KINADRUPPEL5 UIT DE OMSTREKEN. FAILLISSEMENTEN. ■a Keizer en C. v. d. Hoorn. Johann Frie- drieh, z. v. W. v. Os en A. Hillje. Overleden: Martha Vork, ongeh., 53 j. Gevestigd: C. C. Nieuwenhuizen, van Nieuwkoop. A. N. Roberts, ran Dongen. P. G. van Halen, van Haarlem. Vertrokken: J. Vis en gezin, naar Alphen a. d. Rijn. C. J. Hoogervorst, naar Als maar. Jac. Pyper en gezin, naar My- drecht. Maandagmiddag brak er brand uit in de woning van A. E., in de Kerkbuurt alhier. Een hooiberg 9tond spoedig in lichte laaie en brandde geheel af. De brandspuit, die dicht in de nabijheid stond, was spoedig ter plaatse en door het flinke optreden van de brandweer werd verdere uitbreiding voor komen, zoodat woning en schuur ongedeerd zijn gebleven. De oorzaak is nog niet be kend. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Marrigje, D. van P. Huisman en J. Oosterom. Gehuwd: Y Noorlander en J. Zwanen burg D. Kers en M. A. Alblas C. van Gils en H. van der Vlist. De zoete melk is weer met 2 cent ver hoogd en gebracht op 14 cent per liter; de karnemelk op 8 ct. per liter. De heer A. Bonefaas Lzn. alhier is benoemd tot commissaris der Ver. voor Zie- kenhuisverpleging en wel voor de Nieuw bouwwijk van de Woningbouwvereeniging aan het Jaagpad. Bij den heer H. alhier is een poging tot inbraak gedaan. Het schijnt, dat de nachtelijke bezoekers gestoord zijn. althans er wordt niets vermist. De politie stelt een onderzoek in. Tot leden van de St. Nicolaascommissie zijn door den R.-K. Volksbond benoemd de heeren Van Schaik, Dongelmans. Stra- ver. Roselaar. Renger, Van der Kroeg en Zoethoutmaar. Gevonden: een half belastingplaatje, ten motorsleutel, 2 sleutels en een sleutel. Inlichtingen verstrekt men op het raadhyis. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten van welke de afzender onbekend zijn, terugontvangen in de laatste helft der maand Sept. 1.1.: P van Eijck. Haag A. Frilze (reclame-afdeeling vulpenhouders) Rotterdam T. Rietkerk, Oegstgeesi Tot tijdelijk meteropnemer-incasseer- der- bij de gemeentebedrijven alhier is be noemd de heer J. J. Mosies alhier. ZWAMMEBDAM. .Loop der bevolking. Gevestigd: uit Engelen, Johanna Meijer, z b u 4J. uil roe n gen, wed. J. van Eijk en gezin, z. b., A. 24. wit Aalsmeer, Josephine Maria Schaper z b.. C. 49; uit Alphen a. d. Rijn, Catha tnna Helena Oo9ldam, z. b., C. 49; uit Al- (ktvnade, Angelina Barbara Maria Loos, z. b., C. 49; uit 's-Gravenhage, Careline Mar- jrr - ha Krijt, z b. C 4 Juit 'Clen truida Elisabeth Maria van den Heuvel z h., C. 49; uit Schwerte Duitschland, Ruth [Becker, z. b., C. 49; uit Gouda. Calharina Akerboom, dienstbode. D: 55; uit Hardinx- •veld. Dirk Jan van Brummen, volontair ter Se refarie. A. 75; uit Velsen, Maria Antonia Simons, z. b C. 49. uit 's-Gravenhage. Wer narda Cornelia Versnel, z. b., C. 49; uit B>. ipgraven. Cornells van Duuren, rijknecht C 143; uit Bodegraven, Aibertus Adnanus Ov-Tveen en gezin, veehouder, C. 139a. Vertrokken: naar Bodegraven, Zuidzijd»- 13b., Margje van Muiswinkel, A. 50; naar Heemstede, Seminarium, Willem Petrus Jozef Caspers, z. b., C. 73; naar Doorn S'erkenburgerlaan 10, Anna Ninaber van Eijben, z. b., C. 4; naar Leiderdorp, Geer truida Schakel, A. 111; naar Alphen a. d Rijn, Zaalbergstraat 50, Kors Verweij, rei zi^pr G. 23; naar Gouda, Wilhelminaslraa 32 Jan Jongeneel en gezin, fabrieksafbei der, A. 89; naar Roosendaal en Nispen, Jo ih.inna Maria van de Poll, verpleegster, C 58 qaar Sassenheim .Hoofdstraat 167. Hen rmus Franciscus van Vliet, smidsknecht C 55 naar Amsterdam, Leidschegracht 20 Fendrijnlje Hoogen^oorn, dienstbode, A. 100; naar Westwoud, Maria Louisa Sophia "Vanlrooijen, Hoofdonderwijzeres R. K Meisjesschool, C. 49; naar Dortmund (Duitschland). Gertrud Sander, dienstbode C. 49; naar Woerden. Utrechtsche staatweg P0trns Marcelis van Bemmel, boerenknecht B 46; naar Maassluis, Haven Klaas Spreij bakkersknecht A 52; naar Breukelen, van Oldenbarneveldstraat 34, Piet van de Pep pel en gezin, beambte Nederl. Spoorwegen C. 108d Met ingang van 1 October, is de melk prijs alhier tengevolge van de stijgende ka-1 - "rijzen weder met 1 .'ent .