BRONCHITIS LAND- EN TUINBOUW. Uw ROTTERDAM (Hofplein)—DEN HAAG (H.S.M.). Rotterdam (Hofplein) a7.b8.9.10.11.12.cl3. Bergweg Schiebroek Adrianalaan Rodenri)e Berkel Pijnacker Nootdorp Oost Veenweg Leidachendam-Voorburg Laan v. Nieuw O.-Indié Den Haag (H. S. M.) a6.55 a7.36 b8.36 9.36 10.36 11.36 12 31 C13.36 «t a.7.11 b8.ll 9.11 10.11 11.11 12.11 cl3.11 a7.16 b8.15 9.16 10.15 11.16 12.15 cl3.15 a7.19 b8.19 9.19 10.19 11.19 12.19 C13.19 a7.23 b8.23 9.23 10.23 11.23 cl3.23 a7.26 b8.26 9.26 10.26 11.26 g cl3.26 a6.47 *7.29 58.29 9.29 10.29 11.29 12 27 C13.29 14.— 14.11 14.15 14.19 14.23 14.26 14.29 14.36 Rotterdam (Hofpl.) Bergweg Schiebroek Adrianalaan Rodenrijs Berkel Pijnacker Nootdorp Oost Veenweg Leidschend.-Voorb. Laan t. N. O.-Indië Den Haag (H. S. M. (Vervolg) 15.— 16— dl7.dl8.19— 20— 21— 22— 23— 15.11 16.11 dl7.11 d 18.11 19.11 20.11 21.11 22.11 23.11 16.16 16.16 dl7.15 <318.15 1915 20.15 21.15 22.15 23.15 15.19 16.19 dl7.19 dl8.19 19.19 20.19 21.19 22.19 23.19 15.23 16.23 dl7.23 dl8.23 H 21.23 H 15.26 16.26 dl7.26M18.26 19.25 H 21.26 H 23.25 15.29 16.29 dl7.29 dl8 29 19.28 20.27 21.29 2227 23.28 15.36 16.36 dl7.36 <318.36 19.35 20.34 21.36 22.34 23.35 a Niet op Zon- en Feestdagen, b Alléén op Zon- en Feestdagen, c Niet op Zaterdag, d Alleen op Zaterdag en op Zon- en Feestdagen. H Stopt alleen op Zon- en Feest dagen. g Stopt alleen Dinsdags. Stopt tot het opnemen en uitlaten van reizigers. onmiddellijk een zeer uitgebreid onder zoek in. Tol zoover de nuchtere feiten. Het postkantoor is gelegen aan de Hoofd straat, de drukste straat van Noordwijk, hetgeen de brutaliteit van den dader in nog meerdere mate op den voorgrond doet treden. De heer Schouten vertelde in een onder houd, dat hij om 1 uur iemand in de voor het publiek toegankelijke hall heeft hooren loopen. Daar dit natuurlijk wel meer ge beurt, heeft hij daaraan geen aandacht ge schonken. Plotseling, terwijl hij zich voor hel loket bevond, voelde hij een hevigen stomp tegen het voorhoofd juist boven het linkeroog. Hij wankelde en kreeg onmiddellijk daarop een tweeden stomp, die hem het bewustzijn geheel deed verliezen. Wat er daarna ge beurde, weet hij niet meer. Toen te ruim kwart over een de postbode Van der Voet het kantoor binnenkwam, vond hij den heer Schouten op den grond, die juist weer bijkwam. Bij onderzoek bleek het geld gestolen, waarop de politie direct van het gebeurde in kennis werd gesteld. De collecte in de Herv. Kerk alhier gehouden ten bate van het Ned. Bijbelge nootschap heeft opgebracht de som van f 62. De collecte werd gehouden tijdens do spreekbeurt van ds. De Vries van Rijns- burg. Na dezen dienst gaven zich 45 be gunstigers op. Toen gistermiddag de zoon van den broodbakker J. G. de W. in de Maarten Kruitstraat den motor van z'n auto aan sloeg, vloog deze plotseling in brand. Met behulp van huisgenooten, die emmers wa ter aandroegen, werden de vlammen ge- bluscht RIJNSBÜRG. Gemeenteraad. Verordeningen op de levering van electriciteit en de installatie. De Terliohting. I* Voorzitter: burgemeester J. L. Bosschieler f Afwezig de heer C. D. v. d. Vijver. De voorzitter opent de vergadering met ambtsgebed. Besloten wordt de voorlezing van de notulen van de vorige vergadering aan te houden tot de volgende. De voorzitter doet mededeeling van de Ingekomen stukken. Hieronder bevindt zich de mbdedeeling van het in de vorige ver gadering benoemde personeel bij de bedrij ven, dat allen hun benoeming aannemen. Van Ged. Staten is ingekomen de mede deeling, dat zij de goedkeuring van de Raadsbesluiten tot het sluiten van een lce- nmg, en van overneming van het gasbe drijf hebben verdaagd. Van B. en W. van Katwijk is ingekomen het verslag over het derde kwartaal 1927 van den Keuringsdienst van vee en vleesch- waren. De