?S>0% 68s" Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 2 November 1927 Derde Glad No. 20747 UIT DE RIJNSTREEK. Hoofdpijn, Kiespijn UIT DE OMSTREKEN. FAILLISSEMENTEN. RADIO-PROGRAMMA ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboden: Jacobus Petrus, Z. v. Petrus Dobbe en Catharina Koek. Onertrouwd: Jakobus Everardus Spieren burg, jm. 24 j, en Joh&nna Catharina Huig- sloot, jd. 24 j. OverledenWillem van Klink, 49 j. Petrus Cornelia Turk, 18 j. ALPHEN. Aan het postkantoor Alphen a. d. Rijn en de daaronder ressorteerende hulppostkan toren werd gedurende de maand October 1927 ingelegd f 15.984.74 en terugbetaald f 17.587.13. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 17463. BODEGRAVEN. Aan het postkantoor Bodegraven en de daaronder ressorteerende hulppostkan toren werd gedurende de maand October 1927 ingelegd f 4375.30 en terugbetaald f4214.63. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 4987. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallten: M. Mjatze geb. Den Brave Z. OwaftedtenC. Francken 66 j., gehuwd met B. de Bruin. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Dora, D. van G. van der Zwan en G. de Pater Machiel Jacob Roeland, Z. van P. Marbus en N. M. v. d. Meeberg, gedomicilieerd te Nieuw-Helvoet. Getrouwd: A. van Houwelingen en T. v d. Wal. WOUBRUGGE. De palingvisscherij in de Woudwate ring loopt wederom ten einde. Men weet, dat elk water in deze gemeente tot het am bacht behoorden, doch alleen de Woud watering behoort reeds vanaf 1505 aan de burgerlijke gemeente. De oorkonde luidt: „Verzouck van Jan Bonensz ende Gerrit Dirksz groot ambagts bewaarders van Ja cobs woude als magt hebbende van de buyrluyden, hebben begeert een Kerck- gebod, omme die Woud-Brugge off te bree- ken ende tot niet te Weesen, soo sij niet te houden en is, mits die grootte diepte daer sij opleyd. De ambachtsvrouw Jacoba van Woude „heeft hier tegens geagt, dat heur visserijen die sij heeft in die voorst brugge, daerbij off ende te niet weesen siende. Soo dat die bueren met beur ambagt9- vrouwe mindelijk overeen gekomen sijn ende hebben heur belooft voor heur vis- eerien die somme van Twee pond groot XL et te betaelen alle jaers en eeuwige en erffelieke Renten in die XII nagten van Kennisse. Des soo sullen die Bueren des visserijen van die Brugge mit de stallen tot ter houck vande Wijdaa toe gebruycken". Van 1505 tot 1869 bleef ons dorp zonder brug. RECLAME. Bijnhaidt's Hoofdpijntabletten, 60 en 30 ct. Mijnhardt's Kiespijntabletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 538 HAARLEMMERMEER. Naar wij vernemen, heeft het bestuur van de Gereformeerde Kerk te Hoofddorp de stichting van een nieuw kerkgebouw op het terrein van de oude openbare school aldaar, gegund aan den laagsten inschrij ver, den heer T. Pels te Amsterdam, voor f £><450. Met de uitvoering van het werk zal zoo spoedig mogelijk worden begonnen. De kerk zal ruimte bieden voor ong-eveer fóO zitplaatsen. De heer P. de Hoog, onderwijzer te Hoofddorp, is aangewezen om onderwijs te £®ven aan de bijzondere school aldaar (hoofd de heer J. J. Dengerink). KATWIJK AAN DEN RIJN. W© maken de lezers alhier en in de omgeving attent op een in dit blad voor- kooiende advertentie waarin de heer W. Laspers de opening aankondigt van zijn Daar de eisohen