Oma's Verjaardag. Van Alles Wat. Ons Portret. CORRESPONDENTIE. mei een duizeling wekkende vaart naar be neden te duwen, waar hij dan met een ge scheurd jasje terechtkwam in een boom. op een telegraafpaal, of het haantje van den toren tot halsgarneering diende Soms viel hij zelfs heelemaal op den grond in de modder of een plas. maar hoe verschillend zijn einde ook was. droevig was het altiid en dat kon September den Wind, die toch anders zijn vriend was. maar niet vergeven De Wind had dan later altijd spijt en wilde het weer goedmaken. Met kracht blies hij in de kastanjeboomen en de kastanjes vlogen in het rond! Sentember raapte ze vlug op, bewaarde ze thuis bij sigaren kistjes vol en maakte er lange paardentoo- men van Hij vergaf het zijn ouden vriend Wind dan maar. dat hij zijn mooien vlieger 200 bedorven had. Je kunt toch ook niet altijd boos blijven I door C. H. Al weken van te voren hadden Mientje en Kees Kroesen, Fietje van den Helm en de drie broertjes: Gé, Piet en Frits de Hoog zich op den 16den September verheugd. Die dag toch was met groote letters in hun aller geheugen gegrift: Oma's verjaardag. De meisjes hadden handwerkjes gemaakt, Kees Kroesen iets op zijn viool en de ge broeders de Hoog een klein comediestukje ingestudeerd. 's Morgens 't was gelukkig Zondag mochten de kinderen Oma gaan gelukwen- schen en hun geheimen verloonen. Oma en Opa vonden die natuurlijk wM aardig 's Middags kwamen alle kinderen en klein kinderen eten. De laatsten hadden hun eigen tafel in de serre, zoo heelemaal zon der groote menschen er bij Ze kregen ook niet wat er overbleef van de groote-men- schen-tafel. nee, alles kwam apart voor hen en bij 't dessert was er voor elk een puddinkie Oma had juist zes vormen: een kip .een hond en een poes, een appel, een peer en een réuzen-aardbei. Gezellig zat het zestal in de serre aan de keurig met bloemen versierde tafel en zes kleine mondjes waren ijverig in de weer met babbelen en met eten. Fietje van den Helm een verwend eenig kindje had het hoogste woord. Zii moest gewoon lijk haar zin hebben en was ook nu weer Kpan zitten, waar zij verkoos. De anderen lachten wel eens om haar en lieten haar maar bazen". Dat waren ze zoo gewToon. Aan het dessert vroeg Oma. of Kees nog eens zijn stukje wilde spelen. En toen dit afgcloopen was, vroeg Opa, of de drie de Hoogjes hun comediestukje nog eens wilden opvoeren. Fietje was niets in haar schik. Van haar werd niet de minste notitie genomen. Dat Mientje Kroesen in hetzelfde geval ver keerde. kwam niet bij het kleine, zelfzuch tige ding op. Haar haan kraaide geen ko ning, niemand lette zelfs op haar en daar om was ze boos, erg boos en zat maar in zichzelf te mokken. Dat Fietje het verdere gedeelte van den avond zoo stil en nukkig was. viel den anderen weinig op Ze hadden ook veel te veel plezier om op ..juffrouw Zuurpruim" zooals ze haar wel eens noemden te letten. Och, och, wat had dat domme Fietje een verdriet! En waarom eigenlijk? Er was toch niets gebeurd en achteraf gezet was zij vol strekt niet; dat zouden Opa en Oma ook nooit doen. Hiervan gaf zij zich echter geen rekenschap en toen op het einde van den avond één der neefjes tóch op haar lette en haar ..juffrouw Zuurpruim" noemde, barstte zij in tranen los. Oma nam haar toen even apart, lieve Oma, die alles weer goed maakte en haar deed inzien, hoe verkeerd ze was geweest en hoe ze haar best moest doen wat meer op Mientje te gelijken. Van haar hield iedereen evenveel en Fietje moest probee- ren even onzelfzuchtig te worden. Dit nam Fietje zich ernstig voor en zoo eindigde Oma's verjaardag dus ook voor haar gelukkig nog heel goed en prettig. Een goedkoop Nachtlichtje Wanneer je eens een bijzonder grooten eikel kunt machtig worden, moet je dien schillen en met verscheiden gaatjes door boren. Middendoor steek je dan een met olie doortrokken pit en laat den eikel ver volgens in een kommetje water drijven. Steek nu de pit aan en je hebt een goedkoop nachtlichtje Een appel te verdeelen zonder de schil stuk te snijden. Neem een fijne naald en doe daar een taaien draad in. Steek die door den appel heen en wel zoo. dat de draad van binnen bijna langs de schil loopt. Dus moet er slechts een kleinen steek gemaakt worden. Het begin van den tweeden steek moet juist het gaatje zijn, waar de naald bij den eer sten steek uitkram, zoodat met den twee den steek, de d*aad een eindje verder langs tie b.innenzij der schil gaat. Zoo wérkt men voort, totdat de draad den geheelen appel rondgewerkt is en weer in het gaatje uit komt, waar men begonnen is en uit welk gaatje men een gedeelte van den draad heeft laten hangen. Nu begint men den