68ste JAARGANG WOENSDAG 19 OCTOBER 1927 No. 20735 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiün uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per weekƒ0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. 'Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de1 beslissing op het verzoek van Peter M. Verhoef om vergunning tot het uitbreiden van de fabriek van fijne vleeschwaren in de perceelen Boerhaavestraat Nis. 8. 9, 10 en 10 a en Kruisstraat No. i. kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie' B. Nis. 2925 en 2668 is verdaagd. 9868 Leiden, 19 October 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. GEREFORMEERDE SCHOOL IN HET KOOIKWARTIER. In het geschil tusschen Burgemeester en Wethouders dezer gemeente en het bestuur der Gereformeerde Schoolvereeniging over den bouw eener school voor G. L. O. aan de Javastraat hoek Driftstraat, heeft de Minister van Onderwijs thans beslist, dat de school zal worden gesticht op het door het schoolbestuur aangewezen terrein Burgemeester en Wethouders hadden, zooals bekend het desbetreffende raadsbe sluit zóó willen uitvoeren, dat de Lusthof- laanschool zou worden verbouwd, terwijl zij in een later stadium voorstonden de bouw eener afzonderlijke school op de speelplaats van de Lusthoflaanschool. De Minister ver wierp beide denkbeelden, daar in beide ge vallen de bestaande speelplaats zoodanig zou worden verkleind en versnipperd, dat ze èn als speelplaats èn als terrein voor het onderwijs in de lichamelijke oefening ongeschikt zou worden. Met inachtneming van enkele wijzigin gen in bouw en bestek, waarover nader overleg met Burgemeester en Wethouder:, wordt aanbevolen, zal dus de school verrij zen op het reeds bij raadsbesluit van 17 Mei 1926 aangewezen, aan de gemeente toebe- hoorend terrein aan de Javastraat hoek Driftstraat. THEOSOFISCHE VEREENIGING LEIDSCHE LOGE. Wat leert ons de Theofosie? Over bovenstaand onderwerp hield gister avond mej. Van Wijngaarden uit Utrecht in de Leidsche Loge der Th V., Stille Rijn 1, voor een vrij talrijk gehoor een openbare voordracht. Spreekster begon met te zeggen, dat de naam Theosofie beteekent Goddelijke Wijs heid; wijsheid dus, die de Godheid in zijn schepping heeft tentoongespreid. Die wijs heid kunnen we dus aanschouwen in het Levensboek der Schepping, in het boek der levenservaring. Die schepping nu openbaart zich in vele verschijnselen, doch achter die verschijnselen heerscht de groote wet, de Wijsheid, die God is. All'es, wat de Vader aan Zijn kinderen, aan Zijn schepselen te leeren geeft, leert ons die schepping, die het ■werk is van Zijn Wijsheid. De vraag is dus nu: Heeft de Theosofie ons iets te leeren, en het antwoord daarop is dadelijk: Hebben wij ook aan iels be hoefte? In deze wereld van onrust en kom mer, in deze wereld met haar strijd en haar moeilijke problemen, heeft de Theosofie ons daar iets te zeggen om ons rustiger en vre diger, liefdevoller en gelukkiger te maken? Is het de bedoeling van de Goddelijke Wijs heid, dat Zijne kinderen ongelukkig blij ven, dat er nocden en geharrewar, strijd en moeiten zullen blijven. Zijn er soms nog moeilijker lessen te leeren voor de toe komst? De Theosofie weet ook hierin een "weg aan te wijzen; doch de Goddelijke Wijsheid is een ervaringswijsheid, een wijs heid, die we moeten zoeken, ervaren en be leven om ze te kennen; een wijsheid, die we niet krijgen alleen van hooren, doch die we moeten ervaren en toepassen in het leven. De Theosofie dan zegt: vóór den aanvang en gedurende de schepping was en is God. Die God is de Bron van alle Leven en Licht, een stralend Licht, tintelend van Leven, een onbegrijpelijke, machtige geestelijke kracht. Die kracht