THERMOGENE Swswsss AGENDA. Burgerlijke Stand v. Leiden. GEVEILDE PERCEELEN. VISSCHEBIJ-BERICHTEN. SPORT. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. S RECLAME. M M fcj i Wi subs W bbb e1scht houandsche verpakking ■aaBBBBEuaBamHHESBnBBmBamBBMBBHi i—TTTT—nrrrnranrrTTTMyMIM™ KWH—T^1^-«iwH>* Maandag. Leidsch* Schouwburg: Het Schouwtoo- teel „De GeVeltouriat." 8 uur. Nutazaal: Vrijdenkersver. „De Dageraad". 8 uur. Jeruêl Vrouwenvereeniging: Nam. halfdrie Dinsdag. Pieterskerkgracht 9: Ledenvergadering afd. Leiden Z.-H. Ver. „Het Groene Kruis". Halt- negen. Stadsevtngelisatiel (Morschweg 59): Bij bellezing te 8 uur. Stads 7. aal (receptiekamer): Knipdemon- Btratie Labor. 8 uur. Schouwburg: Fritz Hirsch, Operette Die Lustige Wiltwe. 8 uur. Stille Rijn 1 a: Theosofische Ver. Spr. mej. Ganlvoorl. Nam. kwart over acht. Volkshuis: Vertelavond met lichtbeeldent J uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dor apotheken wordt van Maandag 17 October tot en met Zondag 23 October waargeno men door de apotheek van den heer P. da Crcrix, Rapenburg 9, telefoon 807. De politie alhier heelt den zwerver P. W. T. aangehouden, die nog f 10 boete te betalen ot 10 dagen hechtenisstraf te ondergaan had. De man koos het laatste en zal dus zijn straf nu moeten uitzitten. In de Stedelijke Werkinrichting zijn In de afgeloopen week opgenomen 212 vol wassenen en 6 kinderen, in totaal 218 per sonen. ONDERTROUWD. M. J. Buijs jm. 30 j. en C. Nolet jd. 34 j. H. C. v .Deurseu jm. 25 j. en J. M. Amoldussen jd. 22 j. A. G. Lagendijk jm. 23 j. en J. Plu jd. 21 j. P. v. Hee- ringen jm. 27 j. en G. C. Roosendaal jd. 22 j. A. J. A. Slierings jm. 26 j, en M. J. Hoppanbrouwer jd. 20 j. A. Willem- een jm. 27 j. em G. Robbers jd. 24 j. I. Turenhout jm. 26 j. en F. H. J. Zora jd. 26 j. S. W. Roman jm. 22 j. en Q. M. Brugman jd. 27 j. J. C. Heidman jm. 27 j. en M. C. B. OBten jd 24 j. J. VeiL brtef gesch. 30 j. en C, W. r. d. Steen gesbh. 28 j. Gehouden Verkooping in het Notarishuis te Leiden, op Vrijdag 14 Oct. 1927, ten over slaan van: 1. J. A. van Hamel, Notaris te Leiden, Hoogewoerd 9, Kooper N. A. van Zijp. qq. voor 17300; HeereTisteeg 13 en 15, T. Beeuwkes, qq. voor f 8100; Gerrit Dou- straat 14 is niet gegund. 2. Mr. H. M. A. Coebergh, Notaris te Leiden Oude Vest 65 en Koddesteeg 1, P. Lugtigheid voor f7035; Mirakeflsleeg 10, W. H. Piket, voor f 830. IJMUIDEN, 17 October 1927. VISCHPRIJZEN. Tarbot per kilo f 1.3511.10, Griet per kist van 50 kilo 151—125; Tongen per kilo 12.35—11.10; Groole Schol per kist van 50 kilo 147—(36; Middelschol 137—f 35; Zet- schol f37—131; Kleine Schol 127—15; Schar 110f6; Tongschar f55; Roggen per 20 stuks f29f 15; Vleeten per stuk 12:20; Pieterman en Poontjes per kist van 50 kilo f 14f 3.4O; Groole Schelvisch 133f 20 Middel Schelv. f 24—f 15Kleinmiddel Schelvisch f 14.50—f 10; Kleine Schelvisch f 11.50—f4.90; Kabeljauw per kist van 125 kilo [42—136; Gullen per kist van 60 kilo f 14[6; Lengen per stuk 12.33f 0.75; Heilbot per kilo f 1.55—f 1.30; Wijting per kist van 50 kilo f7—14.20; Koolvisch p. st. f 1.f 0.35; Makreel per kist van 50 kilo f 18—f 10.50. Binnengekomen zijn 27 stroomtrawlersin den visschershaven de loggers KW 50 mei 26 last pekelharing en in den haringhaven de loggers KW 