UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. VERDRONKEN. Gistermiddag omstreeks 1 uur is uit een achter de gebouwen der N.V. Biscuitfabriek „De Lindeboom" te Mijdrecht gelegen sloot opgehaald het lijk van den 14-jarigen van Egmond uit Waverveen, werkzaam op de genoemde fabriek. De knaap werd sinds den geheelen morgen vermist. Tenslotte zag men zijn pet drijven, waarna terstond met dreg gen is begonnen. Na eenigen tijd werd toen het lijk van den ongelukkigen jongen opge haald. Naar de oorzaak van dit tragisch gebeuren wordt door de politie' een onderzoek inge steld. BRANDEN. Zaterdag heeft nabij den Waalbandijk te Nijmegen een korte doch felle brand ge woed in een houten loods, deel uitmaken de van de touwslagerij van Rijnders. De brand was ontstaan door het stoken van een vuurtje door jongens. In een ommezien stond het gebouwtje met zijn licht brand baren inhoud in lichtelaaie. Men was be vreesd, dat de vonken zouden overspringen op de nabijgelegen stijfselfabriek, maar ge. lukkig geschiedde dit niet. De loods brandde geheel af. Een waak hond, die in het gebouwtje aan den ketting lag, kwam in de vlammen om. De politie heeft de jeugdige brandstichters opge spoord, EEN VROUW AANGEREDEN EN GEDOOD Op den Jaagweg te Oudendjjk (N.-H.) heeft een motorrijder een weduwe, evenals hijzelf uit die gemeente afkomstig, aange^ reden en deerlijk verminkt. De motorrijder haalde onmiddellijk een dokter te Oosthuizen, dio de vrouw naar het ziekenhuis te Hoorn deed vervoeren, waar zij aan de bekomen verwondingen is overleden. De motorrijder staat als een kalm rijder bekend. VAN EEN VRACHTAUTO GEVALLEN. Op den Groenendijk te Drumpt is de auto geladen met steenkolen van de Coöperatie te Zoelen, door het tekort, nemen van de bocht, van den weg gekanteld. De 54-jarige C. van Kalkeren, die boven op de lading steenkolen zat, kwam er onder en is aan de gevolgen overleden. ONGELUK OF MISDAAD? Vrijdagavond te ruim 7 uur werd door den landbouwer S. op den weg van Princenhage naar Rijnsbergen nabij zijn woning op .Effen" gevonden de 78-jarige A. v. d. V., die een groote wond boven het rechteroog had bekomen. De oude man die in bewusteloozen toestand was werd per rijtuig naar zijn woning overgebracht, al waar hij Zondagavond, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden. Of hier aan een ongeluk of anderszins moet worden ge dacht is een raadsel. Het lijk is om gerechte lijk te worden geschouwd, naar het lijken huis te Princenhage overgebracht. TRAMONGELUK. Gistermorgen is bij de halte Rondeputten tusschen Axel en Zaamslag een goederen trein der Zeeuwsch-Vlaamsche tram op leeg staande wagons geloopen. De laatste dier waggons en de locomotief ontspoorden. Dq machinist sprong van de locomotief en kwam onder den wagon terecht, doch kwam er vrijwel met den schrik af. De tweede per sonentrein naar Zaamslag en Walsoorden moest vervallen, doch verder is de dienst uitgevoerd. Hou op, zei de man ongeduldig. Ik moet alleen weten hoeveel inwoners er hier in huls zjjn. Hoeveel hebben er hier ge slapen den laatsten nacht? 