Jtlléén Vtscr llrve landen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. RADIO-PROGRAMMA SCHEEPSTIJDINGEN. schillende particulieren overneemt; de He- geering dient thans voor te gaan. Het pro en contra van de lucht-landronte en van de lucht-zeeroute, niet alleen de politieke zjjde, maar zeer zeker ook met de particulieren, de finajicieele, commercieels en technische zijde daarvan nauwgezet on- derzoeke en doet onderzoeken. De Tweede Kamer toone, dat zjj nu wel kan en mag beslissen over luchtvaartaange legenheden, als zijnde nu ter zake kundig. Dat zoo spoedig mogelijk hierin een be slissing worde genomen, de noodige samen werking wordt gezocht, opdat de te volgen luchtroute naar Indië officieel worde aan gegeven en het luchtvaartverkeer in Indië, als noodzakelijk voor de luchtverbinding Holland—Java, tot stand kome. Waar nu de geleidelijke aflevering van de DornierWal vliegbooten voor de Ned.- Ind. marine een aanvang heeft genomen, grtjp de Nederlandsche Regeering al da delijk deze gelegenheid aan, dat deze vlieg booten naar Indië volgens een aan te geven lucht-zeeroute zullen worden overgevlogen. Alle marine-vliegeniers zullen zich zonder twijfel daarvoor aanmelden en aldus die lucht-zeeroute kunnen verkennen. MEER SUBSIDIE AAR DE K. L. M. Snppletoire Waterstaatsbegrooting voor 1927. Ingediend is een weteoDtwerp tot ver hooging en aanvulling van het IXe hoofd stuk der Staatsbegrooting voor 1927. De toelichtin.7 hierop luidt als volgt: Het oorspronkelijk op de begrooting van hoofdstuk IX voor het dienstjaar 1927 on der art. 150 uitgetrokken bedrag a<d f 600.000 voor steun aan de Kon. Lucht vaart-Maatschappij voor Nederland en Ko loniën, werd bij nota van wijziging ver minderd met f 300.000, dit in verband met de omstandigheid, dat de regeling voor het verleenen van verderen steun aan de K.L.M. nog niet tot stand was gekomen. Intusschen ie di'e regeling van kracht geworden. Ingevolge di'e fegeKng zal aan de maat schappij over 1927 een bedrag van f 600.000 alzoo f 200.000 meer dan is uitgetrokken als subsidie worden uitgekeerd en zal een som van f 100.000 in de kas van de maatschappij moeten, worden gestort voor 100 ten name van het Rijk gestelde aan deel en. Het ingediende wetsontwerp heeft deze strekking. INDISCHE BEGROOTING VOOR 1928. Blijkens de Indische begrooting voor 1928 worden de uitgaven geraamd op f 798 miï- lioen, de midden op f 747 millioea, het tekort op bijna f 51 mil li een. Afgezien is van verlaging der opcenten op do inkomst-en- en venmootschapsbela»- tin gen. Ook voor 1928 is het evenwicht op den gewonen dienst gehandhaafd. O.m. is een verlaging van het rentetarief V. d. Pandhuisdienst voorgenomen. Voor versterking van politiepersoneel is f 3 milltoen uitgetrokken, voor legeruit- breiding f 3.6 millioen, voor versterking van de maritieme weermacht bijna f 2 mil- lioen. OFFICIEELS BERICHTEN. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot substi tuut-griffier bij den Hoogen Raad der Neder landen: mr. A. B. Somer, than9 griffier bij het kantongerecht te Goes; tot raadsheer in het Gerechtshof te 's Gra- venhage: mr. W. Lunsingh Tonckens, thans rechter in de arrondissement9-rechtbank te 's Gravenhage; tot rechter in de Arrondissemenls-Recht- bank te Leeuwarden: mr. B. Ph. baron van Harinxma thoe Slooten, thans ambtenaar Van het openbaar ministerie bij de kanton gerechten te Leeuwarden, Dokkom, Bergum, Harlingen, Sneek, Bolsward en Zuidhorn, ter standplaats Leeuwarden. PERSONEELRAAD DER NEDERL. SPOORWEGEN. In