101 met 561, KW 15 met 400, KW 86 met 380, KW 45 met 406 en de KW 144 met 396 kantjes pekelharing. GYMNASTIEK. LEIDEN WINT DEN KAMP TUSSCHEN DE KRINGEN LEIDEN EN GOUDA VAN HET K. N. G. V. Jubileum wedstrijden „Wilskracht en Genie Zatordag en Zondag hebben in de zaal Pieterskei kgracht en in de grootc Stads paal de persoonlijke gpmnastiekwedstrijden tusschen de Turnkringen Leiden en Gouda plaats gehad, terwijl des Zondags wedstrij den in eigen gekozen oefeningen zonder toestellen werden gehouden, beide uit gaande van de Vereenigrng „Wilskracht en Genie" ter gelegenheid van haar dertig jarig bestaan, welke wedstrijden in het begin van dit jaar, wegens het overlijden van den voorzitter dieT verceniging, den heer Epskamp, en nog andere omstandig heden., werden uitgesteld. Keurig op tijd heette de voorzitter van den Turnkring Leiden en OmstTeken, den heer Ant. Metz. de deelnemers, deelneem sters en belangstellenden hartelijk welkom, daaraan den wonseh toevoegende, dat do wedstrijden in de beste verstandhouding zouden mogen vcrloopen Onmidellijk daarop begonnen d« oefenin gen en ving de jury, bestaande uit de hee- ren Schürhoff, (Den Haag), Wassenaar (Noordwijkj, Planjer en Castelein (beiden, te Leiden), haar werkzaamheden aan. De wedstrijden LeidenGouda beston den uit: Voor de heeren2 vrije oefeningen, 1 hoogrek-oefeming, 2 1-paard-lengte- en 1- paard-breedtesprong. Voor de dames: 2 vrije oefeningen, 1 brugoefening en 2 bokspnongen. 's Heeren Metz' wensch, dat de wed strijden in de beste verstandhouding zou den mogen plaats vinden, is inderdaad in vervulling gegaanalLes had een vlot ver loop; de organisatie was in orde, kortom de wedstrijden zijn tot een sportief succes geworden, waarvoor dan organisatoren en de jury een woord van lof toekomt. Aan de persoonlijke wedstrijden en die voor den kamp tusschen de kringen Leiden en Gouda werd deelgenomen door: Voor den Turnkring Leiden: Aquaduct (Leiden), Roda (Lisse) Turn lust (Aarlan- derveen), Hou-Vast (Alphen), en Olyinpia (Woubrugge). Voor don Turnkring Gouda: Hercules (Bodegraven), D.O.K. (Reeuwijk) cc Tooa (Waddinxveen). Aan de wedstrijden van „Wilskracht en' Genie" namen deel Voor den Turnkring Leiden: Wilskracht en Genie, Excelsior, ConcoTdia en Brün- hilde, allen te Leidenen voor den kring Gouda: Excelsier (Gouda), U.D.I. (Zwum- merdam) en D.O.K. (Reeuwijk). Na de wedstrijden gaven de bovenge noemde vi'er Leidsche verfeenigingen een demonstratie in eigengekozen oefeningen (vrije, rhythmische en Niels Bukh), die aan h'et publiek een hartelijk applaus ont lokten. Turnkringprijs: Wisselprijs v. Spall-beker. Leiden 256 1/4Gouda 245 p. Winnaars voor Leiden zijn: Heeren: P. Nievaart 28%; Jacq. Nievaart 23; N. de l'Ecluse 25%; S. v. d. Kwaak 23 3/4Jansen 20. Dames: S. Sieval 27; I. v. d. Nat 27; W. Dieben 26%; A. v. Noort 25; M. Briejer 25. Vereenigingsprijzen heeren: le pr. Ex celsior, Gouda 77 p.; 2e pr. Toos, Wad dinxveen, 72% p.3e pr. Excelsior, Leiden 72 p.4o pr. Wilskracht en Genie, Leiden 69 p. Dames: le pr. Brunhilde, Leiden 78% p.; 2© pr. Concordia, Leiden 75% p.3e pr. Hou Vast, Alphen 68 p.; 4e pr. Excelsior, Gouda 66% p. Persoonlijke prijzen: Dames: Maximum 30 p. le pr. S. Sieval, Concordia, Leiden, 27 p. en I. v. d. Nat, Brunhilde, Leiden, 27 