Kleine Advertentiën Brerlijke Stand v. Leiden. DE STILLE BODE. VARIA. GEVRAAGD: kon de man natuurlijk niet beantwoorden. Ook de twee employé's wisten geen raad en ze gingen grif in op het voorstel van den directeur, dat ze samen met den looper het geld zouden deelen naar verhouding, want de looper had immers 15 centisemos bij betaald. Voor die zeven stuivers kreeg hij niet minder dan 697 pesos oftewel 1875 gulden en het eenige wat hem bij deze transactie heeft gespeten is, dat hij niet meer had moeten bijbetalen. geboren. A.-.hs Jacoba D. v.. A. J. Gordijn en H. P. Verhoe ven. Adriana Franca. Theresia, P. v. J. Thorn en H. v. d. Zon. Johanna Maria, D. v. P. Braggaar en J. M. Schouten. Johannes, Z. v. L. Holl en M. C. E. Gij zen. Martinus Petrus Maria, Z. v. F. Hen driks en M. A. van Eijk. Maria, D. v. J. Sinteur en L. F. M. Sierat. Hendrikus Johannes, Z. v. P. van der Kamp en R. J. Hartman. Catharina, D. v. J. Boom en J. Boom. Cornelis, Z. v. C. Brakman en J. E. D. van Baaien. Hendrika Janny, D. v. W. F. v. d. Laken en J. Hus. Adria- nus, Z. v. H. Lina en G. Hoekmeijer. Gerarda, D. v. J. G. Veeren en E. J. Gerte- naar. Johannes Gerardus, Z v. J. Noor- danus en H. A. Hageman. Johannes. Z. v. J. Ouwerkerk en J. C. de Roo. gehuwd. G. A. J. Pegt jm. en E. Mieog jd, C. B. Droste jm. en J. C. A. Schoondergang jd. A. J. A. Slierings jm. en M. F. Hoppenbrou wer jd. A. Willemsen jm. en G. Robbers jd. I. Turenhout jm. en F. H. J. Lorft jd. P. v. Heeringen jm. en G. C. Roosendaal jd. M. J. Buys jm. en C. Nolet jd. H. C. v. Deursen jm. en J. M. Arnoldussen jd. A. G. Lagendijk jm. en J. Plu jd. J. Beekman jm. en M. H. Verhoogt jd. overleden. A. W. BrouwerPopken, vr33 j. C. J. StaatsWassink, vr., 71 j. A. H. Spaay, zn., 29 j. L. Mulder, m., 55 j. W. Rijnardus, wed., 79 j. P. de Bruin, m., ■15 j. J. W. v. d. Worm, wedr., 73 j. G. EekhoffRomkema, vr., 50 j. J. Devilee, wedr., 83 j. AI. Koert, m., 43 j. A. N. PostumaAbspoel. wede., 76 j. K. Vijlbrief, m., 74 j. C. Leckerv. d. Zeeuw, vr., 74 j. E. C. BraakmanBlij- denstijn, vr., 38 j. J. Overes, dr., 3 j. vertrokken. C. P. Zandbergen, Rijnsburg, Vliet N.Z. 87. E. Weintock, Haspe (Dl.), Kries Ha gen, Dl. H. v. d. Bospoort, Den Haag, Hanenburglaan 62. S. P. v. d. Laan, Haarlem, Nic. Beetsstr. 16. H.L. Bakker, Apeldoorn, Loenensche weg 9. A. Ges- kus, Ede (G.), Oortveld G.c. 67. H. Bax- lage, Zoelermeer, Dorpslr. 124a. J. H. Ubachs, Eindhoven, Gestelschestr. 195. J. v. Ommering, Leiderdorp, Dorpslr. bij Spanj.-brug. C. Binnerts, Haarlem, Wilha.park 16. D. G. Willems of Bril man, Amsterdam, Ternatestr. 28IU. J. H. Alillbum, Hengelo (0.), Binnenweg 9. C. J. Rink, Tie), Amblmanstr. 10a. C. M. W. Bender, Gorinchem, Bad Wereshof en Boschl. Th. P. Winters, Eibergen, Bel trum G. Afojella. A. Mulder, Westwoud, bij de ouders. J. Langerak, Arnhem, Vos- seslraat 57. A. Bernard, Oegstgeest, Re- gentesselaan 8. AI. Stavleu, Oegstgeest, Leidsche Straatweg 9. Joh. Chr. Vun- derink, Zeist, Internaat Krakelingenweg. J. Hooimeijer, Den Haag, Schalkburger straat 416.. Fr. W. v. Deventer, idem, Hemslerhuisstr. 188. A. Tielenius Kruijt- hoff, Delft, N. Plantage 61. E. Poslma, Warmond, Huys te Warmond. S. Ph. Dunnewijk, Utrecht, Oudegracht 1. J .Al. Pilaar, Goes, Nieuwstr. 59. J. W. Al. Alikx, Rotterdam, AUard Piersonstr. 7. N v. d. Ster, Amsterdam, Waalstr. 48. N. AI. de Bie, Vlaardinfeen, Broekweg 7. Fr. P. J. Gevers, Voorburg, Oost Einde 289. M. Af. Vlasveld, Tilburg, Oude Dijk 1. J. J. Dreef, Hillegom .Vossendwarsslraat 16. W. J. Biegstraalen, Den Haag, Kritzin- gerstraat 110. S. v. Tuinen, Eindhoven, Gestelschestr. 