68s"1 Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 29 October 1927 Vijde Blad No. 20744 VOOR DE HUISVROUW. Modepraatjes van een Parislenne. DAMMEN. moet het dan maar zelf weten. Van ,11e kanten wordt mij om handwerkpatronen gevraagd: patronen voor jumpers, broeken en onderjurken; patroontjes voor kleeden en een sprei, voor theemutsen en eierwar- mers! A la bonheur dan! Ik zal ze u geven maar ik waarschuw u vooruit: u blijft natuurlijk ergens steken en dan krijg ik briefjes: ..Mevrouw u schreef verkeerd! U maakte een foutl" Ik kan daar niet op in gaan; als er fouten gemaakt werden is het nw schuld niet de mijne; en op alle klachten en vragen antwoorden kan ik niet Overigens ben ik geheel lot uw dienst! Ik zal u de patronen geven, goed geschreven, goed gedrukt, zonder fouten; aan 0 dan verder de taak om mijn aan wijzingen te volgen en zonder fouten uit te voeren I Ik kreeg een brief van iemand, die een onderjurk en directoire van gekleurde wol wilde breien. Afgescheiden van het feit, dat ik dat een heel dikke en onpraetische com binatie vind, geef ik u hierbij een onder jurk-patroon, dat ik zelf zag dragen en dat erg voldoet. Men breit de onderjurk in twee banen: een vóér- en een achterstuk: daar na worden die stukken aan elkaar gehaakt. Jieem een u passende onderjurk van katoen of linnen als maat, en brei voor het rokje één steek recht, één steek averecht tot de taille. Neem dan dunnere naalden en brei daarmee één toer recht, één toer averecht tot u een band van vijf c.M. heeft Ga daarna weer met de grovere naalden door met één steek recht, één averecht net als bij het rokje, totdat het lijfje lang genoeg is, brei dan nog met de dunnere naalden een paar toeren recht en averecht er bovenop. Gebruik over de schouders liever lint dan gebreide bandjes; want de laatste rekken erg uit. U kunt er ten slotte een kantje op haken en er een lint doorhalen of de randen om- boren met lint; doch dan moet dit wasch- echt lint zijn. Een ander model is gehaakt. U maakt hier een patroon met een vierkante hals opening, De door mij opgegeven malen zijn voor een klein meisje. U kunt ze veggrooten naar uw eigen maat en model. Het jurkje wordt geheel gehaakt met gewone vasten, gesloken in de voorste der beide insteek- lussen van den vorigen toer. 30 c.M. Op taillehoogte zet u een open entre- deui, waardoor u een bandje of lintje kunt njgen; de zoom van het rokje wordt met een eenvoudig gehaakt kantje afgezet, b.v. een picot-genre. Langs hals- en arm-opening (de 20 en de 12 c.M. gedeelten) haakt u een schulp bestaande uit zeven stokjes in denzelfden steek gehaakt; een steek over- slaan; een vaste in den volgenden steek; veer een steek overslaan en dan wederom: teven stokjes in den volgenden 6teek. Tus- schen de schulp en de jurk komt een tus- ecbenzetsel, dat als volgt gewerkt wordt: sla den draad tweemaal om de haaknaald, alsof u een dubbel stokje werken gaat: steek in; haal door de breede lussen: dan veer tweemaal omslaan; in den steek vol gende op den naastliggenden steek steken; draad doorhalen door telkens twee steken Iegelijk. Dan iwee keltingsteken en ten slotte een stokje, in het midden van de -figuur gestoken. Deze bewerking herhaalt tot het tusschenzetsel de goede lengte heeft. En nu een broekje. Neem ook hier als maat een eigen broek van u. Ik kan onmogelijk maten opgeven, daar ik gansch niet weet wat voor figuur heeft: groot, klein, dik of mager! Als verhoudingsmaat hier een kinder voorbeeld: is de lengte van den band tot den onderkant van de pijp (langs den zij- kanl gemeten) 38 c.M., dan moet de pijp van onderen vóór het elastiek er door is Beregen 89 c.M. zijn. Zet honderd ste ken op voor den band bovenaan en brei het geheele broekje één toer recht, één toer «verecht. Als u 