Onze Foto-Wedstrijd. 68"° JAARGANG WOENSDAG 5 OCTOBER 1927 No. 20723 LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIÊN: 30 Cts. per regel. - Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. - Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. ƒ0.18 ,0.18 Oit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. De jury heeft uitspraak gedaande uitslag van onzen vacantie-fotowedstrijd is vastgesteld Alvorens wij hieronder de bekroningen laten volgen, zij het ons vergund in alle bescheidenheid te mogen opmerken, dat de door ons Blad georganiseerde fotowedstrijd in alle opzichten een succes is geweest. Dat blijkt in de eerslp plaats uit het aantal inzendingen, dat de honderd verre overschreed, en komt voorts tot uiting in de talrijke schriftelijke blijken van waar deering, welke wij van de zijde der inzen ders mochten ontvangen. Aan allen, die daartoe medewerkten, brengen wij onzen welgemeenden dank, niet het minst aan de juA bestaande uit mej. I. Herfst en de neeren i'r. A. M. Overeynder en dr. W. H. van Seters, be- stuursleden_ van de Leidsche Amateur-Fo- lografenvereeniging, die hun taak met groote nauwgezetheid en op strikt onpartijdige wijze hebben vervuld. De inzendingen wer den door ons in volgorde van ontvangst doorloopend genummerd en nadat de ge sloten enveloppen inhoudende de namen der inzenders(-sters) daarvan waren gescheiden, ter beoordeeling aan de jury voorgelegd. Het rapport van de jury luidt als volgt: De Jury, samengesteld uit: mej. I. HERFST, ir. A. M. OVEREYNDER, dr. W. H VAN SETERS, is bij haar beoordeeling aldus tei werk gegaan: De beoordeelingscijfers loopen van 110. Elke foto werd driemaal beoordeeld, le. naar het onderwerp: 2e. naar de composi tie (plaatsing der hoofdmotieven in het beeldveld); 3e. naar de techniek (ontwik keling, belichting, keuze papier, opzetten, afwerking), Voor elke rubriek werd een cijfer toegekend, en wel door elk jurylid afzonderlijk. Ten slotte werd het gemid delde van alle gevonden waarden voor elke inzending bepaald. De elf inzendingen met het oogst aantal punten zijn in volgorde geplaatst: de num mers 66. 28, 93, 36.' 110, 65, 75, 79, 35, 44 en 23. Het gemiddelde peil der inzendingen was bevredigend te noemen, al kan niet ontkend worden, dat het werk der eerste twee in zenders opvallend boven dat der overigen uitstak, voornamelijk door de artistieke kwaliteiten. In veler werk was de opgave „Vncnnlie-opnamen" niet voldoende uit gedrukt. Namens de Jury: (w.g.) W. H. VAN SETERS, Secretaris. De bekroningen werden aldus vastgesteld: le prijs: motto „Mies", de "heer D. B. Binnekamp Jr., Haarlemmerweg 1-1 Leiden. 2e prijs: motto ..Nar", de heer J. W. Smit, Kaslanjekade 10, Leiden. 3e prijs: motto „Norge", de heer C. J. M. van Oerle, Rijnsburgerweg 46. Leiden. 4e prijs: motto „Oud en Jong", de heer T. Btfnte, Formosastraat 1. Leiden. 5e prijs: motto „No gains without pains", de heer A. J. M. van Dijk Azn., Rijnsbur gerweg 37. Leiden. 6e prijs: motto ..Zonnebloem". Mevr. M. C. VermeulenWarnaar, Kanaalstr 4, Leiden. 7e prijs: motto „Net gered", de heer C. Ritman, Stecnschuur 11, Leiden. 8e prijs: motto „Rolfilm". de heer J. Vei- meu'en, Kanaalstraat 4, Leiden. 9e prijs: motto „Jan Pietersz. Coen", mej Nita van Krimpen, Zocterw. Singe] 88, Leiden 10e prijs: motto „Good Luck", de heer F. Boom, De Kempenaerstraat 99. Oegst- geest. 