p.3e pr. W. Dieben, Brunhilde 26% p.4e pr. M. Briejer, Brunhilde 25 p. en A. v. Noort, Brunhilde 25 p.6e pr. L. Nieuwen'huyzen, Concordia, Leiden, 24^ p. Max. 30 punten. Heeren :k le pr. T. Nie vaart, Excelsior, Leiden, 23% p.2e pr. Jac. Nievaart, Wilskr. en Genie, Leiden, 23 p.; 3e pr. C. Lodder, U.D.I., Zwammer- dam, 27i p.4e pr. S. J. v. d. Spek, D.O.K. Excelsior, Leiden 25$ p.; B. Waet, Ex celsior, Gouda, 26 p. 6e pr. N. de PEcluso, Excelsior, Leiden 25% p.B. Wantet, Ex celsior, Gouda, 25% p.; C. Jansen, Excel sior, Gouda, 25% p. Gisteravond om 8 uur waren de deelne mers en deelneemsters weer in grooten getale in die groot© Stadszaal bijeen ter bijwoning vam den feestavond dien „Wilkracht en Genie" ter gelegen heid van haar dertigjarig jubileum had ge organiseerd. Na den opmarsch sprak de heer Metz een kort openingswoord, waarin hij allen hartelijk welkom heette, in het bijzondeT de besturen deT zustervereenigingen te Gouda en Leiden en de Rotterdamsche voorwerkersklasse, welke bereid werd ge vonden hedenavond onder leiding van den heer Versteeg eenige nummers aan brug, hoogrek en paard uit te voeren. Alvorens tot de prijsuitreiking over ie gaaD, bracht spr. een woord van warmen dank aan „Wilskracht en Genie", de ver ceniging, die gymnastiek beoefent om het turnen zelf en die deze wedstrijden voorbe reidde; den heer Nievaart, die als tech nisch leider onschatbare diensten bewees; de jury, die haar taak op uitnemende wijze vervulde en aan mevr. Dieben—Konings, die den geheelen administratieven romp elomp voor haar rekening nam en aan wie spr. onder hartelijke toejuichingen uit de zaal een stoffelijk blijk van waardeering overhandigde. Anderzijds is het welslagen dezer feesten, aldus spr., te danken aan den prettigen geest, welke deze beide dagen heerschte. Het feit ook, dat dit jaar het aantal turners en turnsters van het vorige jaar 93 steeg tot 111( bewijst, dat deze wedstrijden zich in een groeiende populariteit in ons turnwereldje mogen verheugen. Na de prijsuitreiking overhandigde de heer Galjaard aan den heer Metz met een guitig speech je den Turnkrings-wissel- beker. Behalve de oefeningen van de Rotter damsche voorwerkerskla6se, aangevuld met de beste Leidsche gymnasten, voerden ook Wilskracht en Genie, Brunhilde, Excelsior en Concordia, eenige oefeningen uit, waar van vooral hot keurige Niels Bukh-weik van Brunhilde en de goede rhythmische oefeningen van Concordia, genoemd dien-en te worden. In de pauze, die daarop volgde, bestond er in de receptiekamer gelegenheid Wils kracht en Genie te complimenteeren met haar jubileum, waarvan door zeer velcD gebruik werd gemaakt. De heer Metz voerde namens den Turn kring allereerst het woord, hij zeide, dat Wilskracht en Genie onder de gymnastiek^ vereenigingen een bijzondere plaats in neemt, doordat zij niet naar uiterlijk ver toon streeft, wat spr. van harte toejuicht. Hij dankte het bestuur voor den steun en de medewerking, welke de Turnkring steeds ondervonden had en sprak de hojop uit, dat deze vriendschappelijke verstand houding tot in lengte van dagen zou blijven bestaan. Namens den Turnkring bood mevr. Die ben een fraaie bloemenmand aan. De heer Renée bracht namens de tech nische commissie van den Turnkring de hartelijke gelukwenschen