UIT DE RIJNSTREEK. menschen en aan hun moedig uithoudings vermogen, aan hun wilskracht en vastbe radenheid en hij wekte de burgers van Lei den op te pogen hun schitterend voorbeeld te volgen. Mr. van de Sande Bakhuyzen verzocht daarop zijn auditorium een oogen- blik te willen denken aan H. M. de Konin gin en hij noodigde daarna de verzamelden uit, met hem, twee coupletten van het Wil helmus te zingen. Na afloop van de koraalmuziek weerklonk een hoera voor den burgemeester, dat da verde ver in den omtrek. Haring en Wittebrood. Inmiddels waren vanaf halfacht reeds vele bezige handen met de t^adilioneele uitdee- ling van haring en wittebrood aan den gang. Zoowel de leden van de Commissie van Re geling en Uitvoering als die van de commis sies van Toezicht en Controle en van Bij stand waren in en om het Waaggebouw op de Aalmarkt gerecruteerd en vlot en tot ieders tevredenheid liep door de goede voor bereiding de uitdeeling van stapel. Ook dit jaar had de firma Wed. van Nelle weer de attentie aan elk der 2665 personen aan wie haring en wittebrood werd uitge reikt een pakje tabak en een pakje koffie ten geschenke aan te bieden. Een attentie die ook nu weer algemeen waardeering vond. Tegen half tie-n kwam ook hier onze bur gemeester met mevrouw Van de Sande Bak huyzen een kijkje nemen en nadat men eenigen tijd de uitdeeling had gadegeslagen gingen de autoriteiten en de bestuursleden der 3-Octobervereeniging naar buiten waar op het Waaghoofd om beurten de Harmonie van T. en D.~ en door een Philips luidspreker versterkte gramofoonmuziek de duizenden die achter de afzetting waren komen luiste ren in de stemming hielden. In de Waag ontmoetten wij den penning meester van de 3-October-Vereeniging de heer R de Wilde, die met een verheugd ge zicht kwam vertellen, dat er des morgens per post een verrassing was gekomen in den vorm van een brief.met inhoud, van een donateuT der vereeniging, die o.a. het vol gende schreef: ..Ofschoon geen Leidenaar van geboorte, doch Amerikaan van Hollandsche geboorte zijnde, ben ik toch met historische banden aan uw goede stad verbonden en gevoel ik mij altijd thuis in uw midden. Ik ben dan ook donateur uwer vereeniging. en deel met u in de feestvreugde van den 3-Octoberdag. die ons herinnert aan het roemrijke verleden uwer stad. Tpt mijn leedwezen ben ik echter verhin derd uw feest bij te wonen, doch wil ik toch gaarne mijn bijdrage zenden voor het goede doel dat uwe vereeniging thans be oogt door het tot stand komen van den Leid schen Hout. waarmede ik van harte instem Ik sluit dus hierin een cheque van f 100 en wensch u goed succes met het bijeenbrengen der noodige gelden." De vreugde van den penningmeester over het fraaie gebaar van den Amerikaanschen Hollander is begrijpelijk. Moge hij meer dergelijke verrassingen krijgen! De morgen vorderde inlusschen en de eer ste tonen die de heer R H. Th. van Leeuwen met meesterlijke hand aan het Carillon ont lokte kondigden aan dat het tien uur gewor den was Ook de bespeling van het carillon is weer een gewaardeerd nummer op het uitgebreide en afwisselende feestprogramma geworden, ook al ging in de hoofdstraten veel van het schoone spel verloren door het alles over stemmende gehos en gejoel, dat toenam naarmate het later werd Het carillonspel werd ook hier en daar door minder edele muziek van draaiorgels en straatmuzikanten overstemd en de aandacht werd ook door de hardloopers en andere potsemakers, goochel kunstenaars en krachlkerels wel zeer afge leid. doch wie zijn oor te luisteren heeft ge legd heeft over alle straatlawaai heen de warme diepe tonen van ons dierbaar caril lon wel kunnen hooren En hij heeft genoten van de vaardige en gevoelvolle wijze waarop het werd bespeeld. De groote allegorische optocht. Tegen twaalf