Buitengewone Reclame-Week RATINÉ-JASSEN 1M. DE VRIES I Fa. I. ZAND VOORT, Oude Vest h. Mare - Tel. 880 UIT DE OMSTREKEN. RECHTZAKEN. met extra verlaagfde prijzen vleesoh 9618 Corned-Beef per Blik f 2.00 inhoud 5è pond. - Rolpens Ie kwaliteit 75 ct. per pond - Rolpensvet 60 et. per pond P. v, d. Most v. Spijk IN BLAUW, GRIJS EN BEIGE I 176 HAARLEMMERSTR. 178 g De waarnemende procureur-generaal mr. Luyken Glashorst, eischte tegen verdachte voor het eerste feit anderhalf jaar gevange nisstraf en voor het tweede drie en een half jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Van der Waag, achtte verdachte niet toerekenbaar en vroeg zjjn plaatsing in een krankzinnigengesticht. DE VERWISSELDE „ALBERT CUYP". Gelijk men zich zal herinneren heeft de Haagsche Bank van Leening een goed half jaar geleden aan iemand die een schilderij af kwam lossen bij vergissing een doek van Albert Cuyp afgegeven. Toen de pogingen om dit schilderij terug te krijgen faalden is een aanklacht ingediend" tegen den persoon die het doek in ontvangst had genomen, liet schilderij was toen reeds verkocht aan iemand te Rotterdam. Het schilderij is toen naar Londen getransporteerd, waar hel door de justitie werd in beslag genomen. De kunsthandelaar Blitz zal zich in ver band met deze zaak 25 October a s. hebben ie verantwoorden terzake dat hij te Rotter dam opzettelijk een schilderij, voorstellende drie kinderen met een schaap, welk schil derij toebehoorde aan mevr. Kirch, dat hij onder zich had gekregen ten gevolge van een door een der beambten van de gemeentebank van leening te 's-Gravenhage, waar 't schil derij in pand was gegeven, gemaakle ver gissing (hierin bestaande, dat men abusieve lijk bedoeld schilderij verwisseld heeft met een ander schilderij dat ook in pand was ge geven, maar gelost werd) zich wederrechte lijk heeft toegeëigend. Subs, terzake dat hij het schilderij heeft gekocht en uit winstbejag heeft vervoerd, bewaarde en verborgen. Het O. M. waargenomen door mr. A. Rom- bach, hoeft in deze zaak e'lf geluigen gedag vaard. De verdachte zal worden verdedigd door mr. Oskam. KATWIJK. Gemeenteraad. De gemeenterekening over 1928 valt mee Opheffing van het openbaar vervolgonderwijs De Xatwijksche Brandweer zal ook de branden in Valken burg blnsschen Bouw- en grondvoorschot aan de Katw. Bouwvereen. Een deskundig onderzoek of een eigen water leiding zou kunnen rendeeren Een soepeler bepaling in de verordening op het baden. De behandeling verdaagd Aan bieding der gemeentebegrooting geen belastingverhooging in 1928. Aanwezig 14 leden. Afwc'zig met kennis geving de heer Grimbergen. Voorzitter mr. dr. J. Schokking, burge meester die de vergadering met gebed opent. Na goedkeuring en vaststelling der notulen deed de voorzitter mededeeling van de na volgende ingekomen stukken. Dankbetuiging van H.M. de Koningin voor het telegram van gelukwensch op 31 Augs. Disposities aan Ged. Staten inhoudende geodkeuring van raadsbesluiten waaronder: wijzigingen der begrooting; uitbreiding po litie; verbreeding achterweg; herziening van het uitbreidingsplan, betreffende aankoop grond aan den Zuid-boulevard te' Katwijk aan Zee, idem, betreflende de aanbesteding van den bovenbouw van de brug bij den Roskam Kon. Besluit inhoudende goedkeuring van !hèt Raadsbesluit betreffende de heffing van opcenten op de hoofdsom