li Witte tanden 68s,e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 14 October 1927 Derde Blad No. 20731 BINNENLAND. Extra aanbieding ZIJDEN SOKKEN QQ Ppn| 30 versch. kleuren V" UUlIl IOO Gulden aan prijzen RADIO-PROGRAMMA KUNST EN LETTEREN. CORRESPONDENTIE. DE MAATREGELEN BETREFFENDE DEN HARINGUITVOER. Hoe zal de wet worden uitge voerd? De controle voor een behoorlijke naleving Geen belemmering van den handel. In „Economisch Statische Berichten" be spreekt de heer P. E. van Renesse de voorgestelde maatregelen betreffende den haringuitvoer. Nog altrjd is niet gebleken, aldus schr., waarom men niet een rijksmerk heeft willen verleenen aan de bestaande Vlaardingsche haringkeur en aan controle-stations, welke naar het model daarvan in andere visscherij- havens mochten worden opgericht, zoodat het Rgk zich had kunnen beperken tot be scherming van dit merk. Verder heeft de Regeering niet meer licht verspreid omtrent de werking van de regelingen in andere landen, niet alleen van de facultatieve keur in Noorwegen, Schotland en Engeland, maar ook van de Canadeesche regeling, welke im mers in hoofdzaak op hetzelfde beginsel berust, als die, waarvan men thans de toe passing in ons land voorstelt. In een ander opzicht, n.1. ten aanzien van de wjjze, waarop de Regeering zich voorstelt, de ontworpen wet uit te voeren, is men echter wel wijzer geworden. De Kamer heeft in het voorloopig verslag er naar gevraagd en de Regeering geeft hier omtrent vrij uitvoerige inlichtingen. Het plan is, alleen ten aanzien van de afmetingen van de tonnen, waarin de haring verpakt is en het gewicht van deze haring het zoogenaamde „vischgewicht" eischen te stellen, waaraan alle uitgevoerde haring moet voldoen. De exporteur moet zelf alle tonnen van een merk voorzien, aangevende de soort van de ton en het minimum-visch* gewicht, dat deze bevat. Dit merk dient blijkbaar ter vergemakkelijking van de con trole. Bovendien zal het bijzonder merk gebezigd mogen worden, uitsluitend voor gave, levend op zee gekaakte haring, welke van de Noord zee afkomstig is en slechts bjj gebruik van dit bijzondere merk zal aangegeven wor den, welke soort haring de ton bevat, n.l. „volle", „maatjes" of „ijle" haring. Het bezigen van dit merk zal uitsluitend het ver werken van alle andere dan van de Neder- landsche visscherq afkomstige, gave, levend op zee gekaakte haring, alsmede van mindere kwaliteit dan enkel wrakke haring tot een hoeveelheid van ten hoogste 5 pet. van het aantal haringen per ton. Dit bijzondere merk bedoelt derhalve, aan te geven, dat de ton niel alleen maathoudend is en het vereisebte minimum-vischgewicht bevat, maar ook, dat zich in de verpakking bevindt goede kwali teit Nederlandsche haring en dat de soort der verpakte haring gelijk is aan die, welke op het merk vermeld staat De bedoeling is blijkbaar, dat, indien een ton haring niet aan de eischen voldoet, welke er krachtens het bijzondere merk, hetwelk er op aangebracht is, aan gesteld moeten worden, de aansprakelijke persoon strafbaar is krachtens art. 219 van het W. v. S. of artikel 9 van de ontworpen wet. Door de instelling van dit bijzondere merk wordt feitelijk van het systeem van de ont worpen wet afgeweken. Het is niet duidelijk, hoe zij kan berusten op art. 1 van die wet, welke immers verbiedt, haring, be- hoorende tot bepaalde soorten uit te voeren of aan een middel van vervoer aan te bieden, tenzij de haring verpakt en de verpakking gemerkt is op de voorgeschreven wijze. Het zal