de jongste vergadering van den Per- soneclraad werden verscheidene zaken be handeld. O.a. werd besloten aan de direc tie te verzoekeD een in overleg met de afgevaardigden van de verschillende vak- groepen-treinperi90ï»eel ontworpen dienst- indieeling in te voeren; bij den Minister van Waterstaat aan te dringen op ant woord in zake de classificatie; aan den Minister van Waterstaat te verzoeken een commissie te willeen instellen, onder voor zitterschap b.v. van een ambtenaar van het Rijkstoezicht en veTder bestaande uit drie leden aan te wijzen door de directie en drie door den Person eel raad, welke commissie ten doet zal hebben een loyale toepassing der dienst- en rusttijden te be vorderen, wijl de ontstemming bij het per soneel over de toepassing hoe langer hoe sterker wordt; een commissie in te stellen, Welke ~aan de hand van de bij den Raad door de Organisaties in( te brengen wen- echen en bezwaren betreffende de Pen sioenwet 1925, voorstellen tot verbetero- ring zal formuleeren; aan de directie te verzoeken den Raad tie willen mededeelen, welke maatstaf wordt aangelegd voor even- tueele toekenning van den toeslag op het pensioen van vóbr April 1919 gepension- neerden. Kermis werd genomen van: een schrijven der Directie, dat zij aan kolendrager8, welke door indienststelling van kolenknijpers premie derven, daarvoor geen vergoeding geeft. De Raad zal deze kwestie nader met de directie opnemen; een schrijven van de directie waarin zij, naar aanleiding van een verzoek van den Raad, bericht dat de leeftijdsgrens voor de toelating tot het examen voor arbeider, telegrafist van 30 op 32 jaren gezet wordt Ook hieromtrent ral de Raad zich nader tot de directie wenden. De kwestie der dienstkleeding zal bin nenkort door een deputatie van den Raad met de directie besproken worden. De staking in de Amsterdamsche ha ven is opgeheven. UIT NED. OOST-INDIë. EEN AUTOBUS TEGEN EEN BOOM. Vier dooden. MAKASSAR, 16 Oct. (Aneta). Een auto bus is bij kampong Pintoe-Besi tegen een boom opgereden. De commies bij de Poste rijen de heer Brouwer, de commies bij 's Lands kas de heer Trouerbach, de aspi rant-opzichter bij de B. O. W. de heer Hart man Kok en de chauffeerende heer Brugge- man werden gedood De toestand van zes anderen, waaronder drie inlandsche vrou wen, is hopeloos. RECLAME. 9747 PREDIKBEURTEN. Bassenheim (Chr. Gerei. Gem.): Dinsdag avond, halfacht, ds. Bjjleveld, van Haarlem. NED.-HERV. KERK. Beroepen: Tel Surhuizum, A. Steenbeuk <e Dorkwerd: te Albla9Serwaard, G. P. van Itterson te Geleelaar; te Hilversum, J. J. C. Karres te Oosthem; te Hattem, C. D. Israël Jr. te Koudekerk. Aangenomen: Naar SoeSlerberg, B. Tuin- atra, te Beesd. Bedankt: Voor Nijkerk, W. J. van Lokhorst te Delfshaven; voor Paesens c.a., de heer M. J. C. Visser, cand. te Doelinchem. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Westbroek c.a., E. J. van Voorst tb koolwijk; voor IJlst, C. Mak te Brielle en Tinte; voor Almkerk, W. Seinen, te Opperdoes. HET GOUDEN FEEST DER AMSTERDAMSCHE UNIVERSrTEIT. Hel slot der viering van het gouden leest der Universiteit te Amsterdam was een diner in Huize Couturier, waaraan 130 gaslen deelnamen. Onder dezen waren de Minister van Onderwijs, hel Dagelijksch Bestuur der gemeente, de Commissaris der Koningin in Noord-IIolland, curatoren, vertegenwoordi gers van Academische senaten van andere universiteiten benevens vertegenwoordigers van senaten, studenten en corpora. Rector prof. Burger stelde bij den aan vang van den maaltijd een dronk in op de Koningin. Hierna volgde een negental spre kers. De rector dronk op stadsbestuur en curatorium, de burgemeester wijdde een dronk aan hoogleeraren en docenten. Prol. Zeeman stelde een dronk in op den Mins ter van Onderwijs en jhr. Röell als presi- donl-curator van het Koloniaal Instituut en oud-president-commissaris der Universiteit. De Minister van Onderwijs sprak als oud- studenl en dronk op de goede versland houding van Rijks- en Gem.