't geheel ook veel te peuterig speelt. Is anders de achterhoede der rood-zwarten safei, dit maal leek zij nu en dan een zeef en invaller keeper Kroes, ook al heeft hij een paar ballen kunnen houden, kan niet aansprakelijk wor den gesteld voor deze zware nederlaag. Josson wisselde goede met minder goede momenten af. Vreeken was er geheel uit, de middenlinie steunde al zeer onvoldoende en in de voorhoede rammelde het angstig. Al leen Brouwer deed geen slecht werk maar mist het a'fmakende schot. De Hercules-ploeg is een aardig geheel, waarmee in deze competitie nog geducht re kening zal moeten worden gehouden. Af en toe verrasten doorzicht en spel-gemak. En met een schutter als van Dillen zich toonde is de ploeg gevaarlijk voor het doel der tegen partij. Nog in 't kort iets over den wedstrijd: Wanneer scheidsrechter Caro deze on- feibare had in den zeer vriendschappelijk gespeelden wedstrijd een zeer gemakkelijke taak. hetgeen hem misschien wat deed ver slappen waaraan wij een paar feiten wijten, die A. S. C. nade<elig waren beginnen fluit, stellen volgende elftallen zich op: A. S. C. Kroes Vreeken Josson Liotard Goslings Wassenaar Brouwer L. Jansen Bliek Stephanus d. Mark Gips r. d. Hemel Lambers v. Dillen Gielens Druif de Vries Mulder Groeneveld Stuy Spree Hercules, Beide elftallen tellen dus één invaller. A. S. G. heeft Kroes in plaats van v. d. Meer onder de palen. Hercules heeft LamberS in plaats van Buitenweg op de centervoorplaals. Aanvankelijk gaat in 't veld de strijd ge lijk op. Hercules toont zich voor direct ge vaarlijker, maar vooreerst blijven beide hei ligdommen maagdelijk. Niets doet vermoeden dat A. S. C. €«n zware nederlaag tegemoet gaat. Om beurten zijn de partijen in den aan val, zoodat men denkt aan een spannend par tijtje. Hercules heeft dan plotseling succes, ab v. Dillen onhoudbaar inschiet, zij het in bedenkelijke off-side-positie 01. Weer 't zelfde spel en als Vreeken de veel te veel vrij gelaten linksbuiten der gasten niet kan houden is het 02. A. S. C. wijzigt daarop de opstelling. Gos lings gaat midvoor, v. d. Mark linksbuiten, Jansen rechtsbuiten, Stephanus mid-half, doch 't helpt weinig. Zelf9 maakt v. Dillen er 0—3 van en weldra 04. De A. S. C.-aan vallen eindigen geregeld met een te zacht schot om voor den doelman gevaarlijk te' zijn of stranden op andere wijze. Voor rust ver groot de Utrechtsche linksbinnen zelfs den voorsprong door een misverstand tusschen Vreeken en Josson. Zoo komt de rust met 05, waarmede de nederlaag al verzekerd is en alle spanning verdwenen. Na rust heeft A. S. C. weer de eerste op stelling, maar Hercules neemt het spel vrij wel in handen. Af en toe doet Liotaid iets goeds, dat in hem een speler doet kennen waarvan A. S. C. wellicht nog eens plezier kan beleven. De linksbuiten maakt er 06 van. Dit schijnt A. S. C. wakker te schudden en het spel wordt weer meer verdeeld, doch de voorhoede is onmachtig, al verdienen een paar schoten van Brouwer en een van Gos lings genoemd. Zelfs de eer kan niet gered worden. Een strafschop ontgaat A. S. C., waarvoor de onfeilbare corner geeft. Integen deel brengen midvoor en linksbuiten der Utrechtenaren den stand op 08. hetgeen tenslotte den eindstand wordt. Het matig talrijke publiek droop afge*- £ien natuurlijk van de Hercules-supporters droevig gestemd af U. V. S. I—LUGDUNUM I 4—3. Een niet geheel verdiende nederlaag van Lngdnnnm. Lugdunum heeft haar eerste nederlaag door het plaatselijk U. V. S. te slikken ge kregen. De uitslag had even goed andersom kunnen zijn en het zou de juiste verhou ding ten goede zijn gekomen. Lugdunum was bijna den geheelen wedstrijd in den aanval. De sporadische uitvallen van U.V.S. waren echter zeer gevaarlijk. En het is juist uit deze enkele uitvallen dat U. V. S. voor rust een 31 voorsprong verkreeg, mede door het ontactisch