JET BÖÖRDENHUIS" PULLOVERS en VESTEN 68ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 14 October 1927 Vierde Blad No. 20731 UIT DE RIJNSTREEK. AAMBEIEN KLOOSTERBALSEM UIT DE OMSTREKEN. SCHEEPSTIJDINGEN. Feestmarktdag te Gouda. Op den feestmarktdag te Gouda werden 0.m. de volgende prijzen behaald: Rubriek I. Geregistreerd vee. Klasse I. Oude stieren (geboren voor October 1925), 1. Kristiaan, van de sti &t en vereen iging De Toekomst te Waddinxveen2. Max, van H. C. Kroft, te Alphen a. d. Riinextra prijs (gouden medaille)stierenvereeniging De Toekomst. Klasse 2. lV^-jarige stieren. 2. Herman, van Joh, Michielen, te Bodegraven. Klasse 4. Klamvaarzen. 1. Antje, van H. C. Kroft, te Alphen a. d. Rijn; 2. Alda, id.; 3. Roosje, van W. de Jong Czn., te Waddinxveen. Klasse 5 Kuiskalveren 2. Antje, van H. C. Kroft, te Alpben a. d. Rijn; eervolle vermelding, Antje, id. Rubriek II Ongeregistreerd vee. Klasse 2. Vk-jarige stieren. 1. C. Gentenaar, Nieu- webrug. Klasse 3. Kalfstieren. 2. Adr. Moons, Waddinxveen3. Jac. van Reeuwijk, id. Klasse 4. Klamvaarzen. 2. L. van Velzen, Bodegraven; 3. C Breedijk Waddinxveen. Klasse 6. De be-ste melkkoe. 2. C. T. van Vliet, Wadinxveen. Klasse 7. De beste melkschot. 1. C. F. van Vliet, Waddinxveen; 3 dezelfde. Klasse 9. De mooiste en beste versohe vaars. 2. C. F. van Vliet, Waddinxveen. Klasse 4. De zwaarste ruin. 1. Gebrs. v. Leeuwen, Nieuwerbrug. Klasse 7. De beste kwaliteit toom Hol- landsche biggen. 2. H. Goebel, Alpheai a. d. Rijn. Grootste aanvoeren graskalveren op de gewone markt: 2. O. v. Vliet, Waddinx veen. Grootste aanvoeren varkens op de ge wone markt: 1. Gebr. de Koning, Bode graven. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. GeborenPieternella Maria, D. v. A. Verboom en G. A. v d. Laan. Johannes Andreas, Z. v. J. G. Bruynen en P. Scha- kenbos. Hendrikje, Z. v. W. Aart-se en J. van 't Veer. OverledenMarrigje Bode 68 j. M. Meyers, huishoudster, v. Alphen a. d. Rijn. A. Honaout, dienstbode, v. Alphen a, d. Rijn. P. Deij, zonder beroep, v. Aardenburg. G. J Biom, molenaar, v. Reeuwijk. J. Lampe, cJitenstlbode, n. Reeuwijk. G. J. van Dijk, dienstbode, n. Rotterdam. H. E. Molenaar, bakkersknecht, n. Vel- sen. S. Slappendel, dienstbode, n. Lei den. R. Voorhof, kleermaker, n. Lin- schoten. De Gerof. Gemeente is, nu haar pre dikant weer ongesteld is, overgegaan tot het houden van weekdiensten. Volgende week zal de heer Lemain van Voorschoten voor de eerste maal optreden. Naar wij vernemen, zijn voor de dezer dagen te openen Chr .Bewaarschool on geveer 60 leerlingen aangegeven en ver moedt men dat nog wel enkele zullen vol gen. Er is dus blijkbaar wel behoefte aan deze school geweest. Door de Directie van de Gasfabriek wordt vermoed dat op een nacht in deze week gas zou zijn gestolen. Miden in den nacht wanneer anders 't gebruik zeer ge ring is, werd plotseling veel gas afgeno men. Eerst vermoedde men een lek, maar dan zou het groote verbruik bestendig moeten zijn. Men zoekt nu naar de oor zaak van dit vreemde geval. Langzaam maar zeker nadert het Bo- degravensche rioolstelsel waarover zooveel is te doen geweest haar voltooiing De hoofdbuizen in de straten zijn op één en- kelte uitzondering na gelegd. Het groote verzamelriool met de 4 putten in de Wil lemstraat is gereed era de werkzaamheden aan het pompstation met het groote