-Universiteit. De secretaris van den Senaat prot. J. H. Scholte dronk op de vertegenwoordigers der andere Universiteiten. Prof. Wensinck, rector der Leidsche Hcogeschool. bracht een heildronk uit op de Amsterdamsche Universiteit namens de vertegenwoordigde vreemde aanwezige in stellingen van hooger onderwijs. Prof. Rotgans huldigde de studenten, waarvoor de heer van Lennep, rector van den senaat van hel Studentenkorps, namens alle studenten-vereenigingen dankte. Na afloop van den maaltijd kwam een studen tenfakkeloptocht bij Huize Couturier. Vele professoren gingen mede om het feest voort te zetten in de Studentensociëteit. OM VIJFTIG SIGAREN. „Het Kweekersblad" vertelt: Een Sassenheimsche bollenreiziger was voornemens met een snelvarende boot via Cherbourgh naar Amerika te varen. Met nog een reisgenoot had hij plaats ge nomen in de Parijzenaar. om via België de snelle route te kunnen volgen. Hij heeft pech. De Belgische douane haalde een streep door de rekening. Mijnheer had, voor eigen gebruik, vijftig sigaren en eenige reclame-middelen bij zich, die hij niet opgaf voor invoerrecht in België. Een vijftig sigaren, daar telt een Hollan der niet zwaar aan. De Belgische ambtenaar echter wel. Toen die bij onderzoek van de bagage vond, dat er vijftig sigaren en nog eenige andere, contrabande in de koffer zat, werd onze bollenreiziger uit den trein gehaald om zich te verantwoorden. Of hij nu al verklaarde, hetgeen hij met bewijzen kon slaven aan pas en uitrusting, dat hij op weg was naar Amerika, dat gaf allemaal niets. Hij bad de wet overtreden en moest zijn tol, boete. enz. betalen. Het on aangename van het geval wa9, dat de trein op punt stond te vertrekken, en hij in zijn overhemd op het douanekantoor stond, toen de trein weg reed met medeneming van zijn bagage en bovenkleeren en hij bleef staan. De verontwaardiging van onzen bollen- verkooper laat zich niet beschrijven. Stel het geval, dat men ter wille van een klein verzuim zijn aansluiting voor den trein en boot mist. Onze vriend, na zijn misnoegen te kennen te hebben gegeven, zon op een middel om toch de boot nog te pakken en vond het in den vorm van een vliegmachine. Deze vliegmachine werd door hem ge charterd om hem naar de Fransche haven, waar de boot uit zou varen, te brengen. Voor vijftienhonderd francs werd het reisje aangenomen. De internationale overeen komst op luchtscheepvaartgebied schrijft echter voor, dat op Fransch gebied, in dit geval Armentières het Belgische vliegtuig zich moest melden en doel en lading moest laten inspecteeren. En, o schrik, een nieuw bezwaar. De haven van afvaart is een Fran sche oorlogshaven, waar geen buitenland- sche vliegtuigen mogen landen zonder vooraf vergunning te hebben. Bidden, smeeken, protesteeren, hielp niet. Er zat niets anders op dan weer terug te keeren naar België. Onze bolleman kon het reisplan opgeven en keerde weer naar Sassenheim terug om een volgende boot af te wachten. Inmiddels moet hij hopen, dat kleeding en koffers be hoorlijk geborgen zijn. EEN ONGELUKKIG