uur toen in de straten waardoor korten tijd later de optocht zou voorbijtrekken, de rijen der nieuwsgierig wachtenden steeds dikker werden zijn wij in de omgeving van het Militair Invali denhuis op den Hooge-Rijndijk een kijkje gaan nemen bij de opstelling van den op tocht. Het was een en al bedrijvigheid in de straten achter de H B S., maar alles ging er uitstekend geregeld en vlot toe en de organisatie van de voorbereiding was voor beeldig. In de volgorde, waarin zij zouden vertrekken, stonden de verschillende wa gens uit den stoet lang voordat vertrekken werd geblazen gereed en in rege'matige volgorde kwam ook de bezetting van de wagens op het appèl Wagen voor wagen, groep voor groep, werd gereed gemaakt voor het vertrek, nog even door de ontwer pers en door de commissarissen gemonsterd en dan werd er aangesloten. Voor het vertrek deed zich een kleir inci dent voor dat wonder boven wonder gqed is afgeloopen, zoodat de goede stemming van publiek en deelnemers niet werd ver stoord. De twee voorste paarden' voor den wagen met het Bosch en het Sprookje (de eerste wagen van den optochtl zag^n kans om in een oogenblik. dat hun beriider ze niet bij den teugel vast had. er tussrhen- uit te trekken en in wilde vaart ging het een eind over het opstpllingstprrein Ge lukkig had de korporaal der Veld artillerie Beverwijk den tegenwoordigheid van geest om de deserteerende paarden niet zonder gevaar voor eigen leven bij het bit te grijpen en door krachtig aan den kop van het dier te trekken wisl hij de vier tot staan te brengen Dat de bezetting van den wa gen danig was geschrokken valt te begrii pen Door het flinke optreden van dpn kor poraal waarvoor hij allen lof verdient behoorde het geval spoedig tot het vprleden en zoo was iedereen het gebeurde alweer vergpten. loen tien minuten later de stoet zich in beweging zette. Het vertrek liep evenals den geheelen op tocht vlot Voorop in gesloten gelid zeven bereden agenten, deel uitmakende van* het detachement bereden politie, dat onder lei ding van den inspecteur van politie eerste klasse, den heer Duval. den optocht voort durend heeft begeleid, kon men overal zonder stagnatie passeeren. De duizenden belangstellenden hielden netjes de kanten en men was te zeer verlangend om te zien hoe de optocht er nu wel uitzag, om niet een en al aandacht ervoor te zijn. De optocht bood inderdaad een schilder achtig aanzien Niet alleen de met smaak ontworpen wagens, maar ook de wande lende groepen vielen zeer in den smaak en wij gelooven zeker, dat deze allegorisch^ optocht, die werd samengesteld in verband met den te stichten Leidschen Hout. bii onze stadgenooten de algemeene sympathie voor dit doel heeft weten te verwekken Vooral 9ommige voorstellingen van tafe reeltjes in dien Hout werkten aanstekelijk en er zullen, vooral gisteravond, talloos vele jonge stadgenooten geweest zijn. die wat gaarne gewild hadden, dat de Leidsohp Hout er al was Dan hadden zij zeker een voorbeeld genomen aan de jongelui, die op den wagen een woud-idylle uitbeelden! Maar ook zonder Leidschen Hout is het gedurende en na den optocht gezellig ge bleven in de stad. Er was gezelligheid in de straten waar de optocht voorbijkwam en overal elders werd met evenveel vuur gehost. De optocht die bij den overweg naast het station toch nog even stagnatie on dervond, doordat een paar wagens aan gene zijde bleven, terwijl het voorstuk door was heeft ook na de pauze op den terugweg veel succes geoogst En dat succes mag zeker voor een groot deel worden geschre ven op rekening van den ontwerper, den heer Niko de Jong en van den teekenaar en artistiek verzorger .Tan Franken hpiden uit de Residentie Maar ook de uitvoerders, dp firma's M. Ziegelaar en Zn., décorateurs. Ruurman en Kriest. bloemisten. J