straalt uit naar alle kan ten in de grootste oneindigheid, steeds ver der. Hoe dichter bij c(e Bron, dier geestelijke kracht, hoe meer we die kracht ervaren; 'hoe verder we van die Bron ons verwijde ren. hoe meer de schaduwen het goddelijk leven verduisteren. Gods kracht van gees telijk leven doorstraalt het gansche Univer sum. het einde daarvan is onze stoffelijke wereld. De man der wetenschap verklaart ons de wetten der natuur, toont ons aan, dat 'Gods kracht zich openbaart in alles, tot zelfs in de vaste voorwerpen, al heeft die kracht daar wetenschappelijke benamingen verkregen. Die geesleliike kracht nu, die goddelijke uitstraling, die tinteling van leven, heeft aiets beperkends in zich, niets afgeschei- j dens; dat werkelijk geestelijke leven straalt steeds verder, zet zich uit, is onuitputtelijk in het geven en mededeelen, en wordt nooit minder. We voelen daarin de groote, godde lijke liefde, die steeds geeft en mededeelt en nochtans nooit ophoudt of minder wordt. Tegenover dat uilstralende, goddelijk leven staat het afgescheiden vormbestaan, dat inkrimpt in plaats van uitzet, dat vast houdt in plaats van geeft, het egoïsme, dat haat kweekt in plaats van liefde. Tegenover dien stralenden, tintelenden geest, het eeuwig Zijn staat duè de koude, afgeschei den stof. Wat en wie is nu de mensch? De mensch is een deel van dien goddelijken geest, doch besloten in een kerker, evenals een vogel, die gevangen zit in een kooi. Doch wij zijn van goddelijke afkomst de bron, waaraan wij zijn ontsproten, is de Godheid zelve. Wel zijn we beperkt en gevangen in ons stoffelijk lichaam, doch vaak gingen we niet den Psalmdichter: Zooals hel hert dorst naar de walerstroomen, alzoo schreeuwt mijn ziel naar U, o God Wij willen naar de Bron terug, maar de stof houdt ons gevangen. De stoffelijke wereld, onze begeerten en neigingen houden ons geketend. De mensch heeft zijn eigenlijke woning niet hier, maar in den Hemel. Zien wij dan ook éénmaal dat goddelijk licht, dan dan is de behoefte aan vrijheid in ons geboren, dan zijn we niet langer .tevreden met de kleine dingen der wereld, met onze neigin gen en begeerten, doch wenden ons naar dat goddelijk licht. De tweede les. die de Theosofie ons te leeren geeft, is dat wij dit in het eene be- staansleven niet zullen kunnen bereiken; meerdere levens zijn hiervoor noodig. Doch geen daad in deze richting, is verloren; geen stap tot het licht of hij brengt ons nader. Daarop steunen wij en dat is onze zekerheid, dat de goddelijke wet onwrikbaar is, dat de wet van oorzaak ook het gevolg in zich draagt. Daarom leert, de Theosofie ons ook dat het goddelijk leven geen afscheiding kent, geen verschillende afzonderlijke "stralen, maar' een wereldzee van leven en liefde, van broederschaps- en gemeenschapszin. Wanneer we één zijn met al wat leeft, in vreugd en smart, in liefde en lijden, dan hebben we ervaren één van de lessen, die de Theosofie ons leert. Z.-H. VER. „HET GROENE KRUIS", (afd. Leiden.) Onder presidium van haren voorzitter dr. J. A. Schreuder hield gisteravond de plaatse lijke afdeeling van de Zuid-Hollandsche Ver. ..Het. Groene Kruis", in het gebouw aan de Pieterskerkgracht een algemeene le denvergadering. welke zóowaar door één lid werd bijgewoond. De voorzitter heette de aanwezigen wel kom, waarna de secretaris, de heer Filippo de notulen der Juni-vergadèring voorlas, welke onveranderd werden vastgesteld. De penningmeesteresse, mej. Ie Poole deed vervolgens voorlezing van de begroo ting 1928, welke in ontvangst en uitgaaf werd vastgesteld op f 6300. Naar aanleiding van een verzoek van het aanwezige lid werd besloten voortaan de be grooting wanneer zij zulks mochten wen- schen voor de