SCHOT. Een kapitein gewond. .1 Zaterdagmorgen is bij Waalsdiorp een ongeluk gebeurd, dat zeer ernstige gevol gen had kunnen hebben. Bij oefeningen in een overdekte loopgraaf, weird de kapi tein Nijland van hat regiment Jagers door een schot, dat in zijn onmiddèllijk nabij heid werd afgeschoten, in het gezioht ge troffen. Aanvankelijk Ket de toestand van kapi tein Nijland zich ernstig aanrien, waarbij men vreesde voor zijn gezichtsvermogen, doch na een onderzoek van een genees heer bleek gelukkig, dat geen eter oogen was geraakt, en dat alleen die linkerzijde van het gelaat verschillende kleine vleesch- vonden vertoonde. Naar men mededeelde, is hier van een fout in de constructie van het schietwapen geen sprake, maar moot het ongeluk wor den toegeschreven aan de in de loopgraaf heerschende duisternis, als gevolg waar van men de zich hi di'e lfoopgraaf bevin dende personen zeer moeilijk kon onder- echeiden. MIDDERNACHTELIJK RUMOER. Eergisteravond omstreeks middernacht zijn bewoners van de Van der Varniestraat te Den Haag uit hun rust opgeschrikt. Een metselaar Van B., wonende aan de Prin®e- gracht; had een huiselijken twist gehad met bewonere in de Van Breughel-straat. Van B. verliet woedend het perceel der huiselijke oneenigheid, gevolgd door een groot aantal personen. Om het grooter wordend aantal nieuwsgierigen op 'n eer biedigen afstand te houden, schoot Van B. een pistool af. Dc metf ach en menigte groei de op het hooren van den knal, in weer wil van het middernachtelijk uur, steeds nan, zoodat op een gegeven oogenblik eenige honderden nieuwsgierigen waren sa mengestroomd. Nadat de schutter naar het bureau Van der Vennestraat. was geleid, bleek daar, dat hij niet met een scherp geladen revolver, doch slechts met een z.g. hondenpistool geschoten had. Daar dit in- etrument niet onder de vuurwapenwet staat vermeld, kon de delinquent zich weer naar huis begeven. EEN OPROEP. De burgemeester van Leidschendam ver zoekt ons opname van het volgende: Op Zaterdag, 8 October 1927 is alhier uit de Vliet opgehaald het lijk van Harman Bouhuys, chef van de firma Splinter's Ta pijt- en Beddenmagazijn, Hoogewoerd 41 te Leiden. Om nu vast te kunnen stellen of hier een ongeluk heeft plaats gehad, tijdens Bouhuys in dienst der firma was en waar door dan aan de weduwe een pensioen wordt toegekend, verzoekt de Burgemeester van Leidschendam een ieder, die hem kan mededeelen waar en op welk uur Vrijdag avond 7 October 1927 bedoelde Bouhuys is geweest, zich bij hem ten gemeentehuize te vervoegen. INDRINGERS GESNAPT. Toen Zaterdagavond halfelf de 72-jarige heer P. B. thuiskwam in de uitdragerij aan de Ursulastraat te Haarlem, vond hij twee onbekende mamien in den winkeL Bij zijn komst namen zij ijlings de vlucht. De oudo heer B. holde hen achterna en riep: Houdt den dief! Een der mannen wist te ont vluchten, maar de andere werd in de Zoe- testraat gegrepen, en overgeleverd aan de politie, die hem naar het bureau bracht. Het bleek C. F. uit Amsterdam te zijn. In zijn bezit werd een portret van een man gevonden. Omdat de politie vermoedde, dat dit van den tweeden gevluchten indringer was, waarschuwde deze telefonisch de Am sterdamsche politie, die daarop J. R. ar resteerde. Inmiddels was de Haarlemscho recherche naar Amsterdam gegaan en vond gelijkenis tusschen dtezeD man en het por tret, bij C. F. gevonden. Hij werd dus mede naar Haarlem genomen en evenals C. F., in het politiebureau ingesloten. VERKEERSONGEVALLEN. Meerdere gewonden. Gistermiddag is een