ken, zóóveel aan elkaar verteld; ik vond het echt gezellig hoor, dat je zelf eens kwam bij mij. Heb je thuis ook alles verteld? Ook pver het lieve hondje? Nico van Wijk, het heeft mij ook heusch gespeten, dat ik niets van al die mooie fees telijkheden heb kunnen zien of hooren; ik heb er mij toch echt in verheugd, dat het dien dag zulk prachtig weer was, dat is toch een heel voornaam iets bij zoo'n feest, waarbij bijna alles in de open lucht moet gebeuren. Jacobus Brouwer ja aan jou zou ik nu eigenlijk ook precies hetzelfde willen ant woorden op je brief, als wat ik net hiervoor aan Nico van Wijk schreef, toe lees dat maar eens. Liesje Stoffels, ga gerust maar meedoen, je behoeft er niet altijd eep briefje bij te schrijven; doe dat maar els je er zin in hebt. Geerlruida Kerkvliet, ja dat trof je heel goed dat de optocht voorbij je huis kwam, dan kan je alles op je gemak zien, dat is prettiger dan op straat in het gedrang te moeten staan. Dat begrijp ik best, dat de grond op het Schuttersveld nog heel mod derig was. Plonia Smits, zoo, lig jij in het groote ziekenhuis in de Boerhavestraat? Neen daar kon ik heusch niet ook nog naar toe gaan. Als je in het kinderziekenhuis op den Rijnsburgerweg was geweest, dan zou ik je natuurlijk hebben gezien. Mag je al weer gauw naar huis? Van harte beterschap hoor Had je je mooie postpapier met de plaatjes er op meegenomen naar het zie kenhuis? Willy de Neys, het was ook wel heel ver moeiend 's morgens al om 6 uur opgestaan. Ben je toen naar de koraalmuziek gaan luisteren 's morgens? Ik las in verschei dene brieven dat kinderen hoofdpijn had den gekregen van vermoeidheid. Henny Hulsbergen Henning, ben je *s avonds ook naar de kermis geweest? Ja ik las over die electrische auto's; hoe grap pig zal dat geweest zijn, ik begrijp dat er druk gebruik van werd gemaakt. Mina Nieuwenhuis, denk toch nooit dat ik kwaad wordt als je eens oversaat. Ik wordt heusch niet gauw kwaad en toch zeker niet om een kleinigheid. Ja zeker van Nelly kreeg ik verleden week weer een brief. Drie zusjes van Woudenberg, hebben jul lie je vaders verjaardag vroolijk kunnen vieren? Dat hoop ik. Ja, ik ben in het kin derziekenhuis geweest en heb een poosje met Katalin gepraat erg gezellig en bij het weggaan gaf ze mij haar portretje. Gaat Jantje haar nog wel eens bezoeken? Ik blijf deze week nog in Leiden, maar Zondag ga ik weer naar Den Haag terug. Tilly Mens, als je tijd en lust hebt schrijf er dan een briefje bij, maar het is geen noodzaak. Joop Aalbersberg, heb jij van 's morgens 7 uur tot 's avonds 12 uur feest gevierd? Dan was je toch zeker na afloop wel dood moe? Kon je den volgenden morgen wel wakker worden? Lena en Nelie Oostveen, wat hebben jul lie den optocht dikwijls gezien, dat was heerlijk. Als je dit leest, is Lena al jarig ge weest, nog wel gefeliciteerd hoor. Heb je een vroolijken dag gehad? Ook vriendin netjes op visite gehad? Jan en Eempien Wassenaar, jullie ver tellen over je jonge poesjes, die zoo stoeien samen. Nu hier in huis waar ik logeer, is een hondje en een poes en die twee kunnen ook zóó leuk samen stoeien, ze zijn de beste vriendjes samen, liggen op één kussen en likken elkaar dan zoo lief. Drietal Elderhorst, als je dit leest is Theo bijna jarig. Ik hoop dat het een prettige dag kan zijn en dat je moeder wat lekkers kan bakken, dat zou 'n echte tractatie zijn. Bram Linschooten en Wim van Schaik, dat is gezellig hoor om bij elkaar te komen en dan samen de raadsels op te lossen, dat mag best Ik vind het de laatste week ook heerlijk weer, ik heb er hier in Leiden al veel van genoten, veel in de auto gereden. Zondag was ik in Noordwijk. Henk Boom, ja ik logeer al een week m Leiden, maar de volgende week ben ik weer in Den Haag. Jan Evers, gelukkig hoor, dat je moeder Vooruitgaat, zoodat je vader toch nog wat met jou en Willem kon uitgaan op 3 