68*te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 11 October 1927 Derde Blad No. 20728 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud aan. De heer Blom, die als penningmeester vanaf de oprichting de uitgebreide admini stratie voert van het aan de werf verbonden ziekenfonds, dat 1 December a.s. 30 jaar zal hebben bestaan, werd ook gehuldigd door de gezamenlijke Werklieden, die hem een kostbaren leuningstoel en een eiken houten rooktafel ten geschenke aanboden. weer in goede conditie. Mag het zoo maar even blijven, want men was met deze werkzaamheden ten achter. Bij veel regen was het b|j de halte Plantsoen der N.Z.H.T.M. een bijna onhoud bare toestand. Het geleek daar soms wel een vijver. Om hierin voorgoed te voorzien zal de N.Z.H. de gronden tusschen en naast de rails draineeren. Dat zal een mooie verbetering zijn. t ALPHEN. Aanbesteding. Gistermorgen werd door B. en W. ten ge meentehuize aanbesteed het herstraten van de Stationstraat, een gedeelte der Hortensia straat en der Aarkade, in 3 perceelen. J. Vonk, alhier, in massa f14.800; H. Oudenes, alhier, f 12.379; Fa. Stuijvenberg, Den Haag, perc. I f 6580, perc. II f 1500, in massa f 15.150; N. Timmers, Leiden, perc. 1 f 5752, in massa f 14.000; F. v. Veucht, Gor- kun f 12.349; J. F. Killiam, Gorkum, f 12.400; De Winter en v. d. Veer, Leiden, f 12.600; A. Zaanen, Ammerslol, f 15.140; A. Timmermans, Dordrecht, f 16.170; J. Erkelschot, Harmeien, f 15.900; C. Zaanen, Ammerslol, f 15.200; D. Essen, Delft, f 13.499; Hoeken en Groeneveld, Nieuwen- dijk, f 14.700; H. G. v. d. Meer, Oosterhout, f 14.384; L. Overwater, Waarder, f14.564; M. Ter Louw en v. d. Berg, Heerjansdam, f9679; P. Stigter, Ammerstol, f15.290, P. Snoeke, perc. I f 5362, in massa f 13.000; J. Priem, Driebergen, f13.645. Ongeluk met doodelijken afloop. Zondagmiddag gebeurde bg de spoorbrug te Gouwsluis, onder deze gemeente, een motorongeluk met doodelgken afloop. De heer W., uit Den Haag had eenige zijner vrienden te Soesterberg een bezoek gebracht. Bq het viaduct gekomen zagen enkele wandelaars hoe zqn motorrijwiel begon te slingeren en dadelijk daarop over den kop sloeg. De berijder werd van zgn voertuig geslingerd en bleef roerloos liggen. Hq werd binnengedragen in het brug wachtershuisje, waar hij na eenige uren is overleden. De ongelukkige laat een vrouw en twee kinderen achter. Het' ongeluk is naar alle waarschijnlijk heid te wijten aan zijn te slappen voorband, waardoor de buitenband er afliep met het bovenstaande noodlottige gevolg. Een collecte voor den Geref. Zendings- bond, gehouden in de Ned.-Herv. Kerk, heeft opgebracht f 300.31. KOUDEKERK. Bij den landbouwer C. K. in den Hondsdijk werd uit een jas, welke i-n de slaapkamer hing een bedrag van ruim f 20Q ontvreemd. De diefstal werd in den vroe gen morgen gepleegd, terwijl men in 't land de koeien was gaan melken. De vrouw des huizes had wel eenig gerucht gehoord, doch meende dat het een van haar zoona was. WADDINXVEEN. De collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft f142.37 opgebracht Mej. R. Colijn, onderwijzeres aan de bijz. lagere school aan de Oranjelaan alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan de Geref. school aan de Keizerstraat te Gouda. - Het telefoonkantoor zal tot het voeren van gesprekken voortaan tot 9 uur 's avonds voor de abonné's geopend zijn. W0UBRUGGE. Opening