motorrijder uit Zwijn- drecht op den Rotterdamschen weg nabij Overschie in volle vaart op een auto inge reden. Van den motorrijder werden beide beenen versplinterd. Op den Utrechtschen weg nabij den Klin- gelbeekschenweg te Arnhem had een aanrij ding tusschen twee auto's plaats, die, de om standigheden in aanmerking genomen, nog goed is afgeloopen. Dr. Brevée uit Oosterbeek kwam in vrij snelle vaart uit Oosterbeek den Brinkschen- weg afrijden. Juist even voordat hij den Klingelbeekschenweg passeerde, wilde de heer Frowein uit dezen weg komende den Utrechtschen weg naar Oosterbeek inslaan. Dr. Brevée het gevaar ziende week uit, doch kwam tengevolge daarvan eerst in aanra king met een lantaarnpaal, waardoor zijn auto omsloeg en in de vaart nog tegen den wagen van den heer Frowein botste. Beide auto's werden vrij ernstig beschadigd. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. Gistermorgen kwam te Apeldoorn de heer D. met den heer S. in botsing op den vier sprong Waterloosche WegJachtlaan. De wagen van den heer D. kantelde en deze wist door een ruit te verbrijzelen uit de auto te komen. De inzittenden kwamen er met den schrik af, alleen was de heer D. licht aan de oogen gewond Op den weg tusschen Valkenswaard en Eindhoven is de motorrijder W. uit Eindho ven in volle vaart tegen een boom gereden. De bestuurder werd ernstig gekwetst, naar de „Maandagmorgen" meldt. Te Bleijerheide heeft een ernstig motor ongeval plaats gehad, waarvan de huisvrouw S. het slachtoffer is geworden. Toen zij zich In de Nieuwstraat bevond (Duitsch grondge bied) naderde in groote vaart een twee-wie-* lig motorvoertuig met zij9panwagen. Daar het voertuig ver op zij week, dacht de vrouw dat haar geen gevaar meer duchtte en liep rustig door. Plotseling begon de motor echter op vervaarlijke wijze te slingeren met het gevolg, dat de vrouw er onder kwam en zeer ernstig gewond werd. Zij kwam met haar voorhoofd op de tramrails terecht. In het ziekenhuis werd een ernstige schedelfrac tuur geconstateerd Bij onderzoek door de politie kwam vast te staan, dat de bestuurder van het motor rijwiel, een Duitscher, in beschonken toe stand verkeerde. Hij is te Kolscheid gear resteerd. Op den Bredaschen weg bij Tilburg is een oude vrouw aangereden door den motorrijder D. De vrouw brak een been. Te Den Bosch is gisteren op den Pettelaar- schen weg de motorrijder J. v. d. H. uit St. Michiels-Gestel in een bocht geslipt en tegen een boom geslingerd. Hij bleef be wusteloos liggen. Zijn toestand is redelijk. Zondagmorgen om 10 uur is op den Vlij- men9chen weg ter hoogte van huize America bij den Bosch de 37-jarige wielrijder A. van Dal door de auto van dr. B. uit Den Bosch gegrepen en tegen den grond geworpen. De wielrijder, die bewusteloos bleef liggen en een scheurwonde in het gelaat had bekomen, werd door den juist passeerenden dr. Van Dijk uit den Bosch, voorloopig verbonden. De auto van eerstgenoemden dokter heeft hem naar zijn woning vervoerd, waar hij weldra tot bewustzijn kwam. Zijn toestand is vrij goed. ONDER VALLEND IJZER GEDOOD. Zaterdag was men op de staalfabriek van de Munck Keijzer te Utrecht bezig met het vervoeren van ijzer per loopkraan. Op een gegeven oogenblik moet een haak, waaraan de takel-kettingen hangen, zijn ge broken. Door het vallende ijzer werd de 18-jarige J. K., wonende Kwakkeldijk te Utrecht, in den hals getroffen, en wel zoo danig, dat hij na enkele minuten overleed. DOOR HET ONTZIEN VAN EEN DRONKAARD. Op den Aaltenschen weg tc Dinxperlo heeft