der Personeele be lasting. Al deze stukken werden voor kennisge ving aangenomen. De heer van Duyvenbode maakte alleen met betrekking tot het laat ste een opmerking. Hij meent dat later zal bLijken dat de verhooging tot 50 voldoende is Eindelijk werd door den voorzitter nog overgelegd een verzoek van den Hulpkeur meester van den keuringsdienst in den Kring Leiden tot verhooging van jaarwedde met 500. Dit verzoek werd in handen van B. en .W. gesteld om prae-advies. Hierna werd met de behandeling der agenda aangevangen. Allereerst kwam aan de orde de benoeming van een lid van den Raad inr het bestuur der Katwijksche Bouw- vereetniging, volgens art. 8 der statuten dier vereen, bestaat het bestuur uit 7 leden waar van twee door en uit den Raad worden be noemd. Tot nog toe was niet bepaald dat de benoemde zou moeten aftreden als hij op hield lid van den Raad te zijn, wat B. en W. voor den goeden gang noodig achtten. De heer Wouda vroeg den voorzitter over deze zaak t»en enkel woord in een zitting met gesloten deuren te houden wat werd toe gestaan. Na heropening werd benoemd de heer J. van Duin met 10 stemmen. De heer Wouda verkreeg 2 stemmen. Twee stemmen in 'blanco. Aan H. Verhoef werd op diens verzoek eervol ontslag verleend als brugwachter, ingaande op 1 December. Hierna werd vastgesteld de gemeentere kening dJienst 1926. Gewone ontvangsten op f 617.126.58, gewone uitgaven op f 460.032.44 sluitende alzoo met een batig saldo van f 57.129.14. De kapitaaldiernst in ontvangst op f 138.145.64V&, in uitgaaf op f 145.719.98, sluitende met een nadeelig saldo van f 7574.33 Vastgesteld werd daarop de nog aan de 10 in do gemeente aanwezige scholen te be talen vergoeding ingevolge art. 101 L.O.- wet over 1925 tot een totaal bedrag van f 5295.03. Gunstig werd beschikt op een verzoek van de Commissie van den Tuinbouw-win- tercursus om een subsidie te verleenen in de kosten van vuur en licht en het bedrag dezer subsidie bepaald op f 100. De voor zitter wen'schte dleze nuttige zaak veel succes toe. Het aantal deelnemers is reeds gestegen tot 34. Nu kwam aan de orde het voorstel van B. en W. tot opheffing van het sedert 1923 feitelijk niet meer gegeven opembaar^vcr- volgonderwijs. Het college van B. en W. motiveerde dit voorstel in antwoord op een vraag van Ged. Staten, met op te merken dat het Rijk niet meer het salaris voor het personeel betaalt. Een verzoek aan het personeel om het onderwijs gratis te geven werd niet ingewilligd. Betaalt de gemeente het openbaar vervolgonderwijs dan zal het ook een evenredige vergoeding moeten betalen aan het bijzonder onderwijs en dit achtten B. en W. te gaan boven de finao- cieele draagkracht der gemeen/te. Het be zoek was trouwens in 1923 nfcet groot en voor de jongens bestaat gelegenheid om te bezoeken de am'bachtsteekenschool, de visscher ij school en thans ook den tuinbon w- wintercursus. De meisjes kunnen te kust en te keur gaan bij particuliere naaischolen. Zonder discussie en hoofd, stemming, werd dit voorstel aangenomen. De voor zatter hoopte dat db financiën van de ge meente nog eenS zoo zullen worden dat het vervolgonderwijs weder zal kunnen wor den ingevoerd. De heer Van Duywenbode sloot zich daarbij aan evenals de heer Hueting. De heer Ouwehand, wethouder, meende dat de heeren voorbij zien dat het Rijk er mee is begonnen door geen sub sidie te geven. De heer Van Duyn ie bet niet met den heer Ouwehand eens. De eerste plicht rust op de gemeente. De heer Van Tongeren meent dat het beter ia in het algemeen het particulier initiatief te steunen. Gunstig wordt beschikt op het verzoek van mevr. De Jong om in gebruik te hebben een of meer lokalen van de openbare school ten behoeve van de Ned.