over. Daarna spraken nog de heer Galjaard namens Excelsior, die zijn gelukwenschen vergezeld liet gaan van een bloemenmand, evenals mevr. Dieben, die namens Brun hilde sprak en in eenige gevoelvolle woor den don overleden voorzitter herdacht. De heer Zuidam namens Hou-Vast en de heer Bosboom namens Aquaduct, boden herinneringsmedaillos aan, terwijl mej. Sieval namens Concordia een bloemenmand overhandigde. Achtereen :volgehg werd nog het woord govoerd door de heeren Heemskerk namens D.W.R. Rijnsburg, Van der Mey namens Sparta, Leiderdorp; Versteeg namens de Rotterdamsche Keurturners en Hercules, Rotterdam en de heer Hardeweg als turn- vriemd, die allen de verdienste van Wils kracht en Genie in het licht stelden. Nadat de voorzitter, de heer J. Nie vaart. alle sprekers had bedankt voor him waardeerende woorden en de stoffelijke blijken van sympathie en ververschingen waren rondgediend, ging men weer naaj de groote zaal, waar een gezellig bal deze geslaagde feestviering besloot. SCHAKEN. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De 15e partij. De 15e partij tusschen Capsblanca en Aljechin is geëindigd met remise na 30 zetten. DUITSCHLAND. Arbeidsconflicten. Weer dreigen eenige arbeidsconflicten. De mijnarbeiders van midden-Duitschland (ongeveer 80.000 man) hebben besloten heden een staking te beginnen. De eischen van de arbeiders verschillen aanzienlijk van hetgeen de patroons op het oogenblik be reid zijn in te willigen. Het rrjksministerie van arbeid had nog da patroons en werknemers tot een gemeen schappelijke vergadering in het ministerie bijeengeroepen, maar daar de minister van arbeid, Brauns heeft laten weten, dat hij voorshands van een prijsverhooging van de kolen niet weten wil, zijn deze onderhande lingen op niets uitgeloopen. Sommige bla den verwachten, dat het conflict nog zal worden bijgelegd, maar zoowel kringen van werknemers als die van werkgevers vrreezon ten zeerste, dat inderdaad heden de staking in vollen omvang zal beginnen. Verder hebben wij het conflict in de textielnijverheid, terwijl het in spoorweg kringen allesbehalve vredig is. Te Kottbus staakten de spoorwegraannen zelfs reeds 2 uur. Het conflict in de kunstindustrie is daar entegen opgeheven als gevolg van bindend verklaring der regeling door scheidsrech- teljjke uitspraak. TSJECHO-SLOWAKIJE. De moord op den Albaneeschen gezant. Uii Praag meldt men nog over den moord op den Albaneeschen gezant: Uit het verhoor van den moordenaar van Zena Bev is gebleken, dat de student, Al- giviadh Bebi met het vaste plan om den gezant te dooden naar Praag gekomen was, toen hij dezen, te Belgrado tevergeefs ge zocht had. Driemaal verzocht hij den ge zant, die zijn geloofsbrieven nog niet had aangeboden, hem te ontvangen; na de wei gering knipte hij diens portret uit een Praagsche illustratie en wachtte in het stamcafé van den gezant e§n gunstig oogen blik af. Hij verklaarde bij zjjn gehoor, dat zijn taak thans geëindigd was. Hij studeerde aan de universiteit te Rome. Den ongunstigen toestand in Albanië weet hij aan de regeering, in 't bijzonder aan Zena Bey, wiens parool„De Balkan aan de Balkan-volken" en zyn sympathie voor Zuid-Slavië bekend waren. Benesj heeft een betuiging van leedwezen naar Tirana gezonden. RUSLAND. 