n.l. niet verboden zijn, haring uit te voeren, welke niet van het bijzondere merk voorzien is en er wordt niet voorgeschreven dat Hollandsche, gave, levend op zee ge kaakte haring aan speciale eischen ten aan zien van de verpakking (sorteering) moet voldoen. Intusschen, het is begrijpelijk, dat men tot deze afwijkende regeling is gekomen. Men kan niet verlangen, dat alle uit gevoerde haring aan de bijkomstige eischen voldoet. Immers er wordt heel wat haring door onze visschersvaartuigen aangevoerd, die niet gaaf en die overnacht, wrak en dubbel wrak is, er wordt een vrij belang rijke hoeveelheid aan den wal gekaakt en de invoer van gezouten haring, welke dus niet van de Nederlandsche visscherij af komstig is, bedroeg o.a. in 1924 ruim 17 millioen K.G. en in 1925 bijna 18 millioen K.G. of in bet laatstgenoemde jaar bijna' 1/3 van onzen totalen export van gezouten haring. Men zou den uitvoer van die minder waardige Hollandsche en ingevoerde vreem de haring natuurlijk niet kunnen beletten. Daarom wil men zich er toe beperken, aan exporteurs de gelegenheid te geven, om door het aanbrengen van een bijzonder merk hun waar te stempelen tot Hollandsche haring, waarvan de kwaliteit aan vrij hooge minimum-eischen voldoet. Iedere» buiten- landsche afnemer, die dergelijke waar ver langt. heeft dan maar haring te vorderen, welke van dit bijzondere merk voorzien is. Hel gevaar is natuurlijk geenszins denk beeldig, dat de exporteurs van haring, welke niet voldoet aan de eischen, voor het bij zondere merk gesteld, in het buitenland de waarde van dat merk zullen trachten te verkleinen- Zij zullen zeggen, dat de haring van hun eigen handelsmerk voorzien, aan veel hoogere eischen voldoet en dat zij om die reden niet het bijzondere merk op hun tonnen begeeren. Elk geval, waarin ha ring, die niet aan de eischen voldoet, frau duleus onder het bijzondere merk wordt uitTevoerd, zullen zij uitbuiten als een be wijs. dat dit merk geen waarborg geeft En het gevaar wordt ernstig, wanneer hét meermalen voorkomt, dat haring valsche- lijk onder het bijzondere merk aan buiten- landsche afnemers geleverd wordt. In verband hiermede blijkt het groote be lang van de vraag, of men, zonder te zware kosten en te veel ongerief voor den handel, intensief genoeg zal kunnen controleeren om een behoorlijke naleving van de wet te verzekeren. Omtrent de contróle leest men in de Memorie van Antwoord o.a. het vol gende: „Een stelsel van controle, waarbij iedere ton haring, welke voor den uitvoer gepakt is, op haar inhoud moest worden gecontro leerd, zou niet uitvoerbaar zijn. Het zoude een zeer groote staf van ambtenaren ver- eischen, terwijl het vooral in het drukke seizoen noodwendig tot stagnatie in het be drijf aanleiding zou geven. De contróle moet zich om die reden bepalen tot het ne men van steekproeven. Bij de rechtstreek- sche contróle en ook doordat de hoofdcon troleur en de controleurs geregeld de werk plaatsen en pakhuizen der handelaren be zoeken, waardoor zij er van op de hoogte komen, welke soort en kwaliteit van haring er in opslag is en verpakt wordt, zullen zij spoedig de noodige ervaring opdoen, om te beoordeelen, waar het strengst gecontroleerd moet worden. Het wil den minister voorko men, dat de beteekenis der contróle in hoofdzaak tot uiting zal moeten komen in de preventieve werking, welke er van de wet uitgaat." De Regeering wil dus in geen geval den handel belemmeren en een te kostbare con tróle invoeren, wat op zichzelf toe te jui chen