68s(e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 22 October 1927 Derde Blad No. 20738 HAAGSCHE KALEIDOSCOOP Dr.H.NANNING's haemofferrin UIT DE RIJNSTREEK. Uw Zenuwen UIT DE OMSTREKEN. WINTERDIENST 1927-1928 XIL Ledigheid is des duivels oorkussen. Com mentaar heeft deze welhaast klassieke spreuk eigentlijk niet van noode. Wie arbeidt met hoofd of hand, mist tijd en gelegenheid zich te laten beïnvloeden door de werken der duisternis. De Booze Geest die het eerste menschenpaar, Eva en Adam (in afwijking van de gangbare volgorde laat de Hagenaar ook hier de Vrouw voorop gaan) op zijn eer ste schreden door de Paradijs-Lusthof reeds zulk een erbarmelijke Kool stoofde, bemint de Ledigheid als een machtige bondgenoot. De Ledigheid biedt Ridder Bokspoot een kos telijk arbeidsveld. Van een specifiek Haag- schen duivel heb ik intusschen vooralsnog niet vernomen, wèl van specifiek Haagschen lediggang. Wij moeten het nu maar ruiter lijk bekennen: in onze schoone stad wordt meer dan elders gelanterfant! Oh, zekerI ik hoor opperbest de vlammende protesten, het redelijk excuus, het logisch verband: den Haag is geen werkstad, den Haag is een rust oord, een lustwarande, waar hoogstens plaats is voor departementalen arbeid, ge temperde kantoor-beweging, onmisbaar win kelbedrijf, ja zelfs voor fabrieksgedaver in miniatuur. Nu ben ik de laatste die onzen jeugdigen en middelbaren-leeftijd ..Hagineezen" (Bu- ziau of Davids lanceerde dezen eervollen titel op de morgen-werkuren hun kleintje koffie of hun Sandeman-port, op de middag- werkuren hun tea of cocktail met of zonder Jazz-engel, evenmin hun middag-bioscoopje zou misgunnen, maar ze moeten er geen dagelijksche gewoonte van maken. Het ar tikel „vrije tijd" is hier &1 te welig aan de markt. Vrije tijd in de uren waarop de nor male mensch pleegt te arbeiden, is helaas maar k\ te vaak synoniem met „ledigheid" of „lediggang" ende duivel vleit zich neer op 't oorkussen. Critiseeren kan héél goedkoop zijn. maar het voorschrijven van de juiste medicijn is soms een lastig pro bleem. Een deTgelijk Germaan (excuseer het pleonasme!) was het beschoren de goede medicijn te vinden en daarmede het probleem op te lossen. Hij had van 't pijnlijk Haagsche euvel een diepgaande studie gemaakt, de bronnen van het Invaad opgespoord, deszelfs heillooze werking in velerlei uiting gadegeslagen en ten slotte bevonden dat er slechts één middel bestond om deze futlooze indolentie afdoende den nekslag te geven: hij zou de eerzucht prikkelen! Wij kennen allen het merk waardig verschijnsel dat nauwelijks enkele stervelingen bestand zijn tegen de lokkende roepstem der eerzucht. Als onfeilbaren prikkel koos hij een ver rukkelijk visioen, wat méér zegt een up-to- date, een onaanvechtbaar-modern visioen! Hij bood den lanlerfantenden jeugdigen en middelbaren-leeftijd stedeling van beiderlei kunne de schitterende kansfilmheld of filmheldin te wordenI.... Tot operatieter- rein koos en verkreeg hij ons Koninklijk Zoölogisch Botanisch Genootschap. Dit was zéér juist gezien. Onze Dierentuin geniet eene verdiende, hoogst fatsoenlijke reputatie, wekt vertrou wen als een Haagsche plek die men met ge rust geweten betreden kan. Hierop volgde de pakkende oproep, zoo ongeveer in den trant als gebruikelijk was "bij de loterij- gezelschappen onzer voorouders: men biede het geluk de hand! neem uw kans waar vóór het te laat is!.... Kort en goed: het Germaansche aanbod was onweerstaanbaar. De nobele redder verklaarde allen die iets voelden voor het verheven beroep van „film-ster van het cinema-firmament" ge heel belangeloos te zullen examineeren. Het judicium zoude bestaan in het al of niet uitreiken van een brevet van geschiktheid. En ziet, de