110. J. van der Reijden, Delft, Oranje Plantage 20. - J. de Wolf, Amsterdam, Zaandammerplein 36. W. Ligtvoet, Wagenborgen, Gesticht. H. W. ten Hoorn Boer, Amsterdam Afarco Polo straat 2471. P. de Haas, Nijmegen, Kol. Reserve, G. J. Ammerlaan, Amsterdam, Kerkstr. 3791. K. Pluis, Ataastricht, Bree- destraat 39. G. Dekens, Oegstgeest, Nas- sAulaan 21. C. Boer, Dordrecht, Reeweg 21. L. H. Alarcus, Rotterdam, Ziekenhuis Coolsingel. H. Piefers, Den Haag, Schol straat 2. E. Liefhebber, idem, idem. J. P. de Putter, Oegstgeest, Haarl.weg 10. A. F. Uittenhout, lJmuiden, G. Douslr. 49. Joh. Scholten, Lisse, Emmalaan 11 huis. J. Af. C. Schouten, Tilburg, Oude Dijk 1. C. P. Devilee, Voorburg, Naaldwijksche- straat 97. AI. Schallenberg, Rotterdam, Goudsche Singel 3. AI. P. Sluis, Twello, Ziekenhuis. Af. C. G. Alaielle, Den Haag, Balistr. 75. H. Valentgoed, Schiedam, Brugmanslr. 35a. AI. W. J. Ober, Til burg, Oude Dijk 1. J. Meijaard, Den Haag, Paul Krugerl. 292. W. F. G. J. Breekveld, Hengelo (O.), Leliestr. 17. B. C. v. Balen Walter, Leeuwarden, Alerel- plein 6b. AI. v. der KroftGaillard, Voorburg, v. Heurnestr. 64. L. v. d. Pot, Noordwijk, Z. Boulevard „Helmhorst". GEVESTIGD: A. Al. W. Zee, dienstb., N. Rijn 15 G. Buwalda en fam., kellner, Kagerstr. 8 AI. J. Tuininga, verpleegster, Diaconessen- huis A. Menter, H. de Grootstr. 14 H. G. de la Fontaine Verwey, Rijnsb.weg 30 L. Staverman, Papengracht 28 S. Gorses, Schelpenkade 43 P. J. A. Clavarean, Witle-Singel 85 M. H. Richel, dir'ctrice rusthuis, Hooigr. 38 Th. de Wilde, Ko- ninginnelaan 24 H. A. Caratain en lam., koopman, Haarl.str. 52a J. Ennik, smid, Javastr. 70a C. C. P. Pacilly, onderwij zer, Drie-Octoberstr. 27a N. Fabius, Hooi gracht 79 L. Springer en fam., J. de Witt- slraat 37 A. H. F. v. Weelderen, Papen- gracht 12 J. Lambert, Steenstr. 3 J. Waal, dienstb., Da Costaslr. 14 A. I.uteyn, J. v. Goyenkade 24 AI S, J. Andrau, Leeuwerikstr. 57 J. Bavelaar, dienstb,, Cronesteynkade 42 H. AI Dek ker, dienstb.', H. Rijndijk 96 F. A. E. van Wouden, Pieterskerkchoorsteeg 14a. J. S. Kooreman en fam., slager, Lijsterstr. 9 D. C. de Does en fam., schoenmaker, Hanrl- straat 212 W. Arendsen en fam., tim merman en metselaar, Hoogewoerd 65 AI. den Ouden, pensionhoudster, J de Witt- straat 37 A. J. EckelboomNoordeloos, Vollersgr. 39a C. Hensbroek, Stadh.laan 21 A. R. Nederlof, Witte-Singel 56 C. F. Borst, Boisotkade 9 E. v. d. Broek- Vrij, Gasstraat 32 A. T. Af. Hosman, bloemenhandelaar, R.- en Schiekade 126 P. I. Stoop, Noordeinde 42a W. J. Stol wijk, huishoudster, Groenesteeg 15 M. L. Peterson, zendeling, W. Rozenstr. 30 D. C Hofman, J. v. Goyenkade 15 J. W. H. Pufkus, banketbakker, Beestenmarkt 46 II, Pieper, electricien, Parkstr. 7a G. C. v. BruggeHilders en gezin, Pieterskerk choorsteeg 4 G. H. Mollema, Tulpenstr. 8 A. AI. Nieuwenburg en fam., Parkstr. 61 C. A. v. Hees, Pieterskerkhof 22 W. v. d. Oest en fam., Kaiserstr. 13 J. J. Klein, .T de Wittstr. 47 Wede, W. J. Wet3els- Broes van Dort, Beschuitsteeg 1 C. C. OosterwijkDekker, Rapenburg 20 A. C. v. Hengel, R.- en Schiekade 17 C. A. AI. Wierex en fam., banketbakker, Donkersteeg 5 H. S. A. Al. Smulders, Rapenburg 75 H. Al. A. Land, Rapenburg 83 J. J. Storm, Plantsoen 27 A. de Iongh, Groen- hovenstraat 8 J. F. L. A. Becht, Water- steeg 3 H. Th. v. Veldhoven, dienstbode, Beschuitsteeg 1 H. Verkaik, hotelknecht, Alorschweg 40 P. O. Vos, opzichter, Lijsterstr. 