landbouw cursus. In tegenwoordigheid van den rijksland- bouwconsulent, den heer A. A. Neeb, den burgemeester dezer gemeente en de leer lingen werd in een der lokalen der 0. L. School alhier de landbouwcursus geopend. Nadat allen hadden plaats genomen voerde allereerst de heer Neeb het woord, die wees op het groote belang van een landbouwcursus en de cursisten opwekte om de lessen trouw te volgen. Daarna sprak de burgemeester, die in het bijzonder het belang van dezen cursus in het licht stelde in verband met de crisis, welke het landbouwbedrijf doormaakt. Alvorens de lessen aanvingen, sprak het hoofd van den cursus; de heer P. Zijdeveld een woord van dank tot beide heeren voor hun tegenwoordigheid en voor hetgeen zij gezegd hadden. Teneinde de cursisten in de gelegenheid te stellen de lessen zooveel mogelijk te vol gen, zullen de cursusavonden Donderdags en [Vrijdagavonds gehouden worden. Het jubileum van den heer Blom. Zooals reeds eerder gemeld, herdacht gisteren de heer Pieter Blom den dag, waarop hg voor 45 jaar bij de familie Boot cp de werf „De Dageraad" in dienst trad. De heer R. Blom. Daar de directeur, de heer W. A. Boot, gistermorgen afwezig was, werd de jubilaris eerst gisteravond door hem ontvangen en toegesproken, hetgeen geschiedde in tegen woordigheid van den chef der werf, den heer Van Wgk. In hartelijke bewoordingen memoreerde de heer Boot <le groote verdiensten van den heer Blom in de afgeloopen jaren en bood HAARLEMMERMEER. Ds. W. E. van Duin. Zondagmorgen is in de Parkkerk te Ara- sterdam, die stampvol was, ds. W. E. van Duin, voormalig Geref. predikant alhier, be vestigd als predikant bij de Geref. Kerken in Hersteld Verband met standplaats Am sterdam Zuid, meer in het bijzonder aan gewezen voor den arbeid in Amsterdam West. De bevestiger, dr. J. G. Geelkerken, had tot tekst gekozen 2 Timotheu9 2 vers 9 b: „Maar het Woord Gods is niet gebon den". De bevestiger stelde in het licht de treffende overeenkomst van den weg, dien Paulus had te gaan door velerlei vervol ging en miskenning; en de moeiten en het verdriet, die ds. Van Duin in de laatste maanden ten deel zijn gevallen, niet het minst door het overlijden van zijn echtge- noote eenige weken geleden. Aan het slot van zijn toespraak betoogde dr. Geelkerken, dat het woord Gods nimmer is tegen te houden. Nadat de bevestiging was verricht, zong de gemeente den nieuwen dienaar toe Psalm 20 vers I. „Dat op uw klacht de hemel scheure" enz. 's Avonds deed ds. W. E. van Duin, even eens in de Parkkerk, zijn intrede. De tekst was ontleend aan Handelingen 26 vers 22 23, „Dan, hulp van God verkregen heb bende, sta ik tot op dezen dag, betuigende beiden, klein en groot, niets zeggende buiten heigeen de Profeten en Mozes gesproken hebben, dat geschieden zoude; namelijk, dat de Christus lijden moest, en dat Hij, de eerste uit de opstanding der dooden zijn de, een licht zou verkondigen dezen volken, en den Heidenen". Nadat spr. dezen tekst had ontvouwd en uit had laten komen, dat hij ook n u niets wenscht te prediken buiten God en Zijn wóórd, en niet zijn eigen woord, en dat hij dat woord van Paulus door den geest ge sproken volkomen beaamt, dankte hij zijn bevestiger dr. Geelkerken en den Kerkeraad voor alle hulp, die zij hem in moeilijke dagen op allerlei gebied hebben betoond Verder verblijdde het hem, dat tal van leden