10 jaren sovjet-bewind en nieuwe uitzettingen. Een te Berlijn uit Moskou ontvangen telegram meldt, dat alle aanhangers der oppositie van Trotski en Zinofjef uit den aclieven dionst bij het roode leger, vloot en de luchtmacht ontslagen zijn. Over de machtsverhoudingen van Italië en Trotzki ieder hangt nog altijd dezelfde onzekerheid. In het Taurische paleis te Leningrad is Zaterdag de jubileum-zitting van het centraal executief-comité geopend. Dit is de inlei ding tot de feestelijkheid naar aanleiding van het tienjarig bestaan der sovjet-heer- schappy. Deze feestelijkheden zullen een maand duren. De hoofdartikelen van de bla den schetsen op plechtigen toon de tegen woordige positie van Rusland. Naast de feestelijke hoofdartikelen vindt men nieuwe lijsten van oppositioneele leden van de partij uit alle deelen van het rijk, die uitgesloten rijn geworden. LETLAND. Minister afgetreden. De vertegenwoordiger van het democra tische centrum in de regeering, de minister van justitie Bitte, is afgetreden, blijkbaar wegens verzet van zijn partij tegen de ratificatie van het Letlandsch-RussLch han delsverdrag. VEREENIGDE STATEN. De drankbestrijding. De regeering heeft medegedeeld, dat zij traebt de medewerking der Fransche regee ring te verkrijgen om den verboden handol in sterken drank te bestryden, die het eiland St. Pierre Miqueton als basis ge bruikt. CHINA. De strijd tusschen Noord en Zuid. Op een conferentie der Zuid-Chineesche nationalistische party zou besloten zyn, de regeering te Hankau te ontbinden en de door Tsjang Kai Sjek gestichte regeering van Nanking als de eenige regeering der nationalisten in Zuid-China te erkennen. Generaal Tang moet tot opperbevelhebber over alle Zuid-Chineesche troepen zyn be noemd. Officieel Is thans de herovering van Kaï- gan door de troepen van Tsjang tso lin be vestigd. BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DE VLIEGWERELD. De „Barendreoht" met Ruth Elder en Haldeman aan boord 13 Zaterdag te Horta, op de Azoren aangekomen. De belangstel ling was zeer groot. Beiden werden luide toegejuicht. Miss EldeT zag er even frisch uit of zij juist Broadway verlaten had. Kapitein Haldeman verklaarde, dat zij geen oogenblik haar koelbloedigheid of haar lippenstift verloren had. Zij zijn de gasten van do regeering. Uit het verfhaal van den kapitein en den marconist van do Barendrecht" blijkt, dat de „Americ-ain Girl" een briefje op het dek liet vallen mot de vraag hoe ver men nog van land was. Do bemanning schilderde het antwoord op het dek. Daar. na daalde het vliegtuig. De ,,Barendrecht" zette een boot uit op de onstuimige zee en redde de vliegers. Men poogde het vliegtuig te bergen, doch de vleugels braken en de romp botste tegen het schip, waardoor de motor ontplofte. De vlammen stegen tot boven het dek. De „BaTendrecht" liet de „American Girl" langzaam zinkende achten. Via Lissabon gaat de reis der vlieger» nu naar Parijs, waar zij zullen worden ont vangen r De D 1230 is nog op de A zonen, in af wachting van goed weer. Aan Ruth Elder schijnt aangeboden te zijn mee te gaan naar Amerika, doch zij heeft geweigerd. Het Duitsohe watervliegtuig D 1220 is Zondagmorgen precies 9 uur buiten Schel- lingwoutle gestart met bestemming voor Vigo, in Spanje, waar het go-ed en wel is gearriveerd. 