voorzitter deelt mede, dal de Rijksuitkeering naar het inwonertal over 1927 is bepaald op f6177 071/». Ingekomen is een schrijven van mej. W. v. d. ZwartRavensbergen, waarbij deze wegens gezondheidsredenen ontslag vraagt als schoonmaakster van de Openbare La gere School. B. en W. stellen voor aan adressante met ingang van 1 November a s. eervol ontslag te verleenen, onder dank betuiging voor de door haar bewezen diensten. Dit voorstel wordt z. h. st. aangenomen. B. en W. VTagen hierna machtiging tot het oproepen van sollicitanten voor school- schoonmaakster. Deze machtiging wordt z. h. sl. verleend. Aangeboden wordt een door B. en W. vastgestelde instructie voor den Admi nistrateur van de Bedrijven. De voorzitter leest de instructie arlikelsgewijze voor. waarna deze z. h. sl. ongewijzigd wordt vastgesteld. B. en W. stellen voor, de zekerheidsslel- ling voor den Administrateur van de be drijven vast te stellen als volgt: f2000 voor het gas-, f 1000 voor het water- en f 1000 voor het electriciteitsbedrijf. Ook dit voorstel wordt zonder h. s aan genomen, nadat daarin op voorstel van dr. H. G. Jonker de wijziging is aange bracht, dal niet B. en W. maar de Raad aan den Administrateur kan toestaan een nevenbetrekking te vervullen B. en W. vragen machtiging tot het inrichten van een kantoor voor den Admi nistrateur van de bedrijven. De Voorz. deelt mede, dat na onderzoek van B. en W. is gebleken, dat een geschikte localiteit hiervoor is een kamer boven het Raadhuis, welke dan tevens kan dienen voor de commissievergaderingen. Voor het aanbrengen van eenige veranderingen, aan schaffing van een brandkast en meubilair, vragen B. en W. een crediet van f 500. Volgens voorstel van B. en W. wordt z. h. st. besloten. Daarna bieden B. en W. aan een ont- werp-verordening betreffende de levering van electriciteit. Ook dit ontwerp wordt door den voorzitter arlikelsgewijze voorge lezen. Nadat eenige vragen zijn gesteld en beantwoord, wordt de verordening onge wijzigd goedgekeurd. Tenslotte dienen B. en W. in een ont- werp-verordening voor installatie Electrici teit. Ook deze verordening wordt ongewij zigd goedgekeurd. Rondvraag. Naar aanleiding van de Electriciteits-besprekingen vraagt de hear v. d. Gugten of in het bijzonder de aan dacht zal worden gewijd aan de verlichting van enkele donkere punten in de gemeente, met name bij de brievenbus aan het post kantoor, en het gedeelte tusschen Wilhel- minaboom en het perceel van den heer C. D. van Delft aan de Kerkstraat. Wethouder S. Schoneveld deelt mede, dat hier waarschijnlijk een misverstand bestaat, daar de heer v. d. Gugten schijnt te meenen, dat de straatverlichting elec- tricsh zal worden, wat niet het geval is. Inderdaad heeft de heer v. d. Gugten dit uit vroegere mededeelingen van B. en W. opgemaakt. Wethouder Schoneveld deelt mede, dat de straatverlichting zoo uitmuntend is, dat deze niet veranderd zal worden, wat groote kosten met zich zou brengen. Dit neemt niet weg. dat indien dit op een enkele plaats noodig mocht zijn, een lampje zal worden aangebracht. De heer v. d. Gugten blijft aandringen op betere verlichting bij het postkantoor. De heer G. van Delft vraagt of „Flora" kan worden aangesloten. De voorzitter antwoordt, dat dit in ied;r geval kan geschieden langs den Oegstgecs- terweg, al zal dat natuurlijk duurder zijn, dan wanneer aansluiting aan den Leider- weg kon geschieden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit Ie voorzitter de openbare vergadering. Na gehouden aanbesteding van de verbouwing van het Veilingslokaal „Flora" alhier, is het metsel- en timmerwerk ge gund aan de aannemers Haasnoot en Do Best, te Katwijk aan Zee voor f 29.825. en het smidswerk aan H. J. Grimbergen alhier voor f 2025. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Maria, d. van J. C. Verdegaal en M. H. M. Hendrickx. Wil helmus Johannes Gerardus, z. van G. M. van der Ploeg en A. C. Beijk. Ondertrouwd: Jacobus Gerardus Baak 22 j. en Allegonda Johanna van der Voorn 19 j. Johannes van der Voorn 27 j en Maria van Leeuwen 28 j. Overleden: Hendrikus van Haansteren 63 j., eehtg. van M. van der Star. Gehuwd: Hendrik Leonardus van der Horst 36 j. en Geertruida Haver 33 j. Ge rardus van der Meij 23 j. en Albertina Mo lenaar 19 j. Jan Johannes den Boer 24 j. en Geertje Jannetje Molenaar 21 j. Gevestigd: Mej. F. Kallenberg van Lei den. Th. F. A. de Lincel van Noordwijk. L. B. Mudde van Goes. D. Seydell en gezin van Leiden. Mej H. M. I. Rubers van Eibergen. J. P. Onderwater van War mond. Vertrokken: A. van der Voet en gezin naar Noordwijkerhout. G. J. de Boer geb. Molenaar naar Lisse. G. van der Meij naar Leiden. VALKENBURG. Bij Kon. Besluit is de heer P. Lolsy opnieuw benoemd lot burgemeester dezer ge meente. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. Barnas en M. H. Vo gels. T. Gerritsen en H. van der Gijp. Geboren: Adrianus Quirinus. z. van" H. J. van Rijn en M. H. van Noort Joan Diederic, z. van C. D. Viehoff en van Jkvr. S. H. den Beer Poortugael. Lutje, d. van P. Veldstra en R. van de Vlekkert. Overleden: Helena Wilhelmina Rood, vr. van P. Jongeling 62 jaar. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling staan ingeschreven 5 grond werkers. 2 losse werklieden, 2 opperlieden, 2 timmerlieden, 1 boekfiouder, 1 bouwkun dig teekenaar, 1 winkelbediende, 1 lood gieter. Door notaris Vermeulen van Kruinin- gen werden alhier bij afslag verkocht een 6-tal perceeien weiland, gelegen aan de Ruigelaan. Knoper werd de heer P. C. Bak ker voor 25.950. RECLAME. H P. H.KEEREWEER BfGRAFENISSFN r at -• At AUTO TRANSPORT AnlmHri i Ie, CREMATIE 4762 ION. NED. LANDE OU W-COMITé. De algemeens vergadering te Den Haag. Gisteren is in de vergaderzaal der Eerste Kamer de algeraeene vergadering van het Kon. Ned. Landbouwcomité gehouden. De voorzitter, de heer V. R. Y. Crossen, heette in zijn openingsrede in 't bijzonder welkom den vertegenwoordiger van den Min. van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, den heer dr. K. H. M. v. d. Zande, de ver tegenwoordigers der organisaties, de advi- seerende leden en gasten. Ook begroette spr. den ondervoorzitter, die wegens gezond heidsredenen eenigen tijd niet in de vergade ringen aanwezig kon zijn. De secretaris deelde mee, dat dr. F. E. Posthuma heeft bedankt als bestuurslid. Het verslag van den secretaris en de rekening van den penningmeester werden goedgekeurd. Namens de financieele commissie drong de heer Stroink, te Steenwykerwold, aan op het sluitend maken der begrooting. Hy was verheugd, dat rekening is gehouden met een pensioenverzekering voor de amb tenaren. De voorzitter antwoordde, dat het na- deelig saldo een gevolg is van buitengewone uitgaven en dientengevolge geheel en règle. Wat de gewone uitgaven betreft,, wil het bestuur blyven binnen de grenzen der be grooting. De heer v. Rappard herinnerde er aan, dat vroeger batige saldi dikwyls zyn gevoegd bij het kapitaal. Het gaat niet aan, nu er nadeelige saldi zijn, er bezwaar tsgen te maken, dat die thans van het kapitaal worden afgenomen. Er zou een fonds te vormen zyn waaruit de buitengewone uitgaven bestreden worden. Evenals de rekening, werd ook de begrooting goedgekeurd. De voorzitter bracht dank aan het af tredende lid der financieele commissie, den heer Stroink. Benoemd werd tot lid der financieele commissie in de vacature-G. W. Stroink de heer Tj. B. E. Kielstra, 's-Gravenhage; her benoemd werden als leden van de commissie voor het tentoonstellingswezen de hoeren jhr. J. van Vredenburch te Capellen