WIE IS EDMUND GRAY? ARDATtf VIRGINIA 222 68"° Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 4 November 1927 Tweede Blad No. 20749 BINNENLAND. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Eisch waar voor Uw geld! 10 voor 12kc FEUILLETON. DB STAATSBEGROOTING VOOR 1928. Financiën Hei Voorloopig Terslag der Tweede Kamer. Verschenen is het Voorloopig Verslag over hoofdstuk VII B. (dep. v. Financiën) der gtaatsbegrooting voor het dienstjaar 192S. Bezwaren werden geopperd tegen inning der gemeentelijke inkomstenbelasting door tusschenkomst van het ftjjk; gebleken is n.l. dat de Rijksontvangers belastingbedragen, waarmede moeilijkheden worden ondervonden, veel spoediger oninbaar verklaarden, dhn vroeger in de gemeenten over het algemeen geschiedde. Gevraagd werd o.m. naar de resultaten van de proef in zake de betaal baarstelling der belastingen op de post kantoren. Verscheidene leden achtten het gewenscht, dat bjj de berekening van de inkomsten belasting toegestaan wordt aftrek van loon, uitbetaald aan inwonende meerderjarige eigen kinderen, die een plaats ah arbeider in het bedrijf innemen. Verscheidene leden hadden t o. v. de Personeels belasting bezwaar tegen de wijze, waarop de indeeling der gemeenten in klas sen is geregeld. O.m. werd door eenige leden de vraag gesteld of ontvang- en wachtkamers van geneeskundigen, welke kennelijk als zoodanig zijn ingericht, al dan niet van belasting zijn vrijgesteld. Opnieuw vestigde een aantal leden de aandacht op den totaal verouderden grond slag voor de heffing van de grondbelasting. Naar hun indruk dient in elk geval de grond belasting naar de werkelijke waarde te worden geheven. Sommige leden bepleitten nlgeheele opheffing van de grondbelasting. Gevraagd werd, of den Minister bekend Is, dat oooperatieve verbruiksvereenigingen pogen zich aan de betaling van dividend belasting te onttrekken. Verscheidene leden wezen er op, dat, terwijl er in het algemeen naar vermindering van het aantal ambtenaren wordt gestreefd, op deze begrooting de noodige gelden worden aangevraagd voor de aanstelling van 100 nieuwe kommiezen 2de kl., ten einde de geheime productie en den frauduleuzen in voer van gedistilleerd met meer kracht te kunnen tegengaan. Naar het oordeel van leden wordt hier een geheel verkeerde weg ingeslagen. De gedistilleerd-accijns is dusdanig opgedreven, dat fraude op groote Behaal alleszins verklaarbaar is. Hiertegen over gaven andere leden als hun meening te kennen, dat verlaging van den accijns de fraude niet zal doen verminderen. Eenige leden drongen aan op afschaffing of althans vermindering van den accijns op RECLAME. ÖMD&«<30EDER£N Speciaal MA®. he* geslacht. Andere leden verwachtten van zoodanige maatregelen geen goede gevolgen. Eerder zouden zg den Minister in over weging willen geven verhooging van het invoerrecht op buitenlandsch vleesch. Inlichtingen worden verzocht omtrent de vermoedelijk zeer hooge perceptie-kosten, vallende op den zout-accijns. In verband met het feit, dat de prijzen, onlangs door Nederlanders behaald op de internationale zwemwedstrijden in Italië, bij aankomst hier te lande aan invoerrecht werden onderworpen, stelden eenige leden do vraag, of de Minister bereid is te bevor deren, dat op internationale wedstrijden be haalde prijzen in den vervolge onbelast in Nederland zullen kunnen worden ingevoerd. Men wenschte beëindiging van den toe stand, dat aan boord van hun vaartuig wonende schippers niet in de plaatselijke inkomstenbelasting worden aangeslagen. Eenige leden spraken de vrees uit, dat de opheffing van een aantal registratie kantoren, welke bij de reorganisatie van hec dienstvak der registratie in de bedoeling schijnt te liggen, niet in 's Lands belang zou blijken