1 Gisteravond ia in den Amerikaan&chen 6taat Texas een vliegtuig te pletter geval len. De 5 inzittenden kwamen allen om, BRANDSTICHTING. In het begin va ndeze maand waren bin nen enkele dagen tijds in het dorpje Bugue in Dordogne achtereenvolgens acht bran den uitgebroken De zeven eerste hadden loodsen en andere eigendommen van de familie Emery in vlammeD laten opgaan, de laat-ste had een loods van de familie Granet verwoest. De familie Emery had anonieme brieven ontvangen, waarin een bepaald jongmensch als de brandstichter werd aangewezen, Marin, een boerenjon gen, werd als verdachte aangehouden. Na enkele dagen kwam de groote ver rassing, de aangehoudene werd op vrije voeten gesteld en Elina het 17-jarig doch tertje van de familie Emery met haar ge liefde André Loste werden gevangen geno men. Elina had met een verdraaide hand de brieven geschreven en André had den brand gesticht. „Men zal Marin aanhouden", hadden zij tot elkaar gezegd „en dan kunnen wij trouwen." Marin dong namelijk naar Elina's hand en vond genade in de oogen barer ouders. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK BIJ BRUNSWIJR. Vrijdagnacht is op het station Brünswijk- Oost een goederentrein op een anderen trein gereden. De locomotief en acht war gons van den goederentrein ontspoorden. Drie wagons werden totaal verwoest. De machinist en twee conducteurs uit Brüns- wijk werden gedood. Het verkeer was ge durende vijf uren gestremd. DE AANSLAG OP DEN SPOORWEG BIJ ALTENBURG. Gemeld wordt, dat in verband met den aanslag op den spoorweg bij Altenburg, een zestienjarige jongen, Herbert Pluge geheeten, is gearresteerd. De jongen is niet geheel toerekenbaar. DRIE ARBEIDERS GEDOOD. Te Innsbruck kwamen 4 arbeiders met een electrische fterkstroom iai aanraking. Drie werden op slag gedood, de vierde werd zwaar gewond. WEER EEN REDE VAN POINCARé. BARLEDUC, 16 Oct. (Havas). Bij de ont hulling van een gedenkleeken voor in den oorlog gesneuvelden heeft Poincaré een redevoering gehouden, waarin hii mei klem Frankrijk'? vredelievende gezindheid deed uitkomen, ten bewijze waarvan hij o.a. aan haalde, dat sedert den oorlog Frankrijk niet alleen zijn legersterkte heeft vermin derd en den diensttijd bekort, doch dat zelfs een nieuwe wettelijke maatregel in voor bereiding is, waarbij de diensttijd op een derde gedeelte van dien van voor den oor log wordt verminderd. RAKOFSKI VERTROKKEN. PARIJS, 16 Oct. (Belg. Tel. Ag.). Van ochtend 6 uur is Rakowsky per auto naar Berlijn vertrokken. Er viel niets bijzonders voor. HET BALKANCONFLICT. BELGRADO, 16 Oct. (Reuter). Naar uit Is tip wordt gemeld, is in. den afgeloopen nacht een troep komitadjis over de grens gekomen. Na een hevig gevecht werden zij door de grenswacht op Bulgaarsch gebied teruggeworpen. Volgens berichten uit Bitolje zijn vannacht acht uit Albanië komende Bul- gaarsche komitadjis de Griek9ch-Albanee- sche grens overgestoken. 