draad langzaam aan beide einden in te trekken, waardoor men den appel tot op het klokhuis doorsnijdt, zonder dal de schil doorgesneden wordt Wil men meer stuk ken hebben, dan herhaalt men deze behan deling in een andere richting en begint men ou een andere plaats. door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Wij laten ons portretje maken, Ik en mijn liev'lingspopje Gré, Moes wil het dan aan Oma zenden, Die woont ver weg heel over zee! Hoe lief staat Greetje 't blauwe jurkje, Heel netjes kamde ik haar haar En i k dacht, dat 'k haar wel wat pijn deev*, Maar z ij was zoet en lachte maar. Ik wou mijn nieuwe zijden jurk en De schoenen met de gespen aan. Maar Moeder zei: Het liefst ziet Oma Je heel gewoon op 't kiekje staan. En Moes beloofde mij een koekje, Als ik heel even rustig stond. Klein Greetje, als jij stil blijft zitten, Krijg jij een kusje op je mond! Wat een prachtig weer op 3 October hoe heerlijk voor allen die konden fepstvieren. Het speet mij heel erg er niet ook bij te kun nen zijn, maar het kon dit jaar heusch niet Als jullie dit lezen, logepr ik in.Leiden zooals je onder de raadsels ziet. maar het zal er om vele redenen ditmaal niet van kunnen komen, dat ik bezoekjes breng bij mijne raadseljeugd Als ik alleen even naar het kinderziekenhuis zal kunnen gaan. zal nie mand daarvan jaloersch zijn. want niet waar. zieken hehbpn een streepje voor. vin den jullie dat nok niet? Ik kreeg wel een flinke massa brieven, kijk maar eens wat vele namen bij het lijstje der goede oplossingen maar ik kon toch mer ken dat zeer velen al de feeststemming in zich hadden en daardoor ge<m zin hadden er een langen brief bij te schrijven. Nu dat be grijp ik o zoo goed Wiesje en «Hciltje Vis wat kwam jullie brief vreeselijk vroeg maar dat kwam ook, omdat jullie toen Zaterdag uil mochten naar Sassenluim. Ik ben erg benieuwd of het vuurwerk Zaterdag daar is doorgegaan want het was hier heel tTg slecht weer Ik begrijp dat kleine Miesje hel heerlijk vindt als ze met haar moeder mee mag gaan in die auto. Jan en Eempien Wassenaar prettig hoor dat jullie zoo graag nu naar Noordwijk naar school gaat. Jootje en Didi Kouw o. dus allebei al v>p zangles en J ook al op pianoles Hebben jul lie in de draaimolen gezeten .net 3-October- feest? Neelie en Marietje de Best dat was zeker een heerlijk dagje toen met de auto naar Scheveningen. Nelly Eikelenboom ik hoop dat je den ver jaardag van je vader vroob^k hebt gevierd en dat het handwerk nog op 'ijd klaar is ge komen. was je vader er blij mee? Drietal van den Akkpr zoo hebben jullie jonge konijntjes, leuk hé Wip zoret er altijd voor de koniinen is dat Tpunis? Jan en Annie de Blanken wel neen dat is niets erg als je eens een week overslaat Kees Boer je briefkaart kwam nog heel mooi op tijd hoor Je bent toch hoop ik. niet Mientje' en Nettie van Riessen hoe vreese lijk iammer dat Micn',rt ongpsfeld was, zoo dat jullie niet naar Leiden hebt kunnen gaan naar de feesten en Nettie dacht zeker: allebei uit of allebei thuis, dat is heel aardig van je. Agatha Braat en Jo Nagtegaal prettig Jat jullie ajlebei bent verhoogd op school Is Agatha weer beter? Zijn jullie niet naar de 3-Octoberfeesten geweest? Louise en Bepnie Planje nu jullie zult ook wel genoten hebben van het feest Zooals je ziet. ben ik al in Leiden gelogeerd. Bram Linschooten hrh je lekker kunnen uitslapen nadat je 3-Octoberfeesl had ge vierd. ging je laat naar bed Jan Evers heel naar voor je dat je moe der ziek was en je daardoor niet naar het feest hebt kunnen gaan. Ik hoop dat je moe der nu weer beter is Heb je de optocht toch nog wel gezien op den Witte-Singel Suze en Mietje van Leeuwen zijn jullie zusjes? Je mag mij natuurlijk Tante noe men Ploni v. d. Meer wat een massa raadsels stuurde je mij deze keer. ik zal ze bewaren en er telkens wat van gebruiken. Plonia Smits je schreef niet in welk zie kenhuis je was. Als je in het kinderzieken huis Rijnsburgerweg bent, dan zal ik je zeker ook zien als ik daar kom. Ik wensch je van harte beterschap, ze zullen je mis schien deze kindercourant wel brengen Frederik Mulder je raadsel gaat bij den voorraad, dien ik nog heb liggen. Louis en Corrie de Hertogh. ja hooi het heeft mij ook erg gespeten, dat ik de feesten niet kon bijwonen, maar dit jaar kon ik het niet doen Marie Tegelaar, prettig voor je dat je het zoo echt naar je zin hebt op die handwerk- school. heb je al iets voor je zeil genaaid? Tiely Mens je mag wel meer raadsels op lossen. maar 4 goede oplossingen is vol doende om vermeld te worden. Henk Boom ga maar trouw meedoen als je het zoo prettig vindt.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 19