opstellen der beide backs en het slechte keepen van Van den Berg, die 2 doelpunten zeer zeker had kunnen en moeten houden. Nog voor rust wist Lugdunum echter, door mooi samen spel van het binnentrio, haar achterstand te verkleinen (3—2). Ondanks het slechte veld heeft Lugdunum soms fraai combina tiespel te aanschouwen gegeven, doch het juiste schot en krachtig- ingrijpen, ontbrak. De overwinning van U. V. S. is voor een groot deel te danken aan haar schitteren den keeper, die de onmogelijkste ballen er uit hield. De leiding van den scheidsrechter was goed, doch hij moet zich onthouden van tè veel fluiten en het praten met spe lers, waardoor het spel telkens wordt on derbroken. Over den wedstrijd zelf het volgende: Lugdunum trapt af en is direct in den aanval. Deze attaque wordt echter door de backs van U. V. S. onderschept. Het spel golft gedurende 10 minuten heen en weer. Bij een algemeenen aanval van Lugdunum Weer v. d. Laan door een onhoudbaar schot Lugdunum de leiding te geven (01). Er is dan pl.m. 20 minuten gespeeld. Er wordt door beide partijen flink gewerkt, eener- zijds om den voorsprong te vergrooten, an derzijds om gelijk te maken. Lugdunum is in deze periode de sterkste, speelt beter voetbal, doch ondanks dat komt van de andere zijde de gelijkmaker. Als Laman doorbreekt, schiet hij via de beenen van keeper v. d. Berg in het doel (11). On middellijk daarop weer een doorbraak van U. V. S. en het is 21 door De Bruin. Lug dunum pakt dan beter aan, aanval op aan val wordt ondernomen, doch de U. V. S.- keeper Kramp, die schitterend werk levert, houdt zijn doel schoon. Wederom is het U. V. S., die door De Bruin haar voorsprong vergroot (31). Het zijn juist de 2 laatste doelpunten die hadden voorkomen kunnen worden. Vlak voor rust gelukt het Lugdu num eindelijk den achterstand te verklei nen. Bij een algemeenen aanval is het weer v d. Laan. die onhoudbaar doelpunt (3—2). Vlak daarop is het rusten. Na de rust valt Lugdunum fanatiek aan. Verschillende malen worden door den scheidsrechter vrije trappen uitgedeeld. Lugdunum krijgt in deze periode een pe nalty te nemen, welke voor haar een doel punt oplevert (33). U. V. S. bepaalt zich verder tot verdedigen en speelt met 4 halfs. Lugdunum zet er nu alles op om te win nen, doch U. V. S. verdedigt te goed. U.V.S. wil zich voor insluiten behoeden en ook blauw-wit werkt hard. Het is bij een uitval van U. V. S. dat zij een corner forceert. Deze, goed genomen, wordt door Lugdunum weggewerkt, doch plotseling klinkt de fluit van den scheidsrechter en de arbiter wijst naar de beruchte stip. Penalty. En De Bruin scoort 43 In de nog resteerend minuten gaf Lugdunum het nog niet op. Doch U.V.S. verdedigde met man en macht en er was geen doorkomen aan De tijd verstreek en onder hevige aanvallen van Lugdunum blies de scheidsrechter inrukken. L. F. C. ISCHEVENINGEN I Z—5. L. F. C. met 52 geslagen en dat nog wel op eigen veld door Scheveningen, dat tot nog toe geen overwinning wist te be halen! Ziedaar het resultaat van den 4den wedstrijd, een resultaat, dat echter niet geheel aan L. F. C. zelf lag, maar ook kwam door de grillige bui van vrouwe Fortuna. L. F. G. had het elftal eenigszins gewij zigd. wat gelukkig geen verslechtering bleek Reeds in 't begin nam L. F. C. het spel ge heel in handen en werd direct het Scheve- ningen-doel fel bestookt. Hoe echter ook gezwoegd werd, steeds was de doelman op zijn plaats of bleken de schoten te zacht. De eerste kans om te doelpunten kwam dan ook voor L. F. C., maar jammer genoeg werd tegen den doelman aangetrapt. Even later kroog L. F. G. door 't oog van een naald. De strijd golfde goed op en neer en als bij een algemeenen aanval de keeper van Soheveningen de bal slecht weg kan werken, haalt de L. F. C.