BLSIJLE's Wollen Tricot Goederen Fa. DE WILDE 68ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 3 November 1927 Derde Blad No. 20748 UIT DE RIJNSTREEK. C. G. SMIT, Steenstraat 49 Warme Croquetten Warme Knackworstjes LAND- EN TUINBOUW. VARIA. voor Jongens en Meisjes. Jurkjes, Pullovers, Truien, Damesvesten en -Pullovers. Dames- en Kinder-Pyama's, BREESTRAAT 93. KUNST EN LETTEREN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. KINADRUPPELS UIT DE OMSTREKEN. LEIDERDORP. In de maand October zijn ter secretarie aangegeven ais bedrqlsslachting 11 runderen en 14 varkens; huisslachting 2 varkens; als noodslachting 7 schapen en 3 runderen. Afgekeurd 2 schapen. Aan keurloon werd ontvaDgen f 183. spannen om met dit product den boventoon te blijven voeren. Wat natuurlijk niet on mogelijk is, mits de cultuur uiterst voor zichtig, met vakkennis, beoefend wordt, waardoor het product steeds aan hooge eischen voldoet. En niet zooals thans, nu schier ieder, die over wat geld beschikt, „in de rozen gaat", wat leidt tot een massa product, waar superioriteit aan gaat ont breken. SASSENHEIM. - Evenals het vorige jaar zal ook nu, en wel Zaterdagavond, weer eene verloting plaats hebben met het rad van avontuur, in de groote zaal van het K.S.A.-gebouw. Omdat deze verloting ten bate is van de algemeene lighallen, is het aanbevelens waardig een of meer lootjes te snoepen. Gedurende de maand October is aan het postkantoor ingelegd f 6575,87 en terug betaald f 4973.36. VOORSCHOTEN. Nabij de Haagsche Schouw is gister middag een motorrijder, die plotseling stopte, overreden door een personenauto, welke achter hem aan kwam rijden. De motor werd vrijwel geheel vernield; de berijder kwam er met eenige ontvellingen goed af. De schade werd onderling geregeld. WARMOND. Ingelegd werd bij de postspaarbank in October 1927: f4146.84; uitgegeven twee nieuwe boekjes, laatste no. 3505. Terugbetaald werd f2736.63. RECLAME. GEBRUIKT MET DE WINTERMAANDEN VOOR UW KOFFIE-UURTJE 618 EEN DELICATESSE! TELEFOON 485. TELEFOON 485. IETS OVER KAMERPLANTEN. Langzamerhand zijn alle bloemen buiten verdwenen en de boomen lijken levenlooo. In de komende sombere wintermaanden heeft men dan behoefte aan wat levend groen en bloemen in de woonkamer. Zoo'n tinteling in onze huiskamer die eenige goed verzorgde kamerplanten ons kan ge ven, zal veel vergoeden voor hetgeen de natuur, buiten, ons onthoudt. Maar ach, hoe dikwijls is het een getob om de ka- me rpllanten fleurig te houden. De oorzaak ligt meestal niet bij de planten, maar bij de menschen die niet weten wat een plant toekomt, waardoor zij veel moeite en tijd verspillen zonder succes. Alvorens de eischen die een kamerplant stellen te be handelen, volge hier, ten einde dte kamer plantencultuur al direct aan te moedigen al vast een heele serie planten, die daar voor in aanmerking komen. Zij zijn te ver- deeten in: A. Eenjarige bloeiende planten en B. Vaste planten. A. Eenjarige, bloeiende planten i Browallia» Celosia oristata (Hanekam). Petunia hybride. Phlox Drummond!, Reseda odorata. Tropeolum Lobbianum (O.-I. Kers). Verbena's. B. Vaste planten: Funkia Lieboldiana. Hcltoberus niger (Kerstroos). Avosotis alpertris (Alpenvdooltje). Primula's. Saxifraga crassifolia. Sempervioum (Huislook). Spirea japonica. Ook enkele bloeiende koude kasplanten, zooals Cyclamen, Begonia's, kunnen met succes in uw woonkamer worden gekweekt. Eep liefhebber van cactussen kan met deze plantensoort in al haar variëteiten in zijn kamer veel succes oogsten. Zooals in den aanhef gezegd, wij kunnen er zelf veel toe bijgedragen diat onze moei te wordt beloond en wij met trots kunnen genieten van het tieren onzer kamerplan ten. Evenals andere planten hebben zij noodig, water, warmte, licht, lucht en daar nevens een geschikte bodem om te kun nen gedijen. Water. Het gieten van d» planten vraagt