N. Mul der, costumes, A Kouwenberg, grime en kap werk, en Van der Poel, timmerwerk, komt eer voor haar werk toe. De vaardige hand van de beide geestelijke vaders van den optocht was wel te herken nen. Want het geheel bood een schilder achtig schouwspel en zoowel iedere voor stelling voor zich als het gpheel zag er fraai, tot in de puntjes verzorgd en toepasselijk uit Het begin van den stoet was fraai en de vaandelwacht aan den kop. met daar achter het stoere muziekkorps Werkman0 Wilskracht", bood ook in zijn contrast iets zeer feestelijks Ook het rijtuig, waarin onze burgemeester, met de heeren Van der Laan en Spaargaren medereden, had de algemeene aandacht en men was verheugd onzen nieuwen eersten burger en eersten magistraat zelf Leidenaar van gehoon» en dus iemand, die de feestvreugde kan he grijpen op de eereplaats te mogen zien De rijtuigen met de overige leden van het bestuur der 3-Octoher-Vereeniging. de ver dere groepen én vooral de schilderachtige jachtpartij, de padvindersgroepen en de andere medewandelende muziekkorpsen T D.. De Post en „Polyhmnia" alles viel in den smaak. De optocht is een succes geworden voor de 3-October-Vereeniging. Moge straks blijken, dat dit succes zich ook uitstrekt tol de collecte voor den Leidschen Hout. waar voor men vanaf den bedelwagen den tran- 9chen middag zoo kranig heeft gebedeld Vrijwel op tijd kwam dp stoet, zonder dat zich ook maar de geringste onregelmatig heid had voorgedaan op den Hooge-Rijndijk waar zij ontbonden werd weer aan. In de Stadszaal was des avonds de belangstelling voor de cabaret-voorstelling zóó groot dat er in de groote zaal nóch in den foyer ook maar een enkel plaatsje onbezet bleef. Het Amster- damsche theater bureau Max van Gelder had gezorgd voor een uitstekend programma en van halfacht tot bijkans halfelf hebben de vele honderden bezoekers, onder wie zich ook burgemeester Van de Sande Bakhuyzen bevond, zich naar hartelust geamuseerd Een goede „strijk" bracht er al vóór den aan vang de vroolijke stemming in (wat trou wens niet zoo moeilijk was!) en op de plan ken hebben daarna vele oude bekenden hun beste krachten gegeven om het welslagen der feestviering te bevorderen. Menschen als Rodi Roeters, Speenhoff, Charlotte Kohier en Ben Ali Libi hebben al meerdere malen Leiden helpen ..ontzetten", om in den trant van den populairen carieatuur-teeke naar, die eerstgenoemde is, te blijven, en er is reden om te hopen dat zij het dikwijls weer zullen mogen doen, gesteund door an dere artisten van minder bekenden naam en faam, maar toch evenzeer van goede kwali teiten. George en Irène openden het programma na een kleine inleiding van Roeters, met hun interessante doch wonderlijke dansfanta- sieën, die herhaaldelijk naar het acrobati sche overhelden, waarna „Rodi". gewapend met krijt en papier z'n fameuze teekeningen en caricaturen „plengde", die treffend waren en geestig en warmen bijval vonden. Hij werd gevolgd door een Duitscher, die tal- looze beroemde staatslieden en vorsten uit het verleden en het heden in levenden lijve op het tooneel tooverde en het publiek door z'n schitterende mimiek in extase bracht. Hoe goed was die Shylock-creatie van Louis Bouwmeester aangevoeld, hoe impo neerend ook die uitbeelding van Koning Willem lil En toen de muziek daarbij het, Wilhelmus inzettp rees de zaal als één man overeind om het uit volle borst mee te zin gen. daarmede tevens hulde brengend aan den artist, die zulke goede „kunst" had we ten te brengen Charlotte Kóhler gaf een met groote aan dacht gevolgde voordracht over een meisje uit het volk dat beschuldigd is van diefstal en zich voor den rechter poogt te verdedi gen: Lia Gronasca jonclperde op verbazing" wekkende wijze met stokken, ballen en hoe den: de Gilberts