eerzucht versloeg glansrijk de lamlendigheid! Een schot in 't slapend woud!Yan de straten en de pleinen, uit de bars en de tea-huizen, uit de bioscoop-matinée's en de wandeldreven van het Haagsche Bosch en de Scheveningsche Boschjes stroomden de futloozen naar het examen-gebouw. Een poging, een enkele energieke poging, aange wakkerd door de laaiende vlammen der eerzucht 1 De historie vermeldt niet het percentage dat met de promotie-bul huiswaarts keerde, evenmin het g-etal der geëxamineerd en, hetwelk de inspannende, lange reis naar het cinema-firmament inderdaad aandurfde en zeer zeker niet of de enkele energieke po ging één enkelen waarachtigen filmheld of geboren filmheldin opleverde. Wat nood 7... Deze Germaan heeft het bewijs geleverd dat althans de mogelijkheid bestaat energie op te wekken in schijnbaar hopelooze ge vallen. Nieuwe prikkels moeten worden gevonden, herhaalde schoten moeten knal len in 't slapend woud waar het contin gent der nietsdoeners bereids wederom is ingedommeld. Wie zal zich verstouten te beweren dat een lanterfantende minder heid in haar schijndood niet gestoord mag worden Helaas zijn wij verblind geraakt door het staTen op massa en meerderheid. Geef ook deze minderheid een eerlijke kans: het stadsbeeld kan er slechts door winnen L En gij, vlijtige zustersteden, thans gnui vend van leedvermaak bij het blootleggen van dit Haagsche wondeplekje, steekt uw nijvere hand in oigen boezem en prijst niet den dag vóór de avond is gevallen! O.' in de werksteden van het IJ en de Maas, waar de mokerslagen beuken en het pla veisel dreunt onder de jacht naar kantoor en werkplaats, heb ik ze gekend en ken ik nög, die P. E. F. WR. Bloedvonmend versterkingsmiddel. f 2.60 p.'/i flesch, ƒ1.60 p 'A flesch ALPHEN. Raadsagenda. De eerstvolgende vergadering van den raad dezer gemeente zal plaats vinden op Donderdag 27 October 1927, des namiddags te 7 nur. De agenda luidt: 1. Voorstel van B. en W. om aan het bestuur van het Departement Alphen a. d. Rfjn der Maatschappij tot Nut van 't Alge meen te verhuren vier lokalen van de 0. L. School aan de Schoolstraat voor zjjn am- bscbtsteekenschool. 2. Voorstel van B. en W. inzake het adres van de Continental Petroleum Com pany te Rotterdam tegen het beslnit van B. en W. d.d. 19 Juli 1927, waarbij af wijzend is beschikt op haar verzoek om vergunning tot het plaatsen van een benzine pompinstallatie voor het perceel Raadhuis straat 4—6. 3. Voorstel van B. en W. om onbewoon baar te verklaren de woning aan de Rijn- steeg, plaatselijk gemerkt no. 72 4. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van een credit voor den aankoop van een brancard. 5. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener regeling krachtens art. 114bis der Gemeentewet voor de belegging en opneming van kasgelden voor den gemeente-ontvanger. 6. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van een extra-crediet voor het aanschaffen van leermiddelen ten behoeve van de openbare school aan den Oudshoorn- scheweg. 7. Voorstel van B. en W. tot het ver- leentn van een crediet voor betere inrichting van de dienstkamers van het Bureau voor Openbare Werken. 3. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van de verordening, regelende de jaarwedden van het Secretarie-personeel. 9. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van het Reglement voor het Algemeen Arm bestuur. 10. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een nieuwe verordening op het Grond bedrijf. 11. Voorstel van B. en W. om aan de firma Gustave Depla, te Rotterdam onders hands te gunnen de levering van 800 M. trottoir-banden. 12. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een strook grond achter de woningen aan de Noordzijde van de Torenstraat aan H. van Vliet e. a. 13. Voorstel van B. en W. tot verkoop van den grond aan de St.-Jorisstraat aan de firma W. van der Bijl q.q. en tot ver lenging en verbetering van die straat. 14. Voorstel van B. en W. tot wijziging het bouwplan „Bloemhof', gelegen achter de Bloemhof straat. 15. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan de Hortensiastraat aan den heer C. J. van der Bjjl q.q. 16. Voorstel van B. en W. tot verkoop var grond aan de Hortensiastraat aan den heer S. de Jeu. 17. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan de Hortensiastraat aan G. Gesman en C. Zoetemeijer q.q. alhier. 18. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan de Prins Hendrikstraat en Zaalbergstraat aan J. A. Vellekoop q.q., alhier. 19. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een hoefslag aan den Aardijk van J. Uittenbroek. 20. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een strook grond van de N. V. Ned. Asphaltfabriek voor het Loodgieters- en Fittersbedrijf, welke strook deel uitmaakt van den Hooge-Rijndijk en bestemd is voor openbaren weg en tot het beschikbaar stellen van een crediet voor het in orde brengen van het trottoir ter plaatse. 21. Benoeming van een lid der Schattings commissie als bedoeld in art 57 der Wet op de inkomstenbelasting. 22. Voorstel van B. en W. tot benoeming van mej. L. J. A. Kiers, onderwijzeres op wachtgeld te Winschoten, tot onderwijzeres aan de openbare school voor g. L o. aan den Ondshoornscheweg. 23. Benoeming van een onderwijzer aan de 0. L. school Raadhuisstraat Ds. dr. N. G. Veldhoen, Ned.-Herv. predikant a'.hier heeft een beroep ontvangen naai de Ned.-Herv. Gemeente te Voorburg. Tot ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie aan het Kantongerecht alhier is geïnstalleerd mr. C. L. Gijsen, vroeger ïambtenaar van het 0. M. te Roermond. HAZERSWOUDE. Alhier is opgericht een Chr. Reciteer- club, waarvan de heer F. v. d. Mast is voorzitter, N. v. Luyk, secretaris, H. de Kort, penningmeester en J. Fase, sec. De vergaderingen worden gehouden in Salvatori, des Zaterdagsavonds om de 14 dagen van liaiinegen tot tien uur. De heer A. Qualm heeft bedankt als notabel bjj de Ned.-Herv. Kerk. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Wilhelmus, z. v. Th. J. van Emmerik en A. Lek. Aaron, z. v. D. de Leeuw en D. A. Boerefijn. Leendert Jacobus, z. v. P. Hoogendijk en L. C. Schuller. Overleden: Dirk van Leeuwen, wednr., 60 j. L. J. Hoogendijk, lj. Johanna de Boer, ongeh., 57 j. Gevestigd: E. de Jager, van Rilland-Bath. N. Meijer, van Lichtenvoorde. M. A. W. Dijkman, van Alphen a. d. Rijn. A. S. Winter, van Amsterdam. A. Wille, van Koudekerk. Vertrokken: C. v. d. Haven, naar Alphen a. d. Rijn. L. N. Heemskerk en gezin, naar Leimuiden. G. M. Vervooren, naar Loosduinen. A. de Brujjn, naar Alphen a d. Rijn. M. J. Bosland, naar Jutphaas. H. Morgenrood, naar Sassenhoim. WODBRUGGE. Borne-' o- «ttand. Geboren: Wilhelmina, d. v. C. v. d. Horst en D. v. Leijden. Joanna Theodora, d. v. L Disseldorp en J. Th. Borst Damia- nus Leonardus, z. v. A. J. de Vette en W. C. van ToL RECLAME. komen tot inst en worden gesterkt door Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten 35 AALSMEER. Vrijdagmorgen had op het kerkhof der Oud-Kath Gemeente te Aalsmeer-Oost de teraardebestelling plaats van den heer Johannes Hendricus Rinkel, in leven bode van verschillende vereenigingen en direc teur van het kerkelijk zangkoor. Talrijke kransen dekten de baar, o.m. van de afd. der Mij., zangkoor en kerkelijke gemeente en „De Meerbode". Aan de groeve werd het woord gevoerd door Gasp. Rinkel namens de kerk, D Jongkind Mzn. voor de Ned. Mij. en Wesselius voor „De