m. ANEKDOTES. Amstelstraat, die weet ik heusch niet. De Poortstraat is een zijstraat van de Biltstraat, die weet je zeker wei? Mina Nieuwenhuis, ik heb thuis in Den Haag nog een heele voorraad raadsels en anecdotes liggen, maar als je wilt, mag je er wel wat bijsturen, al kan ik het dan nog niet gauw plaateen. Catharina van Egmond, leuk hoor, als je broertje nu telkens probeert na te zeggen wat jullie doen. Het is zoo'n alleraardigste leeftijd als ze zoo zgn. Clasina Ciggaar je vorige brief vond ik nu ook in het pakket. Veel van die kinde ren uit Warmond doen niet moer mee, zeker omdat ze niet in Leiden schoolgaan, dat is dan lastig voor het wegbrengen der brieven. Nel Hagoort ik geloof dat ik in Leiden logeerende, kleine Jannie nog eens voor het raam heb gezien, toen ik voorbijreed. Drietal v. Woudenberg nieta erg hoor, dat er geen laDge brief bij was, want ale de Kindercourant pas Zaterdags komt, heb je ook een dag minder er voor. Jo v. dl Meer je mag wel met gewone raadsels altijd vooar jou en Kees samen schrijven en beiden onderteekenen. Ali v. Egmond het is veel gezelliger sa men, nu met gewone raadsels mag dat ook altijd. Frederik Mulder en Kees v. d. Burg stuurt gerust maar altijd in hetzelfde con vert, dat mag best. Zoo heeft Fr. in Utrecht gewoond weet jij dan ook de Poortstraat, zijstraat van de Biltstraat. Toos de la Bije dat deed ik als kind ook dolgraag, met andere meisjes met de poppen spelen, ook wel eens met jongen» hoor, mijn broer bij wien ik nu logeer, i» V/t jaar ouder dan ik en speelde wel met mij met mijn poppen. Suze en Mietje van Leeuwen dat ge heim van Suze zal ik nier niet verklap pen, dan zou de aardigheid er af zijn. Kinderen schrijven mij zoo dikwijls gehei men over St.-Nicolaas of verjaardagen. Greta de Vries wat een goede verjaar dag heb jij gehad, en ook postpapier om aan mij te schrijven, maar ik behoef niet altijd zoo'n m-oi velletje te krijgen. Bob Sloos je behoeft er heusch niet altijd een brief bij te schrijven, je bent nog zoo jong, ik ben met enkel de raadsels ook tevreden. Zeker vind ik het goed als je vader je op weg helpt, ik vind juist aar dig als de ouders er met de kinderen mee plezier in hebben. Plonia Smits dat is heerlijk dat je hee- lemaal geen pijn hebt. Nu hoop ik voor je, dat je ook spoedig weer naar school mag gaan. Joop v. d. Bel, dat raadsel van de leger steden is niet geheel goed dat is iets over 6teden, niet over legers. De 2 andere zal ik later eens plaatsen Leuk hoor om met je vriend samen te schrijven. Nelly van der Voet zoo, ben ik toen m Warmond vlak voorbij je huis gegaan, ja zie je ik wist niet waar je woonde, kon er dus toen ook niet naar kijken. Staat er: ITm's te Warmond op het groote ijze ren hek Tilly Mens d<at hoop ik ook voor je, dat je als je een trouwe inzendster wilt wor den, ook eens een boek zult winnen. Waf had jij veel woorden gevonden. Je brief der vorige week was er nu ook bij. Tonny Boerma je vindt zeker wel erg baar dat je broer voor 4 jaar naar Indië gaat. Ik hoop voor je dat je de® 29en vrij mag hebben van school om met je ouders mee te gaan om je broer naar de boot te brengen. Jeugd uit het Kinderziekenhuis tot mijn spijt was er geen couvert vol met briefjes en groetjes van jullie. Ik hoop niet dfat jullie toch wel hebt geschreven en ik het niet heb ontvangen. Katalin Komlos je ontving zeker mijn briefkaart uit Utrecht wel, aan jou als de oudste mijner raadsel- jeugd in het ziekenhuis, met verzoek om aan allen mijn groete*» te laten overbren gen. Nu eindig ik dus, ik hoop dat er geen brieven te laat zijn bezorgd, zoodat die niet m het pakket konden worden ge zonden Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. GOEDE OPLOSSINGEN VAN HET PRIJS- RAADSEL DER GROOTEREN ONTVANGEN VAN: Nettie van Riessen. Jo Minnema. Heïïa ten Cate Brouwer. Clazina van Venetie. Maartje Haasnoot. Co-ba Haasnoot. Wim van Schaik. Tilly Mens. Annie Bavetaar. Ploni van der Meer. Michela de Vleeshou wer. Lena de Vleeshouwer. Marie van Iterson. Engelbertha van Iterson. Johaa Leder. Corry van Stralen, Agatha Braat. Oor van der Ham. Annie de l'Ecluse. Bep- pie Bots. Teunis van den Akker. Anme Paardekooper. Bram Linsehooten. Herman Zaalberg. Daan Baars Nelly van der Voet. Mina Nieuwenhuia Catharina van Eg mond. Clasina Ciggaar. Annie Molijn. AM. Molijn. Nelly Hagoort. Suze van Leeuwen Annie van Woudenberg. Letty Schade. Jo van der Meer. Ali van Egmond. Toos de la Bije. Hannie Mieloo. Otto