be tonnen reservoir, naderen hun voltooiing. Nu i6 meD bezig aan de eene zijde van Dorp-Zuid, n.l. in de Prinsenstraat, een nooduitlaat te maken naar den polder „Zuidzijde" en bij de Oud-Bodegravensche spoorwegovergang een noodmtlaat naar den polder „Reeuwijk." Deze uitlaten, die al leen dienst zullen hebben te doen als het gemaal defect mocht zijn, of bij ontzaglij ken regenval niet in staal zijn al het water weg te pompen, worden gemaakt van groote rondte buizen van een Meter wijdte. Het verk bij den Oud-Bodegravenschen veg brengt nogal heel wat moeilijkheden mee. De buis moet n.1. gemaakt worden naar een gerioleeid en gedempt slootje, dat zich bevindt or.der het nu sterk ver hoogde stationsemplacement Daarbij moet men gedeeltelijk door den grooten spoor- put en gedeeltelijk door het onlangs luch tig volgestorte deel van die put, waarop de nieuwe spoorweguitbrending zal komen. Men ondervindt dus heel veel hinder van het water. Is dat werk gereed dan moet het heele rioolnet compleet gemaakt wor den door de zuidelijke verbinding der bui zen door den Stationsweg Die weg zal echter binnenkort moeten verdwijnen voor de spoorweguitbreiding en wordt dan ge legd o.a. over een nu bestaande sloot en over de te dempen kleine spoorput. Men zal nu de buizen gaan leggen in die sloot en put. Er is dus nog wel heel wat werk te verrichten, maar dan zal ook het ijverige streven "van onzen burgemeester beloond zijn. KOUDEKERK. Beroepen. Ds. Israël, Ned. Herv. predikant alhier heeft een beroep ontvangen naar Halfem (Gelderland). Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Johannes, Z. v. A. van Leeuwen en A .van Beveren. Alida Johanna, D. v. H. H. Verbaan en J. van WezeL Overleden: Alida. v. Kampen, wed. van N. de Groot, 82 jaar In de laatstgehouden vergadering van Burgemeester en Wethouders werd tot waarnemend burgemeester aangewezen de heer D. Dórrepaal en tot diens plaatsver vanger de heer J. van den Berg. Aan den heer W. van Dokkum, brood-, beschuit- en banketbakker alhier, is op den tenloonstellingswedstrijd uitgeschreven door „Zeelandia" te Utrecht, een diploma met bronzen plaquette toegekend. Woensdag is alhier onder groote be langstelling een kaasdag gehouden. Er had den zich ongeveer 52 deelnemers opgegeven. De heer Coster demonstreerde zijn kaas- stremsel en de heer van Triel een electri- sche kaasmachine en een electrische was machine. •De kazen lagen 's morgens en 's avonds ter bezichtiging, 's Avonds hield de Rijks- zuivelconsulent, de heer Huisman van Gouda een lezing over het onderwerp: „Wat leert ons de kaasdag?" LEIDERDORP. De door enkele jonge dames gehouden inzameling ten bate van het Roode Kruis, heelt in deze gemeente f30.085 opgebracht. ROELOFARENDSVEEN. Agnesvereeniging. Ter gelegenheid van de opdracht van nieuwe leden werd dezer dagen door de meisjes van de Agnesvereeniging een tri duüm gehouden onder leiding van een pater uit Yught. Na gehouden kerkelijke oefenin gen waarbij 70 nieuwe leden haar opdracht deden werd tot sluiting der plechtigheden Donderdagavond in de Pancraliuszaal een gezellige bijeenkomst gehouden. Ruim 200 meisjes vulden de zaal toen de directeur de heer de Wit met een kort openingswoord de feestelijke bijeenkomst opende. Als eerste nummer van het programma werd een too- neelstukje opgevoerd getiteld „Drielingen" door de dames