0 zoo, zei 't meisje, ja weet u, ik had tandpgn, mjjn broertje buikpijn, en wij beiden hebben zoo te keer gegaan, dat niemand 'n oog heeft toegedaan. Toen ging de man maar heen. ALPHEN. Ds. J. D Barth alhier staat op het tweetal naar Te Broek onder Akkerwoude. ALKEMADE. Gemeenteraad. De begrooting 1928 vast gesteld. Voorzitter: de burgemeester. I Afwezig: de heer J. J. de Koning. Na opening der vergadering met het ge bruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde vaststelling ge meente-begrooting 1928. Door den voorzitter wordt voorlezing eedaan van het rapport der commissie tot nazien der Degrooting, be nevens van het antwoord van B en W" op dat rapport. Spr.stelt vcor de opmerkingen van de commissie bij de daarop betrekking hebbende volgnummers te behandelen. Daar niemand algemeene beschouwingen over de begrooting wenschl, wordt overge gaan tot artikelsgewijze behandeling van de begrooting. Uitvoerig wordt gesproken over een ver hooging der loonen van de wegwerkers, doch op aandringen van den voorzitter wordt het voorstel tot loonsverhooging weer ingetrokken. Bij volgnummer 10 der ontvangsten: Verhaal van pensioensbijdragen, deelt de voorzitter mede, -dat als noodmaatregel de gemeenfe verplicht is geweest 5Va pCt. pen sioenbijdragen te verhalen op de pensioens grondslagen der ambtenaren als bedoeld in art. 36 le lid sub B der Pensioenwet. Hier toe wordt z. h s. besloten, doch alleen voor het jaar 1928. Verder brengt de voorzitter ter sprake het voorstel der commissie tot het geven van een toelage aan alle ambte naren en beambten wier wedden meer dan f 1000 bedraagt ad f50 per jaar. vanaf het derde kind B en W stellen voor een kin dertoeslag te geven ad f 25 per kind vanaf het eerste kind. Hoewel het laatste voorstel f 100 meer kost, achten B. en W. hun voor stel beter, omdat dan alle ambtenaren, die kinderen hebben, ervan kunnen profiteeren. De heer Horsman is tegen het voorstel van B. en W. en had het beter gevonden, die f 100, welke nu meer wordt uitgegeven, te besteden voor verhooging der wedden van de wegwerkers. De voorzitter zegt. dat B. en W. gebleven zijn in de lijn van het Rijk, dat ook een kindertoeslag geeft vanaf het eerste kind. De heer Rotteveel vraagt of deze toelage vervalt tegelijk met de pensioensbij dragen, De voorzitter antwoordt, dat deze regeling ten allen tijde kan worden inge trokken. De heer Rietbroek is B. en W in principe dankbaar voor hun voorstel, doch is het niet eens met de bewering van den voor zitter. De commissie is van het denkbeeld uitgegaan, dat een jaarwedde wordt bepaald voor een normaal gezin, waaronder hij ver staat man, vrouw en twee kinderen. Bij meer kinderen worden de lasten veel zwaarder, zoodat hij met de commissie is opgekomen voor de groote gezinnen. De voorzitter zegt: aangezien het voorstel van B. en W. het verstrekkende is, dit het eerst in stemming zal worden gebracht. De heer Rietbroek deelt dan mede, dat de- commissie dan haar voorstel intrekt. Bij volgnummer 19:opbrengst van tollen, vraagt de heer De Vette naar de publieke verpachting van dezen tol. De voorzitter antwoordt met de gemeente Leiden hier over in onderhandeling te zijn. Hiermede is de begrooting afgehandeld, welke sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag ad f 170.807,691/!. De wijziging van de begrooting en een tweetal reclames schoolgeld worden zonder eenige discussie vastgesteld en goedgekeurd. Tot de ingekomen stukken behoorde o.m. een schrijven van Ged. Staten, houdende niet-inwilliging van het verzoek om vrij stelling voor het geven van onderwijs in de lichamelijke oefening aan de school te Kaag. Rondvraag. De heer Los vraagt wat de oorzaak is, dat de lantaarns bij den mo len van Couzijn de9 avonds om elf uur alle uitgaan. De voorzitter vermoedt, dat deze lantaarns verkeerd zijn aangesloten en zegt toe, met de Lichtfabrieken te Leiden te zul len spreken. De heer Rotteveel merkt op, dat het verkeer veel last heeft van de