WIE IS EDMUND GRAY? 68"e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 25 October 1927 Tweede Blad No. 20740 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. FINANCIEN. GEMENGD NIEUWS. DE VLIEGTOCHT HOLLAND-INDIË EN TERUG. BINNENLAND. FEUILLETON. NED.-HERV. KERK. Beroepen: Te' Kloosterburen-Hornhuizen: J. R. Stratingh. te Hoogebeintum; Te Water graafsmeer: J. Langman, em. pred. te Voor burg. Aangenomen: Naar Amsterdam: T. G. van Reeuwijk. te HillegeTsberg. Bedankt: Voor Puttershoek: C. van der Wal, te Rijnsaterwoude; Voor Nieuw-Ven- nep: O. W. C. van der Veen. te Stadskanaal. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Anna JacobapoldeT: J. Dijk stra. te Grijpskerke; Te Zaltbommel: J. v. d. Leek. cand. te Hoorn. Aangenomen: Naar Heeg: H Bergema, cand. te Groningen; Naar Gorredijk: A. Mout cand. te Rotterdam. Bedankt: Voor Antwerpen: J. W. Esselink, te Eindhoven. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: Voor Ierseke: G. H. Kersten, te Rotterdam. VEERTIGSTE ALGEMEENE NEDERL. ZENDINGSCONFERENTIE. De 40ste algemeene zendingsconferenlie, die deze week te Amsterdam wordt gehou den werd gisteravond met een samenkomst geopend in de Koningszaal van Artis. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, den heer L. J. .van Wijk, zet deze uiteen, dat zending overwinning is, maar aan den naar ons gekeerden kant is het een strijd, waarin vele tegenstanders. Deze con ferentie zegt spr. wil een blik geven op dien strijd en op de twee groote tegenstanders, de machten van Islam en Animisme. Voorts is er den innerlijken tegenstand, dien het jonge christendom in zijn ontwikkeling ontmoet en eindelijk den zwaarsten tegenstand, dien van de oude christenheid, die niet gereed is de haar opgedragen taak te aanvaarden. Daarna wordt door spr. iets meegedeeld van het ontstaan der conferentie. Spr. schetst hierop met enkele woorden de uit breiding van het Nederlandsche zendings werk in de afgeloopen veertig jaren en brengt voorts belangrijke momenten uit dat tijdperk naar voren. Genoemd worden: de Zendingsschool, het zendingsconsulaat, de uitzending van nieuwe afgevaardigden van het bijbelgenootschap, de zendingssludie- raad, de internationale betrekkingen, terwijl tenslotte wordt aangewezen welke de irr- vloed is geweest, dien de conferentie op de ontwikkeling van het zendingswerk heeft gehad. Voorts wordt het woord gevoerd door dr. C. W. Th. Baron van Boetzelaar van Dub beldam. Hierna wordt de samenkomst met zang geslot°n. INSCHRIJVING NAT. SCHULD. Bij de gisteren gehouden inschrijving op Nationale Schuld werd ingeschreven op 3 mnds. promessen voor f18.000.000; op 6 mnds. promessen voor f 9.230.000 en op bil jetten voor f 53.644.000. Totaal f 80.874.000. De prijzen wareD resp. 999.50—987.50, 982.80—975, 1040—1000. Toegewezen werdvoor 3 mnds. promes sen f 3.680 000 voor 988.90, voor 6 maands promessen f 8.670.000, voorv 977.65, en aan biljetten f 46.922.000 voor 1002.10. Totaal f 59 272.0001 Het totaal bedrag waarvoor was inge schreven was als volgt verdeeld Amsterdam f 73.666.000, Rotterdam f 5.960.000. Den Haag f 1.248.000. RECLAME. H. P. H. KEEREWEER BEGRAFENISSEN Tel. 861 AUTO-TRANSPORT A.