RECHTZAKEN. VAN RECHT EN ONRECHT. UIT DE RIJNSTREEK. Uit de verdere beschouwingen van het blad blijkt nog, dat wat athletiek betreft, de meeningen der leiders verdeeld zijn. Mr. Barclay, de secretaris van den Engelschen Athletiek Bond acht het niet noodzakelijk zich van deelneming te onthouden, daar het bekende besluit toch slechts alleen op voet bal betrekking heeft. Bij deze beschouwing kan commentaar vrijwel geheel achterwege blijven. Een feit is het dat het Engelsche blad zich al heel slecht in de zaak heeft ingewerkt, getuige de vraag of Nederland bereid is de voetbal competitie te laten vallen. Het zou anders kunnen weten dat de Nederlandsche leiders alles in het werk hebben gesteld om het voetbaltournooi te laten doorgaan en er pas na zeer veel moeite in geslaagd zijn de kwestie der vergoeding voor tijdverlies, zooals die nu Is geregeld, tot een oplossing te brengen. Anderzijds doet dit niets af aan het feit, dat de toestand waarlijk niet gun stig is. Heel groot is de kans dat niet alleen Engeland, maar ook Canada, Zuid-Afrika en Australië van algeheele deelneming zul len afzien. Het zou geen doodsteek zijn voor de Spelen, maar een belangrijk verlies moet het stellig worden genoemd. In verband met het vorenstaande is van belang de verklaring, die gisteren is afge legd door generaal Kentish, Bntsch lid van het Uitvoerend Comité van het I. O. C., die de vorige maand deelnam aan het congres te Lausanne. Hij zeide: ,,Het Britsch Olympisch Comité kan drie verschillende dingen doen: zich onmiddel lijk terugtrekken van de O. S. en de Olym pische beweging in het algemeen; zich on middellijk terugtrekken na de Spelen te Amsterdam; óf een krachtig en waardig protest indienen bij het Internationaal Olympisch Comité zonder zich terug te trekken en dus doende, te verzoeken de zaak te behandelen op een volgend Olym pisch Congres. Beide eerste stappen moeten een achteruitgang zijn voor Groot-Brittan- nië. Ik zou het zeer betreuren, wanneer Groot-Brittannië zich terugtrekt op een oogenblik, dat de wereld haar medewerking en hulp iederen dag meer noodig heeft. Er is, gedurende den tijd, dat ik een functie heb in het I. O. C., nooit een uit voerige bespreking geweest, waarin het vóór en tegen van vergoeding voor loon derving is behandeld. Er is tijd genoeg om zulk fcen bespreking te houden, eerst in elk land en daarna op het eerstvolgend Olym pisch Congres. Het kan zijn, dat het Brit- sche gezichtspunt licht gewijzigd wordt, wanneer de meening van het Vasteland ge hoord en begrepen is. Men zou altijd den genomen stap betreuren, wlke ons afsnijdt van het deelnemen aan internationale sport, niet alleen aan Olympisch Spelen, maar aan de sport over de geheele wereld." DE SPELEN IN 1928. Tal van touristenschepen, die als drij vende hotels dienst zullen doen, zullen den volgenden zomer in de haven van Amsterdam voor anker gaan, om aldus den passagiers in de gelegenheid te stellen de Spelen bij te wonen. Het te Oslo ver schijnende blad „Aftenposfen" bijv. zal een gezelschapsreis organiseeren aan boord van het s.s. „Polonia", waaraan 600 personen zullen deelnemen. Het ligt in de bedoeling om van 29 Julii Augustus te Amsterdam te vertoeven, alwaar de „Polonia" aan een kade zal liggen. Het Amsterdamsche kan toor van Bennett's Reisbureau zal voor autobussen zorgen naar het Stadion en de stad. Soortgelijke plannen zijn in voorbe reiding bij het Zweedsch dagblad „Dagens Nvheter", dat waarschijnlijk het s.s. ..Gel- ria" van de Koninklijke Hollandsche Lloyd zal charteren. Vanuit Hamburg wordt gemeld, dat het s.s. „Monle Sarmiento" op 27 Juli 1928 naar Amsterdam zal afvaren in dienst van de „Sportchronik" Voor Engelsche liefhebbers van zwemmen bestaat er gelegenheid om zich aan te sluiten bij een gezelschapsreis. die georga niseerd zal worden door het te Londen ver schijnende zwemblad „The Swimming Times". Nog verschillende andere plannen tot het uitrusten van schepen als drijvende hotels zijn in voorbereiding, waar boven dien reeds vaststaat, dal de Amerikaansche en Finsche deelnemers ook per schip komen en op dat schip verblijven zullen, kan men op de huisvesting van vele duizenden vreemdelingen op schepen rekenen en zal een internationale Olympische vloot in de Amsterdamsche haven gemeerd worden. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE BERLIJN. Gisteravond te zes uur was de stand der Berlijnsche Zesdaagsche: EhmerKroschel 255, ThollcmbeekTiclz 208, Van Kempen —de Wolff 168, Kroll—Micthe 128, Rausrh ITürtgen 73. Op één ronde: Behrend Jungeg 137; op 2 ronden- WambstLacque- haye 32; op 3 ronden: DornRickel 95; op 4 ronden: TonaniKnappe 182; op 6 ron den KilhlWette 59. DAMMEN. CHR. DAMVEREENIGING. In de wedstrijden voor de bordenvolg orde is de uilslag: KwaadgrasSchipper 11; Van Zwie- tenJ. Ph. v. d. Bosch 20; KleerT. D. v. d. Bosch 20; Boezaarde Graaf 11; T. D. v. d. BoschColpa 2O; Boezaar Schipper 20; KwaadgrasJ. Ph. v. d. Bosch 20; Van ZwietenKleer 20, ter wijl de partij BoezaarColpa werd afge broken. DE NAAM „VAN KEMPEN". De kantonrechter te Utrecht heeft von nis gewezen in het rechtsgeding tusschen de N.V. Kon. Nederl. Edelmetaalbedrijven van Kempen Regeer en Vos K N.E.B N.V. Zil verf abri ek Voorschot-en v/h. J. M. van Kempen en Zonen. Kon Ned. Fabriek van Goud- en Zilverwerken, Ned. Maatschap pij tot exploitatie van Juweliersmagazijnen Begeer, Van Kempen en Vos NecL-Indi- «che Maatschappij tot Exploitatie van Ju- webersmagazijnen Begeer, Van Kempen en Vos eenerzijds en de N.V. Nederl. Fabriek van Gouden en Zilveren werken Gerritsen en Van Kempen te Zeist anderzijds en het verzoek van eerstgenoemd en om de firma te Zeist te veroordeeleD tot wijziging van haar handelsnaam op zoodanige wijze, dat de naam Van Kempen er niet in voorkomt, van de hand gewezen. De kantonrechter heeft hierbij overwogen, dat z.i. tusschen beide handelsnamen zoodanig verschil be staat, dat bij het publiek geen verwarring is te duchten, en door het enkele feit dat in beide namen het woord ,,van Kempen" voorkomt, hierin geen verandering wordt gebracht, daar deze naam slechts een klein onderdeel van den gaheelen handelsnaam vormt en overigens geen punten van over eenstemming bestaan. DE VERWISSELDE ALBERT CUYP. De rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaaD id do strafzaak tegen den koopman Blitz, die zich wegens verduiste ring van een schilderij, toebehoorende aan de Bank van Leening te Den Haag, heeft te verantwoorden gehad. De rechtbank veroordeelde verdachte tot f 250 boete subs. 25 dagen hechtenis. In haar vonnis bepaalde de rechtbank, dat het schilderij, dat als stuk van overtui ging in de strafzaak gediend heeft, aan de Bank van Leening- te Den Haag, aan welke Bank het door misdrijf is onttrok ken, moet worden teruggegeven. De raadsman van den verdachte, mr. Os kam, is van dit vonnis in hoogcr beToep gegaan. DE CHINEEZENMOORD TE AMSTERDAM. Do Vierde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank heeft gistermiddag uitspraak ge daan in de zaak logen den 30-jarigen Chi- neeschen stoker Chong Fook, die in den nacht van 31 Mei op 1 Juni aan boord van het s.s. „Rondo" zijn neef Chong Chang om een speelschuld en wellicht ook om een ontslagkwestie zoodanig met een hakbijl heeft bewerkt, dat de dood erop is gevolgd. De Rechtbank heeft den Chinees, terzake van doodslag veroordeeld lot een gevange nisstraf voor den tijd van zes jaren. (Deze milde straf is opgelegd uit overweging, dat het doorbrengen van gevangenisstraf voor iemand, die geen Ilollandsch