en ir. H. Wibbens, te 's-Gravenhage; benoemd tot lid der laatstgenoemde commissie in de vacature-Tj. B. E. Kielstra, de heer ir. J. Siebenga, te Goes. Ir. J. M. L. Otten, rykslandbouwconsulent te Meppel, hield vervolgens een inleiding over: verhooging der productiviteit van het grasland. Er werden eenige vragen gesteld, die door den lieer Otten werden beantwoord. Bij de discussie werd de nadruk gelegd op do wenschelykheid van een nadere be studeering van het grasland-vraagstak namens het comité. De voorzitter zegde toe, dat in do eerst volgende vergadering ernstig onder de oogen zal worden gezien, wat op dit gebied de taak van het comité is. Mr dr. J. J. M. Nobach, secretaris van Centraal Overleg te Haarlem, praeadviseerde hierna over het wettelijk minimum, evenals ir. Gerritsen, rykstuinoouwconsulent in Engeland. WERKZAAMHEDEN VOOR DE 2de HELFT VAN OCTOBER IN DEN BLOEMEN-, FRUIT- EN GROENTENTUIN. In den bloementuin heeft men het druk, voornamelijk met het dekken en binnen brengen van planten, die niet tegen vorst kunnen, en met het inzetten van bollen, 1 waarover in het vorig artikel al een en I ander geschreven is. Degenen, die een bak tot hun beschikking hebben, kunnen hierin heel wat perkplanten doen overwinteren, j zooals Heliotroop Salvia splendens, Chry- santhemums frutcseens. Pelargoniums, Goa i zania, Calceolaria mgosa. Deze planten moeten sterk beruggesneden worden. Het is ook nog niet te laat van deze bovenge noemde planten stekken te nemen, kop- stek of scheurstek (e.g. stek met een hiel tje). Deze stekken worden in een pot geze* gevuld met gezeefde bladgrond en wat scherp zand De potten worden daarna in den bak ingegraven en kunnen daarin over blijven. Vooral moet niet te veel gegoten worden, daar dan rotting in de hand ge werkt wordt. Eeret in het voorjaar worden deze 6tekken opgepot. De meeste men- schen zijn echter met zoo gelukkig om een bak te bezitten. Heeft men in huis een vorstvrije kelder of zolder, dan kan daar met succes, Pelargoniums overgehouden worden. Dit vereischt echter een bijzonder© zorg, daar men in de vochtige November- en vooral donkere Decembermaand te kam. pen heeft met rotting van de stengeldeel len. Dit kan meestal voorkomen worden door de planten dan heel weinig of in het geheel niet te begieten. Knolbegonia's moeten uitgerooid wor den, daarna worden zij luchtdroog gemaakt en op een vorstvrije plaats geborgen. Voor de dahliaknollen geldt hetzelfde. Deze moe ten bij de eeTste vorst direct opgerooid worden. Vorst is heel slecht voor een dah- liakno). (De wel eens voorkomende lichte nachtvorsten in de maand October kunnen zij wel weerstaan). De stengels worden op plm. 10 c.M. van de wortelhals afgesneden, de knollen goed uitgeschud waarna deze worden gedroogd. Ze worden op kranten gelegd en met kranten overdekt waar zij op den zolder kunnen overwinteren. Zelfs al js de zolder niet geheel vorst vrij, dan kan men met een goede krantenbedekking de knollen tegen voTst beveiligen. De Klimrozen in uw tuin moeten gesnoeid worden, d.w.z. de oude uitgebloeide takken worden verwijderd en de nieuw gevormde loten er voor in de plaats gelegd. Een goede bemesting van ruige koe- of paarden mest is aan te bevelen. De aandacht behoort ook geschonken te worden aan het aanzien van den tuin. Daar om wordt het gras voor het laatst nog eens gesneden, de randen van gazons en banden netjes bijgeknipt. Alle eenjarige planten worden opgeruimd, terwijl de vaste plan ten worden ingesneden. Vaste planten en heesters, die niet z.g. „winterhard" zijn, behooren dichtgcdekt te worden. Wat de lage vaste planten betreft met droge turf molm, de heesters worden met matten dicht gebonden. Men doet goed de „winterhard heid" niet te overschatten aangezien een strenge winter voor