RETOUCHiKR KENNISGEVING SINT-NICOLAAS DENK OM UW MAAG. Hanepoot UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Burgerlijke Stand v. Leiden. SPREEKCEL. Haarl.straat 96 28 ICO ..Het Dekerhuis" aan de overzijde Ko. 113 ARTIKELEN ALPHEN. Mej. S. Meijer, alhier, behaalde te Den Haag het diploma voor Ziekenverpleging. Tot ouderlingen der Geref. Kerk Raadhuisstraat zijn gekozen de heeren W. Hummelen, A. Noomen en J. Wjjbinga, tot diakenen de heeren P. Baane en C. Jongs leen. BODEGRAVEN. Onderavond. In de zaal der Verhoef-Rollinanschool verd een ouderavond gehouden voor de ouders der drie Chr. scnolen. De vergade ring stond onder leiding van een der hoofd onderwijzers, den heer P. M. Smiu Na de gebruikelijke opening werd een voordracht gehouden door den heer P. van Nes Gzn., alhier, inspecteur van het Lager Ouderwijs te Gorkum. Deze sprak over: „Goddeigke en menschelijke tucht". Hij ging uit van de stelling, dat God het leven der menschen geheel vervult en slechts als voorwaarde stelt: absolute gehoorzaamheid. Gehoorzaamt de menscb niet, dan komt de tucht. Het leven van Adam en Eva was door God vervuld; toen zij echter niettegenstaande dat toch zondigden, kwam God met zrjn tucht; meerdere derge.gke voorbeelden wees spr. in de gewijde historie aan. Ook de menschelijke tucht moet naar dit Goddelijks voorbeeld beoefend worden, vooral in de op voeding der kinderen. Ouders en onderwij zers wees spr. er op, dat zij het leven der kinderen eerst moesten vuilen en dan eerst gehoorzaamheid konden eischen. In de practijk komt dit bijv. hierop neer, dat men niet de kinderen alleen mag verbieden dat zij dit en dat niet mogen doen, maar ook moet zorgen, dat ze op andera wijze worden beziggehouden. Dan kan en moet ook de tucht worden gehandhaafd. Er heerschte in de goedgevulde zaal een groote belangstelling voor deze fijne, uiterst practische rede, waaruit voor de aanwezige ouders heel wat te leeren viel. Voor den aanvang der vergadering be stond gelegenheid om in de verschillende scholen het werk der leerlingen ta bezich tigen. Het- is opmerkelijk, dat telken jare van deze gelegenheid, die voor enkele jaren wem opengesteld, weer meerdere belang stelling komt. Er heerschte dan ook het gansche uur lang een gezellige drukte in de scholen. Ook de onderwijzers schenen deze geschikte gelegenheid om eens met de ouders over de leerlingen en hun werk te prateD, op prijs te stellen. BOSKOOP. z 25-jarig amhtsjnbilenm van den gemeente-veldwachter. Zaterdag was het 25 jaren geleden, dat de gemeente-veldwachter H. J. Hermans, dit ambt aanvaardde. Het spreekt vanzelf, dat deze dag niet onopgemerkt voorbij is gegaan. Vooral omdat Hermans in Boskoop zeer gezien is om zijn welwillend optreden tegen over het publiek. Hij is niet wat men noemt „een dienstklopper". Steeds vatte hij zrjn taak op als corrigeerend ambtenaar. Eerst waarschuwen. Wil men dan niet luisteren, dan pas een bekeuring. Dit systeem werkte voortreffelijk. De bevolking van Boskoop houdt zich over het algemeen aan de wet telijke voorschriften, en er is zoodoende een goede verstandhouding tusschen overheid en bevolking. De juuilaris en familie werd des morgsns mot drie particuliere auto's van zijn woning gehaald. Op het gemeentehuis werd aan de echtgenoote een bloemstuk aangeboden. De