verstaat, al een zware straf beteekent.) Het O. M. had 12 jaar geëischt. LI. (Nadruk verboden). EEN MERKWAARDIGE UITSPRAAK IN KORT GEDING. Een zeer merkwaardige beslissing heeft de president der A'damsche rechtbank de'zer dagen in kort geding gewezen. Deze vorm van rechlspraak, in de praktijk meestal référé genoemd, dient om de grootste nadee- lcn van het langzaam functioneeren der ge wone rechterlijke machine op te heffen. Wanneer iemand meent .dat hem door een ander onrecht wordt of zal worden gedaan, dan is, daar in een geordenden Staat de eigen richting uitgesloten is, de aangewezen weg, de zaak aan den rechter voor te leg gen. In vele gevallen kan men den uitslag van het geding, zij het ongeduldig, dan toch zonder schade afwachten, omdat de rente van het geldelijk bedrag, waarover het gaat, vergoed wordt. Daartegenover is het echter mogelijk, dat, eer de uitspraak valt, het onrecht onherstelbaar geworden is. Als middel hiertegen is aan den president der rechtbank de bevoegdheid gegeven, om op verzoek van een der partijen in te grijpen door een voorloopige beslissing, waarbij hij over de hoofdzaak geen vonnis velt. De kwestie zelf, waarover partijen verschillen, kan daarna voor den gewonen rechter, het zij de rechtbank, hetzij den kantonrechter, worden uitgevochten. De regeling der procedure is zeer infor meel; de wet staat in zeer spoedeischende gevallen zelfs dagvaarding toe op den dag en het uur, ook '9 Zondags, op mondeling verzoek der belanghebbende partij, door den president te bepalen. Hij kan dan ook gelasten, dat de terechtzitting te zijnen huize zal worden gehouden. Thans het geval, voor den Amsterdam- schen president behandeld. In ee'n procedure over een erfeniskwestie was op verzoek van een der partijen de na latenschap onder gerechtelijke bewaring (sequestratie) gesteld. Nu behoorde tot die nalatenschap een groot aantal myrtcnplan- ten, welke van bijzondere handelswaarde zijnj omdat het afgesneden loof een on misbaar bestanddeel vormt voor het Jood- sche Loofhuttenfeest^ zooals dat door wels- getrouwe Israëlieten wordt gevierd. De wederpartij, die beslond uit de leden eener firma, welke in deze religieuse artikelen handel drijft, en die bovendien vrijwel de eenige' leverancier van myrlenloof in ons land is. was voor deze beslissing der recht bank, die kor! voor den datum van het be doelde feest viel, zeer gedupeerd. Maar niet alleen zij: voor een groot aantal personen be-teekende dit, dat zij niet in de gelegen- heied zouden zijn hun voorgeschreven godsdienstplichten naar behooren te ver vullen. Op de door de firma bij hel Hof in gestelde beroep kon onmogelijk tijdig ge noeg een uitspraak worden verwacht. Zij greep nu naar het kort geding, als het eenige dat nog ee'n oplossing kon brengen. Veel hoop op een goeden uitslag kon zij niet heb ben. wanl eigenlijk was hier een geval, waarvoor een référé dient, niet aanwezig: de zaak was onderzocht en door de recht bank beslist. En al was dit ook gebeurd, zooals de firma 9telde. zonder dat zij ge hoord of opgeToepen was, en al mocht het waar zijn. dat het college, als het voldoende was ingelicht, een andere beslissing gege ven zou hebben, dit alles deed niels meer ter zake. De president overwoog dan* ook. dat hij naar de gewone regelen zeer zeker on bevoegd was. om van ee'n vordering, als de onderhavige tot buiten-werking-stelling van een beslissing van de rechtbank ken nis te nemen en dat hij dan ook, wanneer in deze alleen het belang van de eischeres, hoe groot ook in aanmerking kwam. zich onbevoegd zou verklaren. Echter, zooals hij verder overwoog, stond hier een zeer hoog ideëel belang van derden, n.l. dat van ee'n groot aantal orthodoxe Joden om op de ge wone rituëele wijze het a.s. Loofhuttenfeest te vieren, mede