SPORTBLAD I c 1 1 1 LEIDSCH DAGBLAD DE NA-BRASEM. 68"'" Jaargang Maandag 17 October 1927 No. 23 Het voornaamste nieuws van heden. i Bureaui 1 Noordelndsplein LEIDEN VAN HET I Dir. en Adm. 2500 Red. 1507. s 1 ZEILEN. Een prettig besluit van een goed seizoen. De „Prinses" for ever Successen van de „Ariel" en de „Braassemermeer" (Van onzen eigen verslaggever). Ook de zeilvereeniging „Het Braassemer meer" heeft thans hut seizoen gesloten, en het Na-Brasem-feest stond al evenzeer in het centrum der belangstelling bij onze watersportliefhebbers als dat van een week geleden op de Kagerplassen. Zooals te voor zien was waren er Zaterdagmiddag niet veel kijkers, doch de races op dien ..aar- geestigen, trièsten herfstdag waren daaren tegen van ongekende goede kwaliteiten, hoe jammer het dan ook was dal de Noord - Ooster niet wat stijver blies en de zes- meters legen den avond zelfs geheel in deo steek liet. Laatstgenoemde jachten, waartoe ditmaal ook de Sander behoorde, hadden allen, vrijwel zonder uitzondering, een slechten start. Om den kortslen weg naar de Leid- sche Vaart te kunnen nemen verdrong men zich om de boei aan de hooge zijde van de startlijn en liepen de zesmeters elkaar zoo danig in den weg dat het eenige oogen- blikken duurde voordat 't kluwen was.ont ward. Vóór den wind naar de boei bij de Leidsche Vaart nam de Prinses Juliana daarna de leiding en zij rondde ook als nummer éón de boeien op het' Turfschuur en het Paddegat, gevolgd door" de Kemp haan, de Sally, de Piet Hein eii de Sander. In den wind kruisend naar de jachthavan Groenewoud verloor Doedes "echter zijn voorsprong geheel en het scheelde zelfs maar biler weinig of de leiding was hem ontnomen, eerst door de Kemphaan, ver volgens door de Sally. Maar na eèn schit terende loefpartij handhaafde de Prinses zich, en zij is daarna eigenlijk niet meer ernstig bedreigd. Zeer interessant was ech ter de strijd tusschen de anderen. De San- der was ver achter, maar de Sally, de Piet Hein en de Kemphaan hebben fel gevochten en zijn tallooze malen van plaats verwis seld. Helaas: de wind vlakte meer en yieer af en toen men nog ongeveer anderhalf rak voor den boeg had beroerde vrijwel geen zuchtje meer het zacht kabbelende opper vlak van den wijden plas. Het werd een drijfparlij zonder eind. Toen ten slotte de finish werd bereikt was reeds lang de duis ternis gevallen.I Eén ding was merk waardig, en wel dat de Sander juist in die periode van windgebrek veel meer dan de anderen is opgeschoten en van een ver keerden slag van de Kemphaan heeft ge profiteerd door de vierde plaats te ver overen! De U-klassers, die veel vroeger waren ge start, maakten een aanmerkelijk beteren tijd dan de zesmeters. De Benati II won met een voorsprong van bijna tien minuten op de Liesbeth 1 Bij de Regenbogen deed zich het merk waardige feit voor dat 4 van de 5 scheepjes wegens te vroeg starten werden terugge roepen. Alleen de Brasem, gestuurd door den voor dezen wedstrijd uit Berlijn over- gekopien Oscar Nathan, kon doorgaan, doch zij rnoest desondanks tegen de Hollandia het onderspit delven. 46 M2 kruiser-klasse: 1. Benati II (st. Wafelbakker), in 2 u. 12 min. 14 sec.; 2. Liesbeth (st. Veldhuis), in 2 u. 21 min. 39 sec.; 3. Ariêl (st. Koert), in 2 u. 22 min. 18 sec.; 4. Loes (st. Molenaar); 5. Föhn (st. Heinen). Regenboogklasse: 1. Hollandia (st. C. van Staveren), in 2 u. 39 min. 22 sec.; 2 .Bra sem (st. O Nathan), in 2 u. 45 min. 21 s.; 3. Braassemermeer (st. H. Nathan), in 2 u. 46 min. 8 sec.); 4. De Leedê (st. W. Z. v. d. Mey); 5. Tjebbe (st. Maas). Zesmeterklasse: 1. Prinses Juliana (st ir. Doedes), in 2 u. 27 min. 33 sec.; 2. Sally (st. De Wit), in 2 u. 28 min. 52 sec.; 3. Piet Hein (st. Fokker), in 2 u. 33 min. 1 sec.; 4. Sander (st. Brouwer), in 2 u. 33 min. 5 s.j 5 Kemphaan (st. J. de Vries Lentsch), in 2 u. 33 min. 14 sec. Zondagmorgen zon en een prettige tem peratuur, maargéén wind. Terecht merkte de populaire restaurateur van ,,De Brasem", de heer Beek, op dat het „nood weer" was voor de zeilers. Inderdaad: noodweer. Slap hingen de zeilen, en het gevolg was dat de zesraeters, die om halftien van start gingen, weer een drijfpartij begonnen, die bijster weinig interessant was. De zwakke wind zat nu in het Zuid-Oosten <?n daarom was de baan uitgezet: van de lijn van afvaart naar het