Vergeer. Stockmann en v. d. Hoorn. Zoowel spel als zang vielen ten zeer ste, in den smaak én de speelsters mochten een luiden bijval oogsten. Hierna werden nog verschillende andere leuke stukjes door de leden voorgedragen. Er hc-erschte den ge- heelen avond een zeer opgewekte stemming onder de leden, aan het lachen kwam vaak geen einde en menigeen had spijt toen de Directeur het uur van scheiden aankondigde. Na een slotwoord keerden allen voldaan huiswaarts. WOUBRUGGE. Uit het verslag van den Keurings dienst van Waren, district Leiden, blijkt, dat in deze gemeente vier en dertig win kels zijn geïnspecteerd over het tijdvak van 1 Jan. tot en mot 31 Sept. j.l. In het labo- ra toriufa w&rdcn 140 monsters onderzocht en 1776 ter plaatse; afgekeurd werden 25 monsters wegens ondeugdelijke samenstel ling. t Ingevolge de Vleeschkeuringswet wer den gedurende JuliSeptember alhier aan gegeven, gewone slachtingen, lt) runderen, 8 varkens; noodslachtingen 2 runderen en 8 varkens; gestorven dieren 1 rund, 8 gras kalveren, 3 varkens en 2 schapen. Afge keurd 2 runderen. 8 graskalveren, 2 var kens en 2 schapen. Goedgekurd op voor waarde van verkoop in 't klein, 1 rund, 1 graskalf en 3 varkens. RECLAME. Velen, die in hevige mate aan aambeien leden, onder vonden onmiddellijk verlich ting door de toepassing van AKKER's een gevolg van de reet bijzondere antiseptische werking van dezen ver zachtenden balsem. 9616 HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad. Benoemingen. Diverse gemeenterekeningen vastgesteld. Retribntiegelden. Voorzitter de waarnemend burgemeester, de heer Knaap. Afwezig de heer Bras met kennisgeving. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van het gemeentebestuur van Haarlem, houdende verzoek tot wijziging van de tusschen Haarlem en Haarlemmer meer beslaande overeenkomst, in dier voege dat de geldigheidsduur van dit contract in plaats van op drie op vijf jaar worde be paald, werd na eenige discussie besloten aan het verzoek niet te voldoen. Tot hoofd van de openbare school voor lager- en uitgebreid lager onderwijs te Hoofddorp (vacature W. J Klaver) werd be noemd No. 1 van de voordracht, de heer W. Vis, voorheen hoofd der ulo-school te Zaan dijk. Tot hoofd van de openbare lagere school No. 4 te Hoofddorp (vacature G. Tit) werd benoemd de heer A. Merkensteijn te Dor drecht. (No. 1 der voordracht). Benoemd werden tot ambtenaren van den burgerlijken stand in de vacaturen P. Borst en L. van Andel. respectievelijk de hoeren J. H. de Hoog en G. A. Spruijt, beiden wo nende te Hoofddorp. Vastgesteld een derde suppletoire begroo ting van inkomsten en uitgaven der ge meente. voor het dienstjaar 1926. Verder wprden vastgesteld de rekeningen der gemeente, van de verschillende bedrij ven en van het burgerlijk armbestuur, over 1926. De gemeenterekening wijst aan ont vangsten aan een bedrag van f 800.131.70; uitgaven f 903.446.06V3; nadeelig saldo f 103314.361/». Kapitaaldienst: ontvang sten f 334.726.34Vi. uitgaven f353.178.031/», nadeelig saldo f 18.451.69. Goedgekeurd werd een aanvrage van J. Spaargaren in zake een voorschot krachtens de landarbeiderswet. Hierna kwam aan de orde het voorstel tot wijziging van de verordening tot heffing van retributiegeld voor het genot van door het gemeentebestuur van Haarlemmermeer ver strekte diensten voor de toelating van leer