is; de door haar geraamde kosten van het toezicht, op de basis van 4 cent per heele ton, kunnen inderdaad geen bezwaar opleveren. Men vraagt zich echter af, of zij over de werkdadigheid van de beoogde con trole niet wat te optimistisch denkt. De kans, dat meer dan een partij haring, die niet aan de eischen voldoet, aan de con trole zal ontsnappen, is m.i. niet gering. In zooverre dit geschiedt met haring, welke van het gewone merk is voorzien, zal dit wel is waar ongewenscht zijn. maar, mits de frauduleuze uitvoer daarvan niet al te veelvuldig voorkomt, de deugdelijkheid van de te dien aanzien getroffen regeling zelf niet behoeven aan te tasten. Het is nl. duidelijk en voorzoover dit noodig mocht blijken, zouden onze consulaire ambtena ren dat in het buitenland nog eens spe ciaal in het licht kunnen stellen dat dit gewone merk alleen dient ter vergemakke lijking van de contróle en geenszins, om aan de afnemers een waarborg te geven. Alle uit ons land uitgevoerde haring toch is van d<t merk voorzien; het dient niet, om bepaalde tonnen te onderscheiden van andere en aan le duiden, dat deze aan spe ciale eischen voldoen. Voor dit laatste dient echter wel het bijzondere merk. Het uitge sproken doel daarvan is, zekere tonnen ha ring tot een kwaliteitswaar te stempelen. Alleen daarom zal de exporteur er waarde aan hechten en het op zijn tonnen willen aanbrengen, alleen daarom ook zullen bui- tenlandsche afnemers tonnen haring ver langen, waarop het bijzondere merk is aan gebracht. Is fraude, benevens gestook van handela ren in niet van het bijzondere merk voor ziene haring oorzaak, dat de buitenland- sche afnemer zijn vertrouwen in dat merk verliest, dan zal het in de practijk weldra vrijwel waardeloos worden. Men kan de vraag stéllen, of het in verband hiermede, niet de voorkeur zou verdienen geen bij zonder merk in te voeren en te eischen, dat op ieder meik niet alleen de soort van Öe ton en/het minimum-vischgewicht der daar in verpakte haring wordt aangegeven, maar tevens wordt vermeld, of die haring al of niet van de Nederlandsche visscherij af komstig, al of niet gaaf, al of niet gekaakt is en van welke soort zij is: „volle", „maatjes" of „ijle", wrakke, dubbel-wrakke enz. Daardoor zou men inderdaad de pogin gen van exporleurs van minderwaardige haring, om het in het buitenland voor te stellen, of zij eigenlijk betere waar leveren, dan de anderen, verijdelen of althans zeer verzwakken en ook meer in de lijn van het wetsontwerp blijven. Het onderzoek zou echter heel wat moeilijker en omvangrijker worden en het gevaar, dat de geheele rege ling 'door fraude in discrediet zou geraken, niet gering zijn. De vraag rijst intusschen, of het wel ge- wenscht ware, de bijzondere merken, voor ieder gegadigde vrij beschikbaar te stellen, of men niet beter zal doen, deze alleen uit te reiken voor haring, ten aanzien waarvan voldoende zekerheid wordt gegeven, dal zij aan de daarvoor gestelde eischen voldoet en inderdaad van de soort zal zijn, welke men op het merk wil aangeven Men zou op die wijze een soort van dubbele contróle heb ben: eerst bij uitreiking der merken en la ter door middel van steekproeven bij ver denking van fraude. De mogelijkheid van bedrog zou op die wijze veel kleiner wor den. ONDERSCHEIDING VOOR MINISTER LAMBOOY. Grootkruis Legioen van Eer. Naar wij vernemen, zegt de „Msb." heeft de Fransche gezant een bezoek gebracht bij Minister Lambooy en hem medegedeeld, dat de Transche regeering den minister het grootkruis