de deur kan staan. In den frnittnui moeten alle peren en appels worden geoogst. De grond onder de vruchtboomen moet geschoffeld worden en opgeharkt., of liever nog omgepunt, zoo dat de vorst er in kan dringen, om het ongedierte te dooden en den grond te doen uitzuren. Het oogsten van fruit vereischt een bijzondere zorg. Men moet de vruch ten niet van den boom schudden, daar do vruchten dan kneuzen en hierdoor de waar de vermindert ook omdat zij bii het be waren dan spoedig gaan rotten. Een ander nadeel van schudden is, dat ©r kleine takjes, die «en volgend ]aar vruchten kun nen geven, mee afgescheurd worden en daardoor dan «en deel van de opbrengst voor het volgend jaar verloren ga-at. De wijze waarop de peren en appels geplukt behooren te worden ia als volgt: Men licht de vrucht op en buigt haar naar boven; het steeltje zal er dan aan blijven, hetgeen een vereischte is. Voor het verza melen gebruike men bij het plukken platte manden, gevoerd met oude kranten of «en stuk linnen; tusschen de lagen dor vruchten legge men ook een krant. De vruchten voor de winterprovicie leg* men eerst bij voor keur in een ruimte cm wat uit te zweeten, want vochtige vruchten maken de bewaar plaats vochtig. Men lette er op de vrucii1- ten bij droog weer te plukkenniet 's och tends vroeg. De vruchten moeten liefst op een enkeie laag worden uitgelegd, in een donkere bewaarplaats. De rotte vruchten moeten, nauwgezet verwijderd worden. De groententnin, die voor eenige maan den braak komt te liggen vereischt even eens de aandacht, teneinde deze een or delijk aanzien tegen den winter te geven. Men kan door omspitten van den grond het onkruid er uit halen, waardoor de bodem alweer gereed ligt om de bewerking van het voorjara te ondergaan. Indien nog niet alle andijvieplanten ge oogst zijn, kunnen de overblijvenden heel goed uitgestoken woTden en in een bak of andere vorstvrije plaats voor eenigen tijd, opgekuild blijven. Schoraeneerm en bieten worden opge rooid. Zij worden in zand in de kelder be waard. Wij hebben die versche groen ten gedurende den winter, evenals aan Brusselsch lof. De Brussetach Lof wortels worden eind October opgerooid, de blaren afgesneden tot 35 c.M. boven de wortelhals, ook de wortel zelf wordt een ietwat ingesneden.. Deze wortels worden of in den tuin man netje aan mannetje ingegraven en diebt- gedekt met een laag bladaarde ter dikte van 30 c.M. of bewaard in den kelder. Ook in den kelder bedekke men zo met plm. 20 c.M. rulle aarde. In den loop van 3—4 raaandeai vormen zich op de wortelhals de kroppen. (Peterselie en Selderij kan men ook in de bakken overhouden). Voor liefhebbers, die in het bezit zijn van een bakje met glas, is ook het tijd stip aangebroken om peen, sla^ en bloem kool en veldsla te zaaien, waardoor men reeds vroeg id het voorjaar jonge groenten heeft. De laatste helft van October is du» druk voor alle tuinders en tuinliefhebbers. Zorg vooTal, dat u alle;? tijdig voor den vorst binnen krijgt en zorgt er voor dat uw tuin een ordelijk aanzien heeft, gedu rende de wintermaanden. Vraag: Hoe moeten hanggeraniums overwinterd worden om een volgend jaar weer als balkonplanten dienst te doen Yr-nen nog stekken worden gestoken? I Mej. J. H. H. te W. RECLAME. Zorg ervoor, dat Uw aandoening der luchtpijpen (bronches). die Ge kunt herkennen aan een piepende, pijnlijke ademhaling en een diepen, blaffenden en pijnlijken hoest, niet slepend wordt. Vergeet nooit, hoe dicht dc bronchitis de ontsteklngsklemen bij de teere longen brengt Wapen Uw slijm vliezen tegen de aanvallen der bacteriën door ze te versterken met de uit het sap van versche geneeskrachtige knilden bereide Akker's Abdijsiroop. Deze helpt U het vastzittende slijm oplossen en verlost U van den pijnlijken hoest, die Uw