Voor de Slaapkamer: ARDATH1 VIRGINIA Wetl.P.DE WILDE&ZONEN's 222 AGENDA. VISSCHERIJ-BERICHTEN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. 'X LAATSTE BERICHTEN. Dinsdag. Jeruel (Groenesteeg)Bijbelbespreking. 8 uur. Stadszaal: Haarl. Orkest-Vereeniging, S u. Stadszaal (kleine zaal): Ned. Reisvereeni- ging afd. Leiden. Spr. mr. Smit uit Arnhem over „Een tocht door de Alpen". 8 1/4 uur. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Bijbel lezing. 8 uur. Woensdag. Jeruël (Groenesteeg): Vertelmiddag. 3 u. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Radio. !7>/j uur. Wijkgebouw Langeslraat: Spr. mr. Joekes over „De internationale arbeidsorganisatie". 8 uur. De avond-, nacht em Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 Oct. tot en met Zondag 30 October waargenomen door de apotheek van den heer M. BoekwrjV .Vischmarkt 8, telef. 552. RECLAME. IJzeren- en Houten Ledikanten, Staaldraad-Matrassen, Kussens, Kapokmatrassen, Dekens, Spreien, Nachtkastjes, Legkasten, Ameuble menten, Waschtafels, Stoelen, zoowel in Lacqué als in Eiken uitvoering enz. BEDDENHANDEL. 124 NIEUWE RIJN 39-40 - TEL. 2158 dus besloot spr. op het gebied der economie, politiek, onderwijs, kunsten en wetenschap pen staat sovjet-Rusland daar als een lich tend voorbeeld voor het wereldproletariaat, In het tweede gedeelte van zijn „betoog" behandelde spr. de onlusten in Indië, waar, zooals hij dat noemde, „een afschuwelijk bloedrêgime gevoerd wordt ter wille van den winsthonger van het Hollandsche imperia lisme". Spr. deed griezelige verhalen van arme koelie9, die door groote heeren afgeranseld worden, tot zij er dood bij neervallen, van afschuwelijke martelingen, die in Indië da gelijks bij tientallen voorkomen en waarbij de folieringen aan den Indiaanschen mar telpaal kinderspel zijn, en van arme on schuldige Indonesiërs, die zonder eenigen Vorm van rechtspraak verbannen worden naar Nieuw-Guinea, waar de Koppensnellers de aankomst van de boot ternauwernood kunnen afwachten en waar de overblijven- den bezwijken aan vreeselijke moeras koortsen En de aanwezige leden der C. P .H. knik ten goedkeurend met het hoofd en mompel den. dat het toch wel héél erg was, daar in Indii. Met een slotwoord van voorzitter Van Weizen, die de aanwezigen nog meer van zulke griezelverhalen beloofde, als ze maar abonné werden op „De Tribune", werd deze „leerzame" bijeenkomst gesloten. Men ziet: een prachtige voorstelling. Al leen de werkelijkheid.... zij is „iels" an ders Bij resolutie van den Minister van Financiën is met 1 Nov. den districtsbouw- kundige bij den rijksgebouwendienst W. C. van der Eem, alhier, op verzoek eervol ont slag verleend wegens verandering in de inrichting van het dienstvak, waarbij hij werkzaam is. Benoemd is per 1 Januari 1928 als onderwijzer aan de Christelijke school Oos- terslraat 16 alhier (hoofd de heer W. A. Bodewes), de heer P. Hogeweg, onderwijzer te Gouda. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor, alhier, (O. L. Vr. Onb. Ontv.) als opvolger van pasloor Crom- bach den weleerw. paler J. A. Heiling 0. F. M. De eerstvolgende vergadering van den Gemeenteraad zal plaats hebben op Maan dag 31 October a s. Voor de tweede maal in dit seizoen heeft gisteravond' het „Rotterdamsch-Hof- stad-Tooneel" alhier „Het Poiitie-raadsel" opgevoerd en ook voor den tweeden keer was in den Leidschen Schouwburg een tal rijk publiek aanwezig, dat genoten heeft van het zeer goede spel en meegeleefd met de politie-speurders bij hun nasporingen om den „glipper" te ontdekken. Op dezen avond was er bovendien extra-sensatie doordat het eerste bedrijf hoogst zonderling eindigde en het publiek daarna geruimen tijd moest wachten, totdat.de heer Gemberg mede deelde. dal de actrice Jo van Walraven, die thans ten tooneele had moeten verschijnen, nog niet was gearriveerd. Spreker zeide dat derhalve nu zou worden gepauzeerd, en mocht onverhoopt de actrice