lingen op inrichtingen voor middelbaar- en voorbereidend hooger onderwijs in de ge meente Haarlem. B. en W. deelden in hun praeadvies mede dat het niet onredelijk wordt geacht om van iemand met een belastbaar inkomen van f 1000, die meent ook een of meer van zijne kinderen van middelbaar- of voorbereidend hooger onderwijs te moeten laten profitee red een geringe bijdrage te vragen, zij het slechts van fÖ.50 per week; de gemeente moet dan voor dezulken nog ongeveer f 375 per jaar bijpassen. Verder dal het groote voordeel van deze regeling evenwel is, dat nu reeds bij een be lastbaar inkomen van boven f 3600 het volle schoolgeld ad f 400 aan de gemeente zal moeten worden gerestitueerd, terwijl dit bij de bestaande regeling eerst na f 8000 het geval is. Na eenige discussie werd het voorstel goedgekeurd én besloten een verzoek in te dienen om de beslaande verordening te ver lengen tot 1 September 1928 en de nieuwe regeling op dien datum bij het begin van den nieuwen cursus te doen ingaan. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Martinus Petrus, z. van N. van Lieshout en M. Koelemeijer. Huiberdina d. van D. Slootweg en P. W. Oerlemans. Cecilia Ilendrika, d. van N. Stokman en P. Rutte. Willem, 7, van W. Twigt en J. Smit. AdriaanTje, d. van C. T. Siebeling en F. Cornelissen. Wilhelmina Catharina Gerarda, d. van G. A. Meijer en H. J. Sprok- kelenburg. Johanna Adriana, d. van L. C. van der Helm en G. van der Voet. Aalbertha, d. van H. Splinter en II. Ousso- ren. Johanna Cornelia, d. van A. Touw en J. M. Otte. Hermina Bartje, d. van H. Holwerda en D. C. Visser. Lamberlus, z. van C. Schouten en P. J. Brand. Aart, z. van P. van Rijn en C. J. Lagendijk. Cecilia Elisabeth, d. van A. Morsch en E. van Veen. Ondertrouwd: J. G. W. van der Pol 32 j. en M. M. Daane 25 j. Gehuwd: J. A. Akerboom 27 j. en M. Voortman 27 j. K. Versteeg 29 j. en P. Spijker 23 j. K. Tadema 27 j. en M. Post- ma 25 j. A. Groenenberg 21 j. en A. J. Visser 25 j. K. Mantel 28 j. en M. Kinkel 23 j. A. Kerkhof 24 j. en A. Meinsler 22 j. A J. C. Biesheuvel 25 j. en A. II. de Graaf 21 j. Overleden: Willem Huig Lelijveld 92 j., wedr. van C. Ribot. Neeltje,, 7 mnd., d. van J. Boomhouwer en A. Hoetmer. Her- manus Vaandering 45 j., gehuwd met G. de Lugt. Johanna Cornelia 5 j., d. van H. Vissers en S. Rodenburgh. Bernardus Kampkes 59 j., gehuwd met M. van Ellen. Theodorus Petrus Zegslroo 76 j., gehuwd met G. Eerenberg. Elisabeth Nelemans 53 j.. gehuwd met K. Wink. Elisabeth Margaretha van Manen 43 j., gehuwd met J van der Leden. Levenloos geboren kind van het manne lijk gesl. van A. P. Vogelaar en H. Bies heuvel. Woensdagnacht is ingebroken bij den heer K. aan den Sloterweg in Haarlemmer meer. De dief of dieven hebben zich door opensluiting toegang tot de woning ver schaft en kans gezien met medeneming van een gedeelte van den fruitoogst weder onop gemerkt te vertrekken. De politie werd direct met het gebeurde in kennis gesteld en is er reeds in geslaagd de vermoedelijke daders op te sporen. Het zijn twee in Putten wonende arbeiders, die in deze gemeente in het bielenland werk hadden gevonden. HILLEGOM. Sinds het begin van deze week is burgemeester Wentholt ongesteld. Wethouder Balvers treedt als loco-burgemeester op. KATWIJK AAN DEN RUN. Te beginnen met a.s. Zaterdag 15 October zal de leesbibliotheek van den K.