leden verkrijgbaar te stellen. De aftredende bestuursleden, de heeren dr. Schreuder en Roëll werden als zoodanig herkozen en lieten zich deze benoeming welgevallen. De bestaande vacature zal worden aange vuld met een vrouwelijk bestuurslid. Daarna kwam de beschrijvingsbrief voor de te Rotterdam te houden algemeene ver gadering ter sprake. Tot afgevaardigde werd dr. M. D. Horst benoemd. De candidaten der Leidsche afdeeling voor het lidmaatschap van hPt hoofdbestuur zullen zijn de beide aftredende bestuurs leden, de heeren dr. Kroon en dr. Elias, be nevens dr. Schouten uit Den Haag. Daar bij de rondvraag niemand meer het woord verlangde, sloot dr. Schreuder hierop de vergadering. SELSKIP „FRYSLAN" TE LEIDEN. Gisteravond hield de vereeniging van Friezen alhier in de bovenzaal van „De Harmonie" haar jaarvergadering, waarmede het seizoen der winterbijeenkomsten werd geopend. De voorzitter der vereeniging, de he^r W. J. Nijholt, opende de bijeenkomst met een hartelijk welkom, waarna hij een kort overzicht gaf van den toestand der ver eeniging. Ondanks de rust-periode van den zemer is het ledental nog toegenomen. Het zomerprogramma viel door de vele regens wel wat in het water. Men zou een dag naar buiten gaan, doch daarvan is niets gekomen, dan dat een klein aantal (ook al weer vanwege het ongunstige wederj gast is geweest van de Haagsche vereeniging, die een Friezendag op Meyendell had uit geschreven. Met voldoening maakte de voorzitter ge wag van het Groot Friesch Congres *in den afgeloopen zomer te Leeuwarden gehouden, waar geleerden uit alle deelen van Uuropa getuigenis hebben afgelegd van de schoon heid der Friesche taal en van haar weten schappelijke beteekenis in de taal-geschie denis. Als een bijzonderheid deelde hij nog mede, dat de Commissaris der KoniDgïn in Friesland, baron Van Harinxma thoe Slooten, het geheele congres bijwoonde en uitsluitend zich' van de Friesche taal heeft bediend. Ten slotte bracht hg in herinnering, dat het selskip dezen winter tien jaar heeft bestaan. Uit het verslag van den secretaris, den heer H. de Roos, over het afgeloopen jaar, bleek, dat het ledental van 88 tot «01 was geklommen. Door overigden en vertrek ver loor de vereeniging 10 leden, waartegenover een aanwas van 12 leden stond Van de bibliotheek en den leeskring werd een toenemend gebruik gemaakt en pogingen werden aangewend tot het geven van een cursus in de Friesche taal, waarvoor zich reeds een aantal personen heeft opgegeven, zoodat deze zeker dezen winter zal begin nen. De betrekkingen met zustervereenigin- gen waren van zeer vriendschappelgken aard. De „skathalder" (penningmeester), de heer Bouma Nieuwenhuis, deed daarna reke ning en verantwoording van de geldmiddelen. Ook deze waren bevredigend. De inkomsten bedroegen met inbegrip van een saldo van f25, in totaal f264, de uitgaven f224, zoodal het saldo thans f40 bedraagt De voorzitter deed vervolgens eenige mededeeiingen over de door hem in Utrecht bggewoonde vergadering van den Bond van Fresche gezelschappen buiten Friesland, waarvan ook „Fryslan" lid is, en waaruit bleek, dat ook in den Bond een opgewekt leven heerscht. Tot bestuursleden werden herbenoemd de heer De Roos en de dames mevr. De Roos en mej. Algersma. Bet slot van de besprekingen liep over de viering van het 40-jarig bestaan, waar van de datum valt op 31 Januari 1928. Besloten werd dit feit te herdenken met een godsdienstoefening in de Friesche taal op 29 Januari, waarin als voorganger zal optreden ds. L. Bonga, predikant bij de Doopsgezinde gemeente alhier, mede lid der vereeniging. Op den dag zelf zal men een intiemen avond hebbon, alleen voor leden, huisgenooten en genoodigden (een kofje- en kceke