-Herv. Meisjesschool, welke school tot nog toe in het Diaconie huis werd gehouden, waar evenwel de ruimte niet voldoende was. De localiteit werd op voorstel van B. en W. gratis afgestaan. Verwarming en verlichting en schoonhou den komt echter voor rekening van de aan vraagster. Den heer Van Tongeren is dit voorstel sympathiek. Hier treedt het particulier initiar tief weer vormend op. Door het Kerkbestuur der Ned.-Herv, Ge meente was het verzoek tot B. en W. ge richt om het Kerkplein, toebehoorendc aan te gemeente, te doen onderhouden door den gemeente-tuinman. B. en W. wilden dit verzoek toestaan. Men heeft dan de zekerheid, dat het plein goed wordt Onderhouden. De vergoeding wilden zij bepaald zien op f20 per jaar, weermede het Kerkbestuur genoegen neemt Den heer Van Duijn is dit voorstel sym pathiek, maar hg wil de vergoeding op f2.50 bepaald zien. De heer Ouwehand is daartegen, f20 is niet te veel. Men moet voorzichtig met zulke zaken zijn. Wat ook de heer Wouda betoogt, evenals de heer Meerburg. Nadat de voorzitter het voorstel nogmaals had toegelicht, werd het aangenomen, nadat het voorstel-Van Duijn werd verworpen met 10 tegen 4 stemmen. In verband staande met een aanschrijving vaD Ged. Staten, tot verschillende gemeente besturen gericht, ora op een behoorlijke wtjze de brandweer in te richten, was van B. en W. der naburige gemeente Valkenburg het verzoek gericht om bjj voorkomende branden assistentie te mogen hebben van de Katwijksche brandweer en haar stoom spuit. Door B. en W., die dit verzoek wenschen in te willigen, werd nu voorgesteld de ver goeding te bepalen op 10 cents per inwoner, welk bedrag ook de brandweer aan Katwijk kost. Bovendien moet bjj voorkomende bran den de kosten, die op den brand vallen, betaald worden. De heer Meerburg vraagt wat _er ge beuren zal, wanneer er eens brand in Kat wijk uitbreekt als de spuit in Valkenburg is. Er spraken nog verschillende ledbn over, waarna het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 10 tegen 4 stemmen, die van de heeren Dubbeldam, Wouda, Meerburg en Van Duyn. Door de wed. De Jong en anderen was een adres ingekomen tot aanbrengen van een tegeltrottoir in de Kerksteeg. B. en W, hebben adressanten bericht dat de ge meente daartoe over een breedte van 31/» M. bereid is mits de adressante een be hoorlijke schutting maken, zoodat een 9trook van 5 M. als voortuintjes overblijft en het ander gedeelte aan de gemeente komt. Aangezien adressanten zich daarmede niet kunnen vereenigen, stellen B. en W. in overeenstemming met het advies der Commissie van Fabricage voor, afwijzend op het verzoek te beschikken, waartoe zon der hoofd, stemming besloten wordt. Op de begrooting van 1927 werd een be drag beschikbaar gesteld voor bestrating van Kerksteeg van af de Bestevaarstraat tol de Bocht met stukken Waalklinkers. Nu bleek echter dat er geen halve klinkers zijn te krijgen, men zal dus heele klinkers moeten gebruiken, waardoor de kosten met f 400 zullen