>er luier ve» hongd en dus op 14 cpnf oer Litpr gehrneb' RECLAME. Dr. H.NANNING's EETLU5T-0PWEKKEND. /l.30p.fl. 90P1 AALSMEER. - De Mr. Jac. Tak's Bewaar-, Naai- en Breischool, alhier, is Zaterdag 1 October, ingevolge een besluit van het bestuur dier school, voor goed gesloten, wegens onvol doenden stpun van het gemeentebestuur zooals het meedeelt. De bewaarschool is pl.m. 50 jaar geleden opgericht door den milden steun van den toenmaligen burgemeester Jac Tak Dui zenden kleine kinderen hebben daarin een veilige bewaarplaat? gevonden, terwijl in de avonduren aan meisjes diverse handwerken werd geleerd. 't Zal nu pl.m. 10 jaar zijn geleden, dat de oude school aan de Zijdstraat werd ver kocht en een nieuwe aan de Wetering straat verrees. Met de financiën wilde het echter niet en ondanks dat de raad de laatste jaren flinke subsidies toestond, bleef het bestuur met tekorten tobben. Mej. de Greeff, bijna 42 jaar als onder wijzeres aan de school verbonden, heeft in den voorzomer ontslag aangevraagd tegen 1 October wegens hoogen leeftijd Een ver zoek aan den raad. voor baar een klein pen sioen uit te trekken, werd verworpen Het bestuur durfde het blijkbaar niet aan. nog langer zoo door te tobben en sloot de deur der bewaarschool voor de kleinen. Zaterdagavond werd in de concertzaal van hotel ..De III Kolommen" een concert gegeven door ..Fanfare Uiterweg" Een krachtig applaus van het talrijke publiek na ieder nummer was wel de beste hulde, welke het publiek spelers en direc teur kon geven. HAARLEMMERMEER. Af scheidspredikatie ds. Van Henten. Zondagmiddag hield ds. J. van Henten, predikant by da Gereformeerde Kerk te Nieuw-Vennep, die het beroep naar En schedé heeft aangenomen, zijn afscheids- predikatie. Het kerkgebouw was tot in de hoekjes gevuld. Ds. Van Henten heeft de belangen der Gerei Kerk te Nieuw-Vennep gedurende een viertal jaren mogen bedienen. Bij de moeilijkheden, die hy hier in zijn ambte lijken loopbaan had te overwinnen is het sieeds ten duidelijkste gebleken, dat hij met liefde en toewijding de belangen der kerk heeft voorgestaan en behartigd en met groo- ten yver heeft getracht om in Nieuw-Vennep te bereiken het schoone doel, wat hy zich voor oogen had gesteld: „het kerkelijk, godsdienstig leven te bevorderen". Zyn eerw. had tot tekst gekozen 1 Petrus 5 vs. 10 en 11. Aan het einde van zijn gevoelvolle rede gekpmen, richtte ds. Van Henten hartelijke woorden van dank en waar deering tot den kerkeraad ,de ouderlingen en d* diakenen voor de medewerking en de groote welwillendheid, die hij steeds van hen mocht ondervinden; tot de commissie van financieel beheer voor haar steun en haar prettige wijze van samenwerken; tot de heeren Van Arkel en Uittenbroek voor ae betoonde medewerking, waarop hy met hen in het belang der kerk en van bet Geref. schoolonderwijs heeft mogen werk zaam zijntot de catechisanten en oud catechisantentot de besturen en leden van verschillende vereeni gingen, waarvan hy eere-voorzitter was, o.a. de jongelings- en jongedochtersvereeniging; tot de collega's uit den Ring voor de prettige samenwerking en aangename en leerzame bijeenkomsten tct ds. Bavink, uit Heemstede, die als con sulent optrad, voor de ondervonden en