een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Terwijl de autobus DinxperloAalten zich op weg bevond, kwam er een beschonken persoon aan, voor wien de chauffeur wilde uitwijken om een ongeluk te voorkomen. Doch op hetzelfde oogenblik kwamen de landbouwers J. te L. en B. L. op hun rijwiel aan, die evenwel niet rechts van den weg reden; ze werden beiden door de auto over reden. De eerste brak zijn sleutelbeen en kreeg ernstige hoofdwonden, en de andere brak twee ribben en kreeg inwendige kneu zingen. Zijn toestand is ernstig. De auto werd in de weide geslingerd en werd nogal beschadigd. TRAM GEDERAILLEERD. Te Oosterwolde is de tram naar Steenwijk ter hoogte van den Duisteren weg gederail leerd. De oorzaak hiervan was, dat vijf koeien op de spoorbaan liepen. Een der beesten werd vermorzeld. De tram kreeg eenige materieele schade. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Een dierentemmer krijgt ruzie met zijn vrouw. Deze, een nanicht van Xantippe, dreigt hem met een pak slaag en de temmer vlucht in de kooi van een koningstijger. De vrouw durft daar natuurlijk niet binnen gaan, maar sart en plaagt intusschen den held, uitroepende: Ha, daar zit hij weer, de lafaard! Kom er eens uit als je durft. VOOR DINSDAG 18 OCTOBER. Hilversum (1060 M.) 12.00: Politieber. 12.352.00: Concert door het trio K. v. d. Hoek, viool. J. Frank, cello. P. de Gruyter, piano. 3.004.00: Radio-knip cursus door mevr. De Leeuw van Rees. 4.306.15: Concert door het A.N.R.O.-or- kest. Willem Knikker, viool. Egb. Veen a. d. Vleugel. 6.15—6.45: Landbouw-half- uurlje. 6.457.00: Piano-concert door den heer J. R. Gravelotte (N.O.V.) 7.00—7.45: Voordracht door mr. F. Coeaen: Nieuwe Romantiek (le der serie leringen over letterkunde, georganiseerd onder de auspiciën van „de Bijenkorf", door Her man de Man. 7.45: Politiebericht. 10.30: Persberichten. 8.10: Groot-Neder- landsch Volkszangavond in de voorm. Do- minicanerkerk te Maastricht. Een jongens koor o. 1. v. F. Tuinstra. Een dameskoor o. 1. v. J. E. Shepherd. Een heerenkoor 0. I v. Henk Bus. Het volkszangorke6t o. 1. v. J. E. Shepherd. De Maastrichter Fan- laar „St. Joseph", o. 1. v. C. Schouten, Henri Heyendael, piano. 1. Wilhelmus. 2. Inleiding door den voorzitter der Ver. tot veredeling van den Volkszang. 3. a. Ons lied, Bus; b. Wjj willen Holland houen, Hamers. (Jongens-, dames- en heerenkoir met koperbegl.). 4. a. Soldaotsje speule, Bosmanb. Et Stumpke, Bosmanc. Ker mis, Janssen; d. Plenke, Pienk en Plenskens, Bosman. (Jongenskoor met piano-begel.). 5. a. De Wiedsters, Andriessen; b. Klein iloe- derke, Opsomer (Dameskoor met orkest- begl.). 6. a. Het Boorlingsken. Hullebroeck; b. Het Hutteke op de Hei, Ghesquire. (Hee renkoor met piano-begel.). 7. a. Marsch- lied, Brandts Buys; b. Een liedje van de Zee, Valerius; c. Merck toch hoe sterek, Valerius. De Fanfaar St. Jozeph". 8. a. De Vlaamsche Leeuw, Miry; b. De Zilver vloot, Viotta; c. Vlag'genlied, Smits. (St Jozeph). 9. a. Die Sterretjie, Hullebroeck; b. Zonnelied, C. v. Rennes. (Dameskoor). 10. a. De Zeeldraaier, Opsomer; b. Op klompen, Wierts; c. Het zjjn geen jongens, Hullebroeck. (Heerenkoor met piano-begel.). 11. Hullebroeck potpourri, (Orkest). 12. a Tineke van Heule, Hullebroeck; b. Lim- burgsch Volkslied, Tyssen. (Dames- en hee renkoor met piano-begel.). 13. Maneuver Marsch, Stens. (St. Jozeph). 10.30— 12.00: De nieuwste gramofoonmuriek. Daventry (1600 H.). 11.20: Daventry- kwartet. Ivimey's sextet en solisten (alt, sopraan, bariton, viool). 