zijner vorige gemeenten door hun tegen woordigheid blijk van belangstelling gaven. Hij dankte ook de leden van Amsterdam Zuid woonachtig in Amsterdam West. De gemeente zong ds. Van Duin aan het einde van den dienst toe de zegenbede van Psalm 134 vers 3. KATWIJK AAN ZEE. De af deeling Zuid-Holland van de loge van de Goede Tempelieren hield een ver gadering in de Gemeentezaal. Er waren uit Schiedam, Delft, Leiden, IJmuiden, enz. leden en belangstellenden opgekomen. De heer W. de Hoog, van Schiedam, voorzitter, sprak een openingswoord. Ver volgens zette de heer Van Paschen de nar deeligc- gevolgen van alcohol-gebruik uiteen waarna de heep De Hoog doel en werking der vereeniging besprak. De heer Verstraten, penningmeester, noodde tot lid worden. De mandolineclub „Mandolinata", onder leiding van haar directeur, den heer W. A. Gouw, gaf eenige muziekstukken ten beste, wat zeer in den smaak viel der aanwezigen. Als een zeldzaam voorval deelen we mede, dat ds. Nauta, die hier ruim zeven jaren de Ned.-Herv. Gem. gediend heeft en vorig jaar naar Sexbierum is vertrokken, morgen afhier het huwelijk zal inzegenen van den heer H. v. Wagtendonk en mej. A. G. Bloot De plechtigheid zal in de Nieuwe Kerk plaats hebben. NOORD WIJK. Het nieuwe Kerkorgel. Donderdagavond te half acht zal onder het Lof het nieuwe kerkorgel in de Parochie kerk van den H. Jeroen plechtig worden ingewijd en in gebruik genomen. Prof. v. d. Wiele van Seminarie Hageveld te Heem stede zal tijdens deze plechtigheid het orgel bespelen en ook na het Lof eenige nummers op het nieuwe orgel spelen. Loop der bevolking. GevestigdJ. v. Leeuwen, huishoudster, van Beesd, Hoofdstraat 40a. J. M. de Vreede, van Maastricht, Dousastraat 19. L. J. Vogels, van Wassenaar, St-Jeroen3- gesticht J. C. Seijsener, bakkersknecht, van Sassenheim, Kerkstraat 38. G. J. van Veen, bouwk. teekenaar, van Noord- wgkerhout, Keet Mariagesticht Langeveld. Th. H. Teunissen, idem, van Haarlem, Pieternelweg 8. Vertrokken: C. J. v. Erkel, banketbakkers- bediende, naar Amsterdam, Hudsonstraat 141 huis. A. Vink, dienstbode, naar Den Haag, Haagschestraat 43. H. L. Th. van Urk, dienstbode, naar Amsterdam, den Texstraat 22. J. Hogervorst (geh. met N. Duivenvoorden), naar Noord wij kerhout, Kortenbachstraat 9 e. P. J. Schalk, l.-ver- pleegster, naar Rotterdam, Dr. Mr. W. v, <L Bergstichting. die op dit punt het verkeer moest blijven regelen, onmiddellijk na de ontdekking hier van telefonisch kennis gaf aan het perso neel der N. Z H. T. Gistermiddag had op den Hoogen Morschweg een aanrijding plaats. De brandstoffenhandelaar T. uit Leiden, moest, met paard en wagen rijdende, uitha len voor een auto. en werd daardoor aan gereden door de vrachtauto van P. W. te Leiden. De brandsloffenwagen werd hier bij het meest beschadigd Het lemoen brak, evenals een der veeren en de dop van het linker-achterwiel. De vrachtauto bekwam geringe schade aan een der voorwielen In dit geval bleek de bestuurder van den vrachtauto de schuldige. Persoonlijke on gevallen hadden niet plaats. