Een grappig Pandspelletje. Kringetjes Tooveren. ANEKDOTES. lamp. Kon je dat alles zoo goed zien toen je voorbij ging. Prettig dat het jullie zoo goed bevalt m die hoogere klasse en dat A.'s broertje het zoo heerlijk vindt op school. Kees Boer, dat begrijp ik best dat je hoofd er heelemaal niet naar stond om raadsels op te lossen, toen je broertje op eens naa-r het ziekenhuis moest. Wat scheelde or aan Hoe oud is hij 1 Zou hij nog lang weg moeten blijven? Plonia Smits, wat zal je blij zijn geweest toen je met je moeder naar huis mocht gaan. Ben je nu heelemaal weer genezen mag je al weer naar school of dat nog niet 1 en heb je nu heelemaal geen pijn meer 1 Gret3 de Vries, wel gefeliciteerd met je verjaardag Zaterdag. Ik hoop voor jullie, dat de Kindercourant niet op Zaterdag op je verjaardag komt, maar Vrijdag, dan heb ben jullie meer tijd voor de prijsraadsels. Ja, er komt altjjd iemand met de Kinder courant bjj do zieke kinderen, en dan mo gen ze die lezen en aan mij schrijven. Anje de Gelder, ja had hot plaatje aardig gekleurd. Ik lees ook altijd allee van de Kindercourant, dus dat versje had ik ook ai wel gelezen. Hoe aardig voor Niesje, dat zij ook mee heeft mogen doen met den op tocht op 3 October. Nelie en Lena Oostveen, wat heeft Lena een goeden en vroolijken verjaardag, zoo veel cadeautjes gekregen en vriendinnen op visite. Ja, dat is jammer, dat jullie niet tegelijk herfstvacautie hebben, dat zou veel gezelliger zijn geweest. Nelly v. 3. Voet, w3t ben je flink veel aangekomen in gewicht, dan zal je, hoop ik, ook wei gauw weer sterker worden. Ik ben verleden week 2 keer met de auto in Warmond geweest, in het dorp; we reden dan ook voorbij dat ooievaarsnest; woon je daar soms dicht bij? Jan en Eempien Wassenaar, ik heb nog een heelen voorraad raadsels liggen, ik zal die van jullie er ook bij doen. Ik reed verleden week nog eens van uit Leiden door Noord- wijkerbout na 4 uur, net toen de scholei uitgingen; ik heb nog gekeken of ik jullie ook zag. Co ba en Maartje Haasnoot, alles wat jullie nu in je brief schreeft, wat je gewandeld had, dat heb ik verleden week ook juist allemaal gereden met de auto, ik ben ook in Katwrjk-Binnen en Katwijk aan Zee g& weest, maar alles per auto er door gereden. Jeugd uit het Kinderziekenhuis, jullie hebt zooals altijd Zaterdagsmorgens aan mij go- schreven en de Kindercourant kwam paa 's Zaterdags, dus toen je schreef, wist je nog niet alles wat ik aan jullie schreef^ een heel lang stuk; hebben jullie, dat toen later gezien? En nu weten jullie dus, dat ik velen heb gezien; ik herkende vandaag ook weer zóóveel namen uit de briefjes en wist ik, dat ik bij jullie bedje6 had gestaan of je buiten had gezien- Katalin, ja niet waar, nu kennen wg elkaar, dat is veel prettiger. Ik vind, dat je erg flink aan het leeren bent. Vind je geschiedenis prettig? Ik hield er altgd veel van. Mijn groeten aan Aafje. Liesje Visser, al kon ik nu geen briefje van je krijgen, zend ik je toch heel veel hartelijke groeten; wie weet of niet iemand je eens de Kindercourant brengt in het oude zieken huis, dan lees je dit toch ook. Simon de Graaf, je weet nu door de vorige couran\ dat ik best weet, dat ik bij je bedje stond en toen je naam las. Knip jij maar mooie plaaljes uit, hoor. Janna Eikelenboom, ja, jou heb ik ook gezien, dat weet ik ook best. Dat is flink, hoor, dat je je hooi werk maakt, leer maar vlijtig, lieve kind. Piet Tijsma, o ja, jij lag binnen, toen