4-draads Merino wol ge bruikt en breinaalden no. 9, komen er on geveer 13 steken op de 5 c.M. in de breedte en ongeveer 16 toeren op de 6 c.M. in de lengte. Na den eersten toer komt een ver hoogd gedeelte voor de langere achterzijde van de broek. Daarom breit u in den twee- denloer de eerste acht steken recht, dan omkeeren en averecht terug. De vierde toer: de eerste zestien steken recht, omkeeren, averecht terug. De zesde: de eerste vier-en-twintig recht, omkeeren, averecht terug en zoo doorgaan steed-= acht steken meer in eiken rechten loer tot er acht en twintig steken overblij- Vfco. die niet gebreid zijn. Brei nu verder over alle steken en meer der één steek san het lange eind van het verk bii eiken acMstpfl toer. lien maat. nan staan er 110 steken op uw naald; min- overblijven. Ga dan op deze steken door over een lengte van ruim 10 c.M. zonder minderen en kant af De andere pijp breit u op dezelfde wijze, doch u begint het verhoogd gedeelte aan een averechten toer in plaats van aan een rechten, dus zoo: de eerste acht steken averecht, omkeeren en recht terug, enz. enz. Naai vervolgens de pijpjes aan voor- en achterzijde aan elkaar; naai de pijpjes dicht (naar het kruis); maak een schuif van ongeveer 1 c.M. breedte aan de pijpjes en den band, waardoor u later elastiek kunt rijgen en pers ten slotte het werk aan den averechten kant op met een tamelijk warm ijzer. Let er vooral goed op, dat u de naden en zoomen plat perst. Dit is het patroon van de open liggende broek; de maten herhaal ik zijn voor een kind en moeten dus worden vergroot. (Nadruk verboden). Eind October. Het mooiste, meest flatteuse seizoen is voor Parijs het najaar. De charmes van deze charmantste aller steden komen, als bij een bekoorlijke vrouw, die niet meer heel jong is, het beste uit, wanneer ze wat gevoileerd is. De grijze nevel, die in den herfst over Parijs hangt, het gedempte licht van de lantarens geven het een bijzondere beko ring. Ook de Parisienne voelt zich het pret tigst bij het licht van een schemerlamp of der aan beide kanten van het werk één s^k bij eiken toer, tot er negentig steken alleen maar van het knappend open hout vuurtje, waar zij haar vriendinnen van vóór den zomer terugvindt Tegen Augustus stui ven we uit elkander naar alle windstreken, maar als de trekvogels keeren we toch weer trouw allen tegelijk op het nest terug. Al zouden we niets anders hier te maken heb ben, dan toch zouden we al onweerstaan baar getrokken worden èn door „le Salon de rAutomobile", de groote auto-tentoon stelling, èn door „les Collections", d. i. het vertoonen van de nieuwe modellen van de groote modehuizen. Als we er tijd voor heb ben, draven we met al onze vriendinnen mee naar haar respectievelijke naaisters en modistes, neuzen daar alles af op dit punt heeft de Parisienne een fijn neusje! en distilleeren uit al het geziene wat de mode zal worden. Mijn conclusie is: 's morgens sportieve kleeding: een tailleur of petite robe van Engelsche stof; bij een tailleur een sweater, eigengebreid of van fantasie-tricot, met een platte band om de puntige halsuitsnijding. Kleuren: bruin, havanna, naturel, grijs, donkergroen. Deze ochtend-tailleurs hebben bijna 't Norfolk-model, ze hebben minstens twee, soms vier opgestikte vierkante zak ken, altijd een ceintuurtje van stof of van suède of glanzend leer, midden-voor de sluiting, met knoopen van hoorn, corozo of staal, 't Rokje is kort, rondom 40 c.M. van den grond, de voorbaan in klokvorm ge knipt. Tot het ensemble behoort nog een ruime mantel van dezelfde stof met raglan- mouwen of wijde, laag aangezette, een groote kraag van korthaxig bont bv. bever of Australisch opossum. Soms is deze jas ook nog met boni gevoerd, maar dan van min der piooie sonrt. De ochtendjassen zijn