BONTVELLEN AGENDA. „Het Modehuis" TELEGRAMMEN. SPORT. LAATSTE BERICHTEN. g Vrijdag. f ..Harmonie": Openb. vergadering Onder- blticierenvereen. „Ons Belang". Spr. de heer Leegstra. 8 uur. Graanbeurs: Ned. Chr. Reisvereeniging. 8 uur. Stadszaal'(groote zaal): Mij. voor Toon kunst „De Bohemers". 8 uur. Zaterdag. Leidsche Schouwburg: Lilteris Sacrum „Vadertje Langbeen". Half acht nam. Stadszaal: Eere-avond 80-jarig bestaan R.-K. Gymnastiekver. .Jeanne d'Arc". 8 uur. „rUnion"i Tooneelver. „Oefening Baart Kunst", Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 3 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „City-theater", Haarlemmeratr.: Bioscoop voorstellingen te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Luior-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breeslraal: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. Trianon Theater, Prinsestraat den Haag. De Rozenkrans, dagelijks 8 1/4 uur. Zondags- matinêe 2.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 31 October tot en met Zondag 6 November a.s. waar genomen door de apotheken van de heeren G. F. Reyst, Steenstraat 15, telefoon 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telefoon 1313. RECLAME. November-Aan bieding WEDEROM ONTVANGEN: AMER. OPOSSUM f 1.10 SEAL ELECTRIC - 0.80 ENZ. ENZ. 629 v h. In gev.: Fa. BEUZEMAKER 143 BREESTRAAT 143 werkzaam in de Rijnlandsche industrie, wegens het mislukken der loononderhan delingen aankondigden in staking te zul- eln gaan, hebben de werkgevers besloten hierop te reageeren door het proclameeren van een algemeene uitsluiting, waardoor drie en aestig duizend arbeiders zullen worden getroffen. De bij de bruinkoolt-a/rfeven betrokken Midden-Duitsche arbeidersorganisatie® heb ben den boycott afgekondigd over een aantal mijnbedrijven, die zich klaarblijke lijk niofc hebben willen houden aan de bij de beëindiging van het bruinkoolconflict getroffen regeling. FRANKRIJK. Schnnring in de radicale partij De Communistische Kamer leden weer vrij. Franklin Bouillon heeft na zijn nederlaag op het congres waar hij de politiek van nationale eendracht voorstond de radicale partij verlaten en nu tevens zijn ontslag in gediend als voorzitter van de Kamercom missie voor buitenl. zaken. Hij verdedigde deze besluiten in een rede. waarin hij het bosluit der radicalen om zich zonder condi ties met de socialisten te verbinden, hoogst gevaarlijk noemde. De Tweede Internatio nale toch, zoo zeide hij, heeft zioh uitdrukke lijk uitgesproken vóór ontruiming van het bezette Rijngebied en aansluiting van Oos tenrijk bij Duilschland. Franklin Bouillon is van oordeel, dat dit binnen tien jaar een nieuwen oorlog veroorzaken zou, en wil de verantwoordelijkheid daarvoor niet dragen. De commissie stelde de keuze van een nieu wen voorzitter uit. Als serieuze candidaat voor de functie wordt de socialist Paul Bon cour genoemd Zijn kiesdistrict is hem etehter trouw ge bleven. De uitvoerende commissie van de socialislisch-radicale federatie van het de partement Seine-ct-Oise, waar Franklin Bouillon deel van uitmaakt, heeft met alge meene stemmen een motie aangenomen, waarin zij verklaart alle betrekkingen af te breken met het partijbestuur. De Kamer heeft mei 264 sleme'n tegen 221 een communistische motie 'aangenomen, waarin de vrijlating geéischt word! van de communislisehe collega's, die op dil oogen- blik gevangen zitten wegens politieke-' en persdelicten. De