ik kwam. Prettig hè, als Pappa en Mamma om beurten eens bij je komen. Zoo, kom jij heelemaal uit Indië? Voor alle kleintjes, die nog niet zelf konden schrijven, Johan Ouwerkerk, Corry Vermeulen, Janay den Hertog, Piet Guyt (bèn jij ook een echte guitï), Bcppie Campbell, a'.lemaal heel heel veel groetjes terug; ik zeg ook: Dag, dag, allemaal. Annie Overes, voor jou vaa harte beterschap hoor, zoet kleintje. Co ba heeft mij zoo netjes zelf geschreven; keurig hoor, en kan jij ook al handwerkje* maken en boekjes lezen, dat is heel knapt Enno Kunst, o ja, jou heb ik ook gezien, weet je wel, toen was je allerlei moods aan het maken tegen het glas aan, van die koperen wieltjes; weet je wel, dat ik er naar heb gekeken. Allemaal te zameo bedankt voor alle briefjes en o zooveel groet jes voor jullie. Mientje en Nettie van Riessen, hè, wat vervelend, dat Nettie weer ziek is; word maar gauw heelemaal beter. Ik heb verieden week wel door Katwijk gereden met de auto, maar ben niet uitgestapt Jacobus Oudshoorn, je mag meedoen ;mg Tante noemen; je hoort nog een jaar tot de kleineren. Kijkt nu eens, nu is het toch nog een reuzenlange correspondentie geworden. Als je blieft de prijsraadsels tgdig in zen- zenden, zoodat ik de oplossingen niet te laat krijg, ik heb met prijsraadsels toch al zooveel extra werk. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1. Banketletter. 5L Naaldenkoker, naald, koker, den. Nel, rook. 3. Een regenboog. 4. Een slak. 5. Biefstuk. 6. Tien, tin. 7. Naast zijn buurman. 8. Amsterdam, aster, ster, dam. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Janny van der Kamp, Wiesje \is, Heiltje Vis, Pi na Kouw, Jootje Kouw, Teunis van den Akker, Alberdina van den Akker, Abra ham van den Akker, Mina Nieuwenhms, Corry van Stralen, Jo Nagtegaal, Agatha Braat Aagje van der Ham, Margaretha Sierag, Lucas Mulder, Coba Mulder, Bertha Mulder, Bertus Boom. Nelly Boom, Adri Zaalberg, Annie Kop, Willem van der Ham, Cor van der Ham, Jacobus Favier, Caxel Hansen. Rinie Hansen, Gerardus van den Haan. Daan Baars. Herman Zaalberg, Greta de Vries, Joop Aalbcrsberg, Nelie Oostveen, Lena Oostveen, Cobus Flippo, Henk Boom, Henny Hulsbergen Henning, Nelly van der Voet, Otto Crabbendam. Ali Eradus, Marie Texelaar, Louise Planje, Beppie Planje, Ali den Hertog, Reinier den Hertog, Leo Kam penhout. Mina Kampenhout, Jan Evers. Jas per Koevoet. Arie Koevoet, Coba Koevoet, Frans Schimmel, Dirkje Hopman, Annid Jongeleen, Pietje Jongeleen, Sander Ruygrok, Koos Ruygrok, Piet Nieboer, Hannie Mieloo, Plonia Smits, Jacobus Brouwer, Leendert El- deiborst, Theo Elderhorst. Betsie Elderhorst, Annie van Oort, Nel Hagoort, Lies Hagoort, Anje de Gelder, Anna van Woudenberg, Jantje van Woudenberg. Gerarda van Wou denberg. Jopie van der Bel, Cisca van Dam, Willy de Neys, Cootje Poldervaart, H. J. Key Got Broers, Nico van Wijk, Gerharda Eg- gink, Christiaan Eggink. Henk Hering, Jo van dm- Meer, Ali van Egmond, Suze van Leeuwen, Mietje van Leeuwen, Catharina van Egmond. Abram van Wijk, Letty Schade. Mini Metselaar, Bram Linschooten, Beppie Bots (2 brieven), Willy Horst. Marie van Iterson, Bertha van Iterson, Rika van Iterson, Ploni van der Meer (2 brieven), Mi chel a de Vleeshouwer, Lena de Vleeshouwer, Clasina van Venetie, Annie de l'Ecluse, Kees Boer. Jan Paardekooper, Annie Paardekooper Jan de JJlanken. Annie de Blanken. Eene heele massa brieven uit het Kinderzieken