ook daarna nog niet aanwezig zijn, dan... enfin: men had naar huis kunnen gaanl Doch juist toen het publiek zich naar den foyer begaf, kwam de lang verwachte binnen. Veel applaus was haar deel, en een minuut later hing de spanning weer zwaar in de zaal1 Bij den ontvanger der directe belas tingen alhier is f 415.05 gestort wegens te weinig betaalde belastingen. Door F. N. S., alhier, werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel. Hrj had het even geplaatst voor een café aan de Haarlemmerstraat. Nadat hij er eenigen tijd had vertoefd bleek het rijwiel verdwenen. IJMUIDEN, 25 Oct. 1927. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.200.90; Griet per kist van 50 K.G. f 47—20; Tongen per K.G. f 1951.10; Groote Schol per kist van 50 K.G. f45; Middelschol per kist van 50 K G. f47; Zeischol per 50 K G. 14140; Kleine Schol per kist van 50 K.G. (266; Schar per kist van 50 K.G. f 135; Tongschar per kist van 50 K.G. f 4535; Roggen per 20 stuks f 2412.50; Vleeten per stuk f 2.20 1.50; Pieterman en Poontjes p. kist van 50 KG. f 9.502.20; Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. 6042; Middel Schelv. per kist van 50 K.G. 12922; Kleinmiddel Schelvische per kist van 50 K.G. f 17.50 12; Kleinei Schelv. per kist van 50 K.G. i 10.503.40; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f5647; Gullen per kist van 50 K.G. f 175.50; Lengen per 9tuk f 1.500.80; Heilbot per K.G. f 1.501.10; Wijting per kist van 50 K.G. f 5.502.20; Koolvisch per stuk f 1.750.23; Makreel per kist van 50 K.G. f 1612. Er zijn 17 stoomtrawlers binnengekomen en in den haringhaven de loggers KW 154 met 357. KW 59 met 306. KW 147 met 425, KW 173 met 365, KW 163 met 333 en KW 53 me) 471 kantjes pekelharing. 21 Oct. Tusschen 52 gr. 56' tot 52 gr. 47' Nbr. en 2 gr. 33' tot 3 gr. 5' 01.: KW 2, 11 last; KW 22, 7 last; KW 28, 17 last; KW 60, 19 last; KW 68, 42 kantjes; KW 69, 14 last; KW 89, 6 last; KW 103, 6 last; KW 130, 12 kantjes; KW 132, 8 last; KW 141, 30 kantjes; KW 154, 20 last; KW 163, 18 last. 22 Oot. Tusschen 52 gr. 52' tot 52 gr. 46' Nbr. en 3 gr. 2' tot 2 gr. 35' 01.: KW 2, 11 last; KW 49, 17 last; KW 132, 8 last; KW 173, 21 last. 23 Oct. Tusschen 52 gr. 50' tot 33 gr. 4' Nbr. en 2 gr. 20" tot 2 gr. 45' 01.: KW 7 16 last; KW 99, 1 kantje. DE ALGEMEENE TOESTAND. Lloyd George als vredesapostel. De conferentie voor in- en uitvoerverboden. In een rede heeft Lloyd George, de vroe* gere Engelsche premier, nog eens nader de puntjes op de i gezet dan in zijn inter view met Th. Wolft'. Hjj zeide daarbjj o.a.: Twee derden van de Europeesche naties waren opnieuw tot de tanden gewapend, en ofschoon de logers niet veel grooter waren dan voor den oorlog, was hun uitrusting veel "beter en waren alle voorzien vaD de nieuwste vindingen op het gebied van den chemischen verdelgingsoorlog. Het andere derde deel van Europa was daarentegen zoo goed als weerloos en op genade of ongenade aan de militair toegeruste naties overgele verd. Het was dan ook niet te verwonderen dat in sommige landen bitter geklaagd werd over den uitleg, dien men aan de vredes verdragen en vredesvoorwaarden gegeven had, waarin de ontwapening uitdrukkelijk in het vooruitzicht was gesteld. Er kon geen vrede in Europa komen, want dit derde deel beschuldigde en niet ten onrechte, de overige twee derden van een grove woordbreuk» en onder deze laatsten waren de mogend heden, die in 1914 ten behoeve van de heiligheid en onschendbaarheid van gesloten verdragen ten oorlog waren getrokken. Een nieuwe oorlog was dan ook absoluut onvermijdelijk, tenzij een internationaal scheidsgerecht werd opgericht, dat het ver trouwen van de geheele wereld bezat en met onbeperkte bevoegdheden was toegerust en tenzij in de tweede plaats in alle voikeren het levendig bewustzijn zou gewekt worden dat hun veiligheid .beter op gerechtigheid berustte dan op brute klacht en machts ontplooiing. „Wij moeten den