ook soms van duffel, de klassieke stof voor kinder-jekkers, maar die nu, behalve don kerblauw, ook in andere tinten; rook-grijs, donker-beige en rose-achtig- en groenig- grijs te krijgen is. De klassieke regenman tel. die we 's morgens onk in Parijs dra gen. is de licht-zandkleurige zoogenaamde ..trench coat", een raglan-jas van gabar dine. met zakken en ceinlun met gesp, en leeren knoopen. naar hel model van de Engelsche oorlogs jassen Ons ochtend-hoedje is van soepel vilt en het omsluit het hoofd tot diep in den hals, zooals ik u al eens beschreven heb. Schoe nen en box-calf of krokodilleleer, passend bij een stevige tasch; som9 zijn beide leer soorten gemengd, zooals trouwens bij ai onze schoenen het eene leer met het andere geïncrusteerd wordt. Wollen kousen met kleine figuurtjes. Handschoenen van stevig waschleder, model mousquetaire, d. i. met hooge kappen; een elastiekje maakt de hand schoenen sluitend om de pols. '8 Morgens zijn we dus nog tamelijk jon gensachtig gekleed; we merken dat nauwe lijks meer op, gewend als we zijn met onze mannen en broers te kunnen ruilen van jas, trui, sporthemd (we koopen onze tail leurs-blouses in de jongensafdeeling van heeren-winkels 1), sportkousen, das etc. Maar 's middags is het anders, dan ont plooien we ons in al onze vrouwelijkheid: drapés, coquillés, volants en tuniques geven ruimte en beweging aan onze silhouet. Met groote lange kragen en hooge manchetten van bont garneeren we onze mantels, die we met één hand om ons heen drapeeren. De zoom van de rok is zelden recht; lan gere slippen en drapeeringen brengen be weging in het ronde model. Garnituren zijn gespen en motieven van verguld of verzil verd metaal, gekleurde steenen van kristal. Op de hoedjes ook steeds een metalen mo tief: staal of brons. Stoffen soupel, vooral zijde-fluweel: effen, bedrukt, of in kleine dessins op chiffon „geciseleerd" ver der crêpe satin, moiré, georgette, laken. Alle donkere tinten van groen naar blauw en van bruin naar violet, rose-achtig-beige, zwart en zwart-met-wit Iets nieuws voor middag-japonnen is „laraé", maar dan met kleine patroontjes en meestal alleen voor het bovenstuk van de japon, dat met pun ten, schulpen etc. in den rok van effen stof: fluweel, marocain of satijn geïncrus teerd is. Een nieuwtje van dit seizoen is de einde lij ke terugkeer van de middag-tailleurs, die dezen winter bestaat uit een japon met een kort manteltje, meest met bont omzoomd, een van die bontsoorten, die we ook op onze groote middagmantels dragen, vos in alle kleuren geverfd: donkerbruin, lichtgrijs of zandkleur, maar ook in zijn natuurlijke tin ten: oranje-rosachtig, zilvervos, Alaskavos, gekruiste vos, of zijn imitatie: haze-buikje, en verder veel bunzing en „blaireau", dat in het Hollandsch, meen ik, Amerikaansche opossum heet. Van het haar van de oude blaireau worden scheerkwasten gemaakt (een scheerkwast un blaireau). De rok van de nieuwe middag-tailleur en het manteltje zijn van dezelfde stof: crêpe satin, laken, fluweel; iets minder gekleurd zijn wollen jersey, „astrakia", dunne duffel etc. Het corsage van de gekleedere tailleurs is van lamé of van de stof van het rokje in andere tint of andere kleur zelfs of ook van andere stof in dezelfde kleur, b.v. fijne ma rocain bij laken of wit met zwart, maar dan herhaalt toch het zwart zich op het blouse gedeelte als stiksels, manchetjes etc. Soms vormen twee ceintuurtjes den overgang van rok naar corsage. COLINE. VOETBAL. Programma voor morgen. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Af deeling I, 1ste klasse: H. B. S.Edo; HilversumD. F. C.; V. U. C.Ajax; U. V. V R. C. H. 2e klasse A: D. E. G.Hollandia; W. F. C K. F. C.; West-Frisia—Z. V. V.; Helder —V. S. V. 2e klasse B: V. V. A.Velox; Zeeburgia Zandvoort; HaarlemB. F. C.; H. V. C. Bloemendaal; A. F. C.Donar. Aldeeling II, 1ste klasse: Stormvogels Blauw-Wit; Z. F. C A. D. 0.; H. F. C 't Gooi; SpartaanH. V. V.; Feyenoord Sparta. 