te zijn. Van verschillende zijden werd er op aan gedrongen, dat van de door de Regeering aangekondigde technische wijziging van de Pensioenwet 1922 gebruik zal worden ge maakt om eenige onbillijkheden op te heffen, o. m ten aanzien van leeraren van sommige inrichtingen van nijverheidsonderwijs en van de gemeente-ambtenaren, die ten gevolge van de annexatie van hun gemeente vóór 1 Juli 1925 op wachtgeld zijn gesteld. De aandacht werd wederom gevestigd op de positie van de gepensionneerden, wier pensioen is berekend naar de bepalingen, geldende vóór de inwerkingtreding der Pen sioenwet 1922. Van meer dan één zijde werd de aan dacht gevestigd op het groote aantal buiten- landsche leeningen, welke men in ons land poogt te plaatsen. In den regel worden deze leeningen tegen een hoog rentetype aange boden en door bemiddeling van een of meor Nederlandsche financieele instellingen aan den man gebracht. Men vroeg een overzicht te mogen ontvangen van het aantal en het totale bedrag der hier te lande in de laatste twee jaren geplaatste leeningen. Naar het oordeel van enkele leden behoort het tot de taak der Regeering, bescherming te verleen en aan de Nederlanders, die ge dupeerd zijn door belegging in vreemde Staatsfondsen. Betreurd werd, dat er ook in hel loopende dienstjaar door de Regeering weinig is ge daan om de achterstelling van de belasting ambtenaren van den actieven dienst bjj die van den administratieven dienst op te heffen. Voorts werden eenige andere personeels belangen ter sprake gebracht. Opgemerkt werd, dat bij de reorganisatie een nieuwe achteruitzetting ran de vrouw in Overheidsdienst dreigt. Met klem kwam men daartegen op. O. m. werd de aandacht gevestigd op den onvoldoenden toestand der kantoortjes, die voor de dienstdoende douane-beambten te Amsterdam beschikbaar moeten worden ge steld. Van verschillende zijden werd bezwaar gemaakt tegen het verleenen van nieuwe traktementen voor twee predikanten der Ned. Herv. Kerk en voor drie R.-K. gees telijken. De hier aan het woord zijnde leden wenschten losmaking van de zilveren koor den, waarmede de Staat met verschillende kerkgenootschappen verbonden is. Van andere zijde werd in dat verband opgemerkt, dat, zoo lang geen definitieve scheiding heeft plaats gehad, de Staat verplicht is tot het verleenen van traktementen op grond van het feit, dat hg vroeger de kerkelijke goederen tot zich heeft getrokken. Men wenschte alsnog overlegging van de balans per 31 December 1926 van de Alg. Centrale Bankvereen. voor den Middenstand. Aangedrongen werd op milde behandeling van de kweekers, voor wier schuld de Staat zich garant heeft verklaard. Verscheidene leden, die er op wezen, verschillende zeer groote nieuwe Rijksgebou wen niet worden gebruikt, stelden de vraag, of met do noodige energie pogingen zijn aangewend om deze gebouwen te verkoopen. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer der Staten-Generaal Is, gelijk gemeld, bijeengeroepen tegen Dins dag 8 November, des avonds te halfnegen. De volgende eindverslagen zijn ver schenen: 1. Wijziging van de wet op de Dividend en Tanlièmebelasting 1917. 2. Goedkeuring van het Verdrag in zake Slavernij van 25 Sept. 1926. 