horizon voor alle volken verbreeden en hen buiten hun grenzen niet langer vyanden maar broeders doen zien, die met den zelfden goeden en ernstigen wil bezield zijn om den oorlog te verafschuwen en tot eiken prjjs onmo gelijk te maken". Do mislukking van de Geneefsche mari tieme conferentie is een ramp geweest van de eerste grootte omdat ze overal in Europa en Amerika het vertrouwen der volkeren in eikaars goeden wil weer geschokt en ernstig beleedigd heeft. Wij moeten de vol keren overtuigen, dat hun veiligheid als natie veel beter beschermd wordt zonder dan met oorlog, want nu bijna tien jaar na het einde zuchten nog alle volkeren onder de gevolgen en noch overwinnaars noch overwonnenen hebben zich van de geslagen wonden kunnen herstellen. De Volkenbond kan alleen deze aanpassin gen niet tot stand brengen, maar elke poging tot herziening moet met discretie en geduld worden ondernomen. Het gevaar komt voort uit de al te strenge interpretatie der vredesverdragen of de niet-uitvoering van hun bepalingen door de overwinnende naties, vooral de clausules over do bescherming der minder heden; ook de voortzetting van de bezet ting van het Rtfnland, nadat Duitschland een eerlgke en doeltreffende poging gedaan heeft om zjjn verplichtingen na te komen. Lioyd George koestert vrees omtrent de gevolgen, indien de Fransche regeering zich uitspreekt voor een voortzetting der Rftnbezetting. In de mandalencommissie is onze land genoot de heer Van Rees door den voorzitter der commissie en den Geneefschen hoog leeraar Rappard gehuldigd voor een onlangs door hem uitgegeven boek, getiteld ,,Les mandats intemationaux", dat, zooals de voorzitter het uitdrukte, de commissie haar moeilijke taak, de publieke opinie meer ver trouwd te maken met het werk der manda- tencommissie, wezenlijk heeft vergemak kelijkt. De conferentie vooi de afschaffing van in- en uitvoerverboden heeft de algemeene discussie over de artikelen 4, 5 en 7, die handelen over de uitzonderingsbepalingen en de beslechting van eventueele geschil len over een interpretatie dezer bepalingen, beëindigd. De volgende dagen zal een rap porteurscommissie onder voorzitterschap van Colijn aan de hand der amendementen trachten een nieuwe redactie voor deze ar tikelen te vinden. Zooals uit de besprekin gen is gebleken, aldus bet „Hbld.", heeit zij daarbij de keuze tusschen een meer al- gemeene, vage redactie dezer artikelen, dio voor verschillende interpretaties ruimte laat, en een zoo scherpe omlijning, dat ver schillende interpretaties niet mogelijk zijn. De heer Posthuma heeft verklaard, dat de Nederlandsche delegatie zich ten aan zien van de uitzonderingsbepalingen ver- eenigt met de Duitsche en Italiaansche wij zigingsvoorstellen, die overeenstemmen met de uitzonderingsbepalingen, die de moder ne handelsverdragen bevatten. Indien de conferentie met deze uitzon deringsbepalingen nde>t kan meegaan, is cLe Nederlandsche delegatie bereid reke ning te houden met het verlangen van een of meer delegaties om die uitzonderings bepalingen uit te breiden. De Nederlandsche delegatie wenscht het artikel 2 der uitzonderingsbepalingen, han delende over buitengewone en abnormale omstandigheden, te zien beschouwd als een veiligheidsklep, die nie«t te gemakkelijk en ook niet te moeilijk werkt! De delega tie zou wenschen, dat die uitzonderingen alleen iD kritieke omstandigheden gelden. De heer Posthuma betoogde, dat voor komen moet worden, dat aan deze uitzon deringsbepalingen verschillende interpreta ties worden gegeven en dat het scheppen van een constante jurisprudentie in de de hand moet worden gewerkt. Spr. herinnerde er daarna nog eens aan, dat de vrijheid van den internationalen ruilhandel dan pas wordt vergroot, wan neer de uitvoerverboden afgeschaft en de excessieve douanetarieven verlaagd zijn. De Nederlandsche delegatie diende in verband hiermede bij de conferentie een motie in om dit verband tusschen