van het Legioen van Eer had Verleend, hetwelk hem eerstdaags op de Fransche legatie zal worden uitgereikt KOSTEN VAN UNIVERSITAIRE GEBOUWEN. De tekorten te Leiden en Groningen. Blijkens een nota van wijziging betreffende hei wetsontwerp tot wijziging van hoofd stuk Va der Staatsbegrooting voor 1926 moesten voor kosten van onderhoud der uni\ ersitaire gebouwen en wegens subsidies ten behoeve van het onderwijs der hoog leeraren onderscheidene uitgaven gedaan waarop bjj de raming niet kon worden ge rekend. Dientengevolge is er op de des betreffende artikelen een tekort ontstaan resp. van f50.000 en f29.000, betreffende achtereenvolgens de Rijksuniversiteiten te Leiden en te Groningen. Thans wordt voor gesteld, deze artikelen met die bedragen te verhoogen en nader te bepalen op f806.610 en f814.820. Nu het totaal der materieele uitgaven ten behoeve van de Technische Hoogeschool bekend is, blijkt dat door bezuiniging f 40.000 is bespaard. De vermindering ad f 4400 kan derhalve op f 40.000 worden gebracht, zoodat het totaal van dit artikel wordt uitgetrokken op f441.850. In verband met andere wijzigingen in het hoofdstuk wordt dit in plaats van met f 4.053.500 verhoogd met 14.049.500. DE INDIRECTE DWANG TOT VACCINATIE Voorstellen tot opheffing gevraagd. Het Tweede Kamerlid de heer Krijger heeft den Minister van Arbeid, H. en N. de volgende vragen gesteld: Is de Minister bereid, mede le deelen of bij de Inspectie voor den dienst der Volks gezondheid reeds bekend zijn geworden ge vallen van encephalitis of andere hersen- aandoeningen bij personen, die met de nieuwe entstof tegen pokken werden geënt? Indien bovenstaande vraag in bevestigen den zin mocht worden beantwoord, is de Mi nister dan bereid, mede te deelen of hij reeds adviezen heeft verzocht en ontvangen betreffende de vraag hoe ter zake dient te worden gehandeld? Deelt de Minister het gevoelen van prof. dr. H. Aldershoff, directeur van 's Rijks serologisch instituut te Utrecht, uitgedrukt op pag. 1213 van de laatst verschenen „Mededeelingen" van genoemd instituut, dat de indirecte dwang tot vaccinatie thans niet langer kan worden behandhaafd. en, zoo ja, de minister dan beieid te bevorde ren. dat voorstellen lot opheffing van dien dwang ten spoedigste bij de Volksvertegen woordiging worden ingediend? DE AUTOWEG VOOR SNELVERKEER. Het voorloopig comité bijeen Het plan nog eens uit eengezet Wenken en be zwaren. Het voorloopig comité voor den autoweg uitsluitend voor snelverkeer Rotterdam- Den HaagAmsterdamUtrechtArnhem Nijmegen hield gistermiddag onder lei ding van den heer Ten Bokkel Huinink uit Zandvoort, te 's-Gravenhage wederom een bijeenkomst. Vele belangstellenden waren aanwezig, o. w de luit.-kolonel Van Ermel Scherer als vertegenwoordiger van den minister van Oorlog, en voorts vertegenwoordigers van Gedep. Staten van Noord-Holland en Gel derland, de gemeentebesturen van Rotter dam. Den Haag, Utrecht, zoomede vertegen woordigers van Kamers van Koophandel, e a. en prof. R. Otzen en general-direklor IIol namens het comité voor de Duitsehe Autostrasse. Nog waren verschillende be langhebbende organisaties vertegenwoor digd, o.a. de wegencommissie van den A. N. W. B en de K. N. A. C. door Ir. H W. O. de Bruyn. De voorzitter gaf een verder exposé van liet plan. Als voordeelen van een afzonderlijke autobaan noemde spr. absolute veiligheid, ontlasting van het overige verkeer, tijdsbe sparing, grootere snelheid, gering benzine verbruik, gemis aan stof, lage onderhouds