minisler van justitie ver klaarde. dat de regeering de Kamer vol komen vrijliet om van haar rechl gebruik td maken om tot vrijlating te besluilen, maar de regeering zal van haar recht gebruik maken om de vervolgingen voort te zeilen. Cachin, Larlique en Ducios. communisti sche afgevaardigden, die in-de Santé opge sloten waren, zijn 's middags direct op vrije voelen gesteld. ENGELAND. Baldwin over den vrede en den Volkenbond. In een rede te Edinburgh zeide Baldwin, dat het gebruik van internationale confe renties een gevestigde gewoonte geworden is en dat de Volkenbond goed werk ver richt door schijnbaar tegenstrijdige stand punten te verzoenen De Engelsche regee ring ie tM doordrongen van het behing van dit gedeelte der werkzaamheid van den Volkenbond, dat zij er een gewoonte van gemaakt heeft in de laatste drie jaar om Chamberlain elke vergadering van den Raad te laten bijwonen. Indien Chamberlain waarschuwende woorden gesproken heeft, dan was dit in het belang van den Volkenbond, want het is de plicht van eiken trouwen vriend van den bond om de aandacht te vestigen op de feiten en het idealisme met de prak tische realiteit te verzoenen. Ofschoon de laatste vergadering van den Volkenbond niets sensationeels heeft tot stand gebracht, heeft zij tooh bijgedragen tot den langzamen opbouw van een groo- ter gevoel van veiligheid in Europa. Ten aanzien van het verschil van inzicht betreffende het protocol van 1924, hoopt Baldwin, dat de gedachtenwieseling van September j.l. voor elkeen duidelijk ge maakt heeft, dat de Volkenbond, ofschoon hij zijn idealen niet mag opgeven, zijn onmiddellijke werkzaamheid beperken moet binnen de grenzen van wat op dit oogenblik mogelijk is. Locarno beeft veel gedaan om de vrees en de verdenkingen te bedwingen, die een groote hinderpaal vormden voor de ont wapening en het herstel van den Europee- schen vrede. Doch er blijft nog veel te doen. De ontwapening moet voorafgegaan worden door een beperking der bewape ning. Het onderwerp wordt grondig be handeld door de voorbereidende ontwape ningsconferentie. Tot nog toe heeft er een zeker verschil van meening geheerscht over de beginselen, doch de afwijkende .roeenin- gen zijn openhartig uiteengezet en er is geen reden om aan een accoord te wan hopen. Indien de eerste ontwapeningscon ferentie eindigt met een beperking der be wapeningen. zou dit op zich zelf een groote stap vooruit zijn, die elke vermeerdering van bewapening ondenkbaar zou maken. ZWITSERLAND. Anti-militarisme. De Zwitsersche correspondent van de „Times" maakt melding van een krachtige anti-militaristische campagne. De bedoeling is niet alteen om dienstweigeraars uit ge wetensoverwegingen te kweeken, maar te vens om rechtstreek se h individueel en col lectief verzet uit te lokken tegen de mili taire en civiele wetten en voorschriften. Zoo zijn onlangs twee geheime circulaires ontdekt, door een nieuwe anti-militairisti- sche organisatie, de Révolution pacifique genaamd, verspreid. De leiders van dien bond willen de Zwitsersche burgers over reden militairen dienst te weigeren, niet te gehoorzamen aan militaire orders en beta ling te weigeren van de weerbelasting. Vol gens de circulaires zal deze „direkte ac tie" tegen hetleger pas plaats hebben wanneer een voldoend aantal opstandigen zich hebben verbonden cd de belofte heb ben afgelegd in verzet te komen, onver schillig voor de straf, welke hen mocht worden