De- toonde oprechte vriendschap; tot den heer Knaap, waarnemend burgemeester voor diens tegenwoordigheid als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, daarbij den wenscb uitsprekende, dat .de burgemeester, mr. A. Slob, weder spoedig tot het hervatten' van zijn werkzaamheden in staat zal zijn. Hierop dankte de heer Benard. na.m«\ns den kerkeraad ds. Van Hen ten, ook mede namens de geheele gemeente voor alles wat hij in haar belang heeft willen doen, de hoop uitsprekende, dat God hem nog vele jaren moge stellen tot een rijken zegen en ■ne< de zijnen spare tot in lengte van dagen. Op verzoek van den heer Bénard song ds gemeente den scheidenden herder en leeraar toe Psalm 121 vs. 4: „De Heer zal u steeds gadeslaan". Nadat ds. Bavink nog een woord van dank had gebracht, verliet de groote schare, diep onder den indruk, het kerkgebouw. Vastiecht-tarief electriciteit. Op initiatief van de federatie van mid- denstandsvereenigingen Haarlemmermeer' i9 te Hoofddorp een vergadering gehouden, waarbij uitgenoodigd waren de besturen van diverse organisaties uit deze gemeente. Het doel dezer vergadering was om te be raadslagen over een actie, te voeren legen het provinciaal electnciteitsbedrijf van Noord-Holland, wegen9 het willekeurig vast stellen van het vaslTechttarief voor de elee triciteilsverbruikers in deze gemeente. De besprekingen werden in hoofdzaak ge voerd over de kwestie dat bij het vaststellen van het tarief de ingezetenen hierover niel gehoord zijn geworden. Een commissie uit de federatie is benoemd geworden om over deze aangelegenheid een onderzoek in te stellen. In de gehouden besprekingen werden de groote onbillijkheden jegens het vastrecht tarief naar voren gebracht, ook zijn hier over een legio klachten ingekomen. Voorlezing werd gedaan van een verslag van hetgeen de commissie in deze aangele genheid reeds verricht heeft; hieruit bleek ook om. dat alle organisaties met de te voe ren actie aceoord gaan. De commissie werd in haar geheel door den voorzitter L W van Dnel geïnstalleerd De heer van Drie! sprak den wenscb uit dat de commissie veel in het belang van de inwoners mag verrichten. De algemeene gedachtegang van de ver gadering omtrent de te voeren actie was dat in de eerste plaats getracht zal moeteD worden de onbillijkheden in het vastrecht- tarief weg te nemen en vervolgens om te verkrijgen gelijkstelling van tarieven, dus geen hoogere tarieven dan andere platte landsgemeenten. Tenslotte werd nog een besluit genomen dat eventueele klachten omtrent het P E N.. in de vergaderingen van de aangesloten organisaties geuit, voor onderzoek aan het dagelijksch bestuur der commissie dienen te worden overgelegd. De prys van de melk is in Hoofd dorp en omgeving wederom met één cent per /iter verhoogd en gebracht van 14 op 15 ct HILLEGOM. Overreden en gedood. Een zoontje van den heer S. is op het erf van den heer Telkamp door een vracht auto, welke achteruit reed. overreden. Het ventje was bijna onmiddellijk dood. Zondagmorgen heeft fcheol. docts. W. N. van Nooten uit Leiden na de preek in de godsdienstoefening der afdeeling van den Ned. Prot. Bond een toespraak gehouden over zijn arbeid in de afdeeling, welke ar beid hij met weemoed en met dankbaarheid neerlegde en overdroeg aan zijn opvolger theol. candidaat F Oort, ook uit Leiden. Velen maakten gebruik van de gelegen heid om met een handdruk afscheid te ne men van den heer van Nooten en om kennis te maken met den heer Oort De catechisan ten hadden op de laatste les bloemen aan geboden; dezen morgen verrasten zij hun scheidenden godsdienstonderwijzer met eenige boekwerken. Het -H. I. T. O. bestuur deelt ons mede, dat op het oogenblik