Crabbendam. Mietje van Leeuwen. Greta de Vries. Bob Sloos. Jan Overduyn. Karei Voorzaat. Plonia Smita. Jacobus Favier. Dinie Rid- derikhoff. Reiniei den Hertog. Cieca van Dam. Pietje Jongeleen. Piet Nieboer. Jan Evers. Arie Koevoet Jasper Koevoet. Coba Koevoet. Koos Ruygrok. Lena Oost veen. Cor Broer». Betsie Elderhorsfe. Theo Elderhorst. Henny Hulsbergen Henning. Jacobus Brouwer. Geertrui da Kerkvliet. Nico van Wijk (No. 2 van dien naam}. Neelie de Best. Tonny Boerma. GOEDE OPLOSSINGEN VAN HET PRIJS RAADSEL DER KLEINEREN ONTV. VAN; Wiesje Via. Heiltje Vis. Jootje Kouw. Dina Kouw. Riekie Minnema. Janny van der Kamp. Mi entje van Rieasen. Jantje de Bes. Jan Wassenaar. Eempien Wasse naar. Jan de Blanken. Annie de Blanken. Kees Boer. Leni van Leeuwen. Bertha Mulder. Coba Mulder. Lucas Mulder. Adri Zaalberg. Wim van den Ham. Henk Boom. Abram van dan Akker, Alberdina van den 'Akker. Jan Paardekooper. Gerardus den Haan. Nelly Boom. Bertue Boom. Carol Hansen. Rienie Hansen. Rika van Iterson. Dirkje Hopman. Aagje van den Ham. Frans Schimmel Annigje Spek. Hans Stiasny. Christiaan Eggink. Gerarda van Woudenberg. Jantje van Woudenberg. Jan Cats. Joop Aalbersberg. Kees van der Burg. Margaretha- Sierag. Frederik Mul der. Louie© Planjek Willem Overduyn. Lies Hagoort. Ali den Hertog. Joop van der Bel. Henk Hering. Jaap Ridderikhoff. An nie Jongeleen. Annie van Oort. WiUy de Neys. Sander Ruygrok. Cootje Poldervaart. Cobus Flippo. NeJie Oostveen. Nico van Wijk. Emanuel Eljon. Leendert Elderhorst. Liesje Stoffetfs. Gerharda Eggink. Ma- rietje de Best». De prijzen der grooteren zijn toegekend aan: AGATHA BRAAT JACOBUS BROUWER. De prijzen der kleineren zijn toegekend aan: WIESJE EN HEILTJE VIS (samen). CAREL HANSEN. De prijzen kunnen Woensdag middag tua- achen twaalf en half ee*n of tusschen vier en vijf uur aan onze bureaux worden af gehaald. Red- L. D'\ RAADSELS. Raadsels voor allen om uit te kiezen, de grooteren 4, de kleinere 3. I. Ingezonden door 3 zusjes van Iterson. Mijn geheel is een man uit vroegere dagen. Hij komt aan, hij zet neer, hij klimt op, hij doet open, hij steekt aan, hij klimt af. hij neemt op, hij gaat weg. n. Ingezonden door Ploni v. d. Meer. Een kanaal in de provincie Groningen van 3 lettergrepen, de 2 eerste smeert men op brood, de derde is niet ondiep. Ingezonden door Joop Aalberberg. Eerst een hoofddeksel, dan iets wat rond is, dan nog een e, een u en een m e*n je krijgt iets dat erg goed brandt IV, Ingezonden door Christiaan en Gerharda Eggink. Welke blik roest nooit? Y. Ingezonden door Frederik Mulder. Waarom at Karei de Groote nooit aard-, appelen? VL Ingezonden door Jan Smit. Een spreekwoord van 4 woorden 18 letters, het begint met een V. 13. 2, 8, 3 is een verscheurend dier dat erg kan brommen. 11, 2. 13, 16, 18 heeft men in den mond. 7, 16, 6 is een metaal, 15, 8, 6. 7 is eend mooie stad in België. 10. 9, 16, 17, 5, 2, 3. is een jongensnaam die van voren naar achteren en van achte-i ren naar voren precies hetzelfde is. 7, 12, 11, 8, 3 is een groot verscheurend dier dat heel wreed ia 4, 14, 12, 17 een getal onder tien. VII. Ingezonden door Jan en Eempien Wassenaar* Eene plaats in Neder land van 9 letters. 1, 8, 3, een knaagdier. 4, 2. 9 een verkorte jongensnaam. 7, 8, 9 houdt het water tegen. 7, 2, 6, 8 een meisjesnaam. 5. 7, 8. 9 een: stad in Noord-Holland bekend door kaas. VIIL Ingezonden door Steef Kleple. Twintig zijn wij in getal In wasdom even rijk. Samen broeders even oud. In grootte ongelijk Ofschoon men ons gedurig snijdt. Wij groeien daa^om^ steeds met vlijt. Nog juist op het laatste nippertje meldt ons mej. Koopman» van Boek eren, dat zij de volgende week nog niet in Den Haag zal zijn. zooals zij aanvankelijk dacht, maar in Utrecht, Poortstraat 20. Ingezonden door Annie dd l'Ecluse. Mevrouw A (zachtjes tot de dame naast haar aan tafel): „Wat een kale boel hier! Kijk eens hoe de servetten gestopt zijn." Mevrouw B: „Ja. en die servetten heb ben ze van mij geleend". Ingezonden door Jacobus Brouwer. Jantje: „Moeder, Zus is stout geweest u moet haar klappen geven." Moeder: „Waarom?" Jantje: „Ze lette niet op mij en toen ben ik in het water geloopen. Ingezonden door Coba ela Maartje Haasnoot. Verwarring ran gedachten. „Gunst mtvrouw, van verre dacht ik. dat uw tante er aan kwam, toen ik wat nader bij kwam, dacht ik, dat u het wai en na merk ik, dat het uw zuster is." 69

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 24