opgelegd. TSJECHO-SLOWAKIJE. Lijdelijk verzet op de spoorwegen. Naar de „Voss. Ztg." meldt, is heden nacht precies 12 uur op de spoorwegen het lijdelijk verzet ingegaan. POLEN. Het parlement na een paar minnten weer verdaagd. De Poolsche Landdag, die gisterenmiddag voor zijn gewone, grondwettige zitting bijeen gekomen was, werd een paar minuten later bij decreet van den staatsjiresident verdaagd tot 28 Nov. d. i. lot het einde der wetgevende periode. Naar men in parlementaire kringen .verklaart, vreesde de regeering blijkbaar toch dat de begrootingscommissie het al te beknopte budget als ongeschikt voor de be raadslaging zal beschouwen. De verdaging werd door alle afgevaardig den met verontwaardiging vernomen Toen dr. Bartel het decreet voorlas, sprongen de afgevaardigden van hun zetels op en men hoorde uitroepen als: „Lafaards! gij vreest de controle op uw financieel beheer!" Practisch beleekent dit de aankondiging van nieuwe verkiezingen, 't Is wel een spel letje van: zoo zie je me, zoo zie je me niet, een regeering en een parlement onwaardig. ALBANIË. Anti-Italiaansche beloogingen. Naar uit Tirana wordt gemeld, zijn daar groote anti-Italiaansche demonslralies voor gekomen. Aanleiding tot de betoogingen was hel feit. dat op hel gebouw der Staats bank, die grootendeels met Italiaansch kapi taal werkt, twee vlaggen waren geheschen en wel de Ilaliaansche rechts van de Al- baneesche. De nationalistische studenten en jeugdorganisaties waren hierover ge belgd en belegden een protestvergadering, waarbij zich ook burgers aansloten. Men trok naar het gebouw der bank, waar men riep om de bevrijding van Albanië van het Italiaansch prolectoraat. De politie stond aanvankelijk machteloos tegenover de de. monstranlen. die het gebouw binnendron gen en van den bankdirecteur eischlen dat de Ilaliaansche vlag zou worden neerge haald. Intusschen kreeg de polilie versterking en arresteerde een aantal studenten. De politie- prefect begaf zich naar den bankdirecteur en verzocht in het belang der algemeene rust de eischen der jeugdorganisaties in te willigen. De directeur deed hierop de Ila liaansche vlag links van de Albancesche hijschen, waarop de menigte kalmeerde. RUSLAND. Verdeeldheid in het roodc leger? Volgens bericht uit Riga zouden te Mos kou verscheidene officieren en soldalen van hef roode leger gearresteerd zijn, naar het heet wijl zij toebereidselen maakten voor een revolutie, welke met behulp van mili taire strijdkrachten zou worden uitgevoerd. Het plan dezer lieden moet zijn geweest, de huidige regeering omver te werpen. Stalin en andere leiders van het centraal comité 'der communisten-partij te arresteeren en een militaire dictatuur in te stellen. Men lette er echter op. dat dit bericht uit Riga afkomstig is, zoodat bevestiging ge- wenscht is. Riga is geen betrouwbare in lichtingenbron voor sovjet-RusIandl TURKITE Het regeeringsprogram. Ismet pasja, de premier, heeft een mani fest voorgelezen bij de sluiting van bet con gres der Volkspartij dat tegelijk een pro gram mag heeten. Daarin wordt o. m. ge zegd: Het nieuwe Turkije gaat zich er voor in spannen in het domein der rechtspraak meer dan tot dusver de democratische en moderne gedachte le laten doordringen, door het recht „aan de deuren zelve des burgers" te brengen. Het ojaenbare onderwijs zal rusten op het stelsel der eenheidsschool. Het verplichte, kostelooze onderwijs .zal zoo spoedig mogelijk worden ingevoerd. Naast