kosten en vermijding van bebouwde kom men. Baron Van Hardenbroek zou gaarne pre cies willen weten hoe de verbinding met het Oosten des lands is gedacht. Van de zijde der bestuurstafel antwoordde jhr. ir. De Muralt, burgemeester van Bor- kulo, dat gestreefd wordt naar een oplos sing. welke aan de meeste wenschen beant woordt Een juist tracé van deze vertakking is echter nog niel op te geven. In antwoord op een vraag van den heer Mees betreffende den toegcangsprijs lot den weg zeide de voorzitter, dat bij volde nde steunverleening door den Staat en door de spoorwegen een rentabiliteit kan worden verkregen, zonder dat een toegangsprijs noo dig is. De heer Van Hardenbroek was van mea ning. dat de weg alleen voor personenwa gens open zal moeten staan, daar de vrachtauto's het snelverkeer zul'.en tegen houden. De voorzitter zeide dat de vrachtauto 9 in het plan niet gemist kunnen worden. Bij een breedte van 20 a 25 m., zooals spr. meent, dat de we'g zal moeten hebben, is er trouwens geenerlei vrees voor vertraging van het personenautoverkeer door vrachtwagens. Volgens den heer De Bruyn moet een auto weg een onderdeel van het Rijkswegenplan zijn. De entree waarvoor het comité 1 1/2 millioen heeft geraamd, zal moeten verval len. Indien men van de weggebruikers hier gefen afzonderlijke entreegelden wil heffen, dan kan het comité rekenen op den steun van K. N. A. C. en A. N. W. B. De heer Van der Molen, burgemeester van Renkum en lid van het comité, zeide dat de Rijkswaterstaat behoort mede te werken. Onder de' problemen die onder de oogen moeten worden gezien, bevindt zich ook dat van het kapitaal, dat in de spoorwegen is gestoken Dit kapitaal mag niet renteloos worden gemaakt, daar we anders in de be lasting toch moeten bijpassen Daarom is overleg met Waterstaat, waaronder de spoor wegen ressorteeren, noodig. De heer J B Goudriaan wilde het begin van den weg bij Hoek van Holland zien aangebracht, ter verkrijging van een gun stige oplossing van het transitoverkeer Enge landDuitschland via Rotterdam enz De heer Ter Horst voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Duitschland, Waarschuwde tegen het gevaar, dat het in ternationale autoverkeer Nederland zal ge bruiken. zonder dat dit ervan profiteert. Geheirarat Otzen gaf als voorzitter van het Duitsehe comité eenige inlichtingen over de Üuitsche plannen. Hij stelde op den voorgrond, dat het auto verkeer zóóvec-'l voordeelen van economi sche aard biedt, dat het volkomen recht heeft op een afzonderlijke baan. De finan- cieele druk in Duitschland levert nog groote moeilijkheden voor de verwezenlijking van het plan, dat echter toch voortgang vindt. Het Duitsehe plan omvat een zoo recht mo gelijken weg. waarop de voornaamste centra van handel en industrie aansluiten. Spr. achtte het niet juist, dat de spoorwegen bij jzulk een weg geen belang zouden hebben. De Duitsehe spoorwegen zien dit than9 wel in. GeneTal-direktor Hof, secretaris van het Duitsehe comité, zeide nog dat de Duitschè weg. die 900 K.M. lang zal worden, in drie étappes is gedacht, loopende van Hamburg over Cassel naar Frankfort en Bazel. De hec-T Rauh, secretaris van den Bond van Bedrijfsautohouders, wenschte geen nieuwe tollen; de weg zal kosteloos toegan kelijk moeten zijn. Feitelijk acht spr. de ge heele wegenbelasting onjuist. Indien er een achterstand is en dat is op het ge'bied van de wegen in sterke mate het geval dan behoort z.i. de Staat te zorgen, dat die ach terstand wordt ingehaald. Ten laatste