Meerbode". Een fa milielid bedankte voor de eer, den over ledene bewezen. Zeer velen woonden de teraardebestelling bij. HAARLEMMERMEER. Nabij den Bennebroekerweg alhier ge raakte een auto, waarvan de bestuurder door het slippen der wielen het stuur niet meer kon meester blijven, op z'n kop in de wegsloot. De chauffeur, een lijnwerker van het P. E. N. zag geen kans meer om er uit te springen en kwam ook in het water te recht. Hij wist zich te redden, door het por tier te openen en zich naar boven te wer ken. Het motorrijtuig werd met een takel op het droge gebracht en naar een garage vervoerd. HILLEGOM. Bloembollencultuur. De afdeeling van „Bloembollencultuur' hield een vergadering onder leiding van den heer Bijl van Duyvenbode, secretaris (de voorzitter was afwezig). De leider der ver gadering sprak woorden van nagedachtenis over de overleden leden, de heeren notaris Goldenberg en H. Benkemper. De laatste is meermalen afgevaardigde geweest. Ingekomen was het verzoek van den heer W. van der Wal om aan den Tuinbouwwin- lercursus ongeveer f 80 beschikbaar te stel len voor een projectielantaarn ten behoeve van het onderwijs, dat door vele leerlingen wordt gevolgd. Dat verzoek werd ingewil ligd. Bij de spoorwegen is in onderzoek of een zoogenaamde voortrein voor Hoek van Hol land hier kan stoppen. Van wege de ge meente is gevraagd om bollen af te staan voor de parken, hetgeen de voorzitter aan beval. Er zal aan speciale soorlen zorg wor den besteed. Een brief over een particulie ren waakdienst werd voor kennisgeving aangenomen. Een ballotage van een lid werd afgestemd. De vergadering stelde candidaat voor het hoofdbestuur de heeren Jac. W. Bijvoet te 0 verveen en A. Warnaar Jr. te Sassenheira. De heer Freriks verzocht het hoofdbe stuur uit te noodigen de statuten te wijzigen opdat leden automatisch onderteekenaars van de contracten inzake snijbloemen wor den, en opdat in het vervolg zij, die niet tot het vak behooren wel donateur, maar geen lid kunnen worden. Het eerste gedeelte van het tweeledige verzoek werd goedgekeurd, het tweede gedeelte vond bestrijding. Voor onderzoek van deze zaak werd een com missie gevormd. Voorts werd er gesproken over den onge zonden toestand bij den handel in mudgoed, wat de maat betreft, over het heffen van tweezijdig mandengeld op de veiling te Haarlem, over een cursus over economisch stoken in bollenschuren, de Haven die niet goed onderhouden wordt, of een controleur handel in bollen mag drijven, de behande ling van brandkastjes en brandkranen, over het volksfeest, dat te vroeg in het seizoen gehouden is en over den tuinbouwwinter- cursus, waaraan geen tuinbouwvakonder- wijzers zijn verbonden. Aanbesteding. De aanbesteding door B. en W. van het maken van een gewapend betondek met verhoogde voelpaden, benevens het verbree- den en de daarmede in verband 9taande werken van de Asselerbrug, gelegen in den Stationsweg had tot uitslag: Visser Antonissen te Zeppe (N. Br.) massa f 6990; J. P. v. d. Meyden, Vught, perc. II ijzeren hek f 500, stellen van de leuning f 50 meer; P. van Dijk, Amsterdam massa f3295; Jochem Baron, Haarlem, I f2990, II f850, massa f3810; G. J. Kiebert, Sassen- heim, I f2600, II f750; W. SpLinter, Leiden, 1 f 3079. Over de toewijzing wordt later beslist. De Winkelbeurs. Omtrent de winkelbeurs is nader het volgende besloten. De officieele opening heeft plaats op Woensdagvoormiddag 2 November en de sluiting op Zondagavond 6 November. De beurs is voor het publiek tegen een lage entrée toegankelijk van 3 tot 5.30 uur en van 7 tot 10 uur 's avonds. Alle beschikbare lokaliteiten van „Flora' zullen geheel met stands bezet zijn. Naast muziek zal er een banketbakkerij zijn met gelegenheid om iets te gebruiken. Verschillende cadeaux zijn door winke liers toegezegd voor bijv den 250sten, den 500sten, den lOOsten bezoeker enz. De vooruitzichten op succes zijn zeer gunstig. DEN HAAG (H.S.M.)