11e prijs: motto „Albiniana", dc heer D. Arlman Jr., Hoorn 66, Alphen a. d. Rijn. Morgen zullen wij nader mededeelen, wanneer de prijzen aan onze Bureaux kun nen worden afgehaald, etc. STADSNIEUWS. STAATSRECHTSWETENSCHAP, SOCIOLOGIE EN RECHTSPEILOSOPHIE. Hedenmiddag heeft prof. mr. R. Kranen burg. benoemd tot hoogleeraar in het Staatsrecht aan de Rijks-universiteit alhier, dit ambt aanvaard met een oratie in het Groot-Auditorium over bovengenoemd on derwerp. Spr ving aan met op te merken, dat de slaatsrechtswelenschap in meerdere opzich ten in een belangwekkend ontwikkelings stadium verkeert, speciaal ook wat haar verhouding tot andere takken van weten schappelijk onderzoek aangaat Haar zelf standigheid en haar beteekenis tegenover andere juridische vakken zijn grooter ge worden. Aan den anderen kant wordt in de mo derne litteratuur in steeds sterkere mate de invloed van een nog jongeren tak van on derzoek merkbaar, van de sociologie. Nu is het ontstaan van contact tusschen staats rechtswetenschap en sociologie, volgens spr zeer begrijpelijk, waar de sociologie zich bezig houdt met het onderzoek der ver schijnselen der groepsvorming en groeps- functioneering als zoodanig, daar is duide lijk, dat zij ook met den staat en met de ordening der bevoegdheden en verplicht.n- gen van de leden van dit specifieke groeps verband le maken heeft. Omgekeerd wordt de Slaatsrechtswelenschap harerzijds door den stand van haar onderzoek wel gedwon gen de verschijnselen van de groepsvor ming als zoodanig te bestudeeren. Zij komt met haar eigen dogmatiek niet uit. Spr. lichtte dit toe met een uiteenzetting van het probleem van het toetsingsrecht des rechters voor de grondwettigheid der wet ten, dat tegenwoordig in de buitenlandsche. speciaal in de Duitsche litteratuur, weer aan de orde is gesteld. Met voorbeelden toonde spr. aan hoe tegenstrijdig de over tuigingen dikwijls zijn en niemand koestert den geringsten twijfel aan de dogmatische juistheid van zijn conclusie Dit nu is te verklaren, naar spr. opmerkt, uit de om standigheid, dat de Staatsrechterlijke dog matiek, opgetrokken op de leerstelling der volkssouvereiniteit en der scheiding van machten, voor beide systemen ruimte laat. De vraag: wat is nu eigenlijk het volk? wordt door Staatsrechterlijke dogmatie niet opgelost Ook de trias-theorie kan geen op lossing geven. De verschillende uitkomsten der Staats- rechterlijke-dogmalische redeneeringen zijn slechts te begrijpen, wanneer ook psycho logische en sociale factoren in rekening worden gebracht. Het probleem: „wat is nu eigenlijk een volk?" wordt om nog meer dere redenen voor de tegenwoordige Staats wetenschap van overwegend belang. Dit is met name het geval door het meer en meer doordringen van het nationaliteiten-begin sel. Met de omschrijving van een ,volk" als: een in één Staatsverband geordende, onder één regeering staande menschengroep komt de moderne Staatswetenschap niet meer uit. De drie elementen van den Staat in de dogmatische handboeken vooropgesteld: overheid, gebied, volk, veroorzaakt ons zeide spr. tegenwoordig het meeste hoofd breken. In zekeren zin is de verhouding na de ordening van het Europeesche Statenstelsel op het Weener-congres omgekeerd Niet het orgaan-systeem is is meer het criterium voor een volk, maar het „volk" is maat staf vóór, moet grondslag zijn voor het orgaansysteem, dat daarnaar is te regelen. Het groote tusschenslaatsche verband van dezen tijd heet. Volkenbond. En bij de ordening van het Staten-systeem na den wereldoorlog heeft men het nationaliteiten beginsel als de leidende gedachte aanvaard. De verhoudingen zijn in een eeuw vol komen veranderd. Niet meer voorwerp van beheersching door dynastieke of andeTG machthebbers zijn de volken, het zijn inte gendeel de doelstellingen, de strevingen der volken, die als criterium voor de Staatsvor ming worden aangenomen. Maar daarmede ziet de wetenschap zich voor de vraag ge steld' ..wat is dan eigenlijk het volk?" Het zijn de gemeenschappelijke lotgeval len, gemeenschappelijk