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Guurlje Maria, D. van G. C. v. Goeverden en M. C. Bouwmeester Jo hanna Margaretha Maria, D. van C Borst en M. M. v. Nobelen. Overleden: Pieter Ouwehand 13 mnd Ondertrouwd: G. v. d. Meij 23 j. en A. Molenaar 19 j. J. J. den Boer 24 j en G. J. Molenaar 21 j. R. v. d. Neut 28 j. en C. J. Hockx 22 j. Gevestigd: Mej. M. J. v. Dijk, van Voor hout Mej. W. G. Verheijen, van Milligen G. Lascaris, van Heemstede Mej. A. Molenaar, van Haarlem. Vertrokken: Mej. E. J. M. v. Reisen naar Culemborg Mej. M. J. Hoogeveen naar Zoeterwoude Th. B. v. Galen naar Voor hout Mej. G. du Croix, naar Oegstgeeat Mej. M! M. Langelaan naar Alphen aan den Rijn. J. P. Olijslagers naar Wasse naar. RECLAME. Hebt Gij rheumatiek! Lijdt Gij aan jicht? Aarzelt dan niet maar gebruikt Aspiriïl-tabletten In orlglneele verpakking met den oranjen band. Masseer dan nog met Spirosal-oplossing het eenige wrijfmlddel, dat diep in de huid dringt, en GIJ verkrijgt oogenbllkkelijk verzach ting van al uwe pijnen. Weiger namaak of losse tabletten. 9464 De Bietencampagne. Naar wij vernemen is de aanvoer van de suikerbieten thans zoodanig geworden, dat Woensdag 12 October a.s. de suikerfabriek „Holland" te Halfweg in werking zal wor den gesteld. De campagne in dezen polder is thans in vollen gang; er wordt onder begunsti ging van het mooie herfstweder overal druk gerooid, terwijl het vervoer regelmatig en snel verloopt. Uit een overzicht betreffende de resul taten van gehouden monsternemingen teT bepaling van het gewicht en het gehalte der suikerbieten blijkt o.a., dat in Noord- Holland, waaronder dus ook deze polder be grepen is, in het tijdvak van 7 tot 27 Sept. j.l. het gemiddeld gewicht toenam van 661 gram tot 735 gram en dat het suikergehalte, dat op 7 Sept. in vergelijking met de andere deelen des lands abnormaal hoog was, af nam van 16 63 pCt. tot 16.10 pCt. Op 1 October jl. bedroeg het gemiddeld gewicht per biet 775 gram en het gemid deld suikergehalte 16.75 pCt. De centrale suikermaatschappij heeft de data der levering van het gewas suikerbie ten en prijzen per 100 kilogram bepaald als volgt: lste termijn, levering tot 22 October a.s. f 18.75; 2de termijn, lev. van 24 Oct. tot 10 Nov. a.s. f 17.75; 3de termijn, lev. van 11 tot 19 Nov. a.s. f 16.50; 4de termijn, lev. van nu tot 20 Nov. a.s. f 14.50. Veertigjarig jubileum. Naar wij vernemen, hoopt de heer F H. van der Veen, hoofd van de bijz. school aan den Aalsmeerderweg (Oost) te Rijk al hier, op Woensdag 12 October a.s. het feit te herdenken, dat hij vóór 40 jaren zijn onderwijsloopbaan begon. In verband met dit jubileum zal op Don derdag 13 October a.s., des avonds te 7 uur, vanwege het schoolbestuur in het oude kerkgebouw naast de school aldaar een her denkingsavond worden gehouden. De heer Van der Veen vestigde zich in Mei 1892 in deze gemeente, komende uit Meppel en heeft hier gedurende al dien tiid veel voor het onderwijs gedaan. Aan boven genoemde school is hij ruim 35 jaren als hoofd werkzaam geweest. KATWIJK. De gemeenteraad nam onlangs een voorstel aan tot heffing van een belasting voor uitstekende voorwerpen, als reclame borden, enz. enz. Deze borden moeten, om in de termen voor aanslag te vallen, uit steken over gemeentegrond. Dezer dagen hebben de betrokken ambtenaren hierover de controle uitgeoefend en de opmetingen gedaan. De belasting wordt geheven naar de grootte van het uitstekend voorwerp. Het parool is dus voortaan: „niets buiten steken". Nu het eenige dagen droog is, rijn de kweekers met haastigen spoed aan de bollen- planterij begonnen. Het land is met dit R.-K. Voetbalver. „S. J. C.H Gisteravond hield de R.