stee- nen, welke langs den weg staan, daar waar het paardenspoor is opgebroken en vraagt of B. en W. hiermede soms een bedoeling hebben. De voorzitter antwoordt met het weghalen te willen wachten tot den win ter, omdat dan de wegwerkers weinig op de wegen kunnen uitvoeren. De heer Heemskerk vindt deze steenen langs den weg zeer gevaarlijk voor het verkeer. Voor al op de hoogte bij Zoetemelk gebeuren er zelfs ongelukken. De voorzitter zegt toe deze steenen zoo spoedig mogelijk te zullen laten weghalen. Hierna sluiting. BODEGRAVEN. Eerste winter lezing. Maandagavond werd in de Verhoeff-Roll- manzaal de eerste winterlezing gehouden op uitnouuiging van het Chr. Comité voor win terlezing -li Traden er tot nu toe jaarlijks meerdere sprekers voor diverse vereenigingen op. nu wil men trachten meer eenheid daarin te brengen door de oprichting van dit comité. Aanvankelijk is dit voornemen geslaagd. Drie sprekers werden bereid gevonden op te treden in den e.k. winter en het publiek toonde zooveel belangstelling voor het werk der comitéleden, dat op dezen eersten avond de zaai geheel gevuld was. Spreker voor dezen avond was dr. M. J. A. de Vrijer van Amsterdam, die na opening en gebed begon te spreken over „Jezus en het dageiijkseh leven". Bijzonderen nadruk wilde spreker leggen op het koppelwoord EN. Het spreken over Jezus is hem gewoon, het dagelijksch leven kent ieder, doch juist die vereeniging van Jezus en het leven vormt de moeilijk heid. Spr. schetst nu in breede trekken eerst de zorgen van het dagelijksch leven, dan de genoegens van dat leven, die ook wel dege lijk genoemd mogen worden en tenslotte het „verscheurd zijn" van het dagelijksch leven. Waar liefde is. daar is scheiding, waar geluk is daar is verdriet en waar samenbinding wordt gezocht, daar dringt de eenzaamheid. Eenerzijds schetst nu spr tegenover dit alles de houding van „laat ons eten. laat ons drinken, laat ons vroolijk zijn, want morgen sterven wij" van hen. die het goede willen waardeeren en het kwade dan maar zoo dap per mogelijk dragen, om daarna te zien hoe Jezus stond in zijn leven tegenover dat dage lijksch leven. Jezus minachtte de gewone dingen niet, trok zich niet terug in uitslui tend geestelijke dingen, maar heiligde ook in zijn daden het dagelijksch leven. Uitvoerig teekent de spr. vervolgens >de houding van den Christen, wien de eentonigheid van het leven drukt, hij waarschuwt om niet asce tisch het leven te beschouwen, maar trouw te zijn op de eigen plaats door God beschikt. Niet na den arbeid eigenlijk pas te' leven, maar in het Goddelijk beroep Jezus te volgen De mooie rede werd onder diepe stilte aan dachtig aangehoord. Deze eerste le'zing is voor het comité wel succesvol geweest. Bij den ontvanger der directe belas tingen alhier is f 355 38 gestort wegens te weinig betaalde belastingen. DE KAAG. Straatschenders. Dezer dagen was een troep opgeschoten jongens bezig, zooals zulks den laatsten tijd bijna iederen avond gebeurt, allerlei bal dadigheden uit te halen. Ditmaal haddan zij den heer A. K. V. als hun slachtoffer uitgekozen. De heer V., wien het ten slotte te bar werd. kwam onverhoeds naar buiten geloopen en gaf een tweetal belhamels met een stuk hout eenige flinke klappen. Daarop ging hij weer naar binnen. De getroffenen zonnen evenwel op wraak en toen de heer V mei zijn echfcenoote later op den avond naar buiten kwam. len einde een bezoek af te leggen, werd hij door dit tweetal aange vallen. Met een koperen roede werd de heer V. zoodanig geslagen, dat hij bewusteloos neerviel. Hij bleek een wonde van ruim 4 c.M. lengte aan het hoofd te hebben. Ge neeskundige hulp werd ingeroepen en de wond werd gehecht De namen van do beide betrokken personen zijn aan de politie be kend. Het zijn L. en v. K. beiden alhier woonachtig. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. J. Zwetsloot, geb. Wesselingh, d. F. A. H. Groeneweg, geb. v. d. Haak, z. M. A. de Jong, geb. Kroft, d. J. v. Luyk, geb. v. d. Meer, z. A. A. v. Diemen, geb. Scheel, d. H. Slootweg, geb. De Gelder, z. Gehuwd: K. Straver, 27 j. en J. M. v. d. Werf, 28 j. A. P. Molenkamp, 25 j. en E. J. Hoogeveen, 24 j. Overleden: A. Ammerlaan, 63 j., echtg. van JW. B. Smits. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Johannes, z. v. S. Schal- kers en S. van Eik. Getruwd: W. Schneider en G. Rijnsburger. Overleden: Hendrika Jacoba Blom, 75 j. OUDEWETERING. Als volontair op de R.-K. Bijzondere School alhier is toegelaten de heer J. C. Wassenburg, uit Ter Aar. WADDINXVEEN. Inplaats van den heer W. Brandhorst, die bedankte als penningmeester van „Volksontwikkeling" werd benoemd mej. M. van Tilburg. De heer T. reed met zijn auto in het Noordeinde, toen een 5-jarig zoontje van den heer K. plotseling overstak. Het kind struikelde en voor de heer T. kon stoppen, ging de auto er over heen. Wonder boven wonder had geen wiel het kind geraakt en kwam het er ongedeerd achter vandaan. WOUBRUGGE. Wat konden onze vaderen in ons dorp voorheen met weinig toe. Wij vergeleken de begrooting van 1928 eens met die van 1828, een verschil van ruim vier en negentig dui zend gulden, toen f 2213.50, thans f 96.366,23. Wij zullen hier eenige cijfers uit 1828 laten volgen: traktement burgemeester en secretaris f475; ontvanger f149; bode f52; veldwachter f 190; twee nachtwachters f156; straatverlichting f50; brandspuit f 100; kosten zitting Kantongerecht f 100; subsidie armhuis f400; dokter f150; be graafplaats f20, schoolmeester f221.60 en pensioenen f 150. De commissie tot nazien der begrooting zal thans niet zoo spoedig klaar zijn met het lijvig dossier, dat voor haar gereed ligt AALSMEER. Vijf-en-twintigjarig ambtsjnbilenm ds. Barthel. Op 2 November a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat ds. H. C. Bartel, Doops gezind predikant alhier, van 19161926, in het predikambt werd bevestigd. Zgn eerste gemeente was HolwerdBlya in het Noorden van Friesland, welke hg in 1912 verwisselde voor Balk, in diezelfde provincie. Vorig jaar nam Z.Eerw. het beroep aan naar Twisk— Medemblik, en bij zijn afscheids-predikatie in onze gemeente, toen velen hem een af scheidsgroet brachten, bleek het hoezeer zgn heengaan betreurd werd, niet het minst door de jongeren. De kerkeraad meende, dat ook de gemeente hier op zgn jubileumsdag uiting moest geven aan de waardeering van zijn arbeid en wel door den jubilaris een radio toestel aan te biedep. Het plan is uitstekend gelukt en veel en milde bijdragen zijn binnengekomen, waarvoor een uitmuntend toestel zal aangekocht worden. Ongetwijfeld een prachtig geschenk, waarmee onze kerke lijke gemeente haar oud-leeraar op ondubbel zinnige wijze blijk geeft van warme vriend schapsbanden, welke noodt verbroken zullen worden. HAARLEMMERMEER. Mej. B. wilde Maandag op een stoep aan de Hoofdvaart alhier een emmertje water scheppen. Doordat ze haar evenwicht verloor, schoot ze plotseling voorover in 't water Een passeerend wielrijder, die de plons hoorde, stapte direct van z'n fiets, begaf zich gekleed te water en mocht het genoegen smaken de vrouw behouden en wel op 't droge te brengen. In de gehouden jaarvergadering van de afdeeling Hoofddorp van den Ned. Pro testantenbond, werd tot bestuurslid, in de plaats van den heer Eveleens. gekozen mej. Resoort alhier. HILLEGOM. In den loop van den vorigen winter liet Zuster Terhorst een noodkreet hooren voor eenige behoeftige Hillegomsche kin deren Het H.LT.O.