2e klasse A: A. S. C.H. D. V. S. (W. v. d. Broek; Steeds HoogerHercules; D. H. C.B. M. T.; FortunaQuick; Voorwaarts Vios. 2e klasse B: O. D. S.—C. V. V.; S V W. Overmaas; NeptunusXerxes; S. V. V. Unitas; L. S. V.Merwede. 8e klasse A: LugdunumScheveningen (E. Eeckelaert); U. V. S.—O. N. A. (S. Klaasse); HillinenAlphen (H. van Cleef). 4e klasse A: V. D. S.Quick Boys (G. Krösschell); NorvicusD. V. S. (J. v. d. Burg); AlphiaVogel (S. v. d. Kraats); De Oo i evaarsCeleri tas. Res. 2e klasse A: A. D. O. IIA. S. G. II (A. Kanis); Quick II—H. B. S. Ill; B. M. T. II—H. V. V. Ill; Olympia II—Steeds Hooger II. Res. 3e klasse A: Alphen IIL. F. C. n (J. van Benten); R. V. C. II—V. U. C. II. Afdeeling TV, lste klasse: PhilipsEind hoven; B. V. V.Wilhelmina; Longa Willem RoermondNoad; N. A. C. M. V. V. .Afdeeling lste klasee: VelocltasFrl- sia; G. V. V.Veendam; FrieslandLeeu warden; AchillesG. V. A. V. Internationale ontmoeting. Dnsseldorit West-DuitschlandOost-Ne derland. LEIDSCHE VOETBALBOND, le klasse: Lugdunum 8L. F. C. 8, 12 u.; L. M. G. 1—D. V. S. 2, 2 uur; A. S. C. 8— U. V. S. 2, 10 uur; Leidsche Boys 1 Raceêl 1. 12 uur. 2e klasse: Leidsche B. 2U. V. S. 8, 10 uur; Raceël 2A. S. C. 4, 12 uur; D. V. S. 3L. F. C. 4, 11 uur; Quick B. 3Lug dunum 4, 10 uur. 3e klasse: U. V. S. 4Norvicus 3, 11 uur; L. M. C. 2—L. F. C. 5. 12 uur. 4e klasse: Lugdunum 5D. V. S. 4, 10 uur (voorm. D. L. V.-terrein). Van Overal. Het geringe krachtsverschil tusschen de deelnemende ploegen maakt in de meeste afdeelingen het verloop der competitie uitermate spannend. Slechts enkele clubs weten niet zoo nu en dan voor eenige sen satie zorg te dragen, en bijgevolg valt het wel zeer moeilijk eenigszins bij benadering de uitslagen der wedstrijden te voorzeggerv In afdeeling I speelt eigenlijk allec|i V. O. C. geen rol. De rest wisselt telkens weer van plaats en zorgt voor de meest on verwachte resultaten. Morgen krijgt H. B. S. het Haarlemsche Edo te gast en het staat bij voorbaat al vast dat de partijen elkaar niets zullen toegeven. Volgens de ranglijst moet E. D. O. winnen, maar H. B. S. heeft het voordeel van eigen terrein, behoort bo vendien zeer zeker ook tot de slerksten en zal derhalve o.i. bij machte zijn de Haar lemmers te weerstaan. Hoogstwaarschijn lijk handhaaft Ajax zich aan den kop door een zege op V. U. C., doch nummer twee, het Dordtsche D. F. C., gaat een moeilijken kamp tegemoet in Hilversum, waar de club van dien naam haar kans op den eere-titel met hand en tand zal verdedigen. Wie er winnen zal? Waarlijk, wij hebben er geen idee van. U. V. V. speelt thuis tegen R. G. H. en zal, dunkt ons, haar eerste overwinning in dit seizoen behalen. In afdeeling n gaat de groote interesse uit naar Rotterdam, waar heel de voetbal- minnende bevolking naar de overzijde van de Maas zal trekken óm Feyenoord en Sparta te zien strijden. Der gewoonte ge trouw zal Sparta favoriet zijn en wij geloo- ven dat zij haar aanhang zal kunnen be vredigen nu Feyenoord met invallers zal moeten verschijnen voor Pijl en Van Heel, die twee weken geleden zijn geblesseerd. Krijgen wij gelijk dan zal Sparta de leiding in deze afdeeling nemen. Wie haar het dichtst benaderen zal is echter nog de vraag. Het kan Feyenoord zijn, maar mis schien ook Spartaan, dat een kansje heeft om thuis van H. V. V. te winnen en dan zelfs met de oude club van Bok de Korver in puntental gelijk slaat. Tusschen Storm vogels en Blauw-Wit is een gelijk spel te wachten in IJmuiden, terwijl wij 't Gooi zien winnen van H. F. C. Wat evenwel zal A. D. O. doen in Zaandam? De jeugdige eerste-klasser