-midvoor keurig om en doelpunt Echter heeft de onfeilbare buitenspel gezien (o.i. ten onrechte) en werd alzoo een keurig doelpunt geannuleerd. Na een halfuur ongeveer weet Schev. plots uit een misverstand bij L. F. C. te doelpunten. L. F. C. ziet het gevaar in en geeft zich niet gewonnen maar niets wil lukken en zelfs weet de rechtsbuiten van Scheveningen den voorsprong te vergrooten (02). Vijf minu ten later is het rusten. Na rust ziet L. F C. in dat wil men een wedstrijd winnen, met meer vuur gespeeld dient te worden. Ook nu echter worden de gemakkelijkste kansen gemist. L. F. C., flink aangemoedigd, komt opnieuw terug, de bal wordt flink doorgespeeld en met een prachtschot maakt A. v. Leeuwen 12. Niet ontmoedigd valt Scheveningen aan, maar L. F. C. wil nog niet verliezen. Het geluk komt echter niet en Scheveningen weet zelfs den voorsprong te vergrooten (13). Ook nu wordt flink doorgewerkt en als Mooten zoo goed als door alles heen i9 wordt hij door 3 man weggewerkt. De toe gestane penalty wordt in een doelpunt om gezet (23) en opnieuw doet dit de hoop herleven. Zooals het echter meer gaat. juist in deze periode wil het weer niet vlotten en Scheveningen weet de stand tot 25 op te voeren. Hiermee komt het einde en heeft Scheveningen o.i. een geflatteerde over winning behaald. LUGDUNUM D—L. F. C. H 6—3. Onder de goede leiding van den heer Boom, stelt Lugd. .zich volledig op. terwijl L. F. C. slechts 8 man heeft. Aan de 8 aan wezige L .F. C. spelers echter een woord van lof voor hun taai volharden. Dikwijls toch wogen beide partijen tegen elkaar op, zelfs was L. F. C. na de rust geruimen tijd in den aanval. Na 15 min. doelpuntte de Vos, terwijl de linksbinnen met een fraaie hoofdbeweging en een ferm schot den stand op 30 brengt, L. F. G. doelpunt dan tegen terwijl Roman zorgt dat met 41 gedraaid wordt Na de thee, valt L. F. C. fanatiek aan, en als Trouwee te zacht terug speelt, is Pikaar er als de kippen bij om den achterstand te verkleinen. Lugd. maakt er dan 52 van, en als de Lugd. rechtshalf een penalty ver oorzaakt is het 53. Met een ferm schot brengt de Jaeger den eindstand ten slotte op 63. Rest nog te vermelden dat Raaphorst ziin doel schitterend verdedigde. NORVICUS—QUICK BOYS 1—2. Deze wedstrijd eindigde in een volkomen verdiende overwinning voor Q. B., dat over alle. linies beter speelde. De hoofdoorzaak schuilde in de halflinies: die van Norvicus was „nergens", terwijl de Q. B. midden linie en wel speciaal de midhalf v. Duvvenbode, op een schitterende wedstrijd kan terugzien; ook de nieuweling Meyer herstelde zich na een weifelend begin uitstekend. De Wilt ont wikkelt zich als een ,7full back", terwij' het samenspel in de voorhoede door de weder opname van Vriens aanmerkelijk beter vlotte. De middenvoor hoedde zich voor te ver doorgevoerd individualistisch spel. Nor vicus zal haar middenlinie ftioeten wijzigen. Het is voor de pauze een gelijk opgaand spel. Q. B. is het eerst in den aanval en het blijkt alras dat de Norvicus backs zeer onzeker zijn. Reeds vrij spoedig profiteert hiervan A. v.d. Plas door na stevig doorzet ten de score te openen 01. De vreugde is evenwel van korten duur. Even daarna be oordeelt Ouwehand een hoogen bal geheel verkeerd en Snoek heeft dan ook maar voor het intrappen. 11. Vooral de Katwijksche rechtervleugel speelt uitstekend samen en vele voorzetten volgen Op keurige wijze weet G. v. d. Plas uil een door Vriens netjes aangegeven bal te scoren, 12. Inmiddels was Q. B. door het oog van den naald gekro pen als een aan Norvicus toegekende pe nalty hard tegen de lat wordt geschoten. Rust 1—2. Na de pauze volgen aanvankelijk enkele Norvicus aanvallen, doch dan neemt Q. B. het spel geheel in handen. Voortdurend zweeft de bal voor het Noordwijksche doel. Onder een voortdurende druk op het Noord- wijksche doel fluit de scheidsrechter inruk ken.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 13