^.rhU6. CREMATIE 4762 WEER STAGNATIE IN HET ELECTRISCHE VERKEER. Beugel van een trein gebroken. Gisteravond is van den electrischen trein van Rotterdam naar Amsterdam, die te on geveer 19 uur 50 Hillegom moet passeeren, nabij Hillegom de beugel gebroken. De trein stopte op het station Hillegom. De reizigers werden met een volgenden trein verder vervoerd. DE HAARLEMSCHE „KWESTIE". Komt er nooit een eind aan? Weder heeft de Haarlemsche werklooze C. Otter gedemonstreerd. Zondagmorgen on geveer kwart over vijf ontdekte de politie hem en z^jn vrouw in een ledikant, geplaatst half op het trottoir en half in den tuin van een perceel aan de Kleverlaan, waar de wethouder van Openbare Werken en Volkshuisvesting, de heer A. Keinalda, woont. Het gezin van man, vrouw en kind had daar den geheelen nacht gelegen. De vrouw was nagenoeg geheel ontkleed. Ook was aan wezig F., een vriend van Otter. Bjj het aanbreken van den dag begon O. bjj den wethouder aan te bellen. Eenige agenten en rechercheurs hebben daarna het gezin verwijderd. De vrouw werd op een handwagen over gebracht naar de vroegere vuilnisbelt van Schoten, waar zij in een schuurtje gehuisvest werd. Later op den dag verzocht de politie O. met zijn gezin het terrein te verlaten. Deze weigerde echter, door de politie ver gezeld, weg te trekken. Ongeveer kwart over elf gisterochtend arriveerden O. en P. op het plein, waar zij voor het huis van den wethouder van het Armwezen, mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, een kinderwagon neerzetten met een kind erin. Vrouw 0. ging erbij op den grond zitten. O. en P. stelden zich aan den overkant van het plein op, vanwaar zij verschillende leuzen over straat schreeuwden. Daarna verwijderden zij zich. De vrouw bleef echter met haar kind in den wagen voor de deur zitten. Een groote menigte verzamelde zich natuurlijk voor het huis. Tegen 12 uur kwam de politie per motorrijwiel de vrouw weghalen, die voor gaf, niet te kunnen loopen. Op aandringen van de politie stond zij echter op en strompelde naaj* den zijspanwagen, waarin zij plaats nam. Een oud vrouwtje ontfermde zich over het kind, wikkelde het in een deken en bracht het zoo naar de moeder. Een dichte menigte verdrong zich op het trottoir. De kinderwagen werd door hulpvaardige lieden weggehaald. EEN GECOMPLICEERDE AUTO-BOTSING. Eenige personen gewond. Zondagmorgen te ruim halftwaalf reden twee autobussen van de Brockway Mij. langs den Rijksstraatweg te Bennebroek in de richting Haarlem. In den achtersten wagen waren geen passagiers; hij werd bestuurd door chauffeur Zuiddam van Heemstede, die voor het eerst, in dienst was. Voor de leiding was de chauffeur Kok kelkoren ook in den wagen aanwezig. Voor den stal van Huis te Bijweg moest de voorste wagen stoppen, om passagiers in te laten. Terwijl de chauffeur bezig was de vracht te ontvangen, reed opeens de achterste wagen tegen den voorsten op. De bestuurders zeggen, dat de wielen slip ten, doch ooggetuigen zijn van meening, dat de achterste wagen den voorsten wilde passeeren. Door den schok schoof de voor ste autobus verder over den weg. Juist kwam een personen-auto uit tegenoverge stelde richting, bestuurd door den eige- TE BENDER-ABBAS AANGEKOMEN. Luitenant Koppen is gisteren met ,,De Postduif" te Bender Abbas aangekomen na een vlucht van zeven uur. Het was een goede reis. Heden vertrekt „De Postduif" naar Bagdad. Betreffende de ontvangst in ons land van ,,De Postduif" bemand met luitenant Kop pen, Frijns en Elleman wordt gemeld: Bij gunstig verloop van de terugreis van ,,De Postduif" wordt het toestel Donderdag of Vrijdag a.s. op Schiphol verwacht. In verband met het vergevorderd seizoen en de aan een huldiging te Schiphol verbon den hooge kosten zullen te Schiphol alleen veiligheidsmaatregelen genomen worden en zal de huldiging zelf plaats vinden in hotel de l'Europe te Amsterdam alwaar de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart een receptie zal houden ongeveer 2 uur na de lan ding van ,,De Postduif" te Schiphol. Het publiek zal, zooals op de gewone dagen, vrijen toegang hebben op een be paald gedeelte van Schiphol. Met het oog op de veiligheid