in studie i3 „Aan Flarden", tooneelspel in 3 bedrijven van Top Naeff, waarvan de opvoering over eenige weken kan worden tegemoet gezien. Evenals de vorige keeren zal de netto opbrengst bestemd zijn voor een liefdadig Hillegomsch doel. De leiding is weder in handen van den heer Paling. Verder heeft H. I. T. O. aangekocht het Engelschp successtuk „Milestones" van Ben nett en Knoblauch, waarvan een speciale vertaling voor H. I. T O. in bewerking is. Nu het zwemseizoen geëindigd en de zweminrichting gesloten is, hebben leerlin gen van den zwemmeester Wiedijk hem een stoffelijk huldeblijk aangeboden uit dank voor zijn onderricht. Een comité was ge vormd, had bijdragen ingezameld en de be langstellende leerlingen bijeengeroepen om dat stoffelijk huldeblijk te overhandigen De zaal van Flora was goed bezet, de heer H. Kijne wa9 de leider die den dank vertolkte en namens de leerlingen een divan met divankleed aanbood. De heer Meyer, kas sier en portier, kreeg ook een geschenk, een kistje sigaren. De heer Wiedijk bedankte mede namens zijn verloofde, terwijl tevens de heer Mever zijn dank uitsprak. Daarmee was de huldiging niet afgeloo- pen, want er waren nog meer spiekers, die getuigden van waardeering voor de ernstige, strenge lessen, te weten de heeren Vooren namens de gemeentelijke commissie voor de zweminrichting, de heer Dolk namens de Hillegomsche zweminrichting, mr. Sens, ge meente-secretaris als oud-leerling en de oud-leermeester van den heer Wiedijk. Alle sprekers lieten uitkomen, dat men over het personeel der inrichting zeer tevre den is; hun ijver en voorkomendheid was groot; de lessen waren uitstekend en de houding tegenover bezoeksters en bezoekers was correct. Tot slof bedankte de heer Kijne voor de belangstelling. KATWIJK AAN TEE. Tot onderwijzeres aan de derde Herv; School alhier i3 met ingang van 1 Januari a.s. benoemd me.j J. Ph. van der Born, te Goedereede. De Katwijksche muziekvereeniging .Uitspanning na inspanning", welke tot dusvepre een neutraal karakter droeg, zal voortaan een uitgesproken christelijk cachet dragen. De directeur,-de heer C. de Haan, heeft eervol ontslag gekregen en wordt nu voorloopig vervangen door den heer P. C. Langmuur. De 14-jarige Z. uit de Adrianastraat duwde de voordeur van bakker v. E. aan de Voorstraat, tegen zijn vriendje, die in den winkel stond, met het gevolg, dat de ruit knapte, hetgeen een schadepostje van f35 beteekende. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand September ingelegd f 10382.18 en terugbetaald f 3799.87. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3949. Bij den postchèque en girodienst is gestort f92901.51; uitbetaalde chèques f 26471.01. LISSE. Alhier heeft een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een Fordje en een vrachtauto. Het Fordje waarin twee dames waren gezeten, sloeg daarbij onderste boven De inzittende dames wisten zich te redden en bleken niet gedeerd te zijn; alsof bet de gewoonste zaak van de wereld was, werd een ander Fordje besteld, waarmede de da mes naar Amsterdam vertrokken. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werden van den kweeker L. S. een tweetal manden crocussen gestolen van den tuin, zeiegen aan den Loostenveg. De rijksv brig, alhier, welke de zaak in inderzoek kreeg nam allereerst voetafdruk kpn. Uit het spoor bleek dat de crocussen door een man vervoerd waren naar een weg. Het mocht genoemden ambtenaar geluk ken de crocussen terug te vinden in Hille- gom De dader ofschoon nog niet aange houden, is reeds bekend. Waar de plantentijd op het oogenblik voor alle variëteiten is aangebroken, is deze dief stal een goede waarschuwing, vooral voor die