3. Het overbrengen van een gedeelte van den Rijksweg Axelsche Sassing-Axel in be heer en enderhoud bij de gemeente Axel. 4. Wijziging van de wet voor het reserve- personeel der Landmacht 1905. Het onderzoek van deze wetsontwerpen in de afdeelingen heeft geen aanleiding ge geven tot het maken van opmerkingen. EEN TWEEDE JAARBEURSGEBOUW TE UTRECHT. Naar de Volkskrant" verneemt, verkee- ren de plannen tot stichting van een tweede jaarbeursgebouw te Utrecht in een verge vorderd stadium. UIT HET BOUWBEDRIJF. Wij hebben gemeld, dat de patroonsorga nisaties in de bouwvakken de collectieve arbeidsovereenkomst hebben opgezegd en aan de arbeidersorganisaties eenige wijzi gingen in het contract hebben voorgesteld. Ook de vier arbeidersorganisaties wen- schen veranderingen in het contract. Naar „Het Volk" bericht hebben zij aan de pa troons wijzigingen voorgesteld, welke op het volgende neerkomen: Instelling van plaatselijke commissies uit de resp. organisaties, met de speciale taak, overtredingen van de overeenkomst te voor komen of te doen beëindigen; overlegging der wederzijdsche ledenlijsten. Drie dagen vacantie, met behoud van loon in Augustus. Wederzijdsche handhaving van de con tractbepalingen bij werken met af bij onge organiseerden. Verhooging van de loonnormen der laag ste drie klassen met maximaal 3 cent per uur. teneinde de toonverschillen iets minder groot te maken. Nagaan of in de le en 2e loonklasse geen plaatsen zijn, waarvoor de loonen wijziging behoeven, terwijl eveneens onderzocht be hoort te worden of voor sommige plaatsen, buiten.de hoofd- en eerste klasse, de groep ongeschoolden niet alsnog kan worden opge heven. De religieuse organisaties stellen daar naast nog de invoering van een kinder toeslag voor. VEREENIGING VAN LEERAREN IN STENOGRAFIE EN MACHINESCHRIJVEN. De Vereeniging van Leeraren in Steno grafie en Machineschrijven heeft in Café „Riche" te Den Haag haar jaarlijksche al- gemeene vergadering gehouden. In de openingsrede van den voorzitter, cfen heer A. Barto, werd o.m. medegedeeld, dat het aantal candidaten, dat zich in het afgeloopen jaar had aangemeld, 1277 be droeg. Het boekjaar stoot met een voordeeMg saldo van f 723.02l/a. Tot bestuurslid werd herkozen mevr. M. E. EschbachHendrikse te Rotterdam Als leden der permanente examencom missie werden herbenoemd de heeren H G. van Brinkom, Amsterdam, H. Smit, Arn hem, en A. A. Schroevers te 's-Gravenhage. Als leden van de commissie van redactie werden benoemd de heeren A. A. Schoevers, H. Smit en H. C. Abadon van Batenburg. In de commissie voor de internationale congressen werden gekozen A. Barto, h. Smit, H. C. Abadon van Batenburg en A. A, Schoevers. Bij Kon. Besluit is ontbonden de Staats commissie inzake het openbare en bijzon dere voorbereidend hooger en middelbaar onderwijs, met dank voor de bewezen be langrijke diensten. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 6 NOVEMBER. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halllien en nam. 6 uur, ds. Pott. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam zes uur, ds. Dam. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, preeklezen. HAZERSW OUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halllien en nam, halfzeven, ds. Luuring. Geref. Kerk: Voorm. halflien en nam. halfzeven, ds. Gispen. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. van Baaien (H. D.). KATWIJK AAN ZEE. Gerei. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. L. J. Allaart van Hilligersberg. NOORDWIJK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer E. L. de Wilt van Noordwijk aan Zee; nam. hal (zes geen dienst. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. J. H. Landwehr, em. pred. te Rotterdam. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. D.), ds. F. G. Hospers; nam. 5 uur, ds. L v. Leeuwen van Haarlem. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur, ds. Koers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H. D.) en nam. haltzeven, ds. H. Mondt. Geref. Kerk: Voorm. halflien en nam. halfzeven, d9. Drost, em. pred. te Utrecht, OEGSTGEEST. Ned. Herv. Gem (Groene Kerkje): Voorm. 10 uur, ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Irene: Nam. 5 uur, ds. G. Henneman. OUDEWETERING. Remonstr. Gem.: Voorm. 10 uur, dr. Sax. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H. D.) ds. Hermanides; nam. halfzeven, ds. Kalk man van Katwijk aan Zee. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. F. G. H. Nicolai. WARMOND. Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 (H. D.) en nam. 6 uur, dr. J. J. Woldendorp. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk Voorifi halftien (Bed. H. D.) en nam. 6 uur, ds. H. A. de Geus. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzes, ds. W. Veder. Chr. Alg. Gem.: Voorm. halflien en nam. 6 uur, ds. H. J. Grisnigt. WOUBRUGGE. Ned. Prot. Bond: Nam. 7 uur, dr. Sax van Oude-Wetering. ZOETERWOUDE. Ned. "Herv. Kerk Voorm. 10 uur, ds. J. H. Mulder. H NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Zierikzee (toez.): S. H. J. Voort, te Opperdoes; Te Gramsbergen (toez.): J. P. v. Leusden, te Steenwijk; Te Jukwerd (toez.): A. E. T de Boer, te Bruinerwold; Te '9 Grevelduin-Capelle: C. J. v. d. Graaf, te Ameide en Tienhoven. Aangenomen: Naar Surhuizum: A. Steen beek, te Dornwerd. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Wolvega: S. van Dijken, te Nieuweroord en J. H. Kuiper, te Drachten. Beroepen: Te Heerenveen (twe'ede maal): A. J. Bouma, te Wanswerd. Bedankt: Voor Amsterdam-Zuid: R. Bouma, te Zwolle. VRIJZINNIG HERVORMDEN IN ZUID-HOLLAND. De toestand in land en provin cie De vergadering te Gonda De Vereeniging van Vrijz.-Hervormden in Zuid-IIolland heeft onder voorzitterschap van ds. J. P. de Graaf van Naaldwijk, te RECLAME. Rook de sigaret met 100 kwa liteit in plaats van bons. 625 Gouda een algemeene vergadering gehouden Aan hel openingswoord van den voorzitter is 'het volgende ontleend: Overal valt toenemende bloei waar te nemen. Dei afvloei van onze Ned. Herv. Kerk heeft onder de vrijzinnigen plaats gemaakt voor sterkere aanhankelijkheid aan onze aloude Volkskerk, waardoor de massa alleen te bëreiken is. Er is in onze beweging een zeker élan te bespeuren dat zich op allerlei wijzen openr baart, eigen voorgangers, eigen gebouwen, offervaardigheid voor de stichtingen aludie- kas, radiopreking enz. Spr. doet een beroep op de afdeelingen om mede te leven met de nationale beweging. De voorzitter de'ed daarna mededeelingen over den stand der beweging in de provincie Zuid-Holland. Op het oogenblik zijn er 32 afdeelingen, drie afdeelingen traden toe, n.l. Zwijndrecht, Nieuwehoorn en Oudshoorn, Sliedrecht en Boskoop zijn voorgegaan. In tal van afdeelingen wordt krachtig gewerkt. Spr. noemde in dit verband Delft, Maasdijk, Den Haag, Dordrecht en Hilligersberg. In Schiedam zal in de afdeeling van de»n Ned. Protestanten Bond een sub-vereeniging wor-> den gesticht van Vrijz.-Hervormden. Bij de behandeling der ingekomen stukken, wordt een verzoek der afd. Woerden, om subsidie, afgewezen. Vervolgens komt aan de orde het rapport van de Oommissie tot onderzoek naar de mogelijkheid van aanstelling van een aparte werkkracht in den Hoek vhn Holland. Bg monde van ds. Boer brengt de com missie rapport uit. Spr. kon deze zaak niet op de algemeene vergadering te Haarlem ter sprake brengen, het hoofdbestuur scheen er nog niet rijp voor te zgn, er althans niet voor te voelen. De commissie meende nu de zaak in de provincie in orde te moeten brengen. In gemeenten als Haas trecht, Ammerstol en Berkenwoude houdt de predikant wel arbeidskracht over. Deze predikanten krijgen subsidie van de pro vinciale vereenigingen, laten deze er dan ook arbeid voor leveren. De commissie is van meening, dat er op deze wijze wel iets valt te regelen. Ds. Priester (Nieuw-Helvoet) is van oor deel, dat de gedachten der commissie wel direct voor uitvoering vatbaar zijn. Afdee lingen, die bijv. een catecheet noodig hebben, kunnen zich via het prov. bestuur met deze gemeente in verbinding stellen, op die wgze kan het tractement verhoogd worden en kan Zwartewaal uitzien naar een predikant of candidaat. Over de practische toepassing van de con clusie der commissie ontspon zich een breed voerige gedachtenwisseling. Ten slotte was men het er over eens, dat vacante gemeen ten niet bg het beroepen buiten het prov. bestuur om moeten handelen. Het bestuur Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch van WALTER BESANT. door Mej. E. HOOGEWERE. 