voor de Hollandsche jongens! Dan de toss; captain Ras raadt mis, de Duitschers wen- schen tegen de dwars over het veld staande wind in te spelen. De elftallen, stellen zich op en de terrein-verdeeling ziet er nu aldus uit: Holland: Katte de Waal Tresling Ankerman Duson Eilers Ras Jannink v. d. Hagen v. d. Veen Kalff Scheidsrechters: Schiff (Holland) en Lane (Duitschland). Woellner Haverbeck Weiss Mül Ier Lockemann Sprengel Haag Inner Wöltje Lieckfe'ld Freckmann Duitse hl and: Precies kwart voor drie bullyen v. d. Hagen en Müller; Holland's zesde interna tionale en derde wedstrijd tegen Duitschland is begonnen! De Duitsche voorhoede neemt den bal onmiddellijk mee en gaat door de Hollandsche verdediging alsof deze er niet was. Het terrein is uiterst zwaar te bespelen, waarvan de Hollanders het meeste last on dervinden. Het overrompelende spel der Duitschers maakt de Hollandsche verdedi ging zenuwachtig. Nog maar nauwelijks is begonnen of..«— Duitschland leidt na 3 minuten (01) door toedoen van Lockemann. Het maakt de Hollandsche verdediging nog onzekerder. Weer lost de Duitsche aanval een schot, maar Katte yerwerkt het schot van Müller goed. Dan een strafcorner op het Holland sche doel, die geen resultaat oplevert En nog eens een strafcorner, weer ontkomen de Hollanders! Eindelijk de eerste aanval van Oranje. Het geeft opluchting. De Hollandsche j aanval stuit echter op de backs. Maar onze voorhoede houdt vast en blijft eenige' mi nuten voor het Duitsche doel, maar zonder een enkel schot! Lockemann krijgt den bal keurig aangegeven door Haag en gaat er mee door alles heen, het schot gaat achter. Na dit overheerschende begin komt Hol land eenigszins tot bezinning. Maar de voor hoede verknoeit de enkele kansjes door I zenuwachtig en prutserig spel De Duitschers blijven het mee9t aan het woord. Katte stopt eers een schot van Müller. dan weer een van Weiss. In de halflinie herstelt Duson zich het eerst en ook onze verdediging biedt den Duilschen aanval meer tegenstand. Wat ook I wel noodig is, want deze zijn niet van de Hollandsche helft af te slaan! Eeen straf corner op het Hollandsche doel blijft zonder resultaat en even later stopt Katte weer suc- celvol een hard schot. Onze' middenlinie tracht te doen met den aanval wat zij kan, maar de Duitsche verdediging, soms goed bijgestaan door Haag is onoverkomelijk. Dan een schitterende Hollandsche aanval vol gens Duitsch recept n.l. open spel: Duson beeft cross overgegeven aan Ras die handig opvangt en een eind opbrengt; tijdig geeft hij den bal af aan Jannink die in de slagcirkel 'hard inschiet, maar.... naast! Iedere aan val van Oranje dient Duitschland met re pliek en zoo ook deze', een strafcorner is het resultaat. Keihard wordt ingeschoten, maar Duson redt ten koste van een corner. Er is dan 25 minuten gespeeld. Evenwel wordt deze noodlottig als Woelner de Duitschen voorsprong vergroot (02) met een onhoudbaar schot in den hoek. De Hollanders geven het echter nog niet op en trachten opnieuw het Duitsche doel te benaderen, maar de backs en talmen in den aanval zijn oorzaak van weinig succes. De Hollandsche aanval mist „tempo"; de be faamde „fractie van een seconde" komt Holland achteraan! De Duitsche voorhoede schermutselt al weer met onze verdediging als de rust wordt aangekondigd. Met rust leidt Duitschland met 20! De rust geeft ieder gelegenheid tot bespre- I bingen; het Bondsbestuur spreekt de Hol landsche elf moed in; in het Duitsche kamp is blijdschap 1 En ook wij mediteeren en j teekenen