1 C. H. F. Polak, Bloemmarkt 24 V. Zatskoy, koopman, Nieuwstr. 36 H van Dijk, Plantsoen 17 H. A. Foijer, Bloemmarkt 24 J. H. v. d. Weyden, kell ner, Haarl.weg 17. Uit het Noorsch vaa JACOB STEFFEN. Hij was zeer opgewonden toen hij alles aan zijn vrouw vertelde en legde daarbij een geloof aan den dag, dat men bij hem niet gezocht zou hebben. Hij was een hard nekkig mensch en deed zijn zaken naar strenge beginselen; het tegenovergestelde van romantisch of gevoelig zou zijn vrouw hem genoemd hebben in zijn verhouding tot haar, zoowel als verloofde als later als echtgenoot. Toen ze hem dan nu ook zoo opgewonden zag en nog daarbij over een dergelijke geschiedenis, begreep zij niet, wat hiervan te denken. Maar zij viel hem niet in de rede, niet omdat zij met haar verstand het met hem eens was, doch al leen, omdat hij zoo opgewonden was en deze opwinding voor haar een kleine afwis seling in haar eentonig bestaan betee- kende. Hij vertelde haar, hoe hij bij de buiging van een straat naar een man had ge gre pen, die bijna door een autobus omver was gereden. ,,Dat scheelde maar heel weinig 1" had den een tegen den ander gezegd en meteen hadden zij elkaar aangekeken, de een glimlachend, de ander half-geamuseerd, half-dankbaar. Zij liepen samen op en wa ren toen een café binnengegaan. Zij bleven lang zitten, rookten ontelbaar veel ciga- retten en voerden een wonderlijke conver satie. Onder andere omstandigheden en met een ander meDsch zou hij geen tien minuten dergelijk gedaas uitgehouden heb ben, zeide de echtvriend, maar hier was het heel wat anders, iets zeer vreemds. Toen zij uiteengingen, hadden zij meteen afspraak voor den volgenden dag gemaan. ,,Ik hoop, dat hij komt", zei de man, door het onderhoud met den vreemdeling in een geestelijke atmosfeer gebracht, die hem tot nog toe vreemd was gebleven. Hij probeerde den vreemdeling te be schrijven, maar dit lukte niet best. Of hij groot of klein was, wist hij niet precies, maar wel herinnerde hij zich de oogen; die hadden hem ten zeerste getroffen, voor al de blik, de heel bijzondere, machtige en toch rustige blik, en die hij nog nimmer bij eenig sterveling had waargenomen. „Hij vroeg mij", vertelde de man, „wat mijn hoogste wensch was en ik het liefst zou willen hebben." „Dat is de lastigste vraag, die men mij ooit heeft gesteld", antwoordde ik en meer dan een half uur wisselden we van gedach ten over de genoegens des levens. Ik had den voor-de-hand-liggenden invalrijkdom, te noemenik zei het tegen hem en hij gaf toe, dat rijkdom zijn voordeelen had, maar na eenigen tijd wist ik, dat mijn verlangen niet naar rijkdom uitging. „Geld kan men toch altijd gebruiken", zei de vrouw. „Daar heb je gelijk in, maar toen ik er over nadacht, viel het me in, dat wij geen kinderen bezitten en heel weinig wenschen, waf wij ons met ons geld niet kunnen aan schaffen. Wij zijn vermogend en ik zou wat ik niet van plan ben ten aïlen tijde de zaken er aan kunnen geven. Kortom, ik ontdekte, dat geld en zijn koopkracht geen bijzondere voordeelen bood." „Dat is te zeggen..." zei de vrouw, ter wijl haar blik toiletten en sieraden als in de verte scheen te zoeken. „Ik kon niets bedenken, dat de moeite waard was te verlangen; ik noemde ge zondheid, veretand, maar, mij met do door snee der wereld vergelijkend, waarin wij leven, vond ik mijn gezondheid zoowel als mijn verstand niets minder dan die van mijn 'naasten. Zou ik meer geleerdheid be zitten dan mijn tijdgenooten, dan zou ik voor de rest van mijn leven me vrij een zaam