stijgen. B. en W. stellen nu voor daartoe te besluiten. De heer Van Riesen gaat gaarne met het voorstel mee, doch merkt op, dat een verder gedeelte der steeg nog in erger toestand verkeert. De wethouder Ouwehand geeft den heer Van Riesen in overweging deze zaak bij de begrooting aanhangig te maken wat deze doen zal. Hierna werd het vooTstel zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Naar aanleiding van het verzoek van de Katwijksche Bouwvereenigingen om een voorschot voor den bouw van woningen te Katwijk a. Zee ontwikkelde zich een uitvoe rig debat. De heer Wouda achtte de plaats aan de Varkevisserstraat niet geschikt waar over de meeningen verschilden. De heer Ouwehand zeide dat over de wo ningen niet werd beslist wat ook de voor zitter nog nadrukkelijk vaststelde. De heer van Duijn meende naar aanlei ding van uitlatingen hier gehoord, dat op de geprojecteerde terreinen geen arbeiderswo ningen moeten worden gebouwd. De arbei ders mogen daar wel wonen. De voorzitter meende dat dit protest hier ook niet op zijn plaats was. Er werd nu be sloten een bouwcrediet van f25800 en een bouwcrediet van f 75250 te verleenen. Hierna kwam een voorstel aan de orde van B. en W. om hun college een crediet te verleenen voor het inwinnen van een des kundig advies inzake 't exploiteeren der ge meente van een drinkwatervoorziening. Aanleiding tot dit voorstel waren de ver schillende klachten die werden geuit over de weinige druk op de waterleiding der L. D. W. M. vooral des avonds wanneer Katwijk uit zuinigheidsoverweging blijkbaar bet wa ter niet uit de Katwijksche Watertoren krijgt maar uit die van den Hooge Rijndijk te Lei den. De voorzitter deelde nog mede dat de wei nige druk was gebleken bij een des avonds te Katwijk a. Zee ontstanen brand. Na een uitgebreide discussie werd beslo ten in geheime zitting te vergaderen. Na heropening der openbare vergadering werd het voorstel zonder hoofd, stemming aangenomen. Hierna kwam het verzoek van de vereeni- ging tot bevordering van het vreemdelingen verkeer om wijziging der verordening op de Zeebaden en het strand. Het verzoek hield in om voor 's morgen9 9 uur, '9 middags en des avonds na 6 uur vrijheid te geven uit de huizen langs den Boulevard en omgeving gelegenheid te geven in badcostuum waarover een mantel zich naar zee te begeven. Er was in het College een meerderheid die het verzoek botweg wilde afwijzen en een minderheid (de bur gemeester) die het wilde inwilligen, voor zoover de morgenuren betrof. Er volgde over dit voorstel een zeer uit voerige discussie. Dei heer Dubbeldam zou zich met 't voor stel van de minderheid kunnen vereenigen. De heer Hueting zou zich ook het best met de minderheid kunnen vereenigen. Maar hij heeft dit bezwaar dat de arbeidersbevol king die voor 's morgens negen weer naar hun werk moeten gaan, dan wordt uitge sloten. Hij zou dus gaarne het geheele wil len toestaan. Het gebeurt nu ook al. De poli tie kan niet alles constateeren. De heer Wouda voelt ook wel iets voor het denkbeeld van den heer Hueting maar toch zou hij op grond der goede zeden voorzichtig willen zijn. Maar vóór negen uur is spr. er in ieder geval voor. De heer van Tongeren meent dat de men- schen niet moeten doen als beesten in de wei. De zee maakt al vrij en als de bad gasten uit een stad in Katwijk komen, heb ben zij dat gevoel van