is best begonnen, maar, over eenkomstig onze verwachtingen, al spoedig afgetakeld en zou nog wel eens hard kun nen moeten vechten om aan de laatste plaats te ontkomen. Morgen lijkt ons een overwinning van Z. F. G. het meest voor de hand liggend, gezien haar succes in IJmuiden. Voor de 2e klasse A speelt A. S. C. thuis tegen H. D. V. S. Uit de door ons eenige dagen geleden gepubliceerde samenstelling blijkt, dat de roodzwarte ploeg is gewijzigd. De elftalcommissie is aan het experimen teeren. Moge zij succes hebben! Heel groot is ons vertrouwen in een overwinning evenwel niet ,nu Hermes de tegenpartij is, want won deze ploeg Zondag niet met 52 van D. H. C., zij het dan dat de Delftena ren een viertal invallers hadden? In de 3e klasse A trekt de ontmoeting tusschen U. V. S. en O. N. A., uit Gouda, de meeste aandacht, omdat het hier gaat om de bezetting der eerste plaats. Wij ken nen O. N. A. niet, blijven dus ook van een voorspelling af, maar spreken de hoop uit, dat .onze blauwwitte stadgenooten de beide punten zullen weten te veroveren. Lugdu num moet van Scheveningen winnen, ter wijl Hillinen en Alphen te Hillegom zoo ongeveer tegen elkaar opgewassen zullen blijken te zijn. In de 4e klasse A kan Alphen haar suc cessen voortzetten. Quick Boys sneuvelt in Den Haag. en Norvicus kan misschien haar eerste zege behalen tegen D. V. S. In het Oosten Is rust ln verhand met den wedstrijd van Oost-Nederland tegen West- Duitschland. In het Zuiden blijft het lei dende Eindhoven in normale omstandig heden gemakkelijk de baas over haar stad- genoote Philips, terwijl Den Bosch een zelfde aspect vertoont. Dèar wordt B. V. V. geslagen door het sterke Wilhelmina. De benjamin der eerste klasse, Longa, schijnt langzamerhand beter ingespeeld te raken. Een succesje tegen Willem II is daarom lang niet onmogelijk. Roermond wordt aan den dijk gezet door Noad. den internatio naal Massy ten spijt, en ten laatste ver wachten wij in Breda een puntenverdee- ling tusschen N. A. C. en M. V. V. In het Noorden een viertal wedstrijden, die niet al te veel sensatie zullen brengen. Dat Frisia sneuvelt in de Molleboonenstad is wel zeker. Verder zien wij G. V. V. ver liezen tegen Veendam, en G. V. A. V. twee punten rijker terugkomen uit Assen.-*Alleen de plaatselijke kamp te Leeuwarden brengt eenige bezwaren. Wellicht is Friesland een tikje sterker, maar groot is het verschil zeker niet. Het feit dat het een stedelijke ontmoeting betreft verhoogt de onzekerheid. HET NIEUWE RAGERIj-TERREIN» Het nieuwe terrein van de Racingclub, dat morgen in gebruik zal worden genomen, Is gelegen aan de halte Remise van de H. T. M., onder Wassenaar, even voorbij de terreinen van D. V. S. en Leidsche Boys. KORFBAL. Programma voor morgen. NEDERLANDSCHE KORFBAL-BOND. West I Noord: D. D. V.—D. T. V.; W.kw. Excelsior; D. E. V.Koog/Zaandijk. West I Zuid: FluksHet Zuiden; H. S. V. —Deetos; H. K. V.—D. K. C. Oost I A; RapiditasHellas; Noviomagum Z. K. C. Oost I B: D. O. S.Zwart/Wit; Na&s A. K C. Noord I: W. K.Kinea. FrisoVoor waarts; Rood/ZwartS. S. S. Over Noord A: OlympiaK. V. D.; Oos- terp.Hercules; BilthovenReady/T. 2. Overg. Noord B K V O—Haarlem Z R V.W kw 2 D E. DReady/Teckn Overg Zuid: H. B S.Rozenburg; ALO Die Haghe. West II E: EmmaVit. (Haag). Overzicht In de Zuid-Hollandsche lste klasse doet zich het merkwaardig verschijnsel voor, dat de vereenigingen naar haar verrichtingen, in twee groepen zijn te splitsen. In de eene groep uit vijf vereenigingen bestaande komen de twaalftallen, die reeds bij hun eersten of anders bij hun tweeden wed strijd een nederlaag leden (op de ranglijst de nummers vier tot en met acht). De andere groep, waarin de drie hoogstge- plaatsten der lijst te vinden zijn, wordt ge vormd door de twaalftallen, die