68ate JAARGANG VRIJDAG 14 OCTOBER 1927 No. 20731 BERICHT. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENT1ËN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per weekƒ0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post ƒ2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. De Kinderkrant zal morgen in- plaats van heden verschijnen. DE DIRECTIE. DE BETREKKELIJKE WAARDE VAN RECHTSCONSTRUCTIES. Hedenvoormiddag hield prof. mr. F. G. Scheltema tot dusver hoogleeraar in het handelsrecht en het burgerlijk procesrecht, aan de Leidsche Universiteit, doch thans benoemd aan de Amsterdamsche Universi teit in het staatsrecht, alhier, in het Groot- Auditorium der Academie een afscheids college over bovengenoemd onderwerp. „De rechtswetenschap" aldus sprak op den laatstelijk gevierden stichtingsdag van deze Universiteit prof. Meijers „blijft dit op andere wetenschappen vóór hebben, dat zij zich bezig houdt met dat gene, wat den mensch in zijn hoogere aspi raties het naaste staat, de gerechtigheid", ving spr. aan. Inderdaad zoo vervolgde hij wij juristen staan in den dienst der gerechtigheid en het is om die reden, om die reden althans in de allereerste plaats, dat de beoefening van het recht bij den jeugdigen student, zoowel als bij den ver grijsden praktizjjn ware nobele, geestdrift vermag te verwekken. De beste pleidooien, de beste geschriften, de beste colleges zijn die, waarin de goddelijke vl'am der ge rechtigheid weerschijn vindt; waarin het recht ons wordt getoond als de „constans et perpetua voluntas ius suum cuique tri- buens", waaruit wij. de troostrijke ver zekering kunnen putten dat de ordening der menschelijke samenleving zij moge menschelijk onvolmaakt als zij is, in bijzon dere gevallen somtijds hard en onmeedoo- gend zijn toch de strekking heeft, zich te ontwikkelen in de richting die aan on derlinge welwillendheid en oprechtheid de all eenheerschappij laat. Wie niet van deze hooge functie van het recht is doordrongen ging spr. voort hem zal de grootschheid en schoonheid van de rechtswetenschap en van de rechtsstu die voot immer verborgen blijven. Maai spr. voegde er terstond aan toe, dat dit omgekeerd niet beteekent, dat men zou mogen verwachten, dat de jurist ieder oogenblik en onverschillig het onderwerp, dat hem bezig houdt van deze ideëele strekking van het recht zich zou bewust zijn. „Het recht dient de gerechtigheid, ongetwijfeld; en dit geldt zoowel voor de meest ingrijpende regelen van staats-, straf- of personenrecht, als voor dc voor schriften van materieelen aard als die be treffende de makelaardij, de overeenkomst van koop en verkoop of het vcrvoercon- tract. Maar te ontkennen valt toch niet, dat in de eerst bedoelde gevaJlen, geval len waarin 's menschen leven, eer en geluk kunnen op het spel staan, die band tus- schen recht en hoogere gerechtigheid veel sterker is en veel meer direct tot uiting komt, dan in het laatstbedoelde waarin, wanneer er onrecht geschiedt, dat onrecht den gelaedeerde slechts in zijn vermogen treft. Laten wij eerlijk zijn zei de spr. en erkennen dat hoezeer het recht ook met betrekking tot dergelijke meer pro zaïsche onderwerpen zonder twijfel üitein. delijk bedoelt, de gerechtigheid te dienen, die dienst toch niet van zóó onschatbare waarde en zoo tastbaar is, dat het mogelijk zou zijn om bijvoorbeeld het handelsrecht in een sfeer van voortdurende verrukking te bestudeeren, te doceeren en te waar- deeren, louter en alleen ter wille van dc hoogere gerechtigheid, die daarin zou zijn belichaamd. En toch is spr. in de vier jaren geduren- j de welke hij aan deze universiteit met het handelsrecht in nauwere aanraking kwam. bij voortduring getroffen geweest' door de grootschheid en schoonheid ook van deze menschelijke schepping. Want er is in het recht meer te waardeeren dan louter de zoo