enkele algemeene dingen aan; o.a. I deze: Holland begint slecht Tresling komt er vrij spoedig in, eerst later de Waal. Duson vuurt het eerst zijn team aan; Ankerman leeft spoedig op; Eilers blijft middelmatig. Voorhoede is te langzaam, geen samenspel; veel naar rechts, links verwaarloost. De Duitsche voorhoede combineert keurig; open spel! Uitstekende halflinie, waarvan het verdedigingswerk nog beter is als het stuwen der aanval. Haag (mid-half) prima! Schitterend backstel. De' Duitsche keeper be hoefde slechts driemaal op te treden. Onze keeper Katte veel werk maar heel goed; de doelpunten zijn niet zijn'schuld. Te 3.35 uur wordt opnieuw begonnen. Hol land tracht even te forceeren, maar het ge vaar voor Duitschland wordt afdoende afge wezen. Het antwoord is een tegenaanval. Maar toch zit er nu meer in bij de Hollan- derss. Weer zitten zij voor het Duitsche doel. de eerste corner wordt daar genomen! Het Duitsche elftal blijft de situatie meester. Onze halflinie is nu ongeveer op peil, maar kan het verband met de voorhoede niet be reiken. De voorhoede van Holland maakt dat onmogelijk door zich steeds te laten afdek ken door De Duitsche halflinie en te weinig ophalen van de bal. Toch beleeft ook het Duitsche doel eenige hachelijke momenten door een scrimmage voor doel op een halve meter afstand Een gewirwar van beenen en sticks, maar plots gaat de bal het veld in; een nieuwe Duitsche aanval is ingeluid! De eene aanval volgt op den ander. De druk op het Hollandsche doel wordt intensief onder houden. Een corner levert niets op; een strafcorner heeft weer een corner tengevolge en deze geeft het derde doelpunt, want Müller schiet hard in en Duitschland leidt met 3Of Dat is 20 minuten na de hervatting. Eenige Hollandsche pogingen worden door de backs onverbiddelijk teruggewezen. Weer een corner op het Hollandsche doel; nog een Hollandsche aanval en dan een nieuwe Duitsche periode! Woeilner brengt den bal listig langs de verdediging op. waarin hij door niet aan te vallen wordt vrij gelaten; zijn schot kan Katte met eenige moeite on schadelijk maken. De Hollandsche aanval len zijn sporadisch geworden. Een er van wordt onderbroken als de bal in den modder is getrapt en v. d. Hagen met de punt van de stick den bal uit moet graven! Bij een anderen aanval missen v d. Veen en Jan nink op hopelooze wijze door onvastheid! Maar het overwicht der Duitschers blijft intusschen bestaan. Het Hollandsche doel ontsnapt ternauwernood, als Katte over den bal trapt, maar de bal rolt.... naast! Een corner op het Hollandsche doel wordt hard naast geschoten. Onze verdediging werkt als paarden maar de Duitsche halflinie' is nu meester over al de Hollandsche linies. Weer een corner, maar Katte stopt keurig. Dan eindelijk weer eens een Hollandsche aanval, die bij de backs onderbroken wordt door het eindsignaal. Dan is Holland verdiend gesla gen, maar e'en enkel puntje hadden wij toch wel verdiend! SCHERMEN. A. E. W. SLAAT THOR II. Onze stadgenooten winnen het degenkampioenschap. Het resultaat van de Zaterdagmiddag in de schermzaal der Doelenkazerne alhier ge houden wedstrijd op degen en sabel voor de 2e klasse F van den K. N. A. S. E. tus- schen de Leidsche schermclub „A. E. W." en de tweede équipe van het Rotterdamsche Thor is voor onze stadgenooten in alle op zichten bevredigend geweest. Hoofdzaak v/as wel dat zij den strijd op degen wonnen en daarmede het degenkampioenschap de zer afdeeling veroverden. Een fraai succes; prachtig voor deze nog zoo jeugdige doch actieve