van ,,De Postduif", der naar den heer T. de Jonge. In den wagen waren gezeten zijn vrouw, zijn zuster en vier jongens. Een botsing was onvermijde lijk, Beide auto's werden ernstig bescha digd, vooral de personen-auto's. De zuster van den heer De Jonge brak haar rechter bovenarm en had een verwonding aan het voorhoofd. Mevr. de Jonge had een wonde aan het linker scheenbeen, en een twaalf jarig zoontje een gespleten tong. De heer De Jonge had geen uitwendige verwondin gen, doch klaagde over inwendige pijnen. De bestuurder Kokkelkoren was aan hoofd en handen gewond. De politie onderzoekt de zaak. DE ONTPLOFFING TE ZAANDAM. Omtrent het ongeluk in het Lunapark te Zaandam wordt nog nader gemeld: Aanvankelijk bestond de meening, dat de fotograaf Raaphorst uit Waasenaar (niet uit Amsterdam, zooals oorspronkelijk gemeld was) er tamelijk goed was afgekomen. Bij de ge neeskundige behandeling aan de gemeente lijke kliniek, bleken de wonden aan den arm ernstiger te zijn, dan zich eerst liet aanzien, doordat stukken blik van het toestel diep in het vleesch waren gedrongen, zoodat Maan dagmiddag een operatie noodzakelijk bleek Do overige gewonden maken het tamelijk wel. Naar nader is gebleken zijn behalve de 15-jarige David Dame, die overleden is, in het geheel twaalf personen gewond. Maandagmiddag heeft het parket uit Haar lem, vertegenwoordigd door den substituut- officier mr. Andringa en den rechter-com- missaris een onderzoek ter plaatse ingesteld, onder deskundige voorlichting van luitenant H. A. M. van de artillerie-inrichtingen. DE NIEUWE RIJWIELPLAATJES. Ruimte voor naam of merkteeken. Op de nieuwe rijwielplaatjes zal, naar de „N. Crt." verneemt, een vakje worden uit gespaard, waarin de naam of een merkteeken van den eigenaar gekrast kan worden. De plaatjes zullen ook dezen keer nog de af korting R.W.B. dragen, maar vermoedelijk zal het wel de laatste keer zijn. Men heeft n.l. onlangs geconstateerd, dat een verval- scber de plaatjes in het Zuiden van Duitsch- land machinaal liet namaken. Hy had op gegeven, dat het insignes waren voor den Koomsch-Katholieken Werklieden Bond. Ge lukkig is het bedrog tijdig ontdekt. CENTRALE VAN HOOGERE RIJKSAMBTENAREN. De Vereenigingsraad van de Centrale van Hoogere Rijksambtenaren heeft te Amsterdam vergaderd, waarbij tevens het tienjarig bestaan van de Centrale is her dacht. De aftredende bestuursleden, de heeren K. van Schouwen en ir. N. de Voogt, wer den bij enkele candidaatstelling herkozen,. Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken hield het bestuurslid, de beer A. H. Thesing, beschouwingen over de in behan deling zijnde capitulantenwet. Het bestuurslid, de heer K. van Schou wen, vatte m een herdenkingsrede de ge schiedenis der Centrale in de afgeloopen tien jaren samen, waarna de vergadering hulde bracht aan de heeren C. H. B. de Korver, G. de Noo en K. van Schouwen, die sedert de oprichting deel van het be stuur hebben uitgemaakt. Met een gemeenschappelijke^ maaltijd werd de bijeenkomst besloten. GEDENKTEEKEN VOOR IN FRANSCHEN KRIJGSDIENST GEVALLEN NEDERLANDERS. Aan e*n diner van de Buitenlandsche Persvereeniging, dat Zondagavond te Am sterdam plaats had, heeft dr. M. de Har- togh, secretaris van Nederland in den Vreemde, the o.a. als gast aanzat, meege deeld, dat een commissie wordt gevormd voor de oprichting van een gedenk+eeken voor de tijdens den oorlog in Ftanschen krijgsdienst gevallen Nederlanders. NIEUWE MAILBOOT VAN DE MAATSCHAPPIJ „NEDERLAND". AI weer orooter zeekasteel. Het „Hbld." verneemt, dat bij de directie van de Stoomvaart-Mij. „Nederland" het rlan bestaat tegen het einde van het jaar de inschrijving open te stellen