— ROTTERDAM (Hofplein). Den Haag (H. S. M.) a7.— b8.— 9.— 10.— 11— 12 cl3— 14— 15.— Laan v. N. O.-Indié Leidschendam-Voorburg a7.0S b8.08 9.08 10.08 11.08 12.08 cl3.08 14.08 15.08 Veenweg a7.11 b8.11 9.11 ll.il 12.11 cl8.ll 14.11 15.11 Nootdorp Oost a7.14 b8.14 9.14 10.13 11.14 12.14 cl3.14 14.14 Pijnacker a7.18 b8.18 9.18 10.17 11.18 12.18 C13.18 14.18 15.17 Berkel a7.22 b8.22 9.22 10.21 11 22 12.22 cl3.22 14.22 15.21 Rodenrijs a7.26 b8.26 9.26 10.25 11.26 12.26 cl3.26 14.26 15.25 Adrianalaan Schiebroek Bergweg Rotterdam (Hofplein) a7.36 bS.36 9.36 10.35 11.36 12.36 cl3.36 14.36 15.35 (V ervolg) Den Haag (H. S M.) 16— dl7— dl8— 19 20— 21— 22— 23— Laan v. Nieuw Oost-Indiê Leidschendam-Voorburg 16.08 dl7.08 dl8.08 19.08 20 08 21.08 22.08 23 08 Veenweg 16.11 dl7.11 dl8.11 19.11 20.11 H 22.11 23.11 Nootdorp Opst 16.14 dl7.14 dl8.14 19.14 20.14 21.13 22.14 23.14 Pijnacker 16.18 dl7.18 dl8.18 19.18 20.18 21.17 22.18 23.18 Berkel 16.2| dl7.22 dl8.22 19.22 20.22 21.21 22.22 23.22 Rodenrijs 16.26 dl7.26 dl8.26 19.26 20.26 21.26 22.26 23 26 Adrianalaan Schiebroek Bergweg Rotterdam (Hofplein) 16.36 dl7.36 dl8.36 19.36 20.36 21.35 22.36 23.36 a Niet op Zon- en Feestdagen, b Alléén op Zon- en Feestdagen, c Niet op Zaterdag, d Alléén op Zaterdag en op Zon- en Feestdagen. H Stopt alleen op Zon- en Feest dagen. Stopt tot het opnemen en uitlaten van reiziger». Z. O. Z. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. G. A. Lampers en A, Mink J. J. van der Vin en W. Veen P C. de Groot en C. A. J. Rasman C. P. Weyers en J. M. Goedemans. Getrouwd: C. P. Kroon en C. M. Sister mans A. van der Zwet en A. A. van den Berg. Bevallen: A. H. van der WildenDe Ridder, Z. Overleden: H. Benkamper m. 58 j. J. F. Nierac wed. A. Minck 75 j. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan. Z. van J. Boezaard en E. van Duijn Hillina, D. van A. Spieren burg en J. Hoek Martina Margaretha, D. van H. de Mooij en M. van den Bosch Dirkje, D. van J. van der Plas en N. van der Plas Gerrit Jan, Z. van M. de Lange en D. Wessels Adrianus, Z van W. van der Luijt en A. Hoek. Overleden: Johanna de Bruin 71 j., echt- genoote van Z. van Duijvenboden. Ondertrouwd: Joh. J. Gordijn en L. Pronk W. Kuyt en A. van Schie G. C. van Bameveld en W. van Leeuwen. Gehuwd: Johs. Boesaard en A. Schaap B. Verdoes en N. Dijkdrenth. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tninbonw. De handel had deze week een gewoon verloop. De bloemkool bleef in prijs variee- rend van f 14 tot f 23. Alleen voor uien komt meer vraag. Iedere veiling loopen deze op, zoodat de prijs nu al best genoemd kan worden. Het gewas echter is over het alge meen slecht, zoodat nog moeilijk van goed loonend gesproken kan worden. Ook roode en gele kool bleef in prijs hangen. Van dit artikel komt meer, terwijl de aanvoer van bloemkool gaat verminderen. Ook van dit product was het gewas slecht, zoodat over het algemeen de uitkomsten niet best zijn. Goede bospeen gaat vlugger, maar de kwan titeit is niet groot meer. Het knechtje van C. H. viel van zijn schuit met bloemkool in de vaart bij de veiling. Door het toewerpen van een vaar boom kon hij worden gered, KATWIJK AAN ZEE. De werkloosheid blijkt volgens opgave aan het arbeidsbureau geen grooteren om vang aan te nemen en blijft op dezellde hoogte. Er waren ingeschreven 6 arbeiders, 2 timmerlieden en 1 nettenboetsler, te zamen 9 personen. De aardappelgewassen in de duinen vallen niet tegen; er wordt over het alge meen nog al veel gerooid. Als nu de ziekte maar niet te veel voorkomt