de instellingen voor algemeen onderwijs, zullen vakscholen worden opgericht. De uni versiteit zal worden gereorganiseerd, even als alle instellingen voor hooger onderwijs, zoodat zij kunnen beantwoorden aan de dringende behoeften des lands naar geleer den en deskundigen. De Turksche taal zal herzien worden, om er een beter uitdruk kingsmiddel van te maken. De moeilijke kwestie van het Latijnsche letterschrift zal nader onderzocht worden. Overtuigd, dat een van de groote 'acloren, welke hebben bijgedragen tot den ondergang van het Otlomaansche rijk, de financieeie crisis geweest is, zal het nieuwe Turkije zorg dragen steeds zijn budget in evenwicht te hebben. De financieeie controle zal zoo streng mogelijk gevoerd worden. Maatrege len zullen genomen worden, om den smok kelhandel le bestrijden. Er zullen spoor wegen en havens worden aangelegd, de overzeesche handel zal worden bevorderd, credietinstellingen en landbouwcoöperaties zullen in het leven worden geroepen. Zoo spoedig mogelijk zal een staatsbank worden opgericht en alles zal gedaan worden om de koopkracht van het Turksche geld te bewa ren. Op het terrein der buitenlandsche poli tiek zal Turkije hel als zijn heiligslen plicht beschouwen zijn onafhandelijkheid en eer te bewaren en te verdedigen, alsmede de rechten, die de natie door langen strijd ver kregen heeft. Aldus, zeide Ismet, zijn wij aanhangers van de consolidatie en uitbrei ding van vriendschappelijke internationale betrekkingen op voorwaarde allhans van wederkeerigheid. ABESSYNIE. Om een stnwdam. De Vereenigde Stalen trachlen hun eco- nomischen invloed in Abessynië uit te brei den, waartoe, naar verluidt, ook een Ame- rikaansch gezantschap in Abessynië zal worden gevestigd. Een groote Amerikaan- sche firma heeft een aanbieding gedaan voor het bouwen van een stuwdam bij Tana in den Blauwen Nijl, waardoor albreuk zou worden gedaan aan de waterverzorging van den Soedan, dat voor zijn landbouw geheel afhankelijk is van den Blauwen Nijl. Enge land heeft reeds een sluwdam op Soeda- neesch gebied en heeft, ten einde verwikke lingen te voorkomen, reeds sedert geruimen tijd een aanbod voor het bouwen van een stuwdam op Abessynisch gebied gedaan. Reeds verluidt, dat de gunning aan Arae- rikaansche ondernemers heeft plaats ge had, maar bevestigd is dit nog niet. Van Engelsche zijde wordt het in strijd met een Engelsch-Abessynisch verdrag ge noemd. BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DE VLIEGWERELD. Mrs. Grayson heeft definitief haar vlieg tocht van de Ver. Staten naar Kopenhagen voor dit jaar opgegeven. Zjj heeft eveneens een einde gemaakt aan haar onderhandelin gen met luitenant Balchen, die de meest op den voorgrond getreden candidaat a'.s piloot was. GROOTE BRAND BIJ BOEDAPEST. Naar uit Boedapest wordt gemeld, zjjn in de voorstad Pest-Erzsebet de stedaljjse werkplaatsen, welke aan onbcm'ddelde klein- industrieelen verpacht zjjn, volkomen door brand vernield. De schade bedraagt meerdere milliarden. Tweehonderd vijftig families zjjn zonder orderdak en werkloos. DOOR EEN BEER GEBETEN. In de Weensche diergaarde is een 52- jarige bezoeker door een beer gebeten. Hjj had het dier stukjes suiker gevoerd, en loer. een stukje voor de tralies was blijven liggen, stapte hjj, ondanks het strenge ver bod, over de afsluiting, die voor de kooi was aangebracht, raapte de suiker op en stak ze den beer door de tralies toe. De beer hapte er wat