juist bedoelde en zeker in de eerste plaats te noemen strekking, die bet heeft om de gerechtigheid te dienen, het recht 1 kan ook, als een machtige constructie van den menschelijken geest, die beoogt het ingewikkeld raderwerk van de maatschap pij te analyseeren en te. ordenen, hetzelfde ontzag inboezemen, dat een grootsch bouwwerk dat een geniale physische of astoronomische theorie vermag op te wek ken; ontzag en eerbied voor het schep pend vermogen van den menschelijken geest Naast bewondering voor het recht als technisch kunstproduct van den men schelijken geest: en bet is die laatste die blijvend wordt gewekt en telkenmale nieuw voedsel vindt, wanneer men zich bezig houdt ook met onderwerpem, die met de primaire menschelijke idealen en harts tochten niet m direct verband staan. Het objectieve recht een gedacht geheel van i normen is wat zijn wezen betreft, niet j anders dan de neerslag van het recht, zoo- als dat in de werkelijkheid zelve leeft en tot uiting komt „Deze heeft' aldus heeft in zijn inauge- reele rede prof. Hijmans, „het zuiver tot uitdrukking gebracht, haar recht in zich en de rechtsorde ia één harer zijden." De technische opbouw van het recht is het werk van eeuwen geweest, zeidè spr. wetgevers, reenters, advocaten en schrij vers hebben daaraan meegewerkthebben den moeizamen arbeid verricht, eenerzijds de tallooze steeds veranderende maatschap pelijke verhoudingen te analyseeren, an derzijds in verband daarmee de geformu leerde rechtsregelen te wijzigen en uit te bouwenzoo ontstond het objectieve recht, gelijk het ons werd in handen gesteld ter vervolmaking, waarvan wij op onze beurt onder den naam van wetgeving, wetsinter pretatie of wel critiek, het onze bijdragen. Het zich verdiepen in deze machtige productie van den menschelijken geest, acht spr. een bron van voortdurende in- tellectueele vreugde, waarbij hij denkt aan het vereenagingsproces, zooals men dat, uitgaande van den eenvoudigen on dergrond der overeenkomst, geleidelijk aan als een gTootseh aaneensluitend geheel ziet verrijzen, als een constructie, die al het feitelijk gebeuren omvat. Nu brengt intussohen volgens spr. deze beschouwingswijze één groot gevaar met zich en het is daarop dat spr. nog even de aandacht wilde vestigen, waarop hij reecis wees in het door hem geschreven voorwoord in het jaarboekje van de juri dische faculteit van Leidsche Studenten, jaargang 1923/24, dat hij den titel gaf „een oud probleem", waarnaar hij verwees en in het kort nog eens herhaalde een en ander met voorbeelden illustreerende. Het positieve recht aldus besloot spr. zijn doorwrocht betoog is niet steeds consequent. Even onafwijsbaar als voor d© normale gevallen de constructie deT over eenkomst is, evep onafwijsbaar is de com- clusie, dat in enkele abnormale gevallen gebondenheid buiten overeenkomst bestaat. Wil men een theorie, die op deze wij zo het wissielgebeuren verklaart „inclogantia iuris" verwijten, het zij zoo; deze inclo- gantia, deze inbreuk op de eenheid van de juridische constructie zal men hebben te antwoorden en kan men zonder met de wetten der logica in strijd te komen, aan vaarden, omdat de gelding van rechtscon- structie niet is een absolute maar een zeer betrekkelijke. Duizendmaal beter een twee slachtig systeem, met dc werkelijkheid tot haar doel komen, dan een siuitende con structie die haar geweld aandoet. Spr. besloot met een hartelijk afsche-idsr woord aan collega's, studenten en vrien den. KONINKLIJKE NEDERL. MAATSCHAPPIJ VOOR TUINEOUW- EN PLANTKUNDE. De afdeeling Ledien en Omstreken hield gisteravond onder voorzitterschap V3n den heer E. Th. Witte, in Den Burcht, haar eerste winterbjjeenkomst. Bij de openingsrede herdacht de voor zitter het gouden jubileum der afdeeling. Het zrjn geen ijdele woorden, wanneer hg zegt, dat de gehouden feesten in alle op zichten