De heer W. A. de Ridder, kantoor bediende 2de klasse ten postkantore alhier, wordt met 1 November a.s. overgeplaatst naar Amsterdam. Het publiek verliest in hem een humaan ambtenaar, immer en altijd tot hulp en goeden raad bereid. Als plaatsvervanger komt vhn Amsterdam de heer T. C. van Vliet, telegrafist 1ste klasse. LISSE. Eernstig anto-ongelnk. Donderdagavond had alhier nabij het „Huis Dever" een ernstig auto-ongeluk plaats. De melkrijder H. bevond zich aldaar zittende op z'n hondenkar, toen achter hem een auto kwam van den bakker K van Sas- senheim. Uit de tegenovergestelde rich ling kwam ook een auto. welke, zoo men be weerde, z'n lichlen niet doolden, wat eerst genoemde auto wel deed. Hel gevolg hier van was, dat de auto van den heer K. In volle vaart op den hondenkar reed. R. werd met kracht tegen de straat geslingerd, en kreeg een groote hoofdwond met gecom pliceerde beenbreuk. Bij onderzoek bleek, dat de remmen goed in orde waren. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Gezina, D. van P. M. de Bruin en G. de Vries Adrianus Johannes, Z. van K. v. d. Hoorn en A. J. Heimans. Ondertrouwd: M. J. van Zijl en A J. van Schooten. Gehuwd: A. v. d. Vlies en M. v. Houten A. Imanse en M. E. Schrier. Overleden- Dirkje Kapteyn. echtg. van P. van Luik 43 j. Johannes Pieneman 76 j. Jacob Spruyt echtg. van R. den Butter 34 j. I NOORDWIJK. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Herman Marinus, z. van M. v, Zuilekom n F. Brinkerink. Johannes Mattheus Adrianus, z van A. Th. Doove en M. C. Tromp. Marijtje. d. van A. van Duin en J. van Roon. te Leiden: Agnes Jacoba, d. van A. J. Gordijn en H. P. Ver-: hoeven. Ondertrouwd: Gerrit Johannes Fr-anci»- cus van den Berg 29 j. en Elisabeth Mar- garelha Hiep 25 j. Getrouwd: J. F. van den Bosch 28 j. te Noordwijkerhout en E, M. v. d. Berg 22 j. te Noordwijk. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling waren deze week als werkzoekenden ingeschreven 12 personen, n.l. 6 timmerlieden. 2 vis- schers, 1 opperman, 1 dienstbode en 2 jon gens. NOORDWIJK-BINNEN. Gislermorgen toen het 14-jarig doch tertje van den heer Z. even een boodschap voor haar moeder deed en daarvoor den weg moest oversteken passeerde zij den wagen van bode K. alhier, bespannen met een paard. Juist toen zij langs het paard ging sloeg hel dier haar midden in het aange zicht Het neusbeen van het meisje brak, terwijl het gezicht ernstig verwond werd. NOORDWUKERHODT. Van het in aanbouw zijnde R.-K. krai -inigengesticht voor vrouwen, kwam heden het eerste paviljoen onder de kap. De nieuwe electrische straatverlich ting is thans geheel gereed. De verbetering is zeer groot. NOORDWIJK AAN ZEE. Roofoverval in het postkantooi. De dader met f 800 ontkomen. Zooals wij gisteren in een gedeelte van onzen oplaag nog konden mededeelen, werd gistermiddag omstreeks 1 uur een ambte naar van het postkantoor alhier, die aldaar alleen dienst deed, door iemand die voor het loket verscheen, een zoodanigen stoot op het voorhoofd toegebracht, dat hij be wusteloos aan de binnenzijde van het loket neerviel. Hij was juist bezig zijn kas op te maken en stond even zijwaarts van het loket zijn bankpapier te tellen. Doordat een postbode eenige minuten later in het kan toor zijn dienst kwam verrichten, werd het geval spoedig ontdekt. Toen de am1 1 naar, genaamd Schouten, weder tot bewustzijn was gekomen vermisle hij zijn geld ten bedrage van f 790 Hij kon zich niets an ders herinneren, dan dat hem door en manspersoon, gekleed in bruine jas met slappen hoed. leeftijd ongeveer 30 iaar, lengte pl.m. 175 180 M. twee ernstige slompen waren toegebracht. De politie werd kennis gegeven en stelde

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9