op hel spel en aan dit belang zou onherstelbare schade worden toege bracht, wanneer geen onmiddellijke voor ziening werd getroffen, waartoe geen andere rechter dan de als noodrechter gedachte pre sident der rechtbank in staat is. Na deze beschouwingen waagde de pre sident, die zich tusschen twee vuren ge voelde, zich een voorspelling. Hij meende te mogen be'twijfelen. dat het Hof de beschik king der rechtbank zou bekrachtigen, m.a.w. hij veronderstelde, dat hel de planten vrij zou geven; maar als eenmaal de uitspraak kwam, zou het kwaad reeds geschied zijn. en ook daarom achtte hij ingrijpen nood zakelijk. Na tenslotte er nog op gewezen te hebben, dat het belang der andere partij zuiver geldelijk was en dus niet onherstelbaar ge schaad zou worden, daar de eventuee'le aan spraak op de waarde der planten, en alleen daarom en niet om deze zelf was het dia ander partij te doen, onverkort bleef bestaan, verleende hij de verlangde machtiging aan de sequesters om het loof der myrtenplanlen voor het gestelde doel af te geven. Uit het bovenstaande zal wel duidelijk geworden zijn hoe' ongebruikelijk de gegeven uitspraak is, maar tevens hoezeer zij helpt het Recht te dienen. Men kan den rechter, die daartoe den wei vond, slechls bewon deren om zijn zedelijken moed. ALPHEN. Teraardebestelling stoffelijk ovorschot A. H. Hildernisse. Gistermiddag had op de begraafplaats aan den Oudshoornscheweg de ter-aarde- bestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer A. H. Hildernisse, die Vrijdag j.l. door gasverstikking om het leven kwam. Achter de lijkkoets welke behangen was met verschillende kransen met de rijtui gen, waarin de familie had plaatsgenomen, slolen verschillende rijtuigen van vrienden, die den overledene de laatste eer wilden be wijzen zich bij den stoet aan, waar achter het personeel der gasfabriek volgde. Op de begraafplaats was groote belang stelling o m. van B. en W. dezer gemeente, verscheidene raadsleden, de commissie van bijstand der lichtbedrijven en enkele gas- directeuren. Op verzoek der familie werd aan de groeve niet gesproken. Nadat #de kist in het graf was neergela ten, dankte de zoon van den overledene voor de betoonde belangstelling. Voor een uitverkochte Nutszaal werd gisteravond door de Rederijkerskamer ..Tot Nut en Genoegen" opgevoerd Filmmaniak ken", in 4 bedrijven van H Bakker. Het jolige stuk vond veel bijval bij het talrijke publiek; waarvan het herhaalde applaus wel het beste bewijs was. Dwong de inhoud van het stuk steeds tot lachen, de wijze van voordracht was ook voortreffelijk. „Tot Nul en Genoegen" bezit uitstekende krachten en deze geven haar, dat kunnen we wel zeggen, een zekere waarborg voor het goed slagen van de Japansche revue, die deze tooneelverecniging id Januari van het volgend jaar zal geven. De afd. Rijnstreek van de Vereen, van Ghr. Onderwijzers beslaat in November 25 jaar. Dit feit zal 11 Nov. a.s. in de kerkzaal der Martha-sfichling herdacht worden. De „Stscrt No. 217 bevat de statuten der fokvereeniging „Alphen aan den Rijn" alhier. BODEGRAVEN. Zaterdagavond keerden ee'n paar joa- gelui uit onze gemeente zekere S. en D. beiden 18 jaar oud, niet in de ouderlijke woning terug. Vrij spoedig werd ontdekt dat zij met hun rijwiel ,,op avontuur" war ren gegaan. De uitlatingen van sommige vriemden wezen daar eveneens op. Men had echter geen enkel vermoeden waar heen de jongens waren gegaan. Maandag morgen echter werd eeD briefkaart ontvan gen uit Kooten, waarin zij hun oudei's gerust wilden stellen. Deze grepen echter deze nadere aanwijzing aan om de auto riteiten met de verdwijning in kennis te stellen en opsporing te verzoeken. Wel gingen af en toe geruchten dat de avon turiers waren achterhaald, maar tot op heden bleken deze