des tijds ingerichte zaak. °°der andere zaken in de schaduw te billen zetten, meenen we t.ooh te mogen zeggen, dat Katwijk tot heden een derge- Jjke zaak niet kende. En al had de zaak van den heer C. altijd een besten naam, 0 tijd heeft ook zijn eischen en dit in ziende heeft de heer C. ongetwijfeld goed gedaan met aan die eischen van den tijd te vodoen. Een dergelijke vooruitstrevend er moet ongetwijfeld het aantal cliënten °en uitbreiden. Men gia Donderdagavond eens zien. i Een gisteren gehouden bloempjesdag p ,e ^er Diocesane Federatie van het i"H-ueIe Kruis bracht f 43.65 op. NOORDWIJK. Loop der bevolking. angekomen: A. J. Brederode, v. Hille- naar H Geestwog 23. - S. Ch. Broo- aD*> verpleegster, v, Rotterdam n. dr. 1 d- Berghstichting. J. W. Mul- i- d. huish., v. Noordwijkerhout Oude Zeeweg 32. ertrokken: v. L. van Halem, monteur, Haarlem, K. Houtstraat 89* J. M. C. Lebesque, hulp i. d. huish., naar Haarl.meer, Hoofddorp, p.a. J. van Woer- kom. M. A. van der Linden (geh. met G. A. Langeveld), naar Sassenheim, Tuin- lostraat. E. Stegmann, dienstbode, n. Duitschland, Bommern. M. van deT Engh, dienstbode, n. Oegstgeest, Joh. de Witstr. 54. J. Kleton, typograaf, naar Dordrecht, Nieuwe Binnenhof 3. J. Bouwknegt, boekhouder, n. Amsterdam, Quell ijnstraat 29huis. A. Zwitser, kan- toorbed., n. Den Haag, Sch'eveningen, Kanaalweg 100. Rijkspostspaarbank: Aan het postkan toor alhier en de daaronder ressorteerende wijkkantoren werd gedurende de maand October 1927 ingelegd een bedrag van f 7240.24 en terugbetaald een bedrag van f8816.65. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 6355. Door den beer J. V. is bij de politie aangifte gedaan dat hij op den hoek Linde pleinVoorstraat is aangereden door J. S. waardoor het voorwiel van zijn rijwiel totaal werd vernield. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten van welke de afzenders onbekend zijn terugontvangen in de 2e helft der maand October 1927. Brieven Binnenland: Van der Vis, Den Haag. Briefkaarten Binnenland: J. Bak ker, Gorinchem. Postcheque en girodienst: Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressor teerende wijkkantoren werd gedurende de maand October 1927 gestort op de div. reke ningen een bedrag van f 146.897.13 en uit betaald een bedrag van f 50.227.76. Het aan tal stortingen bedroeg 764 en uitbetalin gen 215. NOORD WIJKERH0ÜT. Op de begrooting voor het dienstjaar 1928 komt voor het punt: „Gemeente-rei niging". Het ophalen van vuilnis zal een groote verbetering zijn, waarnaar reeds jaren werd uitgezien. De gezondheidstoestand van da P. Hofstede is langzaam vooruitgaande. De crisis is voorbij. RIJNSBURG. Een dochtertje van Van E. alhier, dat op weg naar de Leidsche Buitenschool, ontdekte, dat zij haar tramabonnement vergeten had, waarom zij uit de rijdende tram wilde springen, kwam daarbij met een langs de laan staanden paal in aan raking. Na voorloopig door dr. Jonker verbonden te zijn, is zij per auto naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. VOORHOUT. DE R.-K. LANDB0UWWINTERSCH00L. De oificieele opening. 'Gisteren had ia tegenwoordigheid van verschillende genoodigden de plechtige opening plaats van de R.