gevoelen." „Ja, ja," stemde zijn vrouw in, „ik ben blij, dat je niet verlangde geleerd te zijn, tenzij dat je het gewenscht had voor ons beiden. „Ik vroeg hem eindelijk wat hij me zou aanraden om t-e verlangen, doch hij ant woordde mij, dat hij juist daarin mij geen raad kon geven. Want, zei hij, achteT alles staat een verlangen en u moet uw verlan gen zelf weten te vinden. Ik vroeg hem wat hij zou verlangen, indien de gelegenheid zich aanbood; ik voegde er bij, dat ik hem niet zou na-apen, doch dat ik het uit nieuwsgierigheid vroeg. En hij antwoordde, dat hij niets zor verlangen. Ik wilde reeds hetzelfde doen „O," zei de vrouw. „toen mij een gedachte inviel. Ik zei tegen mezelf: daar zit ik nu, ben bijna vijftig jaren oud, rijk, gezond in hart en nieren, en zoo ontwikkeld, als ik mezelf maar wenschen kan. Wat heb ik nu eigen lijk, dat mij toebehoort, heelemaal aan mij en waarvan ik scheiden moet en dat ik toch graag zou willen behouden En ik zag dat, wat ik verloor,- wat van mij ging, eiken dag, mijn acht-en-veertig jaren wa ren. Toen wenschte ik, dat ik acht-en-veer- tig jaar mocht blijven, totdat mijn tijd gekomen zou zijn. Ik begeerde niet eeuwig te blijven leven, alléén maar dat ik acht- en-veertig mocht blijven en blijven, zooals ik nu ben." „Dat had je niet moeten wensclhen." zei zijn vrouw eenigszins misnoegd, ..dat is niet aardig tegenover mij. Nu ben jij ouder dan ik, maar in een paar jaren zal ik ouder dan jij zijn. Je bent erg egoïstisch, in je ver langen geweest." „Ja. ja. dat heb ik ook al bedacht," ant woordde de echtgenoot, „doch eveneens, dat ik den leeftijd te boven ben om gewicht aan sommige zaken te hechten en dat ik zoowel om mijn temperament als om mijn jaren niet ved beteeken voor de vrouwen. Mijn wensch scheen mij juist en ik heb hem dien gezegd." „En zijn antwoord?" „Hij zeide heelemaal niets erop en begon over andere dingen te spreken, over geloof en leven en dood, maar niet zoo onsamen hangend als ik het zeg, juist alles in logisch verband. En 't is merkwaardig, hoe opge wekt ik mei heden gevoel, opgewekter dan ooit; ik ben een totaal ander mensch dan gisteren." Nu barstte zijn vrouw in lachen uit. „Je bent een dwaze man." zei ze, „en ik ben zoo dwaas als jij. Wanneer iemand ons hoorde zou men ons met 't volste recht voor een paar malle kinderen houden." Toen lachte de man eveneens, en daar het laat was geworden, gingen beiden spoe dig naar bed. In dezen nacht had de vrouw een won derlijken droom-, zij droomde; Een 9chip zeilde uit naar de Pool-zee. Zij begreep niet recht de beweegredenen van dezen tocht, dien zij aan boord van het schip meemaakte. Zij besteedde veel tijd aan haar reisbenoodigdheden. om tegen de koude beschut te zijn; de andere passagiers deden evenzoo en de conversatie liep uit sluitend over pelsmutsen en slaapzakken. De koude nam merkbaar toe; groene ijs bergen, waar het schip langs voer, staken rillende kou af. Haar handen waren zoo koud, dal zij ze in haar mouwen wegstopte en haar voelen waren reeds gevoelloos. Zij klaagde luid en verklaarde, dat zij den volgenden dag be slist haar warme kleeren zou aantrekken, die men tot dusver, om zich te harden, nog nie't had willen gebruiken. Den volgenden morgen was het nog kou der en toen zij ontwaakte, zocht de direct naar baar pels-zaken, die zij den vorigen avond had klaar gelegd. Maar ze kon ze niet vinden. Nu moest ze wel haar dunne kleeren weer aantrekken, waarna ze op 't dek ging. Van de zee was niets meer te zien, slechts zag ze, voor zoover het