18) Om half zeven hoorde men aan het ge- fjomrael, dat er iemand, heel langzaam, de trap afkwam. Een oogenblik later vertoon de zich aan de deur een oude gebogen ge stalte, met wit haar en gerimpeld gelaat. In het minst geen acht slaand op den „schild wacht", liep hij met wankele schreden in de richting van Chancery Lane. Dit was Check- toy, op weg naar zijn „eigendom", om zijn huur op te halen. Athelstan had hem eerst eenigen tijd na gekeken en riep toen den oud-militair: ».Zie je dien man?" vroeg hij. „Dat is degeen, die je naar de Bank stuurde." ..Neen, die is het niet. Hij lijkt er zelfs met op. Wacht u nog even. Om kwart voor zevenen werd er een andere stap in het leege gebouw vernomen, loen verscheen een oude heer, met kaars- echte houding, zijn jas zorgvuldig dicht geknoopt, met keurige handschoenen aan, fn ®en Paraplu bij zich. Zijn gelaat had een arde, 6trenge uitdrukking. Zoodra deze oude heer het huis verliet, vrïi8 -.schildwacht" hem op een afstand ?en Toen hij naast Athelstan stond, fluisterde hij: zot)J?'VS degeen, die mij naar de Bank u. Daar zou ik op durven zwerenI" Athelstan hoorde dit, ten zeerste ver baasd. „Laten wij hem ieder afzonderlijk aan weerskanten van den weg volgen. Verlies hem vooral niet uit het oog." Mr. Dering te volgen wa9 volstrekt niet moeilijk, daar hij rechts noch links keek, maar zich, zonder op- of omkijken, begaf naar zijn eigen woning, in Bedford Row, nummer 49. Athelstan haalde zijn beurs te voorschijn en gaf den man vijf pond. „Ik begrijp niet, wat het beduidt," zei hij. „Maar ik wil aannemen, dat je de waarheid hebt gesproken. Ik zou eindelijk niet weten, waarom je met een leugen te voorschijn zoudt willen treden. Je naam en je nummer heb ik opgeschreven, dus mocht het nog eens voorkomen, dat ik je hulp noodig had, dan zal ik je een boodschap sluren." De man groette en ging heen, zich onder weg nog steeds verheugend over dezen mee valler. Die oude heer zou dus zichzelven oplichten? Het was vreemd. Maar mogelijk deed hij het met de bedoeling, om de schuld op een ander te werpen, wien hij een wrok toedroeg. Dezen jongen man misschien? Wie weel? Athelstan keerde naar Lincoln's Inn Fields terug, en daar het heerlijk weer was, slapte hij er een half uur op en neer, steeds het geval overleggend. Maar hij kon er zich geen hoogte van maken en hij begreep, dat het maar beteV was, om het denken eindelijk op le geven. Dus liet hij Elsie dien avond onder de hoede van haar verloofde en ging alleen dineeren. Na het diner vatte hij d^n loop van zijn gedachten weer op en steeds kwam hij tot de slotsom, dat mr. Dering gek moest zijn, wat andere? Hij verliet het restaurant en meende, dat het het beste zou zijn, nog maar eens poolshoogte te gaan nemen in Gray's Inn. Misschien was mr. Edmund Gray wel op zijn kamers. Dit bleek echter niet waar te zijn. Wel stond de deur daar tegenover open, bij Freddy Carstone. Toen Athelstan zich daar aanmeldde, werd hij er ontvangen met luidruchtige gast vrijheid. „Je komt als geroepen 1" betuigde de repe titor. „Ik heb juist een nieuw merk whisky gekregen, zoo regelrecht uit Glasgow 1 Die moet jij eens helpen keuren. Heb je al ge dineerd? Ik ook. Ga zitten. Dan zullen we rocken en drinken en vroolijk zijn." Freddy