-K. Landbouw- winterschool alhier, naar een ontwerp van den architect J. B. van Santo, uit Zaan dam, gebouwd. De openingsplechtigheden werden ale vertegenwoordiger van den Bisschop van Haarlem verricht door den hoogeerw. heer J. H. W. Borsboom, deken en pastoor te Noordwij k. Te halfelf werd aan het rijkversierde al- taaT der kapel van de Bisschoppelijke Nij verheidsschool door deken Borsboom een H. Mis opgedragen, daarbij geassisteerd door den weleerw. heer J. P. J. Kok, rec tor te Bloemendaal en adviseur van den R*-K. Dioc. Land. en Tuinbouwbond, als diaken en den weleerw. beer A. Roozen, rector aan de Bisschoppelijke Nijverheids school, als subdiaken. Hierbij waren o.m. aanwezig de heer dr. Van der Sande uit 's-Gravenhage, als vertegenwoordiger van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, Z.Exc. jhr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, verder de heer N. Dekker, burgemeester te Obdam en voorzitter van den Dioo. Land- en Tuinbouwbond, mr. dr. L. N. Deckers, te VGravenhage en mr. H. van Haast ert, afls vertegenwoordigers van den R.-K. Ned. Boeren- en Tuindersbond, prof. J. D. J. Aengefnent, hoogleeraar te War mond, de heer J. de Kok. te Loosduinen, lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland, de heer G. Bulten, burgemeester van Voor. hout, en verder afgevaardigden van den Tuinders-, Boeren-, Kweekers- en Melkvee- houdersbond, afdeelingen van den Dioc. L. T. B. Na de H. Mis had de plechtige inzege ning van het gebouw plaats. Vervolgens nam deken Borsboom het woord, om er op te wijzen, dat deze dag er een is van blijdschap. Spr. herinnerde er aan, dat het 13 jaar geleden was, dat de R.-K. Land- en Tuinbouwbond werd opgericht en dat al spoedig de vraag naar een eigen Katholieke landbouwschool zich opdrong. Na de vette jaren van organisatie kwamen echter de mageTe en terwijl andere diocesen reeds lang hun scholen hadden moest Haar. lem wachten. Omdat het nu zoover is, is er reden tot vreugde. Naast dank aaD God bracht spr. aller eerst dank aan den Bisschop van Haarlem, die den eersten stoot heeft gegeven tot principieele organisatie in ons bisdom en in het land. Als oud-adviseur van den L. T. B. voldeed spr. gaarne aan de hem door Mgr opgedragen taak om den Bisschop te vertegenwoordigen en uit naam van MgT. wenschte 6pr. de organisatie geluk, omdat het doel is bereikt- Een woord van hulde bracht spr aan die mannen, die in eD buiten de onder wijscommissie hun krachten voor deze zaak hebben gegeven. Tijdens de H. Mis en de inwijding werd Gods zegen afgesmeekt over hei huis en zijn inwoners, over leeraren en leerlingen. Dat deze bede ia vwrvulliDg moge gaan is de wenscb van den Bisschop. Dan zul len uit deze school voortkomen jonge mannen, die een taak kunnen verrichten in de organisatie en in de maatschappij. (Applaus). De weleerw. heer Rector J. P. J. Kok, hierna het woord verkrijgend, wees er op, hoe het ideaal van pastoor v. d. Boogaard thans in vervulling is gegaande stich ting van een R.-K. LandbouwwinterschooJ met internaat. Die wensch is thans verwe zenlijkt en wel op de plaats, waar hij zelf zoovele jaren professor is geweest. Na gewezen te hebben op de moeilijk heden die aan de voorbereiding van de stichting verbonden waren, zeide spr., dat het een dag van vreugde is voor de Katho- liekt landbouwende bevolking en een dag van beteekenis voor de R.