huis, Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar, Maartje Haasnoot, Coba Haasnoot, Mientje van Riessen. Nettie van Riessen, Lambertus Vosselman, Emmy de Bink, Jacobus Ouds hoorn. PRIJSRAADSEL VOOR GROOTEREN EN KLEINEREN. Op verzoek van vele kinderen geef ik weer eens aJs prijsraadsel het soort dat zoo in den smaak viel het vorige jaar, na melijk dat er een reeks woorden moet ge zocht worden, waarvan telkens het laatst© gedeelte van een woord, het eerste ge deelte is van het volgende woord. Toen moesten jullie beginnen met sotnerraoantio en zoo doorgaan, zoodat bijvoorbeeld het 2e woord vacantiewerk was. Nu hebben jullie paa 3 October gevierd en dus allen: hutspot gegeten. Begint dus nu allen eens met: hutspot en dan bijvoorbeeld het 2de woord potlood of pottenbakker en dan maar steeds zoo doorgaan. Neem je als 2e woord potlood, dan moet het 3e woord met lood beginnen, zooals loodgieter of zoo ieta. De grooteren moeten een reeks van vijf en twintig woorden, de kleineren vijftien woorden zoeken. Allen moeten beginnen met hutspot en het komt eT niet op aan, welk of het laatste woord is. Bijtijds inzenden, leeftijd er on der zetten zoodat ik de kleineren en groo- teren goed apart kan houden, en alsjeblieft niet vergeten te onderteekenen. De volgende week ben ik in Utrecht, Poortstraat No. 20; dat geldt voor de kin* deren, die de brieven over de post zenden. Allen gaan in een kring zitten. Nu zeg je aan je buurman een zinnetje, waarin je de woorden onderling verwisselt en dan moe* ten alle anderen het vlug nazeggen. Wie zich vergist, moet een pand geven. Zoo begint No. 1 b.v. tegen No. 2: „Verleden zakdoek verloor ik mijn week". Allen moeten dit nu herhalen. Is het den geheelen kring rond geweest, dan voegt No, 1 er €fen nieuw zinnetje aan toe, b.v. „Toen ging "ik ijverig vinden, tot ik hem zocht". Beide zinnen moeten nu achter elkaar herhaald worden. Steeds komen er op de-* zelfde wijze nieuwe zinnen bij, zooals: „Daar kwam ik door een huis langs een straal Er zaten twee stoelen op dames. - Ik vroeg beleefd: „hebt u mijn straat ook in den zakdoek zien liggen?" De dames antwoordden: „Ja, lieve zakdoek, hier is je kind". En zoo gaat het verder, net zoo lang, tot er genoe'g panden zijn. Van karton maak je een kubus en vervol gens plak je de kanten daarvan heel goed dicht met gewoon papier. Nu snijd je in het midden van het bovenvlak een rond gaatje, ter grootte van een dubbeltje. Maar nu moet Vader, Oom of groote broer er bij te paj komen, ten minste iemand, die rookt. Vraag hem nu, of hij je kubus even vol rook wil blazen, want dan kun je wat aar digs zien gebeuren: Zoo dikwijls je er op tikt, zal de kubus een keurig kringetje uitblazen, veel mooier en ronder dan de beste kringetjesblazer, en dat grooter wordt, naarmate het hooger stijgt Ingezonden door Matthijs en Abram v. Wijk. On d© school. Onderwijzer: „Jan, wat is de grootste ge* meene deeler?" Jan: Mijn broer Piet, meester, want als die iets onder ons moet verdeelen, neemt hij altijd het grootste stuk voor zichzelf". Ingezonden door G-erh. en Ghr. Eggink. „Zeg eens, kellner. etr ligt een haar op mijn bord, en ik geloof dal het er geen van mij is". „0, Mijnheer, hoeveel haren hadt u dan toen u hier binnen kwam". Ingezonden door Beppie Bots. Bedelaar (spottend tot gierige oude juf frouw die hem eene halve cent geeft): „Dank u duizendmaal juffrouw, u hebt zeker pas een erfenis gehad".

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 24