soorten van bollen, welke zoo hoog in prijs zijn Laat des nachts zoo min mogelijk bollen achter op den tuin. Door den rijksv. brig. B. alhier werden in den nacht van Zaterdag op Zondag een tweetal personen op heeterdaad betrapt ter wijl ze met kunstlicht en geweer jagende waren in de Haarlemmermeer nabij den Lisserweg. Het bleken vader en zoon te zijn Het geweer en de lichtbak werden in de sloot geworpen. De lantaarn kon in beslag worden genomen, het geweer echter niet. NOORDWIJK. „SL Hyacinthus'*. Maandagavond vergaderde St. Hyacin thus, afd. van Sint Deue Üedit, in het Ju venaatsgebouw, waarbij de opkomst slechts zeer matig was De voorzitter, de heer Jac Zwart, opende met gebed en eeD welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder den Geesteliik Adviseur. Spr verzoekt id het komende seizoen vooral eeD betere samenwerking deT leden onder ÜDg en steeds hiiD bestuur ale zijnde de vertrouwensmannen ter zijde te staan. Medegedeeld werd dat in de contributóe- denng verwezenlijkt zou kunnen worden. Tevens had het bestuur het plan opge vat het oprichten van een propagandaelub en hoopte dat dit pJaD op de e.v. verga dering verwezen tl ij kt zou kunnen worden. Ingekomen was eeD schrijven van het H.B. waarin alle leden opgeroepen werden voor een groote propaganda-meeting, te houden op Zondag 9 October te Lisse n.m. 3 uur, waardoor verschillende sprekers een zeer belangrijk onderwerp voor de bloe mistarbeiders zal wordeD behandeld. De bestuursverkiezing wegens bedanken van twee leden, werd met goedvinden der leden tot de volgende vergadering aange houden. Na de gebruikelijke rondvraag, welko geen bijzonderheden opleverde, sloot de voorzitter met gebed deze bijeenkomst. Loop der Bevolking. Gevestigd: Chr. de Pree, 1.1.-verpleegster, van Leiden, Dr. Mr. v. d. Berghstichting. H. J. van der Wiel, verpleegster, van Den Haag, Hoofdstraat 66b. A. Ekhart, 1.1.- verpleegster, van Amsterdam, Dr. Mr. v. d. Berghsticht. C. Star, geh. met S. C. Bulk, van Sassenheim, J. Kroonweg 37. A. H. Beugelsdijk, geh. met E. Plug, van Lisse, Pickestraat 47. J, J. de Mooij, landarbei der, van Rijnsburg, Kerkhofpad 11. C. van Os, dienstbode, van Katwijk, Offemweg 73a. Wed. J. J. Geij. geb. de Graaff, van Den Haag, Offemweg 15. N. v. Beelen, dienstbode, van Oegstgeest, Scheveningestr. 33. J. G. van der Jagt. van Oegstgeest, Dr. Mr. v. d. Berghsticht. C. Rietdijk, id. id. P B. E. den Hollander, winkeljuffrouw, van Haarlem, Bronckhorststr. 56. A. M. van Dongen, religieuse, van Weesp, Bronckh.- straat 42. Vertrokken. M. J. Heemskerk en fam., tuinder naar Noordwijkerhout, Niéuwe Duin straat F 11 I. Th. .1 Arts. smidsknecht, naar Angeren (gem. Bemmel) p. a. Wed. Lamers. C. Kottenhagen, kellner, naar Amsterdam, Polluxstraat 11 (Noord). P. van den Berg, zonder beroep, naar Delft, St. Joris-Gasthuis. C. Baalbergen en fam., O.-I. ambtenaar, naar Moeara Laboeh. Ned.- O.-Indiê. J. Bakker, kruideniersbediende, naar Wijmbritseradeel, Gauw 38. M. Wa- rendorf en fam., zonder bemep. naar Velsen Wijk- en Zeeèrweg 40. N. Kruyswijk en vr., vischhandelaar, naar Den Haag. Fred. Hendriklaan 121a. J. van der Deijl. geh. met A Janszen, naar Voorhout, Jacoba van Beierenlaan. Adr. van Boxtel, kellner, n. Tilburg, Wassenaarlaan 39. J. A. Arnol- dussen en fam., idem, naar Voorburg, van Alphenstraat 45. S. Habn, dienstb., naar Heemstede. Ritsema Bolskade, villa Vijver- hoek. F. W. Lingen en vr., ober-kellnpr, naar Haarlem, Plein 21 B rd. S. P. van Kins, winkelbediende, naar Alkemade. Rijp- wetering, b. d. Ouders. A. R. Luiken, re ligieuse. naar Jutfaas, Franciscanerkloostpr A. P. M. Willemse. kellner. naar Den Haag, de Larykade 207. Jhr. IT. B. van