-K. Land- en Tuinbouw boud. Spr. kon niet anders dan den wenscb uitspreken, dat de leerlingen der School overtuigde organisatiemannen zullen worden. Spr. brengt vervolgens dank o.m. aan burgemeester Bulten, en de wet houders en raadsleden van Voorhout, die op zoo welwillende wijze fmancieele mede werking toezegden, aan Ged. Staten, de Eerw Broeders, prof. Aengenent, den heer Dekker, voorzitter van den L T. B. in het bisdom Haarlem, den heer mr. dr. Deckers en mr. v. Haastert, consulenten en direc teuren van andere scholen. Tenslotte bracht spr. dank aan dr. v. d. Sande. Hoe wel het spr. speet, dat de minister verhin derd was, aanwezig te zijn, stelde spr. Oe tegenwoordigheid van dr. v. d. Sande op hoogen prijs, omdat hij zooveel voor de tot standkoming van de school heeft ge daan. Ten slotte kreeg dr. v. d. Sande het woord. De eerste cursus de school bestaat uit twee wintercursussen wordt door 18 leerlingen bezocht, voornamelijk afkomstig uit de Hollanden, Groningen en Friesland. Van dezen is er één extern, de anderen zijn inwonend in de Bisschoppelijke Kweek school. Aan de school zijn op het oogenblilk ver bonden vier leerarenir. G. J. Heymeyor, (directeur, natuur- en scheikunde, enz.) ir. J. Chr. Bles, (p)antlamde, veeteelt, enz.), P. Dézaire (Ned. Taal), en C. Willeman, (groenten- en fruitteelt). WASSENAAR. De gisteren alhier gehouden bloempjes dag ten bate van het Wit-Gele Kruis heeft f 179 opgebracht. Gisteren vierde de heer H. van Veen zijn zilveren jubileum als koster van de Willibrorduskerk. Door het kerkbestuur werd de jubilaris bij monde van den pas toor gecomplimenteerd, welke wenschen vergezeld gingen van een enveloppe met inhoud, terwijl hem mede namens de pa>- rochianen een enveloppe met een flinke som werd overhandigd. Verschillende cor poraties en vele particulieren kwamen in den loop van den dag den jubiWrs hun gelukwenschen aanbieden, terwijl verschil lende cadeaux in velerlei vf.*rm daa»*b j wer den aangeboden. Volgende week zal er gelegenheid zijn, om den jubilaris in het openbaar te hul digen. Naar wij vernemen zaü de heer A. A. Content, lid van den gemeenteraad, bin nenkort deze gemeente verlaten en zich te Berlijn vestigen- Als opvolper van den heer Content zal opltoden de heer W. Boender (S.D.A.P.) Gistermiddag is door een surveillee- renden agent van politie, in de Kerkstraat een manspersoon aangehouden, in het be zit van een zoo goed als nieuw heerenrij wiel, hetwelk lateT van diefstal afkomstig bleek te zijn. Tevens stond deze persoon eenige malen in het „Algemeen Politie blad" gesignaleerd. Een goede vangst dus. Z0ETERW0UD5. Gemeenteraad. Huldiging van den heer Kompier in verband met zijn 25- jarig raadslidmaatschap. Voorzitter: de burgemeester. De zaal was versierd met bloemen, zulks in verband met het feit, dat de heer Kom pier, wethouder, daags te voren zijn 25- jarig jubileum als raadslid herdacht. Bijna alle leden waren aanwezig, behalve do heer en G. van Leeuwen en J, O. Stad houder, die bericht van verhindering hadden gezonden. Te ongeveer zes uur opent 'de voorzitter de vergadering, waarna door den secretaris notulen worden voorgelezen, die onveranderd worden goedgekeurd. Voor kennisgeving worden aangenomen een schreven van den Commissaris der Ko ningin, 'houdende mededeeling, dat bij K.B. de verordening op de heffing van opcenten op de personeele belasting