gedragen leed. ge meenschappelijk ondervonden vreugde, ge zamenlijke groote daden, gezamenlijke diepe ellende, m a. w. gezamenlijk diep in de ziel gegrifte historische herinneringen, die het bewustzijn van als geordende groep te zamen te behooren, wekken, hetwelk meer en meer als criterium voor het bestaan van een volk wordt aangenomen Éénheid van afstamming en ras. éénheid van geloof, éénheid van taak kunnen alleen als factoren worden beschouwd, die voor het ontstaan van een natie een gunstige praedispositie opleveren. Een „volk" is er eerst wanneer de gemeenschappelijke factoren het be wustzijn van als geordende groep te zamen te behooren, de bewuste wil om de orde ningen -voor zijn toekomstig leven te zamen le bepalen, hebben doen ontstaan. Het kenmerkende van een „volk", zoo als dat tegenwoordig alssubstraat van Staatsrechterlijke ordening wordt erkend, is toch dit- dat de volksgenoolen in het algemeen zich bewust zijn. hiervan, dat zij zich als groep zelfstandig de wet willen laten stellen en bezwaar ertegen hebben, om in een nauw verband onder één orgaan- systeem met een andere menschengroep te leven. Spr. illustreerde deze stelling met feiten en concludeerde, dat volksvorming alzoo in laatste instantie een collectief psycholo gisch verschijnsel is, zoodat ook hier weer een eng verband blijkt te bestaan tusschen Staalsrechtswetenschap en sociologie. Wij staan hier, volgens spr., voor het merkwaardige feit. dat een als afzonderlijke tak van oudere wetenschap in een jongere als 't ware ingroeit, vertakkingen daarheen uitzendt, waarmee de wenschelijkheid van nadere oriënteering over het wederzijdsche arbeidsveld ontstaat. De indeeling der takken van wetenschap pelijk onderzoek is nu eenmaal niet de in deeling naar probleem complexen, wat spr nader uiteenzette, waaruit hij liet volgen, dat er geen reden is tot onderscheiden van een „sociologisch" en een juridisch Staats- begrip; geen reden ook om den Staat met de rechtsorde te identificeeren. Er is ver band tusschen Staat en recht, geen identi teit. Zoo wordt, naar spr. opmerkte, de Staats rechtswetenschap in haar tegenwoordig ont wikkelingsstadium als vanzelf gebracht tot rechlsphilosophische en kennis theoretische bezinning. Het was met name het werk van spr.'s voorganger, op dezen leerstoel vooral, dat hiertoe moest leiden. Krabbe heeft toch de theorie der Staatssouvereini- teit aan een vernietigende kritiek onder worpen. Dat Krabbe's boek veel besproken werd is begrijpelijk. Men moest nu de geldende Staatstheorelische beschouwingen en ook de daarop gebaseerde dogmatische gevolg trekkingen herzien De innerlijke tegenstrij digheid was te duidelijk aangetoond. Dat het veel bestreden werd, is, volgens spr., al evenmin te verwonderen. Zijne be schouwingen laten ir^erdaad ruimte voor vragen en bedenkingen, zooals spr nader uiteenzette. Maar hij heeft met forsche hand een nieuwen weg opengehakt, en deze voert in zijn meeste vertakkingen op rechts- philosophisch terrein. De taak der Staatsrechtswetenschap is, volgens spr., door dit alles niet gemakke lijker geworden, omdat men tegenover deze uitbreiding van arbeidsveld toch niet de wetten- en tekstenstudie kan laten liggen. De wetten en teksten vormen het eerst ge geven materiaal, waarmede moet worden gewerkt en ook van de dogmatiek kunnen we een dankbaar gebruik maken, zeide spr. Laten wij bedenken, aldus besloot spr., dat onze groote voorgangers, een Montes quieu. een machiavelli en een Arislotales geen scheiding maakten tusschen, wat wij nu Staatsrechterlijke en collectief psycholo gische beschouwingen zouden noemen en dat daarom in de Staatsrechtsdogmatiok heel wat collectieve psychologie litg verbor