oog reikte, een witte ijs-woestenij, waarover een vinnige wind streek. Niets bewoog op het dek; het was een hopelooze stilte rondom. Zij liep naar bakboord en zag, dat alle passagiers zich van boord hadden beg€*ven en haar onbe weeglijk en stom aanstaarden. Allen waren gehuld in hun pelzen, terwijl het bloed haar tot ijs in de aderen stolde. Nu kwam een man een paar schreden naar voren en hield een bundeltje omhoog. Zij zag, dat het haar winterplunje bevatte. Over den scheeps- ladder kwam zij uit het schip en stapte op de anderen toe, maar allen zetten het. tot haar groote ergernis, op een loopen; heel snel liepen ze en zij achter heen aan, met een hart, dat nauwelijks meer sloeg. Alle oogenblikken viel zij neer en de vreeselijke menschen bleven dan staan en keken haar aan en de man, die het bundeltje kleeren droeg, liet het vóór haar balanceeren en danste een dwazen dans. Toen vie'l ze neer, kon niet verder. De adem stokte in haar keel; de anderen ston den ditmaal niet meer stil, maar liepen ver der, steeds verder en werden kleiner, tot ze waren als zwarte stippen op de ijsvlakte. Waarheen zij tuurde, overal was niets anders dan blanke sneeuw en gruwelijk zwijgen. O. die kou, die koul „Ik heb het zoo koudl" steunde de vrouw. Zij keek achter zich, vanwaar zij gekomen was, maar het schip was verdwenen en zij wist niet meer de richting. Zij liep dan hierheen, dan daarheen, maar zij werd maar niet warme. Eindelijk viel zij neer. Was het niet alsof zij viel in een groen-blauwe diepte? „Ik ga sterven, ik zal hie"r inslapen, hier sterven." 0peen9 werd zij wakker. Haar blik viel op het raam; vaag morgenlicht kampte met den nacht, drong door een kleine reet der jalouzieën naar binnen, nauwelijks de donkere kamer verlichtend. Glimlachend lag zij voor een kleine poos na te denken, glimlachend over haar dwazen droom. Tezelfdertijd voelde zij, dat zij het koud had. Zij trok dèn deken steviger om zich heen en zei tot haar man: „Wat is het akelig koud hier." Zij keerde zich naar hem heen om zijn hand te grijpen, doch 9laakte meteen een gil. Die koude.die vreeselijke koude. Zij vloog het bed uit. maakte licht en boog zich over hem heen. Sidderend streek zij met haar hand over zijn voorhoofd, deinsde toen terug, haar man was ijskoud, was dood en zij stond daar, verslagen, terwijl de snikken haar naar de keel schokten de dagelijksche behandeling van het haar. De meeste menschen, die nooit hun d.v gelijksch bad zullen overslaan, zullen soms niet kunnen vertellen wanneer ze voor 'v laatst hun kam en hun borstel hebben ge wasschen. En inderdaad moeten zij toch ook iedcren keer gcwasschen worden als het haar een beurt krijgt. Gebruik geen „mooie" borstels met zilveren of schild padden rug, gebruik die aJleen voor deco ratie van uw toilettafel. Voor dagelijkseh gebruik neemt ge net best, zooals do Fransche vrouw dit doet, een borstel die goed gewasschen en wan neer noodig door een nieuwe vervangen kan worden. Gebruik goed zeep en warm water om hem te wasschen en hetzelfde met een paar druppels ammonia voor de kam. Bewaar altijd uw kam en uw borstel in een linnetn zakje op de toilettafel veilig voor het stof, dat tusschen het haar en later op uw hoofd zou komen. Een bepaalde tijd voor het haarwas- schen kan niet opgegeven worden. Als men stoffig werk doet is het meer noodig en ook als men groote autotochten maakt on heb haar erg stoffig wordt. Afgezien van het dagelijkseh kammen en borstelen is het als een onderdeel van het kleedon te beschouwen, iederen avond