een bijzondere zorg en is wel een van de moeilijkste verrichtingen. Hiervan hangt de groei en het leven, zoowel het gezond- zijn van de plant af. Hoeveel en op welk tijdstip gegoten moet worden is afhanke lijk van de soort en de plaats waar de plant wordt gezet. Men moet in het alge meen hieraan vasthouden dat een plant niet eerder begoten mag worden, dan wan neer de aarde bijna droog is. Laat nooit d(e aarde gestadig nat blijven. Dit veroor zaakt verzuring van den grond. Dus afkeu ring verdien/t het de planten water te ge ven, zonder op te letten of de aarde droog of nat is. Het spreekt van zelf dat elke pot een gat in den bodem moet hebben opdat het water zich onderin de pot niet verzamelt. Giet gerust de aarde in de pot geheel nat ais dit noodzakelijk blijkt, maar draag er zorg voor dat geen water in de schoteltjes blijft staan. „Vet-planten", over het algemeen plan ten met dikke, saprijke stengels behoeven in den winter zelden worden begoten. (Knol- en Bolgewassen worden alleen be goten in de groeiperiode). Men kan ech ter niet altijd aan de uiterlijke droogte of vochtigheid van de aarde con6tateeren of een plant water noodig heeft. Vaak heeft de bovengrond een vochtig aanzien en blijkt de onderste aarde uitgedroogd te zijn. Met eenige oefening kan men hier omtrent zekerheid krijgen. Tikt men tegen den pot dan geeft een doffe klank aan dat de plant vochtig genoeg is, bij een heldere klank heeft de plant water noodig. Giet altijd langs den potrand dus niet tegen den stam aan, de worteldeelen toch, die het vocht opnemen zitten aan de buitenkant van de kluit aarde. De buitenrand droogt ook gauwer en men voorkomt daardoor dat het water blijft hangen hetgeen de plan ten kan doen rotten. Giet wanneer de zon de plant niet beschijnt, dus de grond wat afgekoeld is. Houdt geregeld een gieter met water in uw kamer, zoodat het water de temperatuur van uw vertrek aanneemt, want te koud water is niet goed. Geregeld gieten, maar met verstand, is de eisch. Slaat de bovengrond dicht, dan wordt het oppervlak wat opengekrabbeld. Licht Een tweede factor is voldoende licht. Licht vormt stoffen in de bladeren der plant, die voor den groei noodig zijn. Zon der voldoende licht tiert geen plant. Den geheel-en dag in de volle zon staan, is niet noodzakelijk, als maar een paar uur per dag de zon niet onthouden wordt. Geef uw planten het lichtste plekje in uw kal mer. Zij zullen blijk geven u er dankbaar voor te zijn. Planten, die bloeien schuwen een kamer die op het noorden ligt, zij zijn daar niet op haar plaats. Wij moeten ons dnn tevreden stellen met niet-bloeiende planten, zooals Fhoenix-soorten, Chame- rops en veto andere palmen, ook is de Ficus elactica (gomboom) geschikt voor een kamer op het Noorden, terwijl Aspi distra's, Azalea Sieboldi, Dracaena's en Agaven zich daar eveneens thuis voeten. Ook varen-soorten gedijen in kamers gele. gen op het noorden o.a. Pteris-«oorten, Asplenium e.a. Planten nemen onder invloed van het daglicht gretig koolzuur op, terwijl zij zuurstof aan de lucht afgeven, zij zuive ren dus de atmosfeeT. Overdag planten in de kamer te hebben is dus gezond. Als licht niet op de blaren inwerkt, heeft het omgekeerde plaats. Reden waarom het af keuring verdient planten 's nachts in een slaapkamer te houden. Warmte. De derde teven sv oor waarde voor een plant is een bepaalde warmte. Deze voor waarde sluit dus alle warme kasplanten voor de kamercultuur uit. Probeert dit dus maar niet en houdt u aan de planten die ik noemde. Hoe hooger de temperatuur in de kamer is. boe meer het water verdampt. Om hieraan tegemoet te komen zet men op do kachel een pannetje met water, waardoor de atmosfeer vochtig blijft. Lncht. In een bedompte ruimte kan een plant niet tieren. Zorg voor luchtverversching. Dus ook 's winters niet bang zijn de ramen af en toe open te zetten, doch waak voor tocht, wij hebben met kamerplantjes te doen. Ten lnatste maar niet het minste moet aandacht worden besteed aan de aardie waarin wij de plant laten groeien. De blaren doen zich te goed aan de lucht, de wortels aan de aarde. Bodem. De grondsoort waarin bijna iedere plant kan groeien is een mengsel van compost- nardle, meet, heidegrond en bladaarde ver- ipengd met leemigen zodengrond en zand en wel in de volgende verhouding. 