burgemeester bood vervolgens aan Heg- mans namens het gemeentebestuur een gou den horloge met inscriptie aan; de secretaris der gemeente namens de ambtenaren der gemeente een gouden horlogeketting. Ver volgens overhandigde de heer A. H. Gel deren, als 2e voorzitter van de feestcom missie 1919, namens de burgerij een eikenhouden bureau-ministre met bureau stoel. Jbr. De Muralt, eere-voorzitter van da afd. van den Alg. Ned. Politiebond „De Rijnstreek", schonk den jubilaris een mooie klok, namens genoemde afdeeliog. Allen hielden hierbij hartelijke toespraken. De raadzaal, welke voor deze gelegenheid extra versierd was, bevatte vele belangstel lenden, o.a. burgemeester Koniogs, de majoor van de Rijksve'dwacht ter standplaats te Alphen, vele collega's uit de omliggende gemeenten. KOUDEKERK. In café De Bruin hield de Verceniging „Verbetering van Ziekenverpleging" van het Groene Kruis een algemeene vergadering. Van de ongeveer 140 leden waren er 17 aanwezig. Nadat door secretaris en penning meester verslag was uitgebracht, was aan de orde: versiering bestuursleden. De hear N. de Blonk bedankte als zoodanig; in zijn plaats werd gekozen de heer J. van Beek. Voorts hield dr. Vlaanderen een lezing over ziekenverpleging, waarop een Despreking volgde om te komen tot oprichting van een moedercursus. Bij genoegzame deelname zat de cursus beginnen 14 November a.s. Voor leden van het Groene Kruis kosteloos, voor niet-leden tegen een kleine vergoeding. Door wijlen den heer A. Kwakernaak is aan de Ned.-Herv. Kerk een legaat ge schonken van f 1000, waarvan f 500 voor de diaconie en f500 voor de kerk. WOUBRUGGE. Afscheid ds. Joh. Kijne. Zondagavond nam ds. Joh. Kijne. Ned. Herv. pred. alhier, afscheid van zijn ge meente, wegens vertrek naar Wageningen. Ds. JOH. KIJNE. Na het zingen van Ps. 79 vers 4 en 7 werd voorgelezen Openbaringen 22: Hierna ging de leeraar voor in gebed. In een inlei- dend woord sprak Z.eerw. van de groeiende belangstelling van de gemeente in den dienst des Woords en van de hartelijke liefde die hem het scheiden moeilijk maakte. Maar hij weet zich dienaar van Hem Wien hij slechts heelt over te brengen de boodschop zijner genade. Van die genade wenschte Z.eerw. nog eenmaal te getuigen. Daartoe sprak hij over de laatste woor den uit den Bijbel: Openbaringen 22 vers 21 ,,De genade van onzen Heere Jezus Christus (zij) met U allenI Amen." Na het zingen van Ps. 89 vers 6 en 8, volgde de predikatie, die afgewisseld werd door hel zingen van Gezang 38 vers 8 en besloten met Psalm 33 vers 11. Belijdend eigen zonden in zijn dienstwerk, wees Z.eerw, ook de gemeente haar overtredin gen aan, haar verwijzende naar die ge nade. die allen in alles genoeg is. Hierna volgde de gebruikelijke toespraak tol lerkeraad en kerkvoogden, tot den con sulent dr. D. Jacobs van Hoogmade, ds. M. Veldhoen van Alphen, ds. Israels van Kou dekerk en den burgemeesler. Ds. Veldhoen sprak tot den scheidenden leeraar namens de ring predikanten en ouderlingen. De Boer namens kerkeraad en gemeente, ds. Jacobs sprak als collega en verzocht de gemeente Z.sctw. toe te zin gen Ps. 121: 4. waarna ds. Kijne eindigde in een ernstig en hartelijk sloolwoord tot de .gemeente. Na het dankgebed zong de gemeente Ps. 72: 11. Het kerkgebouw was tot in alle hoe ken bezel. WADD1NXVEEN. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand October 1.1. ingelegd f 4334.86 en terugbetaald f 3426.08. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3459. Bij den heer W. J. v. d. Water, Lunch room, Dorp, alhier, is aan komen vliegen een zwarte postduif no. 27253, jaartal 1924. Naar wij vernemen, zijn de beide stoom ketels uit het gemaal Francois van Ó6n Zuióplaspolder alhier, verkocht aan den heer G. Rjjsdgk, te Zwjjndrecht, voor f 1176. Er was nogal liefhebberij voor. Het gemaal Is, zooals bekend, geëlectrificeerd. Gevonden voorwerpeneen broche, twee beitels, een schroevendraaier, een honten hamer en een zaklantaarn. Inlichtingen ter secretarie. Voorts zjjn bij de politie inlichtingen te bekomen omtrent een groot aantal voor werpen, dezen zomer in het zwembad ge vonden, als: badmutsen, portemonnaies, kleedingstnkken, zakdoekjes, enz. enz. AALSMEER. Dinsdag a.s. zaJ alhier de verkiezing plaats hebben voor vier notabelen der Ned.-Herv. Kerk. Aan de beurt van aftre ding zijn de heerenB. Broeckmans, P. Kuite, C. P. Georritsen, en bovendien één vacature, ontstaan dooT de benoeming van den heer M. Noordam tot kerkvoogd. De animo voor den verbandcureus, welke vanwege de af deeling van „Het Witte Kruis", alhier wordt gehouden, is zeer groot te noemen; zóó groot zelfs, dat het bestuur heeft gemeend, dezen te moe ten splitsen. Onder leiding van dr. Oei is de eerste cursus reeds aangevangen met *22 deelnemers, teiwijl de tweede begin Fe bruari a.s. zal aanvangen. HAARLEMMERMEER. De heer D. Treur te Hoofddorp is be noemd tot lid van de financieele commis sie der Zeeuwsche Coöperatieve Kunet- mesthandel. In den Haarlemmermeerpolder heeft de zware regenval de landerijen en de we- gen in ware modderpoelen veranderd. Het bietenvervoer ondervindt hierdoor grooie stagnatie, omdat hier en daar de zware wagens tot aan de assen in den modder wegzakken en zelfs met de tractors tever geefs getracht wordt de vrachten op den beganen grond te krijgen. Met het oog op den hoogen waterstand moesten de watermachines in werking wor den gesteld. Zaterdag had de arbeidesr B. nabij den Sloterweg alhier het ongeluk van een wagen te vallen, doordat het paard plotse ling een zijsprong maakte. Met een ge- kreusd been en een gebroken pols werd de man opgenomen en per auto naar een dok ter gebracht. HILLEGOM. Laatste dag Winkelbeu ra. De winkelbeurs, die Zondagavond geslo ten werd, is door meer dan 4000 personen bezocht. Er waren omstreeks 8 uur al 17 geschenken aan de bezoekers uitgereikt. De verwachting van het bestuur is ver over troffen. Hoog bezoek. De Commissaris der Koningin in Zuid- Holland zal Vrijdag a.s. deze gemeente be zoeken en omstreeks 11 uur op het Raad huis te spreken zijn voor dienstzaken. Wie van deze gelegenheid gebruik wensehfc te maken, moet zich te voren ter Gemeente secretarie aanmelden. Het tooneelspel „Aan Flarden" van Top Naeff is hier door de tooneelvereeni- ging H I.T.O. met veel succes opgevoerd. Het moeilijk te vertolken stuk kwam uit stekend tot zijn recht, dank zij den heer F. van Waver en, mevr. Paling—Groen, mej. M van Hoiweninge, mevr. Staats Out en mej. C. Schoen, die de hoofdrollen vervulden. De rijke bloemen- en planten- versiering was van den heer N. C. Veld huis; de heer J. Paling leidde