-K. Volksbond weer geopend zgn van 's avonds 730—8.30. Men neme er nota van, dat deze thans is gevestigd bij den heer M. W ijsman, Voorstraat en niet meer bij den heei Van Schie. KATWIJK AAN ZEE. Het consultatiebureau voor zuigelingen dat gistermiddag te 2 ure in dienst gesteld werd, heelt al dadelijk veler belangstelling, want niet minder dan 28 kleintjes wer den door de moeders ondanks een fiksche regenbui naar het Ziekenhuis bij den Tol gedragen cf gereden. De dienstdoende kinderarts dr. Fisser van Wassenaar, kreeg dus al direct „handen vol werk" doch werd daarin op afdoende wijze door Mevr. VisserVerdam van hier, bijge staan. Het was voor sommige moeders die een „late beurt" hadden, een heele toer om niet zenuwachtig te worden door zoo'n paar uur te wachten. Maar men vergete niet dat op dit eerste bezoek nog al aan formaliteiten moest worden voldaan o.m. de inschrijving der namen en woonplaatsen der ouders, den leeftijd van het kind. de voeding enz. enz. welke inschrijvingen nog al tijd in beslag namen, iets wat bij een volgende bezoek niet meer noodig is en aldus dan veel vlugger gaat. Als waarnemend agent van politie is alhier in functie getreden, de heer R. de Mooij, van Rijnsburg. De heer D. van Leiden heeft bij de po litie aangifte gedaan, dat hij alhier door een hond i9 gebeten. De politici doet onderzoek, i Mej. de Wed. van der P. in de Kerk- j straat heeft aangifte gedaan dat een vracht- j auto een deel van den muur van haar huis heeft afgereden. De politie onderzoekt de zaak. LISSE. Tuinbouwwintercnrsns. Gisteravond werd alhier in een der loka len van de gemeenteschool de tuinbouw- wintercursus geopend. Hierbij waren tegen woordig het bestuur der afdeeling van Bloembollencultuur, commissie van toe zicht, de heer Volkersz en de leeraren. De cursuslessen zullen gevolgd worden door 22 leerlingen. Eerst werd het woord ge voerd door den heer Grullemans Sr., voor zitter der afdeeling 'Bloembollencultuur, die uit zijn rijke ervaring het nut van dit onderwijs aantoonde, vervolgens door den heer W. A. van der Wal, van Hillegom, hoofd van den cursus, die de te behandelen stof aangaf, en ten slotte door den heer Volkersz, die aanspoorde tot trouw bijwo nen van de lessen. Daarna werd met het onderwijs aangevangen. NOORDWIJK-BINNEN. Chr. Jong-Ver. „O. R. I. C." Donderdagavond vierde de Chr. Jong.Ver. O. R. I. C. haar 35-jarig bestaan. In het koor der Ned.-Herv. Kerk, dat geheel met vrien den en afgevaardigden van zusterverenigin gen gevuld was, werd eten programma afge werkt, dat door zijn groote verscheidenheid de aandacht onafgebroken wist te boeien. Humoristische samenspraken werden afge wisseld door ernstige voordrachten en een degelijk opstel over Christenvervolging. De Chr. Zangvereniging „Advendo" had een dubbel kwartet afgevaardigd, dat een paar teer nummertjes ten gehoor bracht. De heer C. Tabak, algemeen-secretaris van het Ncderl. Jong. Verbond sprak een opwekkend woord. Het jaarverslag sprak van een afne mend ledental, een rijk voorziene biblio theek en een vrij gunstigen financieelen toe stand. De eere-voorzitter, ds. Van Haaften had de leiding en bracht aan het einde den dank der vergadering over aan allen, die h.un medewerking verleend hadden aan deze feestviering. Een collecte voor het N. J. V. bracht f 14 op. SASSENHEIM. Wintertninbonwcursus. In de zaal