CORRESPONDENTIE. DAT MAG NIET. Hebben jullie het gezien? Prijsraadsels. Een soort, dat toen zoo in den smaak viel en waar vele kinderen al weer eens om gevraagd hadden. Dus jullie zult wel met plezier er aan werken. Hebben jullie allen ook gezien dat ik de volgende week in Utrecht ben? Ik logeer daar bij mijn broer; het adres staat onder de prijsraadsels voor de kinderen, die hun brieven altijd over de post zenden. Ja hoor het is dikwijls een reuzencor- respondentie, zooals jullie het noemen, maar als er veel kinderen bij zijn, die er een brief bij schrijven, dan antwoord ik daar Joch ook op. Vandaag waren er erg veel kinderen, die mij schreven: dezen keer geen brief er bij, want we hadden minder tijd nu de kindercourant een dag later kwam Dus heb ik nu ook wat minder te beantwoorden. Maar ik kreeg wel heel veel brieven; tellen jullie voor de grap maar eens hoevele namen er bij de goede oplos singen staan vermeld. Jootje en Dina Kouw, ik feliciteer Jootje wel met haar verjaardag; wat een heerlijk cadeau dat je een piano krijgt, en ga je dan ook spoedig leeren piano spelen? Wat een leuk kiekje stuurden jullie, wel bedankt hoor. Schrijf eens wie J. en wie D. is, dan weet ik het beter. Teunis v. d. Akker, ik vind dammen ook heel aardig, en dat begrijp ik wel hoor, dat je het prettiger vindt om te winnen dan om te verliezen. Wies je en Heiltje Vis, neen hoor, ik ben nog nooit m Breezand geweest. Was het 8 uur rijden van uit Warmond? Dat. was jammer, dat Tante A. haar verjaardag niet thuis vierde, maar jullie hebt dan toch later een versje voor haar kunnen opzeggen. Suze en Mietje van Leeuwen, je mag altijd samen op hetzelfde papier schrijven, behalve met prijsraadsels: dan ieder op een apart papier, dat moet voor het loten. Dat vonden jullie zeker wel heerlijk, toen je ©om zijn gramophoon meebracht. Bram Linschoten, ging je op visite voor een verjaardag, of was er thuis iemand jarig? Mini Metselaar, ja zeker, dat komt uit, ik geloof dat het 41 jaar is geleden; ik weet een lied nog heel goed, dat we toen hebben gezongen, er deden toen honderden school kinderen mee. Abram van Wijk, zoo is Nico een neefje van je en noem jij je daarom Abram om geen verwarring te geven. Je hoeft heusch niet altijd een brief te schrijven bii de raad sels, doe het alleen maar als je er zin in hebt en veel tijd en anders stuur je alleen maar de raadsels. Nico van Wijk, ik heb nog vele raadsels liggen, maar ik zal deze nieuwe van jou bij mijn voorraad leggen. Henk Hering, het zal niets als vermoeid heid zijn geweest na dien drukken feestdag met al dat extra-loopen en staan. Gisca van Dam, zoo, was jij de vorige week in Den Haag, dan kon je niet mee doen. Willy de Neys, ja zeker brandt de kachel bij mij ook al, want 's avonds is het ook al heel frisch en ik houd niets van kou lijden, als ik stil zit; als men in beweging is, hin dert het niets of het frisch is Joop v. d. Bel. zat je samen met Henk de raadsels op te lossen, dat is juist heel ge zellig. Zijn jullie zulke dikke vrienden? Zeker ken ik Fransch, ik vond dat altijd de prettigste taal, daarom deed ik daar exa men in. Gootje Poldervaart, zoo'n kiespijn? ik weet bij ondervinding hoe akelig dat is. Ik za! je maar niet vertellen, hoe vele keeren of ik dit jaar bij den tandarts ben geweest: jc zou er van schrikken. Beterschap. Drie zusjes van Woudenberg, zoo, hadden jullie de stoel en de heele kamer versierd, dat stond zeker heel feestelijk. Er zijn toch altijd dagen met bezoekuren; dan mag men Wel naar de zieken toe gaan. Gatharina van Egmond, ik hoop ook dat als ik weer eens in Leiden logeer, ik dan weer eens velen mijner raadseljeugd zal zien, nu kon ik dat heusch niet doen. Gauw aan je verzoek voldaan, heb je het gezien, de prijsraadsels? Leuk hè dat je broertje probeert te praten, zeg hem maar telkens een woord voor, heel dikwijls totdat hij het &a zegU Zachtjes op zijn kousevoetjes giaat ons kind de kamer in, op zijn klieane kousevoetjes; o, hij heeft vandaag zoo'n zin in een lekker chocolaadje, en hij kreeg het niet van Maatje. 