het spel. De opkomst was groot en het applaus zeer dankbaar. De verkiezing van drie nol abelen der Ned. Herv. Kerk zal plaats hebben op Woensdag 9 November. De heer J. Sprev treedt periodiek af. De heeren J. van Til Rzn. en N. C. Veldhuis, beiden aftredend, hebben bedankt. De Filma-bioscoop geeft geen voor stellingen meer; behoudens een enkel bij zonder geval misschien, zal zij geen films meer vertoonen. De proef die in ernst is ge nomen, bewees dat een bioscoop op twee of drie avonden in de week geen reden van bestaan heeft, alleen de Zondagavond had het bedrijf kunnen in stand houden. Toe stemming voor den Zondagavond is echter aan de Filma-bioscoop geweigerd. Wat de bioscoop in plaatsen van gelijke grootte en van gelijk karakter als Hillegom mogelijk maakt, de Zondagavond, doet haar hier mis lukken. Het standpunt „op Zondag geen Bioscoop" beteekent dus hier het filmen on mogelijk maken; geen ontspanning, geen ontwikkeling en geen kunstgenot, op Zondag niet en in de week niet. Het is geen afwe ren van uitwassen der bioscoop, omdat die hier niet voorkomen, maar het is een zich ontwikkelende, opkomende cultureele zaak aan de menschen onthouden. Vroeger zijn alle andere bioscopen verdwenen om de zelfde reden; de Filma-bio&eoop deed nu dezelfde lea op en de nieuwe Flora-bioscoop zal te bewijzen hebben of zij zich hand haven kan. En de Missie-film of Neger-film in de zaal van den heer Sistermans is wel op Zondagavond vertoond KATWIJK. Katwijksche Burgerwacht. In vergadering van de Katwijksche Bur gerwacht deelde de burgemeester, dr. J. Schokking mede dat hij na daartoe door het bestuur te zijn aangezocht, het voorzitter schap der vereeniging had aanvaard. Besloten werd om, nu de oefeningen op de rijksschietbanen voor dit seizoen zijn af- geloopen, weer te gaan oefenen met de buks en wel in de zaal van „Casa Cara", des Zaterdagsmiddags van 2 tot 4 uur, te begin nen Zaterdag 12 Nov. a.s. om na enkele oefeningen een wedstrijd uit ve Fchrijven- Zulks zal geschieden geheel zonder bezwaar der kas, doch op kosten der mededingende leden, zooals wat de wedstrijden betreft de laatste jaren steeds geschiedde. KATW;JK AAN ZEE. Naar wij vernemen heeft de scheep- makerij Gebrs. Taat van de maatschappij „Nederland" opdracht gekregen tot het bouwen van een dozijn reddingboolen ten dienste van haar stoomschepen. Ds. Rutgers heeft f 5 voor de armen en f 5 voor de Zending ontvangen. De Collecte voor Prot Chr. doeleinden heeft opgebracht f 339.07. De exploitatie van het „Kerkblaadje" uitgifte van den Kerkeraad der Herv. ge meente, heeft opgebracht over het laat9te jaar van uitgifte f 600 als batig saldo. In de Oude Kerk werd gecollecteerd f 11 voor de zending en f 2.50 voot 't van Noort- fonds en het Ned. Jong. Verbond. In de Geref. Kerk werd gisteren bekend gemaakt, dat a.s. Donderdagavond in de consistorie gelegenheid zal zijn om de ont vangst van de per radio uitgezonden pro paganda-red evoering vaar de Vrjje Universi teit bij te wonen. NOORDWIJK. Ned. Mii. van Tuinbouw en Plantenkunde. In Hotel „Royal" hield de afd. Noordwijk van genoemde Maatschappij haar maan- dclijksche vergadering, waarbij de opkomst groot was. De schat van bloemen en planten in de zaal opgesteld, gaf on9 nog niet de indruk, dat de natuur haar afstervens- periode genaderd