jaun), terwgl den Zaterdag daarop volgende een tooneelavond zal worden ge geven. Een feestcommissie werd benoemd, die bij de voorbereiding net bestuur zal bg- stean. Hiermede was de agenda voor de werk zaamheden afgeloopen en gaf de heer Bylsma nog eenige voordrachten. De bijeenkomst werd met het zingen van het Friesche Volkslied geopend en ook na afloop werd een lied gezongen. „WHAT PRICE GLORY". Daartoe uitgenoodigd door de directie van het Luxor-Theater zijn wij gistermiddag met vele andere genoodigden, waaronder ge meenteraadsleden, leden der Keuringscom missie e.a. in de gelegenheid geweest kennis te maken met het Amerikaansche filmwerk „What price glory", dat vanaf Vrijdag a.s. stellig duizenden stadgenooten naar dit theater zal doen stroomen. „What price glory", een product van de Foxfabriekon en geregisseerd door Raoul Walsh, is een fel realistisch beeld van de oorlogsellende en bedoelt dan ook te zijn een stuk propaganda in den strijd tegen den oorlog. In hoeverre deze pacifistisqhe strekking in dit machtig filmwerk tot uiting komt, willen wij voorloopig buiten beschouwing laten en ons eerst bepalen lot een korte inhoudsweer- gave. Kapitein Flagg (Victor Mac Laglen), een reus van een kerel, beroepssoldaat bij het Amerikaansche leger, dankt zijn succes bij het zwakke geslacht aan zijn geweldige, lichaamsafmetingen. Het toeval wil, dat wanneer capt. Flagg eens een hart heeft veroverd, steeds een an der ten tooneele verschijnt, luitenant Quirt (Edmund Lowe), een ware lady-killer, die in minder dan geen tijd Flagg zijn veroverd bezit afhandig weet te maken. Dat ging zoo in China, waar Amerikaansche bezettings troepen de legatiegebouwen bewaakten en dat dreigt zich te herhalen aan het Fransche front in den grooten wereldoorlog. Capt. Flagg is ingekwartierd in een dorps- herbergje, waar ook Charmaine (Dolores del Rio), de lieftallige dochter woont. Char maine vat een diepen eerbied op voor de massieve figuur van den stoeren vechtjas en deze voelt zich wederkeerig aangetrokken tot het teere, aanhankelijke schepseltje, dat als een engel in zijn ruw' soldatenleven is gekomen. Het vaderland roept.capt. Flagg moet naar de vuurlinie de aflossingstroepen staan onder bevel van luitenant Quirt. Charmaine komt dan tot de ontdekking, dat hetgeen zij voor Flagg voelt, geen liefde is, doch een soort kinderlijke vereering van de zwakkere voor den sterkere. Luitenant Quirt is de man, dien zij bemint Maar de oorlog houdt geen rekening met jonge liefde en ook Quirt vertrekt naar het front, waar hij schouder aan schouder met Flagg den dood trotseert in het vervullen van zijn plicht jegens het vaderland. Vergeten is alle minnenijd; als één man stellen zij hun le vens in de waagschaal; onder een gewel digen kogelregen, terwijl de granaten en kartetsen boven hun hoofden ontploffen en steeds nieuwe slachtoffers eisrhten. trekt de compagnie voorwaarts. steeds dunner worden de gelederen en op 100 Meter af- stands van den vijand is nog slechts een handjevol dapperen over. Dan komt het af grijselijkste; een verwoed bajonetgevecht van man tegen man, een slachting op groo te schaal, maar de zege is behaald: fel schettereA de trompetten de overwinnings klanken over het onafzienbare slagveld, waar duizenden liggen te sterven. Flagg is ongedeerd; Quirt heeft een lichte been- kwetsuur. Doodop keeren de manschappen uit de oorlogsher terug. En feller dan ooit taait de haat op in de harten van de mannen, die' beiden Char maine tot Vrouw wenschen. Het lot zal beslissen: Flagg is de gelukkige maar wanneer dan Quirt het huis verlaten heeft, bekent Charmaine hem. dat zij slechts den kleinen luitenant lief heeft. Diep geschokt doet Flagg van zijn rechten