van het K. S. A. gebouw is Donderdagavond, uitgaande van de afdee ling Sassenheim van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, een tuinbouw-winter- cursus geopend. Als officieel© personen waren tegenwoor dig de burgemeester, wethouder Bader, de heer Donk uit Lisse, als vertegenwoordi ger van den Rijkstuinbouwconsulent, en het bestuur van de afdeeling Bloembollen cultuur. De animo voor dezen cursus is groot; ongeveer 50 jongelui hebben zich aange meld, waarom de cursus dan ook in tweeën gespLitsit wordt. Vier avonden in de week zal les worden gegeven in de Chr. Mulo- school, voot elk deel van den gesplitsten cursus twee avonden. Als onderwijzers van den cursus zullen optredten de heeren Al- lens uit Leiden, Brongers uit Den Haag, en Van Klaveren uit Lisse. De heer G. Vlasveld Jr., voorzitter van de afdeeling Sassenheim van Bloembollen cultuur opende met een enkel woord den cursus, waarbij hij de officieele personen hartelijk welkom'heette era de aanstaande leerlingen op het hlart drukte de lessen trouw bij te wonen, waarna de burgemees. ter het woord .verkreeg. Deze begon met er op te wijzen, dat het noodzakelijk is voor de leerlingen dezen tweejarigen cursus van het begin tot het einde serieus te volgen. Met ijver en werk zaamheid kan enorm veel worden bereikt, wat in de bloembollenstreek eiken dag is te constateeren. Ging de bloembollenteelt vroeger op de ouderwetsche, boersche ma nier, tegenwoordig is dat anders. Met praktijk alleen komt ge er niet, de theorie is er bij noodzakelijk. Met de beste wen- schen voor het welslagen van dezen cur sus besloot hij zijn t-oespraak. De heer Donk dankte het bestuur van Bloembollencultuur voor het oprichten van den cursus en den burgemeester voor den toegezegden financieelen steun der ge meente, waarna hij nog even de leerlin gen toesprak, hun er op wijzende, dat voor sommigen het begin wel moeilijk zal zijn, vooral op het gebied va<n natuur- en scheikunde. Men moet zich niet laten af schrikken, want die dingen wennen van zelf. Dus jongelui, volhouden van het be gin tot het einde. De heer Bader, wethouder, wees er de leerlingen op, hoe er in het bkyembollen- vak veel is te bereiken, maar dan moet er hard worden gewerkt. Hij vertrouwde er ook wel op, dat het de bedoeling is van de jongelui en dan is er, onder leiding van genoemde onderwüzers, alle kans, dat de cursus slaagt. De heer Allers, het hoofd van den cursus lichtte de kerLingen hierna nog even toe, wat er alzoo voor .onderwijs gegeven zal worden, dat die lesoen a s. Maandag be ginnen en dat het lesgeld f 2.50 per winter bedraagt. Hierna was de openingsplechtigheid af- geloopen. Tot ouderlingen van de Gereformeer de kerk zijn gekozen de heeren A. Berg man, Joh. Moolenaar. H van Zonneveld en tot diakenen de hoeren Ant. Ie Clercq en C. Jansen. WASSENAAR. Na gehouden inschrijving is het ma ken van een watertoren voor de drinkwa terleiding alhier opgedragen aan den laag- sten inschrijver, de firma J. van der Wal en Zoon te 's-Gravenhage voor f 67950. Ten overstaan van notaris Vermeulen van Kruiningen, alhier, werden Woensdag bij inzet verkocht een vijftal perceelen wei land, gelege n<aan de Ruigelaan. De uit slag is: Perceel 1 groot 1.05.70 H.A., P. J. Kersbergen 's-Gravtenhage voor f 4800; 2. 1.01.70 H.A., C .A. van Beveren, id. f3000; 3. 0.77.60 H.A. id. id. f 3000 4. 