voor het bou- wen van een nieuwe mailboot. De desbetreffende ontwerpen naderen hun voltooiing. Het nieuwe schip, dat Johan van Oldenbarneveldt zal worden gedoopt, zal het grootste zijn van de vloot der ree- derij. Heeft de einde Februari a.s. in de geregelde vaart komende „Christiaan Huy- gens" een inhoud van 16.000 bruto regis- terton, de „Johan van Oldenbarneveldt" zal een inhoud hebben van 18.000 bruto regis- terton en 17,8 mijl loopen, d. i. één mijl méér dan de „Huygens". Het toenemende passagiersvervoer en het vervangen van oudere door nieuwe boo ten, maken de uitbreiding der scheeps- ruimte van deze Mij. noodzakelijk. Ook de nieuwe boot zal, volgens de plannen, met de beste mailbooten ter wereld kunnen wed ijveren. CORRUPTIE IN DE GASINDUSTRIE. De directeur te Hulst gestraft. Het Dagblad van Noordbrabant meldt: „Naar ons ter oore komt, is de Hulsier gas- directeur wegens overtreding van zijn ambte lijke bevoegdheid gestraft met salarisvermin dering en terugstelling in rang. Dit laatste déél van de straf betreft alleen een naams verandering der functie De directeur heelt bekend zich aan voormelde overtreding te hebben schuldig gemaakt Geautoriseerde vertaling naar bet Engelsch van WALTER BESANT. door Mej. E. HOOGEWERF. Ze voerden een deel van het programma uit, gingen schilderijen zien. Het wa9 acht jaar geleden, dat Athelstan zulk een genot had gesmaakt, en daarna gingen ze in het Park wandelen, waarna ze thui9 op George wachtten, en vervolgens met hun drieën een gezellig dinertje hadden in een restauratie! in Regent Street. De rest van den avond brachten ze bij Athelstan door en hadden daar een paar echtgenoegelijke uren. Als bij stilzwijgende overeenkomst ver meden ze één onderwerp: de naam van Ed mund Gray werd niet genoemd, zoomin als er eenige zinspeling werd gemaakt op de boosaardigheid van Check lev. Ze praatten ■van den ouden tijd, toen Athelstan een groote en George een kleine jongen was, en Elsie nog bijna een baby. Ze praatte tot midldernacht. Toen stond Elsie op: »,Wat er ook gebeuren moge. Athelstan", ze, „den twaalfden heeft ons huwelijk plaats". ..Nu ze weg is", zei George, „moet je mij eens vertellen, waarom ze niet thuis wilde blijven?" -Eigenlijk precies om de'zelfde reden, als Peigerde thuis te blijven. Ze waren toen ffimers dadelijk bereid, om aan te nemen, De Minister van Arbeid heeft ont bonden de commissie voor de volledige tandprothese, benoemd bij zjjn beschikking van 25 Jan., onder dankbetuiging aan haar voorzitter en overige leden voor de door hen bewezen diensten en verrichte werk zaamheden. dat ik, van een man van eer, een verval- scher was geworden? En nu waren ze even zeer bereid, ja. ik schaam me haast, het Ie zeggen maar mijn moeder en zuster waren evenzeer bereid, om te denken, dal jij en ik samen nu weer die laatste reeks ver- valschinge'n hadden bedacht en uitgevoerd. In verband hiermee wTas het noodig, een kun stig stelsel in elkaar te zetten, namelijk, dat ik al acht jaar lang in Londen zou geleefd hebben van de uitvoering van al dergelijke schoone praktijken, en dat ik, ten slotte, nog jou zou hebben overgehaald, om samen te doen met dit listig ondernemen". ,,'t Is toch te gek!.... Maar ik ver wachtte wel zoo iets! Inf.us9chen.daar kunnen we makkelijk genoeg een eind aan maken!" „In ieder geval zal dat zaak zijn! Of het nu daarom zoo gemakkelijk gaat?.... Ver geet niet, dat je met een boosaardig en misschien straks wanhopig mensch te doen hebt. Hij zal het „geval" zoo gauw mogelijk zien te verbreiden. Daarom mogen we wel aan den gang gaanl" „Ja, maar hoe?" „Ik weet niet. We «moeten met ons drieën samenwerken. Elsie zal een uitstekende de