al te gretig naar en kreeg drie vingers van den man tusschcn de tanden, die er met een heel stuk van de hand ook bleven. De man viel in on macht en zou misschien nog leelijk toe getakeld zjjn als een ander hem niet aan zjjn jas had weggetrokken. Hjj werd toen voorloopig verbonden en naar het ziekenhuis gebracht. DRAMA IN EEN DOODENKAMER. Te Andria bjj Bari heeft zich een eigen- aardig drum - ■speeld, meldt de „Msbde", De dochter een rijken boer, Matarelli geheeten, \i storven, en naar de zeden des lands hie.iien de bloedverwanten de doodenwake, waarbij te middernacht wijn gesclioken werd en de doodendansen begon nen. Een zekere Girella speelde voor het lijk op de mandoline. Toen Girella 's nachts tegen 3 uur moede was en naar huis wilde gaan, gaf een bloedverwant van den doode hem, zonder eenige aanleiding, een oorvijg. De muzikant trok een mes en stiet het den aanvaller in den buik. De zwaargewonde rukte daarop den andere het mes uit de hand en stak hem nu op zjjn beurt neer. In de doodenkamer zakten twee menschen stervend in elkaar. EEN OUD PAALDORP. In een moeras in de buurt van het his torische klooster van Alvastra in Oester- Goetiand zjjn overblijfselen ontdekt van een groote verstrekte nederzetting, dat een paaldorp moet zijn geweest. De hoofdarchivaris van Zweden heeft thans een bijzonder crediet aangevraagd, om dit dorp. het eenige, dat in Noord-Europa uit het steenen tijdperk bekend is, geheel bloot te leggen. Men vgrmoedt, dat deze neder zetting ongeveer 5000 jaar oud is, zoodat de oorspronkelijke bewoners tot de oudste bevolking van Zweden moet hebben behoord. De ontdekking geschiedde bjj toeval, door dien een boer hier graafwerk verrichtte} om naar een geschikt terrein voor het bou wen van een huis te zoeken. Nadere onder zoekingen brachten a3n het licht, dat de nederzetting een terrein van ongeveer 1500 ijerkante meter moet hebben besiagen. De gebouwen stonden vermoedelijk midden In het water. Men heeft sporen van bruggen gevonden, waardoor een verbinding met het land werd verkregen. De bewoners moeten reeds op een zekeren trap van beschaving hebben gestaan. Een soortgelijk versterkt dorp op palen is vroeger in het meer van Tingstaede op Gotland ontdekt. Dit stamde uit het vroegste gedeelte van het ijzeren tijdperk. EEN AUTOMOBIELDIENST DOOR DE SAHARA. Na vele jaren van studie is een regelmatige dienst ingesteld door de Sahara tusschen Colomb-Bechar en den Niger. De Compagnie Générale Transsaharienne zal deze ljjn exploitecren. De dienst zal loopen gedurende zes maanden per jaar, van October tot April, gedurende welk jaar getijde de reis niet al de bezwaarlijk is. De automobieldienst vertrekt van Colomb- Bechar, kopstation van den Zuid-Oraneeschen spoorweg en loopt tot Gao aan den Niger. Dat is een belangrijk bevolkt en druk bezocht administratief centrum. Men vertrekt van Colomb-Bechar den eersten van de maand en tiekt door de woestijn in vier etappes, onder broken door een rust van 24 uur. De ge- heele duur der reis is zes dagen. De terugreis heeft plaats van den 20sten tot den 25sten der maand. De prijs is bepaald op 2500 frank, terwjjl elke reiziger recht heeft op 35 K.G. bagage. Gedurende het warme jaargetijde houdt de Compagnie Trans saharienne alleen de lijn Colomb-Bechar in stand. Dan wordt dus het traject vanaf het uiterste Zuid-Oraneesche punt buiten dienst gesteld. DE GEZONKEN VEERPONT. Elf personen zijn te Sydney om het leven