de minder prettige ervaring van een nederlaag eerst bij hun vierden of vijfden wedstrijd op deden. Eigenlijk valt één twaalftal buiten deze indeeling, n.l. Het Zuiden. De Rotter- damsche vereeniging heeft uit drie wed strijden het volle aantal punten behaald, en wil zij dus in de hierboven gemaakte groepeering passen, dan zal Het Zuiden mórgen van Fluks dienen te verliezen. Het zal voor Fluks een moeilijke, maar tevens eervolle verrichting zijn om van haar gasten te winnen. Misschien zijn er zelfs, die een dergelijke krachttoer want als zoodanig mag een overwinning op den landskampioen beschouwd worden niet binnen Fluks' bereik achten, vooral niet nu het twaalftal der Leidenaars het vorige week tegen H. S. V. zoo heeft laten liggen. Dat passimisme willen we niet deelen. Fluks heeft in het eerste begin van de compe titie veel goeds gedaan. Met wat geluk en met veel goeden wil kan zij het morgen een heel eind brengen. Geen enkele wed strijd is reeds bij voorbaat verloren, zoo lang er zelfvertrouwen is! Deetos speelt beter korfbal dan H. S. V, Dat is in vroeger jaren zoo geweest, dat zal ook nu nog wel zoo zijn. Daarom staan de papieren voor Deetos niet ongunstig. Verder wordt ook in Den Haag d* wedstrijd H. K. V.D. K. C. gespeeld. Hier bij is naar alle waarschijnlijkheid een Haag- sc-he overwinning te verwachten. In N.-Holland is D. D. V. de eenige on geslagen ploeg. D. T. V. zou voor mee* spanning kunnen zorgen, door van Ger- ding en de zijnen te winnen. Echter valt het zeer te betwijfelen of D. T. V. daartoe bij machte is. Excelsior moet het dit jaar niet van haar thuis-wedstrijden hebben, dat is duidelijk gebleken. Hun eenige over winning behaalden de Hilversummers in Amsterdam, en zij zodden op W.kw. hun tweede zege kunnen boeken. D. E .V. heeft de laatste weken het leven gebeterd en morgen maakt zij een mooie kans om van het Zaansche twaalftal te winnen. In dé Geldersche lste klasse zullen Novlmagum en Hellas weinig moeite hebben met hun zwakkere tegenstanders. In Twente heeft NaSs een lastige ontmoeting met haai; stadgenoote A. K. G, In het Noorden speelt Friso op eigen terrein tegen Voorwaarts, maar desondanks zal de winst wel voor de Rotterdammers zijn. S. S. S. speelt haar beste wedstrijden op eigen terrein, en zal bij haar bezoek in Veenhuizen mogelijk een veer moeten laten. In de Noordelijke Overgangs-afdeelingen hebben Olympia en Ready/Tecka de leiding en het ziet er naar uit, dat beide morgen haar positie zullen versterken. In Z.-Holland heeft H. B. S. onlangs voor een verrassing gezorgd door Eibernest t<l slaan, en daarop afgaande zullen de scho lieren van Rozenburg weinig last kunnen ondervinden. A. L. O- zal zich wel hand haven tegenover Die Haghe. BILJARTEN. OM DEN WILHELMINA-BEKER. Aan het Landentournooi om den Wilhel- minabeker, hetwelk van 8Nov. a.s. té Amsterdam in hotel Suisse zal worden ge houden onder leiding van de Biljartver- eeniging K.R.A.S., zullen do volgende spe lers deelnemen: voor Nederland: Domme- ring en Robijnsvoor BelgiëMoons en' Baltue; voor DuitschlandFoereter en HeTbing en voor Frankrijk: Fougeret en Davin. Er zullen geepeeld worden partijen van' 400 pnt. ancre cadre. De heer Robijns ie houder van den beker. Winnaar van het tournooi wordt 't land, dat het hoogst aantal punten behaalt. Alle correspondentie betreffende deze rubriek te zenden aan het Bureau van ons Blad, of aan den Red. C. DE NIE, Crispijnatx. 25, 'a-Gravenhage. Oplossingen binnen drie weken na pu blicatie. PROBLEEM No. 823. Opgedragen aan J. KNOPPERT, Noordwpket- hout, door S. VAN DUIJN, te Abbenee. Zwart: 6 sch. op 7, 8, 9, 13, 17, 28, dam op 14. (Zwart). (Wit). Wit. 9 sch. op 20, 24, 43, 45 en 47. 30, 31, 34, 38,

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 17