3 dee len tuingrond, compost, of zodengrond, 4 deelen bladaarde, 2 deelen mestaarde en 1 deel zand. Cactussen en vetplanten ver langen 2 deelen zodengrond, 2 deelen zand en ongeveer 1 deel bladaarde. Ten slotte nog enkele wenken. Gebruikt geen verglaasde potten, de potten moeten po reus zijn. Zorgt voor goede draineering, dus legt een scherf op het potgat en houdt de pot goed schoon, zoodat de poreusheid blijft bewaard, en verzuring der aarde daardoor voorkomen wordt. Aanbeveling verdient nog dat de bladeren der planten af en toe schoon gesponsd en afgegoten worden teneinde de stofdeeltjes te verwij deren. De poriën worden hierdoor open gehouden. Voor een weinig mest is de kamerplant wel dankbaar. Geen verdunde koegier, zoo als ten onrechte wel eens wordt toege past. Deze sduat de bovenlaag af. Voor pot- tencultuur zijn kunstmeststoffen in oplos sing de aangewezen vorm. Veel mest heb ben kamerplanten niet noodig, als het mengsel van den grond in den pot zorg vuldig is samengesteld, zooals hierboven aangegeven. Men kan het waschwater uit de keuken, dat vetton, dus veel organische stoffen bevat, voor begieting aanwenden, dan voert men gewoonlijk daarmede vol doende meststof toe. Vraag: Hoe heet bijgaande Wve'? Doeit het dieT schade en waarvan leeft het E. te L A n t w.Het is mij niet bekend hoe de kever heet. Vraag: Kunt u mij den naam meedeo. len van de plant, waarvan ik een takje zend 1 M. L. B.-T. ze L. A n t w.De naam is Lobelia Erinois, in dit geval een witbloemige variëteit. J. S. Vragen op tuinbouwgebied aan de Re dactie onder motto „Tuinbouw." DWAALLICHTJES. Boven moerassen en stilstaande poelen en plassen, op kerkhoven en langs wegen en dijken ziet men som9 op donkere avon den dwaallichtjes op en neer dansen of stil flikkeren op half vermolmde boom- stronken. Wij weten nu, dat we er niets verontrus tends in behoeven te zien, want het is ons bekend, dat sommige kevertjes en worm pjes in het donker licht uitstralen en dat ook vermolmd hout soms lichtgevend wordt in het duister van den avond of van. den nacht Maar onze voorouders waren zeer be vreesd voor die blauwachtige vlammetjes, die niet ver boven den moerasgrond zweef- RECLAME.1 Zie onze étalages - Aparte genres. 583 den of op het kerkhof. Vooral toen de kerk. hoven nog rondom de kerken lagen, zagen onze voorvaderen die lichtende kevertjes, waarvan zij niet wisten, wat het wa^n, met angst in het hart. Naar de dansende beweging noemden zij ze hiplichtjes. In den tijd van het heidendom meende men, dat het dansende elfen waren, booze elfen, die niets goeds in den zin hadden. Een reiziger, die in de verte een lichtje zag, meende vaak in de nabijheid van een menschelijke woning ie zijn. Als hij ver- moeid was, ging hij er op af, om uit te rus ten, zooals hij hoopte, maar in werkelijk heid raakte hij dan van het rechte pad af en kwam terecht in het moeras of in een poel. Als hij dan wegzonk in den weeken bodem, bleven de dwaallichtjes dansen in zijn nabijheid, alsof ze hem nog uitlachten op den koop toe. Toen het Christendom het heidendom verdrongen had, veranderden de elfjes in zielen van ongedoopte kinderen, die niet in den hemel waren toegelaten. Er waren goedaardige, maar ook kwaad aardige onder die dwaallichtjes. De eerste zetten zich soms vertrouwelijk op iemands vinger neer. Maar men moest er niet naar wijzen of blazen want dat vonden ze blijkbaar een beleediging en dan vonden ze er