werd besloten een vereeniging op te richten ter bevordering van de plan- nc-n-Ten Bokkel Huinink. Een commissie zal de statuten ontwerpen. Op voorstel van den heer Van der Molen werd besloten, de presentielijst der vereeni ging te beschouwen. Uiteraard binden zich de vertegenwoordigers der Gedep. Staten, ge meentebesturen en K. v. K. zich niet tot toe treding De heer Van der Molen, daartoe aange zocht, verklaarde zich bereid, het voorloopig voorzitterschap der vereeniging op zich te nemen. NAT. FONDS. In de onder voorzitterschap van vice- admiraal 1. van den Bosch gehouden jaar vergadering van de Vereen. „Nationaal Fonds tot ondersteuning van de nagelaten betrekkingen van in Nederl. Indië gevallen Militairen" bleek dat de financieele toe stand, die ten gevolge van het buitengewoon groot aantal ondersteuningen dat in de na- oorlogsche jaren moesten worden verleend, in den laatsten tijd tot ernstige bezuiniging drong, zoodanig verbeterd is, dat binnen af- zienbaren tijd weder tot het toekennen van enkele nieuwe onderstanden zal kunnen worden overgegaan. N. C. G. O. V. AFD. ZUID-HOLLAND. Onder presidium van ds. J. W. Tonsbeek, Ned.-Herv. predikant te Schiedam, werd te 's-Gravenzande de 60e algemeene vergade ring gehouden van het district Zuid-Hol land der Nat. Christen Geheel Onthouders- vereeniging. Tevoren leidde ds. W. H. H. Dijkman van Rozenburg een bidstond. De morgenvergadering was gewijd aan huis houdelijke zaken. De aftredende bestuurs leden, ds. J W. Tonsbeek, ds. A. v. Geest te 's-Gravenzande en ds. F. M. Muller te Gorinchem werden herkozen. In de middagvergadering refereerden de heeren W. L. J. Overmeer van Haarlem over Reclasseering en ds. G. B. Westenburg van Feijenoord over Kinderen en alcohol. In de openbare avondvergadering trad als spreker bij ontstentenis van ds. G. Ferguson van 's-Gravenhage, ds. S. R. Hermanides van Valkenburg. HET KAMPEERVERBOD TE ZANDVOORT. OPGEHEVEN. De gemeenteraad van Zandvoort besloot gisteravond, volgens „De Tel.", met 151 slem, in principe tot opheffing van het ks-mpeerverbod. Het is de bedoeling zoo spoedig mogelijk zoodanige maatregelen te treffen, dat reeds in den zomer van 1928 een goed georga niseerd tentenkamp aan het Zandvoortsche strand zal kunnen verrijzen. De kosten van inrichting en bewaking zullen door de kampeerders zelf gedragen moeten worden. Bij Kon. Besluit is benoemd tot burge meester van Stevensweert P. J. H. Minken- berg. Een aantal raadsleden van de stad Munchen. die naar verschillende Europee- sche sleden een studiereis maakt, hebben gisteren een bezoek aan Amsterdam ge bracht. RECLAME. Deze aanbieding is de geheele volgende week geldig. Formulieren voor onze prijsvraag zijn gratis verkrijgbaar. 6952 VOOR ZATERDAG 15 OCTOBER. Hilversum (1060 M.) 12.00: Politie bericht. 12.352.00: Lunchmuziek door het trio K. v. d. Hoek, viool. J. Frank, cello. P. de Gruyter, piano. 2.00 4.00: Filmmuziek v. d. Cinema Royal te Amster dam. Orkest o. 1. v. Hugo de Groot. 5.307.15: Concert door het A. N. R. 0- •rkest. A. Bleekrode, viool. Daarna ecu vrooljjk programma. 7.15—7.45: Tuin- bcuwhalfuurtje. 8.10: V.A.R.A.-avond. Muziekclub van de „Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden", atd. Amster dam, o. 1. v. \V. Mulder. Het dubbelmannen- kwartet „Excelsior" te Weesp, o. I. v. G. M. Berendsen. Mej. R. Pool, voordracht, Hr. G. J. A. Smit Jr. en H. Schutjes, sprekers. H. Frank, cello. la. Marcbe mili taire, Schubert; b. Tempelweihe, Schubert (muziek). 