afstand; wankelend gaat hij de deur uit, ter wijl Quirt op zijn schreden is teruggekeerd en zielsgelukkig Charmaine' in de armen valt Builen wordt de trompet gesloken: tot den aanval! En kapitein Flagg, hoewel walgende van de ellende, geeft als een willoos wezen gehoor aan de koperen roepstemIn Quirt's hart ontspint zich een korte, maar hevige tweestrijd tusschen liefde en plichtde laagte zegeviert en terwijl Flaggs mannen den tocht naar het slagveld re'eds aangevangen hebben, strompelt de kleine luitenant zijn kapitein achterna.... Arm in arm trekken zij opden dood tegemoet Ziedaar in grove trekken met weglating van alle bijkomstigheden de inhoud van deze film, die in haar aangrijpende tragiek een fel protest is tegen den hedendaagschen oorlog. Onze pen zal niet .trachten de vreeselijke oorlogslafereelen te beschrijven; wij kunnen 9lechts bewondering koesteren voor hen, die dit product vervaardigden, voor den regis seur. die dit alles regelde, voor het trio Flagg- Charmaine-Quirt, dat door zijn sterk sug gestief spel het onmenschelijke in den oor logsgruwel nog nader accentueer! Toch hebben wij een bezwaar tegen deze film: zij is voor het doel, dat zij beoogt te véél liefdes- en te weinig oorlogsfilm. Degeen die het scenario schreef, had moe ten bedenken, dat een onderwerp als het on derhavige lè ernstig is dan dat het naast zich iets anders zou kunnen velen, wat met dat onderwerp niet rechtstreeks verband houdt om niet te zeggen, wat daar lijnrecht tegen indruischt. Waarom die vele en langdurige liefdes scènes, maar vooral: waarom werd hier het komische element niet geheel weggelaten? O.i, deed het optreden van de beid^ miliciens per sé afbreuk aan het peil van dit werk. Of heeft de auteur misschien rekening wil len houden met de mentaliteit van het tegen woordige geslacht, dat vóór alles lachen wil? Hoe het ook zij: als een sprekende vredes- gedachte heeft ..What price glory" groote verdiensten, terwijl het ook als filmwerk onze aandacht ten volle verdient. Moge dit in het bezoek aan het „Luxor"- theater in de komende bioscoop-week tot uiting komen. LEIDSCHE PLUIM VEE VEREENIGIN G. In de gisteravond gehouden ledenverga dering der Leidsche Pluimveevereeniging werd besloten de 15de nationale pluimvee tentoonstelling tevens lustrumtentoonstel ling te doen houden op 27, 28 en 29 Januari 1928 in de Stadsgehoorzaal. De heer H. L. A. van der Horst, oud- secretaris der vereeniging, werd als blijk van appreciatie jegens de groote diensten de vereeniging bewezen, tot eerelid be noemd. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het doctoraal examen ge'schiedenis de heer A Strang (Apeldoorn); het candidaats examen wis- en natuurkunde (E) de heeren: M. M. de Monchy (Den Haag) en G. Tierie (Leiden); voor het candidaats- examen rechtsgeleerdheid mej. C A. s'te* (Wassenaar) en de heer O. F. A H. van Nispcn tot Pannerden (Pannerden); voor hei doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heeren: E. O. van Boetzelaer (Oegstgeest); H. H. R. Roelofs Heyermans (De'lft) en E. M. Elias ('s-IIertogenbosch) en voor het eco nomisch doctoraal examen indologie de heer B. Cox (Leiden). Voor het alhier gehouden examen van apothekers assistent waren opgeroepen 4 candidaten. Geslaagd zijn de dames: L. C. Mulder ge boren te Hazerswoude en A. C. Sanders ge boren te Noordwijk. i Naar wij vernemen zal op 16 Novem ber a.s vanwege de afdeeling Leiden van het Centraal Genootschap voor Kinder- vacanlie- en Herstellingskolonies in Neder land, een uitvoering worden gegeven in den Leidschen Schouwburg ten voordeele van de afdeelingskas, waarvan door de vele aan vragen van zieke en zwakke kinderen zulke zware eischen worden gesteld. De bekende Leidsche tooneelvereen. „Lilteris Sacrum" heeft voor dit doel hare medewerking toege zegd en is bereid bevonden het door haar in studie genomen „Vadertje Langbeen" van de Engelsche schrijver Webster, op te. voe ren. van welk stuk de goede kwaliteiten zeer worden geroemd. BINNENLAND. De Geref. School in het Kooipark te Leiden. (Stadsn. 