gen. Wij moeten van dè geordende ruwe imporie trachten te komen tot met bewust heid van doel en middelen, dus met strenge m e t h od e verwerkte kennis Dat stelt ons-soms voor de noodzakelijkheid om zelf een onderzoek ter hand te nemen, dat op de grensgebieden ligt Ook dat moet aldus eindigde spr. zijn eigenlijke rede worden aanvaard; het einddoel eischt het en is het waard. Hierop volgden eenige toespraken tot curatoren, hoogleeraren, speciaal der juridi sche faculteit, tot zijn ambtgenooten cn vrienden uit Amsterdam en tot de dames en heeren studenten. HET ACADEMISCH ZIEKENHUIS. Is de koel-installatie aan een bnitenlandsche firma opgedragen? Door den heer Kortenhorst zijn aan den Minister van Financiën de volgende vragen gesteld: I. Kan de Minister mededeelen, of het maken van de koel-installatie in het Rijks ziekenhuis te Leiden aan de buitenlandsche industrie is opgedragen? II Bij bevestigende beantwoording dezer vraag: kan de Minister mededeelen, waarom deze bestelling niet aan de Nederlandsche industrie is gegund? GEGROND VERKLAARD BEROEP. Gedep Staten van Zuid-Holland hebben gegrond verklaard hel beroep van de Geref. Schoolvereniging alhier, ingesteld tegen het Raadsbesluit van de gemeente van 30 Mei j 1waarbij aan dat schoolbestuur op grond van art. 100 der Lager Onderwijswet 1920 over het jaar 1925 een vergoeding uit de gemeentekas is verleend voor de bijzon dere school voor gewoon lager onderwijs aan de Hooglandsche Kerkgracht 20a al hier, ten bedrage van f 1051.40 en zij heb ben het bedrag der vergoeding vastgesteld op f 1893.07. DE WINKELWEEK. In de Graanbeurs heelt gisteravond de uitreiking plaats gehad van de door het pu bliek voor zijn beoordeeling der étalages ge durende de winkelweek behaalde prijzen. De voorzitter der winkelweek-commissie, de heer Simonis sprak een kort woord ter inleiding, waarin hij de gelukkige winnaars en winnaressen feliciteerde met de door hen behaalde prijzen en hun dankte voor de vele moeiten, die zij zich getroost hadden om ook dit gedeelte van het winkelweek-programma naar wensch te doen slagen Daarna werd overgegaan tot de uitreiking der prijzen, waarbij de keuze werd overgelaten aan de winnaars in de volgorde, waarin de prijzen werden gewonnen. De volledige lijst der winnaars luidt als volgt: J. Braxhoven. Henk Rijk. J. S. Timmer mans. W Momberg. M. v. d Velde. F. Th. Dove. S. Prins. J. Stikkelman. H. VeTlind. Mina Oudshoorn. F J Hollebeek. J Jansen. J J N Oosten. P Franken H. van Weizen, J M Rodenburg—van Rombhrg, J Pevirelle. M. Smittenaar J. J. Buys. J. F Kortekaas P J. v d. Zanden. J Wenning. C. van Vre- dendaal—den Heeten. N. Kamerling, mevr. Hotze. J. Roodenburg. C E. Linkenaar. W. Delmeer W K Brussel, mej Delmeer. J. Platteel G J van der Kamp. J G Stikkel- man. C. Sira. P v. d Velden. ReyeT Vos. F. de Haas, Chr. Stikkelman. N. Bredeveld, S. j Platteel. P. Belt. J. Alkemade. D. Bergsma, J. Slegtenhorst. A. J. v. HensbeTgen. P. Bieg- straten. G. v. d. Hoorn. mej. A. Bergsma van Resteren, mej. G de Tombe. mej. N. v. d. Boschde Jong, A. G. Kok. A. Verlind. P. van Meygaarden, Nelly Krol. M. Jutte. C. J. v. Itterson. F Bredeveld. J. S. Vies. J. W. Thoolen. K Kortekaas. H Simonis Jr.. W. Pieterse. A Thorbecke, D Erades. mej. Ket- tenisArnoldus. mej G Schneider. J. Ver lind, L. Yntema. L. B. Mayer, mej. Jac. Vijl- brief. Jur. lansen. Jac. Krol, mej. Duiverman J. Schouten. J. Bonnet, J Ju. J. Tuithof, W. v. d. Berg. A. Tisseur. E. Oostendorp. A. W. Hoogervorst. S Verbeek. J. Duffels, mej. D. v. d. Henst, D. O. Oudshoorn, M. v. d. Berg, A. Favier. mej. E. B. Freeke. R Yntema, Annie Duffels, H. G. Massaar, M. J. J. de Jong en P. A. v. Amsterdam. UITBREIDING DER LEESZAAL