2. Rede van den heer Smit Jr.: Onze rechtspositie. 3. a. De Dorpsklok, Zij derlaan b. Sei still zu Gott, Uer (zang). 4. Aan den Arbeid, Vos (voordracht). 5. a. Le cygne, St. Saëns (cello). 6. Rede van den heer Schutjes: De plicht der ontevre denheid. 7. a. Der Amstel Lockrufb. L)a3 Pensionat, Suppé; c. Marsch Hoch Heidel- berg. 8. a. Studenten Reislied, Lems, b. Jansen cantate, Claessens; c. Strijdlied, Da Nobel. Daventry (1600 M.). 1.20—2.20: Dans muziek en variëté. 3.20: Militair Orkest concert. 4.35: Voetbalmatch Arsenal Leicester City. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Octet-concert. 6.50: Tjjdsein, weer bericht. 7.05: Vervolg. 7.35: De piano-sonates van Haydn. 7.45: Sport- causerie. 8.05: Vervolg Octetconcert. Da Salisbury Singers. 8.50: Concert. J. Mor- ley. banjo. M. de Pietro, mandoline. \V. E. Turner, banjo. 9.20: Weerber., nieuws 9.35: Mr. Hilaire leest uit eigen werken. 9.50: Nieuwsber. 9.55: Variëté. 10.5012.20- Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 10.50 —11.00: Concert 12.50—2.10: Dans muziek. 5.055.55: Homonyme Jazz band. 8.50—11.20: Galaconcert. Parjjzor artisten en orkest. Langenberg (469 M„ Dortmund (283 M.) en Münster (242 M.) 12.30—1.50: Or kestconcert. 4.50—5.50: Orkestconcert 6.407.20: Voorlezing uit de werken van Aenne Tölle Honekamp. 7.208.05: Declamaties. Peter Hille-avond. 8.05: Radiocabaret. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. Königswusterhausen (1250 M.) 11.20 6,40: Lezingen en lessen. 6.407.05: Declamaties uit H. v. Kleist, Lothar Miit'nel. 7.50: „Von Gas9enhauer bis zum Schla ger". Inl. van Eugen Taum. 9.5011.50? Dansmuziek Hamburg (395 M) 3.35: Dansmuziek. 5.20: Dansmuziek. 7.20: Concert. W. v. Poelgeest, viool. R. Kupfer, cello. Daarna tot 10.10 Orkestconcerl. Brussel (509 M.) 5.206.20: Dans muziek 8 35: Orkeslconcert. 9.35 10.35: Dansmuziek. RECLAME. kclyk en mooi. Vaak reeds na een enkele maal met do heorlyk verfrisschende ChlorodontTandpasla gepoetst te hebben krygen do Landen een schitterenden, ivoor- kleurigen glans, ook aan de zykanten, by gelyktydig gebruik van den speciaal voor dit doel gescbikten ('lilorodont Tanden borstel, waarop de haren in den vorm van de tanden geplaatst zyn. Rottende spysreaten, welke onvermydelyk tusschen de tanden achterblyven en dehoogst onaangename lucht veroorzaken, worden geheel verwyderd. Probeert U eerst een kleine tube van 36 cont in verpakking met garantiestrook en meis jeskopje. ('lilorodont Tandenborstel voor kinderen 45 cent, voor dames (middel bard baar) 75 cent, voor heeren (bard haar) 75 cent, jn de bekende blauw-groene Chlorodont-doos. Alom verkrygbaar. 60 mm 9657 WILLIAM LE QUEUX. Volgens de „Tel." is te Knokke, in den ouderdom van 63 jaar overleden de En- gelsche romanschrijver William le Queuso. Hij heeft een zeer groot aantal romans geschreven, in hoofdzaak op het gebied van den detective-roman, die gaarne werden ge* lezen. L. S te Leiden. Uw stuk ie geheel ccn persoonlijke kwestie, Daarom kunnen wij daaraan geen plaats verleenen. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma, A. HILLEN, Breestraat 154. Firma A. HILLEN. Stationsweg. J. J. RIJSBERGEN Sisjarenhandel Heerenstraat 2, Fa.A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 Firma A. 1. H. WITTENBURG, Haarlemmerstraat 2. A. M. VAN ZWICHT, Kiosk Prinsessekade. en bij JOH. HOGERVORST Haarl.str. 128 en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN, H. Rijndijk 74.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9