geslaagd zijn, dat de afdeeling zoowel buiten als binnen Leiden bekend staat als een der beste, en dat er een in alle op zichten waardig feest gevierd is. Dit wel slagen is te danken aan de eendrachtige samenwerking en goeden geest, welke onder de leden heerscht. Allen, die daartoe hebben medegewerkt, ontvangen een hane.jjk woord vs 11 dank. Do secretaris, de heer Jan Kriest Jzn., leest de notulen van de voorgaande verga dering, welke ongewjjzigd worden gearres teerd. Als nieuwe leden trad een twaalftal dames en heeren toe. In de plaats van den heer A. N. B.illego, die als zoodanig bedankt had, werd als lid van de Commissie van Toezicht op de Tuinbcuwcursussen benoemd de heer Johs. Jonker. Op de hem eigen hartelijke wijze werden nu door den voorzitter de behaalde diploma's van den specialen cursus in Dendrologie en den algemeenen Tuinbouwcursus aan de leerlingen uitgereikt. De Leidsche afdeeling geeft de diploma's niet wegzjj moeten verdiend zjjn. Op het diploma van den speciaal-cursus in Dendrologie staat ver nield, dat het een twee-jarigen cursus is geweest, daar onder den rook van Leiden een gemeente is, waar na twaalf lessea een dergelijk diploma wordt uitgereikt. Zulke diploma's acht de Leidsche afdeeling waar deloos. De heeren A. Galjaard, J. Hendriksan en L. P. Dee mochten een diploma behalen met uitmuntend gevolg, het praedicaat „zeer goed" verwierven de heeren C. J. Verbiest. A. Buurman en W. J. Wittenaar; „goed" stond vermeld op de diploma's van de heeren L). de Jongh, C. van Zjjst, J. J. v. Putten, W. Lagerberg en P. Verwer, terwijl vol doende waren die van de heeren W. Zoete melk. J Lagerberg, H. J. Trap, H. J. Uljee, J. J. Abspoel, C. Streefland, H. Koome en M. H. Nooteboom. Het diploma van den algemeenen Tuin- bcuwcursus werd uitgereikt aan de heeren M Stahlberg, S. Carton en P. v. Egmond met zeer veel vrucht, aan C. Tom, H. Schipper, F. Geerlings, J. W. v. Zomeren, A J. Lagerberg en G. W. A. Ligt voet met veel vrucht, en aan de heeren B. J. Diemei, P. J. Hansen, N. van Hoven en J. Velt ij ui zen met vrucht. Uit de mededeelingen van den voorzitter bleek, dat thans weder een speciaal cursus in tuinteekenen, aanleg en onderhoud van tuinen loopt met 23 leerlingen en een al- gemeene cursus met 26 leerlingen. Na het uitreiken der diploma's werd hg moDde van den heer A. Galjaard een woord van hartelijken dank gebracht aan den leeraar, den heer J. J. v. d. Windt en aan de Commissie van Toezicht voor het genoten onderwijs. De heer Johs. Jonker werd afgevaardigd naar de alg. vergadering der Maatschappij en aU diens plaatsvervanger werd aange wezen de heer M. Galjaard. Na het behandelen van den Beschrijvings brief voor de algemeene vergadering, die zal worden gehouden op 26 October a.s. in de diergaarde te Rotterdam, hield de heer J. E. Heenk een uitvoerig betoog over het nut van selectieproeven. Hij deed dit aai* de hand van verschillende voorbeel den op een wgze, die een zeer aangenaam debat uitlokte. Een hartelijk applaus was de belooning voor deze duidelijke uiteen zetting. De heer Heenk heeft vooral bij de Papavers en bij de bloemkool-variëteit „Le Cerf" bijzonder goede resultaten ver kregen. De commissie van beoordeeling voor het puntenstelsel, die ditmaal bestond uit de heeren W. Oomsen, N. J. den Older Jr. en Johs. Jonker, kende aan een fraaie vaas met vuurpijlen, Tritoma hybr. varr., van den heer G. Lubbe Th.zn., 8 punten; aan esn nieuwe dahlia van den heer A. v. d. Spek 6 en aan een paar Makarbouquetten van den heer J. E. Heenk eveneens 6 punten toe. Na de rondvraag sloot de voorzitter met een woord van dank voor de goede op komst, deze leerrijke vergadering. LES FRATELLINI. Wij herinneren ons niet, in onze goede Sleutelslad een variété-ensemble van zulk een superieur karakter te hebben aan schouwd als dat: waarop de „koningen