-K. Voetbalver- eeniging S. J. G. een ledenvergadering in het Juvenaatsgebouw waarbij de opkomst goed was te noemen, vooral wat betreft de jongere generatie De Voorzitter opende met den Chr. groet en heette allen welkom in het bijzonder, den Geestelijken Adviseur Kap. C. J. Hesp weike na een lange rustperiode wederom ter vergadering kan komen. De notulen worden onveranderd vastgesteld. De secretaris gaf daarna een breedvoerige uit eenzetting van den nog steeds hangende kwestie' S. J. C.W. F. G. Door het H.B. is de mondelingen toezeg ging gedaan dat binnen afzienbaren tijd een uitspraak zal worden gedaan in deze en op het verzoek S. J. G. I alsnog in de Federatic-i in te deelen. De Voorz. bacht dezen functionaris dank voor de bemoeiingen in dezen gedaan. Onder voorbehoud heeft S. J. G. nu voor de compe- tilie's ingeschreven, waaraan de vergadering na stemming haar goedkeuring verleende in afwachting der beslissing Door den heer Roodenrijs wordt er op ge wezen dat de leden onderling propaganda moeten voeren door het aanwerven van nieuwen leden om zoodoende de vereeniging op een flink peil te kunnen houden vooral drong spr aan tot het vormen van een juni oren-elftal. Na nog eenige huishoudelijke besprekin gen deelt de Secretaris mede dat hij na 5 jaren het secretariaat te hebben waarge nomen deze functie wegens drukke werk zaamheden moet neerleggen, waarbij hij dank bracht aan den Geest. Adv. en alle be stuursleden voor de prettige samenwerking. De Voorz. betreurt het heengaan van den Secretaris en bracht hem dank voor de vele werkzaamheden in deze afgeloopen periode door hem verricht, waarin hij onder dank voor de opkomst deze goedgeslaagde verga dering met den Chr. groet sloot. De heer J. Pijlman, opzichter bij de gemeentewerken alhier is benoemd tot tijde lijk 1 eeraar in het bouwkundig teekenen aan de Arabachtsteeken- en rekenschool van het Dept Noordwijk der Mij. van Nijverheid. OEGSTGEEST. De „nachtbei". Het electrische veiligheidssigna.al van de N. Z. H. T. aan Rhijngeesterstraatweg, heeft de laatste dagen menigeen „in 't ootje" ge nomen. Vooral autobestuurders worden het meest de dupe. Het gebeurt n.l. den laatsten tijd meermalen, dat dit toestel niet goed werkt. Gaat er b v. een tram naar de rich ting Rijnsburg. dan wordt het toestel in werking gebracht het rijverkeer op dezen weg ten teeken gevend te moeten stop pen. Meermalen blijft dit toestel, na ver trek der tram in werking, zoodat de filé van wachtende, auto's grooter wordt. Een der laatste nachten, heeft het toestel niet minder dan twee uur achtereen door gewerkt, niettegenstaande de naöhtpolitie, VALKENBURG. Legaten. Door wijlen den heer P. de Wit is aan dei Herv. Kerk f500 vermaakt en aan de Dia conie f 100. Naar wij vernemen, kwam de gift van f 50 welke wij Vrijdag 1.1. vermeldden van buiten de gemeente. VOORSCHOTEN. Consultatiebureau voor Zuigelingen van „Het Groene Krnis". Gistermiddag had in de gymnastiekzaal van de O. L. School de opening plaats van het consultatiebureau voor zuigelingen van „Het Groene Kruis", afdeeling Voorscholen. Onder de vele aanwezigen, die aan de uitnoodiging van het bestuur hadden gehoor gegeven merkten wij op de beide wethou ders, de heeren G. Eggink Sr. en J. A. Mens, baron Schimmelpenninck v. d. Oye en jkvr. Schimmelpenninck v. d. Oye, mevr. C. Ver- nèdeKoster; jhr. mr. R. Sandberg van Boelens en echtgenoote, de heer