in- en uitvoerverboden eenerzijds en de douane tarieven anderzijd» te accentueeren. Oud-minister De Graaff lichtte de posi tie van Nederlandsch-Indië ten aanzien van de in- en uitvoerverboden toe. Hij zette uiteen, dat een zelfde vrijhandelsge- zinde politiek als door Nederland wordt gevolgd, ook als richtsnoer voor den han del in de Oost dient. De beide invoerver boden van opium en zout zijn in overeen stemming met de bedoelingen der confe rentie. De heer De Graaff deed uitkomen, dat in Nederlandsch-Indië de in- en uitvoer rechten geen onderscheid maken naar ge lang van de landen van herkomst en be stemming. Spr. wees ten slotte op het belang voor onzen Oost van het reserveeren der uit zonderingsbepalingen van art. 5 voor kri tieke omstandigheden. Het gouvernement van Indië toch moet het recht hebben om in geval van een misoogst van rijst het land tegen hongersnood te beschermen door verbod tot uitvoer van rijst naar andere gebieden. De heer Wibaut hield nog een rede, waarin hij de noodzakelijkheid bepleitte, alle geschillen in de commissie over uitzon deringsbepalingen zonder onderscheid aan het Perm. Hof Internationale Justitie in Den Haag ter beslissing voor te leggen. DUITSCHLAND. Na Gilbert's opmerkingen. Gistermiddagheeft de kabinetsraad zich bezig gehouden met de vraagstukken der schadevergoedingspoliliek, welke in het le ven geroepen zijn door het memorandum van den agent voor de herstelbetalingen. De minister van financiën, die in den loop van den dag ook den Pruisischen minister van financiën op de hoogte gesteld had heeft in dezen ministerraad verslag uitge bracht over zijn besprekingen met den agent voor de schadevergoeding. Heden zal de Rijksminister van financiën de vertegen woordigers der regeeringspartijen en de ver tegenwoordigers der overige partijen inlich ten. Verder zal de Rijksregeering vermoede lijk een openbare verklaring over het memorandum van Parker Gilbert afleggen. De onderhandelingen van den minister van financiën met den schadevergoedingsagent, die Zaterdag begonnen, en nog geen resul taat opleverden, zullen voortgezet worden. De Deutsche Diplomatik politische Kor- respondenz schrijft 0 a.: ,.De groote vooruitgang van het plan- Dawes bestond juist in de uilschakeling van de politieke kwesties en in de vorming van een automatisch mechanisme, dat het mogelijk maakt telkens, naar mate zij zich voordoen, rekening te houden met de eco nomische en andere omstandigheden, die bij hel ontwerpen van het plan niet voorzien konden worden. De poging, bijzonder van een deel der Fransche pers, om thans poli tieke elementen in de zaak te mengen, is bi] voorbaat gedoemd om te mislukken ten aanzien van den klaren inhoud der Dawes- bepalingen. Duitschland zal zich in een dergelijke campagne van politieken aard niet laten betrekken en wij zullen weten te voorkomen, dat de economische vragen, waar het omgaat en waarvan de ernst wel wordt ingezien, anders dan tot nog toe, anders dan economisch, behandeld wor den". Volgens de Vossische Zeilung slaat hel in regeeringskringen reed9 vast, dat, sinds Parker Gilbert zijn démarches ondernam, het plan bestaat de salariswet zóó te wijzi gen. dat ze geringere financieele belasting zoowel voor hel rijk als de bondsstaten zou beteekenen. Men zou in de commissie trachten meerdere posten van het ontwerp te schrappen en aldus een paar honderd millioen mark te bezuinigen. Enkele bladen verzekeren, dat de Duit sche volkspartij het nauwelijks mogelijk acht de nieuwe schoolwet nog door dezen Rijksdag te doen aanvaarden. De volks partij zou de overige partijen van de regee- nngscoalitie den raad hebben gegeven de verdere behandeling te laten rusten tot na de verkiezingen en dit niet alleen om rede nen van financieelen aard, maar ook om verdere moeilijkheden in den schoot der coa'itie te vermijden. Bevestiging van deze laatste ideeën ont breekt echter. ENGELAND. De markies van Cambridge f