1ste Blad). De „Postduif" te Bangkok aangekomen, maar bij de landing licht beschadigd, wat vermoedelijk twee dagen oponthoud tenge volge ral hebben. (Binnenland, 2de Blad). Opening van het Ziekenhnis voor Scheeps- en tropische ziekten te Rotterdam. (Binnen- and, 2de Blad). Het oordeel van den minister over ophef fing van den indirecten dwang tot vacci natie. (Binnenland, 2de Blad). De heer Henri Polak heeft bedankt als voorzitter van de S. D. A. P. (Binnenland, 2de Blad). De samenwerking tnsscben S. D. A. P. en N. V. V. (Binnenland, 2de Blad). Wat „Brunhilde" dezen zomer heeft ge- presteer#. (Sport, 3de Blad). Te Utrecht is hedenmorgen een tot nn toe onbekend man door een tram gegrepen en gedood. (Laatste Berichten, 1ste Blad). BUITENLAND. i De conferentie voor in- en uitvoerver boden te Genève. (Buitenl., 1ste Blad). De staking in midden-Dnitschland doet zich geducht voelen. (Buitenl. en Tel 1ste Blad). Poincaré stelt de kwestie van vertrouwen inzake het tegengaan van verhooging de» begrooting. (Buitenl., 1ste Blad). Is de Mexicaansche generaal Gomez ont komen? (Tel. 1ste Blad). Er wordt dus waarlijk iets goeds gegeven. De bezoekers kunnen dus oprecht tooneel- genot genieten en tegelijk de voldoening smaken iets te mogen bijdragen aan het .mooi en "heilzaam werk der afdeeling. Dezer dagen zullen jonge dames een lijst ter deelneming aanbieden. Wij raden onze stadgenooten aan deze lijsten eens ip te zien en als het eenigszins kan den 16den Novem ber voor deze uitvoering vrij te houden. Om het hinderlijke dringen bij het in- en uitstappen der reizigers bij aankomst der electrische treinen op de stations tegen te gaan, heeft de directie der Nederlandsche Spoorwegen de volgende dienstorder uitge vaardigd: „In ajwachling van bordjes die in de electrische treinen zullen worden aange bracht, hebben de aankomende reizigers de voorrang voor de (instappende) vertrekkende reizigers. Ook is het ten strengste verboden aan de reizigers door andere rijtuigen te loopen als hun plaatsbewijs aangeeft. Bij aankomst op de stations moeten steeds falle' deuren gebruikt worden." - Gisteravond had de caféhouder V. aan de Haarlemmerstraat toen hij van de eene lokaliteit naar de andere zou gaan, het onge luk zijn hand door een glazen deur te steken met het gevolg dat de hand en pols ernstig werd verwond, zoodat de te hulp geroepen dokter het noodig oordeelde dat de man naar het Ziekenhuis ging. Na daar te zijn verbon den kon hij echter weer naar zijn woning terugkeeren. Gislernamiddag zeven uur kwam op het Noordeinde de 11-jarige Geertrijida N. bij het spelen te vallen waarbij zij zich niet ernstig verwondde aan een der beenen. Na eerst ter plaatse te zijn verbonden werd zij naar haar woning geleid. De dezer dagen alhier tot semi-arts bevorderde heeren C. A. Kleipool en M. J. Kreemer zijn bestemd tot res.-off. van gez. bij het leger hier te lande. De alhier tot semi-arts bevorderde heer H. L. de Grave is bestemd tot off. van gez. bij de zeemacht. Hedenmiddag is de heer H wonende Rijn- en Schiekade, met de fiets gevallen ter hoogte van perceel 75 in de Breeslraat van de firma C. L. Korenhoff, waar hij werd binnengebracht Hij had een vrij ern stige hoofdwonde hekomen. Na door den Eerstp.-H"'odiensf te zijn verbon'*'^ is hij per rijtuig naar zijn woning vervo

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1