-bestuur heeft gemeend, hoewel laat, aan dezen oproep nog gehoor te moeten geven en heeft daarom besloten de aanstaande tooneelvoorstelling, welke is bepaald op 4 November e.k., te doen zijn ten bate der Hillegomsche Wijkverpleging me1 dien verstande, dat het batig saldo zaï worden gebruikt voor Hillegomsche kin deren, zonder onderscheid van geloof. Op gevoerd zal worden „Aan Flarden" tooneel- spoj in drie bedrijven, van de bekende schrijfster Top Naeff. KATWIJK AAN DEN RIJN. Missiefilm. In grooten getale was men gisteravond opgekomen om te zien naar de groote Neger- film. samengesteld door pater van Graven in welke film men veel te zien kreeg van de zwerftochten van een missionaris onder de wilde Negerstammen in Midden-Afrika en waar men de negers van Uganda en Ka- virondo in hun dagelijksch leven kon gade slaan. Na een inleiding door den pater zong het zangkoor het „Domine Salvum fac" van Giesen terwijl ook onder de pauze een nummer „Aan Nederland" van de Bont werd gezongen. Nog werden enkele op de film toepasselijke nummers gezongen. De film bestond uit twee deelen en het was half elf, eer het einde er was. We mogen zeggen dat het een mooie avond was en al was de zaal van „de Kroon" goed bezet, we weten met zekerheid dat nog velen er op dezen eersten avond niet waren. Die zullen veel verzuimd hebben als ze Woensdag, want dan gaat alles weer juist hetzelfde, niet komen. Op den tweeden avond dus weer een volle zaal. De afd Katwijk a. d. Rijn van „Het Wit-Gele Kruis" zal op 1 Nov. a.s. een bloempjesdag organiseeren. We behoeven hier weinig van te zeggen. Het W.-G. Kruis i9 allen in de gemeente bekend en het doel is versterking der middelen. Op 1 Nov. koo- pen we dus allen een bloempje. KATWIJK AAN ZEE. Begrafenis van D. Klok. Gistermiddag te 3 uur had de teraarde bestelling plaats van den zoo noodlottig om het leven gekomen matroos-kok, D. Klok. Lang voordat de deuren geopend werden, die toegang geven tot de begraafplaats, was daar reeds een groote massa belangstellen den saamgeslroomd en toen de toegang vrij werd stormden honderden van alle kan ten toe. Wijlen D. KLOK. In den stoet die de baar volgde, merkten we op, na de naaste familie van den over ledene, diens patroon, den heer M. Parle- vliet en den schipper van de KW. 165, den heer H. Haasnoot Hzn. en enkele matro zen van de logger, die met den overledene voeren en gered werden. Toen de kist in de groeve was neergela ten trad ds. Kolkman naar voren om de lijk rede te houden. Spreker schetste allereerst de ontvangst der droeve mare, die door de gemeente klonk n.l. dat er een logger in de haven van IJmuiden gezonken was en daarbij een man verdronken. Groot was de ontsteltenis, maar honderd voudig meer bij zijn vrouw en kinderen, want die verwachlten hem ieder oogenblik in levenden lijve thuis. En toen volgde die biltere teleurstelling-I Zoo ooit, dan léert dit geval ons, dat ons leven broos en vergankelijk is. En toch, we leven bij die dingen vaak zoo gemakkelijk, vooral onze jonge menschen, zoodat de vrees wel eens gewettigd wordt, dat we aan die dingen gewoon raken. Deze roepstem klinkt ons allen in de ooren: be