vereeniging, prachtig ook voor haar kranigen instructeur, den heer Gijsberti Hodenpijl. Aan vereeniging en leider onze welgemeende gelukwenschen. Behalve op degen werd eveneens gewon nen op sabel, zoodat het slot van het sei zoen wel buitengewoon gunstig is geweest. Voor de belangrijke degenmatch had ook de beschermheer, kapitein A. E. W. de Jong, z'n middag opgeofferd en hij zal er stellig geen spijt van hebben gehad. Want klaar en duidelijk toonde deze kamp den vooruit gang bij or.ze stadg^nooten, uie het „Altijd Ernstig Willen" op waardige wijze in hun vaandel voeren. Onder de uitstekende leiding van den heer Schoon, uit Den Haag, werd te ruim twee uur begonnen. Aanvankelijk had Thor het meeste succes en zij nam zelfs met 31 de leiding. Maar toen ook werden de bordjes verhangen. Achtereenvolgens werd het 23 3—3, 4—3, 5—3, 6—3, 7—3, 7—4, 7—5 en 85, waarna Van Duuren met 20 van Hoyer won en aldus het kampioenschap voor A. E. W. tot een voldongen feit maakte IL'. slot was dat onze stadgenooten wonnan met 106 gew. partijen, en met 18 ontv. tegen 24 geg. treffers. Ziehier de volledige uitslag: A. E. W.: H. van Duuren, 2 gew. part.; J. Stapel, 2 gew. part.; E. C. Jager, 3 gew. part F. Boogert, 3 gew. part. Thor II: Coster. 1 gew. partij; Hoyer, 0 gew. part Van Wieringen, 3 gew. part.; De Rooy, 2 gew. part. Nauwelijks waren de partijen afgewerkt of de heer Coster wenschte A. E. W. namens Thor van harte geluk met het behaalde soic- ces.waarvoor de' heer Gijsberti Hodenpijl hem dank bracht. Ook de Leidsche aanvoerder, de heer Van Duuren, voegde er enkele woorden aan toe. „Kijk", zei hij, „wij zijn nu kampioen, en dat vind ik aardig. Maar wij hebben nu in to taal 4 wedstrijden tegen Thor geschermd en dat wij nu eindelijk eens van haar op degen gewonnen hebben.dit vind ik nog aar digerI" Op sabel behaalde A. E. W. eveneens een 106 overwinning, en het was misschien meer dan men verwacht had. Direct nam A. E. W. een voorsprong tot 30, en wel haalde Thor toen keurig op tot 4—4, maar vervolgens gaf De Jager z'n club weer dan de leiding, waarna onze-' stadgenooten gelei delijk uitliepen, om te winnen met 10G gew. part en met 40 ontv. en 51 geg. treffers De resultaten waren: A. E. W.: T. Boogert, 2 gew. part.; J. Wa- ge'naar, 3 gew. part.; E C. Jager, 3 gew. part H. van Duuren, 2 gew. part. Thor II: Coster, 1 gew. part.; Hoyer 0 gew. part.; Van Wieringen, 2 gew. part, en De Rooy, 3 gew. part. LEIDSCHE SCHERMVEREENIGING. Voor de 1ste klasse competitie trekt de Leidsche Sermvereemging" alhier op Zater dag, 19 November, in de schermzaal der Doelenkazerne op floret, degen en sabel, tegen de Utrechtsche Szhermveeniging. Mis schien wordt a.s. Zaterdag gelrokken tegen de schermzaal Giandomenici;, uit Amster dam. Onze stadgenooten hebben nog steeds een goede kans op het degenkampioenschap. BILJARTEN. OM DEN WILHELMINABEKER. Moons wint den hoofdprijs. Zaterdag en Zondag zijn te Amsterdam de wedstrijden om den Wilhelminabeker voortgezet en ten einde gebracht. De Belg Moons won den beker ondanks een neder laag tegen Dommering. Beiden wonnen 5 partijen, doch zoowel het alg. gemiddelde als het puntentotaal van den Belg is beter. De uitslagen van Zaterdag waren pnt brt. h.s. gem. 15 36 14.40 15 133 26.66 22 66 10.72 Dommering 400 22 133 18.18 111 7 36 15.85 7 110 57.14 Dr. Herbing 334 25 46 13.36 400 35 84 16.— 32 121 33.33 253 11 85 23.— 400 33 48 12.12 32 40 8.84 Dr. Herbing 171 15 42 11.40 15 124 26.66

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 13