vertoonden hun fraai ge dresseerde duiven Van geheel anderen aard was het werk van prof. Ben Ali Libi, den goochelaar, die bij de meeste Leidenaars welbekend is, en die ook nu weer een warm applaus kreeg. .The Wiliams" demon;'.reerden vervolgens op lofwaardige wijze hun gymnastische en acrobatische kwaliteiten, waarna tot slot Speenhoff aan den volke verscheen en z'n aardige liedjes zong op de hèm eigen wijze, die altijd aantrekkelijk blijft. Résumeerend- pen prettige avond, die als een waardig onderdeel der „Ontzet-herden king" kan worden beschouwd. Hoe druk het was en hoe gezellig. Er is in het karakter van de feestviering op den dag der herdenking van Leiden's Ontzet iets bewaard gebleven van de oor spronkelijke „viering" als we dat woord ge bruiken mogen in 1574, toen de gehate Spanjaarden voor het wassende water op de vlucht sloegen en heel de uitgeputte bevol king naar de stadswallen stroomden om de bevrijders binnen te halen. En daarna, zoo leerde het ons ons geschiedenisboekje, trok de Leidsche burgerij naar de Pieterskerk om gezamenlijk lode dank te brengen voor de ure der verlossing. Er heerschte in de stad een geest van ver broedering; menschen, die elkaar wild vreemd waren, vielen elkaar in de armen; heel de burgerij voelde zich één in haar groot geluk, de bevrijding van het Spaansche juk, zonder zich daarbij te bekommeren om rang- of standverschil. In den tegenwoordigen tijd, waarin de gansche wereld beheerscht wordt door den klassenstrijd, is een dergelijke toestand vrij wel tot een utopie geworden, maar toch. in ons Leidseh 3 Ocloberfeest is nog een zweem van dat éénheidsbesef overgebleven. Op den derden October voelen wij ons al len meer dan ooit Leidenaar: op dien dag gedenken wij allen met dankbaarheid den heldhaftigen moed van onze voorvaderen, die behalve den strijd tegen den vlpeschelij- ken vijand ook den oneindig veel zwaarde ren kamp tegen den honger tot een goed einde wisten te brengen. En onverschillig of wij rijk of arm, jong of oud zijn; wij vieren gezamenlijk het feest van Leiden's ontzet ais ons feest. De vreemdeling, die op 3 October de Sleu telstad bezoekt, kan onmogelijk die alge meene feestvreugde aanvoelen zooals wij dat doenhij beseft niet de historische beteeke- nis van dezen dag; hij voelt niet den mooien ondergrond van dit „feest-voor-allen", maar hij komt om pret te maken en werpt zich gretig in den feestroes, waarin Leiden aller wegen verkeert Ieder jaar neemt de stroom van vreemde lingen naar onze stad op 3 October toe; reeds in de morgenuren, terwijl op de Aal markt de uitreiking van haring en witte brood in vollen gang was, trokken drommen feestgangers uit de naaste omgeving langs alle toegangswegen op naar de Sleutelstad, waar de vaste en gelegenheids-rijwielberg- plaatsen maar ternauwernood den steeds groeienden stroom van stalen rossen ver mochten te verwerken. Trams en autobussen kwamen met een maximumaantal passagiers in de stad aan, treinen reden al maar tjokvol het station binnen; 't leek wel of half Den Haag was leeggestroomd om mee ee vieren 't Leidsche ..wortelen- en uienfeest". In de hoofdstraten deinde al vroeg een compacte menschenmenigte op en neer Lange slierten jongens en meisjes, bijna allen met feestsfokken gewapend, wrongen er zich luidkeels zingende en joelende tus- schendoor Aan leven en jolijt geen gebrek Hier kermde een orgel hartvprscheurpnde jammerklachten uit, vijf meter verderop wurmde een man, zich noemende musicus met een gezicht alsof hij 's werelds grootste toonkunstenaar was, de erbarmelijkste klanken uit een trekharmonicade over kant van de straat werd bewerkt door een violist, die er van los streek als moest hij z'n instrument binnen den kortsl mogelijken tijd doormidden zagen. Even verderop stond een