2.50: Muziekles. 3.35: Fransche les. 4.05: Concert 4.20: Orkestconcert. 5.20: Lering: A cashar tea garden. 5.35: Kinder uurtje. 6.20: Dansmuziek. 6.50: Tjj.l- sein, weerbericht, nieuws. 7.05: Daveutry- kwartet. 7.20: Lezing: Vilna. 7.35: Pianosonates van Haydn. 7.45: Lezing: An Evolutionist among the Rocks an Fos sils. 8.05: Voorlering: O. Sitweèl. 8.20: Lezing: Round Cape Horn. S.50: Vioolconcert. A. Sammons. 9.20: Weer bericht, nieuws. 9.35: Lering: Music and the ordinary listener. 9.55: Berichten. 10.00: 2e acte van „The beloved Vaga bond", van Ross. 10.35: Easthope Martin- concert. K. Winter, sopraan. H. Heyner, bariton. A. Godfrey, viool. 10.4-5: Oude dansmuziek. ll.20—12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris" (1750 M.l 10.50 11.00: Concert. 12.502.10: Orkest- concert. 5.05—6.55: Trio-concert (piano, viool, cello). 8.5010.50: Concert. Opera- fragmenten. Langenberg (469 AL), Dortmund (283 M.) en Munster (242 M.l. 12.30—1.50: Or- cestconcert. 7.40: „Robert Guiskard", tonneelspel van H. v. Kleist. Daarna tot 9.35 concert door het Worag.orkest. 3de Symphonie, Königswusterhausen (1250 M.). 10.20 7.05: Lezingen en lessen. 7.09.; „Kathchen von Heilbronn", tooneelspe! van H. van Kleist. Hamburg (395 M.) 8.35: Lioht con cert. 5.20: Concert. 7.35: „Die Hen- mannsschlacht", drama in 5 acten van H. v. Kleist. 9.50: Aotueele causerie en dansmuziek. Brussel (509 M.) 6.20—6.20: Dans muziek. 8.3510.20: Orkest en Mme. Badal, zangeres. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". SALABANGKA, uitr., 14 Oct .te S&bang. RONDO, thuisr 17 Oct. te Londen verw. KONINGIN DER NEDERLANDEN, uitr., 18 Oct.. te Algiers verwacht. GROriUS, thuisr., 19 Oct. bij Perim verw. KONINKLIJKE HOLL LLOYD. SALLAND, 15 Oct. v. Amst. n. Hamburg. ORANIA, uitr., 17 Oct. be Rio Janeiro verwacht. GELRIA, thuisr., 17 Oct. te Santos verw. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. ST RABO, 15 Oct, v. Amst, n. Kopenhagen PLUTO, 15 Oct. v. Amst. n. Middl. Zee. ODYSSEUS, 16 Oct. v. Amst. n. Danzig. BAARN, 13 Oct. v. Curasao n. Cristobal. ULYSSES, 12 Oct. v. Curasao n. Santa Mar ba. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RIJNLAND. 15 Oct. v. W.-Afrika te Amet. SCHELDESTROOM, uitr., 17 Oct, te Lae Palimas verw. TEXEL, uitr., 1879 Oct. te Dakar verw. HOLLAND—AMERÏKA-LIJN. ROTTERDAM, 15 Oct. v. New-York a. R'dam. NOORDERDIJK, R'dam n. Pacific Kusfc, 14 Oct. v. Londen. HOLLAND—BRITSCH-INDIË-LIJN. SOMMELSD1JK, uitr., 15 Oct. v. Suez. BOVENKERK, thuisr., 15 Oct. v. Port' Said. ANDIJK. thuisr., 14 Oct. te Perim. BANDOENG, thuisr., 15 Oct. te Madras. JAVA—BENGALEN-LIJN. BENGKALIS, 15 Oct. v. Calcutta n Java. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA, uitr., 18 Oct. te Sabang verwacht. SAMARINDA, thuisr., 18 Oct. te Duin kerken verwacht. JAVA—NEW-YORK—LIJN. DJAMBI, New-York m Java, pass, 15 Oct. Kaap Bon. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. ALWAKI, thuisr., J4 Oct. v. Bahia. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. MOORDRECHT, 14 Oct. v. Hangö n. Kotka ROZENBURG, 14 Oct v. Finland te Ter- neuzeu. SASSENHEIM 14 Oct v. KiVkenaes n. Amsterdam. WAALHAVEN, 15 Oct v. Amst. te Kirke- naes. ÏJSSELHAVEN, 15 Oct. v. Savannah te Bremen, JONGE MARIA Oran n. R'dam. pass. 14 Oct. Oue&sant. SEM1RAMIS, Port Arthur n Riga, werd 16 Oct te Key West verwacht met be schadigde schroef. WINSUM, R'dam n. Montreal, was 14 Oct. 260 mijlen O. van Belle Isde. 2—3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6