der clownerie" ons gisteravond in een uit nemend bezette Stadszaal hebben vergast Neem b.v. wij zullen het programma niet op den voel volgen de drie Pier rots. Welk een keurige combinatie in hun acrobatiek en met welk een zeldzaam ge mak (ook al lijkt dat slechts zoo) worden alle toeren verricht. Welk een kranige fietsrijder toonde zich monsieur Maurice op zijn excentrieke kar retjes, die bijkans meer uit elkaar dan in elkaar zijn. En dan de Waltons met hun marionetten! Uitermate kunstig als wij deze nog niet zagen, zelfs niet van het Münchener Marionetten theater. Met bij zondere fijnheid zijn de poppen gemaakt en zij luisteren met een niet genoeg te waardeeren preciesheid naar hun bestuur ders, daarbij zeer kunstzinnige docors etc. Dit nummer was kostelijk over de gansche linie. Memoreeren wij voorts nog een goeden jongleur en als phenomeen op het gebied van acrobatiek Carletty in zijn z.g. „dui- velsacle". Botten of beenderen schijnt deze Carletty niet te hebben, gezien hoe hij zich buigen en vouwen kan naar welbehagen en willekeur. Daarbij nog eenige andere, in het genre passende nummers, minder sterk sprekend, doch niettemin alles van prima gehalte. Buiten het genre van den avond om viel de zang van de Milano Co. hoewel op zich zelf te prijzen. Deze nummers, uitgevoerd door bijkans zonder uitzondering familieleden van de drie gebroeders, waren op zich zelf den gang naar de Sladszaal al meer dan waard. Tegen liet slot kwam eerst waarop de zaal zat te wachten: het optreden der drie clowns: Albert. Paul en Frangois. Francois is inderdaad „l'homme chic", Paul draagt zijn bijnaam van Je notaire" met eere in zijn huinor la Dickens, en Albert is zon der twijfel „le plus vilain". Uiterlijk reeds is alles daarmee direct al in overeenstem ming: vergissen is uitgesloten. Ieder type spreekt voor zich zelf doch komt pas tot zijn recht dank zij de medewerking der an deren. Dal is o. i. hun allergrootste kracht: ze vormen als hel ware een menschelijke drie-eenheid. Zij sluiten zich bij elkaar aan in het subtielste tegenspel. Iedere actie van een van hen roept automatisch reactie van de anderen in het leven. Drie voor een, een voor drie, zoo ooit daarvan sprake mag hepten, dan hier. Hetgeen zij geven is niet nieuw. Behou dens wellicht enkele kleine afwijkingen, had den wg alles, wat zjj ten beste gaven, reeds gezien in de piste van circussen hoe zou hun optreden nog winnen, wanneer zij ook deze hadden als enthourage! doch zoo volledig af als hun werken herinneren wij ons niet. Vol gratie (zelfs daar nog, waar het gegeven ietwat dégoutant mag heeten) en vol kinderlijke overgave, die overslaat op de toeschouwers, die geteuci- neeid worden tot gullen lach, recht ait een van alle gecompliceerdheden bevrijd hart. Inderdaad: het zijn de koningen der clowns en als zoodanig kunstenaars, zij het, dat wij vcor ons niet aarzelen, onzen Buziau op honger niveau te rangschikken, dan deze drie Italianen van origine, al zjj erkend, dat de genre's elkaar niet volledig dekken. Niettemin, als koningen van den lach, koningen van de clownerie brengen zjj liet gehoor terug tot jeugdherinneringen, doen zij aldus opnieuw nog eens ontgloeien de naïviteit der kinderziel. En dat is in 't leven een stumilans. De talrijke aanwezigen hebbön zeer de monstratief van hun ingenomenheid getui genis afgelegd en luide de executanten toe gejuicht. HENGELAARSBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. In de gisteravond gehouden algemeene ledenvergadering van den Hengelaarsbond voor Leiden en Omstreken werd het voor stel van het bestuur om op kosten van den bond een vijver in den te stichten Leid- schen Hout te bevolken met karpers en goudwinden met algemeene stemmen goed gekeurd. Ook werd met algemeene stemmen aan genomen een voorstel van het bestuur om in het aanstaande voorjaar in de Haarlem mervaart (het van de gemeente gepachte vischwater) een belangrijke hoeveelheid pootvisch uit te zetten. Voor de uitvoering dezer besluiten ont ving het bestuur vrij mandaat. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Van de plaatselijke afdeeling van dit In stituut is nu het werkprogramma voor het winterseizoen 19271928 in druk versche nen, voor wat het het eerste gedeelte Oct. Dec. betreft. Evenals het vorige jaar zal maandelijks één Zondagmorgen-bijeenkomst worden gehouden. Voor November is ver meld de bekende declamator Willem van Gappellen te Den Haag, terwijl in December Mevr. MiedemaZondervan te Amsterdam zal kunnen spreken over het onderwerp „De vrouw en de vrede". De*ze bijeenkomsten zullen met muziek of zang worden opgeluis terd. Voor de gewone cursussen, welke alle op Maandagavonden worden gehouden, ver meldden wij reeds de sprekers voor Novem ber, n.l. de heeren dr. M. D. Horst en ds. J. Ricmens te' Leiden. In deze maand treden nog op de heeren A. de Rosa te Amsterdam en Ch. Cramer, lid van de Tweede Kamer, te Haarlem. De eerste zal een inleiding met lichtbeelden houden over „Begraven of ver- asschen" terwijl de tweede al9 onderwerp heeft opgegeven „De onlusten in Ned.-Indië". Beide onderwerpen zijn zeker belangwek kend en het bestuur verwacht dan ook vele luisteraars. In December zal de heer M. Eisma, te Oegstgeest spreken over: „De eco nomische positie van Europa en Amerika". Tenslotte vermelden wij nog. dal het aan het bestuur gelukt is een feestelijke bijeen komst te1 organiseeren voor leden en dona teurs der afdeeling. Morgenavond zal deze in het „Volksgebouw" worden gehouden. Het „Klein Socialistisch Tooneel" te Amster dam zal er optreden met een zeer varieerend programma. FEESTAVOND VROUWEN-PROPAGANDA- COMMISSIE DER S. D. A. P. De Vr. Prop. Com. der S. D. A. P. heeft een propaganda-feestavond gehouden in l'Union, welke zeer goed geslaagd mag wor den genoemd. Nadat de presidente mevr. Braggaarde Does de talrijke aanwezigen voor het over- groote deel vrouwen, had verwelkomd en het uitgebreide programma had mede gedeeld, werd gezamenlijk staande de inter nationale gezongen. Daarna was het woord aan de spreekster mevr. GoudekeiPhilips uit Bussum. Spreekster zette op eenvoudige wijze de beteekenis van den Vrouwen-dag uiteen. Zij besprak de noodzakelijkheid van het organisatie in den modernen vakbond, opdat de arbeiders als georganiseerden een sterke macht kunnen uitoefenen om betere levensvoorwaarden te verkrijgen. Op treffende wijze vertelde zij van haar reis door de verwoeste gebieden van Frank rijk. Zij drong er bij de aanwezigen op aan, dat als zij den vrede wenschten, zij zich moesten scharen achter de vanen der S. D. A. P. en dit zoo spoedig mogelijk, liefst nog hedenavond. Daarna kregen de heeren v. Heusden en van Schie gelegenheid eenige muzieknum mers voor piano en viool ten beste te geven. Vervolgens werd een tableau opgevoerd, voorstellende een beeld van ellende in een gezin, waarvan de man in den oorlog was verminkt en waarbij een toepasselijk ge dicht werd gedeclameerd. In de pauze, die met muziek werd ge vuld, trachtten eenige ijverige commissie leden, leden der partij of lezeressen te win nen, waarvan de presidente het resultaat mededeelde 2 leden en 19 lezeressen. Na de pauze werd het tweede tableau op gevoerd. een geheel ander beeld voorstellen de, de vrede-figuur waarom gegroepeerd een aantal kleurig gekleede vrouwen, bloe men leggende aan de voeten van den vrede. Ook bij dit tableau werd door een lid ge declameerd. Een geestdriftig applaus be loonde deze zeeT mooie gToep. Nadat het trio v d. WoerdBeurze nog eenige voordrachten ten beste had gegeven en de presidente een sluilingswoord had ge sproken gingen de aanwezigen zeer voldaan huiswaarts. BINNENLAND. Hei afscheid van prof. Scheltema van den Leidsche Hoogeschool. (Stadsn. le Blad). F.en beschouwing over de maatregelen, be treffende den haringuitvoer. (Binnenland, 3e Blad). De kosten van Universitaire gebouwen. (Binnenland. 