tective zijn. En laten we in het geheim wer ken. Ik ben blij heel blij dat Elsie hier gekomen is." HOOFDSTUK XIX. Kwaadsprekend gefluister. WoTdt iets van de daken afgeschreeuwd, och. dan schenken de menschen er geen aandacht aan maar eerst als een kwaad sprekerij gefluisterd wordt, dan krijgt ieder ze te hooren en maakt ze oneindig veel meer indruk. Checkley had den bal aan het rollen ge maakt en het hcele kantoor-personeel wa9 vervuld van die verschrikkelijke geschie denis. De „oude getrouwevan het huis Dering en Zoon had zijn geheim toever trouwd aan de bladen van zijn copie-boek, Hier werd het gevonden door den jongen, die de copie-pers behandelde. Terwijl hij de bladzijden omsloeg, zag hij daar: „Wie heeft de stukken gestolen? De nieuwe deelge noot. Wie heeft vervalsching in ge schrifte gepleegd met de brieven? De nieuwe deelgenoot. Wie heeft de safe bestolen? De nieuwe deelgenoot. Dat was me wat voor zoo'n onschuldigen copie-jongen. Geen wonder, dat heel zijn ge moed in opstand kwam en dat hij. toen het schafttijd werd, zijn geheim aan een ande ren jongen vertelde. Die wéér aan een ander, en zoo voort, en zoo voort, en zoo voort.... het heele personeel lang3; dat het de nieuwe deelgenoot was, die geluk kigste van alle jongelui, die toch al een sprong had gemaakt van twee-honderd op twee-duizend pond: die nu nog verval sching in geschrifte bad gepleegd en de kas had bestolen. Maar er waren er toch ook, die geen ge loof sloegen aan dat gefluister. Zij wezen er op, dat de nieuwe deelgenoot blijkbaar op den besten voet van verstandhouding ver keerde met den ouden deelgenoot en, als zulke dingen voorkomen, is het toch uit met alle vriend- of deelgenootschap. Ze gingen zelfs wel zoo ver, dat ze betuigden, dat ze den nieuwen deelgenoot ten eenenmale niet in staat achtten, voor zoo'n verleiding te bezwijken. Anderen beweerden, dat het praatje zeker in de wereld was gebracht door den ouden Checkley, die. niet om de een of andere persoonlijke grief, maar puur uit jaloezie, een ander niet eenigen invloed gunde op zijn ouden chef. Hoe verdeeld dus ook de opvatting, heei het personeel verkeerde in spanning I En geheel onbewust van dezen burgeroorlog de eene partij toch fluisterde de beschul diging, de andere ontkende ze ging het voorwerp van deze verdeeldheid stil en onverstoord zijn gang. Nadat hij echter gehoord had, dat de oude klerk de beschuldiging op hem wilde wer pen, werd George het fluisteren gewaar. Toen hij op den ochtend, het eerste kantoor doorging, merkte hij, dat alle klerken hem nieuwsgierig naoogden, al waren ze ook naar het 9cheen, geheel verdiept in hun werk. Op de trap ontmoette hij den jongsten klerk, die een kleur kreeg tot achter de coren, in het bewustzijn van z'n verden king. Op weg naar zijn eigen vertrek, door het kantoor van zijn eigen klerken, voelde hij, dat ze onder elkaar fluisterden, zoodra de deur achter hem dicht was. Dit maakt hem ontzettend boos. Toch kon men, om zulk een enkel gefluister, zijn drift niet toonen. Ten onrechte verdacht te worden, maakt een mensch beslist veel prikkel baarder, dan dat de verdenking gegrond is. Van het oogenblik af, dat George dan ook had plaats genomen aan zijn schrijftafel, was zijn ergernis steeds heftiger geworden. In deze stemming was het dat hem een kaartje werd overhandigd: „Ik kan sir Samuel dadelijk ontvangen", zei hij. Toen sir Samuel het kantoor van den nieuwen deelgenoot binnentrad, fluisterden de nieuwe klerken tegen elkaar: „Nu ie het met hem gedaan! Die durft. belangstellende bezoekers zelf en van de vliegdiensten wordt het publiek dringend verzocht om zoowel voor als na de landing van ,,De Postduif" achter