ongelooflijk verloopen-uitziend individu omhangen mei een vreemdsoortig instru mentarium. dat het midden hield tusschen verroeste vogelkootjes en mattenkloppers. Volgens kenners speelde de man „or kest" 't zal wel een svmphonie van wanklanken geweest zijnl Toch hpbben we bij het vele, wat we gisteren gehoord en ge zien hebben iets gemist en wel het heirleger apen en aapjes, dat anders op 3 October onze stad pleegt te bezoeken. Bijzonder rijk gezegend is Leiden op 3 October ook steeds met het genus „boeien- koning" jongelui doorgaans gekleed in een vlee9cjhkleurig tricot, waarvan de mouwen schier dreigen te harsten door de geweldige spanning der biceps. Een enkele maal ziet men zoon „biceps" wel eens afzakken, maar meestal zitten ze stevig bevestigd. De lezeT verwachte van ons geen opsom ming van hetgeen Leiden gisteren weer bood. Men doet zóóveel indrukken op 9oms ook we! zeer gevoelige dat ze on mogelijk te verwerken zijn. laat staan ze zóódanig weer te geven, dat ze van hun aantrekkelijkheid casu quo: kracht niets verliezen. Laten we dus tot slot nog even vaststel len. dat het druk en gezellig op straal was in de morgenuren en dat het gaandeweg drukker en gezelliger werd maar da! het tijdens den optocht het drukst en gezelligst was. Het avondfeest Dit laatste is eigenlijk weer niet heele- maal waar. want wanneer 's avonds tegen een uur of zeven negen en negentig percent der Leidsche bevolking tot het restee- rende percent behooren niet-Leidpnaars en wel-Leidenaars. de laatsten zijn de uitzon deringen d:e den regel bevestigen den inwpndigen mensch versterkt heeft met hutspot en klapstuk, tijgt het feestvierende Leidsche menschdom naar het Schutters veld. waal-heen men zich begeeft vi3 de voormalige „zuur-allée" thans Rijnsburger singel genaamd dan wel via den toegang naast .Z<*merzprg" a! naar gelang men niet of wel lid is van dp 3 Orfobprverppniging En toen was hel dóór het drukst en ge zelligst. Daarvoor zorgde in de eerste plaats het muziekgezelschap Orpheus", dat in den tuin van „Zomerzorg" de vroolijkheid er in hield In den naburigen tuin van „Zomer- lust" was het de muziekkapel „Excelsior", die de gasten prettig bezighield. En dan was er onze onvolprezen hosvloer rondom de muziektent, waarin het Stedelijk Orkest onder leiding van den heer Geyp af gewisseld met Philips-radiomuziek pittige „hos-muziek" ten gehoore bracht en die zich als vanouds in een druk bezoek mocht ver heugen. En dan last not least de tallooze dans tenten. draaimolens, luchtschommels, Ame- rikaansche hoepla's en andere vermakelijk heden, die er. naar het ons wilde voorko men, weinig schade van ondervonden, dat het Schuttersveld nog niet bepaald geheel en al „drooggelegd" was, de groote hoeveel heden zaagsel ten spijt. Te circa elf uur gierden de eerste vuur pijlen de lucht in en ten aanschouwe van een duizendkoppige menigte werd het luis terrijke vuurwerk afgestoken. Na afloop begon een ware uittocht; nog eenmaal liepen de café's vol; maar lang zamerhand werd het stiller op straat; de vreemdelingen keerden naar hunne woon- sledn terug; de feestviering was ten einde. Nog even een opflikkering toen het slui tingsuur van de café's aanbrakoveral nog gelach en gezang, maar toen nam ook dit af en keerde de Sleutelstad terug in haar ge wone rust. De 38ste feestviering van den 3-October- dag behoorde wederom tot het verleden. Zaterdagmiddag hebben de leden van de Vaandelwacht in den Optocht der 3-October- Vereeniging hunne oud-commandant de heer Ch. van Spall te zijne' huize een bezoek ge bracht om hem het eerelidmaatschap van de vaandelwacht aan te bieden. Gelijktijdig heeft men den heer Van Spall een zilveren herinneringsplaquelte aangeboden. De politie die al is alles gisteren ordelijk verloopen, de handen vol had