Tets, zonder beroep, naar Hamburg. W Kroon, dienstbode, naar Leiden, 3e Dinnpn- vestgracht 1. W. H. Booms, kappersbe diende, naar Utrecht, Heerenstraat 5. Dinsdagavond worden de lessen her vat van den Tuinbouwwintcrcursus, die ge organiseerd werd door 't Patronaat. Dezen winteT wordt de 2-jange cursus beëindigd 't is te hopen dat aan 't einde (Maart 1928) aan een flink aantal leerlingen het diploma kan worden uitgereikt. Voor den ontwikkelingscursus, dien 't Patronaat denkt te geven, hebben zich al een 40-tal leerlingen opgegeven. Er zal les gegeveD worden intaal, lezen, rekenen, handelskennis, en geschiedenis. De leerlingen zullen naar hun leeftijd en ontwikkeling in twee afdeelingen gesplitst worden. Men denkt einde der maand te kunnen aanvangen. Naar we vernemen bestaat 't ptan op 30 dezer het 10-jarig bestaan van het Par tronaat feestelijk te herdenken. Op 29 October is het precies 10 jaar geleden dat de eerste bijeenkomst der beschermelingen van 't Jongenspatronaat plaats vond onder leiding van kapelaan F. van Leeuwen Daarom vieren op Zondaar 30 dezer de jon gens met hun ouders feest In de daarop volgende week zal aan de donateurs die door hun bijdraeen het patronaat?werk steunen en mogelijk maken, een feestavond worden aangeboden. NOORDWIJK-BTNNEN. Met ingang van Maandag is de prij9 der melk alhier met 2 cents per liter ver hoogd. zoodat deze thans 16 cents per liter bedraagt. NOORDWIJK AAN ZEE. Zondagavond had in de Ned.-Herv. Kerk de laatste godsdienstoefening plaats in de oude kerk. voordat de verbouwing zal aanvangen. Zondag a s. zal de hulpkerk in gebruik worden genomen. Daarom had deze laatste dienst een bij zonder karakter. Onder het zingen van Psalm 122 vs. 1 beklom FTosper? den kansel, en ging na voorlezing van de Ge loofsartikelen en van Psalm 92, voor in ge bed Als uitgan'm """T't 115 vs. 12: „De Heer is ons gedachtig ge weest." Naar aanleiding hiervan spr. ds. H. over Heengegane predikanten, over geslachten van voorheen en geslachten van thans. Zijneerw gedenkt dan een der leeraren, die de oudsten der gemeente zich nog zoo goed herinneren, n.l ds Lazonder. die jeug dige leeraar. zoo bijzonder bemind en rijk begaafd, zoodat hij 6 a 7 beroepen per maand ontving. Spr. noemde verder nog ds. Van Walsem. die hier een geslacht heeft geleid en ge troost, en die in stilheid en oprechtheid de eere Gods hoog hield. Onze gedachten, aldus spr. gaan ook terug naar de geslachten van voorheen Hoe hebben ze hier niet gebeden en gezongen, hun tranen geschreid in moei lijke tijden. Ten slotte wekt zijneerw. de gemeente op om niet te verslappen in moed en trouw want veel moet nog overwonnen worden; dat dan het offeren niet ophoudt en het ge bed niet verflauwe of nagelaten worden, want „De Heere is ons gedachtig geweest". Als laatste gebed sprak de voorganger het „Onze Vader" uit en als laatste lied zong de gemeente Psalm 72 vs. 11: „Zijn naam moet eeuwig eere ontvangen". Hiermede was deze indrukwekkende plechtigheid* na het uitspreken van den zegen geëindigd. Zaterdagmiddag is onder groote be langstelling een oefening gehouden met de reddingsboot. Do oefening verliep geheel naar wensch. De melkprijs is hier verhoogd met 2 ct per liter en nu gebracht op 16 ct. per liter. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week 24 personen als werkzoekenden inge schreven, n.l.: 9 losse arbeiders, 7 vis-* schers. 4 timmerlieden, 2 stucadoors, 1' landarbeider en 1 kok. SASSENHEIM. Zooals we reeds meldden besloot da feestcommissie Zaterdagochtend om het vuurwerk, dat het slot van de beide feest dagen had moeten zijn, Zaterdagavond *f te steken. Toen de groote stukken waren op gehangen. begon het te regenen, wat niet veel goeds voor den avond beloofde. 