3e Blad). Een onderscheiding voor minister Lam- booy. (Binnenland, 3e Blad). De autoweg voor snelverkeer; een ver- eeniging opgericht (Binnenland, 3e Blad). Vragen van het Kamerlid Krijger, betref fende den indiiecten dwang tot vaccinatie. (Binnenland, 3e Blad). Aljechin wint de 12e partij om het schaak kampioenschap. (Sport, 2e Blad). BUITENLAND. De Dnitsche rijksraad verwerpt het school- wetontwerp. (Tel. le Blad). De sovjet-gezant te Parijs Rakofski wordt inderdaad teruggeroepen. Weer aardbevingen in Oostenrijk en Zuid- Slavië. (Buitenl. le Blad). Miss Elder en Haldeman door de „Baren- drecht" opgepikt. De „American Girl" is totaal vernield. (Buitenl. le Blad). DE LEIDSCHE WINKELSTAND. In het perceel Noordeinde 36 is heden middag het vierde filiaal van de welbekende firma „De Betuwe" geopend. De winkel ziet er, evenals de andere zaken van deze maatschappij, keurig uit. Do fijne vleeschwaren, smakelijk uitge stald, lokken tot koopen uit. De vanouds bekende zaak der firma P. Hagendoorn Zoon, Haarlemraerstr. 150 154, heeft dezer dagen een zeer belangrijke uitbreiding ondergaan, gepaard gaande met eenige ingrijpende veranderingen in de bestaande zaak. Zoo is in het oude gedeelte het kantoortje verplaatst en daarvoor een speciale afdeeling vitrages en gordijnen in gericht. Voorts heeft men door de inrich ting van afzonderlijke zalen voor karpetten, tapijten, tafel- en divankleeden, en een aparte afdeeling slaapkamer-ameublementen, wollen dekens, enz., een veel overzichtelijker ge heel gekregen. Het voormalige woonhuis Haarlemmerstr. 154, heeft een geheel nieuwe, in modernen stgl opgetrokken voorpui gekregen en is voorts omgebouwd in een mooie, ruime étalage, in het bijzonder bestemd voor de bedden-afdeeling. Stellig e?n verandering, die als een verbetering te beschouwen is en die zoowel den architect, den heer Spijker als den aannemer Van der Stel tot eer strekt. Wie vanavond eens een wandeling onder neemt door de Janvossensteeg zal daar aan genaam verrast worden door den keurigen aanblik, dien de geheel verbouwde slagerij van de firma J. C. Oud een filiaal van de zaak op de Heerengracht 15 in het perceel nummer 30 biedt. De heer S. Kraaieveld, die ontwerp en uitvoering verzorgde, heeft hiermede inder daad iets tot stand gebracht, dat den winkel stand in deze straat tot sieraad strekt. Zoowel de winkel als de daarachter ge legen rookerg en zouterij zijn geheel vol gens de eischen des trjds ingericht. De helderwitte tegelwanden, de marmeren éta lage- en toonbankbladen, de keurige ver lichting, alles spreekt van hygiëne en zin delijkheid. Het technisch bureau Nierstrasz te Am sterdam plaatste er een zgn. „frigidaire", een voor Leiden geheel nieuw type koelcel, waarin de koeling plaats vindt door langs electro-motorischen weg bereide droge lucht en die tevens dienst kan doen als ijsfabriek. In ons verslag van de Kantongerechts zitting van Woensdag j.l. staat abusievelijk vermeld, dat de drie jongetjes, welke geld inzamelden voor „Voordorp" niet voorzien zouden zijn van een legitimatiebewijs; dit was echter wel het geval. Op uitnoodiging van de afd. Leiden der Ned. Chr. Studentenvereeniging (N. C. S. V.) heeft in het klein-auditorium der universiteit de heer H. Schokking gespro ken over de „N. C. S. V." en dr. G. W. Oberman over ,,'s Levens roeping". De Vereeniging tot bevordering der Bouwkunst te Leiden opent eerdaags weder om hare serie wintervergaderingen, waarin o m als sprekers zullen optreden: de heeren L. F v. d. Wal Ingenieur bij de Zuiderzeei- werken en A A Kok, Secretaris van den bond „Heemschut",

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1