.14 per KG„ 2de kw. 0 90—1.02 per K.G., 3de kw 70— 90 ct. per K.G levend gewicht. 41 nuchtere kalveren 1020 per stuk, 645 varkens. Holl. lste kw. 76—77. 2de kw. 75—76 per K G. slachlgew'icht. Overz. en Geldersche lste kw. 7677. 2de kw 7576 per K.G slacht- gewicht Vetle varkens 7275 per K.G. levend slachtgewicht. BOSKOOP, 7 Nov. Rozen le kwaliteit: Ophelia 86120 Golden Ophelia 7891. Marcel Rouyer 130—190 Hadley 170—200. Claudius Pernet 189—200. Columbia 136 169. Butterfly 95—104 -110. Mac Keiler 137—202. Wilh Kordes 82 Mme Jules Bou- ché 55. Rosalandia 70. D-versen: Chrysan themum, grootbl 11-19-26. Idem (tros) 15—27—5159, p. tak 7—11 Eikenblad 32. HAZERSWOUDE, 7 Nov. Aangevoerd 1506 eieren- Prijs kippeneieren f 12.75—14. Eendeneieren f8—8.10 per 100 stuks. Ha nen f2.05, kippen f 1.25, duiven f0.16 n. stuk. KOUDEKERK, 8 November. Eierenveiling „Koudekerk Rijndijk". Aanvoer 730 stuk?. Kippeneieren van fll tot f 13 per 100 st.; Eendeneieren van f 6.50 tot 7.30 per 100 sl.; Hanen van f 1 lot f 1.50 per stuk; Kui keneieren van f6 50 tot f7 per 100 st. KATWIJK a. d. RIJN, 8 Nov Uien p. 100 K.G. f 7.40 7.80 Peen per 100 R G. f 3.50—4.50. PeeD p. 100 bos f 7.50 9 30. Bloemkool l p 100 f 12.20-17 90. Roode kool f 11.40—13 10. Gele kool fll 12 80. Aanvoer 3300 K.G. uien 600 bos peen. 4350 bloemkool. ROFLOFARENDSVEEN, 8 Nov. Toma ten A f 6—12.50, id. B f 9—12 50. id C f 5 70 -7.60, id C C f050 p K Q Sla f 1—2 70 p 100 krop Druiven 37 cent per pond. Snijboouen f 5.30—5.40, id. stek f 2—2.60 p 10 K.G. 3—1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 3