ANEKDOTES. Drietal zusjes van Iterson ik meen dat het raadsel er al eens in stond, ik zal het nakijken. Leo en Mina Kampenhout jullie mogen meedoen, mij Tante noemen en zorgen dat je brief Maandagsmorgens op, het bureau Leidsch Dagblad is. Zeek maar van de raad sels 4, die je het gemakkelijkst vindt, en schrijf daarvan de oplossingen. Henk Hering dat was heel begrijpelijk dat iedereen al vol was over het feest van 3 October. Ben jij 's avonds ook gaan feest vieren Cisca v. Dam je wensch is vervuld ge worden, hè het was Maandags prachtig weer, heb jij ook veel plezier gehad? Wim Oppelaar ik miste je wel al eenige weken, zoo had je een zwerende vinger? aan welke hand? is het nu beter? Drietal Mulder ja zeker miste ik jullie al een poos. Gaan jullie nu weer trouw mee doen? het worden nu ook al avonden om gezellig binnen te zitten met elkaar. Hoe veel konijnen hebben jullie nu? "Wim v. Schalk zoo is Bram je vriend? gezellig hoor om dan om beurten bij elkaar op visite te gaan en samen te spelen. Los sen jullie ook samen de raadsels op? Annie de 1'EcIuse heb je gezien dat ik nu in Leiden ben, dan heb je antwoord op je vraag. Groetjes terug voor Hennie die zoo netjes onder je brief schreef. Michela en Lena de Vleeshouwer, ja Zondag stormde het in Den Haag ook vree- selijk en was ik al bang voor 3 October, maar gelukkig was het Maandag prachtig. Waren jullie ook 's avonds op het Schut tersveld Matlhijs en Abram v. Wijk ja hoor het heeft mij ook ontzettend gespeten dat ik de optpc.ht niet heb kunnen zien, iedereen roept er over dal alles zoo heel mooi was. Ali v. Egmond ben je 's avonds nog met Jo naar het Schuttersveld gegaan, en wat hebben jullie al zoo gedaan. Geertruida Kerkvliet je anecdote is heel grappig, die zal ik later ötellig eens plaatsen. Heb je ook flink feest ge vierd? Kees v. d. Burg, dat raadsel heeft er al eens ingestaan. Paulus v. d. Burg, wat jammer dat je kanarie dood is. Hoe zou het zijn gekomen? Had je er twee? Heb je er dus nu nog een over? Gootje Poldervaart, ja juist doordat ik zooveel hoofdpijn heb de laatste maanden, kon het er niet van komen dat ik de 3-Oc- toberfeesten kwam bijwonen. Willy Horst, zeker ken ik dat boek, ik vind het heel mooi. Hoe is het met je kleine poes? Hier is in huis een hondje en een poes en die kunnen heerlijk samen stoeien. Herman Zaalberg, zoo dus jij moest er *s morgens vroeg al bij zijn op 3 October. Het trof uitstekend hè, dat het den heelen dag droog mooi weer was en veel zonne schijn. Heb jij het vuurwerk ook nog kun nen zien? Gerharda en Christiaan Eggink, ik zal al het nieuwe wat jullie stuurde, bij mijn voorraad leggen. Houdt je zooveel van Fransch? Ik ook hoor. Ik vind dat wel een bekenden Leidschen naam, maar weet niet precies of ik deze familie ook ken. Joop Aalbersberg, dank voor al je raad sels. die ik later stellig eens zal plaatsen, ik heb nu weer allerlei in voorraad. Veel plezier gehad met de feesten? Annie en Pietje Jongeleen, het was Maan dag zeker veel beter op het Schuttersveld, want toen was het den geheelen dag droog geweest en had men immers gezorgd, dat het er droger was. Zijn jullie er Zaterdags en Maandags heen geweest? Jopie v d. Bel. als je eens zag, hoe vree- selijk veel papieren ik altijd heb liggen met raadsels en anecdotes. Ik krijg altijd zoo veel toegezonden, en dat moet ik dan eerst allemaal nalezen en uitzoeken Ik kan on mogelijk alles dadelijk een beurt geven, wees dus gerust. Toos de la Bi je, ja dat weet ik wel dat in Leiden op 3 October overal vacantie is, zoo dat iedereen kan deelnemen aan de feesten. Vertel mij maar of jij ook veel hebt ge noten Beppie Bots, ik heb den titel van je prijs dikwijls gehoord, maar ik heb het boek nooit zelf gelezen. Zoo, ben je Zaterdags al gaan feestvieren. Nel ie en Lena Oostveen, wel ja schrijf maar om beurten. Hè, dat was jammer dat Dinsdag N.'s school niet ook een uur later begon, zoodat je ook lekker kon uitslapen. Hebben jullie het ook goed naar je zin ge had met de feesten? Veel gezien? Greta de Vries, je vraagt of ik wel weer in Leiden was; ik heb er vele jaren ge woond, de eerste 24 jaar van mijn leven, en ik kom er nog ieder jaar Iogeeren. Nelly v. d. Voet. ja hoor, ik hoorde altijd wel over je door Mina toen je ziek was. Ge lukkig dat je nu weer zooveel beter bent da je eens even op mag zitten, dat is toch al een mooie vooruitgang. Zorg maar dat de weegschaal iedere 14 dagen vermeldt dat je bent aangekomen. Van harte het beste. Drietal van Woudenberg, je behoeft heusch niet altijd alle drie er bij te schrij ven. Wie van de drie lust heeft, schrijft er dan een lettertje bij. Neen hoor, ik ben nu niet in mijn eigen huis. kijk maar onder de raadsels wat daar staat Katalin Komlos (kinderziekenhuis), har- lelijk dank voor je brief en handwerkje. Ik hoop spoedig bij je te komen. Als er geen verhindering komt, dan kom ik Zaterdag middag 8 October. Allen hartelijk gegroet tot de volgende week. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: L De letter e. 2. In Panama. 3. Levertraan. 4. Eduard. 6. Een appeL 6. Omdat een zwarte kip wel witte eieren kan leggen, en een witte kip geen zwarte eieren. 7. Een koffieboon. 8. Vingerhoed. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Wiesje Vis. Heiltje Vis, Nelly Eükelen- boom. Jan Wassenaar. Eempien Wassenaar. Jootje Kouw. Didi Kouw. Neelie de Best. Marietje de Best. Abraham van den Akker. Alberdina van den Akker. Teunia van den Akker. Jan de Blanken Annie de Blan ken. Mientje van Riessen Nettie van Ries sen. Kees Boer Agatha Braat. Jo Nagte- gaal. Ah Erades. Daan Baars. Herman. Zaalberg. Joop Aalbersberg. Cootje Pol dervaart. Kees van den Burg. Paulus Jo hannes van den Burg. Willy Horst. Koos Ruygrok. Sander Ruygrok. Geertruida Kerkvliet. Piet Nieboer. Jo van der Meer. Ali van Egmond. Matthijs van Wijk. Abram van Wijk. Cor Broers. Jacobus Favier. Ger harda Eggink. Christiaan Eggink. Michela de Vleeshouwer. Lena de Vleeshouwer. Annie de FEcluse. Gerardus Hendrik den Haan. Anna van Woudenberg. Jantje van Woudenberg. Gerarda van Woudenberg. Wim van Schaik. Hannie Mieloo. Bertha Mulder. Lucas Mulder. Jacoba Mulder. Wim Oppelaar, Cisca van Dam Jopie van. der Bel. Jacobus Brouwer. Nelly van der Voet. Clasina Ciggaar. Henny Hulsbergen Hen- ning. Henk Hering. Adri (zonder achter naam er bij). Maria van Iterson. Bertha van Iterson. Rika van Iterson. Wim van den Ham. Cor van den Ham. Henk Boom. Tilly Mens. Toos de la Bije. Marie Tego- laar. Nelie Oostveen. Lena Oostveen. Lies Hagoort. Nel Ragoort. Louis de Hertogh. Corrie de Hertogh. Johan Mulder. Frede- rik Mulder. Hendrik Mulder Herman Key. Willy do Neys. Cobus Flippo. Jan Cafe. Annie Jongeleen Pietje Jongeleen. Ploni van der Meer. Jannv van der Kamp. Jan Evers. Otto Crabbendam. Gerardus Hen drik den Haan. Mietje van Leeuwen. Suze van Leeuwen. Beppie Bots. Louise Planje. Beppie Planje. Greta de Vries. Annie Ba- velaar. Dirkje Hopman. Letty Schade. Aart van de Nadort (2 brieven). Bram Lin- schooten. Pion ia Smits. Katalin Komlos (uit naam van alle kinderen uit het Kin derziekenhuis)» RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I Ingezonden door N. N. Ik kom onverwachts, sterf onmiddellijk na mijn geboorte, en na mij komt iets dat vreeselijk veel lawaai maakt. IL Ingezonden door Bram Lïnschoten. Bij welke bloemen zou het niet geluk-t ken, als we probeerden om ze te plukken?. IIL Ingezonden door Willy Raadsen. Ais 1, 2, 3 een verkorte jongensnaam is, en 3, 4, 5, 6, 7 een ijzeren stok dan is 1, 2, 3. 4, 5, 6, 7 de volledige jongensnaam waarvan 1, 2, 3 de verkorting is IV. Ingezonden door Beppie Bots. Ik leer u de waarde van den tijd kennen. Keer mij om, dan kunt ge in mij verdrinken. V. Ingezonden door Nelly Eikelenboom. Maak uit de volgende lettergrepen aaal, ad, bel, bes, fon. fa, fa, mi, rend, rood, raai, ga, so, vonk, no, tein. lo. een groot meubelstuk. 2o. een groots roofvogel, 3o. een springbron, 4o. een ver haaltje waarin de dieren spreken, 5o. eens besmettelijk© ziekte, 6o. een heel hooge rang bij de vloot, 7o. een klein vruchtje, 8o. een lekkernij. Zet die 8 woorden onder elkaar, zoodat de beginletters eene specerij vormen. VL Ingezonden door Catrien Fallaux. Welke bakker eet zijn eigen gebak nooit op? VII. Ingezonden door Henk v. Stalen. Men bergt van alles in mij op en trekt mij uit en in. Ook hoort men mij wel zingen. Wat ben ik? De volgende week ben ik in Leiden, Hooge Rijndijk 15. Willen allen die de brie ven over de post zenden, ze daarheen sturen. Ingezonden door Annio en Tine Epskamp. Juffrouw Snib: „Denk eens aan, juffrouw Rechtuit zei mij, dat ik een boosaardige Lastert-ong ben." Juffrouw Brom: „Mijn hemel wie zou dat mensch zoo goed hebben ingelicht Ingezonden door Ploni v. d. Meer. Conducteur tegen een boer die heel lang zaam aan komt kuieren„Zeg moet je mee, haast je wat, de trein vertrekt." Boer: „Er is niets geen haast bij, want ik heb een kaartje." Ingezonden door Coba en Maartje Haasnoot. Meester: „Wat worden kleine kinderen sis ze veel Molenaar's kindermeel eten!" Karei„Meelig, meester.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 20