nog ongegrond. Men vermoedt, dat ze in de richting van de Duitsche grens zijn gefietst. Veel geld heb ben ze echter niet op zak. In de zaal van hotel Van Haaften heeft op uitnoodiging van het „Nutsdepar- tement" dr. H. P. Ritter van Utrecht ge sproken over „Het kind in de literatuur". Jammer genoeg was voor dit hoogst be langrijke onderwerp, dat door den spreker op schitterende wijze werd behandeld heel weinig belangstelling. De zaal was onge veer door een 50-tal menschen bezet Bode graven verdient eigenlijk niet, dat goede sprekers binnen haar muren optreden. Na inleiding door den voorzitter, behan delde de spreker het verschijnsel, dat tegenwoordig een zoo groote plaats wordt ingeruimd aan het kind in de letterkunde. Een eerste symptoom daarvan was de „Kleine Johannes" van Frederik van Eeden, hoewel dat toch niet het eigenlijke gedach- tcnleven van een kind weergeeft. Veel ster ker openbaart zich het verschijnsel in de laatste jaren, getuige het uitkomen van werken als „Droomkoninkje". „Vuurvlin dertje" van Heyermans en de nieuwe cyclus over „Marijntje Gijzen" van A M. de Jong Uitvoerig besprak spr de kenmerken dezer werken, met tal van fragmenten zijn woor den onderstrpppend De kleine schare be langstellenden heeft genoten. In de Verhoqff Rollmanschool sprak voor de verschillende Geref. JeugdvereenL gingen van Bodegraven en De Meye, de heer P. van Nes Czn., inspecteur van het L O. alhier. Deze behandelde de geschiede nis der-Geref. Kerk vanaf 1890. In een vrij omvangrijk betoog schetste de spr. den oor sprong der beide gereformeerde kerken groepen, die in 1890 zich vereenigden en de tegenwoordige Gereformeerde Kerken vor men. Uitvoerig teckende hij de houding tegenover de Ned Hervormde Kerk en de onderlinge verschillen en overeenkomsten. Het leven der vereenigde kerken, de uit spraken der verschillende synoden, de vraagstukken van predikantenopleiding en ten slotte de bekende kwestie-,.Geelkerken" werden door hem uitvoerig besproken. Verschillende aanwezigen wisselden met den spreker van gedachten of stelden vra gen. Ongetwijfeld was het een leerzame avond voor de talrijke aanwezigen. BOSKOOP. Gemeenteraad. Benoemingen. Een voorstel tot het instellen van een bedr ij ven-commissie met 8 tegen 5 stemmen verworpen. Een renteloos voorschot van f 10.000 wordt verleend voor uitbreiding dei bad- en zweminrichting. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de heer P. A. Coüjn, burgemeester. Na de opening der vergadering worden de notulen dor vorige vergadering over eenkomstig het concept vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van de i/ngekomen stu/kken en van de taakverdee- ling tusschen B. en W. Bij afwezigheid van den burgemeester zal als loco-burgemeesteur optreden de heer E. Guldemond. Mededeeling van B. en W., naar aanlei ding van een verzoek van den heer A. Brand om een voorstel te doen. tot htet in stellen van een raadscommissie voor de gemeentebedrijven. B. en W. gevoelen geen behoefte aan een dergelijke commissie. De heeren Brand (R.-K.), Boekraad (R.-K.), Noest (S.D.A.P.) en Loef (C.-H.) bepleiten de instelling van eau dergebjke commissie. Nadat hierover uitvoerig van gedachten gewisseld is, wordt een motie om een der gelijke commissie in het leven te roepen met 8 tegen 5 stemmen verworpen. Mededeeling van B .en W., betreffende doortrekking vain den electrischen kabel in Laag Boskoop en de Puttekade. Mededeeling van B. en \V. naar aanlei ding van een opmerking van den heer A. Brand, betreffende den toestand van de eloot achter zijn woning in Reijers'koop. De heer Brand zegt, dat dit slootje aLs een open riool beschouwd kan worden. B. en W. achten de oplossing: de 6loot uit bagger em en den schouw op het slootje leggen. In dit verband wil hij