A. P. Schram de Jong; dr. R. Birkhoff; de beide wijkzusters, zuster Barmen 't Loo en zuster Yvonne en mevr. Beckerv. Muyen. In zijn openingsrede heette de voorzitter, de heer E. Vernède allen hartelijk welkom in het bijzonder dr. J. E. Feisser, lid van bet hoofdbestuur en gen. inspecteur van het Groenp Krois dr. Elias was wegens ambtsbezigheden verhinderd alsmede dr. Clara Hompes, die het onderzoek zal leiden en de vertegenwoordigers van het gemeente bestuur. de beide wethouders en dr. R. Birkhoff. Veel kon de voorzitter over het ontstaan niet meedeelen. Gewichtige zaken ontstaan soms op gewone manieren. Aan de gunstige ligging van onze ge meente is het te danken dat een consultatie bureau kon'worden gevestigd. Op afgelegen plaatsen ten plaltelande i9 het niet gemak kelijk iemand te vinden die een speciale studie heeft gemaakt van kinderziekten. Naar aanleiding van een vraag van dr. Feisser of ter plaatse ook een consultatie bureau kwam. is het bestuur van de afdee ling bijeen gekomen en na verkregen inlich tingen werd met algemeene stemmen beslo ten tot oprichting daarvan. Door den ge meenteraad werd met algemeene stemmen deze zaal gratis ter beschikking gesteld, waarvoor spr. namens de afdeeling een har telijk woord van dank brengt. Reeds meer dere malen had spr. het genoegen de mede werking van den raad te ondervinden. Reeds drie maal werd ter plaatse een moe dercursus georganiseerd en gaarne brengt spr. hier een bijzonder woord van hulde aan mevr. Becker voor de schitterende propa ganda, waardoor de laatste cursus door zoo'n groot aantal deelneemsters werd bezocht. Ook van particuliere zijde onder vond het bestuur veel steun. Er moest iemand zijn om te helpen, deskundige hulp. Voorschriften worden gegeven en deze moe ten worden nageleefd. Namens het bestuur wordt de beide ver- eenigingen dank gebracht voor het afstaan van de wijkzuster en een woord van dank aan de beide zusters voor hunne toezegging. Spr. zal niet verder uitweiden als zijnde niet voldoende deskundig. Dr. Feisser zal den aanwezigen het doel van het consulta tiebureau nader uiteenzetten. Er zijn per sonen die vinden, dat wat in het algemeen wenschelijk is, dit voor Voorschoten nog niet is. Spr. kan dat niet begrijpen en vindt een uiteenzetting dus zeer goed. Er ie geen oogeciblik aan gedacht dat de zorg bij onze medici niet voldoende zou zijn. Er ie een andere kwestne. Juist de gezonde zuigelingen moeten hier gebracht worden, de kleine zwakke wezentjes, toe komstige mannen en vrouwen. Een der zw&arste beginselen en doeleinden van dit bureau is de zuigelingen voor ziekten te behoeden. Spr. uit ten slotte den wensch dat dit bureau zich zal mogen verheugen m de toenemende belangstelling van de moe ders en zal mogen werken tot de bevorde ring van de volksgezondheid in het alge meen en de gezondheid van de zuigelingen in het bijzonder. Namens het hoofdbestuur van het'Groene Kruis wenschte dr. Feisser de afdeeling geluk met deze stap; hij zette vervolgens uiteen het dool van dit bureau. In de laat ste jaren wordt er naar gestreefd ziekten te voorkomen vooral in groote steden. .Wij weten dat een ziekte niet in eens komt, maar dat daarvoor omstandigheden moeten zijn. Vroeger ging men niet eerder naar oen dokter of er moesten zeer ernstige aanwijzingen zijn. In de laatste jaren is dat geheel anders. Thans gaat men, wan neer men