behagen in de menschen te kwellen. Doorgaans beschouwde men die kwaadaar. dige lichtjes als zielen van gestorven hek sen, die men alleen kon verdrijven, door een kruisteeken te maken. Door ze een geldstuk toe te werpen, kon men ze gun. stig stemmen, maar bidden ot smeeken maakte hen toornig. NIEUWE UITGAVEN. Tijdschrift „Nivio". Wij ontvingen de eerste aflevering van „Nivio", een nieuw tijdschrift, orgaan van het Nederlandsch-Indonesisch Verbond van Jongeren Organisaties, den bond, die blij. kens de statuten de versterking van den band tusschen Nederland en Indonesië lange cultureelen weg wil bevorderen. De inhoud van het geïllustreerde tijd schrift is blijkens het eerste nummer van algemeenen aard. De leden van het Ver. bond zullen er zich vrij in kunnen uiten, terwijl medewerking evenzeer aan niet- leden openstaat, opdat ook lanes dezen weg de internationale toenadering worde L-.orderd en daardoor de samenwerking versterkt worde tusschen de jongere intel- lectueelen van Nederland en Overzeesche Gewesten. Het eerste nummer bevat naast mede- werking van Nederlandsche zijde, ook bij- dragen van een Javaan, een Indo-Chinees en een Surinamer, allen student aan de Universiteit alhier. „Nivio" ziet er goed uit. Moge het een lang leven hebben en moge hgt nuttige deel, dat men er mede nastreeft, worden bereikt. IJMUIDEN, 8 Nov. VISCHPRUZEN. Tarbot per K.G. 11.40f.110; Griet per kist van 50 K.G. f45f25; Tongen per, K.G. f 1.90—f 1.60; Groote Schol f57—f45; Middelschol f52—f42; Zetschol f48f39; Kleine Schol f34—f9 Schar f 12.50—f9; alles per kist van 50 K.G.; Roggen per 20 stuks f34f14; Vleeten per stak £2.20 f 0.80Pieterman en Poontjes f 17—f3.10; Groote Schelvisch f66—f49; Middel Schel- visch 148f29; Kleinmiddel Schelvisch f31 —119; Kleine Schelvisch f 18—f 5; alles per kist van 50 K.G.; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f57f52; Gullen per kist van 50 K.G. f28—f6.50; Lengen per stuk 12.75 f0.58Heilbot per K.G. f 1.20—f0.90; Wijting per kist van 50 K.G. f6.50f2.90; Koolvisch per stuk £0.75f 0.20; Kakreel per kist van 50 K.G. i 13f 6. Er zijn 18 stoomtrawlers binnengekomen en in de vissehershaven de loggers KW 50 met 25 last en KW 74 met 20 last pekel haring. PRAAIRAPPORT Hr. M». „TRITON". 1 November. Tusschen 52 gr. 57" tot 52 gr. 47' Nbr. en 3 gr. 25' tot 3 gr. 3' 01.: KW 8, 50 kantjes; KW 59, verkend. LEUffUIDEN. Loop der bevolking. Gevestigd: J. Wijsman, nit Rotterdam. L. N. Heemskerk en gezin, uit Ter Aar. L. S. Visser, uit Haarlemmermeer. J. B. Verhaar, uit Mijdrecht. M. H. v. Graas, uil Nijmegen. Cornelia Koot, uit Vlist. Vertrokken: W. J. de Groot, naar Haar lemmermeer. N. C. Bartels, naar Uithoorn. Ged. Staten hebben bij hun besluit d.d. 24 Oct. 1927 de begrooting dezer gemeente voor den dienst 1928 reeds goedgekeurd. Vermeld dient te worden, dat de raad deze begrooting in zijn vergadering van 6 Oct. 1927 vaststelde Mej. de wed. J. F. Kemp en de heer J. A. van Berjeren hebben alsnog mede gedeeld, dat zjj bon benoeming tot lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs niet aannemen. De cursussen, alhier en te Rijnzater- woude te geven door de Hollandsche Maat schappij van Landbouw, afd. Rijnzaterwoude, zullen wegens gebrek aan belangstelling niet ojoorgaan. Gedurende de maand October 1927 werden ingevolge de Vleeschkeuringswet ter secretarie dezer gemeente aangegeven: voor bedrplsslachting 4 runderen en voor huis slachting 6 varkens, waaronder een tot en met 50 K.G. Voor noodslachting warden aangegeven: 1 graskalf, 1 paard, 2 schapen, 1 koe en 1 varken. Hiervan werd een var ken goedgekeurd. Van buiten den keuringskring werd 40 K.G. rundvleesch ingevoerd. In totaal werd 151.50 aan keurloon ont vangen. Thans is definitief besloten het 25- jarig bestaan van de brug over de Drecht te Bilderdam op 17 November a.s. feestelijk te herdenken. Een