Octo ber 's avonds. Dirkje Hopman, zoo, ben jij op den Hooge Rijndijk naar mij gaan kijken en zag je mij in de kamer? Ja, zie je.ik ken jou niet, dus ik heb het niet gemerkt, dat het een raad selnichtje van mij was, die naar mij keek. Jootje en Didi Kouw, zijn jullie ook naar net vuurwerk geweest? Was dat een grie zelig gezicht die man die aan een lucht ballon hing. Hebben jullie ook nog in de draaimolen gezeten? Henk Hering je was toen zeker te moe, was je morgens al vroeg uitgegaan en misschien toen lang gestaan en veel ge- locpen. Is je moeder nu ook weer beter en jij ook weer heelemaal beter Marie TegeLaar dat is echt prettig dat je al allerlei kleeren hebt kunnen naaien voor je zalf en voor je zusje, je hebt er zieker veel plezier in. Drietal Mulder (Johan, Hendrik en Fre- derik), de raadsels zal ik bij mijn voor raad doen, die liggen te wachten op een beurt Jullie hebt ook veel genoten op 3 October. Ik begrijp, dat het vreeselijk druk en heel veel lav aai was op het Schutters veld, al die muziek, dat gebel, dat knallen van het hoofd van Jut enz. enz. Catharina van Egmond, was je kleine broertje ook mee uitgegaan m den wagen en vond hij al die drukte zoo vroolijk, dat hij zat te kraaien van plezier. Vervelend dat hij nu zoo'n last heeft van het band jes krijgen. Ali van Egmond en Jo v. dL Meer, als jullie bij elkaar komen om de raadsels dp te lossen en een briefje te schijven, schrijft dan om de beurten, dan hoeft niet een het met een dikke pen te doen. Bij de prijsraadsels moet ieder apart schrijven maar bij gewone raadsels mag je het wel aam en doen. Je vraagt of je eens naar mij toe mag komen, ik ga Zondag weer weg, en ik weet nu nog niet of ik Zaterdag thuis zial zijn. Louise en Beppie Planje, ik zie wel dat jullie op 3 October ook erg veel plezier hebt gehad en veel hebt gezien van al het moois. Mietje en Suze van Leeuwen, ik antwoord jullie natuurlijk maar samen als je zusjes bent, de vorige keer wist ik dat nog niet zoo precies. Hebben jullie veel pret gehad op je vaders verjaardag. Zorgen jelhe zelf voor je konijntjes Annie de l'Ecluse ja hoor ik logeer hier heel prettig op den Hoogen Rijndijk, trof al heel mooi weer dat was heerlijk, we kon den al veel rijden met de auto. Mimi Metselaar je brieven zaten nu in dit pakket. Zoo, heb jij meegezongen met de koraalmuziek? Ja vroegesr toen ik een schoolkind was, heb ik ook wel meegezon gen, ik heb onder anderen meegezongen toen het standbeeld van Van der Werf ia onthuld. Steef Klepke, zeker heb ik je een paar weken gemist. O wat vreeselijk aardig dat Herta jongen heeft, zijn het lieve diertjes, beginnen ze al leuk samen te spelen en te stoeien. Ze moeten later zeker alle vijf weg, als ze groot genoeg zijn. Anje de Gelder wel grappig dat je het opbouwen van de kermis hebt kunnen zien van af de schoolspeelplaats. Jo kan toch wel met je samen de raadsels blijven op lossen, ze behoeft er heusch geen briefje bij te schrijven, er zijn zóóveel kinderen die altijd alleen de oplossingen sturen en niet houden van brieven schrijven. Cootje Poldervaart, heb jij zoo'n reuzen- pret gehad cp 3 October, zoodat het je niets kon schelen of het modderig was op het Schuttersveld, wel neen, als men jong is en men viert feest, dan let men daar niet op, je hebt groot gelijk. Herman Zaalberg en Daan Baars, neen hoor ik kan niet beloven om jullie te ko men bezoeken, ik heb deze keer alleen maar een bezoek in het kinderziekenhuis afgelegd. Als jullie nu de brieven zelf was komien brengen en gevraagd had of ik thuis was, dat had beter geweest, maar ik. ben heel veel in de auto gaan rijden, dus weet niet of je mij thuis had gevonden. Wie weet of we elkaar een volgende keer niet eens kunnen zien. Annie en Jan de Blanken ja dat eene raadsel van dien bakker konden jullie dan wel heel gemakkelijk raden. Werd je kleine zusje niet moe, toen zij