is, hoewel wij wel kun nen beschouwen, dat dit een laatste groet uit onze schoone natuur was. De tweede voorzitter, de heer J. v. d. Wilde, opende deze bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom, waarna de notulen werden voorgelezen en aangenomen. De voorzitter, de heer H. de Boer, was intusschen ter ver gadering gekomen en nam het presidium over en hij bracht allereerst een woord van lof aan de vergadering voor de fraaie ver siering en besprak in het kort de aanwezige Chrysanthen, de mooie Pipperonia, de een- bladige Slreptocarpus, de Cacteën en in een klein overzicht het vele andere ingezon- dene. Ingekomen was een schrijven van een Commissie der Mij., welke wil trachten meerdere verfraaiing van steden en dorpen te verkrijgen. Het verzoek nu luidde, dat de afdeelingen in eigen plaats dit doel hel pen bevorderen en mogelijke plannen en wenken aan deze commissie doen toeko men. In den breede worden naar aanleiding hiervan de minder schoone entrée's van Noordwijk besproken en wel in het West einde en aan de Schiestraat. Een en ander zal in een rapport aan deze commissie worden bericht. Door den heer Rusch werd hierna als af gevaardigde een uitvoerig verslag uitge bracht van de centrale raadsvergadering der Mij., dat door den mede-afgevaardigde, den heer F. H. van Spanje, nader wordt aangevuld met een toelichting ov^r het financieele gedeelte der Mij. De voorzitter bracht dank aan beide leden voor hun verslagen. Met een toepasselijk speechje reikte hier na de voorzitter de medailles uit aan de bekroonden op de laatstgehouden bloemen tentoonstelling. De verloting, ten bate der tentoonstellings-commissie, gaf een schitte rend resultaat, daar het geheel tekort der tentoonstelling hierdoor werd weggewerk. De voorzitter sloot onder dank deze bij eenkomst. Een woonwagenbewoner door de tram overreden. Zaterdagnamiddag werd met de tram welke te ongeveer 5 uur uit Noordwijk- Binnen vertrekt, in de Klei onder deze ge meente. even voorbij „De driesprong" een zekere M. J. Verlaan doodgereden. De getroffene was woonwagenbewoner en stond met zijn wagen reeds een gerui- men tijd in die omgeving Hij was met de tram van Leiden medegekomen en aldaar uitgestapt. Vermoedelijk door den sterken wind en de hevige slagregens heeft de man de tram komende uit de richting Noordwijk niet hooren aankomen. Het lijk is per po li liebrancard naar de. openbare begraaf plaats alhier vervoerd. Dr. Folmer ver richtte de doodschouw. Door de politie wordt naar de oorzaak van dit ongeval een zeer uitgebreid onder zoek ingesteld De getroffene laat een vrouw met vier kinderen in zeer behoeftige om standigheden achter. De Chr. znngvereen. ..Soli Deo Gloria" zal deze maal haar uilvoering geven in de Ned. Herv. Kerk te Noordwijk-binnen we gens verbouwing der kerk te Noordwijk Zee. Deze uitvoering belooft veel goeds. Op dit programma staan o.a. de werken „Komt zielen" en ..Paaschzang" van J. S'. Bach; verder Fr Abt. de Winter, P. Hartog en oa. „De Heilige Ure" van Jac. Bonset, vormt wel het hoofdnummer van den avond. Wij wenschen den directeur, den heer Jac. Smit te Leiden veel succes met dit programma en wij twijfelen niet of het zal „Soli Deo Gloria" aan belangstelling niet ontbreken. NOORDWIJKERHOUT. Zilveren kloosterjnbileum ruster Hubertha. Zondag