er aan her inneren, dat in 1912 reeds een aanschrij ving van B. en W. tot de eigenaren is go- richt om medewerking tot het dempen van het slootje en het te doen rioleeren. Op weigering van enkelen is het toen afge stuit. Spreker zou het wenschelijk achten, wan neer nog eens een dergelijk schrijven werd verzonden. De lieer Noest wijst op de sloot achter de huizen aan de Zijde, die ver schrikkelijk vervuild is. De voorzitter zegt, dat B. en W. niet veroorzaakt hebben, doch de bewo ners, die er vuil in werpen en dan nader hand klagen. Eem oplossing zou o.m. zijn om de eigenaren aan te schrijven de sloot; te dampen. Wel is dan de gemeente bereid om mede te werken, maar B. en W. staan op een ander standpunt dan den heer Brand. Volgens den laatsten dempt de ge meente de sloot en vervolgens moet de gemeente zich wenden tot de mensclien om een bijdrage. B. eD W. willen de zaak omgekeerd. Na nog eenige discussie wordt de me dedeeling aangenomen voor kennisgeving. Mededeeling van B. en W., betreffende het gebruik van twee schoollokalen der O.L. school voor het geven van tuinbouw- on derwijs. Deze mede-deekinig wordt aangenomen voor kennisgeving. Zonder discussie of hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aange nomen om een bijdrage uit de gemeente kas te verleenen in de kosten van riool- aanleg. Eveneens het voorstel van B. en W. om een crediet te verleenen voor de aanschaf fing van twee politie-rijwielen. Het voorstel van B. en W. om te beslui ten tot verkoop van bouwgrond aan de Puttokade aan den heer M. P. Loef wordt na. eenige discussie zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Tot leden van het Burgerlijk Armbestuur worden benoemd mevr MathotFaaij en de heer KI. Verkade, beiden aftredend. Tot leden der commissie van toezicht op het algemeen vormend lager onderwijs worden benoemd de heeren Van 't Laar en Moerlands. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim, worden benoemd de heeren Jac. M. Nieuwesteeg, J E. Evers, D. Veer man, H. van der Werf, P D. Noest, 1' Boer, B. Jongsnva, A. Frank en J. 1". van der Geer. Thans komt aan de orde het advies van B .en W., op een verzoek om een renre- loos voorschot uit de gemeentekas te ver leenen van f 10.000 voor uitbreiding van de bestaande bad en zweminrichting. De heer Van der Wolf vraagt of er po gingen in het werk zijn gesteld om het zwembassin te verplaatsen tot voorbij de sluizen. De brug over de Wetering daar behoort z.i. dcor Alphen aaD den Rijn le worden onderhouden. De heer Loef stelt verschillende vragen o.m, of er personen zijn, die zich garant stellen voor een regelmatige aflossing Ver der of er geen gedelegeerden der Ge meente moeten worden benoemd De heer Brand spreekt zich uit als voor stander van de bad- en zweminrichting. Hij wil wel bet voorschot toegekend zien, mits er twee gedelegeerden in het bestuur van de bad- an zweminrichting worden RECLAME. benoemd, die ten allen tijde toegang tot het bad hebben, voor zoover zulks met de begrippen van fatsoen overeen is te bren gen. Ook de heer Noest acht het toezicht van een paar gedelegeerden noodzakelijk. Er is wel een aanmerking gemaakt op het zwemmen in slooten 'en vaarten langs de openbare wegen op Zondagen. Spr. zou aan dit euvel een einde willen maken door het Zwembad zoo noodig kosteloos op Zondag van des morgens 79 en des middags van 35 open te stellen. De heer De Ruyler verklaart zich ook voor het toekennen van het voorschot, Zwemmen i9 niet enkel een zaak van ge- zondheidsdienst, maar is ook een zaak van sportief oogpunt bezien. Spr. dringt aan op een jaarlijksch verslag. Wat de brug hij do Otwetering betreft ook hij meent, dat het onderhoud niet ten laste van Boskoop mag komen. De heer Nijhof vraagt of het zwembad op geen andere