heeft gisteren versterking gehad van niet minder dan 20 brigadiers en veldwachters der Rijksveld- wacht die onder leiding van den majoor Timmermans de Gemeentepolitie bij de hand having van de goede orde assisteerden. FEESTVIERING CHR. ORANJEVEREEN. In de groote zaal van Prediker heeft de Ghr. Oranjevereeniging gisteravond in een bijeenkomst van de leden die om halfachl begon het feit van Leiden's Ontzet herdacht. De zaal was stampvol. Ds Thomas heeft de bijeenkomst geopend met Gebed en liet Ps. 66 2 zingen. Ook het Wilhelmus werd gezongen en daarna richtte ds Thomas zich tot de ver gadering om haar te begroeten In het bij zonder heette hij wethouder Goslinga, die 't Gemeentebestuur vertegenwoordigde wel kom. Een ofke9t onder leiding van den heer Plu verleende op verdienstelijke wijze zijn mede werking De heer L. Feyten uit Utrecht die zich eenige malen liet hooren heeft de aan wizigeji aangenaam bezig gehouden en men heeft heriiaaldelijk daverend om hem ge lachen. Ds. Thomas sprak nog een feestrede uit en ging tenslotte voor in hel dankgebed; om precies half tien was de bijeenkomst afge loopen. In de Pieterskerk. In den morgen heeft gisteren ter herden king van Leiden's ontzet een kerkdienst plaats gehad, waarin ds. Groot Enzerink is voorgegaan. Zieken en Weezen. De weeskinderen hebben gisteren van den optocht volop genoten. Verschillende groe pen waren op de Breestraat voor de ramen ?an winkels en op de Hoogewoerd opge steld De patiënten van het Diaconessen- huis hebben eveneens, voor zoover hun toe stand dit veroorloofde, den optocht vanuit hun bedden, die op het voorplein binnen het hek en achter de vensters van de ver trekken van het Zusterhuis waren geplaatst, gevolgd De patiënten waren zichtbaar ver heugd met dit buitenkansje. Gokken. Door den inspecteur der Recherche, be tast met het toezicht op de naleving van de bijzondere wetten, waren speciale maatre gelen genomen om wedspel in alle voorko mende vormen onmogelijk te maken Des niettegenstaande werd gisteren nog wegens zes overtredingen proces-verbaal opge maakt. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerajdus SimoD Anfconius, Z. van G. A Bol en Th. de Heij. Gehuwd: B Goudkuil jm 21 j. en H .J. Knopperts jd. 19 j Overleden: J. Kempen echtg. van E. O. Kasbergen 76 j. J. Bqleveld wedr. van L. Mulder 79 j - W. C Allart echtg. van A. C M. Zoetmulder 70 j. L. Burger wed. van P Hoogendoorn 80 j. O. J. Tak echtg. van R Hoepel 36 j. Gevestigd B J Treep, Steekterweg 63, uit Uithoorn B. Fiesseler, Stationssfcr. 29, uit Boskoop J Broers, P H.straat 37, uit Wienngerwaard - T. Vader echtg. van J Broers uit Anna Paulowna. D. E. van Nes, Raadwijkst-r. 4, uit Benne- broek. P H. Hiemstra, Steekterweg 21, uit Nieuwveen. J P Splinter, Willemstr 42f, uit Lisse J. Steur, P H straat 69, uit Amersfoort P J. van Darn, P H.- straat 69, uit Amersfoort - J. Vis. Noord- einde 82, uit Ter Aar - G de Jeu. Hooftr straat 124, uit Hilversum - A. Boogerd, Raadhuisstr 180, uit Leiderdorp VertrokkenJ K. Jung, n Amsterdam. Fr v. Mien sstr 14. - H. Sauer. n. Win terswijk, K. Parallelweg 17 A de Haan, naar Heemstede, Oosterlaan 13. J. v. RECLAME. H. P. H. KEEREWEER BEGRAFENISSEN t„i. eei AUTO-TRANSPORT A.l^.rM.6 CREMATIE 476? Leeuwen, naar Den Haag, Prinsenstr. 76. S. A. v. d. Staal, naar Rotterdam, Hooir dnft 104b. Kinderen Bantema, naar Barradee) Tjummarum. S M Kapteijn, naar Zwammerdam Ch. Gunning en echtg. naar Ned. Oost^Indië. Aan het postkantoor Alphen a. cL Rijn en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand September 1927 ingelegd f 25488.43 en te rugbetaald f 15762.40. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het num. mer 17425. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders on bekend zijn terugontvangen in de 2e helft der maand September. Brieven binnenland: Klaas Verwijk, Poste Restante, Beverwijk C. v. Oos- terom, laag Boskoop 37, Boskoop. Briefkaarten buitenlandFrau Rosa Mar* zeil, Budapest Obuda ITI. Een collecte gehouden in de Ned.- Herv. Kerk alhier, ten bate van het wees huis dier gemeente, heeft opgebracht f 290.21. ALKEMADE. Loop der bevolking. Gevestigd: H. Gijzenberg van Zoeter-» woude H Veens wijk van Rotterdam P van Beek van Leusden A. Kernpkes van Rneinberg A. Weber van Warmond W A van Haestregt van Den Haag L. P. M. van Velzen van Cadier en Keer, Vertrokken- M. A. L. Ifjgendorp naar assenheim G. Th. Plasrneyer naar Lei-» den J. M. A. Zwartele naar Oudenbosr h' N M. en A. M. Reynders naar Amers-» foort J. M van der Meer naar Leiden G Schater naar Hillegom P. J. S. Hoo* genhoom naar Tilburg C. M van Zonne veld naar Den Haag E. van Diemen naar Alphen aan den Rijn M. Rotteveel naar Esch Th. W M. van der Lugt naar Haarlem P. J M Nysen naar Oude water 11 Turk naar Wassenaar G. J van dor Meer naar Voorschoten AH. Kloos-» ter naar Sassenheim H. Borst naar Voor-* hout M. M. Hillebrand naar Nieuwer-» Amstel W P Akerboom naar Leiden J A van Dijk naar Haarlem A. M, Struive naar Haarlemmermeer. In den loop der maand September zijn ter secretarie aangegeven de volgende slach tingen: bedrijfsslachtingen 18 koeien 20 varkens en 2 schapen: huisslachtingen 1 varken; noodstachtingen: 7 varkens, 8 big gen. 1 graskalf. 1 nuchter kalf; 1 schanp 1 lam en 1 geit. Ingevoerd werd 562 K.G. vleesch Het bedrag aan ontvangen keur-» loon is f254 75. BODEGRAVEN. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn. terugontvangen in de 2de helft der maand Sept. Binnenland, brieven: C. Misset. Doetin-» chem. Buitenland, brieven- Emil Kastner Anto-i nia Delfino, Hamburg. De arbeider van den veehouder V. ving in een sloot in den Noordzijdepolder een karper van maar even 19 pond Deze visch was naar schatting 15 jaar oud. De melkprijs is nu na twee weken alweer verhoogd met één jent en bedraagt nu 15 cent. Vorig jaar was dit de maximum prijs voor den winter, doch nu vreest men, als de kaasprijzen zoo hoog blijven, nog verderp stijgingen. De heer P. M. Smit alhier i9 geslaagd voor het diploma pluimvee-onderwijzer Door den wind woei Zondagmiddag een groote deurruit van de fa. Karssen in;' de lieve straatjeugd gebruikte de stukken glas om daar andere burgers mee te ver schrikken Op een rustig oogenblik werd dan hevig op de ruiten gebonsd en direct daarna een stuk spiegelruit met kracht op den grond geworpen. De bewoners dachten natuurlijk niet an ders of er werd een rui' ingeworpen De politie was niet aanwezig, om aan dit spel letje een einde te maken. Woensdagmorgen wordt op de Nieuwe markt weer een vrije paardemarkt gehou den. Het gemeentebestuur is blijkbaar van plan de gelegenheid om paarden ter markt te brengen telkens weer open te stellen Tot nu toe waren de aanvoeren niet groot. Onze plaatsgenoot de heei G. Maas kant werd benoemd tot onderwijzer aan de eerste Chr Hollandsche school te Brussel. Naar wij vernemen zal de nieuwe Chr. bewaarschool Vrijdag 16 of Woensdag 17 Octobpr a s worden geopend Aan het postkantoor Bodegraven en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand September inge legd f 5420.34 en terugbetaald f 3673 29. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4980. LEIDERDORP. Burqerlijke Stand. Geboren: Willem, z. v. Joh. v. d. Zwart en M. de Haas. Overleden: Klaas Appel, 10 maanden. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Catharina d. v. M. Borst en A. A. ,v. Kints. Debora Maria, d. v. J v. d. Hoorn en D. M. Vermeulen. Willy Cornelia, d. v. W. C. Roest en H. Staal. Wilhelmina Theresia, d. v. J, 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6