't Kind was about: hij heeft geknepen Bennie, die hem nooit iets doet. Altijd speelt die leuke Bennie, houdt hij 't kietne broertje zoet; nu mag Ben niet met hem spelen en hij moet zich maar vervelem Op den dirvan klimt het ventje, met zijn duimpje in zijn mond ligt hij stilletjes te kijken heel de kamer m het rond niemand zegt een -ardig woordje, niemand, klteiie plaaggeest, hoort je. Als je daar nu ligt te druiheo en maar mokt om chocola doen we je als het te lang duurt allen nog veel hardei na» Maar 't wordt stil wij kijken allen, Bertie ia in slaap gevallen. TRUU8 SALOMONS. Mine Nieuwenhuis, groot gelijk hoor als het Zondags mooi weer is, ga dan maar flink wandelen, dat is gezond. Jacobus Favier, jammer dat ik je niet even heb gezien, toen je den brief zelf kwam brengen op den Hooge-Rijndijk. Jo v. d Meer en Ali v. Egmond, nu dat was gelukkig dat er een courant lag onder den inkpot, verbeeldt je dat alle inkt op het tafelkleed was gekomen; inkt geeft zulke leelijke vlekken, pas maar op voortaan. Margaretha Sietag, stond de auto voor de deur? ja we zijn dien Zondagmiddag 9 October gaan rijden naar Noordwijk aan Zee. Ja hoor ik had wel gelezen van dat jubileum maar ik wist niet dat het jouw vader was Groot gelijk hoor dat je smulde van het lekkers dat gekomen was voor het feest. Hoe heerlijk rook het lelietje, dat uit je brief kwam, houd jij ook veel van lelietjes der dalen? ik wel. Adri Zaalberg er Annie Kop, jullie mogen samen insturen en schrijven op hetzelfde papier, behalve met prijsraadsels; dan ieder op een apart papier, dat moet voor het loten. Carel en Rinie Hansen; wat hebben jullie ook genoten met 3 October en veel gezien en plezier gemaakt. Vond Rinie die autotjes niet prettig, ging hel hem ie. vlug? Smaak ten de poffertjes lekker? Clazina v Venetie en Annie de l'Ecluse, dat mocht best dat jullie de brieven samen stuurden waarom zou dat niet mogen? Nu ga ik 20 October naar Utrecht bij mijn broer logeeren tot 29 October en dan denk ik voorloopig thuis te blijven, ik ben al zó'ó- veel weg geweest dit jaar. Willy Horst, ja dat zal je Papa wel aar dig hebben gevonden dat ik bij die familie logeerde, die hem kende O. ik heb nog dik wijls gelachen om het hondje en de poes die samen aan het stoeien waren en die poes zat dikwijls het hondje te likken, net alsof hij heelemaal schoon moest gemaakt. Henk Boom. ik vind Den Haag ook erg prettig, ik woon er graag, maar daarom ga ik toch ook wel veel uit logeeren. Je raad sel gaat bij mijn voorraad, die ligt te wach- en op een beurt. Marie Tegelaar, vond jij den optocht het mooiste? Vond je het te druk op het feest terrein. of vond je het niet prettig om zulke natte voeten te krijgen? Bertus en Nelly Boom, soms houd ik ook meer van den winter, als het lekker warm is in de kamer ea men gezellig bij elkaar zit, maar sneeuw 'e winters vind ik ver schrikkelijk en die nare gladdigheid dan. Cobus Flippo, ik zal je raadsel stellig later eens plaatsen, het ie heel aardig Henny H. H., je had groot gelijk om Zondag met het mooie weer te gaan. wande, len, in de week Komt daar niets van met school en huiswerk en lessen Annie van Oort, ja het is voor jullie al tijd jammer als de kindercourant pas op Zaterdag komt, zoodat je een dag minder hebt voor de raadsels Ik heb nog wel van alles in voorraad liggen. Drietal Koevoet, jullie ook meer zin ge had om Zondags te gaan wandelen en beu- kenootjes te zoeken: hebben jullie er veel gevonden Jan Evers, groot gelijk hoor ik zit vele ▼ellen vol te schrijven om jullie zoo'n reu- zencorrespondentie te kunnen geven. Zeker erg prettig dat je grootmoeder bij jullie lo„ geerde. Gaat je moeder steeds vooruit Ali en Reinier den Hertog, was 17 Octo ber een heerlijke feestdag thuis? Vindt Ali het zoo prettig op de avondschool en ga je dan overdag ook nog naar school Ploni v. d. Meer, je brief der vorige week kreeg ik nu ook nog. Zie je wel dat er deze week al prijsraadsels ziin Michel a en Lena de Vleeshouwer, ik zal het raadsel doen bij de vele die liggen to wachten om geplaatst te worden. Leo en Mina Kampenhout, wie van je beiden heeft het beeD gebroken en hoe kwam dat Beppie Bots, 2 brieven van je gekregen, dat wil ik gelooven dat je op 3 October niet den geheelen dag uit kon zijn, dat was te vermoeiend Ik zal al je nieuwe raadsels bewaren en later eens plaatsen. Drietal ElderhoTst, zoo. zijn jullie nog gaan kijken of je mr zag. Als het mooi weer was, waren we veel uit in de auto- Is Theo zoo in zijn 6cbik met zijn cadeaux, het zijn ook allemaal dingen, die men goed kan gebruiken. Annie en Jan Paardekooper. ik neem bet nooit kwalijk, als iemand geen tijd heeft om een brief te «chrijven en alleen maar de raadsels oplost; doen jullie dat gerust ook maar, als je veel ander werk hebt Agatha Braat en Jo Nagtegaal. ja daar was ik ook bij dien middag, ik zat in de stoel het dichtste bij die groote schemer-

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 23