gekomen en 40 gewond, terwijl nog 26 werden vermist, ten gevolge van het in den grond varen van de .veerboot vol picnic-ers door het s.s. Tahiti, dat juist naar San Francisco vertrok. Twaalf schepen snelden onmiddellijk te hulp om de dozijnen menschen die in het water met den dood worstelden, te redden. n Later wordt echter gemeld, dat 86 men schen het l'even hebben verloren. VOLKENBONDSCONVENTIE GERATIFICEERD. GENEVE, 4 Nov. (V D.) De Duitsche regeering heeft bij het secretariaat-gene raal van den VoUkenbond de ratificatie in gediend van de conventie inzake het te werkstellen van vrouwen in de industrie voor en na de bevalling. HET AFTREDEN VAN FRANKLIN BOUILLON. PARIJS, 4 Nov. (V.D In een commen taar op het verlaten van Franklin Bouillon van de radicaal socialistische partij wijst de ,,Ere Nouvelle' 'er op, dat deze verde diger van de nationale eenheid sieebts spreekt van een gevaar aan den Rijn en de Franschen niet opmerkzaam maakt op het gevaar, dat van de zijde van fascistisch Italië dreigt. Het lot van Frankrijk wordt evenzeer aan den Weichsel, in den Oeral, aan de kust van den Stillen Oceaan als aan den Rijn beslist. De goede of slechts vooruitzichten hangeh af van de resultaten der verzoening, waartoe Locarno reeds veel heeft bijgedragen. GEEN PROHIBITIE IN DENEMARKEN. KOPENHAGEN, 4 Nov. (V D.) De Deen sche commissie tot bestudcering van het alcohol-vraagstuk heeft, na een twaalfja rige bestudeering van het vraagstuk in al zijn phasen, met 10 tegen 7 stemmen de invoering der prohibitie in Denemarken verworpen. GAJDA GEVONNIST. PRAAG, 3 Nov. (Wolff). Naar het ,Pra- ger Tageblatt" meldt, heeft de disciplinaire commissie van het ministerie voor lands verdediging de degradatie van Gajda be vestigd. Het gedeelte van het vonnis in eerste instantie, waarbii aan Gajda 75 pCt. van zijn pensioen werd gelaten, is gecas seerd, en hij heeft elk recht op uitkeering verloren. GEEN AMNESTIE IN OOSTENRIJK. WEKNEN, Nov. (Wolff). De Nationale raad heeft heden het door de socialisten ingediende voorstel tot amnestie voor de genen die betrokken waren bij de Juli-re- volutie verworpen. Alleen de socialisten stemden voor UIT CHINA. PEK{NG, 4 Nov. (V. D.) Maarschalk Tsjang Tso Lin deelt officieel mede, dat zijn troepen een nieuwe overwinning op generaal Feng hebben behaald en dat de stad Weihui in de Provincie Honan na hevige gevechten is bezet. Het leger van Feng trekt op Hsinyang terug. Verder hebben de in Honan opereerende Noordelijke troepen Hsuedschou aan dén spoorweg Peking— Hankow bezet HET HUWELIJK VAN ANNA v. BOURBON ROME. 4 Nov. (V. D.). De Koningen van Italië en Spanje, benevens vele hoogwaar digheidsbekleders en vertegenwoordigers van souvereinen komen te Napels samen in verband met de huwelijksplechtigheid van Anna van Bourbon, die weldra Hertogin van Puglia zal zijn. Koning Alphonso kwam Donderdagochtend te Napels aan, aan boord van den kruiser „Alphonso XIII", verwelkomd door een Italiaansch vloot-, eskader, dat 20*saluutschoten loste. Tijdens zijn tocht van de kade naar het hotel werd hij door een enthousiast publiek toege juicht. Gisteravond had een groot banquet plaats, waaraan Anna van Bourbon aan den adel werd voorgesteld. Tot de aanwezigen behoorden o.m. de ex-koning van Griekenland, Graaf Volpi, Prins Potonziani, de Gouverneur van Rome, vele leden der regeering, de Italiaansche Koninklijke Familie, de hertog en hertogin van Aosta en hertogin Isabella