4 SOFIA, 16 Oct. (Belg. Tel. Ag.) Op een niet openbare bijeenkomst der parlementaire meerderheid heeft de minister van buitenl. zaken Bouroff tegengesproken, dat men van officiefcle zijde de hand heeft gehad in de daden van geweld die bedreven weren. DE STRIJD RONDOM PEKING. LONDEN, 17 Oct (V.D.). Naar gemeld wordt zijn, blijkens een bericht van de „Chicago Tribune" uit Peking, de naar deze stad oprukkende Sjansi-troepen weder 9 mij len teruggeworpen. Beide strijdkrachten, die in twee richtingen in het bergland terugge drongen en blijkbaar volkomen gedecimeerd zijn, hebben volgens een mededeeling van het Pekingsche Departement van oorlog, zuidelijk van Peking berggeschut in stelling gebracht. Er zijn aanwijzingen, dat spoedig weer een nieuwe botsing voor Peking zal plaats hebben. Het leger van Generaal Feng werd door de Tsjili- en Sjantoeng-troepen in het Oostelijk gelegen Honan in een hevigen strijd gewikkeld. MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. PARIJS. 17 Oct. (V.D.) Naar uit Menkes (Fransch Marokko) gemeld wordt is aldaar een vliegtuig van den medischen militairen vliegdienst neergestort. Dei commandant be kwam zware verwondingen en de mécani- cien verbrande met het toestel, DE AUSTRALISCHE VERKIEZINGSUITSLAG. SYDNSY, 16 Oct. (Reuter). Volgens de definitieve uilslagen der verkiezingen in Nieuw Zuid-Wales zijn gekozen 42 leden van de coalitie (regeeringsgezinden) en la bour) en 48 leden der oppositie, UIT DE VLIEGWERELD. PARIJS, 17 Oct. (Havas). Naar aan de bladen uit Bahia wordt gemeld wa9 het alleen wegens het late uur dat Coste9 en Le Brix te Caravellas zijn gedaald na onge veer tweederden van den geprojecteerden weg te hebben afgelegd. KARACHI. 16 Oct. (Reuter). De Fransche vliegers Challes en Rapin zijn hier aange komen. HÖNOLOELOE, 17 Oct. (Reuter}. Een burgervliegtuig, dat boven de baai van het eiland Oshoe vloog, is in vlammen naar beneden gestort nabij de Mormonen-tem pel. De bestuurder en drie passagiers wer den allen gedood. LONDEN, 17 Oct. (Reuter). '4 mili taire watervliegtuigen zijn te Plymouth op gestegen voor een 26.000 mijlen vlucht naar Indië, Australië, Hongkong, Singapore en terug. KARACHI, 17 Oct. (Rteuter). De Fran sche vlfiegars Oh al les en Rapin, die maar Siam trachten te vliegen, zijn vanochtend naar Allahabad vertrokken. PARIJS, 17 Oct. (V.D.) Het stoomschip „Ramses" van de Hamburg—Am© rik aflijn, heeft in de Middellandsche Zee ter hoog te van het eiland Sardini de uit 3 man, bestaande equipage van een Fransch vlieg tuig opgepikt. Het schijnt een Fransch militair vliegtuig te zijn, dat uit Noord- Afrika kwam. „DE POSTDUIF" OP TERUGREIS. „De Postduif" i9 hedenochtend 7.07 van hier vertrokken. De bedoeling is om via Palembang en Munlok naar Singapore tel vliegen. De „Postduif" heeft een mail aan boord bestaande uit 3054 briefkaarten en 1298 brieven, tezamen voor een waarde van f 21.635. Te Muntok. 17 Oct (Aneta). De „Postduif" is hier om 11 uur 4-5 aangekomen, en vertrekt om 1 uur 45 naar Singapore (beide uren Indischen tijd). Te Singapore. Reuter meldt uit Singapore dat de Post duif daar heden is aangekomen. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBOND. Hare Majesteit de Koningin heeft aan den Nederlandsehen Middenstandsbond het praedicaat „Koninklijke" toegekend, waardooi deze zich voortaan zal mogen noemen: „Koninklijke Verbuiging de Ne- derlandsche Middenstandsbond." ONDER DE ELECTRISCHE TF.AM. Zondagavond om half een wilde de 26- jarige K. van Sandifort, wonende t-e Rot terdam, aan het station te Delft in de 2-1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2