en ook als het kan, 's morgens, de hoofdhuid gedurende v.ijf minuten stevig te massee- ren met de vingertoppen. Plaats de vin gers boven de ooren en beweeg de huid, niet de vingers. Als de algemeene gezondheid goed is, en bovenstaande wenken worden opgevolgd, zal het haar er glanzend en vol uitzien un veel bijdragen tot een goed uiterlijk. Om het haar goed schoon te wasschen moet het tweemaal gewasschen worden met een zeepoplossing en flink met warm watrr uitgespoeld. In den tweeden keer spoelen, moet 'n lepel azijn toegevoegd worden, het maakt het water zacht en haalt de zeep cr beter uit. Als 't eenigszins mogelijk is, ge bruik dan regenwater. Droog het haar zacht. Wring eerst zoo veel mogelijk water uit mot een dikken handdoek en leg dan het haar met de kam in den vorm zooals u gewend bent het te dragen. Droog het daarna met een electrisch droogapparaat, of als het mooi weer is, buiten, iii de zon. een goed maal voor een denkbeeldigen diamant. Het volgende wordt verteld van den groo- ten Franschen dichter Paul Verlaine. Eens was de kunstenaar op een voetreis door Zuid-Frankrijk en zooals het hem wel meer ging, het is bekend, dat Verlaine groote armoede geleden heeft, was de kunstenaar platzak en had een geweldigen honger. Hon ger is een scherp zwaard en vastbesloten te eton, hoe dan ook, trad Verlaine een herborg binnen. De waardin, zelf niet van te groote eerlijkheid, bekeek den armoedig uitziendeu reiziger achterdochtig en vroeg niet zeer vriendelp wat hg wilde. Geheimzinnig trad Verlaine naderbij en vroeg: „Zoudt u mij kunnen zeggen, wat een diamant waard is, zoo groot als een hazelnoot?" De herbergier ster, wie de hebzucht uit de oogen keek, men kon niet weten, misschien bezat deze man zulk een diamant, hoe hij er aan kwam, deed minder ter zake, begon den (lichter uit te noodigen te gaan zitten en vroeg hem nu zeer vriendelp of hij niets wilde eten. Verlaine, ofschoon flauw van honger, wei gerde. De vrouw, die alles in het werk stelde om den vreemdeling gunstig voor zich te stemmen, bleef echter aanhouden en eindelp gaf de dichter toe. Hel spreek vanzelf, dat hg, eenmaal aan het éten, haast niet van ophouden wist en at en dronk voor twee. Eindelp scheen hij verzadigd en de vrouw, die haar nieuws gierigheid niet meer kon bedwingen, vroeg hem, haar nu eindelp den diamant te later, zien, waarvan hij gesproken had. Stom-verbaasd keek Verlaine de vroaw aan en zei onnoozel: Maar dacht u, dat ik zulk een diamant bezat? Ik wilde dat het waar was. Maar vanmorgen was ik in Lyon en daar zag ik in de uitstalkast van een juwelier een diamant liggen, een diamant, die zoo groot was als een hazelnoot. Ik brak me het hoofd met do waarde te schatten en aan iedereen vraag ik hoeveel die steen wel waard zou zijn. Niemand kan me echter antwoorden en u schijnt het ook niet te weten. Intu3schen het eten heeft me heerlp gesmaakt. Wel bedankt en goeden dag. En Paul Verlaine vertrok en liet de her bergierster met haar „overpeinzingen" net meisje gevraagd voor lialve dagen 14—IC jaar. Zondags vrij. Zich aan te melden Mare- dijk 143. net meisje Juffrouw VA.N VOÖRT- HUYSKN. Heerengracht 38, vraagt met 1 December v. da? cn nacht een net nicisje, voor meisje alleen, PG. en van getuigen voor den. Zich aanmelden na half 8 uur. net meisje Gevraagd een net meisje, ongeveer 14 jaar, voor hui selijke bezigheden van 2 tot 8 uur nam. Aanbiedingen Oegstgeesterlaan 15. dienstbode Mevr. KARSTENS. Groen- hovenstraat 12. vraagt 1 yrc- een net meisje voor da? en nacht. Zich