zelve gaf het voorbeeld: „Goede whisky man! Uitstekende whisky! Zeg Athelstan, hieT boven mij, woont een arme drommel, een die het grootste deel van den tijd half verhongert. Zullen we dien beneden halen?" Het volgend oogenblik was hij de trap al opgestormd en keerde terug in gezelschap van den armen advocaat, die er misschien een tikje minder hongerig uitzag, doordat hij immers door Elsie van mr. Edmund Gray had geleend. „Zeg Freddy, ik wilde nog wel wat meer weten van je buurman, al heb je mij dan ook een paar weken geleden het een en ander van hem verteld." „Hoe dwaas toch! Die ouwe Checkley in de Salution doet mij ook altijd van allerlei vragen over Edmund Gray!" „En mij ook," viel mr. Langhorne in. „Ik heb hem hooren spreken in Camden Town". Soms ga ik daar Zondagsavonds heen. Er gaat een gezellige thee-partij voor af aan zijn spreekbeurt." „Nu, Athelstan, wat kan ik je meer ver tellen? WachtEr werd een stap op de trap vernomen. „Ik geloof, dat hier de oude heer zelf is!" Freddy trad zijn medebewoner op het por taal tegemoet e!n overreedde hem, binnen te komen „U zult daar zoo eenzaam zitten op uw eigen kamer mr Gray. Komt u een uurtje bij mij binnen. U treft er mr. Langhorne aan, uw boven-buurman, dien u kent en mr. Athelstan Arundel dieln u niet kent." Het liep tegen negenen, zoodat het sche merdonker was in de kamer. Mr. Dering reikte Athelstan de hand en zei: „Aangenaam kennismaken, mr. Arundel. Een oude man als ik, maakt enkel nog maar kennissen, geen vrienden." Mr. Dering ging bij het venster zitten. De schaduw van de gordijnen viel op zijn gelaat, zoodat hiervan nagenoeg niets te zien was Het licht bleef even fantastisch, want Freddy stak een lamp aan op tafel en twee kaarsen op den schoorsteenmantel. Athelstan zat steeds naar het gelaat te staren, dat hij nu in geen acht jaren had gezien. Goede Hemel! En de man had het zelf gedaan?Hij moest dan wel sta pelgek zijn! Mr. Edmund Gray keek bijzonder tevre den. Hij lag achterover geleund in een lan gen stoel, met de beeneta gekruist en de ellebogen rustend op de armen van zijn stoel. Hij glimlachte zóó zacht en vriende lijk, of hij zich geheel vereenigen kon met 's werelds loop. Athelstan hoorde niets, van wat er ge zegd werd Zijn oude vriend Freddy Car stone had de leiding van het gesprek in handen. Hij zei nooit veel, dus dit werd ook nu niet van hem verwacht. Hij zat maar in stiltei naar den man te kijken, die ondei; de zinsbegoocheling verkeerde, dat hij een ander was. Niets was er aan hem ver an-, derd, noch zijn trekken, noch zijn stem, noch zijn kleeren, en toch was hij een an dere manl „Waarom schreef hij toch dien wissel van zeven-honderd-twintig pond?" vroeg Athelstan zich af. Nu hield Freddy op met praten en mr. Edmund Gray nam het woord. Wat hij zei, de theorieën die hij verkondigde. Athelstan. hoofde ze voor het eerst en het leek hem haast een onmogelijkheid, dat ze van die lippen kwamen. Om tien uur stond mr. Gray op. Hij ver ontschuldigde zich, want hij moest een brief schrijven. Hij reikte Athelstan weer de hand: „Goedenavond sir. Tot genoegen". „Hebben we elkaar niet eens ontmoet, mr. Gray?" vroeg Athelstan. „Ik geloof van niet Dan zou ik mij u toch herinneren, mr. Arundel," antwoordde mr. Gray beleefd. Bovendien, ik vergeet nooit een gezicht! En het uwe is mij nieuw. Goedenavond sir l" Hoofdstuk XXVI. Checkley ziet een geestverschijning. Checkley, die iederen avond, al was het dan ook niet altijd op hetzelfde uur, ging spionneeren moest te eeniger tijd, ook tot die ontdekking komen. Dit had dan ook inderdaad plaats op een Vrijdagavond, den dag nadat Athelstan mr. Edmund Gray dei hand had gereikt. XWordt vervolgd.) I

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 5