reidt toch ook uw huis, want gij zult ster ven Het einde van ons leven komt gewis. We mogen denken en vaak willen we het uitstellen vooral de jongeren in ons midden dat we nog den tijd hebben, maar Gods on feilbaar Woord roept tot ons allen toe: Haast u om uws levens wille, want het gaat op een eindelooze eeuwigheid aan. Als we dat bedenken en ernstig betrach ten, dan is het heil alleen in Jezus Christus, verborgen in God. Dan kunnen we een beter leven ingaan en hooren we de roep stem: „Ik ben de opstanding en het leven, niemand komt tot den Vader dan door Mij. Gelooft gij dat? Indien wij dat zoeken, dan zullen we ook met den Apostel kunnen getuigen: „Ik heb geloofd dat Gij zijt de Christus, de Zoon des levende Gods". Dan ook leeren wij pas be rusten dat Zijn doen enkel goddelijk me- jesteit en wijsheid is. God geve dat deze roepstem weer wat te zeggen hebbe tot een ieder van ons persoonlijk. Na deze met groote aandacht gevolgde rede, dankte een der familieleden den pre dikant voor de eer den overledene bewezen en was de plchtigheid geëindigd. Gevonden voorwerpen waarvan eiken werkdag inlichtingen bij de politie te beko men zijn. Een bus drijfriemen vet; een zwart lederen damesportemonnaie inh. plm. f2. LISSE. Maandagavond had in de Ned.-Herv. Kerk alhier de verkiezing plaats van een drietal gemachtigden. De beide aftredende leden, de heeren Joh. van Dgk en G. J. Wansink, werden weder herkozen. Voor de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. L. Veldjmyzen van Zanten, moet een herstemming plaats hebben tusschen de heeren Gerrit van Pargs en D. Schrier. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Ingekomen: A. Muller, kappersbed., van Lisse. Voorstr 40 P Kiebert en fam., land bouwer. van Haarl.meer Pickestr. 25 H. Th. v. Bourgondieën smid. van Katwijk Kerk straat 36 K W Stegerhoek. schilders- knecht van Alkmaar Langeveld 4! Vertrokken: A P. Versteege. dienstbode, naar Oegstgeest, Terwee weg 38 J. Waal, naar Leiden. Da-Costastraat 14 Th. G, Ringelestijn. huisknecht, naar Utrecht. Kla* verstraat 19 bis M de- Kruyff. kantoorbed naar den Haag Koninginnegracht 57 E. M. van den Berg, naar Noordwijkerhout, Nieuwe Duinstraat Mej. M Dijk-Van der Linden, huishoudster, naar Haarl.meer, Aala meerderweg 89. In de tram die' Zondagavond om 10 3/4 uur van Noordwijk aan Zee naar Leiden vertrok ontstond in de Klei tusschen eenige Rijn9burgsche jongelui een vechtpartij waar bij een zekere P. de H. van Rijnsburg zoo* danige verwondingen opliep dat hij op met di9ch Advies naar het Academisch Ziekem huis te Leiden moest worden vervoerd OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Adrianus Jacobus, z. van J. A. Jongenelen en G. J. Rijnaarts. Ber* nardus Adrianus, z. van J. C. Zandvliet en J. G. Hogervorst Joanna Carolina Sieges berta, d. van M. C. W. van Gent en M. P, van Beek. Ondertrouwd: V. Esbach te Leiden en J, L. Sollewijn Gelpke te Oegstgeest. H. van Iterson te Oegstgeest en P. Ravensbergen le Valkenburg (Z.IT.). Overleden: Hendrika Johanna van den Ouden 8 j. Johannes Cornelis Wouters 4 jaar. RIJNSBURG. Bedankt Zondagmorgen, tijdens de godsdiensloele- ning, maakte ds. A. Altena bekend, dat hij bedankt had voor de op hem uitgebrachte toezegging van beroep naar Woubrugge, Zijneerw. werd hierna door de gemeente toegezongen Psalm 20: 1. SASSENDE IM. Gemeenteraad. De subsidie aan den Tuin* bouw cursus Diverse verbete* ringen in het wegenplan. Tegenwoordig alle leden. De notulen worden na een kleine op* merkmg van den heer Van Breda