aar. to molden 's avonds na 7 uur. WERKSTER Gevraagd een (linke werk ster voor 3 dagen p. week. Zich aan te melden Vrij dagmorgen van 9 tot 10. D. J. v. DRIESUM. Mare No. 76. LOOPJONGEN Een nette loopjongen gevr. M—10 Jaar. Aanmelden na 7 uur. R. T. DE JONG1I, Kok. RiJnsburgerweg 189. NETTE MEISJES kunnen geplaatst worden aan de StoomwasscherlJ „Do Witte", Utr. Jaagpad lila. Tegen goed loon. Aanmelden fabriek of Woonhuis. Hooge Rijndijk lila. WASCHKNECHT Flinke wasehknecht gevr. door de StoomwasscherlJ ..De Witte". Utr. Jaagpad lila Aanmelden Fabriek ot woonhuis: Hooge Rijndijk No- lila. NET MEISJE Stoom Wagchinrlchting. Net meisje gevraagd. J v. d LOp, Haarlem merweg 32. JONGEN gevraagd om in het rlet- nicubelvak opgeleid te wor- deD en eenige boodschap pen te verrichten. Leeftijd niet longer dan 14 Jaar. JOTT p. MEÏJERS. Riet- mcubc'en, Nieuwe Rifn 14. LOOPJONGEN Flinke loopjongen gevraagd Heerenstraat 61. KOOKSTER Twee zusters zoeken te Oegstgeest de één als kook ster ln de avondureD, goed kunnende koken, de andere zoekt nette werkhuizen, netjes kunnende werken, geen winkelhulzen. Brieven Bur. van di,t Blad onder No. 2350 k. NETTE MEISJES kunnen geplaatst worden aan de StoomwasscherlJ SPRONK. Witte Singel 14. MEISJE Gevraagd een net meisje, voor halve dagen, liefst R.K., niet beneden de 16 J. Stationsweg 4. TOCHTSCHERM Te koop gevraagd een In goeden staat zijnd Tocht scherm. Brieven onder lett. D. Agent Leldsch Dagblad, Warmond. DAGMEISJE Gevraagd flink dagmeisje pl.m. 14 jaar, van 8—4 uur of Jonge werkster voor 2 halve dagen. Witte Rozenstraat 29 A. DIENSTBODE Gevraagd direct een nette dienstbode voor dag en nacht boven dp 25 Jaar. Adres: Lage Rijndijk 182. DIENSTMEISJE Gevraagd met 15 Nov. we gens huwelijk der tegenw. in gezin van 2 personen een net dienstmeisje of hulp ln de hulshouding, P.G., In wonend, kunnende koken. Adres: Rapenburg 29. JONGEN Vlugge eerlijke Jongen ge- vraugd bij O. A. v. d. HELM'S Goedk. Bazar te Katwijk a. Zee. Loon c.a. 8 gld. per wcok. DAGMEISJE Een dagmeisje gevraagd voor heele of halve dagen. Mevr. DUYVERMAN, Jan van Goyenkade 43. DAGMEISJE Gevraagd een dagmeisje voor heele dagen. Aanmel ding na fl uur Mevr. OTTO Langcbrug 41. SMALSPOOR Te koop gevraagd 150 me ter smalspoor (70 centime ter) met draaischijf en wa gen. 2de handsch ln goeden staat, door J. MEIJER, Rijndijk 106. Voorschoten. DIENSTBODE Gevraagd tegen 15 Novem ber ln klein gezin eene nette dienstbode, liefst vooj dag en nacht. Aanmelding na 71/2 uur. 17 Heerengracht KOSTGANGER Gevraagd een neltte kost ganger van Maandag tot Zaterdag. Geen beroepskost- huis. Billijken prijs. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2266 k. DAGDIENSTBODE Gevraagd een nette dag dienstbode. Zondags vrij. Adres: Mevrouw VAN NOOTEN Hooge Rijndijk 18c Lelden. TOONBANK te koop gevraagd, lengte ongeveer twee Meter, bene vens een weegschaal om aardappelen te wegen met of zonder gewichten. Aanb. onder No. 2256 k, aan P. VISSER, Oegstgeest. DAGDIENSTBODE Gevraagd wegens huwelijK der tegenwoordige een nette dagdienstbode. Adres Mevr. MAYER Haarlemmerstr. 112 KOSTHUIS Net en degelijk kosthuis gezocht of frissche slaap kamer met alleen bewas- sching ln of omgeving Lel den. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2272 k. HUISJE Te ^huur gevraagd net huisje of bovenkamertje inr Leiden Huurprijs (8.59 or f 4.—. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2274 k. LOOPMEISJE Govraagd ccn meisje voor loop- en huishoudelijk werk. Haarlemmerstraat 73. DAGMEISJE Gevraagd flink dagmeisje, niet beneden achttien Jaar, bij Mevr. WOERDEMAN, Heerengracht 31, Lelden. BETREKKING Ouders zoeken betrekking voor hun zood van 15 Jaar, voor winkel of magazijn, ln of om Leiden. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2248 k. Menbclm.-leerling gevraagd. J. BOTER, Utr. Veer 9. H.H. BAKKERS Gevraagd een banketbak- kersbediende, niet ongene gen een paar uur in de morgen In de broodbakkerij behulpzaam te zijn. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2258 k. DAGMEISJE Gevraagd een net dagmeisje Movr. MULDER. Emma laan 57, Oegstgeest. BURGERMEISJE Gevraagd met 1 Dcc voor dag en nacht bij een dame alleen een net burgermeisje of Juffrouw, niet onder de 29 Jaar. voor lichte huis - hnudelijke hezlgheden. Zich aan te melden Rljnsburger- weg !09. SMIDSJONGEN Kan terstond geplaatst worden een flinke smids jongen bij NIO. SCHULTE, Electr. Smederij, Voorstruat 10, Noordwijk. NET MEISJE Gevraagd net meisje voor dag en nacht, in gezin vod twee personen. Loon nader overeen te komen. Mevr. JULIUS, Warmon- d er weg 78. Zich te vervoe gen a.s. Donderdag, De Kempenaerstr. 11, Oegst geest. WERKPLAATS Gevraagd werkplaats met bovenwoning of afzonder lijk. Brieven met huurprijs en waar gelegen te zenden aan J. K. v. POLANEN, Prlnsenstr. 53, Lelden. DAGMEISJE Gevraagd een net dagmeisje niet jonger dan 15 Jaar, liefst één die al eerder ge diend heeft. Aanmelden ^Vreewljkstraat 18. NET MEISJE gevraagd voor halve dagen. Mevr. VAROSSIEAU, Sta tionsplein 1. boven 3e klass» wachtkamer. DAGMEISJE govraagd van 04 uur, niet beneden 14 Jaar. Dienstbode nanwezl". Zoeterwoudsche Singel •65. DAGMEISJE Gevraagd ln gezin van twee personen ccn net dagmeisje van 8 tot 3 uur. Zondags vrij. Leeftijd 16 tot 17 Jaar. Vrijdags den hcelen dug. Aanmelding Jan v. Goyen kade 7. KOSTHUIS gevraagd. Door net persoon kost cd inwoning gevraagd van Zaterdagsmiddags tot Zondagsavonds afwezig. Liefst met vrij slaapka mertje. Brieven met prijs opgaaf onder No. 2224 k, Bur. vaD dit Blad. BAKKERSKNECHT Gevraagd bakkersknecht, voor direct, niet boven de 18 Jaar. M. DE VRIES, Valken burg (Z.-H.). DAGMEISJE Net dagmeisje gevraagd, zelfstandig kunnende wer ken, voor heele dageD, niet beneden 15 Jaar. Hoog loon. Zondags vrij. Adres: Stcenschuur 8. NETTE MEISJES Firma A. DIEBF.N Zn. Stoom Wasch-StriJkinricht. Witte Singel 2-3-4, Leiden. Nette meisjes gevraagd. DAC-MEISJE Net dagmeisje gevraagd, klein gezin, niet beneden de 16 Jaar. Zondags vrij, van getuigen voorzien Oude Singel 48. ZIT-SLAAPKAMER Juffr., h. b .b. h., vraagt Zit-Slaapkamer, liefst aan de straat met pension. Prijs 41)15 per maand of zonder pension. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2234 k. Engeland - New.York Wordt 11 Nov. van Sout hampton per „Berengarla" vrouwelijk gezelschap ge zocht door McJ MEIJER, adres D. VERSLOOT. Bode graven. Vertrek Rotterdam „Batavier" 10 Nov. DIENSTBODE Direct gevraagd een nette dienstbode, voor dag cn nacht, zelfst. en helder kunnende werken, koken geen verelschte, zonder g. g. o. z. aan te melden bij Mevr. J. BLITZ, Apothc- kersdljk 11. NET MEISJE In het Israél. Weeshuls Stille Rijn 4. wordt gevr. een net meisje, niet Jonger dan II Jaar, voor halve dagen. Zaterdag en Zondag vrij. Zonder goede getuigen onnoodlg aan te melden. WONING Nette Jongelui die wenschen te trouwen zoeken een wo ning In den huurprU» v-n 4 n 5 gulden per week. Brieven Bur van <Ht Blad onder No. 2188 k. 3—3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 11