luchtwegen zou vernielen als Ge niet tijdig Uw toevlucht nam tot de genees krachtige en toch onschadelijke AKKER'* A n t w.Neem de planten uit de bak ken en zet ze in potten. Snijdt die lange stengels tot op de helft terug en maak de planten flink vochtig. Onder zeer matige begieting kunt u ze op een koele, vorst vrije plaats overwinteren. Een volgend voorjaar in Maart worden de planten aan den groei gebracht door meer te gieten en ze volop in de zon te plaatsen. Half Mei gaan ze in potten naar buiten en komen begin Juni in de bakken Stekken kunnen nu nog geplaatst in potten met zanderige aarde. Deze worden op dezelfde manier overgehouden. Vraag: Kunt u den naam meedeelen van de plant waarvan een takje hierbij gaat. Ze is kwijnende, de takken hangen langs den stam. J. Pf. te L. A n t w.Uw plant is bekend als de zoogen. tafel-den (Araucaria exelsa.) Vooral op lateren leeftijd gaan de oudere tabken hangen, vooral door de droge ka merlucht. De plant moet om- de twee jaar verpot en krijgt in de andere jaren gere geld in den zomer verdunde mest. 't Zijn echte stofverzamelaar8 en moeten eens per week buiten gebracht en goed afgebroesd met lauw water. In den winter niet dicht bij de kachel, liefst in ongestookte kamer maar vorstvrij. J. S. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Re dactie onder motto „Tuinbouw." NIEUWE UITGAVEN. „NU". Weer een tijdschrift? Ja, een tijdschrift van een stevig aanvullend en verdedigend karakter, zooals de inleider, de heer A. M. de Jong. een der beide redacteuren de ander is de heer Is. Querido het uitdrukt. Van dit stevig aanvallen getuigt reeds ge noemde inleiding verderop evenals van dat verdedigend, zoodat ongetwijfeld de aan dacht voor dit nieuwe litteraire maandblad groot zal zijn onder degenen, die zich inte resseeren voor onze hedendaagsche littera tuur. Van den rijk varieerenden inhoud willen we nog vermelden, dat A. M. de Jong in dit tijdschrift het vierde deel gaat publiceeren van zijn Merijntje-cyclus. Het 1ste gedeelte is Teeds in het eeTste nummer opgenomen. Tevens introduceert deze heer Panait Istrati, een „ontdekking" van Romain Rol land, die zeker de moeite waard is. Querido schrijft zigzags over van Deyssel en over Stand en Bevoegdheid onzer tegenwoordige litteratuur-critiek en over Herman Gorter; Dirk Schafer over de muziek van heden, Louis Saalborn over Tooneel en Maat schappij. Verder zijn er bijdragen van mr. Keuls, Margot Vos, Frederik van Eeden, Stenhuis etc. Dit eerste nummer brengt ontegenzegge lijk een frisch geluid. Bij den Boekhandel v.h. Gebr. Belinfante, te Den Haag, is verschenenDe Motor- en Rrjwielwet, bewerkt door den haer P. Kramer, commissaris van politie t? D?n Haag. Bij do Hollandia-drukk?rij te Baarn is verschenen: Vegetarisme ei Ilygëie, radio lezing gehouden door J. Hagn. Van de fa. Valkhoff en Co., uitgevers te Amersfoort, ontvingen wij: „De hut in het bosch", door C Joh. Kievit, geïllustreerd door J. H. Lulz; prijs ing. f 1, geb. f 1.75. „Lotgevallen van een voetbalschoen", door George van Aalst, geïllustreerd door J. H. Lutz-. prijs ingen. f 1. geb. f 1 75. „De landverhuizers naar Nieuw-Amster- dam", door J. G. Kramer, met teekeningen van Louis Raemaekers en bandteekening van J. H. Lutz; prijs ingen. f 1. geb f 1.75. „Een vroohjke Frans", door Jo Ufkes, ge ïllustreerd door J. H. Lutz: prijs ingen. f 1, geb. f 1.75. „Toffie en Co.", door Rein Valkhoff. met teekeningt-n van J. H. Lutz; prijs ingen. f2, geb. f2 90. Deze boeken, met prettige en avontuur lijke verhalen, voor jongens en meisjes, keurig ingebonden en voorzien van leuke bandteekening. zijn een ware aanwinst voor de boekenkast en een welkom ge schenk voor Let. aj,_ SL Nicolaas-feest. 2—3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10