werd op plechtige wijze het zil veren kloosterjubileum herdacht, van Zr. Huberlha, priores van het St. Jozefgesticht, 's Morgens halfnegen, droeg pastoor Quant in de kapel; een H. Mis van dankbaarheid 'op, waarbij het Zusterkoor een vierstem mige muziekmis zong. Tot de genoodigden behoorden burge meester van Iersel, dr. Romijn, het R.K. kerk- en armbestuur met de dames, als ook de overste en de administrateur van het Si. Bavo-gesticht. Na afloop der kerkelijke plechtigheden, werd een déjeuner aangeboden. 's Middags van twaalf tot één uur was er receptie, waarop vele ingezetenen kwamen gelukwenschen. Vele cadeaux en bloem stukken werden aangeboden. Jongedames hielden een collecte ten behoeve der R.K. wijkverpleging uitgaande van hel Wit-Gele Kruis. Er werd ruim f 74 ingezameld. NOORDWIJK AAN ZEE. In hotel „Centraal" alhier zal van wege de Noordwijksche Reddingsbrigade een cursus worden gegeven in E. H. B. O. De cursus zal aanvangen a.s. Dinsdagavond te 8 uur; dien avond zal men zich alsnog als lid kunnen opgeven. ONDERTROUWD. H. J. de Heiden wedr 55 j. en S. H A. Overdijk jd. 50 j. P. J. Stokkermans jm. 27 j. en A. Fokker jd 28 j. G Gressie jm. 22 j. en M v. Tongeren jd., 19 j. C. v. d. Burg jm. 25 j. en A. M. Flippo jd. 19 j. B. H. Bilderbeek jm. 27 j en M. de Kier jd. 20 j. H. H Blöle jm. 27 j. en J. M. Bou- ter, 23 j. L. Schröder jm 22 j. en C. E. Bendels jd. 24 j. Th. A. M v. Bruggen jm. 24 j en E. C v. Kempen jd 25 j. W. Kooreman jm. 25 j. en J. W. J. Zaalberg jd. 24 j. A. P. J. Aarse jm. 28 j. en J. J. Plan- jer jd., 29 j. Weer de Mexicaansche bond. Ons bereikt eens weer een klacht over de Mexicaansche hond", die optreedt in het Kooipark, waarschijnlijk in Park- ol Lom bokstraat, met verzoek door de aandacht daarop te vestigen, deze Ie doen verdwijnen. 799 7 NOVEMBER 1927 In verband met de komst van St-Nicolaas tegen de helft dezer maand, zullen vanat heden aan de Cassa bij elk bedrag v.aff I.- bons worden uitgegeven. Op vertoon dezer Bons kunnen de kinderen St.-Nicolaas bij zijn komst in onze Magazijnen begroeten en de voor hen meegebrachte Souvenirs en versnaperingen in ontvangst nemen. Manufacturen en Confectiemagazijnen LEIOEN Kaapsche Wijn. f 1.35 p. flesch Trakteer U op dezen witten plttlgen zoeten Wijn. Hal» de Vlijt, Den llaag. H. J. de Ru, L. C. Aftourtit, C. M. Meijer, N. H. Hemmes, W. G. Brandt. A. Laman, C. de Rijk, Joh. Sierat. j. A. Burghoorn, M. de Cos'er, J. van Dijk, C. H. Pellanders. 7162 zijn verkrijgbaar b(j SVI. VREEKEN Mcolaas Beetsstrnnt 1 <1. 814 Heeft U bij maagongesteldheden, opgeblazenheid, slechte spijsvertering, oprispen of drukking op de maag, de Maagpoeders van Dr. J. B. MEENK al eens geprobeerc? Na den maaltijd werken deze poeders voortreffelijk. 5 ets. per poeder met driehoekzegel. Portret in den poeder. Bij apothekers en drogisten verkrijgbaar. Indien U de aangeduide poeder wordt onthouden en U iets anders wordt ter hand gesteld, is dn niet Uw belang. Onthoud dit! Gen. adres: E. M BRASKAMP, Rijswijk Z.-H. 783 Een zeer ervaren Retoucheur op het gebied van veelkleurigen diepdruk voor Ouitschlanü gezocht. Hoog salaris en vaste aanstelling. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder No. 801 Bureau van dit Blad. 3-2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7