Gisteravond is de markies van Cambridge de broeder van Koningin Mary in het zie kenhuis te Shrewsbury overleden. Reeds eenigen tijd was de markies ongesteld. Gisteren was zijn toestand zeer verergerd, en in allerijl werd hij geopereerd, doch het was reeds te laat. De markies van Cambridge, die 59 jaar oud is geworden, 16 in Kensington Palace geboren, als de oudste zoon van den hertog van Teek en van prinses Mary Adelaide, dochter van den eersten hertog van Cam bridge. Hij nam actief deel aan den coilog in Zuid-Afrika, terwijl hij tijdens dan grooten oorlog als assistent-militair secre taris aan het ministerie van oorlog en later in de hoofdkwartieren in Frankrijk werk te in den rang van brigadier-generaal. In 1900 volgde hij zijn vader cp in zijn titel van hertog van Teek; in 1917 werd hij markies van Cambridge. ZUID-SLAVIE. De ontevreden oppositie De komitadzjie weer in actie In de Skoepsjtina heeft Pribisjewilsj, de leider van de onafhankelijke democraten, onder herhaaldel ijken bijval van de oppo sitie. vooral van de Kroaten, verklaard dal de Kroaten in die gebieden van Zuid-Slavië, die vroeger deel uitgemaakt hebben van Oostenrijk-Hongarije, toen niet zoo zonder vrijheid leefden, als men zich dat in het huidige Servië voorstelt. Met spijt moest moest worden vastgesteld, dat de Zuid- Slaven in die gewesten, die onder vreemde heerschappij hebben gestaan, meer politieke vrijheid en meer politieke rechten bezaten, dan hun thans in hun eigen staat worden toegestaan. In den afgeloopen nacht hebben benden Bulgaarsche komitadzji's weer een inval op Joego-Slavisch gebied gedaan. Zij vielen het dorp Ibcid aan. Na hevige gevechten slaagde men er in de aanvallers terug te drijven. Later vond een aanval plaats op het mu nitiedepot te Rylbu. Toen echter de schild wacht alarm maakte, sloegen de aanvallers op de vlucht. ROEMENIE. Prins Carol en zijn terugkeer. Zondagnacht werd op het station van het Roemeensche stadje Timisj nabij Kron- stadt, Maroilesco, gewezen onderstaats secretaris bij het departement van financiën in het kabinet Averescu, in hechtenis ge nomen. Maroilescu kwam uit Parijs, waar hij verschillende besprekingen met den ge wezen kroonprins Carol heeff gehad. Hij bevond zich op weg naar Boekarest. In zijn bezit was een mededeeling van Prins Carol aan leidende politieke partijen. Het lag in de bedoeling van Maroilescu op 1 No vember a,s. een nieuw blad te doen ver schijnen en daarin propaganda te maken voor den terugkeer van CarcJ. De Roemeensche regeering heeft de bla den verboden het bericht over de arrestatie van Maroilescu te verspreidenindien dit verbod niet wordt geëerbiedigd, zal het betreffende blad in beslag worden geno men on wordt de directeur gearresteerd. TURKITE Het program der regee- ringspartij. De Turksche Volkspartij heeft een partij'- program aangenomen, waarin als onwan kelbare grondstellingen van de partij wor den vastgesteld: onvoorwaardelijke be scherming van de republiek, volkomen scheiding tusschen geestelijk en wereld lijke aangelegenheden, alles van en voor het volk, geen voorrechten voor bepaalde pdrsonen en volledige gelijkheid voor allen. Het program behelst verder de voorschrif ten voor de afgevaardigden van de partij die vlak voor de algemeene verkiezingen bekend gemaakt zijn. 28 dezer heeft de eerste officieele volks telling plaats. RUSLAND. Uitgezet Vonnissen-woede. Wegens hun oppositie zijn Trotzki en Zinovjef uit het Centraal Comité der com munistische partij gezet. De rechtbanken blijven doodvonnissen uitspreken tegen z.g. spionnen voor En geland 't Wordt een soort sport RELLETJE TE BOEDAPEST. BUDAPEST, 24 Oct. (Reuter). Heden- avond trok een kleine groep betoogers onder het geroep van: weg met de Joden, leve de Numerus clausu9 naar den Elisabethring en verscheurde de aanplakbiljetten van de uit geverij van het blad Az Est. Bereden politie dreef de betoogers uiteen, verscheidene wer den in hechtenis genomen ROEMENIE EN PRINS CAROL. BOEKAREST, 25 Oei. (Belg. Tel, Ag De gisteren gehouden ministerraad heeft of f i cieel bekend gemaakt, dat alle berichten omtrent een Carlis'ische bewegin, in Roe- RECLAME. De sigaret met 100 °/0 kwaliteit in plaats van minderwaardi ge kwaliteit met z.g. cadeaux. 