comité heeft zich reeds gevormd. Het bestaat uit de heeren Th. Bartels, G. Aartman en A. Th. Brand. RIJNZATERWOUDE. Mej. De Moor, onderwijzeres te Nieuwe-Wetering, heeft medegedeeld, dat zij de benoeming tot onderwijzer os aan de o.l. school alhier niet aanneemt. De heer A. Kroes heeft zijn benoeming lot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim aangenomen. De heer J. l'Ami is aangewezen tot leider van de afd. Leimuiden en Rijnzater woude van den Bijzonderen Vrpwilligen Land storm. RECLAME. Dr. h.NANNING's EETLU5T-0PWEKKEND. /l.30p.fl. 532 AALSMEER. P. de Vries, f Dinsdag werd in onze gemeente het treu rig bericht bekend, dat de heer P. de Vries te Haren (Gr.) Zondag j.l. is overleden. De ontslapene, die den leeftijd van 55 jaar be reikte, was sinds vele jaren hier te plaatse directeur der Rijkstuinbouwschool en ver vulde tevëus de functie van Rijkstuinbouw- consulent. In verschillende vereenigingen op tuinbouw- en cooperatiegebied heeft De Vries als bestuurslid hier nuttig werk ver richt. Ingewijden was het hekend, dat hij een zwakke gezondheid had die hem noopte een paar jaar terug zijn ontslag aan te vragen. Hij vertrok naar het land zijner geboorte, om een welverdiende rust te ge nieten. 't Heeft niet lang mogen zijn: de dood heeft hem plotseling weggenomen. Zijn nagedachtenis zal hier bij velen in hooge achting blijven. Met Pieter de Vries is heengegaan iemand, die veel voor de ont wikkeling onzer gemeente heeft gedaan. Dat hij ruste in vrede. De Chrysanten-cultuur. Wat de finantièele uitkomsten der chry santen-cultuur betreft, beluistert men dit najaar over het algemeen geen opgewekt geluid onder de bloemisten in deze gemeen te. Waren de prijzen in de eerste weken van het seizoen uitstekend te noemen, langzaam maar zeker zijn ze gedaald tot het punt, waarop men van spot-goedkoop spreekt. Natuurlijk, er zijn nog uitzonderin gen op den regel. Er zijn nog wel chrysan ten, welke een goeden prij9 opbrengen, doch dit gebeurt niet veel. Verschillende factoren welke de financieele uitkomsten der cul tuur ongunstig beïnvloeden, spelen een rol: het bijzonder zachte weer, waardoor zooveel andere soorten najaarsbloemen nog steeds worden aangeboden en het feit. dat vele andere plaatsen zich met deze cultuur bezig houden, waarvan bekend is, dat 't product heter dan hier tot zijn recht komt, zijn wel de voornaamste. Verschillende teekenen wijzen er op, dat Aalsmeer, wat de Chry santen-cultuur betreft, de primeur niet zal behouden en zich verder gaat bezighouden J&et zijn speciaal-culturen: seringen en pot- bloemen. Moge ook thans de roos nog zoo'n groote rol spelen, ook deze cultuur wordt uoor andere centra met succes beoefend en Aalsmeer zal zich geducht hebben in to HAARLEMMERMEER. Naar wij vernemen, zal de windkoren- molen „Hoop op Zegen", die enkele weken geleden door brand weTd vernield, niet her bouwd worden. Mede uit een karakteristiek oogpunt is het voorzeker jammer voor het dorp, dat ter plaatse geen molen meer zal verrijzen. Gelukkig is Hoofddorp nu nog één wind molen rijk; „de Eersteling", die in 1856 kort na de droogmaking van het Haarlemmer meer werd gebouwd, een majestueuzen aan blik oplevert en aan den Kruisweg nabij het concoursterrein hecht en sterk staat als een sieraad voor de omgeving. Woensdag bracht een arbeider een rij wiel naar Hoofddorp, dat door hem was ge vonden bij een der schuilplaatsen langs den Geniedijk nabij den IJweg alhier en ook andere arbeiders reeds een dag eerder al daar hadden zien staan. Vermoedelijk is dit rijwiel van diefstal afkomstig en heeft de dief er bij zijn vlucht geen raad mee ge weten. De politie stelt een onderzoek in. Hier en daar zijn in den Haarlemmer- meerpolder de bloeddorstige honden er 's nachts weder op uitgetrokken om slach tingen onder de in de weide loopende scha pen aan te richten. Bij een tweetal