de hekken te blijven, die op het terrein zijn opgesteld. De bemanning van ,,De Postduif" zal zoo spoedig mogelijk na de landing per auto naar hotel de l'Europe vertrekken waarbij, alvorens het vliegterrein te verlaten, langs het aanwezige publiek zal worden ge reden. De te volgen route voor bezoekers, die per auto naar Schiphol willen gaan, even als de route, welke door de bemanning van „De Postduif" op haar rit naar de 6tad zal worden genomen, zullen nader worden bekend gemaakt. Nader meldt Reuter heden uit Bushirei Hedenmorgen om 9 uur \a luitenant Kop pen, na een vlucht van 3 uur uit Bender- Abbas hieT aangekomen. Om 10 uur is hij weer doorgevlogen naar Bagdad. Omtrent de oorzaak kan niets met zekerheid worden bepaald. Vermoed was, dat de vlam in aanraking is geweest met den voorraad magnesium, waardoor dit is ontbrand. Van do gewonden worden er thans nog 4 in het gemeentelijke ziekenhuis verpleegd. ZEEROOVERIJ? ,,Berlingske Tidende" van 20 October meldt: Onder de visschers in Esbjerg heerscht groote verontwaardiging tegenover buiten, landsche stoomtreilers en over hun bru taal optreden tegenover hun kleinere col lega's, de kotters, op de vischplaatsen in de Noordzee. Het zeegetrecht te Esbjerg heeft van ochtend een zaak behandeld, die een ka rakteristiek voorbeeld is. De schipper van den Esbjerger kotter Johanne, Frederik Lambergen, had a&n de politie gemeld, dat een Nederlandsche trei- ler de Johanne anderiialf uur lang had meegesleept en ten slotte was verdwenen, de ankerkettingen van den kotter mee nemende. De Nederlandsche treóler, die zijn nummerplaat met een zeil had bedekt, was recht op de Johanne ingevaren en had haar ankertouwen te pakken gekregen, waarna de sterke treilen" den kotter ander half uur lang achter zich aansleepte. Eerst toen er gevaar voor een botsing was, had schipper Lambertsen zijn lijnen ge kapt, waarna de treiler verdween. De bemanning gaf een gelijkluidende verklaring en karakteriseerde het gebeurde kort en bondig als zeerooverij. Men zal trachten uit te vinden, welke treiler het is geweest. Let eens op: Ze zullen hem niet ver volgen. Als het één van ons was. Dat zou wat anders zijn! Sir Samuel komt hem enkel maar waarschuwen". Sir Samuel groette, koud en gewichtig, als altijd, en nam een stoel. „Een enkel woord sir," begon hij, „een enkel, ernstig woord!" George zat in luisterende houding. Hij wist. wat komen zou. Sir Samuel zocht een inleiding, want hPt is niet makkelijk, om tegenover een hoogst- achtenswaardig joDg- inensch in een hoogst achtenswaardige po-< sitie, te voorschijn te komen met de ver klaring. dat hij beschuldigd wordt van zulk een leelijk iets. „Ik ben hier," zei hij, „zonder dat mijn •broer er van weet, om u een raad te geven". „Zou die raad verlangd worden, denkt u?" „In een geval als dit, verlang ik, dal die raad wordt opgevolgd," antwoordde sir Sa^ muel, met waardigheid. „Er zijn omstandig heden, dat men moet spreken, dat het zijn plicht is, te spreken. Vergeet niet, dat ik uw zwager zou worden. „U zult mijn zwager worden. Maar gaat u voort, sir Samuel. Wat heeft u te zeg gen?" „Er zal gelijk u zeker wel verwacht en vreest een beschuldiging tegen u uitge sproken worden van medeplichtigheid in een lange reeks van vervalschingen." „Waarlijk? Ja. ik heb het laatst van Elsie gehoord, dat er sprake was van zoo'n beschuldiging. Maar, sir Samuel, een man van uw ervaring moest toch erkennen, dat het niet voldoende is, of nu al zoo'n dwaze oude klerk een beschuldiging uitspreekt, maar er moet toch eenig verhand zijn tus- schen den beschuldigde en het vergrijp?" (Wordt vervolgd)j j

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 5