goed* gekeurd. De voorzitter doet mededeeling, dat door Ged. Staten verschillende raadsbesluiten zjja goedgekeurd. Van de directie der directe belastingen is een schrgven ingekomen, waarin wordt medegedeeld, d3t de opcenteif op de dividend* en tantième-belasting heeft opgebracht f2462.40. Medegedeeld wordt, dat aan het Groenfl Kruis een lokaal der openbare school is toe* gestaan voor het consultatie-bureau voof zuigelingen. Daar dit lokaal minder geschikt is, heeft het Groene Kruis het bureau ge- vestigd in „Concordia". Do Teylingerlaan is opgenomen in het Prov. wegenplan. De gemaakte kosten ad f 12000 h f 13000 worden door de Provincie vergoed, mits de gemeente voor het onder* houd jaarlijks f 600 per K.M. betaalt. De weg is 500 M. lang. Hoewel dit slechia een mededeeling is, blijkt de raad wel vooi afstaan te gevoelen en zal naar aanleiding van een vraag van den heer Van Zonneveld aan Ged. Staten worden medegedeeld, dat de gemeente nog recht heeft op 1 Meter grond gelegen voor de huizen. De besturen van 4 polders hebben zich' gezamenlijk tot Rijnland gewend inzake da oeverbeschadiging der Sassenheimervaart Rijnland schrgft, dat de vergoeding niet voi* doende is en de verdeeling bovendien niet biilgk is. Vóór 1 November moet een nieuwe regeling tot stand komen, daar anders de vergunningen worden ingetrokken. B en W. hebben reeds geconfereerd met de besturen. Hoeveel er aan^de kaden be steed is, kan men niet te weten komen; wel hebben twee besturen verklaard er niet veel voor uit te geven. Men vraagt f 50Q per jaar, voorloopig voor 5 jaar. Algemeen was het gevoelen, dat de ge* vraagde 9om te hoog was. De heeren Verkleij en Warnaar ach ted het gevraagde niet te veel, mits het ver* werkt wordt. De heer Warnaar wil de zaak aan B. eU W. overlaten. Nadat de voorzitter nog gezegd heeft ook te trachten vaartgeld te kunnen heffen, zoo dat do mesttjalken ook iet3 zullen bijdragen wordt besloten de zaak aan B. en W. ove£ te laten. De Chr. Naai- en Bewaarschool vraagt subsidie. Het adres is 's middags ingekomen en wordt toegestaan. Een bedrag wordt niet genoemd. De rente voor gelden in rekening met dn gemeente wordt voor alle bedrijven bepaald op 5 pet. Het verzoek van de Visserschool om ere- diet voor 8 schoolbanken wordt toegestaan. Aan de Pluimveevereeniging werd jaarlijltf een prjjs van f10 verleend. Nu vraagt aj een wisselbeker (kosten f 25) en zal het volgend jaar geen verzoek indienen. Da beker wordt toegestaan. Verzoek f200 subsidie Tuinbouwcursus. De cursus wordt bezocht door 51 leerlingen* 3J uit Sassenheim, 11 uit Voorhout en 9 uit Lisse. De heer Warnaar zegt, dat Bloembollen* cultuur ook subsidie zal vragen aan Voorhout en Lisse, en het bedrag, dat daar toege staan wordt, komt in mindering van desa subsidie. Hij stelt voor de subsidie te ver leen en en is er zeker van, d3t er iets van terugkomt. Aldus wordt besloten. Comptabiliteit 1927. Wordt goedgekeurd. Verzoek OudshoornBisschops breedte weg Zuidzijde Zandsloot te bepalen op 81/? Meter. Over deze zaak wordt breedvoerig g®4 discussieerd. Na Dog eenige discussies wordt over het voorstel 8V2 M. breedte en IVf} M. rooilij11 gestemd. Uitslag 55; de heer Bisschops stemt ab belanghebbende niet mee. Tegen de heeren Schrama, Verkley, v. d. Geest, Bader en Warnaar Alsnu komt in stemming de breedte W bepalen op 8Vf> M Dit wordt aangenomen.- Ten slotte wordt de rooilijn bepaal °P 1 Meter van den weg. Verzoek N.V. E. Kruyff om uitste! vari 2-3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6