en op de grond belasting is goedgekeurd; een schrijven van Ged. Staten, waarbij de vastgestelde reke ning over 1925 wordt teruggezonden; een schrijven van hetzelfde college, waarbij wordt medegedeeld, dat afwijzend is beschikt op het verzoek om voor de openbare schooi vrqstelling te verleenen van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefening, en een schrijven, waarbij wordt bericht, dat de uitkeering volgens de wet van 1897 voor het derde en vierde kwar taal 1927 zijn vastgesteld. Vervolgens doet de voorzitter nog mede deeling van een tijdens de vergadering inge komen schrijven van het bestuur van den Zwetpolder, waarbij dat in beroep komt van het besluit van B. en W., waarbij afwijzend is beschikt op een verzoek van genoemd bestuur om den Zwetmolen te mogen sloopen. De voorzitter stelt voor dit stuk niet te behandelen, doch eerst te zenden naar B. en W. om advies. Aldus wordt besloten. Hierna wordt met a'.gemecne stemmen be sloten tot wijziging der algemeene politie- verordering, betreffende het aanwijzen van een standplaats voor woonwagens en den duur van het verblijf binnen deze gemeente, in verband met do in-wejjring-treding van art. 31 der Wet op ere woonwagens en woonschepen. In de vacature-Captain, die periodiek af treedt als lid der plaatselijke schoolcom missie, wordt met 7 van de 9 uitgebrachte stemmen, de heer Captain, terwijl de heer Jac. van Diemen, die nummer twee der aan beveling staat, er twee verkrijgt. Vervolgens worden vastgesteld de gemeen telijke vergoedingen ingevolge art. 101 der L.O.-wet, over het jaar 1925, berekend naar een gemiddeld bedrag per leerling van f22.61. Deze vergoedingen bedragen voor de school aan den Schenkelweg f3481.94; voor de Meisjesschool in de Zuidbuurt f3849.77 en voor de school aan den Ilooge Rijndijk I24S7.10. Aan de orde is dan de bespreking vaa het voorstel Los, inzake het rondzenden van praeadviezen e. d. aan raadsleden. De voorzitter, zegt, dat B. en W. gaarne de meening van den Raad hieromtrent wen- .schen te vernemen en hij wijst er op, dat, wanneer dit voorstel wordt aangenomen, het noodig zal zijn, dat er een nieuwe, op dat werk berekende machine, zal moeten aan gekocht v/orden, waarvan de prijs f585 bedraagt. Evenwel kan een andere machine opgeruimd worden, waarvoor nog een bedrag van f 100 verkregen kan worden. Met algemeene stemmen besloot de raad na eenige discussie tot het doen rondzenden der belangrijkste stukken, waarna eveneens met algemeene stemmen tot aanschaffing der Edison Dick Mimeograph wordt besloten. Hierna wordt aan B. en W. machtiging verleend tot het verkoopen der oude lantaarn palen. Een langdurige discussie ontspint zich ver bolgens over het al of niet verkoopen van een klok (vroegere brandklok), waarvoor de eerw. Kruisheeren liefhebbers blijken te zijn. Het corpus delicti wordt zelfs te voor schijn gehaald en vóór de groene tafel op gesteld, waarna over het lot er van in dien geest wordt beslist, dat het verkocht zal worden, zij het dan ook met slechts 5 stemmen voor en 4 tegen (de heeren Jac. v. Leeuwen, J. de Graaf, A. v. Bennekom en E. J. Los)'. Nog is dan het feit niet beslecht, want opnieuw wordt er dan gediscussieerd over prijs, tot tenslotte aan B. en W. wordt over gelaten om langs deskundige zijde de waarde er van te weten te