van Frank rijk, de moeder van de bruid. UIT DE VLIEGWERELD. BAGDAD, 3 Nov. (Reuter). Keith, Mil ler en Lancaster, die naar Australië trach ten te vliegen, zijn hier aangekomen, nadat zij, van Cairo komend, in de woestijn een noodianding hadden moeten maken. Zij verklaren een ietwat avontuurlijke reis door de woestijn te hebbem gehad, en aldaar door wind, regen en zandstormen te zijn opgehouden. LISSABON, 4 Nev. (Wolff). Het Henckél vliegtuig D 1220 is hedenochtend om 6 uur 15 voor een vlucht naar de Azoren gestart, MILAAN, 4 Nov. (Slefani). Majoor Ma- dalena, komende uit Schellingwoude, is hier; van zijn vlucht over Noord-Europa terug-, gekeerd. ROME, 4 Nov. (V.D.) Majoor de Ber- nardi, die twee jaar geleden in Amerika den Schneider Cup heeft gewonnen, zal heden een poging doen het wereldsnel heidsrecord te breken. Dit record staat thans op naam van luitenant Webster (En geland), die dit jaar te Venetië den Schnei der Cup gewonnen heeft met een snelheid van 282 mijl per uur. De Bernardi zal de zelfde route vliegen als voor den Schneider Cup en de tijd zai officieel worden opge nomen. Hij zal vliegen in het toestel, dat door luitenant Guazzetti dit jaar gebruikt werd bij de race om den Schneider Cup, waaraan evenwel eenige belangrijke wijzi gingen zijn aangebracht. ERNSTIG MIJNONGELUK. GELSENKIRCHEN, 4 Nov. (V. D.) - Hedenmorgen heeft in de mijn Alma een ont ploffing plaats gehad. Een arbeider werd gedood en vier ernstig gewond. De ont ploffing was het gevolg van een botsing tusschen* een locomotief en een met spring stoffen geladen wagen. Een onderzoek wordt ingesteld. VOETBAL. A. S. C.—B. M. T. Zondag hier ter stede. De wedstrijd tusschen A.S.C. en B.M.T. wordt Zondag niet in Den Haag, doch hier ter stede gespeeld. De wedstrijd A.S.C. H B.M.T. II is afgelast. RUZIE TUSSCHEN MIJNWERKERS ORGANISATIES. De R.-K. Mijnwerkersbond heett een schrijven gezonden aan den Ned. Mijn werkersbond, waarin de terugneming van verschiHende beschuldigingen, die in het vakblad ,,De Mijnwerker" en op vergade ringen zijn geuit, wordt geéischt onder mededceling, dat anders de R.-K. Bond wei gert verder met den Ned. Bond samen te werken. WEDEROM EEN SLACHTOFFER VAN EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. Hedenmorgen omstreeks 10 uur is door een trein, komende uit Utrecht, op den on- bewaakten overweg nabij den Zwarten Weg bij Gouda de 76-jarige A. van Reede aan gereden en gedood. De man passeerde den overweg met een hengel in de band en heelt den trein waarschjjnljjk niet gezien. De locomotief greep hem en gaf hem een zoodanigen klap, dat hjj enkele m.ters verder van den spoordijk viel, waar hij dood werd opgenomen. Het lijk is naar het ziekenhuis te Gouda overgebracht. INBRAAK. In den afgeloopen nacht is ingebroken in de horlogerie van J. van Rooy, in de Ten Havestraal te Eindhoven. Voor f 600 aan horloges is gestolen. Van de daders geen spoor. De politie stelt een onderzoek in. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 56-jarige A. v. d. K. uit de Ranonkel- straat te Den Haag die op 18 October in de Elandstraat aldaar door een auto aangere- den werd, is gisteren in het ziekenhuis overleden. BRAND. Gisteravond omstreeks negen uur ont stond brand in de wasscherij „Blanka" te Castricum. Het vuur greep snel om zich heen en de brandweer moest zich beper ken tot het beschermen van de aangreo- 2-1 1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2