vrijheid nog in ster kere mate dan thuis. Uit zedelijkheidsover wegingen is er dus niets voor, maar ook met het oog op het reeds nu niet floreerend bad- bedrijf moet het worden afgewezen, zooals ook in een adres van den heer van Duyn wordt gevraagd. De heer Ouwehand bestrijdt het verzoek op zeer principieele gronden. Hij wil het ver bod nog strenger handhaven. De politie dient nauwer toe te zien dan thans. Het is een droevig feit dat wordt waargenomen hoe het vooral vrouwen en meisjes zijn, die zich aan het strand op schaamtelooze wijze ontklee- den achter een stoel of badkoets. Maar ook ter wille van de praclijk zou hij het afkeu ren. Het badbedrijf zou niet meer floreeren. Eindelijk is hij er tegen omdat men zeer moeilijk de grenzen van de straten kan vast stellen zonder onbillijk te worden. De heer van Duijvenbode sluit zich geheel bij dr. Hueting aan. Vrijgeven is het meest rationeel. De voorzitter behandelt twee zaken: do goede zeden en het badbedrijf. Ook spr. is voor het bewaren van goede zeden maar van de andere zijde moet men 't niet over drijven. Er moet toch een mantel gedragen worden. Een beroep op het tijdschrift „Het Levén" zooals de heer Ouwehand het doet, gaat voor Katwijk althans niet op. Spr. is de minderheid van het College. Al stelt hij zich ook op het standpunt dat de badplaats Katwijk niet haar kracht zoeken moet in het mondaine maar in het rustige en zedige, hij is overtuigd dat dit niet geschaad zal worden, doordat 's morgens vrij mag worden gebaad. Hij beveelt he»t voorstel der minderheid aan. Dr. Lodder zou ook vrij laten willen na 6 uur 's avonds'. Velb menschen willen nfiet meer na zes uur in een badkoets gaan. Dat vinden ze onzin del ijk. De heer Ouwe- hand handhaaft zijn standpunt nog een» met klem, waarop de heer Van Duyven bode nog eens opmerkt wat de heer Ouwe hand zoo sterk wraakt op het vrije strand toch gebeurt. Kan het daar geen kwaad? De heer Ouwehand interompeert dat de gemeente daarvoor geen verantwoording draagt. De heer Parlevhet zou het geheele ver zoek wiSken aannemen. De heer Van Duijn stelde voor om een strook ten zuiden van den watertoneta voot allen vrij te geven. Hierover wordt nog eenigen tijd gedeli bereerd, waarna op voorstel van dein heer R. Ouwehand db verdere behandeling wordt verdaagd. Hierna werden eenige belastingreckmes behandelt en de gemeentebegrooting over 1928 aangeboden. De cijfers zijn: de gewonen dienst in ont vangst en uitgaaf met f 223.958.83, het be- laslingcijfer is f 163.000 (evenals vorig jaar), de post onvoorziene uitgaven is uit getrokken op f 11.240.97. De kapitaaldienst sluit met een nadeelig saldo van f 7.544.34. Hedenavond zal de Raad in comité de be grooting behandelen. Bij de rondvraag antwoordde de voorzit- ret op een vraag van dr. Hueting in de vo rige vergadering inzake het 's morgens vroeg stoom laten gaan door de Kalksteen- fabriek dat de directie zich dit niet was bewust maar dat het in ieder geval niet meer zal geschieden. Den heer Van Duyn antwoordde de voor zitter dat hij na ernstige overweging niet kon besluiten de raadsvergaderingen des avonds uit te schrijven. De heer Van Duyn zal nu den officieelen weg volgen en in de volgende vergadering een voorstel doen. Hierna sluiting met gebed. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter te Leiden heeft veroor deeld: wegens dronkenschap: W, S. f 3 of 3 dg.; P. C. v. V., Warmond; H. J. B. aldaar;' P. den D.. Scheveningen; A. W., Noordwij kerhout; F. T.. zwervende, ieder tot f3 of 3dg.; L. v. d. V., zwervende f5 of 6 dg A. v. d. L., Noordwijk f 3 of 3 dg.; J. de R., Rot. terdam f 3 of 3 dg.; wegens loopen op verbo den grond: K. v. d. Z. den Haag; G, P. v. G. OegstgePst; C. v. Z., aldaar; J. v. d. B., Kat wijk, ieder tot f 3 of 3 dg.; C. K.. Katwijk 2 m. f 1 of 2 ra. 1 dg P. W. P.. Katwijk f3 of 3 dg.; K. v. d. Z., den Haag f 3 of 3 dg.? J. v. G. Gh.. den Haag f 1 of 1 dg.; H. J. v. A., aldaar f 1 of 1 dg.;wegens ordeverstoring: H. v. d. M., Katwijk 15 of 1 mnd. tuchtschool wegens het verwekken van Burengerucht: A. H.; F. K. N„ ieder tot f3 of 3 dg.; wegens overtr. der IJkwet: H. K. 10.50 of 1 dg-ï wegens schoolverzuim: C. de G., vr. van Sch. den B 2 maal f 0.50 of 2 maal 1 dg.; H. M. S., vr. R. f 1 of 1 dg.; C. E. vt. v. d. S. f 1 of 1 dg.; N. B., vr. v. d. Z. geen straf;' E. v. S., vr. N. f 2of 2 dg.; E. de W„ vr. v. d. L. f 1 of 1 dg.; Th. J. E. Z„ vr. R.; N. B.. vr. W., ieder tot 2 maal f 1 of 2 maal 1 dg.; P. J. O.: J. K.; L. K.; J. O. vr. de N., ieder tot f2 of 1 dg.; C. J. M., vr. N. f 1 of 1 dg.; C, v. d. P., vr. de K., f 1 of 1 dg.; C. O., vr. D, f2 of 2 dg.; A. v. H., vr. H. f2 of 1 dg.; A. v. I. 10.50 of 1 dg.; L. S., vr. G.; J. H.; H. D.; C. S. hv. D. K.; M. v. L. hv. v. D.; J. v. d. M. allen te Katwijk aan Ze, ieder tot f 2 of 2 dg.; C. H. wed. O.; J. de J. hv. v. B.f C. v. D. hv. H.; C. v. D. hv. O.; F. H. hv, H., allen te Katwijk aan Zee, ieder tot f 1 of 1 dg.; M. de N. hv. v. L., Katwijk aan Zee W. v. L. hv. de N., aldaar, ieder tot f 0.60 of 1 dg K. O. hv. O., aldaar, geen straf K. v. B., Noordwijk f2 of 2 dg.; J. v. d. B., Noordwijkerhout; C. L. J., Sassenheim; D, R. aldaar; Th. v. d. M., aldaar; G. D., al daar, ieder tot f2 of 2 dg.; B. v. d. L., Voor hout; A. N., wed. v. d. V., Sassenheim; J. v, K., aldaar ieder tot f 2 of 1 dg.; C. v. d. W„ Zoeterwoude, geen straf toegepast; wegens overtr. van 't Prov. regl. op de wateren; A. B. Amsterdam; L. M. aldaar; D. P., Rotter dam; H R. Giessendam; W. v. d. P., 's-Gra- venzande; H. de G., zwervende; J. M., zwer vende; J. van A., zwervende; K. Af. den Haag; L. A. de J., Katwijk aan den Rijn, ieder tot f 10 of 5 dg.; J. H., Stompwijk f5 of 5 dg. wegens overlr. van het Motor- en Rijw.- regl.: P. v. D .te Zegwaard 2 maal f3 of 2 maal 1 d,; A. v. A. te Hazerswoude f 10 of 5 d.J. J. H„ S. R„ P. V. te Noordwijk; A. de B. te Noordwijk aan Zee; P. D. te Noordwij kerhout; N. v. d. K. aldaar, J. C. B. te Hil- legom, J. C. U. aldaar, P. G. R. te Sassen heim, ieder tot f 3 of 3 d.: N. J. L. te Voor schoten f 1 of 1 mnd. tuchtschool; G. C. R. te Sassenheim, 13 of 1 m. tuchtschool; A. C. f 2 of 1 m. tuchtschool; wegens overtr. der Pol.verord. der gemeente Leiden; M. H. D., J. J. v. H., J. H. L., J. S. te Haarlem, ieder tot f 1 of 1 d.C. v. d. S. f 0.50 of 1 maand tuchtschool: P. P. f 1 of 1 m. tuchtsch.; N. T., P. L., B. L. de W„ ieder tot f 0.50 of 1 d.; H. A, M. v. U. f3 of 3 d A. v. G. f 3 ot 1 d.; wegens te Noordwijkerhout een hond los laten loopen: Th. H. v. S. aldaar 2 maal f2 of 2 maal 1 d.J. D. aldaar f2 of 2d; wegens overtr. der Pol.