komen, teneinde in een volgende vergadering definitief over den verkoop te kunnen besluiten. Dan hebben we het eind der vergadering en de voorzitter richt zich in een gloedvolle speech tot den heer Kompier. De voorzitter wijst er op, dat de kiezers zeer zeker een groot vertrouwen in den heer Kompier hebben gesteld, gezien het feit, dat we in een tirjd leven, waarin de sympathieën der kiezers nogal eens verschui ven. Waar de jubilaris met trouw en nauw gezetheid en grooten ijver zijn plicht als raadslid en als wethouder heeft vervuld, meent de voorzitter, dat hjj niet alleen de gevoelens van den raad, maar ook van de geheele burgerij vertolkt, wanneer hij nem feliciteert met dit jubileum en hem dank brengt voor het vele, dat hij gedurende een kwart eeuw voor de gemeente gedaan heeft. De voorzitter eindigt zijn rede met den wensch, dat de heer Kompier nog vele jaren met denzelfden lust, opgewektheid en plichts besef zijn moeitevolle taak naar behooren mag volbrengen. Vervolgens spreekt de heer Van Benne kom, als oudste raadslid (de heer Stadhou der was afwezig en heeft een schriftelijke felicitatie ingezonden, die wordt voorgelezen) den heer Kompier toe en biedt hem, namens den raad, een schitterende bloemenmand aan. De heer Kompier verkrijgt hierna het voord en zegt, dat, wanneer men aan een mijlpaal in zijn leven is gekomen, het hart vervuld wordt van dankbaarheid en wel in de eerste plaats jegens God, die hem een goede gezondheid en een opgewektheid heeft gegeven om het raadslidmaatschap geduren- do die 25 jaren te vervullen. In den loop der jaren heeft hjj zich meermalen afge vraagd of hij wel genoeg presteert en of hij wel voldoende voor zijn taak berekend is, doch hij wil nu verklaren, dat hjj steeds het waarachtig belang der gemeente heeft wilien dienen, wars van alle nevenbedoelin gen. Hij dankt den voorzitter en secretaris voor den steun dien hij van hen mocht ondervinden, alsmede voer den hartelij- ken omgang Vervolgens dlankt hij de raadsleden voor de medewerking die hij gedurende die 25 jaar heeft mogen onder vinden en voor de waardeering en hij hoopt dat hij, wanneer bij zich in een goede gezondheid mag blijven verheugen hij nog enkele jaren de belangen deT ge meente kan blijven behartigen. Tenslotte noodigt hij allen uit om den verderen avond gezellig door te brengen. De voorzitter sluit dan de vergadering, wxiarna onder het drinken van een goed glas wijn enz. en onder het afsteken van raeenige speech de raad nog lang in de beste stemming bijeen blijft. RECLAME. Verkrijgbaar bij de voornaamste sigarenwinkeliers alhier. 94S9 Uitgesproken: J. II. van Dorp, metselaar, te Leiden, Waardgracht 9. Rechter-Comm. mr. G. Scholten; curator mr. F. D. L. Gunning, le Leiden. P. J. den Ambtman, koopman te Leiden, Heerenslraat 48. R.-c. mr. F. J. A. Hijink; curator mr. H. R. Goudsmit, te Leiden. Opgeheven: S. Staal, te Leiden. STATISTIEK OVER OCTOBER. Uitgesproken faillissementen: Noord-Hol land 23 Cexcl. Amsterdam), Amsterdam 60, Zuid-Holland 40 (excl. Den Haag en Rot terdam); Den Haag 29, Rotterdam 26, Utrecht 16, Gelderland 20, Noord-Brabant 23, Limburg 16, Zeeland 5, Friesland 9. Groningen 12, Drente 3, Overijsel 13. Totaal uitgesproken 300 faillissementen. Totaal van 1 Januari 1927 af 3124 faillissementen. Totaal zelfde tijdvak vorige jaar 3238 fail lissementen. VOOR DONDERDAG 3 NOVEMBER. Hilversum, 1060 M. 12.35—2 u.Lunch- muziek door het trio D. GToeneveld, viool. A. v. Leeuwen, cello. P. Jochemse, piano. 