Paddegat, van daar naar het Turfschuur, en vervolgens via de boei bij de Leidsche Vaart weer naar de startlijn om de tweede ronde in te gaan. Alleen het eerste rak lag in den wind en hier kwamen dezen dag dan ook de meeste wijzigingen. In de zesmeterklasse was de Kemphaan dadelijk na het schot door de lijn, maar zij moest de leiding heel gauw afstaan aan de Prinses Juliana, die zich niet meer van de spits heeft laten verdrijven. De Kemphaan was en bleef tweede, terwijl de drie ande ren op verren afstand volgden en zoo nu cn dan van plaats verwisselden. De Sander kwam lang achteraan, maar passeerde ten slotte nog de Piet Hein, die, gestuurd door den heer Pluygers, evenmin als de Sander iets bijzonders heeft gepresteerd op deze dagen. De uitslag was: 1. Prinses Juliana (st. ir. Doedes), in 2 u. 29 min. 14 sec.; 2. Kemphaan (st. G. de Vries Lentsch). in 2 u. 35 min. 35 sec.; 3. Sally (st. De Wit), in 2 u. 37 min. 4 sec.; 4. Sander (st. Brouwer), in 2 u. 37 min. 22 sec.; 5. Piet Hein (st. Pluygers)» in 2 u. 38 min. 15 sec. Bij de U-klassers had de Ariel een nieuwe fok opgezet en het jacht bleek er aanmerkelijk sneller door te zijn geworden, 't Gevolg was dat zij voortdurend aan den kop ging en welverdiend won. De winnaar van den vorigen dag, de Benati II, richtte weinig uit en eindigde als nummer vier, aldus haar kans op den hoofdprijs verspelende. Het resultaat der race was: 1. Ariël (3t Koert), in 2 u. 9 min. 6 sec.; 2. Liesbeth (st. Veldhuis), in 2 u. 11 min. 17 sec.; 3.--Föhn (st. Heinen), in 2 u. 11 min. 44 sec.; 4. Be nati II (st. Wafelbakker), in 2 u. 11 min. 56 sec.; 5. Loes (st Molenaar), in 2 tl 13 min. 9 sec. Berekend over de twee wedstrijden werd de uitslag voor de prijzen; 1. Ariël, 9 pnt.2 en 3. Benati ÏI en Liesbeth, 8 De zeilwedstrijden op het Braassemer meer; de Prinses Jnliana won den strijd der zesmeters. A. S. C. door Hercules met 80 geslagen. In de 3e klasse A heelt U.V.S. de leiding genomen. De plaatselijke koribalwedstrijd tnsschen^ Fluks en Vitesse is door Fluks met 42 gewonnen. Leiden won den gymnastiekwedstrijd tegen Gouda. (Zie ook de Sport elder9 in dit Blad). pnt.; 4. Föhn, 4 put; 5. Loes, 3 pnt. De regenboog klasse bracht een mooie zege voor Hans Nathan met de „Braassemer meer", die in den wind al eerste werd en zich daar fraai handhaafde. De Hol landia, die opnieuw Favoriet was, liet zich bij het ingaan der tweede ronde door q4 Holland ver uit de baan dringen en kwam als vjjfde binnen. Merkwaardig ook was het werk der Tjebbe, die als nummer één weg ging, gedurende de eerste ronde op het Paddegat geheel achteraan lag en zich ten slotte derde plaatste. 1. Braassemermeer (st H. Nathan) in 2 xl 7 min. 56 sec.; 2. Brasem (st O. Nathan) in 2 u. 13 min. 22 sec.; 3. Tjebbe (st. Maas), in 2 u. 13 min. 22 sec.4. De Leede (st. Van der Mey), in 2 u. 14 min.; 5. Hollandia (st Van Staveren), in 2 u. 16 min. 10 sec.; 6. Holland (st Staverman), in 2 u. 16 min. 54 sec. Voor de prijzen was het resultaat van Zaterdag en Zondag: 1. Braassemermeer, 10 pnt.; 2. Brasem, 9 pnt; 3. Hollandia, 8 pnt; 4 en 5. De Leede en Tjebbe, 5 pnt.; 6. Holland, 1 pnt In den namiddag bonden de Zesmeters nogmaals den strijd aan en gelukkig stond er nu een stijve bries, waardoor de tijden bijkans een uur korter waren dan die der vorige race. Even had de Piet Hein, gevaren door Fokker, de leiding, maar al kruisend ging de Prinses naar den kop om daar tot de finish te blijven. Er was weinig variatie en spanning in dezen wedstrijd. De Piet Hein en de Sander bleken opnieuw de zwaks ten te zijn en wisselden zoo nu en dan eens van plaats, daarbij evenwel op eerbiedigen afstand blijvend van de drie anderen. 1. Prinses Juliana (st. ir. Doedes), in 1 tl 34 min. 26 soc.; 2. Kemphaan (st. G. de Vries Lentsch), in 1. u. 35 min. 54 sec.; 3. Sally (st. M. de Wit), in 1 u. 37 min. 59 sec.4. Piet Hein (st Fokker), in 1 u. 38 min. 34 sec.; 5. Sander (st. Brouwer) in 1 u. 39 min. 10 sec. De Prinses won derhalve den hoofdprijs met 18 pnt.; 2. Sally, 10 pnt; 3. Kemp haan, 9 pnt; 4. Piet Hein, 6 pnt; 5. Sander, 5 pnt De verdere uitslagen zijn: Gemengde klasse: 1. Peer Gynt (v. d. Akker), in 1 u. 6 min. 48 sec.; 2. Bajo 11 (Schouten), in 1 u. 10 min. 15 sec.; 3. 7 (Kruit), in 1 u. 13 min. 43 sec„

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 11