landbou wers werd door deze honden jacht gemaakt op een koppel schapen, waarvan er eenige in de slooten werden gedreven en doodgebe ten en verscheurd werden teruggevonden. Een der honden is men reeds op het spoor. Nabij den Kruisweg in Haarlemmer meer beging een knaapje, het 9-jarig zoontje van den heer S. de onvoorzichtigheid achter op een met bieten beladen wagen te klim men. Door het schokken van den wagen had het jongetje het ongeluk er af te vallen. Verwond en met een gebroken been werd het kind opgenomen en onder geneeskundige behandeling gesteld, HILLEGOM. Opening dei WinkelbenrB. De Tweede Winkelbeurs, die door de deelnemers zelf onder leading van een comité is georganiseerd, i3 Woensdagmiddag geopend. Waar in de lokaliteiten van „Flora" 's middags nog hard gewerkt werd aan uitstallen, waar de timmerman en de schil der toen nog bezig waren, te midden van een chaos, was in den avond een groote orde; sierlijke, smaakvolle stands van allerlei artikelen stonden in een zee van licht. Bq den ingang begint het met machineriën en dan treft men verder aan: sigaren, bloemen, electrfeche- en radio-apparaten van L. Schoonderbeek, banketbakkerij en lunch room, Hillegomsche Radio-centrale, electr. apparaten van Christoffersen Co., sanitaire artikelen van Langeler Zonen, klokken van H. Roeland, rijwielen, meubelen, „Ka- diola", schilderijen, nog eens weer klokken, foto's, bloemen van N. C. Veldhuis, brand stoffen van L. Schoonderbeek, sigaren van W. Vreeken, tapijten, banketbakkerij met lunchroom, muziekinstrumenten, gasfornui zen, en nog vele andere artikelen meer. Muziek ontbreekt natuurlijk ook niet. Deze winkelbeurs, vergeleken bij de eerste, mist enkele artikelen, maar laat ook weer wat nieuws zien. De groote zaal is niet vol gepropt, er is meer ruimte om rustig langs de stands te wandelen, en met de expo santen een onderhoud te voeren, en er is met smaak geëtaleerd. Uit de ondervinding van de eerste winkelbeurs zijn practische lessen getrokken, waarvan men nu profi teert. In korten tijd is iets moois tot stand gebracht, wat wel het bezien waard is. De beurs is geopend van 3 tot 5.30 uur en van 7 tot 10 uur, op Zondag a.s. van 3 tot 10 uur, waarna gesloten wordt. Kinderen beneden 10 jaar krrjgen een verrassing en ongeveer elke 300ste bezoeker krijgt ook een verrassing. Do officieele opening werd bijgewoond door vele genoodigden met hun dames, waar onder de beide wethouders, vele raadsleden, van gemeente en Rijk, bestuursleden van De Hanze, en de deelnemers aan de Win kelbeurs. De heer H. Roeland sprak als voorzitter namens het comité en de deel nemers over het doel: de menschen van Hille- gom te laten koopen in Hillegom. Door verhindering van burgemeester Wentholt, hield wethouder Balvers de ope ningsrede, waarin hij er op wees, dat de winkelstand op den voorgrond gaat treden en zijn kracht ontplooit. Toen het lint door mevr. Balvers door geknipt was en de heer Balvers een heil dronk op het welslagen van de Winkelbeurs ingesteld had, maakten de genoodigden een wandeling langs alle stands. In de tooneelkamer is een installatie door Philips opgesteld om muziek en toespraken door te geven naar de zaal. Na de officieele opening kwam het publiek binnen om het moois te bezien. KATWIJK AAN ZEE. Met den bouw der Christelijke Be waarschool maakt men goede vorderingen, zoodat de gekoesterde hoop, om nog dit jaar de school te kunnen openen, ruim schoots verwezenlijkt wordt. Het plan be staat zelfs om op 1 Dec. a.s. tot officieele opening over te gaan. Deze school, staande in het nieuwe dorpsdeel aan de Jan Tooropstraat, zal in de drie lokalen, die het than9 nog maar be zit, reeds ruimte bieden voor circa 200 kinderen. De veronderstelling is niet zeer gewaagd als we zeggen: „de uitbreidipg zal wel niet lang op zich laten wachten'.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9