's Avonds 9 uur gingen de eerste vuur pijlen de lucht in, waarop velen zich naar het drassige sportterrein begaven, 't Was er koud en guur, maar toch hehben de tal-» rijke aanwezigen nog genoten van het vuur werk. dat evenwel maar half tot zijn recht kwam. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren- Johanna, d. van A. van Heusden en G. A. Bos. Door W. V. werd Zondagmorgen aan gifte bij de politie gedaan, dat zijn rij wiel, hetwelk hij gedurende den dienst tusschen 7 en 8.30 uur, bij de R.-K. Kerk had laten staan, verdwenen was. Nadat alle kerkbezoekers huiswaarts waren, bleek, dat een rijwiel dat minder waarde had dan het verdwenene, op het terrein bij de R.-K. kerk was achtergela ten, zoodat aanvankelijk aan een vergis sing werd gedacht. Gezien het feit dat niemand aangifte bij de politie deed, wordt aan misdrijf gedacht. Ieder die eenige mededeeling omtrent; het vermiste of gevonden rijwiel kan doen* wordt verzocht zich persoonlijk of schrif telijk daartoe bij den chef-veldwachter aan te melden. WARMOND. De heer Ch J. de Winter alhier ver« wierf het politiediploma van den Ned. R.-K, Politiebond „Sint-Michaël". WASSENAAR. Zondagmiddag is een eik van pl.m 15 Meter hoogte, staande aan de Pieter Twent- laan, tengevolge van een rukwind, omge- waaid en terechtgekomen op een nieuw ge- houwd huis van den heer Florussen. Een partij dakpannen en de dakgoot moesten het ontgelden. De heer E.. die op slechts enkele meters van het huis stond, en den boom niet had zien vallen, was danig ge schrokken. Onze vroegere plaatsgenoot, pater J. van der Plas. Ord. S. B.. is dezer dagen uit Trinidad naar Europa gekomen en hoopt binnenkort in de parochiekerk van den M. Willibrordus zijn eerste plechtige H. Mis op le dragen. ZOETERWOUDE. Gedurende den hevigen stormwind, die Zondagmiddag heerschte, werden van de 50 halfafgebouwde woningen aan den Vrouwenweg alhier verschillende daken weggeslingerd over den weg en de daar naast loopende vaart, zoodat het verkeer 9tagnatie ondervond en het gevaarlijk werd door de passage ter plaatse. Vanwege het gemeentebestuur werden aanstonds maatregelen getroffen om een en ander op te ruimen en het verkeer vrij te maken, terwijl tevens maatregelen werden genomen dat meprdere losgeraakte en stuk- gewaaide daken de veiligheid niet in gevaar konden brengen. In de afgeloopen maand werden bij het correspondentschap der arbeidsbemid deling 9 personen als werkloos ingeschre ven, waarvan er door bemiddeling van den correspondent 3 geplaatst konden worden. Vier werden er afgevoerd om andeTe rede nen, zoodat er op het einde der maand nog slechts een werklooze stond ingeschreven. Door het bestuur van den R. K Boe renbond is besloten om dezen winter een landbouwcursus te geven in de school aan den Schenkweg alhier, welke cursu9 toe gankelijk wordt gesteld voor oersonen van alle gezindten. FAELLISSEMENTS-STATISTIEK over September 1927, samengesteld door v* d. Graaf Co. (afd Handelsinformaties). Uitgesproken faillissementen: Noord-Hol land 32 (excl Amsterdam) Amsterdam 56, Zuid-Holland 22 (excl. Den Haag en Rot terdam) Den Haag 25, Rotterdam 31, Utrecht 19. Gelderland 20, Noord-Brabant 32, Lim burg 11. Zeeland 5. Friesland 9, Groningen 13. Drente 7, Overijsel 9. Totaal over September uitgesproken 291 faillissementen. Totaal vanaf 1 Januari 1927 2824 faillis sementen. Totaal zelfde tijdvak vorige jaar 2906 faillissementen. Uitgesproken: 29 September* H. D Berg, werkman te Zoetprwoude. Geerpolder G 7. R -c. mr. A. N Kuhn, cur. mr. C. M. A* R, van Roy te Leiden. 3-8

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7