REUVENS Volgaarne® voldoen wij aan het verzoek van het bestuur der Openbare Leeszaal en Bibliotheek „Reuvens" om de aandacht te willen vestigen op de uitbreiding dezer in stelling in den vorm van een nieuwe studie zaal, welke op de eerste verdieping aan de straatzijde is ingericht. Wie eens rustig iels willen naslaan zon der daarbij gestoord te worden door bezoe kers, die boeken komen brengen en ruilen, vindt daarvoor in dit vertrek een schitte rende gelegenheid. Zij» die voor studiedoeleinden van deze zaal gebruik willen maken waartoe ook voor niet-leden de gelegenheid bestaat ontvangen op aanvrage gratis een bewijs van toegang. Verlangt men inzage van een of ander boekwerk, dat zich beneden in de bibliotheekzaal bevindt, zoo begeeft men zieh naar een ucvenvertrekje, waar een spreekbuis hangt, waardoor men hel ge- wenschle deel kan aanvragen, dat dan per liftje onmiddellijk verstrekt wordt. De aankleeding van de zaal, is geheel en a! in overeenstemming met haar karakier, nl slemmig-rustig. De zaal is geopend dagelijks van 1—5 en 7—10 uur. VOORDRACHTEN IN HET LEIDSCHE VOLKSHUIS. Maandagavond 10 October wordt het voordrachtenseizoen in het Leidsche Volks huis geopend met een lezing van den heer H. C Verkruysen, uit Haarlem, over „Het Land der heilige olifanten; de wonderlijke ontdekkingen in Kambodja", toegelicht door film en lichtbeelden. De boeiende wijze, waarop de heer Ver kruysen zijn onderwerp behandelt, zoowel als de mooie beelden zullen dezen avond tot iets héél goeds maken. Ook de overige voordrachten van dezen winter verdienen de volle aandacht. In het programma staan vermeld: ds. v. d. Heide, die zal spreken over „Het tekort van het materialisme"; in November prof. Burgers met het zeer actueele onderwerp: „Draai kolken en windhoozen", met lichtbeelden en proeven. Mevrouw A. van Wageningen (Annie Salomons), eerst kort uit Indië terug gekeerd heeft zich bereid verklaard een let terkundig onderwerp te behandelen. In Januari worden we vergast op een causerie van mevr. van Lidt de Jeude over „De Zi geuners in Hongarije en de Hongaarsche muziek" met muzikale toelichting. Voorts staan vermeld: „Beroepskeuze en Psyeho-techniek", met lichtbeelden, door dr. J. Lubsen, op dit gebied een zeer bekwaam en bekend spreker, en een Radio-voordracht door de N.V. Philips' Radio, Eindhoven. De reeks zal worden besloten met de prachtige Vogelfilm van den heer Burdet, waarbij de heer Drijver, de groote natuur kenner, een voordracht zal houden. Voor deze reeks van 8 voordrachten zijn niet persoonlijke toegangskaarten verkrijg baar f 1.Het vorige jaar hebben zeer velen hiervan gebruik gemaakt en gezien dit programma zullen naar we hopen een nog grooter aantal personen op deze wijze zichzelf genotvolle avonden willen ver schaffen en tevens het Volkshuis kunnen steunen De kaarten zijn verkrijgbaar iede- ren avond 79 uur aan het gebouw. (Zie Voorts advertentie in ons Blad van gisteren). STORMRAMP-COMITE. Bij het Stormramp-Comité zijn nog de volgende giften ingekomen: mejuffr. S. fl; van een onbekende f1. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49, Leiden, postgiro No. 57471. DE BRANDWEER BRANDSTICHTSTER. Hedenmorgen om negen uur is wederom een van de onzalige herinneringen aan den oorlogstijd in den vorm van een der houten noodwoningen in de Magdalena Moonstraat in rook en vlammen opgegaan. De brandweer, die het vuur had gestookt, was met de motorspuit aanwezig teneinde wanneer onverhoopt gevaar voor de belen-^ dende perceelen mocht ontstaan, onmiddel lijk water te kunnen geven. Na een half uurtje was van het huisje niet veel meer over dan een paar verkoolde planken. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor hel 'randidaats-examen geneeskunde de heeren- W. O. Brouwer (Leiden). M Lietaert Peerhotle (Leiden), J. E. M. Sutorius (Voorburg), M. J. W. de Het vonm»*'™1'*0 nle"""; van heden. BINNENLAND. Inaugureele rede van prof. Kranenburg aas de Leidsche Universiteit (Stadsn. le blad). De adviezen van den Hoogen Raad van Arbeid betreflende de winkelsluitingswet, het werktijden- en het verplegingsbesluit. (Bin nenland. 2e Blad). Minister Beelaerts van Blokland over de resultaten van de Volkenbondsvergadering. (Binnenland,. 2e Blad). De wegenbelasting heeft gedurende de eerste maand bijna vijf millioen gulden op gebracht. (Binnenland, 2e Blad). De HollandIndié-vlucht; luitenant Kop pen te Karachi aangekomen en daarna naar Calcutta vertrokken. (Binnenland 2e Blad en Laatste Bet. 1 Blad). Roofoverval op een motorschoener te IJfimiden, (Gemengd. 2e Blad)). De loting voor de wedstrijden van den Westelijken Roeibond. (Sport, 2e Blad). Te Den Haag zijn gisteren twee Neder landsche zwemrecords verbeterd. (Sport, 2e Blad). BUITENLAND. De Locarno-mogendheden afzijdig bij Hin- denbnrg's jubileum. (Buitenl. le Blad). Besluiten van het Engelsche Labour- congres. (Buitenl. le Blad). Rakofski is niet teruggeroepen uit Parijs. (Buitenl. le Blad). De Mesicaansche regeering schijnt den opstand meester te worden. (Buitenl. en Tel. le Blad). Groot (Santpoort), H. F. Velders (Rotter dam), W. Stomps (Borne), J. W. Smeets (Oegstgeest), P A. M. Sengers (Noordwijker- hout), G. J. Rijkmans (Rijnsburg), L. J. Kloprogge (Scheveningen), W. Schaffort Koops (Den Haag), F. J. M. Jansen (Rotter dam), M. Bruining (Haarlem), U. P. van Ameijden (Oegstgeest), de dames A. W. Bokma (Schiedam), S Elink Schuurman (Den Haag) en I. Molenaar (Scheveningen)^ Voor het candidaals examen wis- en na tuurkunde (A) is geslaagd de heer C. J. Gru ting (Katwijk aan Zee). Geslaagd zijn voor het candidaats- examen rechtsgeleerdheid mej. A. Scheen (Den Haag), mej. Th. Loeff (Leiden) en den heer J. H. Wagener (Leiden). Naar wij vernemen, bedraagt de op brengst van het „bedelen" tijdens den 3-October-optocht voor den Leidschen Hout in ruwe cijfers f 1500. De eerstvolgende vergadering van den Gemeenteraad zal plaats hebben op Maan dag 17 October a.s. De opbrengst van de op 1 October j.l. gehouden bloempjesdag den bate van het Sanatoriumfonds der onderoff.-vereeniging „Ons Belang" bedraagt f 345.01. De commissie betuigt haar vriendelijkon dank aan de milde gevers. Door de Zita-vereeniging is in de plaats van de in het Noordeinde verkochte twee perceelen aangekocht voor haar afdeeling bescherming van meisjes hel huis van mr. 4J. Schokking. thans burgemeester van Katwijk, in de Pielerskerkkoorsteeg. In het perceel Hoogewoerd 107, waar tot voor korten tijd de firma Passier haar autogarage en -werkplaatsen had gevestigd, is vandaag een keurige Chrysler9howroom geopend, waarin twee sierlijke Conduites- Intérieurs, 4 cylinders van het nieuwe type 52 den voorbijganger, die door de breede spiegelruiten een blik naar binnen werpt, tegen fonkelen. De promotie van garage tot showroom kwam tol stand dank zij de goede zorgen van de heeren Koet, die een nieuwe n ethode van muurbeschildering in toepas sing bracht, Graafmans voor het slucadoors- en Snel voor het timmerwerk. De modern ingerichtp garage en werk plaatsen zijn nu gevestigd Langestraat 13151719. In café Zomerzorg speelt eenige dagen een zeer bijzondere kapel uit Roemenië, die groot muzikaal genot verschaft. Jammer, dat deze morgen reeds weer vertrekt. Gisteravond werd door de politie eeti heerenrijwiel onbeheerd op straat aanze- troffen. Het is aan het politiebureau gede-

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1