10 VOOR 12k^ ARDATH LONDON 129 menie valsch zijn. Prins Carol heeft een voudig een uitnoodiging gericht tot de lei ders der politieke partijen en den eersten minister, om le trachten dat het Roemeen sche volk zich ten gunste van zijn opvol ging op den troon zou uitspreken. Monoilesco de agent, die den brief van prins Carol heeft overgebracht, is in hechtenis genomen en aan de justitie uitgeleverd. De regeering is vast besloten de wettige orde te hand haven. ONLUSTEN IN MAROKKO. PARIJS, 25 Oct. (V.D.) Naar uit Rabat ge meld wordt is ten Zuiden van de insurgen- ten-zone van El Abib een Fransche levens- middelentrein, die' door een gewapende pa trouille begeleid werd. door opstandelingen overvallen. In den loop van het gevecht dat het gevolg was, werden drie legionairs van het escorte gedood; hun geweren vielen in handen van de aanvallers. Een vierde legio nair wist zich in de Fransche zone in vei ligheid te stellen. DE ZUID-AFRIKAANSCHE VLAGGEKWESTIE. LONDEN, 25 Oct. (Reuter). Naar de „Times uit Kaapstad meldt, is het 's middags tusschen Hertzog en Smut9 inzake de vlagge- kwestie tot een schikking gekomen, welke Dinsdag door deze beide leiders aan hun partijen zal worden voorgelegd Goedkeuring door de partijvergadering der Sappen slaat reeds vast; dat ook de nationalisten ermede zullen instentfopn is wel waarschijnlijk, doch nog niet Ssoluut zeker KAAPSTAD, 25 Oct. (Reuter). De vlag- genkweslie is in dier voege geregeld, dat van de openbare gebouwen in de hoofdsle den, zooals het parlementsgebouw en an dere, bij proclamatie bekend te maken ge bouwen, alsmede van alle vaartuigen en dokken de Union Jack zal wapperen. UIT MEXICO. NEW-YORK, 25 Oct. (N.T.A. Draadl.) - Naar uit Stad Mexico wordt gemeld, is de nieuw benoemde Amerikaansche gezant, de heer Morrow, daar aangekomen. Hij reisde van de grens naar de hoofdstad in een par ticuliere auto, onder een sterk escorte. LONDEN, 25 Oct. (Reuter). Volgens berichten uit Mexicaansche bron ontvangen door den corre indent van de „Times", te New-York, hebben de regeeringstroepen in Mexico gisteren de opstandelingen onder aanvoering van generaal Gomez aangevallen en hen na een hevig gevecht uit hun stelling Laperla in den staat Veracruz verdreven. Een officier der regeeringstroepen werd ge dood en andere gewond. JAPANSCHE PRINSES OVERLEDEN. LONDEN, 25 Oct. (Reuter). De bladen vernemen uit Tokio, dat prinses Toshiko Fushimi op 70-jarigen leeftijd is overleden De keizer is in verband hiermede naar de hoofdstad teruggekeerd en heeft de vloot revue voor a.s. Zondag uitgesteld. VLIEGONGEVALLEN. NEW-YORK, 25 Oct. (N. T. A. Draadl.) - Gisteren hebben op verschillende plaatsen der Vereenigde Staten vliegongevallen plaats gehad, waarbjj zeven personen zijn omge komen. INSPECTEUR PAUL KRIJGT EEN ONDERSCHEIDING. Hedenochtend, omstreeks 12 uur bracht de burgemeester van Den Haag, mr, Patijn, vergezeld van den hoofdcommissaris van politie, den heer Van 't Sant, een bezoek aan den inspecteur Paul Jn diens woning aan den Nieboerweg, waar zij hein mede deelden dat hij bij Kon Besluit is be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. EINDEXAMEN H.B.S. MET 3-J. CURSUS. De meest wenschelijke vorm. Gemeld wordt: Door het hoofdbestuur van de Algemeene Vereeniging van Leeraren bij het Midd.- Onderwijs is een commissie ingesteld, die aan bedoeld hoofdbestuur zal rapporleeren over den meeat wenschelijken vorm van het eindexamen der H. B. S. B. met 5 jarigen cursus. Werd vroeger critiek gehoord op de toen gevolgde wijze van examen-afnemen, waar- 21

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2