zich bedreigd waant. Wanneer de eerste symptomen worden ontdekt, wordt men verwezen naar den dokter. Met een consultatiebureau voor zuigelingen ia dit hetzelfde. Het is geen spreekuur voor zieke zuigelingen, hier komt men met ge zonde zuigelingen om ze gezond te hou den. Wanneer de eerste symptomen worden ontdekt, wat de moeder met ziet, wordt zij naar deoi huisdokter verwezen. In het bijzonder stond spr. nog stal bij de voe ding, den invloed van natuurlijke voeding vooral op lateien leeftijd, Spr. stelde het ten zeerste op prijs dat de beide wijkzus ters en de vroedvrouw hun medewerking verleenden. Een medewerking, welke een zware taak is te noemen. Nadat apr. met cijfers had aangetoond dat het sterftecijfer vaq, kinderen, behan deld op een consultatiebureau kleiner waa dan van andere kinderen en de plaatsen had vermeld in den omtrek waar de bu reaux bewezen hadden in een behoefte te voorzien eindigde hij met den wensch dat deze daad blijk mag geven van een groo- tere validiteit van de bewoners van Voor schoten. Nadat de voorzitter spr. had dank ge bracht voor zijn uitvoerige toelichting, vermeldde hij nog een ingekomen sohrijvenl van pastoor Meyer, die verhinderd was aanwezig te zijn, maar toezegging deed vaa zijn steun voor deze hoogst nuttige instel ling. Dit schrijven werd door het bestuur zeer op prijs gesteld. Nadat enkele oogenblikken was gepau zeerd en ververschingen waren aangebo den, werd het bureau in oogenschouw ge nomen. De moeders kunnen met hun zuigelingen in de verwarmde zaal wachten en door een aangebrachte afscheiding met een gordijn komt men in het consultatiebureau waar dr. Clara Hompes zitting heeft. Te beginnen met Woensdag October, wordt hier een kosteloos spreekuur ge houden van half 2 tot half 3 De kinderen worden geregeld onderzocht en gewogen, terwijl de moeders raad ontvangen omtrent voeding, kleeding, ligging enz. De kinderen kunnen bet geheelc eerste levensjaar onder toezicht blijven. Laten de moeders toon en dat zij dez« daad weten te waardeeren, tot heil van onze kleine ingezetenen. De gehouden Unie-collecte ten behoeve van de Chr. Scholen heeft in deze gemeente opgebracht f 90.23V2- De gehouden collecte voor het Roode Kruis heeft opgebracht f 93.141/2- WARMOND. Op 16 October hoopt mej. Betje Spits den dag te herdenken, dat zij gedurende 25 jaar de familie Jelgerhuis Swildens trouw en eerlijk gediend heeft. Voorzeker zal het haar dien dag niet aan belangstel-» ling ontbreken. ZOETERWOUDE. Gisteravond, omstreeks halfzes, had alhier op den Rijndijk een vrjj ernstige bot sing plaats tusschen een auto en een motor rijwiel. De heer K., uit Bodegraven, kwam in een rustig tempo met zjjn Fordjé tanga den Rijndijk naar LeUlen; zqn echtgenoote bij hem in de auto. /{Jit de richting Leidon kwam een militair per motorrijwiel. Hg reed geheel links van den weg en zag blijkbaar niet, dat de Ford hem naderde. De heer K., die geheel/rechts van den weg reed, gaf signalen, doch de militair merkte dit niet op en refd in volle vaart tegen de auto op. Het rechtervoorwiel lag naast de auto. De militair, G., uit Alphen, ging met zijn motor over 4en kop en liep vrij ernstige verwon dt gefh op. Hij is per auto naar zijn woning i-erd. De heer K. en zijn echtgenoote l) amen geen letsel. Door het „Motor* huiö' werd de auto weggesleept

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9