-verord. der gemeente Katwijk: Th. G. S. te Noordwijk; D. K. te Loosduinen, ieder tot f5 of 5 d.; wegens rij den met een rijwiel zonder bel; J. J. M. f2 of 2 d.; wegens dronkenschap: W. v. d. V., G. C., H. D., S. B., J. D., W. S. te Noordwijk ieder tot f 3 of 3 d.; N. v. d. B. te Noord wijkerhout f 1 of 1 d.; wegens een trekdier onbeheerd laten staan: L. J. v. d. H. te Noordwijk f2 of 1 d.; wegens overtr. der Trekhondenwet: H. D. f2 of 2 d.wegens overtr. van het Motorkenteekenbesluit C. P, te Noordwijk 15 of 6 d.; wegens overtr. van het Motor- en Rijw.-regl. A. v. d. P. te Kat wijk aan Zee: W. v. M. aldaar; M. de M, te Noordwijk, A. J. A. H., J. de W. te Noord wijkerhout, ieder tot f 3 of 3 d.A. v. C. te Noordwijk f 1 of 1 d.W. v. d. B., C. v. B, ieder tot 2 of 2 d.; wegens overtr. der Pol. verord. der gem. Leiden: J. H. K. te Zoeter woude f 0.50 of 1 d.; wegens overtr. der Pol, verord. der gem. Noordwijk: J. M. te Noord wijk. C. J. A. aldaar, ieder tot f 3 of 3 d.? C. P. te Den Haag, H D., J D. ieder tot f 1 of 1 d.; G. v. d. L. te Noordwijk f 1 of 1 d.f wegens-overtr. der Pol.-verord. der gemeente Rijnsburg: H. J. W. te Noordwijk f 1 of 1 i.j Waar geen woonplaats is vermeld is deze Leiden. Versch Rundvleesch. Haas 1.10 Biefstuk 1. Rollade 6070 Ribstuk 70 Riblappen 70 Bij 5 pond 3.25 Extra fijne Lappen 60 Contrafilet 70 Rosbief 70 Lappen, bij 5 pond 2.75 Gehakt en Soepvl. 60 Gesmolten Rnndvet 50 Bij 5 pond 2. Varkensvleesch. Fricandeau 75 Lappen 6570 Carbonade 65 Renzel 50, bij 5 pond 2.40 Versche Worst Gehakt Varkens-Rollade Uitgebeende Lende Vette Varkenslappen Bij 5 pond 50 50 70 75 35 1.60 Mager Spek 50 Bij 5 pond 2.25 Vet Spek 45, bij 5 p. 2. Gesmolten Renzel bij 5 pond 2.— Vleeschwaren. Ham 23 Pekelvleesch 20 Procnrenrspek 18 Bloedworst 8 Prima Rookworst 15 Extra fijne Leverworst 12 Boterhammenwor8t 14 Ontbijtspek (zonder zwoerd) 15 Rnnderrookvl., muisjes 20 Gekookt Spek Tongenworst, veel tong Cornedbeef, per ons Per halfpond 14 Bevroren Vleesch. Rollade extra 50 Haas 90 (Ook bij gedeelte). Biefstuk 75 Riblappen 60 Bij 5 pond2.75 Lapren 50 Gehakt en Soepvl. 50 Rosbief 60 Ribstuk 60 Contrafilet 60 Voor Winkeliers Corncd-Ueef extri» korting. Al deze Artikelen worden to Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en *s Woensdags en Zaterdags te Wassenaar zonder prijsverbooging thuisbezorgd. Er biedt xich aim tegen 1 of 15 Nov.: een net BURGERMEISJE, 24 jaar, voor hulp in de huis houding of ook genegen in klein gezin een huishouding zelfstandig op zich te nemen. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 1167a Haarlemmerstraat 142 Telefoon No. 304. HOOFDKAAS 9664 VLEESCHKAAS LEVERKAAS BERLINER LEVERWORST KALFSLEVERWORST Brunswijker LEVERWORST PEKELVLEESCH GELDERSCHE ROOKWORST BRUNSWIJKER WORSTJES OSSETONG oxxoexx'xxaooraogxpoxixxx FANTASIE HEERENJASSEN van prima stoffen gemaakt. - JONGENSJASSEN en KINDERJASSEN. - JEKKERS met bont gevoerd. - REGENJASSEN in alle modellen en van prima kwaliteit. - FANTASIE BROE KEN. - OLIEJASSEN en OLIEJEKKERS. Nog een groote partij COSTUUMS in Blauw en Fantasie, welke wij tegen lage prijzen opruimen. - Manchester JASSEN en BROE KEN. - DAMES- en HEERENVESTEN en PULLOVERS. - MANS- en KINDER- TRUIEN. - Gemoltonneerde BROEKEN en BORSTROKKEN. Alleen verkrijgb. in het van ouds bekend adres HOEK LOMBARDSTEEG 9647 g Kra»XX^KiX%»Sra»»xptixixxnxxxrxi»xrereyVX:>raji 2—8

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6