plaats kan komen. De voorzitter geeft toe, dat de huidige plaats van het zwembassin gten ideale is. Doch een andere is niet te vinden. Wat de kwestie van de brug over de Wetering daar betreft, kan spr. mededeelen, dat ook B. en W. er niets voor gevoelen om het onder houd voor rekening van Boskoop te laten komen. Z. i. moet Alphen aan den Rijn voor het onderhoud zorgen. Wat de gedele geerden der gemeente in het bestuur van het Badhuis betreft, wil spr. opmerken, dat het Badhuis beheerd wordt door de afdee- ling van Plaatselijk Nut, welke afdeeling nog meerdere belangen behartigd, dan enkel die van het badhuis. Het gaat dus niet op, om de gedelegeerden der gemeente over andere zaken dan het badhuis mede te laten beslissen. Dit zou toch het geval worden.. Echter is er een commissie uit het bestuur van de afdeeling van het Plaatselijk Nut, welke enkel voor het badhuis optreedt. Nu zal het geen bezwaar ontmoeten om een paar gedelegeerden der gemeente in deze commissie te benoemen. Wat de kwestie van baden op Zondag aangaat, hiertegen maakt spr. uitdrukkelijk bezwaar. Zelf heeft hij een bevestiging van het bestuur van het Nut ontvangen, waarbij dit mededeelt, dat het niet voornemens is het badhuis op Zon dagen open te stellen. Een jaarlijksch ver slag acht spr. ook wenschelijk. De heer De Ruyter acht het ook beter, dat men in het zwembad zwemt dan in de slooten langs de openbare wegen en kan daarom medegaan met het voorstel van den heer Noest om als voorwaarde te stellen, dat het zwembad des Zondags geopend zij. De heer Noest handhaaft zijn voorstel. Na nog eenige discussie wordt dit voor stel in stemming gebracht en verworpen met 8 tegen 5 stemmen. Vervolgens wordt het voorstel van B. en W., tot toekenning van een renteloos voor schot ad f 10.000, in stemming gebracht en aangenomen met 11 tegen 2 stemmen, die van de heeren Loef en Boekraad. Tot gedelegeerden der gemeente in de Badhuiscommissie worden benoemd de hee ren J. J. Grootendorst en W. G. van Kleef. Vervolgens wordt het voorstel van B en W. betreffende beschikbaarstelling van schoollokalen aan de Vereeniging tot Stich ting en Instandhouding van Ghr. Ned. Ilerv. Scholen aangenomen, terwijl vastgesteld wordt een wijziging van het reglement van het Burgerlijk Armbestuur en een besluit tot wijziging der gemeente-begrooting Vbor den dienst 1927. Eveneens wordt besloten tot wijziging van het raadsbesluit van 26 April 1926, strek kende tot het aangaan van een rekening courant-overeenkomst met de Nationale Bankvereeniging. Het voorstel van B. en W. om vergun ning te verleenen tot het exploiteeren van rndio-distributie-centrales in deze gemeente word! na ampele bespreking aangehouden Bij de rondvraag worden vragen gesteld over het begrinten van wegen, de afname van het ammoniakwate,. den cokes-voor raad. de brug aan de Tuinstraat, de sloot bij de O. L. School, het verbeteren van Zuidwijk en den grafdelver Alzoo een bonte schakeering. Alle vragen worden uitvoerig beantwoord. Nadat niemand meer het woord verlangt, wordt de vergadering gesloten en ging men in comité. 2 HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bewallen: P. J. Slingerland, geb. Van Amsterdam, Z T. den Hertog geb. Fok- kens D. A. Duindam geb. Oostdain D. A. Bos geb Blonk Z. WOUBRUGGE. Sedert 1 October hebben de volgende personen zich hier gevestigd: S. van der Klauw van Leiden J. P. Bochoven van Leiden DJ Schijf van Alphen aan den Rijn K den Brave van Weesperkarspel en M Krimp van Vinkeveen. Vertrokken zijn- P. A. Baak naar Lisse M Hebly naar Oegslgeosl J H Verslappen naar Brommen Wpd 6. Prook en gezin naar Alphen aan den Bijn M. A. C. van der Ploeg idem, en G Vro- mans en echtgenoote naar Bussum. 2-3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10