34 u.Uurtje voor de wees- en zie kenhuizen door Mevr. Ant. v. Dijk. 4 4.30: Huisvrouwen-halfuurtje. Mevr. M. J. BraunsSchagen. 56.45: Concert door het ANRG-orkest. Maria Schievinck, so praan. 6.457.15: Lezing door Mr. O. P. van Rossum: Korte aanteekeningen be treffende het spiritisme en de metaphysd- ca. 7.157.45: Engelsche 1-es voor ge vorderden 7.45: Polatieber. 8.10: Aansluting van het Concertgebouw te Am sterdam (aangeb. door Philips-Radio). Het Concertgebouw-orkest o.l.v. Pierre Mon- teux. Hans Kindier, cello. 1. 3e 6ympho- nie, Borodine. Pauze. 2. Rococo-variaties voor cello en orkest, Tschaikowsky (Hans Kindier). 3. Schelamo. Block. 4. Tasso, Diszt. 10.30: Persber. Huizen, 1840 M. (na 8 uur 1950 M.) 12.30—1.30: Concert NCRV. 5—6 u. Or- gelconcert door J. G. Groothengel te Hil versum. 6—7 u.le les Paedagogiek. Prof. Waterink. 77.30: Proefles Boek houden. 7.30—8 u. Spreker NCRV. 8 u.NCRV. Ned. Geh. Onth. Ver. en „De Schakel" (Afd Utrecht der N.C.G.O.V.) Sprekers ds. P. Veen, Ned -Herv. Pred. te Utrecht en J. Smit Almelo. Mej. G. Molsbergen, zang. Mej. C. Moolcnaar, piano. Mej J. v. Loenen Martinet, viool. Daventry, 1600 M. 11.20: Daventry- kwartert en solisten (viool, sopraan, bari ton). 1.202.20: Gramofoonmuziek. 2.50: Causerie. 3.20: Vesper in de West minster Abbey. 4.05: Causerie: Girl's school outfit. 4.20: Orkestconcert (so praanzang). 4 35: Lezing: Engineering and scientific fallacies. 4.60: Vervolg concerto 6.20: Orgelbespeling. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Jazzband. 6.40: Dansmuziek. 6.60: Nieuws. 7.05: Voor padvinders. 7.20: Lezing: New novehs. 7.35: Franscbe piano-suiten van Bach. 7.45: Lezing: Newton. 8.05: Balla den-concert. M. Thomas, sopraan. D. Smith bariton. W. Primrose, viool. B. Mason, piano 9.20: Nieuws. 0 35: Lezing: Lady Astor. 9.50: Nieuws. 9.55: Va riété. 10.50—12.20: Dansmuziek v. h. Savoy-hotel. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 1050 11 u.Concert. 12.502.10: Orkest concert. 6.055.55: Kinderuurtje. 8.50—10.50: Operafragmenten. Orkest, koor en solisten. Langenberg, 469 M. 12.301.50: Jazz orkest-concert. 4.505.50: Vesper-or- kestconcert. 7.30: „Kirmes! Send!", een jaarmarkt intermezzo. „Kasperl in der Tiirkei", klucht met zang van F. Q. v. Pocci. 9.40—10 50: Dansmuziek. Königswusteriiausen, 1250 M. 2.20 7.05: Lezingen en lessen. 7.30: ,,Mae- cottchen", operette v. Bromme. 9 50 11.50: Dansles. Daarna dansmuziek. Hamburg, 395 M. 3.35: Walsmuziek. 4.20: Dansmuziek. 5.20: Vroolijk con cert. 7.35: Duitsche Jachtmuziek. Hoorn kwartet en koo*\ Daarna tot 11.10: J. Strauss. Brussel, 509 M. 5.20—6.20: KindeTuur- tje. 8.35: Orkestconcert. 9.3510.35: Dansmuziek. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN, Breestraat 154. Firma A. HILLEN. Stationsweg. J. J. RIJSBERGEN. Sigarenhandel Heerenstraat 2, Fa.A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 Firma A. f. H. WITTENBURG, Haarlemmerstraat 2. A. M. VAN ZWTCHT, Kiosk Prinsessekade. en bij JOH. HOGERVORST. Haarl.str. 128 en des Zaterdags bij A, H, v. d. VOOREN, H. Rijndijk 74.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9