0.84.10 H.A. P. J. van Gersbergen id. f3200; 5. 1.59.60 H.A., C. A. van Beveren id. f 5900. Als een bijzonderheid kunnen wij mel den, dat door den heer Gussekloo nog steeds aardbeien worden geplukt van den kouden grond. Vorige week leverde de pluk nog twee pond op. De Raad dezer gemeente is in spoed- eischende vergadering bijeengeroepen te gen Zaterdag 15 October a.s. des morgens 11 uur. Als eenig punt staat op de agenda „wijziging situatie watertoren." RECLAME. LIJSTENMAKERIJ Geen woekerwinsten. Wenscht n voordeelig nw platen, foto's enz. te laten omlijsten? Het vanouds bekende adres LIJSTENMAKERIJ DE CONCURRENT, Haarlemmerstraat 62, t.o. het Volkshuis. 1139a STOOMVAART-MU. „NEDERLAND". PRINSES JULIANA, 16 Oct. v. Amsfc. te Batavia verwacht. RONDO, thuisr., pass. 13 Oct. Sagres. ROTTI, uitr., 13 Oct. te Port Said. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. NIEUW AMSTERDAM, New-York n. Rot- terdam, 17 Oct. te Plymouth verwacht. MAASDAM, New-Orleans n. R'dam, 12 Oct. van' Corunna. GAASTERDIJK, 12 Oct. v. Los Angelos n. R'dam. HALCYON-LIJN. STAD VLAARDINGEN. Wnbana n. R'dam was 11 Oct. 350 mijlen W. van Ierland. JAVA—BENGALEN-LIJN. BONDOWOSO, 9 Oct. van Rangoon n.. Java. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TAPANOELI, uitr., 12 Oct. v. Sabang. INDRAPOERA, uitr., 1415 Oct. t'e Co lombo verw. BLITAR, thudsr. J5 Oct. t© Suez verwacht. HOLLAND—AFRIKA-LUN. KLIPFONTEIN, thuisr., 16 Oct. te Genua verwacht. MELISKERK, thuisr. 15 Oct. bij Dakar verwacht. SPRINGFONTEIN, uitr., 13 Oct. te Mom- ba sscT; VEENDIJK, thuisr., 11 Oct. te Kilindini. JAVA—CHINA—JAPAN-LUN. TJIKINI, arr. 12 Oct. te Chinwangtao. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. ALMELO, 11 Oct. v. Antofagasta n. Corral THESEUS, arr. 13 Oct. te Bilbao. ORPHEUS, 12 Oct. v. Tarragona n. Va lencia. NEREUS, 12 Oct. v. Oporto n. Vigo. GANYMEDES, arr. 13 Oct. te Varna. JAN VAN NASSAU, Port Arthur n. R'darri was 12 Oct. 140 m-len Z.W. van Lands End. BREDA, 13 Oct. v. Antwerpen te Amst.. KONINKLIJKE HOLL LLOYD. ZEELANDIA, thuisr., 16 Oct. te Las Pal- mas verwacht. ORANIA, udtr., 13 Oct. van Pernambuco. HOLLAND—BRITSCH-INDIË-LUN. KOUDEKERK, thuisr., 16 Oct. te Antwer pen verwacht. STREEFKERK, uitr., 12 Oct. v. Madras.: HOLLAND—AUSTRALIfi-LIJN. AAGTEKERK, thuisr., 13 Oct. te Suez. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. AMSTEL, 12 Oct. v. R'dam te Haukipudad ARUNDO, 11 Oct v. Cardiff te Rosario. BRUNSWIJK, 12 Oct. v. Algiers n. Huelva CELAENO, 12 Oct. v. R'dam te Montreal* EEM, 12 Oct. v. Pitoa n. R'dam. HOFPLEIN, 12 Oct. v. Narvik n. R'dam< IJSSEL, 12 Oct. v. Uleaborg te Kemi. IJSELHAVEN, Savannah n. Bremen, pass".- 12 Oct. Lizard KEILEHAVEN, Archangel n. Zaandam, pass. 12 Oct Lodingen. KRALINGEN, Trangsund n. Antwerpen, pass. 12 Oct Brünsbuttel. MOORDRECHT, Londen n. Malmö, pass. 11 Oct. Holtenau. RIJSWIJK, Methil n Bordeaux, pass. 12 Oct. Pauillac. WESTPLEIN, R'dam n. Lulea, pase. r3 Oct. Holtenau Wm. VAN DRIEL Sr., 12 Oct. v. R'dam te Marseille. ZWARTE ZEE, Montreal n. Hamburg, pass. 12 Oct. Belle Isle. JONGE ANTHONY, 12 Oct. v. Barcelona te Philippeville. JONGE MARIA, n. R'dam, pass. 12 Oct. Finisterre. VECHTSTROOM. 12 Oct. v Riga n Amet. RECLAME. A. KLAASSENS - VISCHHIARKT 7 BIJZONDERE AANBIEDING IK I 9581

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 13