mee uit ging op 3 October of behoefden julliie niet lang op straat te wachten tot de optocht kwam. Adri Zaalberg zoo, was de brief zonder naam van jou, zal je het voortaan niet weer vergeten. Dat was prettig dat je een prijs kreeg voor het nette onderhoud van je tuintje. Truus Jansen ik begrijp best, dat je er verleden week niet toe kon komen om een brief te schrijven en dien dan weg te brengen. Mientje en Nettie van Riessen Mi'entje gelukkig weer beter en naar school, ei. Nettie toch nog naar Leiden gaan kijken, dat doet mij plezier voor je. Tonny Boerma wat een mooie kiek heb je mij gestuurd van die operette, het is echt een aardig plaatje, ik bedank je er wel voor, ik zal de kiek in mijn album plakken. Je schrijft dat je als je den brief in de bus doet, zal kijken of je mij ook ziet, maar ik logeerde op den Hoogen-Rijn- dijk, niet op het bureau ,,L. D." en je hebt den brief daar in de bus gedaan. Annie en Pietje Jongeleen neen hoor Zaterdags 1 October was het geen mooi weer om 's avonds naar hot Schuttersveld te gaan, of oei wat een regen. Toen heb ben jullie op 3 October je schade kunnen inhalen, toen was het beter weer voor alle feesten. Greta de Vries wat heb jij lang feest ge vierd, ik begrijp dat je heel moe was, toen je enndelijk naar bed ging. Wat vreeselijk aardige dingen waren er allemaal op het Schuttersveld, ik begrijp best dat er van alles druk gebruik werd gemaakt. Toos de la Bije dat was minder plezierig om tot over je enkels in de modder te zakken, ben je niet ziek geworden van die natte voeten. Einde van de«ze week ga ik weer naar huis, volgende week schrijf ik weer van uit Den Heag aan jullie. Dat zou leuk geweest zijn, als je nog een prijs had gewonnen met sjoelen. Drietal Koevoet jullie hebt dus 2 heer lijke feestdagen gehad, eerst 3 October en toen zoo'n vroolijken feestdag thuis en heeft Arie bijna den heelen dag voor mu ziek gezorgd. Aardig dat jullie de kamer hadden versierd. Olazina v. Venetië je brief kwam verle den week veel te laat in Den Haag, ik had gevraagd om te zorgem, dat d«e brie ven over de post er Maandags aJ waren. Neen hoor, ik heb niet zooals jij, kunnen genieten van de 3-OctobeTfeesten, dat kon dit jaar niet. Jeugd Kinderziekenhuis nu ben ik dan toch Zaterdagmiddag bij jullie geweest. Ik wist niet dat jullie toen 's morgens al aan mij had geschreven, ik dacht dat jullie dat altijd pas later deed. Als ik toen al die brieven en briefjes al had gehad, waarin zoo precies staat, wie er alVemaal liggen en waar, dan zou ik niemand hebben over geslagen en dat is nu, vrees ik weJ ge beurd, dat spijt mij hoor Katalin Komlos wij hebben gezellig even samen gepraat, ik dank je nog heel hartelijk voor het kiekje, het krijgt een plaatsje in mijn al bum. Nu schrijf je dus voortaan aan een bekende tante. Lees ook eens wat ik aan de zusjes van Woudenberg heb geschre ven. Liesje jou heb ik gelukkig ook gevon den en hebben we samen kunnen praten, dat was gezellig hè, en ik heb gezien wat een mooie kralen ketting je had gemaakt. En Baby heb ik net nog even gezien voor hij vertrok, dat vond ik aardig. En verder ben ik langs veel heel veel bedjes gegaan on overal las ik de namen, die op de papieren stonden geschreven en toen ik nu dezer dagen het dikke couvert met alle briefjes uit het Kinderziekenhuis kreeg, toen herkende ik zóóvele namen en wist ik dat ik bij het bedje van Simon de Graaf en Karei Moerland was geweest, Karei is het sleuteltje van je spaarpot al terug? Jan Eikelenboom wat een heerlijke mand met verrassingen en lekkers heb jij van de kin deren uit je klasse gekregen. Wat jam- meT dat ik ni/et pi«ecies wist waar jij lag en wat je mij allemaal wou laten zien, je had mij maar moeten roepen of aan mijn mouw trekken of durfde je dat nfcet Ver der zag ik nog veel lieve kleintjes in hun

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 23